STAD EN PROVINCIE LAND- EN TUINBOUW Oudere boomgaarden voor de helft onrendabel In het bijna spreekwoordelijke conservatisme van de Nederlandse boer zit beslist een kern van waar heid. Onderzoekingen door diverse instanties hebben aan het licht ge bracht, dat ongeveer 50 procent van de boomgaarden rondom de oudere boerderijen onrendabel is. Een zeer groot gedeelte is ouder dan 40 jaar, zodat zelfs bij de beste behandeling een negatief resultaat wordt be- reikt. Menig boer schijnt dit niet in te zien. Hij beseft niet, dat de vaak hoge kosten voor bespuiting en be snoeiing niet gecompenseerd word- den door de ooftopbrengst omdat deze meestal in kwantiteit en kwa liteit te laag is. Het enige rendabele wat de agrariër in dit geval kan doen, is het rooien van de oude bo men en struiken. Nu zijn er natuurlijk bedrijven, waar het fruit telen eigenlijk bij zaak is. Is het jaar goed geweest, wel dan vindt men het soms de moeite waard een paar arbeiders enkele dagen aan het appels pluk ken te zetten. Maar als toevallig in deze pluktijd andere oogstwerk- zaamheden dringender zijn, welnu, dan ziet men er ook geen been in het fruit rustig overrijp te laten worden en in plaats van het te plukken het enkele weken later te rapen. De hoeveelheid die dan nog op de markt verschijnt, is veelal halfrot, wormstekig en de geldelij ke opbrengst dus meestal teleur- stellend. Afgezien van het feit, dat deze boeren zich zelf duperen, wordt ook de nationale naam op het gebied van de fruitteelt ernstig geschaad. Met wortel en tak! Hoewel men er dikwijls tegen opziet veel kosten en moeiten aan te wenden, is er toch geen andere weg om de fruitteelt rendabel te maken. Een slecht ondertiouden boomgaard levert weinig en slecht fruit. Een goed onderhouden boom gaard is duurder in exploitatie doch levert veel en goed fruit. En daarom geldt ten aanzien van oude boomgaarden, die een duur onder houd niet meer waard zijn, slechts één advies: „Het mes erin". Het rooien van boomgaarden is met de tegenwoordige techniek als hulpmiddel geen zware en moeilijke geschiedenis meer. Integendeel, in vele gevallen komen de rooikosten voor middelzware bomen van on geveer dertig centimeter stamdoor- snee op een bedrag dat lager ligt dan een tientje per boom. Hierbij dient te worden opgemerkt, dat vrijwel het gehele rooiproces in zo'n geval mechanisch verloopt. Tijdens een rooidemonstratie te Werkhoven werd een rupstrekker met laadschop gebruikt. De capa citeit van de machine was( 40-70 bomen per uur. De kosten kwamen wanneer men de laagste capaciteit van 40 bomen aanhoudt op onge veer f 0,70 per boom. Het klein maken van het hout met behulp van motorzagen kostte f 1.25 per boom. Verdere kosten werden on derscheiden bij het naar het vuur brengen van het brandhout, het opladen van de stam en de zwaar dere takken en 'het verbranden van het waardeloze hout. Voor het ver branden van de takken werd ge bruik gemaakt van zogenaamde brandsleden. Deskundigen maakten bij die ge legenheid de volgende kostenreke ning op: Rooien met de laadschop f 0,70; zagen met motorzagen f 1,25; la den van de stam f 0,70; laden van de wortels f 0,70; kromhout naar het vuur slepen f 1,—; brandhout laden f 1,25; takhout verbranden f 2,—. Totale rooikosten per boom f 