slank worden mm 1921 - JUBILEUM -1961 io% SPIONNE IN PLASTIC ,Radio Weltevreden' Ambtenaren 1 grote VéGé-ontbijtkoek mooie guitaartas ter waarde vao f 5,25 EXTRA deze week speciale „Jubileum - aanbiedingen" Bij aankoop van een GUITAAR GEHEEL GRATIS Telefoon 2805 - Zierikzee. sparen met premie NUTSSPAARBANK - ZIERIKZEE Wie goed kijkt, kiest VëGé! van 54 ct voor 39 ct 8 geldzegels bij 3 pakjes VéGé-margarine 1 grote fles VéGé-koffiemelk 2 blikjes VéGé-tomatenpuree 70 ct. 28 geldzegels 1 beker VéGé-appelstroop 64 ct 26 geldzegels 250 9ram heerl'ike Melange-koekjes zwart/wit toffees (drop) 11t blik erwten met wortelen 49 ct „de zomer in blik" en extra voordelig I 8 grote repen 98 ct ANTON LEMSOM NELLY VOS geven U, mede namens weder zijdse ouders, kennis van hun voorgenomen huwelijk, waar van de voltrekking D.V. zal plaats hebben op vrijdag 10 februari a.s., om 2.30 uur te Scharendijke, gemeente Mid- denschouwen. Gelegenheid tot feliciteren van 4.30-6.00 uur in het Ver enigingsgebouw te Kerkwerve Kerkwerve gemeente Middenschouwen januari 1961 Vloedstraat 52 - Tellersweg 4. Toekomstig adres: Ring 12, Kerkwerve. Aan allen welke hun deelne ming hebben betuigd na het overlijden van onze geliefde vader, behuwd-, groot- en overgrootvader PIETER GRAVELIJN betuigen wij onze hartelijke dank. Namens de familie: BIJ DE VAATE-GRAVELIJN Zij, die iets te vorderen heb ben van, verschuldigd zijn aan of borgtochten onder zich heb ben, getekend door wijlen me vrouw WILLEMÏNA CORNE LIA KOSTENSE, weduwe van de heer Jacob Marinus Kosten overleden 18 januari '61, laatst gewoond hebbende te Renesse (gemeente Westerschouwen), worden verzocht daarvan op gaaf te doen ten kantore van notaris M. C. VAN DEN BOUT te Renesse, uiterlijk op 15 fe bruari 1961. ®®Nu kunt U gemakkelijk weer Grote vorderingen ln de pharmaceu- tlsche wetenschap! Slank worden is nu geen probleem meer. Gracial werkt zeker, doordat het de oor- zaak van Uw dikte kan bestrijden. Door i het veilige: carboxy- 1 methyl cellulose I kan ledereen Gracial I gebruiken en er baat b{j vinden. I ATTENTIE: Drink I tijdens uw kuur met Gracial zo weinig mogelijk. Reeds na l het eerste flesje zult U zich prettiger voelen en reeds frappante resul taten zien. Tob niet langer! Haal Gracial! Word weer slank! per doosje f 1.98 Vermagerings dragées bij Uw apotheker en drogist Onze zaak bestaat dit jaar 40 jaar. Wij maken hiervan een JUBILEUM-JAAR met elke maand Let dus aan elke eind van de maand op onze advertentie's. - Elke maand wat anders, elke maand wat GRATIS. - Wij beginnen met FEBRUARI „JUBILEUM-AANBIEDINGEN" (onverschillig welke prijs) een Prijzen der guitaren 34,50 39,50 45,- 49,- 52,50 60,- 67,50 74,- enz. enz. Het van ouds bekende adres' voor Muziekinstrumenten! Gemeente Westerschouwen Burgemeester en wethouders van Westerschouwen roepen sollicitanten op voor de be trekking van gemeente-ontvanger Jaarwedde overeenkomstig de provinciale regeling. Het ligt in het voornemen deze func tionaris ook te belasten met de administratie van een even tueel in te stellen woningbe drijf. Sollicitaties binnen 8 dagen na verschijning van dit blad te richten aan de burgemeester R. RÖelI. SUCCESJES Te koop: Een gebruikte wringer met box. Te bevragen: J. Timmer man, kachelsmid, Sint