Zeeuwse Staten stellen F 125.000 beschikbaar aan voorbereidingskosten ,potter'Sii Llinia'^ Geste DE BRUG OVER DE OOSTERSCHELDE MIDDELBURG, 23-1. Provinciale Staten van Zee land hebben in hun vergadering van vandaag het besluit genomen om een bedrag van f 125.000,be schikbaar te stellen ter dekking van de voorberei dingskosten voor de bouw van een v\jf kilometer lange brug over de Oosterschelde. Gedeputeerde Staten hebben kort geleden bekend gemaakt, dat deze brug een investering van ongeveer zestig miljoen gulden zal vergen en dat men de brug binnen drie jaar gereed hoopt te hebben. Raad vau Middengebouwen benoemde L. F. van Wijck tot gemeentesecretaris Vertegenwoordigers aangewezen voor gemeenschappelijke regelingen Hoewel het eigenlijke brugplan niet aan de orde werd gesteld (dit zal gebeuren in een speciaal te be leggen vergadering, omdat eerst nog besprekingen moeten worden gevoerd met de minister van Fi nanciën en met de minister van Verkeer en Waterstaat) hebben de statenleden de bouw van de brug toch reeds in hun beschouwingen betrokken. Unaniem was men van mening, dat het provinciaal bestuur lof moet worden gebracht voor de voortvarende wijze, waarop dit ne telige vraagstuk is aangepakt. Bij zonder verheugd waren de staten leden over de mededeling van G.S., dat men de brug kan bouwen zon der bij het Rijk te behoeven aan te kloppen voor financiële bijstand. Daardoor zal de bouw ten zeerste bespoedigd kunnen worden. De tolheffing Over de tolheffing, die G.S. voor staan, om de kosten van de bouw te dekken, betoonde men zich aan vankelijk minder enthousiast. Al gemeen was men echter van me ning, dat principiële bezwaren ten aanzien hiervan opzij gezet dienen te worden om het grote belang, dat Zeeland bij een dergelijke verbin ding heeft, niet uit het oog te ver liezen. Met name de V.V.D.-fractie, bij monde van de heer B. A. Hes- ling, kantte zich tegen deze tolhef fing, want een becijfering had spr. geleerd, dat er per jaar 4.5 miljoen gulden door deze tolgelden moet worden opgebracht. Dit zou per passage een tolgeld van f 2,50 be tekenen. Dit achtte spr. onaan vaardbaar, tenzij zijn berekeningen onjuist zouden blijken te zijn. Het voorstel van G.S. werd ver dedigd door de Gedeputeerde mr. A. J. van der Weel, die er op wees dat reeds in de eerste jaren na de ramp van 1953 in Zeeuwse kring overwogen werd, op welke wijze het hart van Zeeland verbonden zou kunnen worden met het cen trum van het land. Men achtte toen het probleem echter technisch on oplosbaar. Enkele jaren geleden achtte men het plan niet meer ir reëel. Inmiddels was G.S. gebleken dat twee aannemers, die grote wer ken voor het Deltaplan uitvoeren, een vaag brugplan reeds in studie hadden genomen. Ongeveer een jaar geleden zijn de eerste besprekingen gevoerd met technici en financiers, die tot volle tevredenheid zyn verlopen. „De Zeeuwse trots", aldus de heer Van der Weel, „is, dat w(j geen steun van het R(jk behoeven". Toch is medewerking van de regering no dig, omdat we dienen te bouwen in het rijkswater. Wanneer wij geen toestemming zouden krijgen, zou het plan niet kunnen worden uitgevoerd. Verklaring jhr. mr. A. F. C. de Casembroot Enkele zeer kostbare werken uit provinciale bibliotheek verdwenen „Verschrijvingen" komen bij Provincie niet voor Ingezonden mededeling HINTNHNUITJ n hoest en Keelpijn Uitwerking frappan^ Vader en zoon botsten Twee doden EMMEN, 23-1. Als gevolg van de gl'adheid zijn op de nieuwe ver keersweg te Nieuw-Weerdinge twee auto's met elkaar in botsing geko men. Twee personen zijn daarbij om het leven gekomen. Het waren de bestuurder van de ene auto, de 85-jarige heer H. Stuulen en zijn huishoudster, de 68-jarige mevrouw R Meindering. Het ongeval ge beurde toen de oude heer afremde omdat hij in de tegemoetkomend auto die van z'n zoon herkende. Zijn auto