Kiezen van eentrumgemeenten op Schouwen-Duiveland blijkt netelige zaak Gevolgen DE AFRIKAANSE PAARDEZIEKTE Schouwen-Duiveland telt 283 donors STAD EN PROVINCIE Schouwse Westhoek worstelt opnieuw met wateroverlast DAT GAAT MINDER VLOT... Coutraversionele krachten in Duiveland en de „corridor" (Van onze redakteur) SCHOUWEN-DUIVELAND, 30-1. Hoewel de besturen der toen malige oude gemeenten op Schouwen-Duiveland met klem hun „zegje" hebben gedaan over de voorgenomen herindeling, opvallend sterke oppositionele krachten zijn toch niet in actie gekomen, al heeft men begrijpelijkerwijs, wel eigen standpunten met gloed ver dedigd. De tenslotte gekomen verkiezingen in november van het vorig jaar hebben evenmin veel coutraversionele zaken opgeroepen. Anders staat het echter met de kwestie van het aanwijzen der kernen of centrumgemeenten, een netelige zaak die de minister van bin nenlandse zaken - hoe knap diplomatiek bedacht - aan de raden der nieuwe gemeenten heeft overgelaten. Deze kwestie roept wèl talrijke pro en contra's op. Het is het eerste stukje harde herinde lingspraktijk, waarmede de bestuurders - en achter hen de bevol king - wordt geconfronteerd. Welk beeld men ook wil kiezen om dit aanwijzen te typeren, dat van het erwtje en het plankje kan men er beslist niet voor gebruiken. portantie en kreeg wereldbekend heid door de stormramp van 1953 - die zovele van de beste inwoners verslond. Het wederopbouwproces mag gezien worden en de algemene betekenis van Nieuwerkerk in Duiveland in het oog vattend, was daar hoop bij de bevolking dat het eigen dorp wel tot kerngemeente zou worden gekozen. Voedsel voor de hoop Zulks nog temeer daar Nieuwer kerk ook geen wethouder heeft in het college van b. w. Op dit punt schijnt van tevoren een af spraak te zijn gemaakt. Kansheb bende man voor Duiveland zou b.v. zijn geweest de heer S. Over- beeke, maar men weet hoe het ge worden zijn de heren Stoutjesdijk (Oosterland) en Kuijper (Ouwer- kerk). Voedsel te over dus voor de hoop, dat Nieuwerkerk wel het voordeel van centrum-gemeente zou deelachtig worden. Maar Oos terland blijkt een sterke concur rent. Het is van meetafaan rich ting Oosterland gegaan en belang rijk - zij het toch slechts een ma terieel punt - schijnt te zijn, het fraai ingerichte gemeentehuis van Oosterland. De eerlijkheid gebiedt te zeggen dat dit raadhuis er piek fijn uitziet. Hier staat tegenover dat te Nieuwerkerk, bij aanwijzing tot centrumgemeente, verbouwin gen van het gemeentehuis niet uit zullen kunnen blijven. Zonder ter zake partij te kiezen of te kunnen kiezen, mogen wij er echter bij herhaling op wijzen, dat het hier toch slechts een materiële en geen In Westerschouwen is het goed afgelopen, zij het dat „heer Ge rucht" van tevoren reeds rondging met een plantbakje vol disteltjes, die het zaad ener goede samenwer king in de toekomst zouden heb ben kunnen verstikken. Men weet hoe het Haamstede is geworden, dat als kern van de nieuwe ge meente fungeert. In Middensehou- wen lag het moeilijker en er was een tweede - op verzoek van enke le leden - bijeengeroepen raadsver- vergadering nodig, om een eerder genomen besluit op dit punt een keer te geven. De kern kwam te vallen in de richting Westhoek en Kerkwerve viste achter het net. Geen volstrekte harmonie derhal ve op dit punt, hoewel de demo cratie in Schouwen diep genoeg geworteld is, om de betekenis van een meerderheidsbesluit te begrij pen en te onderschrijven. Lastig in Duiveland Heel lastig ligt de zaak in Dui veland, waar vooral Nieuwerkerk he-angst is als een kale kip uit het proces der herindeling te voor schijn te komen. Ouwerkerk als de kleinste, zij het geenszins de minste onder de broeders, heeft wel nooit „kerngedachten" gekoes terd. Ouwerkerk is reeds content met een eigen man in het college van b. w., bij wie de bevolking de belangen der gemeente in goe de handen weet. Het gaat hier dui delijk tussen Nieuwerkerk en Oos terland. Nieuwerkerk heeft nog niet veel bijkomende herindelings vruchten mogen plukken. De vroe gere gemeente had zijn eigen im- principiële overweging geldt. De u.l.o.