Er op of er onder! De breuk van de V.S. met Castro Het bericht, dat de V.S. de diplo matieke betrekkingen hebben ver broken met het Cuba van Fidel Castro schijnt niet veel te beteke nen. Immers, de betrekkingen tus sen de twee landen zijn reeds zeer slecht, en zij bestonden eigenlijk nog alleen formeel. Toch vergist men zich, als men meent dat het besluit van Eisen hower niet ernstig -jou zijn. Het tegendeel blijkt als men bedenkt, dat de Amerikanen deze maatregel niet hebben genomen ten aanzien van welk communistisch land ook, ook niet jegens Hongarije, toen daar (ie revolutie was neergeslagen Met vele communistische staten zijn de betrekkingen bij herhaling uiterst slecht geweest. Toch zijn de be trekkingen niet verbroken. Met China bestaan die weliswaar niet, maar het regime van Peking is nooit erkend geweest, wel dat van Tsjiang. De vraag rijst dus of de V.S, van plan zijn,-één Cubaanse tegenregering te erkennen, die dan geholpen zou kunnen worden om het eiland aan Castro te onttrek ken. Uitdaging Het Cuba van Castro vormt een zo grote uitdaging, dat de V.S. er streng tegen optreden, opdat het geen navolging zei hebben. Op het eiland zijn alle Amrikaanse onder nemingen genationaliseerd bene vens niet weinig bedrijven van Cu banen zelf Toen de V.S. antwoord den met een economische boycot, en o.a geen suiker meer kochten, wendde Cuba zich met succes tot het Sowjstblok Daarmee samen ging een grote invloed van het communisme. Washington ging daarop de Cubaanse vluchtelingen steunen, die grotendeels ageren om het bewind van Castro omver te werpen. Vandaar aanklachten van Cuba wegens Amerikaanse „agres sie" en een beroep op de veilig heidsraad. En dan weer een stap van de V.S.: het verbreken van de betrekkingen. Het is alsof Eisenhower zegt, dat elk land in latijns-Amerika, dat het Cubaanse voorbeeld zou willen volgen, moQt oppassen Het zal door Washington worden geboycot en voor geen cent meer aan de V.S. kunnen verkopen. Eenstemmig Het blijkt, dat de nieuwe presi dent Kennedy in de maatregel is gekend. Allicht over twee weken gaat Eisenhower heen. En de vrien den van Kennedy hebben de maat regel goedgekeurd. De nieuwe pre sident heeft trouwens tijdens de verkiezingscampagne verklaard, dat hij steun wilde verlenen aan de vij anden van Castro. In de veiligheidsraad moest het nu wel stormen. Want de Ameri kanen hebben op het eiland Cuba een sterke militaire basis, die zij behouden, hoewel zij de regering van het „gastland" omver willen doen werpen. Het is de vraag, hoe de andere latijns-Amerikaanse lan den zullen reageren, als de kwestie nog eens in de assemblee van de Ver Naties komt. Zij veroordelen, dat Cuba zich zo nauw heeft ver bonden met het Sowjetblok Ander zijds wijzen ze echter alles af, wat lijkt op inmenging der V.S. in hun binnenlandse aangelegenheden. Deze twintig landen zullen niet zo eenstemmig zijn als de twee Noordamerikaanse partijen. Dat zijn de atlantische staten evenmin: er waren woensdag nog geen teke- Expeditieknecht weerstond vijf aanvallers AMSTERDAM, 7-1. De 18-jarige Amsterdamse expeditieknecht R. A. van der Zee is in de nacht van vrijdag op zaterdag in de hoofd stedelijke binnenstad door vijf mannen, die hij tevoren in een café had leren kennen en die het op zijn portefeuile hadden voorzien, mishandeld en bedreigd. De vijf overvallers wisten hem echter niet te overmeesteren en zijn kort na het gebeurde door de politie aan gehouden. Na een bezoek gébracht te heb ben aan een café op de Kloveniers burgwal wilden de vijf mannen dat Van der Zee met hen meeging naar een ander