Toestand bij en rond Oostenrijkse woningen vrijwel onhoudbaar geworden Secretarie nieuwe gemeente komt te Scharendijke en niet te Kerkwerve STAD EN PROVINCIE Zware wateroverlast te Renesse Grote binnenzee rond motel „De Zeeuwse Stromen" RENESSE, 7-1. Met de dag be gint de toestand voor de bewoners van do Oostenrijkse woningen, die geheel uit hout zijn opgetrokken, door de wateroverlast welke in het duingebied te Renesse wordt on dervonden, ondragelijker te wor den. Zelfs onder de vloeren van de woningen, die er op het eerste ge zicht nog het minst erg aan toe schijnen te zyn, bevindt zich een grote hoeveelheid water. Daar de stapelputten van w.c.'s enz. totaal zijn verzadigd en dus niet meer opnemen, gaat dit afvalwater te vens onder de vloeren, waardoor er binnenshuis een minder aange name geur valt waar te nemen. Wanneer de bewoners enige dagen hun woning verlaten (zij die fa milie in de buurt hebben, maken hiervan tijdens de weekends veel vuldig gebruik), is deze stank zelfs zeer erg te noemen. In de slaapkamers, waar vanzelf sprekend niet wordt gestookt, be vindt zich onder de vloerbedekking een laag schimmel, waardoor dit spoedig onbruikbaar zal zijn- Zeer veel brandstof moet er worden ge bruikt voor het behoud van de meubelen en het nog zoveel moge lijk drooghouden van de woningen, wat voor de bewoners uiteraard de nodige extra kosten met zich mede brengt. Daar er op het gehele terrein van de Oostenrijkse wonin gen en de zomerwoningen geen openbare verlichting is aangebracht is het onbegonnen werk zich des avonds, als men ter plaatse niet ter dage bekend is, daarheen te bege ven. Zelfs de bewoners klagen steen en been over de talrijke ma len, dat zij in het donker natte voe ten hebben opgelopen. Op verschil lende plaatsen is het zelfs noodza kelijk geweest om bruggen en dammen aan te leggen waarover de bewoners zich naar hun woning kunnen begeven Enige bewoners zijn zelfs genoodzaakt, daar waar het water het hoogst staat, hun kleine kinderen binnenshuis te houden daar het gevaar van on gelukken zeker niet denkbeeldig is. Zo staat de Wilgenmeet ge heel onder water, evenals het eind van de Moolweg en een groot gedeelte van de Mool weg. Halfverwege de Moolweg stroomt het water geruime tijd nadat het heeft geregend over de weg, waardoor de toegang naar de daar ter plaatse staan de woningen geheel wordt ver sperd. SEROOSKERKE Ledenvergadering „Velocitas" Bij de door de korfbalvereniging „Velocitas" te Serooskerke gehou den algemene ledenvergadering is het tot een ingrijpende bestuurs- verandering gekomen daar de voor zitter, de heer H. A. G'eluk, de se cretaris, de heer J. J. Kloet en de commissaris, de heer L. Hart, zich niet meer voor een bestuursfunctie beschikbaar stelden. Bij de gehou den stemming werden in plaats van de afgetredenen gekozen de heren C. van Popering, J. Hanse en mevr. C. Zorge-KIoet. Het bestuur is nu als volgt samengesteld: voorzitter C. van Popering te Nieuwerkerk, secretaris J. Hanse, penningmees- teresse mej A. Geluk en commis sieleden mevr. C. Zorge-KIoet en mevr. J. A. Reinhoud-Kristalijn. De belangrijkste redenen dat de zittende bestuursleden geen prijs meer op een functie als zodanig stelden was het gevolg van h'et feit dat de vergadering zich uitsprak tegen het bestuursvoorstel een fu sie aan te gaan met de korfbalver eniging DOSKO te Noordwelle. De doorslag