-scholen zijn de stad uit, dat wil zeggen de binnenstad uit en zo iets heeft gevolgen. Gevolgen voor de mensen en ook nog voor andere wezens. Het betrokken stadsdeel is rustiger geworden en de Caustraat c.a. ondergaat nu voortaan de geneugten van de pa raderende jeugd. We hopen dat het inderdaad geneugten zullen blijken te z\jn. Onder de rubriek „andere we zens" ressorteert een jolig dier, dat niets dan ellende van de verande ring heeft beleefd tot dusverre. Het is een aanlokkelijk hondje, dat veel pret aan de schooljeugd heeft beleefd, vooral op het punt van de voedering. Op een of andere ma nier is het dier er in het verleden in geslaagd de aandacht op zich te vestigen. Een hele toer, want op geslagen hondenogen willen wel eens aan de wat nonchalante allure van pubers anno 1961 ontsnappen. Niet alzo met deze vertegenwoor- diger van het genus hond, dat meer dan goed was voor afvallende brokken. De min of meer regelma tig door de jeugd verstrekte bij voeding deed het Poststraatse dier belangrijk zwellen, zodat hij be kend stond als een corpulent kef fertje, dat - het laat zich verstaan - thuis nogal eens aannemelijke brokken versmaadde, omdat het als protégé van de intellektuele hope des vaderlands, toch wel aan zijn trekken kwam. De situatie is nu ingrijpend ge wijzigd. Weliswaar zijn er nog wel schaarse lyceïsten, die bij tijd en wijle aan dit avontuurlijke Fokje toekomen, maar dat mag toch geen naam meer hebben in vergelijking met de overvloed, waarvan het dier tot voor kort geleden wellustig genoot. Het resultaat van deze neerdruk, kende gang van zaken laat zich ra den. Zijn habituele beschermers hebben reeds met bezorgdheid ge constateerd dat de hond magerder wordt. Hij is - om het dan maar platweg neer te schrijven - al pon den afgevallen, want de exquise spijzen van jeugdige derden zijn natuurlijk veel smakelijker en ver- sterkender dan het basis-dieet, dat hij dagelijks in zijn bakje vindt. Waarom wij hier zo duidelijk bij stil staan? Wel, welk een kans maakt thans een Caustraatse hond. Het misschien nu nog onbekende diermoest eens weten hoe profij. telijk een elders gesitueerde voor ganger een vergelijkbare situatie heeft uitgebuit. Hij zou dol worden van blijdschap. Maar of honden ook maatschappelijk wel een fijne neus hebben, is niet zeker! EILANDMAN. Dure prijs voor „t.v.-plaatsje" NEW YORK, 30-1. Van de wedstrijd om het wereld kampioenschap zwaarge wicht boksen tussen de ti telhouder, de Amerikaan Floyd Patterson, en de Zweedse ex-kampioen, In- gemar Johansson, die op 13 maart in Miami Beach ge houden wordt, zal op een scherm van 9 x 12 meter in Madison Square Garden in New York een televisie uitzending worden gegeven. Meer dan twaalf duizend mensen zullen deze uitzen ding kunnen volgen, echter tegen betaling wel te ver staan. De prijzen der plaat- sen5Y2 tot 100 dollar. Omgerekend in Nederland se valuta: van 21 tot 380 gulden. Massale inenting nodig ROME, 30-1. In een rapport van een onlangs onder auspiciën van de voedsel- en landbouworganisa tie der Verenigde Naties (F.A.O.) te Parijs gehouden conferentie wordt op de F A.O. een beroep ge daan onmiddellijke massale inen ting te organiseren om te voorko men, dat de Afrikaanse paarde- ziekte dit jaar