SPIONNE IN PLASTIC ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE maandag 23 januari mi No. mio Ingezonden mededeling STAD EN PROVINCIE ZIER1KZEE Rode Kruis-melkactie voor Kongo Iedereen kan helpen Het bestuur van het Rode Kruis, afdeling Zierikzec, dankbaar voor de reeds ondervonden medewer king, deelt mede, dat degeen die alsndg willen meedoen aan de melkactie ter bestrijding van de geweldige hongersnood in Kongo, hun busjes melk kwijt kunnen bij: H. IIijl, Lange Nobelstraat 32 en bü J. K. Joppe, P. D. de Vosstraat -7. ZU die nog een geldelijke bijdrage willen geven, kunnen dat doen op postrekening 777 ten name: Het Roode Kruis te 's-Gravenhage of op de postrekening no. 125607 ten name H. Uyl te Zierikzee, of in de bus op het knatoor van laatstge noemde, Lange Nobelstraat 34. NIEUWERKERK Geslaagde demonstratie-avond In de „Meebaal" alhier werd een gezellige demonstratie-avond ge houden, aangeboden door Theuni- se's buitenlandse agentschappen te Roosendaal. Een vertegenwoordiger dezer firma heette de bezoeksters hartelijk welkom, waarna hij een demonstratie gaf met de vele arti kelen, o a. een dompelaar voor het goedkoop koken van de was, en een elektrische bedkruik die vijf uren warm blijft en in drie dagen een cent aan stroom kost. Verder een wonder-wasmachine waar slij tage aan wasgoed uitgesloten is. Aansluitend daarop de allernieuw ste centrifuge. De „bergzon" in huis is een combinatie van brui nende bergzon en infrarode stralen in een lamp verenigd. Uitvoerig werd gedemonstreerd met de „Stromboli" elektrische kamer- haard. In de pauze werd de bezoekster een kopje koffie aangeboden en ontving ieder een gratis lot voor «en in maart te houden verloting van vakantie-reizen en huishoude lijke artikelen. RENESSE Schooljeugd vroeg en kreeg (gedeeltelijk) ijsvrij De schooljeugd van Renesse heeft er donderdag klaarblijkelijk een voorgevoel van gehad dat het spoedig met de ijspret gedaan zou zijn. In de middaguren werd in ieder geval alles op haren en sna ren gezet om een vrije middag in de wacht te slepen. Toen dit in eerste instantie niet al te vlot ver liep werden er plannen beraamd. Al spoedig waren er een paar die meenden een geschikt middel te hebben gevonden. Er kwamen lan ge latten te voorschijn en een spandoek waarop de woorden „IJs Vrij" werden geschilderd. Toen al les gereed was ging zowat de ge hele schooljeugd, met het spandoek j in het eerste gelid, door Renesse waarbij de jeugd zich niet onbe tuigd liet door steeds de kreet „IJs Vrij" ten gehore te brengen. Een en ander trok grote belangstelling Geheel zonder resultaat bleef de aktie niet, daar men om drie uur de school mocht verlaten om zich te gaan uitleven op de ijsbaan. BROUWERSHAVEN O.l.-schooljeugd brengt revue Morgen, dinsdag 24 januari, zul len de kinderen van de o.l.-school te Brouwershaven in hotel „Jacob Cats" een revue opvoeren, onder de titel: „Raar Maar "Waar". De regie van deze revue is in handen van de heer H. G. de Vries, onder wijzer aan de o.l.-school, die zich ook belast met het instuderen der teksten en de muzikale omlijsting. Alle belangstellenden boven de 14 jaar zijn welkom bij deze opvoe ring. KERKWERVE Vergadering N.C.V.B.-afdeling Onder leiding van de presidente mevr. Franke, vergaderde vorige week de N.C.V B.