Octerno- mm kans Joh. de Vries SPIONNE IN PLASTIC verbouwings-opruiming KORTING KOOPJES Grote Balansopruiming Fa. A. E. HOLTY Tijdens onze seizoen-opruiming en een massa Ook 10 pet. korting op maatkorsetten (CS®Nu kunt U gemakkelijk weer winterjassen, costuums overhemden, truien, enz. U mag deze niet voorbij laten gaan De vergissing tjoodwill ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE vrijdag u januari i9« No. isms O, ■Hj Grote vorderingen In de pharmaceu- tische wetenschap! Slank worden Is nu geen probleem meer. Graclal werkt zeker, doordat het de oor zaak van Uw dikte kan bestrdden. Door het veilige: carboxy- methyl cellulose kan Iedereen Graclal gebruiken en er baat bU vinden. ATTENTIE; Drink tijdena uw kuur met Graclal zo weinig mogelijk. Reeds na hot eerste flesje zult U zich prettiger voelen en reeds frappante resul taten zien. Tob niet langer! Haal Graclal! Word weer slank! per doosje f 1.98 Vermagering» dragèes bij Uw apotheker en drogist Enorme koopjes in ZIE ETALAGES DOE UW VOORDEEL Havenplein Zierikzee Honderden koopjes in onze OMDAT WIJ RUIMTE NODIG HEBBEN KOOPT U VOOR HEEL WEINIG GELD BOODSCHAPTASSEN twee kleurig plastic flinke maat 4.95 WASLIJN tien meter 39 cent HUISHOCDHANDSCHOENEN alleen damesmaten 69 cent PORTEMONNAIE9 echt leder dames of heren 2,98 1,98 COLLIERS moderne houten uitvoering 98 cent KOEREPANNEN restanten, tegen bijzonder lage prijzen WASKNIJPERS stevig plastic 2 cent SCHEMERLAMPJES plastic kapje, stenen voetje 2,95 FLESSENDRAGERS verchroomd, voor vier flessen 1,29 PANNEN crème emaille, met tomaat- of geel deksel, 22 cm. 5,95 - 20 cm. 4,95 18 cm. 3,95 - 16 cm. 3,45 VLOERBOENDERS voor het in de was zetten van de vloer 79 cent HUISHOUDREKJE geplastificeerd metaal, reuze handig 1,95 CLOSETBRILLEN compleet met montage bouten 3,75 WASTEILEN grote maten, zeer lage prijzen STRIJKTAFELS hout, enkele restanten 8,95 REISSETS zeepdoos, beker, nagelbor stel en tandenborstelkoker 69 cent complete eet-, thee- en ont bijtserviezen voor weg-geef-prijzen WONDERPANNEN met kijkglas, om uw eigen gebak te maken, 24 cm 5,95 20 cm 3,95 GRAMMOFOONPLATEN de bekende top-hits van I960 45 toeren 1,59 WIJ OUDERS HET PROBLEEM VAN HET „BINNEN SPELEN" Welmenende grootouders en har telijke ooms en tantes geven aan kleuters nogal eens spelletjes en werktuigen cadeau waar het be treffende kind nog veel te jong voor Is Het werkt heel ontmoedigend op een klein jongetje als hij geen kans zis-t iets te beginnen met die spik splinternieuwe, veel te mooie con structiebouwdoos. En vader vergist zich - want ook oei vaders vervallen maar ai te vaak in deze fout - als hij denkt dat hij zelf met zo'n bouwdoos al heel jong hijskranen bouwdel Wat dan wel? Er is genoeg speelgoed, dat wèl geschikt is voor kleuters. Op onge veer twccy- tot driejarige leeftijd geven we een lijst met enkele een voudige poppekleren ofwel een ste vig speelgo ed beest Verder kunnen we zulke kleintjes gelukkig maken met een poppebed, een kleurenmo- zaiek, een tqzempje en een borstel. Spelletjes met de ouders, zoals plaatjes kijken, liedjes zingen, rijm pjes opzeggen komen ook al op zeer jonge leeftijd in aanmerking. Als cïj omstandigheden er naar zijn, verdienen een zandbak, schepjes, emmertjes, vormpjes en een bak met water verreweg de voorkeur. Met vrijheid van beweging in cc, buitenlucht heeft een kleuter na melijk weinig speelgoed nodig! Puddingen Het allermeeste hebben zulke jon£.q kindexen aan een ruimte om in te kunnen hollen, te kruipen, te klauteren en te dollen. Onbewerkte dennestammetjes vormen in de moderne kleuterverbiijven de ver- rukkelijkct klimhuizen, waarop al lerlei variaties mogelijk zijn. Een ondiepe vijver, omringd door helder zand, vraagt alleen nog maar een schepje om puddingen te maken, qen emmertje om water uit