Onze Puzzelrubriek ZWITSAL Schouwen-Duivelandse Sportspiegel STAD EN PROVINCIE WAT mr PE mr XJelet op stijgend aantal In zendingen, blijkt de belangstelling voor onze puzzelrubriek nog altijd groeiende, een feit waarover wij ons zeer verheugen Aantal en kwa liteit intussen behoeven elkaar nog niet altijd te dekken. Zo waren in vrij veel inzendingen nogal wat foutjes geslopen en men dcr.t er dus wel goed aan, eigen oplossing nog eens te confronteren met de hier onder gepubliceerde. De kaartjes gaan deze week naar: Mevr. C. RL van Staalen-de Rijke Zorge's weg 6, Dreischor Het pocket-boek gaat naar: MeJ. A. L cm som Kuyerdamseweg 35, Scharendijke De oplossing van de puzzel luidt als volgt: Horizontaal: 1. leeg, 3. armee, 5. spin, 7 rel, 9. neo. 11. ora, 13. Jjdel, 15. egel, 16. is, 17. rose, 19. dolk, 21. karei, 23. eifel, 27. nor, 28. komma, 32. da, 33 kan, 35. pon, 36. in, 37. lem, 38. gil, 39. km, 41. pit, 43. lot, *5. a.m., 47. oehoe, 49. kok, 51. .atoom, 53. slang 54 open, 57. dame, 60. af. 61. reep, 63 paar, 65. ld, 67. tol, 68. Ina, 69. kans, 70. koper, 71. krom. Verticaal: 1. leo, 2 grijs, 3. ale, 4. eng. 5. solo. C nis, 8. ede, 10. eed,. 12. mr, 14. laars, 15. ever, 16. ik, 18. oef, 20. lam, 22 rok, 23. ed, 24. ia, 25. ek., 26. larie, 28. kolos, 29 on, 30. mi, 31. an, 34. net, 35. pil, 39. ko, 40 me 41. po, 42. boa, 44. t.t., 45. ao, 46 mm. 48. hap, 49. klap, 50 knap, 52 oom, 54. of, 55. erts, 56 neo. 57. dan, 58. arak, 59. ei, 60. alk, 62. elk, 64. air, 66. dom. DE NIEUWE PUZZEL De nieuwe puzzel luidt als volgt: Horizontaal: 1. titel, 3. soort on derwijs; 6. jongensnaam. 9. bevel, 11. aan het doel beantwoordend, 14. ontzag, 16. bijwoord, 17. boom, 18. de onbekende. 19. titel. 20. aan- wijz. voornaamw22. plaats in Gelderland, 25. en dergelijke, 27. jongensnaam, 28 vruchteloze, 30^ dus (Lat.), 31. zangnoot, 32. rond- nout. 34. takje, 35. voegwoord, 36. verlaagde noot, 37. vlugge, 40. bouwmateriaal, 42. geneesmiddel, *3. onvruchtbaar, 44. plaats in Friesland, 47. plaats in Drente, 50. maanstand, 51. laatstleden, 52. titel, 54. meisjesnaam 55. Frans onbep voornaamw., 57. omroepvereniging, 58. roofdier, 60. dagtekening, 61. stofmaat, 62. ak°]ige. 64 zangstuk, 66. maanstand, 67. water in Fries- bind, 69. tijdperk, 70. titel, 71. on geluk, 74. kleurstof, 78. met dank, 79. vis, 80. godin. 81. voorzetsel. Verticaal: 1. getij, 2. oncY^wijzer, 3. bezittelijk voornaamw., 4. berg ruimte, 5. onder andere, 6. Frans lidwoord, 7, delfstof, 8 rivier in Siberië, 9. bereid, 10. c'o somma van, 12. vreemde munt, 13. afge matte, 14. larve, 15. voorzetsel, 19. onvruchtbaar, 20. kleine plaats, 21. pers. voornaamw., 23 Frans lid woord, 24. linnen huisje, 26. fraaio kleding, 29. nauw, 33. vrucht, 35. rangtelwoord, 38 voorzetsel, 39. boom, 40 reptiel, 41. lyrisch gedicht 44. honend, 45. geestdrift, 46. kern, 48. reinigingsmiddel, 49 aanteke nen, - 50. groet. 52. handvat, 53. Spaanse rekenmunt, 56. deel v h. dak, 58. goud (Fr 59. oncY>r het nodige voorbehoud (Lat. afk), 63. wreed heerser. 65. vloeistof, 68. landbouwwerktuig, 70 zangnoot, 72. en andere, 7^. reeds, 75. water :n Brabant, 76. pers. voornaamw 77. naamloze vennootschap (Fr. jfk.), 71. voorzetsel. ZIERIKZEE Vereniging tot bevordering van christelijk schoolonderwijs Op vrjjdag 20 januari a s. zal in het Ned. Herv. Verenigingsgebouw de jaarlijkse ledenvergadering wordne gehouden van de vereni ging tot bevordering van christe lijk schoolonderwijs' Op deze vergadering worden de jaarverslagen behandeld. In be spreking komt een voorstel tot het aangaan van een geldlening t.b.v. de nieuwe u.l.o.