hierbij gaf evenwel het feit dat men ook tegen samenwer king was met DOSKO zoals dit in het afgelopen jaar had plaats ge vonden. AANBESTEDINGEN Sloop woningen te Drieschor Door het gemeentebestuur van Brouwershaven werd vrijdagmor gen in het Plaatsenhuis te Drei- schor aanbesteed het slopen van een zestal woningen en het afvoe ren van de afkomende materialen en bijbehorende werken in het dorp Dreischor. Ingeschreven werd als volgt: J. C. Berrevoets, Zierikzee f 502,50; J. P. Berrevoets, Renesse 457 en mej. J. J Schiettekatte p a. J. Smalheer, Brouwershaven, voor f 157. De gunning werd aangehou den. Westenschouwen Sportattributen terecht Dank zij de medewerking van ons blad kon de rijkspolitie zater dag de verdwenen sportbenodigd- heden van Delta Sport weer in ont vangst nemen. Enkele schooljon gens zagen de kogels voor oud ijzer aan, totdat de ouders de ware toe dracht in de gaten kregen. Eén grote binnenzee Het terrein rond het motel „De Zeeuwse Stromen" is herschapen in een grote binnenzee. Het ontbreken van ook meer het primitiefste mid del van afwatering speelt hierbij een belangrijke rol, daar men nu geheel is aangewezen op hetgeen door de grond wegtrekt Bij de zeer natte periode, welke wij dit seizoen beleven, is dit vrijwel nihil. Door de Putterweg is nu door de Stich ting Renesse, van wie de terreinen zijn en die de woningen in beheer heeft, een kleine afwatering ge maakt, waarbij evenwel weer an dere zomerwoningen, zoals bv. „De Kolle" gevaar lopen onder water te lopen. Een groot aantal bewoners is zeer ontstemd over de huidige gang van zaken daar zij menen dat niet het nodige wordt gedaan en geprobeerd om de ergste overlast te verzachten. Mocht het zeer spoe dig gaan vriezen dan wordt de toe stand helemaal onhoudbaar, daar men dan in het geheel niet meer de beschikking heeft over afvoer van \uil water en stoffen. Verschillen den van hen gaven dan ook het voornemen te kennen een request te sturen naar G.S, waarin wordt gewezen op de huidige stand van zaken, terwijl verder ook werd ge sproken onderling een aktie op touw te zetten om het betalen van de huren te staken. Naar wij uit betrouwbare bron vernemen heeft de toestand ter plaatse ook reeds de volle aandacht van b. en w. van Westerschouwen Ook de aanne mers ondervinden momenteel, bij de bouw van zomerwoningen veel last van het overtollige water. Ver schillende in aanbouw zijnde hui zen zijn zonder laarzen nauwelijks te bereiken, waardoor men de bouw heeft moeten stoppen. Verder zijn er percelen in het geheel niet te betreden, zodat men moet wachten tot het water is gezakt, voordat met de bouw kan worden begonnen. „MALTA" KRIJGT EIGEN GEZICHT" BROODZAAK ANNEX LUNCHROOM GEOPEND BIJ U.L.O.-SCHOLENCOMPLEX ZIERIKZEE, 7-1. Het Maltaplan heeft er een nieuwe zaak by: een verkoopzaak In brood, banket, cho colade annex lunchroom, gevestigd in de Caustraat 20, by na recht te genover het nieuwe u.l.o.-scholen- complex. Eigenaar is de heer W. G. Potappel en zaakvoerder de heer P. Karreman. Namens de Middenstandscentrale heeft de heer J. C. van den Doel I ten dat de jeugd van tegenwoordig „nog wel eens een los dubbeltje in de zak heeft". Voor de besteding daarvan is de eigenaar van de zaak uiteraard niet verantwoordelijk. Dat is een zaak van de ouders. Het gaat hier uiteraard om het zaken doen. Veel heil en voorspoed voor deze nieuwe aanwinst voor Zierik zee was de wens van spreker. Na een dankwoord van de heer de nieuwe zaak zaterdagmorgen W. G. Potappel bezichtigden de officieel in bedrijf gesteld. Het be- aanwezigen de nieuwe zaak, die ge tekende een mylpaal voor het bouwd werd door de firma Ver- nieuwe stadsgedeelte, dat steeds hoeven (bouwfirma van de u.l.o.