te gieten en om wat mee te zitten knoeien. Een kleuter heeft het zo nodig om dit alles naar hartelust te kunnen doen, niet belemmerd door onpraktische kleding, niet ge hinderd door vermaningen. Bekrompen Veel moeilijker wordt het, wan neer er binnen moet worden ge speeld en is dat niet meestal het geval? Dat kan dan nooit meer zijn aan een surrogaat Dat „binnen spelen" meest het ravotten in de buitenlucht zoveel mogelijk nabij komen en dat is meestal niet goed doenlijk. Op een kleuterschool kan er in dit opzicht nog wel iets worden be reikt, wanreor het schoolbestuur en de leerkrachten er het nut tenmin ste van inzien. Maar kom nu eens om al deze dingen in een woning die slechts uit twee tamelijk be krompen vqrtrekken. bestaat Dan moet het „echte speelgoed" wel te hulp worden geroepen om het kind iets te doen te geven. Maar laat dat dan toch speelgoed zijn, dat gelegenheid gcoft tot crea- <ieve bazigheid, m.a.w. het kind moet met zijn speelgoed zelf iets kunnen maken. Hobbelpaard Iets grotere kinderen, zo van drie* tot vier jaar, krijgen een hobbel paard, .een prentenboek met een voudige voorstellingen, kleurboe ken, papier en k leurpotloden. 'De blokkendoos kan worden uitgebreid en de poppenwereld eveneens. Kies nu een onbreekbare pop met ogen en haar, verwisselbare kleer tjes, een poppewagen, een gezellig serviesje en laat ze daar nu eens échte thee mee schenken en drin ken en ook een beet;VH morsen zon der dat er iemand vreselijk boos wordt Dingen voor buiten genieten ook hier weer de voorkeur: een driew.'qler, een kruiwagen, een kar retje, een slee, een step. Domino Voor de leeftijd van vier tot vijf jaar beschikken we weer over an- cqre mogelijkheden: hamertje tik, opzetfiguren, een dominospel, plas ticine, zwembeertjes. Deze ,kinde- ren rijn dan ook toe aan verkleed- srq'.letjes» aan versjes uit het hoofd leren, aan sprookjes van Moeder de Gans. Nu komt ook helpen ln het huis houden ter sprake: een stofdoek, een dweiltje, een gieterij^ om plan ten te verzorgen Dt. Alfredo. Briedé. logecoaden mededeling BINNENVERINGBED SCHUIMRUBBERBED a De secretaris-generaal van <2c\ Verenigde Naties Dag Hammars- kjocld heeft een bezoek gebracht aan de woningen van viesr Afri kaanse gezinnen te Meadowsland, een „lokasie" bij Johannesburg. Het bezoek kwam voor de bewo ners volkomen onverwacht. Na het binnenkomen van de zaak kon de boekverkoper haar pas goed bekijken. Zij behoorde tot de, - ivat men noemt - chique types. Haar dure deux-pièces was van een uitgesproken élégance, een coupe aie deed vermoeden, dat deze afkomstig moest zijn uit de haute couture van een Balmain of Scniaparelli. Haar handtas en schoentjes wa ren van een verfijning, die men zelden aantreft. De naaldhakjes van haar pumps klikten kittig over het linoleum. ,Mag ik even rondkijken" vroeg zij, met volledige negatie der ove rige aanwezige clientele en met een air de dédain die deed vermoeden, dat zij met de gehele Ned&rlanse literatuur vanaf de uitvinding der boekdrukkunst tot de dag van van daag op de hoogte moest zijn. Haar stem had iets bevelends, er lag een zeker, al of niet aangeleerd, overwicht in, waarmee ze ieder een dacht te imponeren, waaruit ze het vermeende recht dacht te kun nen putten, vóór iedereen en alles te worden bediend. Enkele clienten keken verbaasd en geërgerd, terwijl de bezige ver koper zijn chique klant, met een breed gebaar tot kijken uitnodigde. „Ik zoek poëzie, waar vind ik dat, is het een beetje gerubriceerd of staat alles door elkaar" zei ze met een onaangename stemverheffing die een onmiddellijk en afdoend dienstbetoon moest afdwingen. De verkoper wees haar het vak, waarin zij specimen onzer vader landse dichtkunst kon aantreffen. Kritisch bekeek zij verschillende deeltjes tot ze blijkbaar iets van haar gading had