-school. Een be stuursverkiezing is noodzakelijk in verband met periodiek aftreden van de heren A. Jonker en M. van de Sluis die herkiesbaar zijn. Voor zien moet worden in een vakature, ontstaan door vertrek van de heer F. Hansma. Aangekondigd staat verder een lezing, te houden door de heer J. W. van Hulst, lector aan de Vrije Universiteit te Amster dam en lid der Eerste Kamer, over het onderwerp: „Opvoeden in een chaotische wereld". Het jaarverslag Blijkens het jaarverslag is het aantal leden der vereniging geste gen tot 310. Gunstig werd door de minister beschikt op een drietal verzoeken tot het verlenen van vrijstellingen van militaire dienst voor een drietal leerkrachten. Als gevolg hiervan kon het onderwijs aan de lagere school normaal door gang vinden, zulks in tegenstelling met het onderwijs aan de u.l.o., waarop men nog wel met gebrek aan krachten kampt. Een achtste leerkracht zou mogen worden aan gesteld, maar er zijn er maar zes. In het verslag wordt aandacht be steed aan de bouw van de nieuwe u.l.o.-school, waarvoor op 4 nov. 1958 de eerste paal werd geslagen. Ingelast ln een aparte ledenver gadering, - uitgeschreven tegen vrijdag 27 januari - wordt een be zoek aan de nieuwe school. Inmid dels is een commissie benoemd tot onderzoek van de mogelijkheid tot eventuele samenvoeging van de vereniging met de christelijke kleuterschoolvereniging .Rehoboth' Voor de christelijke u.l.o.-school deden in het Jaarverslag 40 leer lingen eindexamen, waarvan er 35 slaagden (28 voor het A-diploma en 7 voor het B-diploma). 64 leer lingen verlieten de lagere school Zeven gingen naar een middelbare school, 30 naar de christelijke u.l.o. 9 naar de l.t.s., 13 naar de huis houdschool en 5 naar de lagere landbouwschool 75 nieuwe leer lingen werden ingeschreven. Ingezonden mededeling MOEDER W0RDEM... Die Is de titel van het nieuwe boek van Dr. W. de Kok. Alles over zwangerschap, geboorte, babyverzorging en kleuter opvoeding. Dit waardevolle boek (184 pagina's In fraaie omslag) krijgt U ten geschenke bij aanschaffing van een BABYSET DE LUXE M Zeeland's commissaris op Schouwen-Duiveland ZIERIKZEE, 13-1. Heden (vrij- dag) brengt de commissaris der koningin in de provincie Zeeland jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, een bezoek aan het waterschap „Schouwen-Duiveland". Om tien uur hedenmorgen bezocht de com missaris de Zuidhoek, waarna hij door het waterschapsbestuur werd ontvangen op 's-Landskamer. Voor hedenmiddag stond een be zoek op het programma aan de dijkwerken te Bruinisse en het Prommelgemaal. Jhr. mr. de Casembroot was voor nemens om 16.45 uur via de veer haven „De Val" het eiland weer te verlaten. Zierikzee bezoekt zondag RSC in Souburg Brouwershaven favoriet tegen de Burgh-reserves MEVO heeft goede kans revanche tegen SVD Micro-korfbalwedstrijden te Nieuwer- kerk Dam wedstrijden te Ouwerkerk VOETBAL K.N.V.B. Zierikzee ja at zondag in de 3e klas D te Sou burg op bezoek bij RCS waarvan thuis met 4-1 werd gewonnenAls de rood-zwarten zich voor de volle nonderd procent inzetten mo,et het mogelijk zijn de helft van de inzet mee naar huis te brengen. Zeelan- dia geven wij weinig kans te Vlis- smgen tegen Zeeland Sport waar van Zierikzee kan profiteren BSC is niet geheel kansloos te Roosen daal tegen ODIO, terwijl METO in sfaat moet zijn om Kaaise Boys met lege handen naar huis te stu ren. HonteniSse gaat te Bergen op Zoom de strijd aanbinden met RK- FC, waarbij het danig op zijn tel- ien zal moeten passen. In de 4e klas G zal Burgh het in Brabant tegen Oude Molen niet gemakkelijk krij gen. Een