BEZOEK DE DUCANA-SHOW het raam uit? VOOR IEDER, DIE 'N REMINGTON HEEFT OF HEBBEN WIL... Radio Weltevreden Wist Kom beslisf even kijken in HotelConcordia'Appelmarkt, Zierikzee Absoluut vrijblijvend woensdag 18 en donderdag 19 januari TOEGANG VRIJ dagelijks van 10 tot 22 uur! Laat u toe dat iemand uw geld het raam Uit werpt? Nee natuurlijk. Maar doet het zelf wel. Kijk maar: glae geleidt enorm snel. De kou van buiten racet" als het ware door het glas uw woning binnen. Dat kost geld: groot warmte verlies. Stopl Ducana monteert een tweede raam aan de buitenkant. In alu minium strips, die niet krimpen, rekken, trekken. Nu Isolerende luchtlaag tussen de twee ramen. Uw hui9 hermetisch dicht 1 40% brandstofbesparing, geen beslagen ruiten, geen weer-krlngen In de gordijnen, geen Ijsbloemen. Ducana bespaart u veelIs een belegging met hoog dividend. Vraag Inlichtingen... vraag prljs-calculatle. Ducana - óók voor deuren, wèg tocht! "^zeeland" TELEFOON 0» 660-586 ZATERDAG 21 JANUARI Telefoon 2805, Remmington Service Hebt u een Remington shaver? Dan verdient deze van tijd tot tijd een servicebeurt. Op onderstaande data kunt u met uw Remington shaver bij ons langskomen. Uw apparaat wordt dan tegen een reductie van 30% (normaal t 2.85. nu t 2.00) grondig nagezien, bijgesteld en geolied. Schroefies, moertjes, ringetjes en veertjes worden indien nodig gratis vernieuwd. Hebt u uw Remington shaver gekocht na 1 oktober 1959, dan is deze servicebeurt geheel gratis. Hebt u geen Remington? Dan hebt u nu de ge legenheid om tegen een reductie van f 15 een Reming- ton Rollectric te kopen. Wij betalen nl. voor uw oude electrisch scheerapparaat, onverschillig welk merk en in welke conditie ook, 1 15 terug. U betaalt dus in plaats van t 86.50 slechts t 71.50. Laat u dan meteen voorlichten over de Remington Krediet Service. Géén bankbemiddeling, géén extra kosten. VRIJDAG 20 JANUARI SPORT VOETBAL Brouwershaven I-Burgh II 5-0 Zondagmiddag heeft het bezoe kende Burgh II het onderspit moe ten delven met een 5-0 nederlaag tegen Brouwershaven I. De zeer straffe wind welke van doel tot doel stond belette dikwijls om tot een normaal spel te geraken. Brouw, dat in deze wedstrijd vele pechschoten lanceerde, kon, on danks het flinke veldoverwicht geen hogere score bereiken. Hierbij mag zeker niet onvermeld blijven het machtige keepwerk van Boot, die in tegenstelling met zijn colle ga v. d Bos druk werk heeft ge had, en zijn kooi zeker een tiental keren voor een doorboring behoed de Brouw, dat eerst tegen wind speelde kreeg eerst een Burgh- aanval te verwerken maar reeds In de derde minuut snelde Kooman door de Burghverdediging heen. Het keiharde schot was voor Boot onhoudbaar (1-0). Opnieuw enige aanvallen waarbij de Brouwenaren tegen de lat kegelen en Boot enige schoten corner stompt. In de 10e minuut weet Kooman l.b. v d. Weele te bereiken, wiens harde vleugelschot hoog in de touwen vliegt (2-0). Burgh met het wind- voordeel, lost enige gevaarlijke schoten, als Zijta in handen van v. d. Bos knalt en v d. Graaf net over de lat schiet Na de rust wordt de tweede helft praktisch geheel op de Burgh-helft gespeeld. De gasten trekken zich geheel terug in de ver dediging, zodat het maar corners regent. Wurth neemt ze allemaal keurig voor zijn rekening en prikt ze precies voor de doelmond. Ook keeper Boot groeit hier tot grote hoogte, want hij weet ze alle on schadelijk te maken. De schaarse Burghaanvallen komen van de vlugge v d. Graaf, maar hij moet het werk in de voorhoede praktisch alleen opknappen. Na dit langduri ge doelschieten kunnen