begon te slippen op de met sneeuw bedekte weg en kwam met de andere in botsing. De inzitten den van de andere auto, de heren H. Stuulen Jr. en R. Groenewold kregen lichte verwondingen De materiële schade wa9 vrij groot. MIDDELBURG, 23-1. Uit de provinciale bibliotheek van Zee land zijn op onverklaarbare wijze enkele zeer kostbare werken ver dwenen. Dit is vanmorgen meege deeld door de commissaris van de koningin in de provincie Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, tijdens zijn nieuwjaarsrede. Er zijn van de verdwenen wer ken wel doubletten aanwezig, zo zei de commissaris, die voorts meedeelde, dat het onderzoek in deze kwestie nogal wordt bemoei lijkt doordat de bibliothecaris ten gevolge van een zeer ernstige ziekte niet in staat is de nodige in lichtingen te verschaffen. De heer de Casembroot, die in zijn rede wensen en plannen in zijn provincie releveerde, kwam ook nog terug op de kwestie van de „verschrijvingen". Hij zei daar over: „het is het college bekend, I dat wij er van beschuldigd zijn de zogenaamde verschrijvingen toe te passen, waarmee ik bedoel, het be wust door Gedeputeerde Staten wegwerken van bepaalde uitgaven om die aan de controle van pro vinciale staten of die van het mi nisterie van binnenlandse zaken te onthouden. Onderzoek Zoals U reeds bij de opening der winterzitting hebt medegedeeld, kunnen wij met stelligheid verkla ren, dat dergelijke handelingen nimmer zijn gedaan. Het is provin ciale staten bekend, dat de minis ter van binnenlandse zaken na met ons overleg te hebben gepleegd, de rekenkamer opdracht heeft gege ven hiernaar een onderzoek in te stellen. Wij juichen deze objectieve controle zeer toe. Zeer tot ons leed wezen is het onderzoek nog niet geheel voltooid, maar de reken kamer hoopt spoedig aan de mi nister rapport uit te brengen, waarna deze bewindsman ons hoopt in te lichten. Het spreekt vanzelf, dat wij provinciale staten dan zo spoedig mogelijk op de hoogte zullen stellen". KIKVORSHOND De Zweedse kïkvorsma\ Sven Nahlin heeft zijn hond Lovely", een foxter- rier, die enkele jaren oud is een speciale kïkvorshond- uitrusting aangemeten waar het dier tien minuten lang mee onder water kan blij ven en sneller zwemt dan zijn baas zelf. Grootste onderzeese kabel Omstreeks het midden van 1964 zal de grootste onderzeese tele foonkabel - tussen Australië, Nieuw Zeeland en Canada - gereed zijn. Het materiaal, 8.700 mijl kabel en 335 versterkers, ter waarde van 18 miljoen pond sterling (ca. 180 mil joen gulden) is besteld in Enge land. Poging tot beroving mislukte DEN HAAG, 23-1. Dank zij de snelle reaktie van een winkelbe diende is zaterdagavond een bero ving op de Rijswijkseweg in Den Haag nog goed afgelopen voor het slachtoffer. De vrouw van een winkelier aan deze straat liep na sluitingstijd van de winkel met een zeventienjarige bediende uit de zaak naar haar woning aan de overkant van de straat. Zij nam een tas, waarin 3.000 gulden zat, mee, die zij, omdat zij de huisdeur niet snel open kon krijgen, op de grond zette. Juist op dat ogenblik passeerde een ongeveer 50-jarige man, die het tweetal vroeg hoe laat het was. Zonder op antwoord te wachten griste hij plotseling de tas weg en zette het op een lo pen. De man liet de tas vallen, haalde iets te voorschijn uit zijn achterzak en zei: „pas op of ik schiet". Onmiddellijk weerklonk inderdaad een schot, vermoedelijk gelost uit een alarmpistool. De be diende deinsde terug, maar had nog zoveel tegenwoordigheid van geest om de tas te grijpen. De man is spoorloos verdwenen. Kunstmaandorkest donderdag 26 januari naar Zierikzee Jeugdconccrt in de middaguren ZIERIKZEE, 23-1. Het Kunst maandorkest o.l.v. de vaste diri gent Anton Kersjes, hoopt - onder auspiciën van de Z.V.U. - op don derdag 26 januari a.s. te Zierikzee een veelzijdig programma ten ge hore te