Het werkpaard bleef I J'Irl.I g) SPIONNE IN PLASTIC Huidgenezing Openbare bekendmaking ZIERIKZEESCHE IN1LLIWSBODE maandag ia janvabi iki no. ink HET NATTE JAAR 1960 Aardappel- en graanprijzen zijn in het algemeen te laag Ir. T P. Huisman, voorzitter van het hoofdproduktschap voor akker- bouwprodukten heeft in zijn nieuw jaarstoespraak, die hij dodnerdag- middag in de bestuursvergadering van het hoofdschap hield, herin nerd aan de schade die het natte jaar 1960 voor verschillende gebie den en bedrijven is ontstaan. De prijzen zijn in het algemeen laag, zoals bij de aardappelen en de gra nen. De mengvoederfabrikanten hebben, door de topomzet die zij dank zij de grote produktie van varkens en geslacht pluimvee kon den bereiken, in het algemeen niet te klagen gehad. De export van aardappelen is tot heden beperkt. Wel komt, dank zij de ontwikke ling van de Europese markt, Duits land in meerdere mate open voor onze consumptie-aardappelen. Bij de zaaizaden is de afzet van zaaigranen de laatste tijd steeds slecht geweest. De export grasza den blijft echter nog steeds stijgen, zodat deze nu de belangrijkste is. De export van suikerbietenzaad nam de tweede, die var. zaailijn- zaad de derde plaats op de export markt in. Ir. Huisman herinnerde verder aan een aantal maatregelen die het produktschap voor granen, zaden en peulvruchten het afgelo pen jaar heeft genomen: verlaging van het verplichte mengpercentage van inlandse tarwe in de bloem- melange van 40 tot 30 procent; in stellen van een commissie die ob jectieve maatstaven zal zoeken voor de vaststelling van dit per centage In de toekomst; bevorde- KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND 'SCHIPHOL. Met een gecharterde DC 7c van de ,,Pan American World Airways" (Panam) zijn vrij dagavond 67 volwassenen, 18 kin deren en 13 babies naar Toronto in Canada vertrokken. Het waren al len Nederlanders die deze reis al eerder gemaakt hadden. Ze hebben namelijk hun vakantie in hun oude vaderland doorgebracht. TILBURG. De recherche te Til burg heeft een 37-jarige vertegen woordiger in auto's, afkomstig uit Molenschot aangehouden, wegens verduistering van 7600 gulden Tij dens werkzaamheden voor een ga ragebedrijf te Tilburg heeft hij bij aflevering van auto's in de laatste helft van het vorig jaar gelden ont vangen en deze niet afgedragen, maar voor persoonlijke doeleinden aangewend. De man zal voor de officier van justitie te Breda wor den geleid. OUDENBOSCH. Bij een ketting botsing op de weg tussen Roosen daal en Etten zijn twee personen ernstig gewond. Een vrachtwagen kwam bij het links-afslaan op het linker weggedeelte. Twee personen auto's reden met grote vaart op de vrachtwagen. De heer Juliên uit Eindhoven, de bestuurder van een der auto's, en zijn naast hem zit tende dochter zijn met ernstige verwondingen in het ziekenhuis in Roosendaa lopgenomen. AMSTERDAM Een reeks facto ren, hoofdzakelijk van technische en financiële aard, hebben de di rectie van de Nederlandse Opera thans tot de beslissing gedwongen mede te delen dat de aangekondig de uitvoeringen van Richard Strauss' „Der Rosenkavalier" geen doorgang zullen vinden. ROOSTEREN. In Illikhoven on der Roosteren is de 50-jarige mevr. Knubben om het leven gekomen. Zij kwam terecht onder het voor wiel van een vrachtauto, die voor de brug over het Julianakanaal stond en even achteruit reed om een tegenligger gelegenheid tot pas seren te geven Het is niet duidelijk hoe het slachtoffer, dat per brom fiets eveneens de brug wilde pas seren, onder de auto is