de goals echter niet uitblijven en het is Koo man die in de 28e minuut de derde laat aantekenen (3-0). Tien minu ten later een schuiver van Platte- schorre langs de binnenkant der paal (4-0) en vijf minuten voor tijd, als Boot weer fraaie staaltjes heeft laten zien, verandert back Hart de bal van richting zodat het door C. van Ham afgevuurde schot, door Boot verkeerd wordt beoordeeld en het vijfde doelpunt betekent. Renesse B I-MEVO B I 2-1 In de eerste 10 min. zag het er niet naar uit dat Renesse nog met de puntjes zou gaan strijken. Het Renesse-doel kwam al direct onder zware druk te staan en na 3 min. spelen schiet de MEVO-midvoor na een verre pass keihard in (0-1). Als doelman Everaerts nog eens een moeilijk schot corner heeft gewerkt wordt de Renesse-ploeg plotseling wakker geschud In de 13e min breekt linksbuiten C Bakker door de MEVO-defensie, waarna hij met een onhoudbaar schot de stand op 1-1 brengt. 4 min. later zet Bakker het leder hoog voor doel, waar B. Louwerse klaar staat om de stand op 2-1 te brengen. Na de hervat ting was Renesse overwegend in de aanval zonder dat de voorhoede dit in doelpunten tot uitdrukking wist te brengen. De MEVO-uitvallen waren ook niet geheel van gevaar ontbloot, maar in laatste instantie toonde doelman Everaerts zich de ze middag uiterst betrouwbaar. Slnoto Burgh IV 1-2 Burgh heeft deze overwining in de eerste plaats te danken aan het uitstekende keepers werk wat doelman A. v. d. Weele deze mid dag liet zien. Verder verkeerde de Sinoto voorhoede wel in een bui tengewoon onproductieve dag want zelfs een aantal bijna niet te mis sen kansen liet men ongebruikt. Het begin was voor de thuisclub hoopgevend want na 6 min. spe len slaagde Matthijsen erin door te breken en v. d. Weele kansloos met een schuiver te kloppen. 1-0. De thuisclub bleef een veld meerder heid en de beste kansen behouden maar het juiste schot bleef in de voorhoede zoek. Na een halfuur spelen moest de r.achter van Burgh zich door een blessure laten ver vangen. Kloet ging de backplaats innemen terwijl invaller Kik de r.- binnen plaats ging bezetten. De eerste bal die Kik aanraakte uit een paas van Bliek was meteen een doelpunt ook 1-1. Een der Si noto voorwaartsen kogelde hierna nog op de lat maar voor de rust kwam er geen verandering meer in de stand. Na de hervatting heeft Sinoto een groot veld meerderheid gehad waarbij de voorhoede on machtig bleef. Met de meestal van ver geschoten ballen had doelman v. d. Weele niet de minste moeite. Na 22 min. spelen wist Burgh bij een uitval door Landman de lei ding te nemen toen deze speler een fraaie kans onhoudbaar benutte 1-2. De beste man uit de Sinoto ploeg, spil de Jonge, trok toen naar voren die, hoewel het enige malen maar wenig scheelde, er toch niet in slaagde de toch wel verdiende gelijkmaker te scoren. Sinoto BI- Drelschor BI 3-4 Het heeft ln deze ontmoeting maar weinig gescheeld of de be-, zoekers waren ondanks de grote voorsprong die zij in de 1ste helft wisten te nemen nog met de kous od de koD naar huis gemoeten. In de 1ste helft was het al Drelschor wat de klok sloeg. Door K. Lodewijk namen de blauw-witten een 1-0 voorsprong die spoedig door W. Nuijens on 2-0 werd gebracht. Nog voor het in gaan van de rust bracht K. Lode wijk de bezoekers oo rozen 0-3. In de 2de helft tapte de thuisclub di rect uit een ander vaatje. De be zoekers werden In de verdediging gedrongen en al snoedig had C. de Braai succes 1-3. Sinoto bleef aan dringen en door twee doelpunten van J. Gaanderse kwam de balans in evenwicht 3-3. Dreischor slaag de er nog