-afdeling hier ter plaatse. Als spreker trad op de heer Bouwmeester van de „Mor genlandzending", die het gesproke ne illustreerde met dia's van Syrië en de Libanon. Een zestigtal dames volgde het gebodene met gespannen aandacht. In verband met hun ver trek, werd afscheid genomen van de dames mevr. van Leeuwen-Hen - drikse en mevr. van Leeuwen-van Loon, die als aandenken een lepel tje met het wapen van Kerkwerve in ontvangst mochten nemen Ter ere van de jaardag van prinses Margriet werd het Wilhelmus ge zongen. De presidente sloot daar op de vergadering op de gebruike lijke wijze SPORT BILJARTEN District Schouwen-Duiveiand K.N.B.B. De uitslagen van de in de afge lopen week gespeelde '*,edstrijden in de competitie van het district Schouwen-Duiveiand der K.N.B.B. zijn: BVO-Ons Genoegen 0-8 L. v. d. Maas-H. Bal 0-2; J. de Jonge-J. Jumelet 0-2; J. Hoek-H. Capelle 0-2; A. Mol-M. Lems 0-2. OKK III-VOG II 1-7 J. Thierij-J. Berrevobts 1-1; W. Kesteloo-Th. Verkaart 0-2; J, C. Felius-A. Meerdink 0-2; M. Quist- A. de Spirt 0-2. VOG-Witte van Haemstede 4-4 C. Verkaart-C. J. de Koster 0-2; S. Stoutjesdijk-M. Evertse 2-0; M. L. Jonker-C. A. Prince 0-2; J. L. de Hooge-K. Bakker 2-0. Concordia II-De Drie Schapen 6-2 J. Brouwer-J. Smulders 2-0; W. Steenkist-J. Kiezenberg 2-0; G. Timmerman-J. v. d. Kommer 0-2; L. Canters-A. J. Dorst 2-0. OKK-Concordia 4-4 M. J. Thierij-J. Quant 0-2; A. v. d. Cingel-A. Hage 2-0; A. Heijboer- Annaert 2-0; L. v. Popering-F. C. Hanse 0-2. Witte v. Haemstede II-OKK II 0-8 S. Geteijnse-J. Lemsom 0-2; P. C. Hanse-B. Klootwijk 0-2; T. J. Stoel-M. de Vin 0-2; J. de Haan- L. v. Klinken 0-2. Entre Nous H-DOS II 8-0 J. Rombouts-J. Smits 2-0; A. Berrevoets-J. Bom 2-0; J. Snijders- A. Vijverberg 2-0; K. Akershoek- C. v. d. Zande 2-0. DOS-BVO 8-0 J. de Jonge-L. v. d. Maas 2-0; A. Buijs-W. de Jonge 2-0; R. Pankow-J. Hoek 2-0; P. Vijver berg-A. Mol 2-0. MICRO-KORFBAL Unitas II-Velocitas 7-1 Een uitstekend spelend Unitas heeft weinig moeite gehad om op de club uit Serooskerke een grote zege te behalen. De Zierikzeeënaars demonstreerden in deze wedstrijd een veel betere lichaams-techniek, terwijl zij daarnaast ook over een veel beter schot beschikten. Door twee fraaie goals wist A. Hage al spoedig Unitas een 2-0 voorsprong te geven. Velocitas kwam hierna nog even aan bod waardoor J. Ge- leijnse er in slaagde de eer te red den (2-1). Het was hierna M. v. d. Schee die de ruststand op 3-1 bracht. In de tweede helft kwam Velocitas er prakties niet meer aan te pas. Door A. Hage werd het 4-1, waarna mej. Koper er 5-1 van maakte. Na de wisseling werd het door M. v. d. Schee 6-1, waarna tenslotte mej. Ribbens de eind stand op 7-1 bracht. Gemeenteraad Middenschouwen De raad van Middenschouwen komt op heden (maandag) des na middags in vergadering bijeen in het gemeentehuis te Scharendijke. De agenda vermeldt o.a. aanwij zing gemeentelijke vertegenwoor digers in de besturen krachtens de gemeenschappelijke regelingen benoeming gemeentesecretaris en idem gemeenteontvanger, idem van een onderwijzer/wmd. hoofd aan de o.l.-school te Kerkwerve. Voorts wordt de raad voorgesteld een tegemoetkoming te verlenen in de kosten voor drie lichtmasten, te plaatsen op het sportterrein van de s.v. WIK. Beschuit als ontbijt Beschuit bij de lunch Beschuit als toetje na de warme maaltijd Britse vorstin en gemaal naar India LONDEN, 20-1. Koningin Eliza beth van Engeland en haar gemaal prins Philip zijn vrijdag per vlieg tuig uit Londen naar New-Delhi vertrokkèn, waar zij zaterdagmor gen zijn aangekomen. Zij gaan een reis van zes weken maken door India, Pakistan, Nepal en Perzië. Dit is voor koningin Elizabeth de twaalfde reis-overzee sedert zij negen jaar geleden de troon besteeg Tijdens haar afwezigheid neemt in Engeland een kroonraad de lopen de zaken waar. Het bezoek aan In dia duurt 24 dagen, aan Pakistan 15 dagen, aan Nepal 4 en aan Per zië 4 dagen. FLITSEN UIT HET BUITENLAND FRANKFORT. De Frankfortse eerste openbare aanklager heeft vrijdag gezegd, dat een voormalige medewerker van Adolf Eichmann in Wenen is gearresteerd. Het is de vroegere SS.