café, hetgeen hij echter weigerde. De overvallers sleurden de expeditieknecht daarop in een bestelauto en trachtten hem - ter wijl de auto met snelle vaart weg reed - zijn portefeuille met zeven tig gulden afhandig te maken. On danks de vele slagen, trappen en stompen die Van der Zee daarbij moest Incasseren, slaagden de vijf mannen er niet in hem klein te krijgen. Zelfs toen zij hem in het water dreigden te gooien gaf de 18-jarige jongen geen krimp. Op de Oostelijke Handelskade smeten ze het slachtoffer daarna uit de auto. Een seinhuiswachter van de N.S. zag dit laatste gebeuren en waarschuwde de politie, die de jon gen bloedend op straat aantrof. Met behulp van het slachtoffer - dat door de G.G. en G.D. op het politiebureau werd verbonden - kon de politie de vijf mannen ach terhalen. De 19-jarige zeeman J. G., de 25-jarige matroos H. P., de 26-jarige chauffeur K. S., de 27- jarige verkoper M. A. en de even eens 27-jarige koopman J. E. zijn, nog geen uur na het gebeurde, in verzekerde bewaring gesteld. nen, dat een lid van de NAVO de V.S. zal navolgen, en de meerder heid der NAVO-staten zal het wel niet doen. De vraag is dus, of de stap van de V.S het gewenste re sultaat zal hebbea namelijk dat Castro valt Zo ja, dan zal daar over nog rumoer genoeg ontstaan, maar dan is de macht der V.S. ge bleken, Zo niet dan krijgt het Noordamerikaanse prestige weer een klap, terwijl een akkoord met Cuba dan zeer onwaarschijnlijk wordt. Een waagstuk dus, dat de ernst van het geval onthult. Dr. A. C. Een groep van tien vooraan staande Amerikaanse financiers en economisten heeft een beroep ge daan op de Amerikaanse regering er voor te zorgen, dat het herstel van het vertrouwen in de dollar op de eerste plaats zal komen. De bijmenging met inlandse tarwe DEN HAAG, 5-1. Het bestuur van het Produktschap voor Granen, Zaden en Peulvruchten heeft een commissie ingesteld die tot taak heeft advies uit te brengen over de mate, waarin inlandse tarwe kan worden bijgemengd in de melange voor de bereiding van broodbloem, met inachtneming van de kwali teitseisen die door de bakkerij aan de bloem en door de Nederlandse consumenten aan het brood wor den gesteld. Het advies moet ge baseerd zijn op proefnemingen door een of meer daarvoor in aan merking komende onderzoekinstel lingen De commisie zal ook moe ten nagaan of het in 1951 door het Nederlandse Graan Centrum uitge brachte advies inzake het hoogst toelaatbare schotpercentage in de inlandse tarwe en in de totale graanmelange herziening behoeft. (Voor de totale melange werd des tijds een maximum van vijf pro cent geadviseerd). FLITSEN UIT HET BUITENLAND DUBLIN. De koningin-moeder van Engeland heeft er bij de direc ties van Britse en Ierse bladen over geklaagd dat haar dochter, prinses Margaiet, die zoals bekend op het ogenolik met haar echtgenoot een bezoek aan Ierland brengt, „door de pars belegerd is geworden". Zij heeft verzocht om terugtrekking van de betrokken journalisten, en fotografen. NEW YORK. Dr. Paul Samuel- son, hoogleraar in de economie aan het instituut voor technologie van Massachusetts, heeft op verzoek van de nieuwe president der Ver enigde Staten, John Kennedy, een rapport opgesteld, waarin hij zegt, dat de Amerikaanse economie zich in een, recessie bevindt. ELISABETHSTAD. Een peloton Niger iaanse militairen in dienst van de V.N. is op 50 km. ten westen van Albertstad door leden van de Baloebastam aangevallen, nadat deze de locomotief van de trein waarmee de Nigerianen reisden, hadden doen ontsporen. Van de aanvallers werden er veertien ge dood en. de overige