bijtijds in de bakens te verzetten en door een doelpunt van W. Nnijens de zege uit het vuur te slepen. Naar het Amerikaanse ministe rie van arbeid heeft bekend ge maakt. is het aantal werklozen in december in de Verenigde Staten met een half miljoen toegenomen tot meer dan 4,5 miljoen, het hoog ste peil voor een decembermaand sedert twintig jaar. De resolutie van Ceylon, de V. A.R. cn Liberia, dat België de be heersovereenkomst voor Roeanda- Oerocndi zou hebben geschonden, heeft zaterdag in de veiligheidsraad niet de vereiste meerderheid ge kregen. Alleen de drie genoemde landen en de Sowjet-Unle stemden voor. De andere zeven leden ont hielden zich van «temming. DORPSASPECTEN VERANDEREN In de Westhoek valt sterke bouwactiviteit waar te nemen Veel ervan hangt samen met de recreatie BURGH-HAAMSTEDE. 16-1. Er wordt momenteel in beide gemeen tes zeer druk gebouwd, niet alleen in de nieuwbouw, maar er zijn ook oudere panden die volledig afge broken worden, om dan geheel ge moderniseerd weer in het dorp te herrijzen. Zo is In Burgh vorige week de slagerij van de heer Bouwman ge heel met de grond gelijk gemaakt. In een zo kort mogelijke tijd zal hier een zeer modern pand worden opgetrokken De er naast gelegen oude woning van wijlen de heer J Hubregtse is al vier weken gele den gesloopt Het nieuwe gebouw, eigendom van de heer P. den En gelsman staat reeds onder de kap. Grote verbouwingen vinden plaats bij slagerij J. de Koning die reeds vergevorderd zijn. De oude woning van de heer L. C. Bom tegenover de oude o.l.-school is in zeer korte tijd omgetoverd in een prachtige particuliere woning, waarin deze week een der zoons van de h'eer Bom zijn intrek deed. In de rich ting Haamstede gaand, ziet men het fundament van de te bouwen nieu we Boerenleenbank. Vandaag of morgen gaat men hier met de ver dere opbouw beginnen In dezelfde Weststraat ondergaat een groot particulier huis nog een metamor fose In Haamstede zelf is de win kel in levensmiddelen van mevr. wed. Boot in de Noordstraat ook geheel omgebouwd en hier wordt hard gewerkt om het moderne pand klaar te krijgen. Van het oude koetshuis van het slot, staande langs de Noordstraat is een hap af genomen. Hier wordt een particu liere woning van gebouwd Door al deze nieuw- en verbouwingen gaat zo langzamerhand het gehele dorp se uiterlijk veranderen De oude kleine raampjes maken plaats voor veel grotere, men zou haast spre ken van etalage-woningen. Ook de middenstand verkiest niet meer in de oude kleine ruimtes te werken en gaat met de tijd mee, door zich te installeren in grote ruime win kels. Bij dit alles speelt natuurlijk h'et steeds toenemende vreemde- lingenbezoek een grote rol. Wat be treft de bouw van een groot le- vensmiddelenbedrijf in de buurt van het Delta-hotel is nog geen be slissing genomen De geruchten gaan echter dat dit niet doorgaat. De recreatie - woningen De recreatie-woningen of niet permanente woningen nemen nog steeds in aantal toe- De bouw hier van is praktisch allemaal gesteld op blijvende bewoning, want er zit een heel kleine verschuiving in de vakantle6 Namen vroeger veel stadsmensen tijdens de Kerst- of Paasdagen zo weinig mogelijk va kantie om deze bij de zomervakan tie te voegen; hei gebeurt nu ook al dat men tijdens de Kerstdagen zo hier en daar een schoorsteen van een zomerwoning ziet roken Om ;even bij de vieemdelingen te blij ven; de laatste dagen en weekends is de race om zomerverblijven zo- wel schriftelijk als mondeling per auto of telefoon weer begonnen. Er zijn reeds pensions die vol zit ten. Een nieuw gebiedje dat in de