- meer een „eigen gezicht" gaat ver- scholen), J. L. v. d. Houten (vloe- tonen, maar bovendien door scho- ren), P. Schults (schilderwerk), de GEMEENTERAAD BROUWERSHAVEN De heer L. M. Moerniond tot wethouder gekozen De raad der gemeente Brouwers haven kwam zaterdagmorgen te Brouwershaven in openbare verga dering byeen, onder voorzitterschap van burgemeester A. H. Vermeu len. Bij de ingekomen stukken be vindt zich een schrijven van de heer J. Dekker, waarin mededeling wordt gedaan dat hij zijn benoe- gehouden, welk punt volgens de voorzitter zal worden bezien. Tenslotte informeert de heer L. M. Moermond naar de onderwij zerskwestie te Dreischor. Op een vraag van wethouder Dekker, wat deze kwestie behelst, geeft de voor zitter een nadere toelichting. Het betreft hier ziekte van een onder wijzer te Dreischor, die vóór de Paasvakantie geen dienst meer zal ming tot wethouder aanneemt. Van I kunnen doen. De voorzitter zegt len en winkelbedrijven een duide lijker eigen leven gaat leiden, een ontwikkeling die te verwachten was. De nieuwe zaak is gelukkig uit gevallen. Er is een juweel van een winkel, ruim voorzien van etala ges, van een fiisse, ruime „open" opzet en hetzelfde kan gezegd van de lunchroom, proper en strak in gericht, evenwichtig in de verf ge zet, modern gemeubileerd en voor zien van een gezellige bar. Een met al een pittige zaak, verrezen op maagdelijke grond in een wijk nog niet door de traditie gestempeld als overig Zierikzee, maar met eigen mogelijkheden en kansen in het steedse kader. Vooruitstrevend initiatief De heer J. C. van den Doel bleek te spreken over opzet en inrichting van de nieuwe zaak en prees de vooruitstrevendheid van de eige- naaar. Hij meende dat deze nieuwe winkel in een behoefte voorziet. Spreker zegde een ingelijste oor konde toe van de Middenstands centrale, die hiermede van haar waardering en belangstelling blijk geven wil Aan het drassige nog on ontgonnen gebied in de buurt, ont leende spreker een nautisch beeld, hetgeen hij toepaste op de nieuwe zaak, met de waarschuwing aan het adres van de zaakvoerder: „blijf varen, ook bij tegenwind". Bij dit werk en streven wenste de heer v. d. Doel tenslotte de betrok ken familie kracht en Gods zegen toe. Niet weinig onder de indruk dankte de heer Kareman voor de gesproken woorden, opmerkend dat op deze dag voor hem een lang ge koesterd ideaal in vervulling is ge gaan. Stem van „Beter Wonen" Namens de woningbouwvereni ging „Beter Wonen" sprak - bij ontstentenis van de voorzitter - de heer J. Pomper, die uitdrukking gaf aan de vreugde van het be stuur over het totstandkomen van deze zaak. Hij kwalificeerde het genomen initiatief als een „zeer vooruitstrevende daad", waarvan uiteraard de vestiging van de u.l.o.