-kapitein Franz No- vak. NEW YORK. Vrijdag hebben In verschillende delen van de Ver enigde Staten zware sneeuwstor men gewoed. In de stad New York werd het luchtverkeer op de vlieg- havens stilgelegd, terwijl het open bare vervoer dat reeds door een staking was ontwricht, verder werd verlamd. MILAAN. Een rechtbank in Mi laan heeft de verkoop van „Claret- ta", een boek over de laatste uren van Mussolini en zijn vriendin Cla- retta Petacci van de hand van Franco Bandini, op verzoek van de familie Petacci verboden. SICILIË. In het bergland van Sicilië is een dertienjarige herders jongen, Paolo Riccobono, als ne gende slachtoffer van een vendetta (bloedwraak) tussen de families Riccibono en Gracolici vermoord. Sinds 1953 zijn vijf leden van de Gracolici's en - met Paolo mee - vier van de Riccobono's vermoord. HADLEIGH. In een bos bij Hadleigh, Suffolk, is het lijk ge vonden van de twaalfjarige Linda Smith, die sinds maandag werd vermist. HAVANNA. Honderden studen ten in Santiago op Cuba hebben vrijdag president Eisenhower sym bolisch begraven, om te kennen te geven dat zijn bewind is afgelopen. In de „begrafenisstoet" werden een lijkwagen en grafkransen meege voerd. Tevoren waren „rouwdien sten" gehouden en „rouwredes" uitgesproken. LONDEN. Een dierenasiel in Londen heeft donderdag een tele foontje gehad van een vrouw, die vertelde, dat haar Siamese kat weg was. Het dier kon evenwel gemak kelijk worden opgespoord worden omdat het een gouden tand had. De vrouw heeft inderdaad kort na haar telefoontje de vermiste kat thuisbezorgd gekregen. FEUILLETON (56) „Nu, dat is gauw verteld, Tom. Ik zag gisteren André in gezelschap van een Italiaan die ik niet ver trouw. Je weet dat ik niet bij mijn familie in en uit kan gaan van wege Bonnard?" „Wat? Spioneert die dan soms óók? Bij jullie?" „Ja, nogal wiedes, sufferd. Dat komt toch meer voor bij industri ëlen. Hij heeft een mannetje bij ons zitten en mijn geval is het ant woord op z ij n infiltratie, snap je? Je zult nu wel spijt hebben van je maand uitstel, maar beloofd is be loofd". „Ga verder". „Nu, ik volgde André en toen ik aankwam was het hek open Ik naar binnen en de zaak vanuit de bosjes bekeken. Toen ik weer terug wilde, zat het hek dicht en vandaar mijn klauterpartij. Meer weet ik ook nog niet". „Ik bewonder je, Louise. En is het een smokkelnest?" „Ik vermoed het, maar zal zor gen dat André hier uit blijft. Wil je daar rekening mee houden? Hij is nog jong en we'et niet wat hij doet. „Komt in orde. En hoe slepen ze alles over de grens?" Louise dacht even na. Het ge heim van de gang zou ze hem niet vertellen Ze liet dit heerschap lie ver op de rotswand heen en weer klauteren. „Zoals je weet, vormt die rots wand ongeveer de grens. Die lijkt geheel onbegaanbaar. Maar ze zul len op de een of andere wijze van de Franse kant er op kunnen ko men, vandaar de spullen naar be neden gooien of laten zakken. Ik denk van 's nachts En wat André betreft, die is er voor de eerste en laatste maal geweest, daar zal ik voor zorgen Tom dacht even na. „Heb je zin om een eindje te wandelen? Het wordt me hier te druk en we kun nen geen luistervinken gebruiken. Ik heb nog heel wat te vertellen". „Goed. Ik ga wel mee". Nadat ze afgerekend hadden, ver trokken ze. Ze liepen samen een weggetje op tussen hoog ommuur de wijngaarden Die hielden echter plotseling op en een barre woes tenij van stenen en nog eens stenen begon. Toen ze wat hoger kwamen wees Louise naar het huis der Du bois', dat heel in de verte zichtbaar was. Ze stelde voor hier te gaan zitten en te praten. Maar Tom stel de voor, nog even verder te gaan. „I kzal je eens een ander huisje laten zien", zei hij- „Een steunpunt van 4p smokkelbende. Belangstel ling?" „Natuurlijk" Louise aarzelde niet Mocht er al iemand van de bende aanwezig zijn, dan zou ze met een gerust hart Tom