gekomen. Het slachtoffer was moeder van negen kinderen. EMMEN. In de Noordbargerstraat in Emmen is de 66-jarige mevrouw Holties-Derks bij het oversteken van de rijweg door een auto gegre pen en op slag gedood. Autoriteit onder indruk van ontwikkeling Nieuw-Guinea DEN HAAG, 13-1. Naar van of. ficiële zijde wordt meegedeeld, heeft de secretaris-generaal van de South Pacific Commissie, T. R. Smith, een langdurig bezoek aan Nederlands Nieuw-Guinea gebracht Na zijn terugkeer verklaarde hij, dat het ontwikkelingsprogramma voor de Papoea's aldaar en hun op leiding voor verschillende bestuurs functies grote indruk op hem ge maakt hebben. De heer Smith bezocht behalve Hollandia en omringende distric ten, het eiland Blak, Manokwari, Ransiki en de BaÜemvallei. Hij in specteerde scholen en andere op leidingscentra, ziekenhuizen en verscheidene projecten voor de ont wikkeling van de landbouw, vis serij, houtproduktie en scheeps bouw. ring van het kweken van tarwe- rassen met betere bakkwaliteit. Voedergranen Bij de voedergranen is het, door de slechte kwaliteit en door de lage heffing bij invoer van uitheemse granen, niet gelukt de prijzen van gerst en haver de laatste maanden op het garantieniveau te houden. Dit zal wel aanleiding zijn om na te gaan of do lage vaste heffing op de uitheemse granen onveranderd kan blijven. De consumptieaardappelen-oogst is van niet al te beste kwaliteit. Het produktschap voor aardappelen heeft de mogelijkheid bestudeerd een zekere garantie voor de ver bruikers t.a.v. de kwaliteit te be reiken. Met behulp van het pro duktschap is nu een stichting aard appelkwaliteitsmerk voor verpakte aardappelen in het leven geroepen, die, naar spr. hoopte, binnenkort haar werkzaamheden zal kunnen aanvangen. Ook zijn nieuwe han- delsvoorwaarden voor levering aan de kleinhandel tot stand gekomen, die eveneens garandering der kwa liteit nastreven. Britse marine-officier vermist Geval van spionage? LONDEN, 13-1. De Britse admi raliteit heeft meegedeeld, dat een Blitse marine-officier, die „een bepaalde mate van toegang" had tot geheime documenten van de marine, zich vrijdag niet voor de dienst heeft gemeld, nadat hij werd vermist sinds hij op 1 januari met verlof ging. Het is de 35-jarige onderluite nant Harry Drummond, assistent- stafverbindingsofficier bij het hoofdkwartier van de vlagofficier te Pitreavie, Schotland. S.S.-officier in staat van beschuldiging KARLSRUHE. De openbare aan klager van Karlsruhe heeft de vroe gere SS-officier Erich Ehrlinger in staat van beschuldiging gesteld wegens moord en medeplichtigheid aan moord in meer dan 2.000 ge vallen. Hij zou in het tijdvak van 1941 tot 1943 In Polen op bevel van Hitier meer. dan 2.000 Joden hebben doen terechtstellen. Ook zeven voormalige ondergeschikten van Ehrlinger zijn in staat van beschul diging gesteld Zij bevinden zich in hechtenis. Jarige A.N.M.B. boos op de regering AMSTERDAM, 13-1. De bij het N V.V. aangesloten Algemene Ne derlandse Bedrijfsbond voor de Metaalnijverheid en de Elektro technische Industrie (A.N M.B die vi ij dag tijds een bijzondere bonds- raadsvergadering in Amsterdam zijn 75-jarig jubileum vierde, heeft het als een leemte gevoeld dat de regering zich bij dit jubileum niet heeft laten vertegenwoordigen. „Hieruit blijkt opnieuw dat deze regering geen gevoel heeft voor verhoudingen en gespeend is van psychologisch inzicht", zei de alge meen secretaris van de A.N M.B., de heer L. P. G Nelemans in zijn openingswoord. Hij deelde mede dat de minister van sociale zaken bericht van