- scholen in deze buurt van invloed is geweest. Spreker meende te we- HAAMSTEDE In memoriam L. van der Velde Meer onverwacht dan plotseling is na een langdurig ziekbed in de leeftijd van 43 jaren overleden de heer L. van de Velde. Hij was o.a. ouderling van de Herv. Gemeente, reeds jaren had hij zitting in het bestuur van de Ned. Herv. kerk koor en tevens was hij lid van het schoolbestuur van de Chr. Natio nale school. In de bloei van zijn leven is de heer Van de Velde, die ook in fruittelerskringen een zeer geziene figuur was, heengegaan. Met verbijstering heeft Haamstede kennis van dit sterfgeval genomen en de deelneming gaat uit naar zijn vrouw en nog jeugdige kinderen. firma Steutel (elektriciteit) en firma Lokker (woningtextiel). Veel steun aan de totstandkoming gaf de heer J. Coumou, directielid van de Kon. Zeelandia N.V. de heer J. J. Klaasse (Dreischor) is bericht ontvangen dat hij de be noeming tot wethouder niet aan neemt. Hierna heeft de verkiezing van een tweede wethouder plaats. De beer L. M Moermond (WD) ver kreeg 5 stemmen, de heer J. J. Klaasse (P.C.G.) 1 stem en 5 blanco. Met deze verkiezing is de heer Moermond tot wethouder gekozen. De voorzitter feliciteert de beide wethouders met hun benoemingen en wijst erop dat van burgemees ter en wethouders veel zal worden gevraagd. Spreker hoopt op een goede samenwerking op de juiste wijze in het belang van de nieuwe gemeente. De heer Moermond hoopt, ondanks het feit dat de verkiezing „wat raar" is verlopen, op een goede sa menwerking in het algemeen be lang. De rondvraag Bij de rondvraag attendeert de heer J. v. d. Doe (P.v.d.A.) op het feit dat het publiek, dat eens rus tig een raadsvergadering wenst bij te wonen, thans moet staan. Hij hoopt dat er in het vervolg voor stoelen wordt gezorgd. Ook vindt spreker dat de baluustrade (welke tijdens de ambtsperiode van bur gemeester v. Leeuwen was verwij derd en nu weer is geplaatst) in de raadszaal het gevoel heeft opgeslo ten te zitten. „Ik voel me met deze gesloten afscheiding als in de acht tiende eeuw", aldus de heer v. d. Doe. De voorzitter zegt een en an der te zullen bezien. De heer v. d. Doe dringt aan op een uniforme regeling voor de so ciale zorg, daar deze materie geen uitstel duldt. Spreker zag graag een vaste voorzitter en secretaris, opdat deze dienst soepel loopt. Bur gemeester Vermeulen deelt mede dat hieromtrent spoedig nadere voorstellen aan de raad zijn te ver wachten. De heer J. A. van Schelven (V. V.D.) zou gaarne zien dat de raads vergaderingen des avonds worden dat het geen gemakkelijke zaak is, hoewel er al enige contacten zijn gelegd om tot een zo spoedig mo gelijke oplossing te geraken. Scheepvaartberichten Bonita, 5-1 van Puerto Limon naar New Orleans. Esso Amsterdam (t.), 6-1 van Sidon naar Rotterdam. Korenia (t.), 6-1 van Curagao naar Baltimore. Navicella (t.), 6-1 van Curasao naar Valparaiso via Christobal. Pendrecht (t.), 6-1 te Larnaca. Vivipara (t5-14«an Suez naar Algiers. „Tass' meldt uit New York dat de Sowjet-Unie om een bijeen komst van de Veiligheidsraad heeft verzocht „ter bespreking van de bedreiging van vrede en veiligheid door de toestand in Kongo". n Dag Hammarskjoeld heeft in een zaterdag gepubliceerde nieuwe nota België gewaarschuwd dat ge bruikmaking van het trustgebied Roeanda-Oeroendi door Kongolese troepen voor aanvallen op de Kon- golose provincie Kivoe „een uiterst gevaarlijke paniektoestand" kan scheppen. Hij vraagt België om op heldering. n Amerikaanse functionarissen in Washington toonden zich voldaan over de voorlopige uitslagen van het referendum. Zij verklaarden dat nu kennelijk de toekomst van ae Franse democratie