op de vlucht gejaagd. WASHINGTON. Bij de bespre kingen die de afgelopen dagen over de toestand in Laos zijn gevoerd is gebleken dat de Sowjet-Unie weigert in te stemmen met het bij eenroepen van de internationale controlecommissie voor Laos wan neer deze de rechtse regering van Boen Oem en niet de neutralisti- sche regering van Soevanna Phoe- na als wettig gezag moet erkennen. CHARLESTON, Virginië. De tweede secretaris van de ambas sade van Nigeria in Washington, C. C. Uchono. kreeg het ontbijt dat hij in een restaurant in Charleston, Virginië, had besteld in een papie ren zak, met het v'erzoek het elders te eten. Uchono liet de gerant zijn diplomatenpas zien, maar de man oleef bij zijn standpunt en gaf op dracht de Nigeriaanse diplomaat geen tweede kop koffie te serve ren. BERLIJN. De Westberlijnse po litie heeft de arrestatie bekend ge maakt van twee voormalige hoofd officieren van de S.S., namelijk de 52-jarige Oswald Schafer en de 54- jarige Wilhelm Wiebens, die teza men verantwoordelijk worden ge acht voor het, tussen juli 1941 en april 1942. ter dood brengen van ongeveer dertigduizend Russische Joden. ROME. De F A.O., de voedsel- en landbouworganisatie van de Ver enigde Naties heeft een program ma opgesteld voor hulp aan de Ba- loeba-vluchtelingen in Kongo. Hier zal een bedrag mee gemoeid zijn van ongeveer drie-en-twintig mil joen gulden gedurende een periode van zes maanden. MACON. Een federale rechter in Macon, in de Amerikaanse staat Georgia, heeft de universiteit van Georgia, gelast twee neger-leerlin gen tot de colleges toe te laten. De betrokken leerlingen, een jongen en een meisje hadden reeds in juli 1959 om toelating op de universi teit verzocht. ZEEUWSE FRUITTEELTDAG Onderzoek naar invloed van bestrijdings middelen op de mens Nog groeiende belangstelling voor fruitteelt GOES, 6-1. Tijdens de Zeeuwse fruitteeltdag, die in Goes is gehou den, heeft de heer P. C. J. van der Slikke, arts in Middelburg, mede gedeeld, dat in het komende sei zoen een grootscheeps onderzoek in Zeeland zal worden ingesteld naar de reacties, die chemische bestrij dingsmiddelen, aangewend tegen fruitziekten, in het menselijk li chaam oproepen bij hen die met deze stoffen werken. Dokter van der Slikke verklaarde dat het er om gaat, voortaan snel ler een diagnose te kunnen stellen m geval van vergiftigingsverschijn selen en in de allereerste plaats om vergiftiging te voorkomen. Op het ogenblik kan men deze verschijn selen namelijk nog niet bevredi gend analiseren. Dokter van der Slikke, die als gepensioneerd arts en actief fruitteler veel belangstel ling voor deze materie heeft, deelde mede, dat bij dit onderzoek gebruik zal worden gemaakt van de resul taten van bloed- en urineproeven. Hij deed een dringend beroep op de aanwezigen zich voor het onder zoek beschikbaar te stellen. Zee land zal ln acht rayons worden verdeeld. In elk rayon zal een arts met het onderzoek worden belast Het Is van het grootste belang, al dus spr., dat de mensen zelf mee werken aan dit eerste grote veld onderzoek in Nederland. Ir. G S. Roosje, verbonden aan het proefstation voor de fruitteelt in Wilhelminadorp, sprak over „Fruitteelt en ziektebestrijding in Ingezonden mededeling KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND UTRECHT. Op een niet beveilig de overweg tussen Wezep en Hat- temerbroek is vrijdagavond om kwait voor tien een personenauto op een trein gereden. De beide in zittenden, de heer en mevrouw van 't Veld uit Nijkerk verloren hierbij het leven. Het spoor was versperd tot 's nachts 3.35 uur. DEN HAAG. De 