verhindering had ge zonden iv.m. een vergadering van de ministerraad. De voorzitter van het N.V.V. de heer D Roemers betreurde de af wezigheid van de regering bij het jubileum van de grootste werkne mersvakbond van Nederland even eens. Hij deelde de mening van prof. de Gaay Fortman, die in de Eerste Kamer de regering waar schuwde, dat zij wat voorzichtiger moet zijn bij het sociaal overleg. Het spaarkasbedrijf in 1960 Het secretariaat d»er Nederlandse Vereniging ter Bevordering van het Spaarkasbedrijf deelt mede, dat, naast de verhoging van velerlei consumptieve uitgaven, die de heersende hoogconjunctuur nu een maal stimuleert, ook de stijgende lijn in de produktie der bij de ver eniging aangesloten spaarkasbedrij- ven gehandhaafd bleef. Zelfs kan van een versnelling der stijging ge sproken worden In het jaar 1960 werd voor f 90 600.000 (vorig jaar f 77.300.000) ingeschreven in de in dat jaar ge opende jaarkassen. Zoals bekend komen telken jare jaarkassen tot uitkering. Ondanks verval uit dezen en anderen hoofde steeg het totaal bij de aangesloten bedrijven ingeschreven spaarkapi taal van f 563.100 000 tot f 616.700 000 H'et positieve spaarverschil be droeg f 24.800.000. De officiële inschakeling bij de ambtenaren-spaarregelingen van rijk, provincies en gemeenten bleek een belangrijke stimulans te zijn voor de jongste aanwas der pro duktie. 's-HERTOGENBOSCH. De Ne derlandse konijnenfokkersbond en de Nederlandse pluimveefokkers- bond hebben gedurende dit week end in de Bossche veemarkthallen de jaarlijkse bondstentoonstelling van konijnen, pluimvee, sierduiven en sier- en watervogels georgani seerd. In totaal zijn er plus minus 5.000 dieren aanwezig, waaronder 3800 konijnen, 500 hoenders en 700 duiven. Al deze dieren zijn door Nederlandse amateurs gefokt LAND- EN TUINBOUW Mechanisatie en paardekracht Was vroeger een landbouwbedrijf zonder paarden ondenkbaar, tegen woordig is men verbaasd als op een bedrijf intensief van de diensten van h'et paard gebruik wordt ge maakt. Voor het overgrote deel hebben machines de plaats van het paard ingenomen. Toch is het paard nog niet ge heel van de landbouwbedrijven verdreven en zeker niet zonder re den. Dat het dier nog zeker bruik baar is, bewijst wel de aanmaak van werktuigengeschikt voor paar- detractie Ondanks de steeds voort schrijdende mechanisatie blijft het paard van belang. We moeten ech ter van het standpunt uitgaan, dat het werk dat door een trekker ge daan kan worden, niet door een paard uitgevoerd mag worden. Het werken met het paard is zeer ar beidsintensief en dit in een tijd waarin een schaarste aan arbeids krachten steeds meer merkbaar is, is dit economisch onverantwoord. Biedt het eigen bedrijf niet genoeg werk voor een eigen trekker, dan kan men zich altijd tot een loonbe drijf of werktuigencoöperatie wen den. Dit heeft dan ook het voordeel dat geschoolde arbeiders het werk doen. Zware* werkzaamheden kun nen dus beter door de trekker ge daan worden. Wat kan het paard nog doen? In het akkerbouwbedrijf bijvoor beeld zijn er echter nog genoeg werkzaamheden die aan, een paard kunnen worden overgelaten: lichte grondbewerking, zaaien, kunstmest strooien, eggen, schoffelen, om er slechts een paar te noemen. Voor het strooien van kunstmest zijn de moderne centrifugaalstrooiers, de pendelstrooier en de schoffelstrooi ers zeer goed geschikt. Ook van de genormaliserde zaaimachines zijn uitvoeringen in de handel geschikt voor paardetractie. In een enkel ge val heeft het paard zelfs meer suc ces dan de trekker. We