Domus- straat, Zierikzee. Levert Uw aan meldings formulier in bij de KORTING Extra romig I 31 92 ct 36 geldzegels KORTING per zak 59 ct 12 geldzegels 200 gram 59 ct -f 12 geldzegels Diversen: Wegens verbouwing; het nog aanwezige behang van het vorige seizoen tegen zeer lage prijs. Mol, Nieuwe Boogerd- straat, Zierikzee. Straalkachels, elektrisch en op petroleum voor bij verwarming en kille dagen. Firma J. D. de Korte «Sc Zoon, telefoon 227, Bruinisse. Plastic afzetband voor tafels, boorden, enz. Mol, Nieuwe Boogerdstraat, Zierikzee. De gehele week: rundergehakt f 1,75 per 500 gram. Slagerij R. Ornée, Sint Domusstraat, Zierikzee. Koestaartbinders, stalbanden, stalkettingen, stalbezems, en stalschoppen. Firma J. D. de Korte Zoon, telefoon 227, Bruinisse. Véél Geldzegels! KERKNIEUWS De kinderbübelactie van de gereformeerde zending UTRECHT, 30-1. De kinderbijbel- acties, die door het Gereformeerd Zendingscentrum te Baarn worden gevoerd, mogen zich in een grote belangstelling verheugen. Vooral in de laatste maanden zijn grote bedragen binnengekomen. De kinderbijbels voor Indonesië konden tot nu toe in meer dan 40 duizend exemplaren verspreid worden. Ook de actie voor de Spaanse kinderbijbels verloopt ge heel naar wens. Tot nu toe werd een bedrag aan giften ontvangen van f 31.000, zodat het mogelijk is om het Oude Testament geheel zon der kosten te drukken. De actie wordt voortgezet om ook de ver schijning van het Nieuwe Testa ment te zijner tijd te kunnen fi nancieren. Ned. Herv. Kerk Beroepbaar: ds. G. J. Clay, zen- dingspred., Katwijk aan zee. Benoemd tot hulppred. te De- demsvaart: J. H. Annema, v.h. hulppred. te Eestrumtot hulppred. te Hoofdplaat: H. J. Begeer, v.h. catecheet aldaar. Beroepen te Baarn (vac.dr. S. H. Spanjaard): J. B. Oskamp, Nijme gen. Ger. Kerken Beroepbaar: A. Bakker, Kielwin- deweer en D. J. Heslinga, Gronin gen. Tweetal te Heemstede (vac. dr. P. J. Richel): G Meynen, Utrecht- West en J. Wilschut, Zeist; te IJmuiden (vac. J. van Leeuwen): W. Kats, Tiel en Z. C. Versluijs, Schoonhoven-Willinge-Langerak. Beroepen te Sint Jacobi Paro chie: kand. I. de Jong, Nootdorp. Chr, Ger. Kerken Beroepen te Zeist: I, de Bruyne, Rotterdam-Centrum. Bedankt voor Rotterdam-Kralin gen: M. W. Nieuwenhuijze, Amster dam-West. M.c. „Sparta" bracht bezoek aan D.A.F.-fabrieken Oog in oog met ultra modern bedryf ZIERIKZEE, 28-1. De stedeltfke motorclub „Sparta" heeft een be zoek gebracht aan de D.A.F.-fa brieken te Eindhoven. De zeer ge slaagde trip werd gemaakt per touringcar van de firma van Oeve- ren en Eindhoven werd bereikt na een eerste oponthoud te Breda. De tocht werd mogelijk gemaakt door gezamenlijke medewerking van de verschillende firma's, als de- firma Gilijamse, D.A.F.-dealer te Renesse, firma van Dongen de Voogd te Haamstede, firma Kort, lak- en spuitbedrijf te Noordgouwe en „De Zoom", chemische wasserij te Bergen op Zoom. De reis werd medegemaakt door de heer P. A. Boogerd te Zierikzee en H. Gilij amse. In de reusachtige entreehal van het fabriekscomplex werd het gezelschap verwelkomd door het hoofd van de afdeling Public Rela tions van de D.A.F., waarna een bezoek werd gebracht aan het eer ste gebouwtje, waarin de gebrs. van Doorne in 1928 van start gin gen. Fascinerende