6,60. Vermeld dient te worden, dat de KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Ds. F. C. Kleinman 25 jaar predikant (tydelyk te Renesse) Donderdag 9 februari a.s. zal het vijfentwintig jaar zijn geleden, dat ds. F. C. Kleinman uit Wedde in de classis Winschoten werd bevestigd als predikant in de Nederlandse Hervormde Kerk. Ds. Kleinman werd op 3 april 1901 te Amsterdam geboren en was eerst vele jaren werkzaam bij de Rijkspostspaarbank te Amsterdam. Naderhand deed hij staatsexamen gymnasium A en studeerde daarna verder nog aan de rijksuniversiteit te Leiden. Nadat de heer Kleinman in 1935 door het provinciaal kerk bestuur van Zeeland was toegela ten tot de evangeliebediening in de Nederlandse Hervormde Kerk werd hij op 9 februari van het daarop volgend jaar (1936) door ds. W. F. H. ter Braak uit Epe, toen nog pre dikant te Lobith, bevestigd als pre dikant van de hervormde gemeente van Herwen Aerdt en Pannerden in de classis Doetinchem. (Tot de in voering van de Nieuwe Kerkorde van de Nederlandse Hervormde Kerk op 1 mei 1951 ressorteerde deze gemeente onder de classis Nij megen) Op 23 maart 1947 verwis selde de jubilaris de gemeente van Herwen Aerdt en Pannerden met die van Renesse in de classis Zie- rikzee, vanwaar hij op 27 april 1947 naar die van Goor vertrok. Deze, zijn derde gemeente, diende ds. Kleinman tot 31 december 1958 toen hem in verband met een be noeming tot leraar bij het middel- baa ronderwijs eervol ontslag met de bevoegdheid van emeritus ver leend werd. kosten stijgen naarmate het aantal te rooien bomen kleiner wordt. Daarom verdient het aanbeveling streekgewijze over te gaan tot het saneren van boomgaarden. Speci aal in gebieden waar weinig fruit wordt geteeld, beschikt men in het algemeen niet over de genoemde machines en zal men dus het werk aan een ander moeten opdragen Wanneer dan meer boeren gebruik wensen te maken van de gelegen heid, kunnen de kosten aanzienlijk dalen. Bovendien verdient het aanbe veling het advies van de Heidemij. in te winnen of eventueel uw fruit teeltorganisatie om haar mening te vragen. Deskundige hulp bij de keuze van nieuwe bomen en bij het bepalen van de exemplaren die gerooid moeten worden, is veelal niet overbodig. ZIERIKZEE Lezing voor Nutsdepartement De volgende Nutsavond vindt plaats op woensdag 8 februari a.s. Het is het bestuur van het Depar tement gelukt de bekende radio verslaggever Jan de Troye te „strikken" voor een spreekbeurt te Zierikzee. Hij zal het onderwerp: „Zwerftocht door de reportage" be handelen Gezien de veelsoortige ervaringen van de spreker en zijn talloze contacten met mensen van allerlei slag, mag een interessante avond worden verwacht. De Kongo-collecte Van Rode Kruis-zijde deelt men ons mede dat de 2900 blikjes melk, die voor de Kongo-actie werden op gehaald, verstuurd zijn naar het Ned. Jeugd Rode Kruis te 's-Gra- venhage. Op de ramprekening van het Ned. Rode Kruis werd f 646,85 overgeschreven. Collekte voor Vigla Op de vorige week gehouden fa milie-avond van de Chr. Platte landsorganisaties, werd een collek te gehouden voor Vigla in Grieken land, een plaats waarvoor de C.B. T.B. gelden inzamelt. De collekte bracht f 108,50 op. DREISCHOR Vergadering Landbouwvereniging Op de jongste vergadering