denken hierbij aan het oogsten van erwten en bieten Ook op het weidebedrijf kan het paard nog zeer nuttig werk doen, waarbij dan wederom de restrictie geldt dat alles wat door een trek ker beter en vlugger gedaan moet worden, niet aan het paard moet worden overgelaten. Speciaal ge schikt voor het paard is de trom- melschudder Ook het vervoer van kunstmeststoffen kan heel goed door het paard gedaan worden, maar bij het strooien van stalmest verdient toch de trekker de voor keur. Nog 150.000 Uit het bovenstaande blijkt wel, dat het werkpaard nog lang niet heeft afgedaan. Dit in tegenstelling tot wat velen menen. Bij een tel ling is gebleken, dat er altijd nog ruim 150.000 werkpaarden in de Nederlandse landbouw gebruikt worden. Men moet het paard ech ter niet als concurrent van de trek ker gaan beschouwen Beter is het, het- dier te zien als aanvulling. Dit is waarschijnlijk ook de mening van de fabrikanten, die vele van de door hun uitgedachte werktuigen geschikt hebben gemaakt voor het gebruik met het paard. Ondanks de steeds voortschrij dende mechanisatie moet de land bouwer open oog hebben voor de mogelijkheden die het paard biedt, naast de trekk'er en andere mecha nische werktuigen. Waarschuwing tegen „liefdadigheids fotografen" AMSTERDAM, 13-1. De direc- teur van het „Centraal archief en inlichtingenbuieau inzake maat schappelijk hulpbetoon" heeft in een circulaire de aandacht geves tigd op in verschillende plaatsen van ons land opererende „liefda digheidsfotografen". Door middel van aanbevelingsbrieven en/of col porteurs dienen zij zich aan bij hoofden van scholen, grote bedrij ven en wellicht ook overheidsin stellingen met de aanbieding van foto's van groepen leerlingen, per soneelsleden en andere groepen te maken. Zij delen daarbij mede dat een gedeelte van de door de gega digden voor de foto's te betalen prijs aan een of ander liefdadig doel ten goede zal komen. In de meeste gevallen introduceren de liefdadigheidsfotografen" zich met een brief van de begunstigde in stelling, waaruit ten onrechte blijkt dat zij in loondienst zijn van die instelling. KERKNIEUWS Afscheid, bevestiging en intree ds. A. P. Nauta (Van 1951-1958 te Eikerzee) Ds. A. P. Nauta zal zondagavond 22 januari a s. om zeven uur te St. j Johannesga afscheid nemen van de hervormde gemeente van Sint Jo hannesga en Delfstrahuizen in de classis Heerenveen en veertien da gen later, nl. zondagmiddag 5 fe bruari a s. om vijf uur in de Nieu we Kerk, na vooraf 's morgens om tien uur in datzelfde kerkgebouw te zijn bevestigd door zijn zwager, ds. W. Koole uit Wissekerke op Noord Beveland. Intree doen als I predikant van de hervormde ge- meente van Middelburg, waar hij beroepen is in de vakature van dr. H van der Linde, die begin mei van het vorige jaar (1960) tot de Rooms Katholieke Kerk is overge gaan. Ds. Nauta werd op 6 februari 1923 in de hervormde pastorie van Workum geboren Hij bezocht eerst het christelijk lyceum te Zeist en studeerde daarna verder nog aan de rijks universiteit te Utrecht. Na dat de heer Nauta in het begin van 1951 door het provinciaal kerkbe stuur van Noord Holland was toe gelaten tot de evangeliebediening in de Nederlandse Hervormde Kerk werd hij op 29 juli van datzelfde jaar (1951) door zijn vader, wijlen ds. J. Nauta Az. uit Ciliaarshoek bevestigd als predikant van de her vormde gemeente van Elkerzee in de classis Zierikzee. Op 6 mei 1956 verwisselde ds Nauta deze ge meente met die van Sint Johannes ga en Delfstrahuizen in de classis Heerenveen (met als standplaats Sint