rondgang Na de koffiemaaltijd gaf men - met behulp van een overzichts kaart - een indruk van hetgeen in de fabrieken te bezichtigen valt. Ter inleiding op de rondgang werd verder een tweetal bedrijfsfilms getoond. De fabrieken bezichtigde men met - hoe kan het anders - een rijdend voertuig, kleine trein tjes, die zich door de verschillende „straten" slingerden, als de Pers straat, de Boorstraat, de Transfer straat, de Lakstraat enz. aandui dend de namen van de handelin gen, die hier worden verricht. De bandlengte, waarop de D.A.F.-per- sonenauto wordt vervaardigd, be draagt 1 k.m. De dagproduktie be draagt 200 stuks. Ook kreeg men de fabricage van legervoertuigen te zien en een proefrit kon worden gemaakt in een artillerietrekker. In het bedrijf zijn 5000 mensen werkzaam. De fabrieksoppervlakte bedraagt 130.000 m2. Als blijk van waardering werd de heren van de rondleiding drie boekwerken van Schouwen-Duiveland aangeboden. Bootje overvaren Nat en kóu cl avontuur van tien opvarenden ROTTERDAM, 30-1. De nieuwe week is voor 44 personeelsleden van het Rotterdamse classificeer- dersbedrijf J. W. Junius en Zn. N.V. nat en koud begonnen. Van morgen om zeven uur namelijk kwam het bootje „Maria I", waar mee zij zich naar hun werk bega ven, in regen en duisternis in de mond van de Waalhaven in aan varing met de Belgische tanklich- ter „Citerna 46". De consternatie was groot. De „Maria I" begon on middellijk te zinken en verschil lende opvarenden, ongeveer tien, geraakten in het water. Gelukkig schoten op dit druk bevaren rivier gedeelte van alle kanten schepen met reddingsmateriaal toe, waar door zij konden worden gered. De overige opvarenden konden van het zinkende scheepje oversprin gen op de „Citerna 46", dankzij de koelbloedigheid van de kapitein van de Belgische tanklichter, die op volle kracht bleef doorvaren en daarmee zijn schip tegen de „Ma ria I" bleef drukken. FEUILLETON f61) „Wat ik d'eed, deed jij ook, Paul. Je bent met gelijke munt betaald. Jij spioneerde bij ons". Hij lachte schamper. „Dat zullen ze je wel hebben wijsgemaakt om je zover te krijgen, maar zo is het gelukkig niet. Bij Bonnard heerst nog fat soen, tenminste als jij er niet bent. En nu voor de laatste maal, waar is mijn aantekeningenboek?" „Paul. Wat denk je wel van me?" „Ik denk, dat je een doortrapte dievegge bent. En dat je het mee genomen hebt. En denk erom, dat ik nu tot alles in staat ben". „Maar ik hèb het niet, Paul, ge loof me toch. Het moet nog in Lau sanne zijn. Als je zegt waar j,e bent kom ik morgen bij je en dan zoe ken we het samen op". „O juist. En ondertussen lieve broodjes bakken en de zaak traine ren. Terwijl Jean Dubois druk be zig is met overschrijven en bestu- d<*: Daar zal hij toch als de weerlicht mee op moeten houden, anders breek ik hem z'n nek. Wat denk je wel?" „Luister eens, Paul. Dat je me niet meer wilt geloven neem ik je niet kwalijk. Daar heb ik het naar gemaakt. Maar denk nu eerst eens rustig na, vóór je onbesuisde din gen gaat doen. Waar heb je het boek het laatst gezien?" „Waar? Wel, in mijn privé kan toor, waar jij in- en uitloopt. Ik had het mee willen nemen naar Basel maar ben het in de drukte vergelen en toen ik zaterdagmiddag voor mijn vertrek 'het boek wilde halen, was het