brengen In de Concertzaal. Een verheugend bericht voor alle muziekliefhebbers, want tijdens vroegere uitvoeringen van het Kunstmaandorkest, zorgden de musici voor een muzikale beleve nis van de eerste orde. Als solisten zullen ditmaal op treden Jolle Huckriede, klarinet en Antoinette v. d. Hombergh, Wim- my Bijvoet en Walter Ellegiers viool. Het volgende programma zal ten gehore worden gebracht. Concert voor 3 violen en orkest in F. gr. t. A. Vivaldi (1675-1741) Allegro, Andante, Allegro. Concert voor klarinet en orkest K. V. 622, W. A. Mozart. (1756-1791). Allegro Adagio, Rondo (Allegro) Roemeense dansen B. Bartók (1881-1945) Pauze Symfonie In D. gr. t. „de Klok" J. Haydn (1732-1809) Adagio-presto, Andante, Menuet (Allegretto) Fi nale (vivace). Aan het avondconcert zal ook weer een jeugdconcert voor M.O., U.L.O. en N.O. voorafgaan, waarop de navolgende werken ten gehore zullen worden gebracht: 1. Ouverture Coriolan. L. van Beethoven; 2. Symfonie in D. „de Klok" 2e en 3e deel J. Haydn; 3. Concert voor 3 violen en orkest in F. A. Vivaldi; 4. Roemeense dan sen. B. Bartók. (Solisten: Walter Ellegiers, An toinette v. d. Hombergh en Wimmy Bijvoet, viool). De verhoging van de inkomensgrens DEN HAAG, 23-1. In verband met het feit, dat de inkomensgrens tot welke premie verschuldigd is ingevolge de algemene ouderdoms wet en de algemene weduwen- en wezenwet met ingang van 1 januari 1961 is verhoogd van f 7450 tot f 8250 heeft het college van Rijks bemiddelaars besloten aan werk gevers die dit wensen de mogelijk heid te bieden over dit hogere be drag een looncompensatie van 5,6 pet. te betalen. Een algemene ver gunning waarin dit nader is uitge werkt zal eerstdaags verschijnen. De leider van de communistisch gezinde Pathet Lao, prins Soevan- na Vong, heeft er bij' de Sowjet- Unie en Groot-Brittannië op aan gedrongen onmiddellijk een inter nationale conferentie bijeen te roe pen om te trachten een oplossing te vinden voor het Laotiaanse vraagstuk, aldus heeft radio-Hanoi (noord-Vietnam) maandag gemeld. In het Belgisch-Nederlandse grensgebied hebben botersmokke- laars voor de eerste maal gebruik gemaakt van een rookbom om aan de hen achtervolgende douaneamb tenaren te ontkomen. De premier van de neutralisti- sche regering In Laos, prins Soe- vanna Phoema, heeft tegenover een verslaggever van het Oost- duitse persagentschap „A.D.N." verklaard dat het „absoluut nood zakelijk" is een internationale conferentie over Laos te beleggen. LONDEN. In een ravijn bij Blair gowrie, Schotland, is zaterdag het lijk gevonden van de Engelse lui tenant van marine Henry Drum mond, die sinds 1 januari werd vermist. DEN HELDER. Maandagavond laat is de 17-jarige Jan Meereboer, gewoond hebbend aan de Rijksweg in Den Helder, in een sloot bij het ouderlijk huis verdronken. De jon gen, die invalide was, ging in een weide naar een ponnypaard zoe ken. Daarbij is hij over een laag muurtje gestruikeld en onder het ijs in de sloot geschoten. De raad van 'Middenschouwen kwam maandagmiddag in open bare vergadering bijeen onder voorzitterschap van burgemeester S. Francke. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben goedgekeurd het besluit tot het aangaan van een rekening courant-overeenkomst met de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeen ten. Een schrijven van burgemees ter en wethouders van Bruinisse om de gebouwen van het voorma lige ziekenhuis te Noordgouwe te bestemmen als vervangende ruim te voor Centrale Werkplaats Schouwen-Duiveland, wordt na toelichting door de voorzitter voor kennisgeving aangenomen. Een schrijven van inwoners van Scharendijke en Ellemeet om nachtbranders voor de straatver lichting in te voeren wordt aan gehouden. B. en w. hebben reeds vrijblij vend advies gevraagd aan de P.Z. E.M. op welke punten nachtbran ders kunnen worden ingevoerd. Te