BESCHW maakt elke maaltijd (rond! STAD EN PROVINCIE Industrialisatie ter sprake Ballast Mij. acht zich niet schuldig aan rug in Bruinisser haven Wachthuisje voor buspassagiers bij Verenigingsgebouw BRUINISSE, 28-1. Op de jongste vergadering van de gemeenteraad onder voorzitterschap van burge. meester C. H. v. d. Linde, bracht - naar aanleiding van de notulen - de heer van Pope ring de torenklok ter sprake. De heer Jumelet meen de te weten dat er officieel geen klokkenist is. De voorzitter zei dat de gemeentewerkman, de heer A. VV Jumelet als gemeentewerkman belast Is met het op gang houden en regelen van het torenuurwerk. De raad bleek geen behoefte te hebben de heer A. W. Jumelet of ficieel tot klokkenist te benoemen. Door de heer Jumelet was in een vorige vergadering gevraagd de bus met schoolkinderen die elke mor gen van Bruinisse vertrekt en waarmee meestal toch geen gewo ne passagiers mee gaan, om 8 uur van Bruinisse te laten ver^'e1^^1 in plaats van om 7.25 uur. De R.l. M. bericht nu, dat dit op bezwaren stuit van de rector van het Prof. Zeeman lyceum, die wenst dat de leerlingen om 8.15 in Zienkzee zijn. Wel is de R.TM. bereid de bus om 7.37 uur te laten vertrek ken. De raad ging hiermee accoord. Eveneens werd accoord gegaan met het voorstel van de Centrale Dienst „Noord-Zeeland" om geen riolering in de Oudestraat aan te leggen. Voor kennisgeving werd aangenomen een brief van Gea Staten waarbij de termijn, waar binnen een uitbreidingsplan ïr hoofdzaak moet worden vastge steld, nader is bepaald op 1 juni Wethouder W. van Gilst werd met 6-1 stemmen benoemd als ver tegenwoordiger van Bruinisse op de vergadering van de N.V. Brug- bouw Haringvliet, nu burgemees ter van de Linde als commissaris van deze N.V. is benoemd. Het verzoek van de Ver. tot Be vordering van Ger. schoolonderwijs om een vergoeding als bedoeld in art. 101 bis der Lager Onderwijs wet 1920 (vergoeding van extra les uren voor gymnastiekonderwijs van een daartoe bevoegde leerkracht) waarover in een vorige vergadering de stemmen staakten, werd over eenkomstig het voorstel van b. en w. met 4-3 stemmen afgewezen. Het pro en contra van dit ver zoek werd uitvoerig besproken Van de heer S. Capelle zal 2 c.a. grond worden aangekocht, in ver- band met de aanleg van het brand- pad tussen de woning van de heer M. de Waal Lz. en de Ned. Herv. kerk. Aan de heer K. Kik werd vergoeding gegeven voor de door hem afgestane grond om de bocht Dorpsweg-Burg. Hagelaan te ver breden. Het voorstel tot vaststelling van de 13e wijziging in de begroting 1960 werd met algemene stemmen aangenomen, maar de raadsleden bleken deze begrotingswijziging ter dege te hebben bestudeerd, daar over verschillende onderdelen uit voerig werd gesproken. De voorzitter las in dit verband ook de stellingen voor van de Ned. Ballast Mij. te Amsterdam, waarin deze ontkent schuldig te zijn aan het ontstaan van een rug van hoog ovenslakken in de haven van Brui nisse, waardoor op 24 oktober 1953 het sleepschip „Murobadau" zou zijn gebroken en de conclusies van de tegenpartij. De Ballast Mij. is door de gemeente Bruinisse tot schadevergoeding aangesproken, nadat de rechtbank te Middelburg de gemeente schuldig had ver klaard aan het breken van ge noemd schip. Enkele saneringsmaatregelen Een voorstel tot het treffen van saneringsmaatregelen voor de be bouwde kom van de gemeente waardoor de gemeente gerechtigd wordt krotwoningen aan te kopen om te verhinderen dat deze als pakhuis worden ingericht, werd met algemene stemmen aangeno men, doch volgens de heer van Po- pering dempte men de put nu het kalf al verdronken is. De raad nam met instemming kennis van het voorstel