gevonden, want zij begon naarstig te lezen. Hoewel zjj een enkel ezelsoor aanbracht, kwam ze tot het inzicht dat het haar ten enenmale niet boeide. Zij zette het werkje nonchalant op een willekeurige plaats, tussen boeken van volkomen andere strek king. Met élan stortte ze zich op een andere afdeling, waarna zich het zelfde tafereel herhaalde. Het moet tegen sluitingstijd ge weest zijn, dat een ietwat ongedul dige verkoper demonstratief op zijn horloge begon te kijken. Het drong tot haar door. „Ik moet voortmaken" mompelde zij, het is bijna sluitingstijd" „Haast U niet mevrouw, ik heb de tijd" werd min of meer terugge- I mompeld. Resoluut zette zij opnieuw, het laatst in de hand genomen boek, op de eerste de beste plaats, die onder haar bereik kwam. Schichtig om zich heen ziend, stapte ze nu op de man achter de toonbank af en haar snerpend ge luid intomend, vroeg zij: „Kunt U mij dan misschien helpen aan een exemplaar van Met een nijlpaard op zolder"? De man achter de Joonbank glimlachte niet, schreed naar zijn boekenkast en overhandigde haar een exemplaar van „Met een lui paard op schoot" van de natuur onderzoekers Armand en Michaela Denis. Ik denk dat U dit bedoelt", zeide hij. „Inderdaad, fluisterde ze, pakt U dit maar voor me in". KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND PURMEREND, De 19-jarige C. Wessel uit Purmerend, rijdende met een bestelauto, is op een glad weg gedeelte in c!o Purmer geslipt en tegen een boom geschorst. De jon geman werd met zeer ernstige ver wondingen opgenomen in het stads ziekenhuis te Purmerend, waar hij jS ovi;rleden. Het slachtoffer was ongehuwd. LEEUWARDEN. De 27-jarlge veehouder A. van Dijk te Hoorn- sterzwaag (Fr.) werd door huisge noten met ernstige brandwonden aan gezicht en bovenlichaam ach ter zijn boerderij aangetroffen. In het academisch ziekenhuis te Gro ningen is hij aan de verwondingen bezweken. De heer van Dijk die gehuwd was, doch geen kinderen nalaat, was afval gaan verbranden achter zijn woning en heeft daarbij vermcqdelijk te veel benzine ge bruikt. ROTTERDAM. Op de Hecpn- raadssingel is de 67-jarige direc teur van een N.V., J. Meibis van de Rotterdamse Rijweg, met zijn personenauto tegen de aanhangwa gen van cjsn geparkeerde vracht auto gebotst. Hij werd zwaarge wond naar het ziekenhuis Bergweg WINTERSWIJK. Een bus van de Geldersche Tramwegen is op i?,en onbewaakte overweg tussen Win terswijk en Groenlo door een goe derentrein gegrepen. De bus werd aan de rechterachterzijdin openge reten. Een twintigjarig meisje S. uit Harreveld, gem. Lichtevoorde, werd zwaar gewond naar het R.K - ziekenhuis in Groenlo verveld. Van de overige passagiers liepen i-r enkele lichte snij- en schaafwon den op. Het verkeer op de rijksweg Groenlo-Winterswijk is korte tijd gestremd geweest De goederen trein had anderhalf uur vertraging. NIJKERK. Op de rijksweg Amersfooi t-Zwolle, onder de ge meente Nijkerk, is een verkeers ongeval geburd, waarbij de 54-ja- rige P. Haverlach, groentehande- wa^oveiledem dat reedS kornetleven is fie" feuilleton (51) Het was een. heel lange weg ge weest met hier en daar een kort zijgangetje, zodat verdwalen onmo gelijk was De gang liep langzaam omhoog tot op een zeker punt Daar was ineens het einde. Omdat er niets te beleven was waren ze gauw weer teiuggegaan. Later hadden ze aan DuDois gevraagd, wat dat voor een gang was. Hij nad het hun uitgelegd. In het gesteente kwamen vrij veel fossielen, voor, versteende resten van oeroude dieren en toen men na het hakken van de gang er voldoende had verzameld, was de gang afgesloten. Dat was alles. La ter waren ze nog wel eens bij ho tel Mignon geweest, maar toen was de gang afgesloten met een zware, ij-eren deur. Het zou nl. wel eens kunnen gebeuren, dat je een stuk steen op je hoofd kreeg als je er