van de Coöperatieve Landbouwvereni ging, onder leiding van de heer L. M. Moermond, hield deze een ope ningstoespraak, waarin hij het af gelopen landbouwjaar de revue liet passeren Wel kon worden gespro ken van een record-opbrengst, maar de prijzen van aardappelen en suikerbieten waren slecht. Ter vergadering werd de reke ning 1960 vastgesteld, met in in komsten f 67.888,91 en in uitgaaf f 67.986,82, een nadelig slot dus van f 97,91. Tot secretaris-penningmeester werd met algemene stemmen geko zen de heer D. A. van Donge, zoon van de scheidende functionaris. Hierna sprak de heer mr. J. F. G. Schlingeman, secretaris van de Z.L.M. over het landbouwvraag stuk Hij belichtte voornamelijk de moeilijke omstandigheden die er thans in de landbouw voorkomen, o.a. door de grote landbouwover schotten in Amerika en de land bouwpolitiek in de oostelijke lan den. Wij staan, aldus spreker, aan de kop van de produktie in west- Europa. Er is zeker een hechte sa menwerking nodig zowel in het klein als in groter verband. Spre ker sprak over de lage prijzen in de landbouw die vooral het gevolg zijn van de grote overschotten. Deze interessante en leerzame causerie werd door de aanwezigen met zeer veel aandacht aangehoord. De voorzitter was dan ook de tolk van de vergadering om mr. Schlin- gemann hiervoor hartelijk dank te zeggen. Na de rondvraag sloot de heer Moermond deze vergadering, onder dankzegging voor de aanwezigheid der leden. ANNA-JACOBAPOLDER Propaganda-avond C.K.B. Deze propaganda-avond in ,,Ons Dorpshuis" van de C.K B. werd door ds Haverkamp geopend met het Schriftwoord uit 1 Kor. 10:31. De initiatiefnemer, de heer van Huizen, had °°k graag meer oude ren, boven de 20 jaar, gezien De heer van Huizen van de C.K.B. zeide dat dit de eerste sprong in Zeeland was. Het is met korfballen zo, „als men er eenmaal mee be gonnen is, dan kun je er niet meer onderuit". De C.K.B. telt in Neder land 7 8000 leden; 100 000 jonge lui zijn georganiseerd in de chris telijke sport. Na deze uiteenzetting volgde het vertonen van kleuren dia's die op het korfballen betrek king hadden Nadat enkele vragen waren gesteld dankte Jan van Dijke de sprekers en verzocht hij ds. Ha verkamp deze avond te eindigen. Bij de uitgang gaven zich 21 jonge lui op. NIEUWERKERK Bij het dezer dagen te Wezep gehouden examen aan de mechani sche uitrusting en vakschool der Genietroepen slaagde voor het bre vet als machinist graafmachines als nummer 1 met lof, onze dorps genoot d? heer J. M. Folmer, tijde lijk in militaire dienst te Keizers- veer. OUWERKERK Vergadering Coöp. Landbouwvereniging Vorige week werd een algemene vergadering gehouden van de coöp. landbouwvereniging „Aller Belang" waarop de heer de Lange van de Onderlinge Verzekeringsmij. der Z.LM. sprak over „Verzekeringen in het algemeen". De heer de Lange gaf een over zicht van de belangrijkste verzeke ringen. Hij gaf een overzicht van de premies, gerekend naar een ge middeld gezin van een jonge onder nemer met twee zoons en één doch ter, grootte van het bedrijf 25 ha bouwland en een paar bunder wei land. alsmede 2 stuks paarden en 4 stuks hoornvee. Tot slot volgde een filmvertoning van de reis van een Zeeuws gezel schap naar Italië, met de Z.LM. naar het Haringvliet en „Goes als fruitcentrum". OOSTERLAND Ouderavond o.l.