uitbreekt in de lan_ den om de Middellandse zee, Euro pa en de Sowjet-Unie. De confe rentie wil door middel van de in entingscampagne in Turkije, Grie kenland, Bulgarije, India en Paki stan een bufferzone scheppen om te verhinderen, dat de ziekte over slaat naar Europa en het verre oosten. Koningin Elizabeth en de hertog van Edinburgh zijn zondag per vliegtuig uit Nieuw Delhi in Agra aangekomen voor een bezoek aan de Taj Mahal, dat vaak het mooiste bouwwerk ter wereld wordt ge noemd. Negen brandweerlieden zijn omgekomen bij het bestrijden van een brand te Chicago waarbij een fabriek voor bakkersbenodigheden en een glasfabriek werden ver woest. Een twintigtal brandweer lieden werd door een instortende muur bedolven. Acht van hen lie pen verwondingen op. Straks voorstel Het college van b. w. weet uiteraard uitstekend waar de schoen wringt en een definitief voorstel ter zake is nog niet aan de raad van de gemeente Duive land voorgelegd. Uit de boezem van de raad is daar wel op aange drongen, mar het college wilde zich eerst nog eens beraden. Nieu werkerk intussen heeft als enige hoop nog, dat het - met een aan zekerheid grenzende warschijnlijk- heid - een meerderheid zal hebben in de raad als het straks tot stem ming komt. Maar uiteraard heeft ook Oosterland zijn ambities en stemmen kunnen tenslotte onder hevig zijn aan stemmingen. Men wacht dus af. In de „corridor" In de „corridor" - of liever Brou wershaven - werd de gelijknamige gemeente tot kern gekozen. Een voorlopig besluit, dat echter ook niet de onverdeelde sympathie van allen blijkt te hebben. Brouwers haven hoort men uiteraard niet. Dat is even menselijk als logisch en begrijpelijk, maar in de vroegere gemeenten Dreischor, Noordgouwe en Zonnemaire ligt het anders. Daar heeft men zich vastgebeten in ds planimetrische feitelijkheid, dat Zonnemaire - met zijn geboortehuis van professor Zeeman precies in het midden ligt van het grondge bied der nieuwe gemeente Brou wershaven. Zo ergens dan valt - zo zeggen zeer vele bewoners der ge noemde voormalige gemeenten - het woord „kern" hier letterlijk op te vatten. Zonnemaire ligt in de kern, het ligt centraal en het moet dus centrumgemeente worden. Het duidelijkst worden deze stemmen gehoord te Dreischor, waar men zelfs op handtekeningjacht schijnt te zijn gegaan, om de politiek-wis- kundige formule, verzwaard met de steen der volksopinie straks op de tafel van de verzamelde raad van Brouwershaven te kunnen depone ren. Of het helpen zal? Het Duive- landse recept geldt ook voor de „corridor". Afwachten maar! RODE KRUISAVOND TE HAAMSTEDE Bloelende Rode Kruis-afdeling Westhoek Nadat 's middags een groot aan tal kinderen enige films, o.a. van de „Henri Dunant" had beke ken, werd in de avonduren in hotel Bom de hoofdschotel van het jaar lijks filmprogramma, vorige week, gepresenteerd door het Ned. Rode Kruis, vertoond. Dit filmprogram ma is van andere plaatsen reeds uitvoerig besproken. Jhr. Röell, riep namens het be stuur de, ondanks de koude, zeer talrijke bezoekers een welkom toe. Zoals gebruikelijk gaf spreker een kort overzicht van het wel en wee van de afd. Schouwen (Westhoek) van het Ned. Rode Kruis. De afd. heeft momenteel 1230 le den, waarvan er 396 in Haamstede wonen. Het Welfarewerk dat in 1950 werd opgericht, vierde vorig jaar haar 10-jarig bestaan. Ter ge legenheid van dit jubileum werden twee medailles uitgereikt en wel aan de dames Hartog-Kolpa en de Vrieze-Gakeer. Voor de in Haam- stede-Burgh gehouden E.H.B.O.