van b. en w. om een wachthuisje voor bus passagiers te bouwen bij het Ned. Herv. verenigingsgebouw. Van de bouw van een wachthuisje bij de halte Bruinisse, de vroegere tram halte, hebben b. en w. afgezien. De heer Jumelet beval dit punt echter ter dege in de aandacht van b. en b. aan, daar een schuilgelegenheid bij de vroegere tramhalte zeer nuttig zou zijn, ook al wordt daar van minder gebruik gemaakt, nu de bus uit de gemeente vertrekt. Bij de rondvraag vroeg de heer Jumelet aandacht voor de toestand van de straten nu de heer I. Rein- houd tijdelijk is uitgeschakeld als straatreiniger. Het onderhouden van het gehele dorp is voor de straatreiniger H. de Jonge kenne lijk een te zware taak, maar het gevolg is veel papieren, klei, zand en andere dingen die er niet horen in de straten B. en w. zullen hier in voorzieningen treffen. Wat de aanstelling van een vaste straat- maker betreft, waarover in een vo rige vergadering is gesproken, meende men na ampele overwegin gen, beter ieder jaar een gedeelte van een straat aan te kunnen laten besteden voor herstel. De raad machtigde b. en w. hiervoor de no dige stappen te nemen. Nu recht tegenover de Ger. kerk een trap is aangebracht aan de binnenzijde van de dijk, zag de heer Jumelet ook graag een trap aan de havenzijde. B. en w. zullen deze spoedig doen aanbrengen. Verder herinnerde de heer Ju melet aan de besprekingen in een vorige vergadering om braak lig gende bouwgrond als tuingrond te verhuren, daar hiervoor gegadig den zijn. Verder meende hij dat aan de bewoners van de huizen in de Prinses Irenestraat, die deze tijde lijk hebben moeten ontruimen en die daarvoor in het arbeidskamp Stoof polder zijn gaan wonen, toe zeggingen zijn gedaan dat hun wo ningen bij voorrang zouden worden behandeld, zodat zij in de maand januari weer bewoonbaar zouden zijn. B. en w. ontkenden dat deze toezeggingen zijn gedaan. Het aanbrengen van een vuilnis belt nu het storten van vuil in de weel bij Krepel verboden is, is een moeilijk punt, daar weinig grond voor het aanleggen van zo'n vuil nisbelt aanwezig is. Toch heeft een en ander de aandacht van b. en w. Noodzaak van industrialisatie Ten slotte sprak de heer Jume let over de noodzakelijkheid van industrialisatie en hij betwijfelde of de mogelijkheden die daarvoor op Bruinisse zijn en de aantrekke lijkheid van de nieuwe gemeente haven als aanvoerhaven van en voor het eiland wel genoeg bekend zijn of van de zijde van b en w. wel genoeg reclame wordt ge maakt voor deze twee zaken. Het is hem bekend dat de voorzitter pogingen in het werk stelt om in Bruinisse industrievestiging te krij gen, maar spr. achtte deze taak voor één man te zwaar. Hij zou een commissie in het leven willen roepen, waarin ook zakenmensen met relaties zitting zouden moeten nemen. De heer de Koning is het geheel met de heer Jumelet eens. Wethouder van den Berg meende dat men- wanneer men vestiging van industrie te Bruinisse wil be vorderen, de leefbaarheid aantrek kelijker moet maken, door 's zon dags meer mogelijkheden te geven voor ontspanning en recreatie. De heren Jumelet en de Koning be streden dit. Nadat b. en w. hebben verklaard al het nodige te zullen doen om in dustrievestiging te bevorderen en de mosselcultuur voor Zeeland te behouden, werd de instelling van een commissie door de overgrote meerderheid van de raad niet ur gent geacht. De heer de Koning wees er op, dat de werkzaamheden aan de pa len in de haven van Bruinisse zo moeten worden uitgevoerd, dat zo weinig mogelijk overlast wordt be zorgd aan de daar liggende vissers schepen. B en w. hebben daarvoor maatregelen getroffen. De brandputten De toestand bij de thans