Johannesga), waar hij werd bevestigd door zijn zwager, ds. W. Koole uit Wissekerke, toen nog predikant te Uitwijk. Tijdens zijn ambtsbediening te Eikerzee maakte ds Nauta daar in februari 1953 de watersnood mee en werkte hij, toen Eikerzee niet werd herbouwd, mee aan de bouw van een nieuwe kerk, pastorie en verenigingsgebouw te Scharendijke dat onder de hervormde gemeente van Eikerzee ressorteerde. Verder gaf hij daar mede de stoot tot de stichting van een christelijke kleu terschool en van een culturele ver eniging. In 1953 werd Scharendijke in kerkelijk Nederland bekend door de nauwe samenwerking met de plaatselijke Gereformeerde Kerk (in die dagen diende de Gerefor meerde Kerk van Scharendijke ds. H. N. Kuitert, thans studentenpre dikant van de Gereformeerde Kerk van Amsterdam) Tot twee maal toe werd gezamenlijk het Avond maal gevierd. Als voorzitter van de afdeling Elkerze'e-Ellemeet-Duivendijke van het Groene Kruis werkte ds. Nauta mee aan de tot stand koming van een. wijkgebouw In zijn tegenwoor dige gemeente heeft ds. Nauta het jeugdwerk opnieuw opgezet en was hij een paar jaar praetor van de ring Joure. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Dirksland: H. N. van Hensbergen, Renkum. Ger. Kerken Bedankt voor Leiden (vac. dr. F. H von Mayenfeldt): C. Goemans, Haarlem-Zuid. Ger. Gemeenten Beroepen te Zoetermeer: A. F. Honkoop, Goes. In Londen is officieel medege- deeldj dat premier MacMillan dit jaar een bezoek aan Japan hoopt te brengen - vermoedelijk in het najaar. LAND- EN TUINBOUW Eerste tomaten DELFT. Vrijdagmiddag zijn door de firma Pannevis N V. te Delft de eerste tomaten aan de Delftse groenteveiling aangevoerd. Dit is vier tot vijf weken vroeger dan normaal. De tomaten brachten 27 tot 40 cent per stuk op. Kopers waren de exporteurs van der Hoeven en Spruit. Ingezonden mededeling Huldzulverheid - Huldgeiondheld Puistiei verdroQert door Purol-poeder Eisenhower de „vriendelijkste" president LONDEN, 13-1. In een hoofdar- tikel, getiteld „Het Eisenhower- tijdperk" schrijft. The Times: „Nog enkele dagen en de vriendelijkste en aangenaamste van alle Ameri kaanse presidenten zal het Witte Huis verlaten". De geschiedschrij vers zullen volgens het Britse blad ongetwijfeld zijn populariteit en het feit dat hij gedurende de acht ja ren van zijn bewind de vrede be waard heeft en de verdediging van de vrije wereld heeft behartigd, op zijn credit schrijven, maar er zijn andere punten, die minder prettig voor Amerika en zijn bondgenoten zijn. The Times memoreert, dat aan zien en invloed van de Verenigde Staten de afgelopen acht jaar zijn verminderd. Het is van oordeel, dat dit voor een groot deel toch wel zou zijn gebeurd, ook al was er nog zo'n krachtig en dynamisch bewind gevoerd. Een duidelijk gemis in de buiten landse en de binnenlandse politiek van Amerika is echter volgens het Britse blad geweest, dat de drijf kracht, die alleen van een presi dent kan komen, niet altijd aanwe zig was. Het Franse ministerie voor de strijdkrachten heeft bekend ge maakt, dat de eerste Franse kern duikboot tegen 1967 in dienst ge steld kan worden. De bouw van de duikboot zal waarschijnlijk in de naaste toekomst kunnen beginnen. Het hoofd van het gemeentebestuur van Zierikzee maakt bekend, dat het door de raad dezer gemeente in zijn vergadering van 21 dec. 1960 vastgestelde bestemmingsplan met de daarbij behorende veror dening in uitvoerige kaarten uit gewerkt ter secretarie dezer ge meente voor een ieder ter inzage ligt van 17 tot en met 31 januari 