- cursus behaalden 19 personen het diploma. Het ligt verder in de be doeling om in de naaste toekomst een transport-kolonne op te rich ten. Gedurende enige tijd fungeert de heer S. de Haas, hoofd der Bea trix-school als contactman voor het Jeugd Rode Kruis. Een der eer ste opdrachten voor de jeugd was het verzamelen van blikjes melk voor de Kongo-kinderen. Groot succes Het werd een groot succes, want Burgh bracht 77, Haamstede 173, chr. school Haamstede 178, Renesse 98 en Serooskerke 22 blikjes bij een. Bovendien zorgde Noordwelle voor f 143,60. Verder zorgen de padvinders(sters) regelmatig voor oude capsules, zilverpapier enz., een actie waaraan ook de school jeugd meedoet. Voor de bloed transfusiedienst zijn regelmatig do nors nodig. Daar de meesten rond Zierikzee wonen, ware het zeer ge wenst, dat ook personen uit de Westhoek zich hier voor opgaven. Eventuele kandidaten kunnen zich in de Westhoek opgeven bij mej. Houtman op het gemeentehuis te Haamstede. In nov. 1960 waren er op Schouwen-Duiveland 283 do nors, een aantal, dat in verband met mogelijke rampen, omhoog moet. Met trots deelt de spreker IN MAART LUSTRUM-UITVOERINGEN Geslaagde jaarvergadering Dreischor's harmonie „Crescendo" Vorige week hield het harmonie gezelschap „Crescendo" haar jaar vergadering in het café „De Drie Schapen". In zijn openingswoord verwelkomde voorzitter J. W. Beekman in het bijzonder de ere voorzitter, de heer J. J. Verjaal en het ere_lid de heer A. J. Verjaal. Hij memoreerde in het kort de werkzaamheden, die in de afgelo pen maanden verricht zijn. Secretaris C. J. van Dixhoorn liet hierna de vele gebeurtenissen de revue nog eens passeren in z'n zeer uitgebreide notulen en jaarverslag. Penningmeester P. L. Quist liet op timistische geluiden horen in zijn financieel jaaroverzicht. Uit zijn verslag bleek wel dat „Crescendo" er momenteel gunstig voorstaat. De kascommissie, bestaande uit de he ren J. Padmos en S. Wagemaker werd dank gebracht voor het na zien der rekeningen. Zowel de se cretaris als de penningmeester kre gen een extra applausje voor hun correcte verslag en beheer. Bestuurverkiezing Bij de bestuursverkiezing werden de voorzitter en de secretaris bij akklamatie herkozen. Beide heren namen hun benoeming weer onder dank aan. Vervolgens was aan de orde het agendapunt „Uitwisselingsconcer ten". Algemeen was men van oor deel meer eilandelijke gezelschap pen uit te nodigen dan voorheen het geval was. Men zal trachten dit punt te verwezenlijken. J ubileum-vier ing Vanwege de drukke werkzaam heden in de afgelopen maanden is de uitvoering enigszins in de knel komen te zitten. Zodoende kan de ze pas begin maart plaats vinden. Mede door het 60-jarig bestaan zal voor beide avonden een licht pro gramma gepresenteerd worden. De werkelijke viering van het twaalf de lustrum op 1 april a.s. zal het bestuur verder bezien. Het bazar- comité is voorts voornemens ook voor de aan te schaffen uniformen nog een vergadering te beleggen. De rondvraag leverde niets bijzon ders op. De oud-leden, de heren Verjaal, danken voor de ontvangen uitnodiging voor deze vergadering en spraken er hun bewondering over uit dat voor de uniformen zo mild geofferd is. Tot slot hoopte de voorzitter op een goed jaar voor „Crescendo" en drong er bij de leden op aan hun best te blijven doen, opdat de pres taties inderdaad „Crescendo" zul len gaan. Met deze woorden sloot hij de goed geslaagde en vlot ver lopen vergadering. De schade aan de mosselpercelen In 1953 werd door de aannemers die de dijken van het eiland Flak- kee herstelden schade aangericht aan de voor die wal van het eiland liggende mosselpercelen. Voor deze schade werd Rijkswaterstaat c.q. de staat der Nederlanden aanspra kelijk gesteld en over een en ander werd een proces gevoerd, dat ruim zeven jaar duurde. Nadat in 1957 een aantal