gegra ven brandputten, waarin veel grondwater staat, acht de heer de Koning levensgevaarlijk voor klei ne kinderen. B. en w. zeggen spoe dige afrastering toe. Over deze af rastering en de manier waarop zij moet worden aangebracht wordt uitvoerig gediscussieerd. De brand putten zullen straks veranderd zijn in brandvijvers en prachtige plekjes vormen in het aan natuur schoon zo arme dorp. De heer Hogerheide had kritiek op de pet van'de nieuwe haven meester. Zijn voorstel om deze naast een uniformpet ook een uni formjas te geven, werd met alge mene stemmen aangenomen. De moeilijkheden die men thans bij Colijnsplaat heeft en die veel overeenkomst vertonen met wat men te Bruinisse altijd heeft gezegd over de haven, zijn aanleiding voor een uitvoerige bespreking. Speciale woningbouw [De heer Kik drong er bij b. en w. op aan te bevorderen dat nog een aantal woningen kunnen wor den gebouwd voor mensen in dienst bij Rijkswaterstaat of R.T.M., die hier moeten wonen en daarvoor regelmatig aanvragen indienen. Mogelijkheden en moeilijkheden die kunnen, ontstaan als de gemeen te huizen gaat bouwen voor deze waterstaatsmensen, speciaal bij' de aankoop van de grond, werden on der de ogen gezien, naar aanleiding van vragen hierover gesteld d°or de heer L. E. van Popering. Nadat op voorstel van wethouder van Gilst besloten is in het vervolg zoveel mogelijk vrijdagsavonds te vergaderen en eenmaal vastgestel de vergaderingsdata niet meer te veranderen, werd de vergadering na middernacht gesloten. Spaanse arbeiders naar Nederland DEN HAAG, 30-1. In Madrid is op 27 januari een voorlopig akkoord geparafeerd, dat voorziet in het te werkstellen in ons land van Spaan se arbeiders. De parafering ge schiedde door de voorzitter van de Nederlandse delegatie, de direc teur-generaal voor de arbeidsvoor ziening dr. ir. D. R. Mansholt ener zijds en de directeur-generaal van consulaire zaken, de Spanjaard F. Iturriaga, anderzijds. Het akkoord behoeft nog de goedkeuring van het Nederlandse en het Spaanse parlement. Het Franse persbureau A.F.P. weet te melden, dat het aantal Spaanse arbeiders waar het hier om gaat ongeveer 1200 zou bedra gen. De stem van zijn meester BRUSSEL, 30-1. De 42.ja- rige Belg Joncker, garage houder van beroep, dwingt met zijn stem de gehoor zaamheid af van een grote Amerikaanse auto die al zij nbevelen opvolgt en wel ke sedert zondag in Brussel wordt gedemonstreerd. De uitvinder heeft het voertuig voorzien van een elektroni sche uitrusting. Hierdoor is hij in staat op een afstand door middel van zijn stem de motor in werking te stellen, de verlichting en radio aan te doen en de wagen te laten rijden. De auto i*emt voor obstakels die zich op zijn weg bevin den. Het stuur en de peda len zijn vervangen door een enkele stuurknuppel door middel waarvan alle opera, ties worden verricht. Op het dashborfi verschijnt een waarschuwingsteken indien de banden leeglopen. Het voertuig weegt 2.600 kilo, kost ongeveer 175.000 gul den en zal in vier jaar tijd in de gehele wereld worden gedemonstreerd. ZIERIKZEE Zuigelingen- en kleuter-cursus Groene Kruis Het Groene Kruis te Zierikzee organiseert een zuigelingen- en kleutercursus in het wijkgebouw. De cursus start op 7 februari a.s. Dames boven de 18 jaar kunnen zich voor deze cursus opgeven of inlichtingen inwinnen. BRUINISSE Slaperdijk in Stoofpolder Reeds meermalen is er over ge sproken, dat de uitvoering van de Deltawerken verandering in de stroomsnelheden en de stroomrich ting van eb en vloed te weeg zal brengen. Door het raadslid de Ko ning is in 1960 in de gemeenteraad van Bruinisse gewaarschuwd tegen het gevaar dat de Stoofpolder zou gaan lopen, wanneer