verdwenen. En dat Dumoulin het niet heeft spreekt toch vanzelf". „Ja Paul, maar dan heb je het ook na mijn vertrek nog gezien en dan kan ik het niet meegenomen hebben. Heb je het misschien tus sen andere spullen in je auto gela den en tóch mee naar Basel geno men? Zonder dat je het wist?" „Nee, juffrouw Klikspaan. Want ik heb het na jouw vertrek inder daad niet meer gezien en al was het zo, dan had je het nóg wel op de een of andere manier kunnen gap pen. Houd op met dat gezeur. Kort en goed, als jij niet wilt erkennen dat je het boek hebt meegenomen, moet ik de politie waarschuwen. En denk er om, dat ik jou en Jean Dubois zal weten te vinden, al za ten jullie op het topje van de Mont Blanc. Daar ben je trouwens niet ver vandaan, geloof ik". Louise overlegde even. Tot nog toe had ze nooit meer dan de meest onschuldige dingen over hem aan haar pleegbroer verteld. Ze kon de aanklacht wegens spionage met een gerust hart onder ogen zien, zelfs van de zijde van Bonnard. Daarom zei ze kalm: „Als je dan tóch naar de politie gaat, ga dan naar de prefect van Genève, Paul. Daar kun je mijn verblijfplaats te weten komen. Ik ben namelijk nog al lastig gevallen door de heer Becker en heb de politie in de arm moeten nemen. Ga dus naar het bureau en dien een aanklacht tegen mij in. Maar nogmaals: ik heb jouw boek nooit aangeraakt en je aan klacht zal ik met een gerust hart afwachten. Nog nooit heb ik iets aan Jean Dubois verteld, waarmes hij jou zou kunnen benadelen. En nu heb ik genoeg van jouw bele digingen". Nauwelijks had ze opgehangen of de bel rinkelde al weer. „Politie! Juffrouw Batelier", zei een kra kende stem. „U spreekt met Lam- b'eau. Allereerst moet ik u geluk wensen met uw poging uw neef te waarschuwen. Toen wij gisteravond kwamen, was de vogel juist gevlo gen". „Daar ben ik erg blij om, meneer Lambeau". „Dacht ik al. Nu, bedenkt u dan maar allereerst, dat dit de agent die u moest bewaken, een promo tie kost. Vindt u dat een prettige gedachte? Vervolgens moet u maar bedenken, dat wij thans uw neef alles zullen aanrekenen wat wij maar kunnen! Als u met de politie wil samenwerken zijn wij altijd heel schappelijk, maar wie zich verzet moet de gevolgen dragen. Zo, en wat denkt u nu van uw handelwijs??" „Ik denk", antwoordde ze scham per. „dat u nu uit wraak ook die Tom Becker wel zogenaamd schap pelijk zult behandelen". Onbewogen antwoordde die kraakstem: „U vergist zich wéér, juffrouw. Er is proces-verbaal op gemaakt en hij' krijgt zijn gerechte straf. Maar ook uw neef zal nu niet aan een arrestatie ontkomen. De grens zit potdicht en hij kan zelfs Genève niet uitkomen. Wat zegt u daarvan? Vindt u het niet verstan diger om hierheen te komen en ons in te lichten waar hij zit? In dat geval zou over een schappelijke be handeling nog le praten zijn (wordt vervolgd) Te Hollandia is opgericht de „Stichting Lepra Comité Nieuw Guinea". Zij heeft tot doel het be strijden van de lepra in Ned. Nieuw Guinea en zal steun verlenen aan instanties en organisaties, die werkzaam zijn op het gebied van de leprabestrijding. De stichting stelt zich daarbij ook ten doel hulp te verlenen bij de medische en de sociale zorg voor lepra-patiënten.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1961 | | pagina 6