zijner tijd zal een voorstel worden gedaan aan de raad. Aanwijzing vertegenwoordigers De raad gaat vervolgens over tot aanwijzing van vertegenwoordi gers naar de vergaderingen voort vloeiende uit diverse gemeenschap pelijke regelingen. De aanwijzing geschiedt als volgt: Vleeskeuringsdienst: de burge meester, pl.v. weth. Padmos; Cen trale Dienst „Noord-Zeeland"; de burgemeester, pl.v. weth. Hoogen- boom; N.V. Waterleiding-Maat schappij SchouwenDuiveland: weth. Padmos en J .der Weduwen (de burgemeester is reeds lid van de Raad van Beheer); Stichting Rusthuizen Westelijk Schouwen: de burgemeester, pl.v. J. H. de Jonge; Ziekenhuis „Schouwen-Duiveland" te Noordgouwe: de burgemeester en J .H .de Jonge; Centrale Werk plaats „Schouwen-Duiveland": de burgemeester en weth. Hoogen- boom; Stichting Zeeuwse Muziek school: de burgemeester, pl.v. J. N. Viergever; I.Z.A. Zeeland: de bur gemeester, pl.v. weth. Hoogenboom N.V. Brugverbinding Haringvliet vertegenwoordiger Padmos, voor dracht voor commissaris: 1. de burgemeester, 2. weth. Hoogen boom. Wanneer weth .Hoogenboom niet wordt benoemd tot commis saris, zal hij optreden als pl.v. ver tegenwoordiger. De raad gaat ermee accoord ,dat bij wijziging van de eilandelijke gemeenschappelijke regelingen de pl.v. vertegenwoordigers als ver tegenwoordigers zullen optreden. Benoeming gemeentesecretaris Voor de benoeming van een ge meentesecretaris hebben burge meester en wethouders de volgen de aanbeveling opgemaakt: 1. L. F. van Wijck, 2. M. A. van de Velde, ambtennaar ter secreta rie. De heer L. F .van Wijck wordt met 7 stemmen benoemd tot secre taris der gemeente Middenschou wen. De voorzitter en de raadsleden wensen de heer van Wijck geluk met zijn benoeming. Laatstge noemde zegt hiervoor dank. Voor de benoeming van een ge meente-ontvanger is een alfabeti sche aanbeveling ingediend, lui dende: P. M .van den Berge, tijd. ontvanger van Middenschouwen, D .A. Huntelaar, ambtenaar ter secretarie en voorheen ontvanger van Kerkwerve. Nadat de raad enige tijd in be sloten zitting is overgegaan, wordt de heer P. M. van den Berge met 5 stemmen benoemd tot gemeente ontvanger van Middenschouwen. Op de heer Huntelaar worden uit gebracht 2 stemmen. Tot onderwijzer aan de o.l. school te Kerkwerve wordt met algemene stemmen benoemd de heer J. van Bijlevelt, thans onderwijzer aan de o.l. school te Serooskerke (S.) Het is de bedoeling, dat de heer van Bijlevelt met de waarneming van het hoofdschap zal worden belast. Op voorstel van b. en w. besluit de raad aan de heren D. A. Hunte laar en L. J. Kosters, ambtenaren ter secretarie, voor vervoer per auto van Kerkwerve naar de se cretarie te Scharendijke een to taalvergoeding toe te kennnen van f 35,- per week, voorlopig tot 1 april 1961. De raad besluit een bedrag van f 2.150,- te voteren voor aanschaf fing van een doorschrijfmachine met automatische voorsteekinrioh- ting. De raad gaat verder akkoord met het voorstel van burgemeester en wethouders om aan de s.v. „W.I. K." te Kerkwerve een tegemoet koming te verlenen van 50 pet. in de kosten van het plaatsen van drie lichtmasten op het sportter rein. De heer de Vrieze juicht het toe dat het klimaat in de verschillende dorpen voor de jeugd zo aantrek kelijk mogelijk wordt gemaakt De heer der Weduwen wijst op de wateroverlast od het sportter rein te Kerkwerve. De voorzitter antwoord, dat het schoonspuiten van de drainage reeds is od gedra gen aan D. Ringelberg te Kerk werve. De raad is van oordeel dat de drassigheid wellicht te wijten is aan de slechte bodemstructuur. De raad besluit met wed. van de Linde-Patmos, mej. H. Kloet en de heren G. C. Korsman, W. J. Ver- jaal ,J Flohil en W. van der Sluijs te Scharendijke een overeenkomst aan te gaan tot vestigen van een recht van opstal voor het aanleg gen van gemeentelijke riolering