55-jarige opper man J. Ch Hess uit Den Haag is in de Ursulakliniek in Wassenaar overleden door een ernstig letsel aan het hoofd, dat hij opliep toen hij bezig was met het slopen van een tussenmuur in een woning. De muur stortte onverwacht in. De man raakte met zijn hoofd bekneld tussen de stukken steen Een mede arbeider heeft hog geprobeerd hem met een balk te bevrijden. DELFT. De restauratie van de Oude Kerk te Delft zal over om streeks drie maanden voltooid zijn. Er zijn reeds dertien gebrandschil derde ramen aangebracht. De kerk zal er nog acht ramen bij krijgen. Deze zijn geschonken door wijlen jr. W. H. van Leuwen, Jhr. mr. J. H. Loudon, de Kamer van Koop handel en Fabrieken voor Delft en Omstreken, de Delftse industrieën, de Stichting van Renswoude, een stichting, waarvan de naam nog niet bekend is gemaakt en twee particulieren die onbekend wensen te blijven. ROSMALEN. Op de rijksweg 's Hertogenbosch-Nijmegen is een ernstig verkeersongeluk gebeurd. De 26-jarige heer G. van den Broek uit Breda, kwam hierbij om het le ven, de eveneens 26-jarige heer J. Kuysters is met verwondingen naar het ziekenhuis Sint Joannes de Deo in Den Bosch overgebracht. Zijn toestand is niet levensgevaarlijk. DEN HAAG. Het Nederlandse Jeugd Rode Kruis heeft zich bereid verklaard mede te werken aan een inzamelingsactie ten behoeve van kinderen in de provincie Kasai in Kongo, die zoals bekend door een nongersnood wordt getroffen Het Jeugd Rode Kruis heeft alle plaat selijke afdelingen verzocht de scho len en jeugdverenigingen van de mogelijkheid tot het inzamelen van ingeblikte melk op de hoogte te stellen. De inzamelingsactie wordt gehouden van 20 tot 31 januari. ZWOLLE. In Hattem Is de 56- jarige kapitein van een zandzuiger, J. Bouwmeester, wonende in Hat tem, door een auto aangereden en ter plaatse overleden. Hij stak fiet send een kruispunt over, zonder op het verkeer te letten. Amerika", en de heer F. Siaens, leraar aan de tuinbouwschool in Melie (België) behandelde het on derwerp „Perenteelt in België". Aan het slot van de fruitteeltdag, die door ongeveer 800 personen bij gewoond werd, heeft de rijkstuin- bouwconsulent in Zeeland, ir. J. J. van Hennik, verklaard, dat de be langstelling voor de fruitteelt in Zeeland hand over hand toeneemt In 1960 werd niet minder dan 750 hectare bouwland voor inplant van bomen aangeboden. Hij vroeg zich af, of deze ontwikkeling wel ver antwoord is. Zeker is, dat de fruit telers nauwlettend zullen moeten toezien op vier factoren, die bepa lend zijn voor een gezonde Neder landse fruitteelt, te weten: kwali- teit, kostenpeil. presentatie en or ganisatie van de handel. De bijeenkomst werd gesloten ioor de waarnemend burgemeester an Goes, dr J. W. Noteboom, die prak van de onverzwakte belang- telling van het gemeentebestuur van Goes voor de fruitteelt. Voorafgaande aan de eigenlijke bijeenkomst werd in de ochtend uren een tentoonstelling van tuin- bouwbenodigdheden gehouden. Varkenspest te Enschedé ENSCHEDE, 8-1. Meer dan 120 varkens en biggen van de mesterij van de heer Hansen aan de Knal- hutteweg te Enschedé zijn in één week tijds aan pest gestorven. De dieren werden enkele weken geleden ziek, nadat de heer Han sen een honderdtal biggen had ge kocht op de veemarkt te Doetin- chem. Op één dag stierven er niet minder dan 91 dieren. De overgebleven varkens zijn te gen varkenspest ingespoten. De veeartsenijkundige dienst is van het geval op de hoogte gesteld. Internationale commissie naar Laos? VIENTIANE, 7-1. - De regering van Laos heeft zich bereid ver klaard de toelating van de inter