Becker als de in breker of stroper van de vorige dag aangewezen hebben. Want ofschoon was ze nog lang niet vergeten. Ze liepen nu over een half met ze nu kalm was zijn brutaliteiten braamstruiken begroeid pad, waar langs al in geen jaren iemand was gegaan. Na een kwartier begon het pad af te dalen. Tom wees in de diepte. „Dat?" Louise glimlachte. „Dat is een oud wijngaardhuisje. Er is vroeger een wijngaard geweest, maar die is zeker al tien jaar ver laten". „Daarom juist. Er kraait geen haan naar. Kom maar eens mee". Het was een laag punt in het dal, waar wat struiken en gras groei den Het huisje zag er nog heel stevig uit. Een ijzeren deur met twee zware grendels ervoor, gaf toegang tot het binnenste. Het ge heel was opgetrokken van zware brokken natuursteen en het dak van palen en stro was nog gedeel telijk aanwezig. Tom opende de deur en Louise trad naar binnen. In een hoek lag een eigenaardige stapel, afgedekt met een beige kleed. Twee zeer ho ge ramen verspreidden een beetje licht. Er lag wat oude, verroeste rommel en losse stenen, voor de rest niets. En toen gebeurde het. Terwijl Louise op het vreeinde stapeltje toeliep, sloot Tom snel de deur. Niet alleen schoof hij de zware grendels er voor, maar hij begon ook als een razende stenen tegen de deur aan te gooien. Ze zat als «een muis in de val. „Tom. Wat betekent dat?" bries te ze. Hij staakte even zijn arbeid. „Dat betekent, dat je voorlopig opgeslo ten zit, meisjelief. Het spijt me, maar het kan niet anders. Ik heb je beloofd één maand te zwijgen, maar de kopij over de smokkelaars wil en zal ik deze week nog heb ben, snap je? En daar jij vast en zeker je broertje gaat waarschu wen, gaat die dan het hele komplot een seintje geven. Dan vang ik bot en dat risico neem ik niet snap je? Ik heb eerst het dreigement ge bruikt, dat ik je bij Bonnard zou aangeven, maar dat maakte niet veel indruk op je. Vandaar deze maatregel. Zodra de heren smok kelaars ingerekend zijn, bij welke actie ik een levendig aandeel hoop te hebben, kom ik je verlossen Dat kan hoogstens twee dagen duren en zolang houd je het hier wel uit". (wordt vervolgd) Drie medewerkers van Eichman gezocht FRANKFORT, 20-1. De procu reur-generaal in Frankfort, Heinz Wolf, heeft arrestatiebevelen uit gevaardigd tegen drie voormalige naaste medewerkers van Adolf Eichmann, Hitiers „commissaris voor de oplossing van het Joodse vraagstuk". Het gaat om de 48-ja- rige Rolf Novak, de even oude Rolf Guenther en diens 50-jarige broer Hans Guenther, die alle drie een hoge post bij de S.S. hadden. Voor aanwijzingen die kunnen leiden tot de aanhouding van de gezochten is per geval een beloning van> 10.000 mark uitgeloofd. Ver moedelijk houden de mannen In Duitsland of Oostenrijk ond'er een valse naam verblijf. drama in algerije Verzetsstrijders overvielen vrachtauto ALGIERS, 20-1. Vanuit een hin- derlaag bij Medea op circa 60 kilo meter ten zuiden van Algiers zijn donderdag vier meisjes, van wie een Europees, een aalmoezenier en twee mohammedaanse soldaten van het Franse leger doodgeschoten, zo is vrijdag in Algiers bekendge maakt. Later is meegedeeld, dat allen, op de aalmoezenier na, behoorden tot een medische ploeg., die terug keerde van een stad in het zuiden Deze stad was geteisterd door over stromingen. De aalmoezenier had de streek bezocht waar de overval plaats vond. De groep reisde per vrachtauto, die plotseling omringd werd door Algerijnse verzetsstrij ders. De meisjes en de mohamme daanse soldaten werden m'et ma chinegeweren neergemaaid. De aalmoezenier was met een mes af- Nieuwe voorzitter „Het Groene Kruis" UTRECHT, 20-1. Tijdens de te Utrecht gehouden vergadering van het algemeen bestuur van de al gemene Nederlandse vereniging „Het Groene Kruis" is