mosselkwekers het aan bod van de slaat had aangenomen werd door een tiental anderen ver der geprocedeerd. Naar wij verne men zijn de laatste uitkeringen van de baggerschade dezer dagen te verwachten en hebben zij die het langst volhielden, om hun rechtmatige aanspraken verwezen lijkt te zien, dit niet zonder succes gedaan. mede dat de afd. Westhoek in Zee land de 4e plaats inneemt. De loterij, tijdens de pauze ge houden ten bate van het Welfare- werk, bracht f 93,72 op. De filmoperateur, de heer Kiersch uit Voorburg dankte de aanwezigen voor hun belangstelling. KERKNIEUWS Chr. Geref. Kerken Kerk en toto DEN HAAG, 31-1. De raad van de Christelijke Gereformeerde Kerk te Midwolda is van oordeel, dat leden van zijn kerk geen lid kunnen zijn van een voetbalvereni ging waaraan een toto is verbon den, ongeacht of zij daadwerkelijk aan die toto mee doen. Hij vindt dit in strijd met de christelijke be ginselen en heeft in verband daar mee besloten in een bepaald geval een kerkelijke bevestiging van het huwelijk af te wijzen. Ned. Herv. Kerk Aangenomen naar Langezwaag- Luxwoude: ds. J. Franke, Ouwer kerk. ZIERIKZEE Successen op konijnententoonstelling Aan de kampioenstentoonstelling van de provincies Noord-Brabant en Zeeland van de N.K.B. te Breda, op 28 en 29 januari jlwerd ook deelgenomen door de bekende Schouwen-Duivelandse konijnen fokker, de heer J. H. Bakker. Aan deze keuring ging een strenge se lectie vooraf. Tijdens de demon straties werd gekeurd door drie on afhankelijk van elkaar werkende keurmeesters (diploma A). De heer Bakker behaalde met een jonge witte vl. ram (jong) 20 punten. Met twee jonge witte vl. voedsters 17 punten en 2 punten met ereprijs. Verder licht-zwart zilver-ram (oud) 13 punten, idem ram (jong) 16 punten, idem vijf voedsters (jong) 19, 18, 17, 15 en 10 punten. Blauwe Wener I ram (oud) 19 punten, idem I voedster (oud) 15 punten ,idem 2 rammen (jong) 19 en 20 punten. In deze klasse werden 3 maal 20 punten gegeven. Met 16, 18 en 20 bezette dieren van de heer Bakker de eerste t.m. derde plaats bij de Blauwe Weners (voedsters- jong), tevens werden dit de kampi oenen. Verder sleepte de heer Bak ker verschillende ere-prijzen in de wacht. SIRJANSLAND Lezing over China voor Culturele Vereniging Voor de Culturele Vereniging zal op donderdagavond 2 februari ir. v. d. Laan een lezing, geïllustreerd met kleurendia's houden over Chi na. Deze avond belooft interessant te worden en verwacht mag wor den dat het goed verwarmde ver enigingsgebouw op deze interessan te avond veel belangstellenden zal herbergen. Waterschap doet wat maar mogelijk is WESTERSCHOUWEN, 30-1. Het waterschap „Schouwen-Duiveland" heeft maandagmiddag de Lage Zoom in de buurt van de tuinderij van de heer M. Jonker met een dragline door een sleuf in tweeën getrokken. Op deze plaats lagen buizen die de grote watermassa niet aan konden en nu door grotere vervangen zullen worden. De heer Jonker heeft al vanaf einde no vember last van het opstuwende water gehad, dusdanig, dat nu voor de zesde maal z\jn warenhuis be stemd voor en reeds gedeeltelijk beplant met voorjaarsgroentes, blank staat. Dit wordt een grote schadepost. Naast het bedrijf ligt een perceel landbouwgrond van circa 15 gemeten, waarvan met de regelmaat van de klok 8 gemeten onder water komen te staan met het gevolg dat hier nog steeds geen ploeg ln de grond gezet kan wor den. Aan de Torenlaan was de situ atie minder erg als vorige maal. Er staat wel veel water doch van een overlast kan niet gesproken worden. Aan de Breedsteweg is nog steeds geen verbetering ingetreden. Maandag tegen de avond liep het water hier nog over de weg. Ook het fietspad was toen