nationale controlecommissie van drie te overwegen, als daarom ver zocht wordt. De commissie is in 1954 te Genève in het leven ge roepen. India, Polen en Canada waren de leden. Engeland, dat met Rusland sa men het voorzitterschap van de Geneefse conferentie bekleedde, had Laos om zijn standpunt in deze gevraagd. Volgens de minister van voorlich ting van de regering-Boen Oem, hebben de regeringstroepen de plaatsen Poekoem en Vangvieng heroverd. De minister zei tijdens een zondag gehouden persconferen tie dat deze twee plaatsen de toe gang tot de „Vlakte der kruiken" beheersen. De minister ontkende, dat Xieng Choeang en Ban Ban door de regeringstroepen zijn prijs gegeven. Er hebben op beide plaat sen nog voortdurend aanvallen en tegenaanvallen plaats door troepen van beide partijen. PAARDEN DRAAFDEN DOOR DE DUINEN Westersehouwen beleefde zaterdag geslaagde cross-country Gelukkig initiatief van „Schouwse Ruiters" Radio als „wapen" WASHINGTON, 8-1. Het Amerikaanse voorlichtings agentschap („The United States Information Agency - U.S.I.A.) heeft maandag te Washington medegedeeld dat het totaal aantal zend uren van de communisti sche radiostations tussen 1947 en 1959 met vijfhon derd pet. is toegenomen. Er wordt thans per week bijna drieduizend uur in 55 talen uitgezonden. In de ze periode is het aantal zenduren van de U.S.I.A. gestegen van 231 tot 565 uren per week, waarbij in 36 talen wordt uitgezonden. Hierbij komen nog een 2400 uur per week aan amuse mentsprogramma's. Het aantal Russische zenduren is in deze twaalf jaar bijna verdriedubbeld; het be draagt thans 975 uur per week. De communistische vazalstaten in Europa ver zesvoudigden hun zend uren: 178 uur per week in 1949, tegen 1.060 in 1959. SPORT VOETBAL 3e klas D: Kaaise Boys-RCS 1-0; METO-Hontenisse 0-3. 4e klas G: De Schutters-Nieuw Borgvliet 1-0. HAAMSTEDE 7-1. „Vier, drie, Uvee, één af" met deze bewoordin gen joeg startofficier de heer H. Stols om de twee minuten een paard met een berijder het par cours op Een parcouis dat zwaar was, zwaar omdat het door allerlei listig gevonden obstakels de com binatie paard en berijder voor veel moeilijkheden bracht Voor het pu bliek een unieke gelegenheid om op deze manier van een fraai ge deelte van de Domeinen kennis te maken. Vooral het gedeelte in de 1 omgeving van het „Hoekepitje" is van uitzonderlijke schoonheid. Ook hier was het de berijders zeer moeilijk gemaakt in de vorm van een zeer steile klim en een nog steilere afdaling. Een enkeling kreeg het hier te kwaad en moest zijn of haar ros even in de steek laten. Het is wel typisch dat de lichtere belijders, vooral de ama zones de minste hinder ondervon den en met de meeste prijzen gin gen strijken. Het kon verder voor komen dat een paard, dat in spring- wedstrijden een groot aantal eerste pi ijzen wegkaapte, nu eenvoudig in de dennenbeplanting en het mulle zand weigerde. Het parcours was 2200 meter lang. Aan het ein de stond de tijdopnemer de heer L. M. Moermond met de chronometer <ie tijden te noteren. Het is opvallend welk een enor me snelheid de edele viervoeter nog ontwikkelt, want in tegenstel ling met de ciica 8 minuten die het paard er over deed, konden wij als tweevoeters het nog net binnen het uur presteren De belangstelling was niet groot; jammer was het dat een regenbui even roet in het eten wierp. De wedstrijd ging ech ter door. De organiserende vereni ging, de „Schouwse Ruiters" uit Dreischor heeft veel succes gehad met de cross. De deelnemende verenigingen waren: de Schouwse Ruiters uit Dreischor, de Oranjezon uit Oost- kapelle, de