DE GRUYTER weekreclame 500 GRAM KOFFIE EEN GUEDEN GOEDKOPER nr MARGARINE .1 VET EENGOUDREEP 1 BRUINE voor 10 cent BONENSOEP voor slechts 50 ct Altijd een kassabon voor 10°/o korting. Oók bij de weekreclames „Verf en Kleur" N.V. GEBR. VIS TELERS VOOR VIOLENZAAD STAD EN PROVINCIE 't Is lekker roken van Douwe Egberts pittige zware shag! Altijd soepel en vers tot de laatste draad In handige plastic tabakszak! HH m m m HH Yk deze aanbiedingen zijn geldig van 2 t/m 10 januari 1901 1 jj Bij 1.4,« De Gruyter-artikeleo Jsoorf noor keuze) Om te proevers hoe geurig en krachtig De Gruyter's koffie Is. Profiteer 1 de beste koffie nó met een gulden voordeel en bovendien nog 10°/o korting. U kunt ook 2 blikfes of potjes Oploskoffle nemen. 1 ui| twéé goudrepen voor halve prijs enz. enz. E^SS^ Bruine binensgep Bij elke 2 pakjes (extro margarine uitgezonderd) Altijd kersverse margarine bij De Gruyter. Bi| 2 pak[es één goud- reep voor halve prijs; bij 4 pakjes altijd het Snoepje van de Week voor slechts 15 cent bij aankoop van f.4.. De Gruyter-ortikelen. ajje&tdeG['uaf Ïlen cent voordeel op elk zakje, rakteer eens op een bordje pit tige bruine bonensoep. Met geu rige krulden bereid. Lekkere wlntersoepj 4 5 borden. Telefonisch aangesloten onder no. 2100 Meelstraat 40, Zierikzee DE speciaal zaak voor verf en behang »gos>ioSöe>iDsoeï<!SosMDSDeMDSöe>jDSoe>psöSJJcsöe^P5öê^ ZAADTEELT en ZAADHANDEL te ENKHUIZEN vraagt voor oogst 1961 Berichten gaarne aan onze vertegenwoordiger voor Zeeland en omstreken: de heer M. Leegwater, Irisstraat 21 - Steenbergen - Tel. 01670-3254 <^OSCÉ<^C!5<S<*K3!3OK9QSOK9<^CV<^QS<3<^ SPORT VOETBAL Vosmeer-Renesse 5-2 De verdedigende taktiek welke Renesse in deze wedstrijd toepaste, is hun uiteindelijk noodlottig ge worden. Bij deze verdediging werd mandekking verwaarloosd, zodat Renesse bij vlagen een kluwen spelers voor zijn doel kreeg, waar bij de Vosmeer spelers alle vrijheid genoten. Nadat een minuut stilte in acht was genomen voor de vorige week bij een noodlottig ongeval om het leven gekomen vice-voorzitter van Renesse, J. Hart, mocht Renesse af trappen, Na 10 min. speelde Goos- sens het leder goed door naar W. Verseput, die met een fraai schot de stand op 0-1 wist te brengen. Met goede combinaties neemt Vos meer hierna het heft in handen. De kanthalfs van Renesse geven het midden-terrein geheel aan de thuis club prijs. Toch weet Renesse na een half uur spelen zijn voorsprong nog op te voeren, wanneer bij een uitval over rechts de bal wordt voorgezet en Ant. Jonker voor het doel klaar staat om het leder on houdbaar in de touwen te laten ver dwijnen (0-2). Vosmeer geeft zich echter nog lang niet gewonnen, en vanaf de aftrap gaan zij op het Re- nesse-doel af, waar de Vrieze het uitzicht door de eigen spelers be lemmerd wordt, waarvan F. Oomen weet te profiteren (1-2). Nog geen 3 min. later is het dezelfde speler die de balans weer in evenwicht weet te brengen (2-2). In de 39e min. mist Boer op het gladde doch goed bespeelbare terrein, waardoor K. Oomen een vrije kans krijgt die hij onberispelijk benut (3-2), met welke stand de rust aanbreekt. Di rect na de hervatting een goede doorbraak van Renesse waarbij Goossens op een haar na mist. Re nesse blijft hierna in dezelfde tak tiek, van voor de rust volharden, waardoor Vosmeer de lakens kan blijven uitdelen. Na 20 min. is het F. Oomen die er 4-2 van weet te maken. Renesse krijgt hierna zelfs nog enige goede kansen welke evenwel niets opleveren. Met nog 4 min. te spelen krijgt Vosmeer een penalty toegewezen waaruit K. Oomen de eindstand op 5-2 brengt. MARKTBERICHTEN Aardappelen ROTTERDAM, 2-1. Klei-aaïdap- pelen 35 mm opwaarts: Eigenhei mers f 12,50-15; Bintje f 8,25-9,50. Voeraardappelen f 1-3. Prijzen berekend per 100 kg. en op de handelsvoorwaarden vastge steld voor de verkoop van con sumptie-aardappelen op wagon, schip of auto. Granen en peulvruchten ROTTERDAM, 2-1. Officieuze noteringen per 100 kg.: consumptie- tarwe, basis 17 pet. vocht, volgens monster naar kwaliteit en schot percentage f 32,50 franco fabiyek; schot-tarwe, mits gedroogd f 15,00- 22,00. Voedergranen, kalm, nauwelijks prijshoudend, uitgezonderd maal- gerst. Maalgerst, volgens monster f 21,50-24,25; kippegerst, volgens monster f 23,75-25,25; haver, onge punte, volgens monster f 18-21,75. Peulvruchten, franco Rotterdam: groene erwten op monster f 26,50- 28,50, prima kwaliteiten tot f 35,00; schokkers op monster f 26,50-29,00, prima kwaliteiten tot f 33,50; brui ne bonen boerenschoon op monster, goed gedroogd tot f 63,00. Duivelaud is zijn bieten kwijt De laatste bieten uit Duiveland zijn maandag via de haven te Brui- nisse verscheept. Dit gebeurde met 62 schepen (leveringen Puttershoek en C.S.M.). In Schouwen lagen per eind de cember 1959 nog rond 6 miljoen kg. op verscheping te wachten en de afvoer van deze 'bieten geschiedt via Brouwershaven. n De „Finnair" heeft bekend ge maakt, dat vijfentwintig personen om het leven zijn gekomen toen een toestel van de maatschappij bij Vaasa in centraal Finland neer stortte. Het vliegtuig was op weg van Kruunupyy naar Vaasa met 22 passagiers en een bemanning van drie koppen. BRUINISSE Gevonden voorwerpen: lucifers etui met geld er in; een traploper; een blauw kinderwantje; een grijs kinderwantje; een sleutel; een bruin lederen portemonnaie met inhoud. Inlichtingen op het politie bureau te Bruinisse. Burgerlijke stand en loop der bevolking over december 1960. Gehuwd: 9. Marinus Cornelis Lems, 22 j. j.m. en Cornelia Lena Bal, 20 j. j.d.; 15. Bastiaan van Dommele, 42 j. j m. en Jacomina Neeltje v. d. Bos 36 j. j.d Overleden: 5. Adriaan Krijn Nieuwkerk, 73 j. wedn. van R. v. d. Berge (overl. te Rotterdam); 17. Arie Schraver, 71 j. ongeh.; 24. Job. M. Hart (van Noordwelle); 28. Mar tina van den Boogaart, 78 j. wed. van M. de Ronde (overl. te St. Phi- lipsland). Ingekomen: Maarten Duinhou wer uit Brouwershaven; Dingeman A. van 't Leven uit Amsterdam. Vertrokken: Jan van den Berg en echtgenote naar Rotterdam; Lambertus van de Velde naar Dor drecht; Domina Boogert naar Oos- terland. Jongen had ongeluk met trekwagen De 11-jarige Anton Nederhand te Bruinisse, liet zich met een trek wagen van de afrit, die toegang geeft tot de nieuwe haven, afrijden Hij kwam daarbij in een gat te recht, dat in het plantsoen aan de Deestraat was gegraven en dat met rood-witte vaten duidelijk was ge markeerd. De trekwagen viel om en de jongen brak een arm. Hij moest naar het Zw. Rode Kruis Ziekenhuis worden vervoerd. HAAMSTEDE Burgerlijke stand en loop dei- bevolking over december 1960. Gehuwd: 2. Maarten Everinus Tuinman. 