puntenverdeling zou voor de groen-witten al een uitstekend resultaat zijn. Cluzona zien tui? thuis van Halsteren winnen. Vos meer krijgt het in Nispen tegen NSV niet gemakkelijk en het zou ons niets verwonderen als de lei ders hier één puntje zouden ver spelen. De Schutters geven wij thuis tegen Noordhoek een goede kans op de winst, terwijl Grens wachters zich thuis niet zal laten verrassen door Nw Borgvlxet. AFD. ZEELAND. In de le klas B van de zondagcompetitie start Brouwershaven als favoriet tegen de Burgh-reserves, waarbij het er evenwel goed aan zal doen de be zoekers niet te onderschatten. Zie rikzee III komt thuis in het veld Legen Dreischor dat tevens de beste papieren meebrengt. In de 2e klas C zal Zonnemaire II de winst wel moeten afstaan aan de Brouwse re serves. SVOWK ts vrijwel zeker van de zege op eigen reserves, ter wijl Renesse danig op zijn tellen zal moeten passen tegen het bezoe kende Zonnemaire. ZATERDAGCOMPETITIE. In de le klas geven wij MEVO een goe de kans tegen SVD om revanche te nemen voor de 6-0 nederlaag welke het in Driewegen te slikken heeft gekregen. Colijnsplaatse Boys krijgt het thuis tegen Veere op te nemen en dit kon wel eens de eerste zege voor de Noord-Bevelanders bete kenen. Terneuzense Boys is lang nog niet zeker van de winst bij Hoek, terwijl W<>meldinge bij het bezoek aan Kapelle het heel wat gemakkelijker krijgt. Spui heeft de beste kansen bij het bezoek aan Wolf aartsdijk. In de 2? klas C stdat de belangrijke ontmoeting tussén Burgh III en Bruse Boys weer pp het programma. Het terreinvoor- de.el zou hier wel eens de doorslag kunnen geven. Weet Bruse Boys daarentegen beslag te leggen op de volle winst, dan zijn ze ook dit. sei zoen praktisch weer zeker van de titel. Duiveland zal er te Ooster- land wel in slagen tegen WIK de winst binnen te halen. Brouwers haven III tippen wij thuis als over minnaar tegen MEVO II. In de 3e klas D moet SINOTO te Nieuwer- kerk in staat zijn om Burgh IV van het lijf te houden. De ontmoeting te Kerkwerve tussen WIK II en Bruse Boys II kon wel eens in een puntenverdeling eindigen. JUNIOREN. In groep A IV zal Zierikzee A I er goed aan doen het \n eigen omgeving spelende Ka pelle I niet te onderschatten daar het anders wel eens voor een on- cangename verrassing zou kunnen zorgen. In groep B VIII gaat Burgh B I van Zeemeeuwen B I winnen. WIK BI zal de opmars van Zierik zee B I ook wel niet kunnen stui ten ook al heeft men het voordeel van eigen terrein. Renesse B I en MEVO B I zullen elkaar niet veel ontlopen, waarschijnlijk geeft het terreinvoordeel hier de doorslag. In groep B IX zien wij Bruse Boys B I de winst binnen halen tegen MEVO B II. De ontmoeting te Nieu- werkerk tussen SINOTO B I en Dreischor B I is een geheel open strijd, waarbij misschien de grotere produktiviteit van de bezoekers de doorslag geeft. MICROKORFBAL. Nadat maan dag jl. in „Ons Dorpshuis" te Nieu. werkerk het micro-toernooi is be gonnen met een drietal wedstrijden in de afd. B, worden er a.s. maan dag drie wedstrijden gespeeld in de afd. A. Burgh gaat het hierbij op nemen tegen WIK, Zeemeeuwen tegen DSS en NOAD tegen Unitas. BILJARTEN. A.s. zaterdag en zondag, 14 en 15 januari, zullen in het clublokaal van de vereniging D O.S. te Ouwerkerk de wedstrij den plaats vinden om het kampi oenschap le klasse libre van het district Schouwen-Duiveland van de K.N.B.B. De titelhouder, D. Ver. burg, zal het in dit toernooi zeker niet gemakkelijk krijgen om ook dit jaar weer beslag op het kampioen schap te leggen. Voor het publiek mogen er dan ook weer aardige en spannende wedstrijden worden ver