Oranje Ruiters uit Wil lemstad en de Eendracht Ruiters uit Tholen. De uitslag voor de lichte klasse was als volgt: 1. Nia v. d. Slikke op „Dielfried" van de Sch. R in 7 mi nuten en 19 seconden; 2. Corrie Koopman op „Hans" van de Sch. R. in 7.35 minuut; 3. B. Wattel van Oranjezon in 7.39 minuut; 4. C. Abrahamse, Oranjezon, in 8.15 min 5. M. A. Geuze, Eendracht Ruiters, in 8.10 min.; 6 Tineke Vis Sch. R., in 8.17 min.; 7. Cor v. Westen, Sch. R., in 8.28 min en 9. J. Klompe, Sch. R., in 8.40 min. In de zware klasse ging de" over winning naar H Kruisbeek van de Oranje Ruiters, die ondanks een val van zijn ,.Katja" een tijd maakte van 7.20 min.; 2e was H Maljaars, Oranjezon op „Peter", in 7.23 min.; 3e. A. v. Liere, Sch. Rop „Sabri- na", in 7 35 min.; 4e. N. v. d Werf, Sch. R., op „Hannibal" in 7.46 min. Na afloop reikte de voorzitter van de „Schouwse Ruiters", de heer P Klompe in hotel „Het wapen van Burgh" de prijzen, bestaande uit medailles en kunstvoorwerpen, uit. MARKTBERICHTEN Eierprtyzen V.E.C.E. In de periode van 2 januari tot en met 7 januari 1961 werd door de Coöp. In- en Verkooo Centrale voor Eieren (VE.C.E.) uitbetaald f 1,96 per kg. voor 1ste soort. Voor par tijen met meer dan 5 pet. vuilscha- lige en gewassen eieren werd f 1,90 per kg. betaald. DODELIJKE ONGELUKKEN OP DE WEG BLOEMENDAAL In het marine- hospitaal in Overveen is overleden de 26-jaiige metselaarspatroon H. Bloemendaal uit Haarlem. Enige uren tevoren, kort na middernacht, :s hij bij de beruchte „Kop 90" op de Zeeweg tussen Overveen en Bloemendaal aan Zee met zijn per sonenauto van de rijbaan afgeraakt De auto is daarbij enkele keren over de kop geslagen. BREDA. Voor de 19-jarige C. de Jong uit Breda heeft een rit van enkele honderden meters in een ge stolen autobusje de dood tot gevolg gehad. Zaterdagmorgen in alle vroegte reed hij op de Markt van Princenhage de etalageruit van een slagerij in. Het glas verminkte hem leyensgevaarlijk aan de hals. De jongen is ijlings naar het zieken huis vervoerd, waar hij zondag morgen overleed. AMSTERDAM Zondagavond is de 84-jarige voetgangster mevr. M. M. P. de Jongh-Moons op de hoek van de Lairessestraat en de Emma- straat in Amsterdam bij het over steken van de weg door een perso nenauto aangereden. Mevr. de Jóngh werd naar het Wilhelmina- gasthuis overgebracht, waar zij is overleden. LEEUWARDEN. Bij een ver keersongeluk in Leeuwarden is de 49-jarige mej. K. Poortinga uit Leeuwarden om het leven gekomen. Zij werd zaterdagmorgen door een personenauto gegrepen toen zij per fiets de weg oveistak en liep daar bij zo ernstige verwondingen op dat zij ter plaatse overleed. AMSTERDAM. Zondagmiddag is de 53-jarige Amsterdamse fabri kant L. H. Huising, toen hij met zijn auto van de nieuwe Amstel- brug rechtsaf de Weesperzijde wil de opgaan, door onbekende oor zaak rechtuit gereden en tegen een lichtmast gebotst. De man, die in de wagen bekneld geraakte, overleed op weg naar het ziekenhuis. Zijn naast hem zittende vrouw bleef on gedeerd. De politie vermoedt, dat de bestuurdèr onwel is geworden. Het speet hem zeer dat de voorzit ter van de Gew. Bond van Lande lijke Rij verenigingen in Zeeland, ir. Dorst, niet aanwezig was. Een spe ciaal dankwoord verkreeg de heer N Lysen, opziener der Domeinen, die een zeer geschikt terrein uit zocht en verder een aantal wegen in de Domeinen op kaart zette om de leden van de „Schouwse Rui ters" in de loop van de vorige week een paar prettige dagen van rij ge not te garanderen. Ook de heer A. v. Zuijen verkreeg een hartelijk dankwoord. In de voormiddag bracht het