1961. Belanghebbenden, die zich met be zwaren tot de raad hebben gewend kunnen hun bezwaren tegen het plan met de daarbij behorende verordening indienen bij gedepu teerde staten van Zeeland tot en met 14 maart 1961. Zierikzee, 13 januari 1961. Het hoofd van het gemeente bestuur voornoemd, F. TH. DlJCKMEESTER KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND GRONINGEN. In de Nieuwe-Eb. bingestraat te Groningen is de 79- jarige H. W. Nolden uit Groningen door een bestelauto gegrepen en overleden. EINDHOVEN. Op de Geldropse weg, even voorbij de DAF-fabrie- ken is een personenauto in volle vaart achter op een Duitse vracht auto met aanhangwagen gereden en volkomen uitgebrand. Een van de twee Inzittenden werd geheel verkoold ih het wrak aangetroffen. De tweede inzittende, de heer Po lak uit Eindhoven werd uit de wa gen geslingerd en met een zware hersenschudding en een geheugen stoornis in het ziekenhuis opgeno men. AMSTERDAM. De goudhamster- rage is langzamerhand aan het af nemen, doch blijkbaar zijn het nu vooral cavia's of Guinese biggetjes, die als huisdier worden gehouden. Tegenover de 199 goudhamsters die in 1960 aan Artis werden aangebo den stonden in ieder geval 275 cavia's. VOLLENHOVE. In Ambt Vollen- hove is het zes-jarig zoontje van de familie Winters onder een vrachtauto geraakt en aan de be komen verwondingen overleden. Het jongetje fietste achter de vrachtauto aan. Op zeker moment stopte de auto en reed daarna ach teruit, waarbij het kind onder de auto kwam. Het overleed in het ziekenhuis waarin het is gebracht. AMSTERDAM Na een korte af- scheidsplechtigheid met medewer king van het trompetterskorps der cavalerie op de kade van de K.N. S.M. te Amsterdam is een uit 72 man bestaande detachement van de Koninklijke Landmacht met het m.s. „Willemstad" naar Suriname vertrokken. BORNE. De 51-jarigé heer H H. Hofhuis uit Albergen is op de rijks- wer Almelo in do gemeente Borne bij het oversteken van de weg door een autobus gegrepen en gedood. De heer Hofhuis bereed een brom fiets. Het slachtoffer was onge huwd. RETRANCHEMENT. Door nog onbekende oorzaak is de personen auto, bestuurd door de heer A. van Gijs uit Groede, van de hoge ka naaldijk in het afwateringskanaal tussen Retranchement en Sluis ge reden Het ongeluk werd door nie mand opgemerkt Later op de mor gen ontdekte de bestuurder van een Belgische wagen het stoffelijk over schot van de heer Gijs, dat onge veer 300 meter was afgedreven van de plaats, waar diens auto in het kanaal was terecht gekomen. Ingezonden mededeling VOOR EN NA DE BEVALLING OP KRACHTEN. BLIJ. VEN EN SNEL HERSTELLEN MET SARCO 79 GLOBINE het bfoedvormend krachttonicum. Bevat naast haemoglobine alle nood zakelijke stoffen zoals leverextract en mineralen die voor de opbouw van het bloed noodzakelijk zijn. Verkrijgbaar als dragee* on In vloeibare vorm. DUTIM N.V. - OEGSTGEEST FEUILLETON (52) Zodra hij uit zicht was monster de ze haar kleren. De scheur in haar pantalon viel mee, Ze zou zonder op zien haar auto wel kun nen bereiken en wegkomen. Dat was ook inderdaad zo, maar toen ze terug reed zag ze achter de om heining, op de plaats waar zij ont snapt was, twee mannen met rij broeken en laarzen aan, die de hon den in bedwang heiden. Ze groette hen vrolijk en ze wuifden belang stellend terug. Aan hun blikken had ze wel gezien dat ze haar ver dachten Ze vermoedde, dat de dikke eik spoedig een paar takken zou moeten missen. Terug op haar kamer overlegde ze wat haar te doen stond. Er wa ren drie mogelijkheden. De eerste was André thuis op te