recreatie komt te vallen is de ge- meenteweide te Burgh, glegen ach ter de vroege, e boerderij van de heer J. Beije. Hier. zijn nu 3 grote zomerwoningen op gebouwd, ter wei' er sprake is van een vierde. De aan te teggen wegen zijn reeds aanbesteed, zodat in de nabije toe- komsi van dit fraaie stukje natuur genoten kan woeden per fiets of gemotoriseerd voertuig. Dit laatste zai wel de overhand hebben, want wandelijd genieten gaat tot de zeld- -aamneaen Denoren. Het wordt bo vendien gevaarlijk ook, want het sneiorom-verketr kent geen gena de. Verder vait nog op te merken dat in de nabijheid van het sLand enkeie partikuneren hun accomo date nog vergroten door het aan douwen van enkeie kamers. Het Hoge Hillebos is een parkje op zich zen in wording. Nog steeds wordt er geoouwd, terwijl ook een straat- verncn ting binnenkoit dit mooie hoekje komt completeren Over de piannen om tot de bouw te begin nen of de aanbesteding van he^ N. V V. bungalowpark is nog niets be kend. "Vvei zai een strook grond langs de Hogeweg met houtgewas bepiant worden. Goed bescnouwd is er voor de amoachtsiieden in de Westhoek voiop werk en hier is voorlopig nog ge enteruggang te veiwachien. OOSTERLAND Geslaagde filmavond Ned. Blindenbond Onder leiding van ds. G. J. Rijks vond in het Chr. verenigingsge bouw een film- en propaganaa- avond plaats van de Ned. Blinden bond. Er was maar matige belang stelling, hetgeen wel te betreuren is Na het welkomstwoord opende ds Rijks met gebed en psalmge zang. Spr. wees op doel en streven van de Blindenbond en gaf hierna het woord aan de propagandist de heer Johannes van den Berg In een boeiend betoog wees spr. op de toestanden van weleer in de blin- denwereld. Hoe deze mensen vaak ais geheel onwaaidig werden be schouwd, alsof zij debielen waren. En hoe thans aan deze meer dan ongewenste toestanden een einde is gekomen, door de verschillende instanties, die zich het lot van de blinden hebben aangetrokken. Een kleurige en fleurige bloemenfilm werd hierna vertoond, getiteld: „Van knop tot bloem". Vele schone Flora's kinderen brachten de lief hebbers in verrukking. In de pauze werd een wedstrijd in het braille- schriftlezen gehouden. De winnaais verwierven een prijs. Hierna kwam de film: „De stoute schoenen" die met spanning werd gevolgd De hoofdfiguur, een medisch student, werd door een verkeersongeval blind aan beide ogen Aanvankelijk maakte dit hem radeloos, doch dank zij de steeds meer intensiever wordende blindenhulp kreeg hij het vertrouwen in zichzelf weer te rug, doordat hij als masseur zijn brood kon verdienen, en zelfs nog een gezin vormen. Tenslotte dankte ds. Rijks de heer van den Beig, die ook nog enige gedichten dekla- meerde, hartelijk, voor deze mooie avond Sluiting met dankgebed volgde hierna. NIEUWERKERK Afd. Schouwen Ned. Plattelandsvrouwenbond Lezing Lode van Gent: „In de greep van het oerwoud" Tegen dinsdag 24 januari a.s. heeft de afdeling Schouwen van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen een lezing aangekondigd door Lode va Gent, die Afrikaanse reisherin neringen zal samenvatten oder de titel: „In de greep van het oer woud". De bijeenkomst wordt ge houden in samenwerking met de afdeling Nieuwerkerk en wordt gehouden in „Ons Dorpshuis" in deze plaats. o Rusland zal Indonesië, ingevolge de in Moskou gesloten overeen komst, bommenwerpers, jacht vliegtuigen, onderzeeboten en mo tortorpedoboten leveren. Dit heeft de Indonesische minister van de fensie, tevens staf-chef van het Indonesische leger, generaal Nasu- tion na zijn terugkeer in Djakarta verklaard. BLIKJES