bepaalde af sluitingen gerealiseerd waren. In het najaar van 1960 is een duiker- onderzoek verricht naar de voor oever van deze Stoofpolder, waar van we nog geen uitslag vernamen. Wel kwam ons dezer dagen ter ore, dat plannen om in genoemde Stoof polder een slaperdijk te leggen van de seinpaal van de stormwaarschu- wingsdienst van het K.N.M.I. af dwars door deze polder heen, in een vergevorderd stadium van voorbe reiding verkeren. dreischor Sloop van woningen iNIJMEGEN. In het Sint Canisius ziekenhuis in Nijmegen is overle den de heer A. Pieter uit Ooy-Er_ lecom (gemeente Ubbergen) die drie weken geleden te Beek bij Nijme gen vermoedelijk door een vracht auto werd aangereden. Ingezonden mededeling mm •v ^>8 Beschuit alsonlbijl Beschuit bij de lunch Beschuit als toe,Je de warma maaM KERKNIEUWS Verkiezing notabel Hervormde Gemeente te Bruinisse Bij de verkiezing van een lid van het college van notabelen in de Ned. Hervormde Kerk te Bruinisse werden uitgebracht 47 geldige stemmen. Hiervan verkregen de heren C. Otte de Waal 18, B. P. Hollestelle 8 stemmen, A. Kostense 7 stemmen, A. Jumelet van Dui- vendijk 5, J. Otte Meerman 3, C. Hoogerwerf 3, M. Krijger, M. D. Bal en P. Schraver elk 1 stem. Herstemming moet plaats hebben tussen de heren C. Otte en B. P, Hollestelle. Ger. Kerken (vrijgemaakt) Aangenomen naar Middelburg: R. Wiskerke. Heemse. Ger. Gëmeeneen Bedankt voor Zoetermeer: A. F. Honkoop, Goes. Ger. Kerk SCHARENDIJKE. Beroepen kan didaat A. Bakker te Kielwinde- SPORT MICRO-KORFBAL DSS-UNITAS 7-5 Deze wedstrijd werd door beide partijen uitstekend gespeeld, Nieu- werkerk trok aan het langste eind. DSS had reeds na twee minuten een 2-0 voorsprong door twee tref fers van L. van Popering. Unitas liet zich door deze snelle achter stand niet uit het veld slaan en het was J. Jongschaap die er 2-1 van maakte. Hierna gelukte het mevr. Pomper-Kats de balans in evenwicht te brengen 2-2. Nog voor de thee wist echter de gevaarlijke van Popering DSS een 3-2 voor sprong te geven. Na de hervatting was het weer van Popering die in de roos schoot 4-2. Unitas sloeg terug en met twee bijzonder fraaie schoten bracht J. Hagesteijn do stand weer gelijk 4-4. Mevr. Dale- bout-Zandijk gaf DSS een 5-4 voor sprong, waar aan de andere kant mevr. van Ruiswijk-Bil toonde niet voor onder te willen doen 5-5. De beslissing viel in de laatste vijf minuten. Mevr. van Popering- Slootmaker en D. Verboom brach ten de eindstand op 7-5. BURGH-ZEEMEEUWEN 8-4 In deze Schouwse derby op Dui- [velands grondgebied toonde Burgh vooral in do eerste helft, in de zaal heel wat beter uit do voeten te kunnen dan Zeemeeuwen. M. Han- se gaf Burgh de leiding 1-0 waarna deze club zeer fraai spel aan de dag legde. Mej. v. d. Have depo neerde nummer twee in de korf, waarna mej. C. v. Nieuwenhuize de stand opvoerde tot 4-0. M. Han- se en Bart Landman maakten het halve dozijn vol 6-0, waarna J. Landman met een fraai schot voor rust er in slaagde voor Zeemeeu wen tegen to scoren 6-1. In de tweede helft ging het spel meer gelijk op. Met een handig balletje bracht C. v. Nieuwenhuize de stand op 7-1 waarna C. Manni en D. Braam de achterstand terugbrach ten tot 7-3. Hierna scoorde mevr. J. Krijnse Lokker-v. d. Weele voor Burgh waarna het tenslotte door een treffer van J. v. Dongen 8-4 werd. NOAD-WIK 4-1 In deze wedstrijd zagen we twee gelijkwaardige ploegen. De betere produktiviteit van Noad gaf uit eindelijk de doorslag. Noad nam de leiding door mej. C. v. d. Linde 1-0. WIK liet zich echter onbetuigd en het gelukte mej. Feitel de ba lans in evenwicht te brengen l-l. Na een goed opgezette aanval kwam mej. Dorst vrij voor de korf en liet haar kans niet ontglippen 2-1. Na de hervatting een produk- tiever Noad. J. de Bil en C. v d Werve zorgden tenslotte voor een 4-1 zege voor de mensen uit Drei- schor. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND VROOMSHOOP. De bejaarde heer R. Haverkort te Vroomshoop is door een bestelauto aangereden en om het leven gekomen. Het slachtoffer, dat doof was, heeft blijkbaar onvoldoende op het ver keer gelet. DEN HAAG. Op initiatief van de hoofden van drie openbare scholen te Delft is een landelijk „Aqtie-co- mité openbaar onderwijs" opge richt. Het comité wil een „Stich ting tot bevordering van het open baar onderwijs" in het leven roe pen. AMSTERDAM. De 20-jarige Gerrit Verbrugge is er in geslaagd negen broertjes en zusjes te red den uit het kleine huisje aan het Pancraspad 18 in Amstelveen, toen dit in brand was geraakt doordat de kleine (3-jarige) Jacobus met lucifers was gaan spelen. De aannemer Berrevoets uit Zie rikzee is begonnen met de sloop van drie krotwoningen aan de Ring. Op deze plaats zullen drie bejaardenwoningen verrijzen. Zo als bekend vallen ook de twee zg „Brouwputwoningen" onder de slo pershamer. Deze woningen waren tot op heden in gebruik voor het clubwerk van de Nederlands Her vormde Kerk. Deze clubs hebben thans een onderkomen gevonden in een lokaal van de voormalige open bare lagere school, terwijl de vrou wenvereniging een leegstaande wo ning in gebruik heeft in de Zuid straat. Aanleg wandelpad Door de Nederlandse Heidemaat schappij is men thans druk bezig met de aanleg van een wandelpad door de plantstrook in de Daniël Ockersestraat. Dit pad zal worden verhard. Verder zal door deze maatschappij de beplanting rondom de rioolwaterzuiveringsinstallatie worden uitgevoerd. HAAMSTEDE Brandje in schoorsteen De brandweer van Haamstede was maandagmiddag in een half uur uit en thuis voor het blussen van een schoorsteenbrand ten hui ze van de fam. J. A. de Lange aan de vuurtoren. Tot blussen is het niet gekomen, want de schoorsteen- behandeling met de ramoneur was voldoende om de brandende inhoud weg te schrapen en in de buiten lucht te brengen. De brandweer stond onder leiding van de com mandant, de heer W. J. v. d. Maas, terwijl de hoofd-commandant de heer L. C. v. d. Velde tevens aan wezig was. In verband met een schoorsteenbrand werd de brand weer van Renesse niet opgeroepen. In het vervolg zal de commandant ter plaatse pas beoordelen of de hulp van Renesse noodzakelijk is, dit ter voorkoming van onnodig uitrukken en kostenbesparing. Verwachting tot woensdagavond Tijdelijk regen Zwaar bewolkt met tijdelijk regen, maar morgen ook enkele opkla ringen; matige tot krachtige aan de kust tot hard of stormachtig toenemende wind, aanvankelijk tussen zuidwest en zuid, later wes telijk; wenig verandering in tem peratuur. 1 febr.f Zon op 8.21 onder 17.27 Maan op 18.27 onder 8.28 2 febr.: Zon op 8.20 onder 17,29 Maan op 19.30 onder 8.55 Volle maan: 31 jan. te 19.47. Hoogwaterstanden ZIERIKZEE: 1 febr. 3.46 v.m. 16.17 n.m. 2 febr. 4.21 v.m. 16.51 n.m. BROUWERSHAVEN: 1 febr. 3.29 v.m. 15.41 n.m. 2 febr. 4.01 v.m. 16.14 n.m. Springtij: 3 febr. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 31-1. Het K.N.M.I. deelt mede: De afgelopen nacht trok een storing door noord-Frank rijk naar het oosten. Het regenge- bied ervan reikte tot in midden- Nederland, waar echter in het al gemeen niet meer dan 0.5 mm viel. Verder naar het zuiden waren de regenhoeveelheden belangrijk gro ter. Op het vliegveld zuid-Limburg werd 15 mm afgetapt, op verschei dene plaatsen in de Ardennen 25 tot 30 mm. Een volgende storing nadert nu snel Ierland, deze storing is actie ver dan zijn voorganger en volgt een noordelijker koers. Ze zal waarschijnlijk naar het zuiden van Noorwegen trekken en de komende nacht overal in Nederland regen brengen. De wind wakkert aan en kan aan de kust hard of stormach tig worden. Het algemene beeld blijft nog steeds hetzelfde. Boven zuid-Euro pa en noord-Afrika handhaaft zich een gebied van hoge druk langs de noordelijke rand waarvan de oce aanstoringen een overwegend zuid westelijke luchtstroming in stand houden. De temperatuur blyft dien tengevolge de eerstkomende dagen boven normaal. Scheepvaartberichtcn Albireo, 29-1 van Port Sudan naar Aden. Esso Amsterdam (t.), 27-1 van Rot terdam naar Mena al Ahmadi. Esso Nederland (t.), 1-2 te Port Said verwacht. Japara, pass. 30-1 The Brothers naar Suez. Lelykerk, 30-1 te Basrah. Vivipara (t.), 29-1 van Mamonal naar Curagao. ZIERIKZEE Wij vernemen dat de gemeen tesecretaris van Zierikzee de heer R. van Ommeren niet is benoemd tot secretaris der gemeente Rijssen Gelijk bekend, kwam betrokkene voor op de voordracht ter benoe ming van een secretaris in die ge meente. 6 KERKNIEUWS Geref. Kerken Ds. P. Melse nam afscheid van zijn gemeente Zonnemaire De predikant der gereformeerde kerk te Zonnemaire heeft zondag - in een overvol kerkgebouw - af scheid genomen van zijn gemeente. De scheidende predikant bepaalde de gemeente bij Hebr. 13 20 en 21. Ds. Melse merkte op hoe het altijd moeilijk valt van een gemeente af scheid te moeten nemen. Gewoon tegetrouw gaat dit gepaard met de beste wensen. Maar de Hebreeën brief leert dat God heden ons allen dé beste wensen meegeeft in het bijzonder Zijn zegen. Hij die de vrede bracht, de Herder blijkt ook al vertrekt de dienaar. Feitelijk is er aan meer geen behoefte, want dat is het allergrootste. Na afloop van de dienst sprak de heer Everse, namens de kerkeraad. Hij dankte ds. en mevr. Melse voor het vele werk in de gemeente ge daan. Hij zag het alles verricht in de kracht van God. Op zijn verzoek zong de gemeente de scheidende leraar Ps. 121 4 toe. Dr. J. Bec ker sprak namens de classis, ds. Melse danken^ voor al hetgeen hij deed in classikaal verband. Spr. hoopte dat Zonnemaire slechts een korte vakature-periode zal behoe ven door te maken. Namens de ker kelijke gemeenten van Noordgou- we en Zonnemaire, sprak de her vormde predikant ds. W. Duvekot, ds. Melse dankend voor de prettige samenwerking op allerlei gebied. Spr. zag in de toekomst een grotere éénwording tussen de beide kerk genootschappen. Namens het col lege van b. en w. sprak wethouder nog maar kort bekend, maar hij had J. Dekker. Ds. Melse was voor spr. m hoezeer hij gezien bleek kerkelijke gemeente van Zon- D®-.Melse dankte in het kort allen, die hem hadden toege sproken en besloot met de in de tekst vervatte wens tot de gemeente Ger. Kerken ZONNEMAIRE. Beroepen kan didaat Q. van Twist Huvser te s-Gravenhage. Ncd. Hervormde Kerk - Zierikzee Bij de maandagavond j.l. gehou den verkiezing van een ouderling ter voorziening in de vacature ont staan door het bedanken van de heer G. M. Poldermans. werden 52 stemmen uitgebracht. Hiervan verkreeg de heer H. van Gilst 43 stemmen en de heer M. de Rijke 9 stemmen, zodat eerstgenoemde is gekozen. De Halteplaatsen van de R.T.M. dc JZJSB"" "lel dc ins'elling van op de Scheeps- ummerdijk is de halteplaats Gas T?mi* V00r buscn van d< u.r.M. alleen maar meer bruik baar geworden voor rcizenden in de richting Zijpe. Als zodanig blijft deze „slop" gehandhaafd. Men poogt thans een nieuwe stopplaats te creëren op de hoek Caustraat- Grachtweg, zulks ten behoeve van rcizenden in dc richting Schouwen

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1961 | | pagina 2