is verbeterd. Volgens hen hadden de V.S. er op gehoopt, dat de Gaulle zou kunnen voortgaan met zijn politiek voor een „Algerijns Algerië". Gezien de uitslag van de volksraadpleging kon de Franse president dit nu doen. RAAD MIDDENSCHOUWEN KOMT TERUG OP BESLUIT Besluit viel na langdurige diskussies SCHARENDIJKE. De raad van Middenschouwen kwam zaterdag morgen in spoedeisende openbare vergadering bijeen onder voorzite- terschap van burgemeester S. Francke. De voorzitter deelt mede, dat de ze vergadering spoedeisend is. be legd op verzoek van wethouder I. W. Padmos en enkele andere raads leden, om de plaats van voorlopige vestiging van de gemeentesecretarie opnieuw te bezien. De heer J. der Weduwen was erg verrast toen hij de oproep voor de- re vergadering ontving omdat hij van mening was, dat Kerkwerve cie enige juist'e keuze was in ver band met het feit, dat hieraan de minste kosten verbonden zijn. De voorzitter geeft toe, dat in de raadsvergaaring van 2 januari jl. te veel de nadruk is gelegd op de kosten bij voorlopige vestiging van de secretarie Het is niet precies te zeggen hoe deze kosten zullen lig gen. Z.i. moet in het bijzonder wor den gelet op de accomodatie in.sa menhang met de kostenfactor. De heer der Weduwen repliceert, dat in de vorige vergadering mis schien beter niet over de keuze yan de plaats der secretarievestiging had kunnen worden gepraat. Wethouder Padmos is het op dit laatste punt met de heer der We duwen eens. De verschillende raadsleden waren te weinig op de hoogte met de verschillende facto ren, verband houdende met de ves tiging der gemeentesecretarie. Plaatselijke oriëntatie De voorzitter oppert het idee om de lokaliteitsruimte te Kerkwerve te gaan bekijken en de vergadering te schorsen, waarmee alle raadsle den zich kunnen verenigen. De heer der Weduwen wijst nog maals op de bezwaren om kosten te maken bij de voorlopige vesti ging van de secretarie. De voorzitter antwoordt dat ook de vervoerskosten van het secreta- ïiepersoneel in aanmerking moeten worden genomen. Wethouder Padmos vestigt er de aandacht op, dat bij beoordeling van de lokaliteitsruimte ook de noodsecretarie van Duivendijke te Scharendijke moet worden betrok ken. De voorzitter van mening, dat het niet gemakkelijk werken is, wanneer de administratie over twee gebouwen is verdeeld. Even wel is hij van mer ing, dat alles kan, ook hier. Wethouder de Jonge wijst nog op ae geschikte ruimte van de voor malige secretarie te Ellemeet. Na bezichtiging van de lokali teitsruimte te Kerkwerve wordt de vergadering hervat. De heer der Weduwen was wegens dringende reden verhinderd om de vergade ring verder bij te wonen. Wethouder Hoogenboom conclu deert, dat de totale ruimte te Scha rendijke groter is dan te Kerkwer ve. Z.i. moet ook op de toekomst worden gelet Het zou volgens hem best kunnen zijn dat bij voorlopige vestiging der secretarie te Kerk werve de kans om een nieuw ge meentehuis te Scharendijke te bou wen erg zwak is Voorts zullen de kosten van vervoer van het secre- 4ariepersoneel naar Kerkwerve niet gering zijn. Bovendien zal de aan mevr. Everwijn-van Sluis te beta len huurvergoeding bij ontruiming van de woning naast de raadszaal in de praktijk nog wel meevallen. De heer de Jonge is van mening, dat de vervoerskosten van het ad ministratief personeel van Kerk werve naar Scharendijke van tij delijke