op hun erven. Ombouw weegbrug Van de weegwerktuigenfabriek „De Ster" te Leur is bericht ont vangen, dat de ombouwing van de weegbrug aan de haven Klooster nol te Scharendijke in een weeg brug met kogeloplegging f 2.680,- zal kosten. Besloten wordt, dat b. en w. ad vies zullen inwinnen bij het Cen traal Bureau der Suikerfabrieken. Wanneer dit advies gunstig zal zijn kan opdracht voor de ombouwing worden gegeven. Een verzoek van O. en L. Ver west te Scharendijke tot het dem pen van e ensloot en het aanslui ten van hun pand op de riolering zal gedeeltelijk worden ingewil ligd. De sloot langs het Langehof zal worden gedicht, die opzij van de woning niet. Indien mogelijk zal aan de achterzijde van de woning een riolering worden gelegd. De raad gaat ermee accoord, dat de voormalige noodsecretarie van Duivendijke mede als een deel van het gemeentehuis wordt aangewe zen. De raad besluit in principe tot het bouwen van een nieuw ge meentehuis te Scharendijke. Voor het maken van een schetsplan zal opdracht worden gegeven aan ar chitect Beije te Veere. De rondvraag. In de rondvraag verkrijgt de heer van der Wekken inlichtingen over de woningvoorraad in Midden schouwen. Op een vraag van de heer Viergever hoe het staat met het in orde laten brengen van de oude begraafplaats te Eikerzee, antwoordt de voorzitter, dat het plan is doorgezonden aan de D. A. C.W. Volgens mededeling van be voegde zijde kan het plan volgend jaar worden uitgevoerd. De heer de Vrieze vraagt de aan dacht van b. en w. voor enkele urgente aanvragen om woonruim te in de voormalige gemeente Ei kerzee. De voorzitter deelt mede, dat deze gevallen reeds de aan dacht hebben van het college van b. en w. Hierna sluit de voorzit ter de vergadering op de gebrui kelijke wijze. Uitvoer uien België en Luxemburg DEN HAAG, 23-1. Met ingang van 1 februari zullen Nederlandse uien in België en Luxemburg weer onbeperkt kunnen worden inge voerd. Er zullen met ingang van die datum ook geen heffingen meer worden opgelegd Dit seizoen is de uitvoer van Ne derlandse uien naar de Benelux- partners nog niet groot geweest. Reeds vroeg in het s'eizoen werd de invoer van uien uit de andere E E.G.-landen in België en Luxem burg stop gezet. Nederland mocht toen blijven exporteren met inacht neming van een minimumprijs. In verband hiermede moest voortdu rend een heffing worden betaald bij uienuitvoer naar deze landen. Deze heffing was meestal dermate hoog dat er van export geen sprake kon zijn. Met ingang van 1 februari zal dat niet meer gebeuren omdat dan geen minimumprijs meer geldt De Ne derlandse uienexport is nog steeds zeer groot. STAD EN PROVINCIE HAAMSTEDE Vertoning Rode Kruis-film In hotel Bom wordt donderdag avond a.s. een Rode Kruis-film in vertoning gebracht. In de middag uren vindt een voorstelling voor de jeugd plaats. Verwachting tot woensdagavond: Koude oostelijke wind Enkele opklaringen voornamelijk in het noorden van het land en plaatselijk wat lichte sneeuw, voor namelijk in het oosten en zuiden; matige tot krachtige oostelijke wind; lichte tot matige vorst. Hoogwaterstanden 25 jan. Zon op 8.31, onder 17.14. Maan op 12.48, onder 2.54. 26 jan. Zon op 8.30, onder 17.16. Maan op 13.21, onder 3.47. Volle maan: 31 jan. te 19.47. ZIERIKZEE: 25 jan. 9.36 v.m. 22.31 n.m. 26 jan. 10.51 vm. 23.45 n.m. BROUWERSHAVEN: 25 jan. 9.29 v.m. 22.12 n.m. 26 jan. 10.45 v.m. 23.30 n.m. Doodtij: 25 jan. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 24-1. Het K.N.M.I. deelt mede: Koude lucht uit Duits land is in de afgelopen nacht met noordoostelijke winden over ons land uitgevloeid .Vanmorgen vroeg bereikte hij Zeeland. In het noord oosten van ons land vroor het toen al 6 graden. In oost-Duitsland kwam 10-14 graden vorst voor. In Duitsland is plaatselijk wat sneeuw gevallen onder invloed van een kleine storing die nu echter in be tekenis afneemt. Het centrum van het noordelijk hogedrukgebied verplaatste zich van de Poolzee naar noord-Scandi- navië. Het wordt in het noorden aangetast door een depressie die over Spitsbergen naar noord-Rus- land trekt. Een actieve storing die midden over de oceaan trok, doet de luchtdruk aan de westelijke kusten van Europa dalen. Het bij behorende front zal tot over Ier land doordringen. Onder invloed hiervan zal de oostelijke wind in ons land toenemen bij lichte tot matige vorst. De kans op sneeuw blijft nog klein. Scfaeepvaartberichten Acmaea (t.), 22-1 van Ardrossan naar Trinidad. Aludra, 21-1 van Santos naar Montevideo. Bonita, pass. 23-1 Miami naar Laceiba. Lelykerk ,23-1 te Khoralmufattha Samarind'a, 21-1 van San Francisco naar Los Angelos. Vivipara (t), 21-1 van Portland naar Mamonal. Aludra, 24-1 te Montevideo. Vergadering gemeenteraad van Zierikzee op 31 januari ZIERIKZEE, 24-1. Tegen dins dag 31 januari a.s. is een verga dering uitgeschreven van de Zie- rikzeeese gemeenteraad. De agenda telt een twee-en-twintigtal punten. Voorgesteld wordt een perceel grond, gelegen aan de Minderbroe derstraat, definitief in eigendom over te dragen aan de firma D. Quant Zonen. Het zuidoostelijk vierdedeel van kavel M van het industrieterrein zal worden over gedaan aan de N.V. Timmerman Verbeek, waarbij tevens optie zal worden verleend aan deze N.V. voor een andere kavel (M 2). Een ander voorstel heeft betrek king op wijziging van het regle ment Brugklasse (bijdragenstelsel). B. en w. stellen verder voor aan de Europese Beweging in Neder land een symbolische bijdrage te verlenen van f 5 per jaar. Een voorstel dat eveneens aan de orde komt heeft betrekking op de sala riëring van de concierge van het u.l.o.scholen-complex in Malta Soms helpen de mensen een beetje. Als ze proestend van het lachen in het deurgat staan, is het oppassen geblazen, want dan is hun „r lachertje" gek genoeg meestal een flop. De serieuzen vra. gen belet en daarna: „is het wat?" Dat is vaak moeilijk te zeggen en vereist wat fantasie, want de ./aan brenger" heeft doorgaans nog het visuele beeld in de herinnering en daar kunnen heel wat komische kanten aan zitten, die bij naver tellen verbleken. Laten we het wagen met zo'n visueel mopje. Ons aller politie auto komt aangereden op de Blok- weg, met een agent aan het stuur, op zoek naar verkeerszondaars of misdadigers, wie zal het zeggen. Plotseling gierende remmen. De agent stapt uit en stevent op een juist passerende meerdere af, die hij met een handbeweging noodt tot instappen. De meerdere geeft hieraan gevolg en wordt nog een ietsje geholpen. Effekt op de bui tenstaanders: agent brengt agent op. Een wandelende familie heeft genoten van dit grapje. De pa van de familie heeft ons bezworen dat het net echt" was, maar wij heb ben niet vernomen van een cellu laire opsluiting ener superieure ordebewaarder, zodat - maar dat begreep U al - het „inladen" slechts ,een vriendelijke geste betrof. Poli tiemannen kunnen daar sterk in zijn en natuurlijk „ogen" ze dan meer dan bij het bonnenschrijven, hoewel dit wettelijke opdracht is. Zo blijft voor schrijver onvergete lijk het agentelijk gezicht, dat des tijds werd getrokken bij het con stateren van het ontbreken ener fietsbel. De betrapte had secuur anderhalf jaar met een kapotte bel gereden. Kwam hij uniformen te gen, dan bedekte hij de incomplete bel met zijn hand en zo kreeg hij maand in maand uit de schijn mee. Agent: „Hoe belt U eigenlijk?" Man: „Binnen het kader van de anti-lawaai-campagne bel ik nim mer". Agent: „Maar uw bel is stuk". Man: „Juist vanwege die cam pagne is de bel een onnut ding ge worden". Jammer, de geciseleerde verde diging werd niet geaccepteerd. Het werd een vette bonJ EILANDMAN.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1961 | | pagina 2