nog niet be rijdbaar. Ook in de buurt van het Deltahotel vloeide maandagmorgen het water over de weg. Door de motorpomp in de buurt van het kampeerbedrijf „Duinhoeve" te stoppen, kon aan deze toestand een einde worden gemaakt. Het stop pen van de motorpomp heeft weer tot gevolg dat de boomgaarden rond de „Duinhoeve" bedreigd worden. Hier maalt de windmolen nog wat weg doch het water stond maandagavond al op de wendak kers. In de omgeving van de boom gaarden aan het einde van de Kloosterweg is de situatie in ver gelijking met de vorige maal ver slechterd. Hier staan boomgaarden geheel blank, terwijl nu ook enige aardbeienpercelen onder water staan. De hier liggende weilanden zijn in grote meren veranderd. Toch is iedereen overtuigd dat het waterschap het uiterste doet om de overlast te verminderen. Wel gaat de mening rond dat voor volgende jaren dusdanige maatre gelen dienen genomen dat herha lingen van deze situaties voorko men worden. Veel neerslag in Duiveland Hoe groot de hoeveelheid neer slag was, die de laatste dagen, na de dooi in oostelijk Duiveland viel bleek weer uit de regenmeter van het proefbedrijf „Scheldemonden", waar van zaterdagmorgen acht uur tot zondagmorgen acht uur acht millimeter werd geregistreerd en van zondagmorgen tot maandag morgen niet minder dan 28 milli meter. ADVERTENTIES Heden overleed, na een smartelijk lijden, onze ge liefde vrouw, moeder, be huwd- en grootmoeder MARIA VAN KLINKEN geboren Boogerd in de leeftijd van ruim 68 jaar. Nieuwerkerk: G. VAN KLINKEN Zuidzande: N. HEIJBOER- BOOGERD A. A. HEIJBOER Zonnemaire: J. VAN KLINKEN J. VAN KLINKEN- v. d. BULT Numansdorp: C. NOTENBOOM VAN KLINKEN J. NOTENBOOM Aarden burg: S. KORT- VAN KLINKEN J. KORT Zierikzee: L. WANDEL VAN KLINKEN A. WANDEL En kinderen Nieuwerkerk, 28 jan. 1961. Noordstraat 2. De begrafenis zal plaats hebben woensdag 1 febru ari a.s., des namiddags 2 uur. Op 27 januari 1961 werd van ons weggenomen onze lieve moeder en grootmoe der CORNELIA FRANKEN- VAN DER WERF in de ouderdom van 74 jaar J. A. FRANKEN E. J. FRANKEN A. J. FRANKEN M. C. FRANKEN-SNEL HERMAN TINEKE JAN MARINUS ROBBIE Geen rouwbezoek 's-Gravenhage, 31 jan. 1961 Appelstraat 195. Volgens de wens van de overledene hebben wij haar in stilte ter ruste gelegd. Heden overleed, zacht en kalm, onze geliefde moeder behuwd- en grootmoeder, LENA FONDSE geboren Hagesteyn in de ouderdom van ruim 83 jaar. Dreischor: H. A. FONDSE M .E. FONDSE-KOMMER Kerkwerve: J. J. FONDSE ANTH. FONDSE M. W. FONDSE-STOEL ABR. FONDSE Rotterdam: J. FONDSE C. FONDSE-HAGE En kleinkinderen Kerkwerve, 30 jan. 1961. De begrafenis zal plaats hebben donderdag 2 febru ari a.s. des namiddags 2 uur. Mede namens onze ouders zeggen wij allen hartelijk dank voor de vele blijken van be langstelling -die wij voor en bij ons huwelijk mochten ont vangen. A. v. d. WEELE C. J. v. d. WEELE-DE RIJKE Wijk aan Zee, januari 1961. Salonwagen Reindersweg. Voor de vele blijken van be langstelling tijdens de ziekte en na het overlijden van onze geliefde man, vader, behuwd-, groot- en overgrootvader R. KOSTER zeggen wij hartelijk dank. Uit aller naam: L. KOSTER-DE BRUINE Oosterland, januari 1961. Lage Rampertseweg 8. SUCCESJES Te koop: Twee vogelkooien, zo goed als nieuw. Hofferstr. 4 Zierikzee. 1000 kg. Bintje B 35/45. J. Lekkerkerk, Haamstede. Staat ter dekking: TEUlVrS ADEMA 2 M. 2,1 5801 3,80 3,2 6964 3,91 4,4 8144 3,85 M.m. 3,8 7125 4,09 4,11 7744 4,06 6, 9442 4,31 M. DE RUYTER - Kerkwerve Een nieuwe pijp? U heeft zo uw keus gemaakt uit onze pij- penmolen. Prachtige sortering. Sigm. D. C. Viergever, hoek Kraanplein.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1961 | | pagina 3