wacht. Voor de competitie voor viertallen gaat O.K.K. het maan dag te Nieuwerkerk opnemen te gen Concordia, terwijl dinsdag V. O.G. te Zierikzee bezoek krijgt van Witte van Haemstede. Deze wed strijden zijn in poule A. In poule B speelt B.V.O. te Oosterland he denavond tegen Ons Genoegen, a.s. woensdag gaat B.V O. te Ouwer kerk op bezoek bij D.O.S., terwijl volgende week vrijdag te Bruinisse Ons Genoegen en Entre Nous el kaar op het groene laken gaan be kampen. In poule C krijgt Witte ■van Haemstede II a.s. dinsdag be zoek van de O.K.K.-reserves, ter wijl op woensdagavond te Zierik zee Concordia II in het strijdperk treedt tegen De Drie Schapen II. ln poule D speelt O.K.K. III a.s. maandag thuis tegen V.O.G. II, terwijl dinsdagavond Entre Nous II in het „Huis van Nassau" bezoek Krijgt van het Ouwerkerkse D.O.S. II. een bijzondere expositie Het tekenend kind van Schouwen-Duiveland toont zijn kunnen ZIERIKZEE, 13-1. Gelijk gemeld zal burgemeester mr. F. Th. Dijck- meester zaterdag 14 januari (14.30 uur) een tentoonstelling openen van kindertekeningen, onderge bracht in de lokalen van het prof. Zeeman-lyceum. De expositie wordt georganiseerd in verband met het 80-jarig be staan van de Nederlandse Vereni ging voor Tekenonderwijs. Het bijzondere van de expositie is, dat hij-gelijktijdig wordt ge houden met soortgelijke tentoon stellingen in tachtig andere plaat sen in Nederland. Alle exposities worden op dezelfde wijze geopend, met gebruikmaking van een iden tiek openingswoord. In de provin cie Zeeland worden, behalve te Zierikzee, tentoonstellingen gehóu den te Middelburg, Goes, Oostburg en Hulst: „Alle soorten scholen" Voor wat betreft de tentoonstel ling te Zierikzee heeft men gebruik gemaakt van alle soorten scholen, die men op Schouwen-Duiveland aantreft. Men treft dus werk aan van kleuters, maar ook van ly ceumleerlingen, leerlingen van de technische school, het huishoud- onderwijs en de lagere school. Daardoor is de expositie zeer ge- Ingezonden mededeling varieerd geworden, omdat ook de resultaten van verschillende types tekenonderwijs - b.v. handtekenen, lijntekenen, technisch tekenen - op de expositie zijn te vinden. Met de organisatie van de tentoonstelling was belast een commissie, samen gesteld uit de heren G. H. Breet- veldt, A. Braat en P. van Donge, Langendijk en Kroeze te Zierikzee en de heer Luursma te Nieuwer kerk. Voor het publiek zal de exposi tie geopend zyn: zaterdag a.s. van 15.30- 18.00 uur en zondag 15 janu ari van 11.00-17.00 uur. weekeinde artsendienst ZIERIKZEE Weekeinde 14-15 januari: C. M. van Hoorn, telefoon 01110-2080. WEEKEINDE ARTSENDIENST MIDDEN-SCHOUWEN Weekeinde 14-15 januari: W. Terpstra, Brouwershaven, telefoon 01119-280. WEEKEÏNDE-DTENST DIERENARTSEN Weekeinde 14-15 januari: W. A. Kalkman, Renesse, telefoon 01116- 310. SPORT BILJARTEN Kampioenschap le klasse librc district Schouwen-Duiveland Door de vereniging D.O.S. te Ouwerkerk worden a.s. zaterdag en zondag 14- en 15 januari de wedstrijden georganiseerd Om het kampioenschap eerste klasse libre van het district Schouwen-Duive land var* de K.N.B.B. Voor deze finale-wedstrijden hebben zich de volgende spelers weten te plaat sen: D. Verburg (titelhouder), A. Brand, J. Sinke, J. den Boer (allen „Concordia" Zierikzee) en J. L. de Hooge G,V.O.G." Zierikzee). zierikzee jaarvergadering P.v.d.A. Onder voorzitterschap van de heer J. Pomper kwam donderdag avond in de koffiekamer van het „Huis van Nassau" de afdeling Zie rikzee van de P.v.d.A. ln jaai ver gadering bijeen ln zijn openings woord gaf de heer Pomper een korte terugblik op het