aard zijn omdat te Scha rendijke woonruimte kan worden gereserveerd. Ook wethouder Padmos onder streept dit nog eens. De heer van der Wekken is van mening, dat men net bang behoeft te zijn over de uiteindelijke plaats van de gemeentesecretarie. Het nieuwe gemeentehuis zal immers te Scharendijke komen. Daarom be pleit hij om tijdens de overbrug gingsperiode de secretarie te Kerk werve te vestigen. De heer Viergever loont zich ver heugd met het feit, dat er een spoedeisende raadsvergadering is bijeengeroepen. De vorige maal hebben de financiële konsekwenties bij hem de doorslag gegeven en nu verneemt hij, dat deze konsekwen- tiees nog niet te overzien zijn D'e bouw van een nieuw gemeentehuis is afhankelijk van ongewisse fac toren, zoals goedkeuring van Ge deputeerde Staten Hij acht de lo kaliteitsruimte te Scharendijke vol doende. De heer de Vricze zegt, dat de vorige raadsvergadering voor het merendeel der raadsleden onbeve- digend is geweest omdat do finan ciële konsekwenties niet overdacht zijn. Verder acht hij het een ver zuim dat tijdens de raadsvergade ring niet het oordeel van de de se cretaris is gevraagd. Spreker re kent voor wat het vervoer van het secretariepersoneel van Scharendij ke naar Kerkwerve zal gaan kosten tot de bouw van een nieuw gemeen tehuis te Scharendijke. Vestiging van de secretaris te Kerkwerve zal belangrijk meer kosten meebren gen dan te Scharendijke. Op dit punt bestrijdt hij dan ook ten sterk ste het standpunt van de heer der Weduwen. Wethouder Padmos wijst er op, dat de gemeenten Eikerzee, Elle meet en Duivendijke zich van het begin af met samenvoeging konden verenigen en over Scharendijke als centraal punt. Door omstandighe den buiten hun wil is ook Kerkwer ve aan deze concentratie toege voegd. Pleidooi voor Kerkwerve De voorzitter blijft bij zijn mening, d-at Kerkwerve betere mogelijkheden tot huisvesting biedt, ofschoon de praktijk zal moeten uitwijzen, welke finan ciële konsekwenties hieraan verbonden zijn Wethouder Padmos is van me ning, dat de bevolking beter vanaf het begin kan groeien naar het cen trale punt Scharendijke en zegt bij wijze van beeldspraak, dat een boom later niet meer verpalnt moet worden De heer Viergever wijst er nog eens op, dat bij een teruggang van de economische toestand gepaard gaande met bestedingsbeperking bouw van een nieuw gemeentehuis te Scharendijke grote bezwaren zou ontmoeten wanneer de secretarie eenmaal te Kerkwerve is onderge bracht. Op verzoek van de voorzitter formuleert de heer de Vrieze hier na het voorstel om het in d,e raads vergadering van 2 januari jl. geno men besluit om de secretarie voor lopig te Kerkwerve te vestigen in te trekken en de secretarie alsnog te Scharendijke te huisvesten eti d,e woning van mevr. Everwijn-van Sluis in principe tij de secretarie te trekken. Dit voorstel wordt aangenomen met 5 stemmen voor. Tegen stemt de heer D. van der Wekken. Wethouder Padmos dringt aan op de spoedige bouw van een nieuw gemeentehuis te Scharendijke. De voorzitter is van mening, dat het daartoe aanwezig plcfn in de vol gende raadsveragdering kan wor den besproken. De heer de Jonge pleit nog voor zitting van de gemeente-ontvanger Verwachting tot dinsdagavond: Veel wind Half tot zwaar bewolkt met tijde lijk regen; later nu en dan buien; matige tot krachtige, tijdelijk stormachtige wind, aanvanklijk tussen zuid