-school De jaarlijkse ouderavond van de openbare lagere school alhier zal plaats hebben op woensdag 8 fe bruari a.s in de aula der school. Meester Knuijt zal o.m. een jaar overzicht geven, en er zal gelegen heid zijn het werk der kinderen te bezichtigen. Ook zullen enkele op namen van de lessen op de band recorder te horen zijn. Meester Valk zal kleurendia's vertonen. BURGH/HAAMSTEDE Het vergaderprogramma van deze week Dinsdagavond spreekt voor de N F O., gecombineerd met „Porno- na", in hotel Bom ir. J. J. v. Hennik rijkstuinbouwconsulent voor Zee land en West Noord-Brabant over het onderwerp: „Aktuele vraag stukken in de fruitteelt en reis-in- drukken van fruitteeltbedrijven in Italië". De lezing wordt gekoppeld aan een kort huishoudelijk pro gramma. Zoals reeds eerder werd vermeld, spreekt op woensdag 8 februari in hotel „Het wapen van Burgh" de heer K. Visser voor het Nut. Voor deze maal samen met de Vogel wacht. Voor deze lezing rijdt een bus vanaf Zijpe. Prachtige kleu- renfilmsillustrer endeze voordracht. De jaarlijkse donateursuitvoering van de Kon. Harmonie „Witte van Haemstede" wordt a.s. vrijdag- avond in hotel „Het wapen van Burgh" gehouden, terwijl de her haling een week later in hotel Bom te Haamstede plaats vindt Het programma vermeldt o.a. de ouver ture Pique Dame van v. Suppé; de bekende wals „Wiener Blut" van Johan Strauss; de ouverture „Op de Bornhof" van Bisselink en wat lichtere nummers Tot slot speelt de harmonie de Heilige Stad van Adams met als trompet-solist de heer J. R. Boot. .„De laatste reis van de Marjolein" is de titel van het op te voeren toneelspel in drie bedrijven, waaraan weer een aan tal bekende toneelamateurs mede werken. Op a.s. zaterdagmiddag komt het traditionele StrS-feest op beide dorpen. Sportvereniging „Duiveland" presenteerde zich aan het publiek Engelse voetbalelftallen op bezoek? OOSTERLAND, 4-2. De Confe rentiekamer was vorige week flink bezet toen de plaatselijke sportver eniging „Duiveland" haar jaarlijkse uitvoering gaf, onder leiding van de heer W. P. Noordam. De voor zitter, de heer Jac. van der Maas Pz., sprak het openingswoord en heette de aanwezigen welkom, in zonderheid de heer Stoutjesdijk, die als wethouder der gemeente de burgemeester verving, die verhin derd was te komen, en tot afge vaardigden van verschillende zus terverenigingen uit de omtrek. De lotgevallen van het voorbijgegane jaar onder de loep nemend, waren er volgens spr. prettige en minder prettige dingen te memoreren. Een aangename herinnering was wel het bezoek vorige zomer van een Engels elftal. Dat deze Britse sport- broeders genoten hebben moge blijken uit het feit dat er op hun kosten enige leden van Duiveland een tegenbezoek werd aangeboden en tevens dat men de wens te ken nen gaf om dit seizoen met zelfs twee voetbalelftallen op bezoek te komen. Dit zal echter voor de ver eniging veel geld kosten, een re den, aldus de voorzitter de vereni ging ook financieel wel te willen gedenken. Een woord van dank werd ook gebracht aan de gemeen te Duiveland voor de aan de ver eniging toegekende subsidie. Merkwaardig, aldus spr, dat de sportvereniging die voorheen tal van jaren de naam „S.S.S." droeg, enige jaren geleden omgedoopt werd