MELK-ACTIE OP DE SCHOLEN Ook afdeling Zierikzee Ned. Rode Kruis gaat wat doen voor hongerenden in Kongo ZIERIKZEE. De afdeling Zierik zee gaat - evenals andere afdelin gen in Nederland - iets doen voor de slachtoffers van de honger snood in Kongo. Ter zake heeft men zich met een sehry ven ge richt tot de diverse hoofden direc teuren en rector van scholen ge wend, met een schreven, waarin de komende actie wordt aangekon digd. Gelet op de grote belangen, die hier op het spel staan, nemen wy de belangrijke inhoud van het schrijven letterlijk over. „Het hoofdbestuur van het Ned. Roode Kruis heeft een schrijven gericht tot al haar afdelingen in Nederland van het Roode Kruis met een boodschap van de volgen de inhoud: De bericht enover de hongersnood in Kongo nemen in ernst en om vang steeds toe. In brede kringen wordt diepe bewogenheid gewekt door het lot van de onschuldige slachtoffers, in het bijzonder van de kinderen, van wie er dagelijks velen van honger sterven. Vooral dit laatste schokt ons in ons wel varende land. Ongeveer \Vz jaar geleden heeft het Jeugd Rode Kruis op de jeugd in schoolverband en op haar oude s een beroep gedaan om blikjes melk ter beschikking, te stellen van de hongerende kinderen onder de Al gerijnse vluchtelingen. Dit beroep heeft een enorme weerklank ge vonden. Het Jeugd Rode Kruis zou ook ditmaal graag ingeblikte melk ter voorziening in de pri maire levensbehoeften van de kinderen in Kongo sturen, ter uitreiking door het Internatio nale Rode Kruis. Op grond va nvroegere ervarin gen heeft het hoofdbestuur ge vraagd ook ditmaal weer de scho len in te schakelen. Daar de nood hoog is en de tijd dringt heeft de afdeling Zierikzee gemeend niet achter te kunnen blijven en de ak- tie verder in handen te geven van de leider voor het Jeugd Rode Kruis in Zierikzee, de heer J K Joppe, P. D. de Vosstiaat 7 Hij zal gaar ne alle gewenste inlichtingen aan U geven. Deze oproep tot medewerking aan het inzamelen van blikjes melk, zowel gecondenseerd als gesterili seerd en/of gesuikerd (maar geen melkpoeder of melk in kartonver pakking), is gedaan aan 14 hoofden van scholen in Zierikzee. Wij zijn zo vrij U hierbij tegelijk enkele circulaires toe te zenden, met het verzoek deze doo** te willen geven aan het personeel van uw school. Het is de bedoeling om op woens-' dag 18 januari a s. met deze aktie op de scholen te beginnen en deze op dinsdag 24 jan. te beëindigen. dat de uitvinder van de bliksem afleider, Benjamin Franklin, ook boekdrukker is geweest? dat de Romeinen vroeger drie na men droegen, nl. een gemeen schappelijke naam, en familie naam en een zg. cognomen? Heel bekende gemeenschappe lijke namen waren o.a. Clau dius, Julius en Cornelius. dat het laagste punt in ons land ligt op 2,5 km w.n.w. van het postkantoor te Schinkel, in de Prins Alexander-polder bij Rotterdam? Dit punt ligt ruim zes en een halve meter bene den de zeespiegel. dat Belgen die in de Vlaamse pro vincies wonen maar geen inte resse hebben voor de Vlaamse cultuur, en sterk Frans ge oriënteerd zijn, Franskiljons genoemd worden? dat van de 269.821 ha. cultuurgrond in Friesland 216.044 ha. be staat uit grasland. dat in de laatste grote zeeslag van 1571 voor het laatst galeien ge bruikt werden? Een galei is een oorlogsschip, dat werd voortbewogen door riemen. dat er in Japan reeds 6 miljoen televisie-onti angers in gebruik zijn en in verscheidene delen des lands, waaronder de groot ste steden, dagelijks kleuren televisieprogramma's te zien zijn?

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1961 | | pagina 7