en zuidwest, later rui mend naar west tot noordwest; weinig verandering in temperatuur 11 jan. Zon op 8.45 onder 16.52 Maan op 2.06 onder 12.52 Hoogwaterstanden ZIERIKZEE: 10 jan. 8.17 v.m. 21.02 n.m. BROUWERSHAVEN: 10 jan. 8.03 v.m. 20.29 n.m. HET WEERO VERZICHT DE BILT. 9-1 Het K.N.M.I. deelt mede: Verschillende depressies blij ven het weer in west en noord Europa beheersen. Een er van trok gedurende het weekeinde in be trekkelijk langzaam tempo over het noordelijk deel van de Noordzee naar het oosten. Het bijbehorende front en enkele randstoringen brachten in ons land opnieuw nogal wat regen maar werden afgewisseld door opklaringen. Een volgende de pressie veroorzaakte maandagmor gen in Ierland alweer flinke lucht drukdalingen. Deze depressie, wel ke aan de achterzijde vergezeld gaat van stormachtige winden zal morgen dicht langs ons land trek ken, opnieuw regen of regenbuien en veel wind brengend. MARKTBERICHTEN Veemarkt ROTTERDAM, 9-1. Aa An voer 2080 stuks vee, t.w. 1329 vette koeien en ossen en 751 varkens. Prijzen per kg: vette koeien en ossen f 2,90-3,20 f 2,60-2,90 f 2,45- 2,60; varkens (levend gew.) f 1,90- 1,88-185. Vette koeien en ossen: aanvoer groter, handel zeer kalm, prijzen le kwaliteit onveranderd, verder niet geheel prijshoudend. Varkens: aan voer korter, handel tamelijk, prij zen iets minder, enkele prima vleesvarkens boven notering, slachtzeugen f 1,58-1,68, HAAMSTEDE Nog steeds waterovelast De vele regens zijn er nog steeds oorzaak van, dat uitgestrekte lan derijen onder water staan. Deze gedeelten bevinden zich hoofdzake lijk in de omgeving rond het vlieg veld. In de boomgaarden rondom de „Maire" heeft het water nog nooit zo hoog gestaan. Ook in de kwekerij van de heer Zijta aan de Kloosterweg staat een groot gedeel te onder 20 cm water. Zaterdag werd de hoogste waterstand geme ten sinds 4 december, wat ook het geval was met grote gebieden rond de Schouwse Boer, waar het fruit- teeltbedrijf van de heer de Glopper bijna geheel in het water staat Ook n de buurt van de kampeerboerdel rij „Duinhoeve" stijgt het water on rustbarend. Verscheidene percelen bezitten nu een waterstand die gelijk het maaiveld ligt. Dijkgraaf Geluk stel de zich zaterdagmiddag op de hoog te van de toestand. De omslachtige watergangen die het water nauwe lijks aan kunnen en voor deze uit zonderlijke wateroverlast te smal zijn, zijn wel de oorzaak van deze toestand. In de buurt van de Breedste weg is een verbetering in de toestand ingetreden. Vele kwe kers vragen zich af wat er gaat gebeuren als de vorst in zou treden verband met deze oververza digde bodem. te Ellemeet. De voorzitter zegt toe, dat dit door burgemeester en wet houders zal worden bezien. De heer van der Wekken verzoekt een gunstige regeling voor Kerk- worden medegedeeld, dat de secre- ;aken, hetgeen eveneens zal wor- d enbezien volgens de voorzitter. In aansluiting hierop kan nog word enmedegedeeld- dat de secre tarie te Scharendijke geopend zal zijn voor het publiek iedere dag van 9-12 uur; te Kerkwerve iedere donderdag van 9-12 uur. Door de gemeente-ontvanger zal zitting ge houden worden: te Scharendijke (noodsecretarie) maandag t.m. vrijdag 9-11 uur; te Kerkwerve iededere donderdag van 9.30-11 uur; te Ellemeet iedere laatste woensdag van de maand van 15-16 uur.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1961 | | pagina 2