in de naam „Duiveland". Men kon niet bevroeden dat deze naam ook de samengevoegde gemeenten zou worden toebedeeld. Hierna werd overgegaan tot het uitvoeren van een twaalftal gym- nastieknummers, die behoudens een enkele, van gedegen voorbereiding blijk gaven. Vooral de feeërieke verlichting in alle kleuren gaf vaak aan het geheel een mooie aanblik en deed sprookjesachtig aan. Een goede gedachte bleek om een zestal korte schetsjes in het programma in te lassen, die goed voor het voet licht gebracht, stuk voor stuk de lachspieren in beweging brachten. Een succes was ook de gehouden verloting ten bate van de kas in de pauze. Een drietal prijzen was hier voor beschikbaar gesteld. Wethou der Stoutjesdijk was wel de tolk AMSTERDAM. De recherche van het bureau Warmoesstraat in Am sterdam heeft de 28-jarige Amster damse prostitué M M. L. aange houden onder verdenking van doodslag of zware mishandeling. Zij heeft - aldus de politie - een bezoeker met een limonadefles en een mes zware verwondingen tóe- gebracht De man, die is opgeno men in het Binnengasthuis, kon nog niet worden gehoord. De Nigeriaanse troepen van de V.N. en de Kongolese troepen, die vrijdag in de provincie Kivoe de hele dag met elkaar gevochten heb ben, hebben vrijdagavond een „wa penstilstand" gesloten. De Nigeria- nen hebben de Kongolezen, die Loemoemba steunen „zware ver liezen" toegebracht, zo meldt het hoofdkwartier van de V.N. in Leo- poldstad. - In het afgelopen weekeinds zijn bij aanslagen door Algerijnen in Frankrijk vier Algerijnen en een Fransman om het leven gekomen en vijf mensen gewond. Plechtigheid in kabouterstijl Oebi werd Oehoe Voor de kabouters van de groep van het Nederlands Padvindsters Gilde was het zaterdag in het club huis „De Trek" weer eens een hoogtijdag. Hun „Oebi" in de per soon van mej. Krina v. d. Graaf werd geïnstalleerd als „Oehoe" ter wijl verder vijf mensenkinderen geïnstalleerd! werden als kabouter. Oebi de Graaf sprak een wel komstwoord waarin ze de Districts- commissaresse „Wawine" (mevr. du Croo-Vogelenzang), de padvind- sters-leidster Viva Friderichs-Lan- degent en verdere belangstellenden waaronder leden van het dames comité welkom heette. Fris en mon ter weerklonk het kabouterlied door het clubgebouw. De aange kondigde plechtigheid had een vlot verloop. Oebi de Graaf kreeg de Oehoe-onderscheidingen terwijl de vijf mensenkinderen, t.w. Marianne Bakker, Anja van Dongen, Greetje van der Maas, Ineke Meddeler en Janny de Vries de moeilijke tocht via dè poort, de brug, de tunnel en de berg met veel bravour volvoer den. Uit de handen van „Toewiet" Haringman ontvingen ze trots de gele das. Tot slot werd de feeën- ring gedanst en enkele spelletjes gespeeld. van de aanwezigen toen hij tot slot een dankwoord tot de medewerken den richtte, inzonderheid tot de heer Noordam die als leider der gymnastiekvereniging de ziel mag worden genoemd. De voorzitter, de heer van der Maas, sloot zich gaar ne bij deze woorden aan- en deed nog de verheugende mededeling dat staande de vergadering zich op deze avond een tiental nieuwe le den had aangemeld. Met een bal na eindigde deze goed geslaagde uitvoering der sportvereniging. De groene kustweg - „Grune kustenstrasse" - van Amsterdam via de