ge hele gezelschap inclusief de gasten een „wandel" bezoek te paard aan de Domeinen, waarbij ook het strand niet werd vergeten. STAD EN PROVINCIE ZIERIKZEE Rudi Carell komt voor VARA-afdefingen De VARA-afdelingen op Schou- wen-Duiveland brengen op 15 fe bruari as in de Concertzaal alhier de cabaret-revue „Wat een geluk", waaraan medewerken Rudi Carell, Willy Alberti, The Spotlights, Bo- r.elly kwartet, Eddy Schuyer en Jacqueline. Kaarten voor deze bij zondere avond zijn verkrijgbaar bij de afdelingsbesturen op Sch,-D. Gevonden voorwerpen Broche, lederen broek, dekzeil, 3 muntbiljetten, kistje met gewich ten, sikkel, broche, portemonnaie met inli^, vulpen, rollager, plamuur- mes, manchester jas, kettinkje, muntstuk, kinderportemonnaie, vul pen, 1 paar kinderschoenen, 6 por- temonnaies, ballpoint, ketting, kin- derbril, rijwielpomp, sigarenaan steker, capuchon, sjaal, boodschap- pennet, motorbril horloge., schroew vendraaier, polshorloge, schortje, ballpoint, 1 paar kinderhousen, bonbonschaaltje in doosje, kettink je met hanger, das, ringetje, sjaal, capuchon, 2 bankbiljetten, horloge- armband, wieldop, zakkam in etui, 2 vulpennen, muntstuk, kinderpor- lemonnaie, reservewiel vrachtauto, plunjezak .damestas, das muntbil jet, das, alpinomuts, bankbiljet, een vel postzegels. Diverse hand- schoener^ wanten en sleutels. Onze vroegere stadgenote mej. A J. van den Houten slaagde aan het „Oranje Groene Kruis-centriim voor Kraam verzorging" té Delft voor het diploma kraamverzorg ster. De loop der bevolking In 1960 Op 31 december 1959 bedroeg het aantal inwoners van Zierikzee 7131 (3529 m. en 3602 vr.). Dit aantal ver meerderde door vestiging met 340 (147 m. en 193 vr) en door geboor ten met 151 (82 m. en 69 vr.). Het aldus verkregen aantal verminder de door vertrek met 505 (246 m. en 259 vr.) en door overlijden met 77 (46 m en 31 vr.). Het aldus verkre gen aantal vermeerderde door in gekomen personen als gevolg van de grenswijziging met 8 (2 m. en 6 vr) (Kerkwerve)met 5 (2 m. en 3 vr.) (Ouwerkerk); en met 73 (36 m. en 37 vr.) (Nieuwerkerk). Door de grenswijziging verminderde het aantal weer met 23 (14 m. en 9 vr.) 'Kerkwerve). Het aantal inwoners op 1 januari 1961 bedroeg derhalve "U03 (3492 m en 3611 vr.). Vijftig huwelijken werden voltrokken en 2 echtscheidingen ingeschreven De bovengenoemde cijfers hebben een voorlopig karakter. Zieirkzeese verongelukt te Amsterdam Te Amsterdam, waar zij logeer de bij hasr dochter, is door een noodlottig ongeval om het leven gekomen mevr de wed. J. J. M. Gudde-Henning te Zierikzee. Door het openen van een verkeerde deur, stapte mevr. Gudde in een kelder, waardoor zij zwaar werd gewond. Aan de gevolgen hiervan is zij kort nadien overleden. RENESSE Culturele Vereniging Op woensdag 11 januari a.s. zal voor de Culturele Vereniging Re- nesse in het Dorpshuis optreden de beleende voordrachtskunstenares mevr. Hooyer. Zij zal hierbij o.a. enkele humoristische schetsen voordragen van Godfried Bomanfl en Marco Minco. D© „Outward Bound"-school Naar wij vernemen is tot direc- leur van de „Outward Bound"- school, welke in slot „Moermond" le Ren esse wordt gevestigd, be noemd de commandant van de Commando-troepen te Roosendaal, overste J. H. Ranft. In mei hoopt men met de cursussen in „Moer mond" een aanvang te kunnen ne men. HAAMSTEDE - Onze dorpsgenoot, de heer J. G. F. Simons, slaagde een dezer dagen voor het diploma Haute Coif- ure en Couleur et Ligne, afgeno men door l'Ecole internationale d'Antonio de Paris.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1961 | | pagina 3