m liep en vandaar die veiligheids maatregel. Het reed geen' twijfel of de smok kelaars hadden deze gang verlengd tot aan de Franse zijde van de wand en op die wijze een prachtige smokkelgang geschapen. Louise was benieuwd wat er aan de Fran se kant voor huis zou staan Dat zou ze morgen wel eens nagaan. Ze bekeek de vele geparkeerde auto's en besloot terug te gaan Het was nu toch onmogelijk iets meer te'| weten te komen. Als ze op een afstand van der tig meter evenwijdig met de weg bleef lopen zou ze straks het hek gemakkelijk kunnen vinden, meen de ze. Maar toen ze tien minuten lang een weg gebaand had door de struiken, hoorde ze twee honden blaffen. Ze verstijfde van schrik. Er liepen dus honden binnen de omheining. Een bang voorgevoel zei haar, dat dan het hek wel dicht bij zou zijn. Ze ble*f doodstil zitten tot ze niets meer hoorde en ging toen verder. Toen ze bij het hek kwam bleek dit inderdaad gesloten te zijn, zelfs met twee vrij dikke kettingen en zware hangsloten aan de binnen zijde Ze zat dus als een rat in de val Wachten tot er iemand aan kwam zou argwaan wekken, en. dat wilde ze voorkomen. Toen bedacht ze een uitweg. Ze liep door de struiken tot ze bij een oude, knoestige eikeboom kwam. Hij stond wel twee meter van de omheining, maar als ze er in klom, kon ze zich vanaf een uit stekende tak in de berm van de weg laten vallen. Ze berekende de valzeker drie meter. Maar het was te doen. Vroeger had ze kun nen klimmen als een eekhoorn; misschien was ze het nog niet ver leerd. Het lukte. Wel was de boom on handig dik en viel het niet mee, de eerste zijtak te bereiken, maar toen ze die eenmaal te pakken had, kon ze zich gemakkelijk ophijsen. Het was net op tijd. want op dat ogen blik stoven bijna geluidloos twee grote herdershonden door de strui ken heen, sprongen tegen de stam op en hieven toen een oorverdovend geblaf aan. Jullie worden bedankt, jon gens", zei ze grimmig. „Jullie zijn net te laat". Voetje voor voetje ging ze nu verder op de tak, die over de om heining uitstak. Het einde was ge vaarlijk dun en bovendien had ze rog maar wat slappe twijgjes om zich aan vast te houden. Ze hoorde niet eens dat er in de verte een auto kwam aansnorrenToen verloor ze haar evenwicht en viel. Maar ze kon de tak waarop ze ge staan had, vastgrijpen en ze hield die vast, al zwiepte ze ook op en .neer als een stuk wrakhout op de zee. Toen ze de berm van de weg onder zich zag liet ze los. Met een plof kwam ze in wat lage struikjes terecht. Ze was ontsnapt. Pas toen zag ze dat de auto recht voor haar stond en dat een zeer bekend gezicht uit het portier keek. Tom Beckers Hij keek haar aan of hij een geestverschijning zag. „Dat is wel een originele manier om uit een paik te komen", zei hij. „Wat voer je in vredesnaam uit, Louise?" Daar ze al klimmende een ver dacht gekraak in haar kleren had gehoord, zette ze zich rustig neer op een steen en wachtte af. Toen Tom geen aanstalten maakte om weg te gaan, zei ze: „O, een kleinig heid. Ik was even naar het hotel letje hier geweest en intussen had den ze het hek op slot gedaan. Ik had geen zin helemaal terug te wandelen en probeerde er op deze manier uit te komen. C'est tout". .„O", zei Tom. Juist, juist. Nou, dat is dan mooi gelukt hè? Wil je zover met me meerijden?" „Niet nodig. Ik wacht hier wel op een vriend, die straks langs komt. Wellicht heeft die vriend nog wat met jou te verhapstukken, maar dat merk je wel". „Zo". Tom Becker keek naar de twee honden die als bezetenen te gen het gaas opsprongen en huil den. „Dan hoop ik maar, dat jouw vriend gauw komt en dat hij voor jou voortaan hotelletjes met lievere honden uitzoekt". Met een zuurzoet lachje reed hij weg en dat was precies wat Louise bedoelde. (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1961 | | pagina 7