afgelopen jaar en deelde mee dat het leden tal vrijwel konstant ls gebleven Hij achtte het besluit tot vestiging van een nevenbedrijf van Smit- Bolnes N.V. te Zierikzee zeer ver heugend en biacht in dit verband dank aan het college van b. en w. voor de betrachte toewijding. Ver der memoreerde de voorzitter de jongste kabinetscrisis. Uitgebracht en goedgekeurd wer den de jaai verslagen van sekreta- ris, penningmeester, vrouwenbond en raadsfraktie. De rekening van de penningmeester sloot met een batig saldo van f 417, waarvan f 140 in kas is bij het hoofdbestuur t.b.v. het verkiezingsfonds Er was geen kritiek op het beleid van de laads- fraktie in het afgelopen jaar. De voorzitter bracht de raadsleden dank voor hun vele werk. De heer Pomper bracht vei volgens verslag uit van de door hem bezochte ge westelijke jaarvergadering op 10 december jl te Goes. Tot leden van de kascommissie werden benoemd de heren T Broere en I. Nieskens. In de vakatures ontstaan wegens afti eden van de bestuursleden P. Verstrate en H. M v. d. Doe (pen- ningm.) (beiden niet herkiesbaar) werden benoemd mevr. J. v. d. Lans-v. d. Doe (penningm.) en de heer J. de Bley Voor het op 23. 24 en 25 maart te Rotterdam te houden congres werd door de vergadering besloten een aantal voorstellen in te dienen. Hierin wordt o.a. gevraagd de Ka merfractie te verzoeken grote aan dacht te besteden aan een vaste oeververbinding van Sch.-D. met Zuid-Beveland en aan te dringen op een zeer spoedige afschaffing van de 4e en 5e gemeenteklassifi- catie Verdere voorstellen behelzen aandringen op meer loonopdrachten door het R.I.B. aan beschuttende werkplaatsen, algemene invoering vijfdaagse werkweek. Verontrus ting wordt verder uitgesproken over de groter wordende ongelijk heid van inkomens en tenslotte wordt het congres voorgelegd de Kamerfractie te verzoeken de re gering te wijzen op het kleine aan tal P.v.d.A.-burgemeesters in Zee land. Alarm voor schoorsteenbrand Donderdagavond fond 8 uur loei de alhier de brandsiiene. In de wo ning van de heer H. S. aan de St. Domusstraat. alhier bleek een schoorsteenbrandje uitgebroken, dat de brandweer met de geijkte middelen succesvol bestreed, zodat erger kon worden voorkomen. Ingezonden mededeling Sanapfr/noojQ, opwekkend - pijnverdrijvend Een officiële Franse woord voerder heeft donderdag te Algiers gezegd dat het eerste stadium van president De Gaulle's plan voor zelf-reaering in Algerië waar schijnlijk over drie maanden zal zijn uitgevoerd. Voor het verstrij ken van die tijd zullen waarschijn lijk regionale en plaatselijke raden bestaan, aldus de woordvoerder op een persconferentie. Verwachting tot zaterdagavond: Iets zachter Aanvankelijk zwaar bewolkt met wat lichte regen of motregen en overwegend matige zuidwestelijke wind Later voornamelijk in het noorden van het land zonnige pe rioden, maar plaatselijk ook mist en zwakke tot matige, naar noor delijke richtingen ruimende wind. In het binnenland iets zachter. 14 jan. Zon op. 8.43, onder 16.56. Maan óp *5.45, onder 14.49. 15 jan. Zon op 8.42, onder 16.58. Maan op 6.53, onder 15.40. 