afsluitdijk, Leeuwarden, Groningen, Oldenburg en Bremen naar Hamburg zal worden doorge trokken langs de westkust van S^eeswijk-Holstein en Denemarken tot in het topje van Jutland, van waar de veerboten over het Ska- gerrak en Kattegat naar Noorwe gen en Zweden vertrekken. SPORT BADMINTON Geslaagde wedstrijd in Prof. Zeeman-lyceum ZIERIKZEE, 4-2. In de gymnas tiekzaal van het Prof. Zeemanly ceum vond zaterdag een geslaagde badmintonwedstrijd plaats tussen, de Zierikzeese badmintonclub en de club uit Bergen op Zoom „Happy Smashers". Zierikzee verloor met 5-2. De gedetailleerde uitslagen luiden als volgt: lste G D.: mevr. Wieringa-dhr. v. Vossen1, mevr. H Kuypers- dhr. R. Flesch 0-1 (18-17, 6-15, 3-15). 2de G.D.: mevr. Hage- dhr. A. Hage, mevr. Asselberg-dhr. v. Daim 0-1 (7-15, 8-15). lste H.D.: dhr. J. v. Vossen-dhr. B. Wijsman, dhr. R. Flesch-dhr. v. Daim 0-1 (9-15, 6-15). 2de H.D.: dhr. D. v. d. Doel-dhr. Fr. d© Vos, dhr. Asselberg-dhr. H. Asselberg 1-0 (15-12, 9-15, 18-13)i 3de H.D.: dhr. A. Hage-dhr. Fr. de Vos, dhr. G. Asselberg-dhr. P. Marijs 0-1 (12-15, 11-15). 4de H.D.: dhr: D. v. d. Doel-dhr. R. ten Kate, dhr. H. Asselberg-dhr. H. Voets 1-0 (17-16, 15-13). D.D mevr. Wieringa-mevr. Hage mevr. Kuypers-mevr. Asselberg 0-1 (12-15, 12-15). Basketball Lyceum Daar klasse A 5 afwezig was, kon vrijdagmiddag slechts een gedeel telijk programma afgewerkt wor den. B 5-3 (le) 4-4. Ditmaal dus geen verrassing. Wel nam 3 al direct de leiding door een doelpunt van M. van Lent, maar door M. Kosten en A. Doornenbal kwam B 5 met 4-2 voor. Tenslotte maakte H. Boot ge lijk (4-4). Daar bij B 5 een speel ster verstek moest laten gaan, speelden beide ploegen met drie meisjes. 2a-3 (le) 4-6. Een benauwde over winning van de 3e klas. Opnieuw scoorde M. van Lent het openings doelpunt. L. Hart en I. v. d. Slikke brachten 2a op 4-2, maar M. van Lent maakte weer gelijk. Tenslotte scoorde G. Anker voor 3 het win nende doelpunt (4-6). B 5-lb (2e) 12-7. Hoewel dit dus eigenlijk een ontmoeting van twee uitersten was, heeft B 5 nog grote moeite gehad de overwinning te bewerkstelligen. M. Raap maakte 2-0, waarna lb door A. Franke en M. Keuning zelfs met 2-4 de lei ding nam. Door M. Raap en A. Doornenbal kwam B 5 weer voor (6-4). M. Keuning maakte gelijk (6-6), maar daarna sloeg B 5 toch definitief toe. M. Raap en M. Kos ten maakten er 10-6 van. A. Franke wist van de twee geboden straf- worpen er één te benutten, wat dus de score op 10-7 bracht. A. Door nenbal sloot de score (12-7). lb (2e)-2a 0-4. Een meer span nende dan mooie strijd, waarin I. v. d. Slikke de beide doelpunten voor 2a maakte. A. Franke kreeg opnieuw twee strafworpen toege wezen, maar miste nu beide. Verwachting tot dinsdagavond: Veel wind Aanvankelijk zwaarbewolkt met regen, later opklaringen en enkele buien; minder zacht; krachtige tot stormachtige wind tussen zuidwest en west. 7 febr. Zon op 8.11, onder 17.38. Maan op onder 10.56. Laatste kwartier: 8 febr. te 17.50. Hoogwaterstanden ZIERIKZEE: 7 febr. 7.09 v.m. 19.42 n.m. BROUWERSHAVEN: 7 febr. 6.47 v.m. 19.06 n.m. Doodtij: 10 febr. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 6-2. Het K.N.M.I. deelt mede: Een diepe oceaandepressie waarvan het centrum vanmorgen ten zuiden van IJsland en ten wes ten van Schotland was gelegen be paalt thans het weer in west- Europa. Met krachtige tot harde zuidwestelijke winden drong de af. gelop ennacht zachte oceaanlucht van de Golf van Biscaye het land binnen. Morgen stroomt echter oceaanlucht van iets hogere breed ten naar ons lan<j waarin de tem peraturen iets lager 'zijn maar toch nog enkele graden boven normaal. Randstoringen van de depressie zullen af en toe wat regen veroor zaken, afgewisseld' door enkele op klaringen. Op de oceaan ten wes ten van de Azoren ligt een volgen de depressie, die eveneens in de richting van west-Europa koerst. Het weer houdt dan ook de komen de dagen een onbestendig karakter. Drie kinderen zijn te Chrzano- wice, in Opper-Silezië, om het le ven gekomen, doordat een granaat uit de tweede wereldoorlog die zij in een greppel hadden gevonden, tot ontploffing kwam. Drie andere kinderen werden ernstig gewond. BILJARTEN Competitie district Schouwen-Duiveland K.N.B.. De uitslagen van de wedstrijden welke in de afgelopen week wer den gespeeld voor de biljartcom petitie van het district Schouwen- Duiveland der K.N.B.B. luiden als volgt. Postiljon-Entre Nous 6-2 C. Folmer-A.. Lokker 2-0; M. Thie- rij-M. v. d. Schee 2-0; J. de Bil- J. J. Snijders 0-2; C. Stoutjesdijk- W. I. den Boer 2-0. B.V.O.-D.O.S. 4-4 M. Verhoek-J. de Jonge 2-0; W. de Jonge-A. Buijs 0-2; J. Hoek-K. Buijs 2-0; A. Mol-P. Vijverberg 0-2. De Drie Schapen-Concordia 4-4 J. H. Roskam-J. Quant 0-2; W. J. Doeleman-A. Hage 0-2; K. Dix- hoorn-A. Annaert 2-0; J. L. Braber- J. den Boer 2-0. Concordia II-W. v. Haemst. II 4-4 J. Brouwer-S. Geleijnse 2-0; W. Steenkist-B. Th. de Vrieze 0-2; G. Timmerman-T. J. Stoel 2-0; L. Canters-J. de Haan 0-2. W. v. Haemstede-V.O.G. 3-5 C. J. de Koster-C. Verkaart 1-1; M. Evertse-S. Stoutjesdijk 0-2; C. A. Prince-M. L. Jonker 2-0; K. J. Bakker-J. L. de Hooge 0-2. D.OS.-Postiljon 8-0 J. de Jonge-C. Folmer 2-0; A. Buijs -Joh. Thierij 2-0; R. Pankow-A. de Bil 2-0; P. Vijverberg-C. Stoutjes dijk 2-0. HET RAADSEL VAN LOCH-NESS 23. „Akkoord", roept de aanvoerder der rovers tot Aram, „als jullie de wapens afleggen wordt er geen haar op je hoofd ge krenkt". Maar Sir John blijkt het met deze regeling absoluut niet eens te zqn. „Een Appleblossom gaat strijdend ten onder", roept hij plechtig en zijn zwaard hoog opheffend geeft hij zijn paard de sporen. Het beest steigert echter verschrikt, als het voor de boom stammen komt, die de weg versperren. Reeds heft de roverhoofdman opnieuw zijn pistool, als Aram snel zijn paard naast dat van Sir John brengt en hem het zwaard uit de hand wringt. Sir John raast en tiert als een bezetene, maar tegenover de dreiging der gewa pende rovers blijft er ook voor hem geen andere keus dan zich over te geven en af te stijgen. „Als je maar niet denkt, dat ik bang ben voor dat pistool!" briest hij tegen de roverhoofdman, die met de vinger aan de trekker op hem toekomt. „Schiet gerust, ik verkies de dood boven deze schande". „Je mag je vriend wel dankbaar zijn voor zijn tussenkomst, mister", zegt de rover droogjes. „Kijk eens, wat ik hier vind, baas", roept dan achter hen een der rovers, die hun bagage doorsnuffelen en grijzend houdt de man de kegelbal omhoog.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1961 | | pagina 2