bellen en hem te waarschuwen, dat hij moest ophouden met zijn smokkelpraktij- ken. Dat durfde ze echter niet, om dat ze vreesde dat Jean ervan wist. Ze had wel begrepen, dat An- Jré bepaalde chemicalieën, die hij n de fabriek nodig had, goedkoop wilde krijgen. Maar hoe kon hij die betalen zonder Jean er in te ken nen? En Jean had haar toch ook als spionne uitgezonden! Was er veel verschil tussen spioneren en :mokkelen? De tweede mogelijkheid was: naar de Geneefse politie te rijden. Zij kende de prefect enigszins. Als ze alles eerlijk vertelde, zou hij het wel in orde maken met André, al hoewel ze vreesde, dat hij deze middag al smokkelwaar mee naar huis had genomen. Maar als Jean ook in het complot zat zou dit ook veel herrie geven en dat wilde ze niet. Jean persoonlijk opbellen, durfde ze niet en dus hleef er als derde mogelijkheid slechts over: iemand anders er bij halen, Ja, maar wie? Tom Becker wenste ze niet Die zou uit het geval goede munt slaan en de hele fabriek.compromitteren. En Bonnard kon natuurlijk al even min Bij die naam bedacht ze, dat ze hem nog moest opbellen voor iets anders. Ze had nog geen adres op gegeven, omdat ze dit zelf nog niet wist. Nu kon ze dat moeilijk doen, maar ze wilde toch in elk geval aanstaande woensdagmiddag niet op de vergadering zijn. Dan zou André immers juist in hotel Mig non komen om wat te halen. Ze be sloot Bonnard toch maar op te bel len. Hij moest nu bij zijn ouders in Bas'el zijn, vanwaar hij morgen Duitsland in zou trekken. Ze had hem weldra aan de telefoon. „Hallo, Louise. Ik dacht dat je mij gisteravond wel in mijn pen sion zou opbellen, maar dat heb je zeker vergeten? Nu, waar zit je en wat is het telefoonnummer? Bevalt het je?" „Paulik wilde alleen maar zeggen, dat ik woensdagmiddag niet op die vergadering kan zijn, omdat ik daneen uitstapje met vrienden moet maken, dat abso luut door moet gaan „Hoera! Je bent een schat dat je daar juist over begint, want nu denk ik er óók aan. Die vergade ring is nl verzet naar morgenmid dag. Ja, zelfde tijd cn plaats. Die neem je dus voor mij waar? Mooi! En waar zit je nu?" *Wel Paul, dat wilde ik liever niet zeggen. Ik wilde deze week nl. niet verder gestoord worden. Vind je dat heel erg?" Er was even stilte. Toen klonk Bonnard's stem zacht: „Louise wat betekent dit? Wat zit daar ach ter? Waarom ben je niet helemaal eerlijk tegenover me? Ik hoor heel duidelijk aan je stem, dat er wat aan 't handje is. Ikik ben mis schien wel eens erg vrijpostig te genover je geweest, je weet wel wat ik bedoel, maarwij waren toch altijd goed© vrienden, niet waar? Kun je me nu niet een heel klein beetje vertrouwen schenken? Je weet, als er iemand is die je graag helpen wil, dan ben ik het, 't geeft niet waarmee.De tra nen sprongen haar in de ogen. „Het kan niet, Paul", fluisterde ze schor, „en ik weet niet of ik vol gende week wel bij je terug kom. Wacht alles maar rustig af. Ik :k kan het niet helpen" „Zo". Bonnard's stem klonk op eens felhard. „Dan spijt het me je le moeten zeggen, dat je niet eer lijk bent, Louise, ik zou kunnen la ten nagaan uit welke plaats jij me nu opbelt, maar dat is niet meer nodig. Tom Becker heeft het me zojuist al verteld Genève. Ben ik ver mis?" Louise zweeg. Maar Bonnard ging voort: „Wat je daar uitvoert moet je natuurlijk zelf weten, maar ik vind het erg vueemd, dat een secretaresse haar verblijfplaats ge heim tracht te houden voor haar chef. Vind je dat zelf ook niet?" „Ja Paul. Maar (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1961 | | pagina 5