16 Jan. Zon op 8.41, onder 16.59. Maan op 7.54, onder 16.55. Nieuwe maan: 16 Jan. te 22.30. Hoogwaterstanden ZIERIKZEE: 14 Jan. 0.24 v.m. 12.50 n.m. 15 jan. 1.21 v.m. 13.53 n.m. 16 jan. 2.17 v.m. 14.53 n.m. BROUWERSHAVEN: 14 jan. 0.04 v.m. 12.30 n.m. 15 jan. 1.02 v.m. 13.27 n.m. 16 jan. 1.58 v.m. 14.22 n.m. Springtij: 19 Jan. Historische stenen in Lutherse kerk gerestaureerd ZIERIKZEE, 13-1. De firma Chr. C. Timmerman, aannemers en steenhouwersbedrijf te Zierikzee, is gereed gekomen met herstel van de historische^stenen in de voor gevel van de Lutherse kerk. Tesamen met het herstel van de voorgevel betekent dit het sluit stuk van de restauratie der Lu therse kerk. Wat betreft de stenen, behoeft het woord „herstel" in-zoverre corr rectie, dat althans de steen boven de deuringang, geheel moest wor den vernieuwd. Deze oorspronke lijke steen bleek niet meer te red den, zodat men besloot tot het ver vaardigen van een nieuwe steen, geheel identiek aan de oude, waar in trouwens ook de letters vrijwel waren uitgewist. De vervanging van deze steen vormt een knap staaltje vakwerk, dat kon. worden uitgevoerd dank zij subsidiés van de vereniging „Stad en Lande" van Schouwen-Duiveland en- - de ge meente. De andere - -aan de voor gevel gehechte - steen werd gron dig gerestaureerd en schoonge maakt, zodat de voorzijde van de Lutherse kerk zijn oude luister heeft herkregen. Een en ander was wellicht niet dominerend in het kader van de monumenten-restau- tie te Zierikzee, maar niettemin van veel belang. voorbeeld van specialisatie Gemoderniseerde zaak in vakkleding in Korte Sint Janstraat te Zierikzee ZIERIKZEE. 12-1. Het pand op de hoek van Korte Sint Janstraat- Fonteine. heeft al een traditie als „kledinghuis", maar de winkel ruimte stond sinds juni 1958 leeg. Hierin is thans verandering ge komen. De heer p. van Geesbergen heeft de verkoopruimte grondig dnen restaureren en donderdag j.l. zijn nieuwe zaak in vakkleding voor het publiek open gesteld. Do oude zaak is uitgohvoken en heeft - om in kledingstijl te blij ven - een nieuw Jasje aangekregen Ook in dit geval betekende dit heldere met board betimmerde wanden, waarin open kasten en het nieuwe type lage etalages, waardoor v'trines en verkoooruim- te visueel één geheel vormen. Wandrekken boden verder gele genheid tot het onderbrengen van het sortiment, dat 4liit vakkleding in de ruimste zin des woords be staat. Aan de verdere afwerking van de zaak en de verlichting is alle zorg besteed, zodat het cen traal gelegen hoekpand er zicht baar on vooruit is gegaan. De heer van Geesbergen houdt zijn andere activiteiten - o.m. zijn zaak te Westenschouwen - aan en trof regelingen om zulks met zijn nieuwe winkel te Zierikzee te kun nen combineren. De eigenaar is van mening dat sDecialisatle een tvpisrh wapen is ln de hand van de Zierikzeese middenstand, om het, hoofd te bieden aan moeilijk heden, die in de toekomst als ge volg van de uitvoering van het Deltaplan zouden kunnen ontstaan Deze zienswijze is dan ook rich tinggevend geweest bij de opzet van zijn nieuwe zaak in de Korte Sint Janstraat. Scheepvaartberichten Acmaea (t), 13-1 te Liverpool. Albireo, 12-1 van Genua naar Port Said. Alchiba, 12-1 van Napels naar Ge nua. Esso Nederland (t), 12-1 te Suez. Japara, ^-l'^^ftSibar. Kenia (t), 11-1 te Rotterdam. Koratia (t), 12-1 van Rotterdam naar Fredericia. Lelykerk, 12-1 te Damman. Sa^angan, 13-1 van Lissabon naar New York. Tegelberg, 12-1 van Santos naar Montevideo. Zuiderkruis, 12-1 van Wellington naar Sydney. fT9foicn el ii.- ML BURGERLIJKE STAND Zierikzee Geboren: 7 jan.: Leendert Gerardus Johannes, z. van Adri- aan Roelof Verscput en Anna Ma ria Theresia Sitters, wonende te Westenschouwen; 9 jan.: Marina Hermina, z. van Johannes Jan Dorst en, Maria Hermina Klink; 11 jan.:'Benjamin, z. van Cornelis Viergever én Maatje van ÖluijsiJ. Overleden: 5 jan.: Elizabeth van Burg, 70 j., echtgenote vaii Kornelis Moermond; 5 jan.: Janna Kloet. 80 J., echtgenote van David Jan Braai; 7 jan.: Anna Jacoba Joppe, 81 j., ongehuwd.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1961 | | pagina 2