24 j. en Maatje Rijnberg, 23 j 30. Frederik Adrianus Bak ker, 24 j. en Tona Maatje van de Zande, 20 j. Overleden: 6. Johanna van Put ten, 81 j., echtg. van Johannes La- ban. Ingekomen: 2. A. E. Geluk uit Ede; 5. L. C. Bom en echtg. uit Burgh; 12. J. U. Sorgedrager uit Sassenheim; 16. A. van de Velde uit Chaam; 19. L. A. Verhage en echtg. uit St. Philipsland; 27. A. Mekking uit Wageningen Vertrokken: 9 W. van Vessem naar Burgh; 15. E. Duinhouwer naar Brouwershaven; 16. M. W. Tangeman en dochter naar Zierik zee; 19. Q. J. J. van Dongen en ge zin naar Rotterdam; 23. J. J. van de Velde naar Sliedrecht. NIEUWERKERK Burgerlijke stand en loop dei- bevolking over december 1960. Geboren: 3. Johannis, z. van W. Kooijman en W. Verwoert; 21. Erik Peter, z. van T. J. Walhout en J. G. Oranje. Gehuwd: 1. H. Wandel, 29 j. (van Renesse) en J. Eerland, 27 j.; 15. C. v. d. Maas, 22 j. (van Oosterland) en M. C. Heijboer, 20 j.; 29. L. H. Zwaai, 30 j. (van Middelburg) en C. M. Vane, 21 jaar. Ingekomen: B. W. Schot van Zie rikzee; E. C. Bouman van Zierik zee. Vertrokken: J. L. A. v. d. Westen en echtg. n. Rotterdam; C. J. v. Wes ten n. Dordrecht ;M. in 't Veld n. Dordrecht; P. van Heek naar Rot terdam; Joz. Eerland naar Renesse; M. C. Heijboer naar Oosterland; C. M. Vane naar Miïdelburg; J. J. W. Heijboer naar Zierikzee. HET RAADSEL VAN LOCH-NESS 5. Met een triest gezicht vertelt Agua aan Aram en Presto, wat er in de kegelzaal is voorgevalllen. „Maar als die driftkikker van een Appleblossom denkt, dat ik morgenochtend om vijf uur voor de kegelzaal klaarsta om te duelleren, dan vergist hij zich", besluit hij zijn verhaal. „Je durft niet, je bent bang voor dat kleine ke reltje", plaagt Presto. „Bang?" snuift Agua verachtelijk. „Poeh, ik lust hem rauw, maar ik denk er niet over om zo vroeg op te staan om Sir John Appleblossom's vechtlust te bevredigen. Ik ga naar bed en ik maf morgen een gat in de dag en daarmee uit!" Als het drietal eenmaal in hun bedden ligt, wendt Agua zich nog eenmaal tot Aram. „Het was gewoon een ongelukje, dat die bal juist op zijn kale kop terechtkwam! Die vent is stapelgek!" En na deze verklaring slaapt Agua vredig in. Maar van Agua's plan een gat in de dag te slapen, komt niets terecht, want in de vroege ochtendschemering worden zij gewekt door een luid getier, dat door het open venster hun kamer binnen dringt. En als Agua zijn slaperige hoofd uit het raam steekt, staat daar onder het venster niemand minder dan Sir John Appleblossom, vuurrood van drift en heftig zwaaiend met zijn gebalde vuist

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1961 | | pagina 10