de heer mr. J. W. van Gelder te Amsterdam tot voorzitter gekozen. Hij volgt hiermede prof. mr. A. Kleijn op, die verzocht heeft van zijn functie te worden ontheven) wegens drukke werkzaamheden. Koningin en prinses weer thuis DEN HAAG, 20-1. Koningin Ju- liana is vrijdag in gezelschap van prinses Irene, met de regerings „Friendship" op de vliegbasis Soe- sterberg teruggekeerd van haar bezoek aan prinses Margriet, die voor definitief herstel van haar ziekte in Gstaad verblijft. Hare Majesteit is rechtstreeks van Soe- sterberg naar Amsterdam vertrok ken, waar zij de slotvergadering van het comité vluchtelingen jaar 1959-1960 bijwoonde. Ingezonden mededeling DEN HAAG. De vuurbal welke in het noorden van ons land - spe ciaal boven de Waddeneilanden - is waargenomén, is gebleken de planeet Vernis te zijn. Berekenin gen welke door personeel van de sterrenwacht in Utrecht zijn uitge voerd, hebben dit uitgewezen. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Bedankt voor Hagestein: A. J. Mulder, Meteren-Est. Geref. Kerken Beroepen te Asperen: kand. C. Stam, Goes; te Hijum-Finkum: kand. I. de Jong, Nootdorp; te Wes- terlee (Gron.): kand. H. Steendam, Groningen. Aangenomen naar Dordrecht (vac C. M. v. d. Loo): A. J. Jelsma te Zaltbommel. Chr. Geref. Kerken Beroepen te Edmonton-R<ed Deer (Alta, Canada), (Free Chr. Ref. Church): Th Rutters, Enschede- west; te Gorinchem: L S. den Boer Sassenlheim; te Dandenong (Austra lië) (Ref. Churches); A. H. Schip pers, Hillegom; te Middelharnls: G. Blom, Meerkerk. Geref. Gemeenten Tweetal te Middelharnis: A. Ver- gunst, Rotterdam-centrum en K. do Gier, 's-Gravenhage. Beroepen te Sint Annaland: Chr. van Dam, Rotterdam-zuid. Bedankt voor Ridderkerk: A. Vergunst, Rotterdam-centrum. Ger. Gem. In Nederland Beroepen te Rhenen: H. Ligten- berg, Rotterdatn-west. PEKING. In een door het cen traal comité van de Chinese com munistische partij uitgegeven com munique is medegedeeld, dat een onder leiding van Moa Tse Toeng gehouden voltallige vergadering van het comité besloten heeft drin gende maatregelen te nemen ter oplossing „van de tijdelijke moei lijkheden, ontstaan in de voedsel voorziening van de bevolking en de bevoorradig met grondstoffen van de lichte industrie als gevolg van de slechte oogst". Franse en Perzische geologen die voor een Perzische mijnonder neming werken, hebben vastge steld dat er in de Perzische pro vincie Azerbeidsjan en wel in de streek bij de grens met Rusland uraniumhoudende lagen in de bo dem zitten, zo is vrijdag in Teheran meegedeeld. HET RAADSEL VAN LOCH-NESS 15. „Laat mij je even voorstellen aan mijn vriend Silvester", zegt Sir John tot Aram. „Hij is een groot dichter en hij zal ons op onze gevaarvolle tocht begeleiden, om in onnavolgbare dichtregels mijn heldendaden te beschrijven". „Zeer juist uitgedrukt", roept de dichter extatisch. „Onnavolg baar is het enige woord dat mijn stijl nog enigszins kan aanduiden! Reeds zijn de eerste kwartrijnen van het heldendicht „De strijd van Sir John Appleblossom tegen het monster van Loch-Ness" mij uit de pen gevloeid! Wilt u het horen?" „Nee, nee, later", zegt Sir John haastig en hij wenkt Aram en Presto hem te volgen naar een ander vertrek. Als Aram hem ver telt dat Agua geweigerd heeft de reis mee te maken, haalt Sir John misnoegd de schouders op, maar als Presto een beetje aarzelend vraagt of hij misschien Agua's plaats in mag nemen, slaat de En gelsman hem enthousiast op de schouder. „Natuurlijk ga jij mee, knaap!" roept hij vrolijk. „Elke vriend van Aram is mijn vriend, zelfs die koppige Agua!" Die middag rijdt eên kleine ruitergroep de poort van Londen uit. Het grote avontuur is begonnen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1961 | | pagina 5