Laatste gemeenteraadsvergadering coktail van opgewektheid en weemoed STOEL STAD EN PROVINCIE Enkele Innen Ook „Seroos" verdwijnt Veel lol voor scheidende burgemeester J. Klompe (Van onze redakteur) de kerk,één der objecten. SEROOSKERKE, 30-12. Ook (ons aller) „Seroos" is zjjn zelfstandig heid kwijt. In een uitzonderlijk goed gevuld Dorpshuis vergaderde vrij dagavond - bij het scheiden van de „jaarmarkt" - de gemeenteraad voor de laatste maal. Voorzitter was de heer J. Klompe, die - naar Schouwse begrippen - uitbundig is geprezen voor het vele dat hij voor „zijn Serooskerke" heeft gedaan. Voor hem was het een dubbel afscheid, want na het waterschap enige jaren geleden, moet hij nu ook zijn ge meentel oslaten. „Een zwaar verlies", zo kwalificeerden verschillende sprekers het heengaan van de heer Klompe, die zich metterwoon te Schuddebeurs heeft gevestigd en dus ook niet meer tot de Serooskerkse levensgemeenschap behoort. Het publiek - en dat bestond uit gemeentenaren - had er oprecht spijt van. Het bleek uit alles. De secretaris, de heer G. Haringman, houdt straks nog een lijntje vast dat hem met Serooskerke blijft verbinden, want hij is benoemd tot secretaris der gemeente Westerschouwen, waar van Serooskerke - gelijk bekend -deel uitmaakt. Rond hem hing dan ook vrijdagavond niet het weemoedig fluidium, waarmede de heer Klompe op deze - overigens voor hem toch ook glorievolle avond - was omgeven. Daar zat dan vrijdagavond de complete raad op het podium van de dorpshuiszaal- de voorzitter in het midden en verder de heren G. Haringman en de raadsleden de heren M. J. Bouwman, Joh. Hanse, A. J. Oosse, J. J. Kloet, M. Geluk (gekozen in de nieuwe raad van Westerschouwen) en W. J. v. d. Bos. Duik in de historie De voorzitter had voor de gele genheid een superieure speech op papier gezet, doorspekt met histo rische gegevens, want de heer Klompe „liefhebbert" graag in de geschiedenis en hij had de unieke kans er blijk van te geven met bei de handen aangegrepen. Seroos kerke dook op in de historie „na het verval van Zuidwelle, van welks Heerlijkheid van Welland, van ouds in 't geslacht van Tuyl van Serooskerke is verweven en waarvan de eerstgenoemde Gysbert of Godard van Tuyl heeft geleefd van 1290 tot 1343 Tot heden is de familie van Tuyl nog Ambachts heer van Serooskerke. De heer Klompe citeerde hierna uit een schets van de gemeente, enkele eeuwen geleden, een tijd waarin de armenkas der gemeente de vermo- gendste was van geheel Schouwen. In de Spaanse tijd nestelden de vijandelijke troepen zich te Seroos kerke als hoog punt, maar zij wer den verdreven. De kerk en een groot deel van het dorp werden door brand verwoest of beschadigd. In 1840 telde de gemeente 55 hui zen, met 310 inwoners. Landbouw, veeteelt, palingvissen en eierenra- Pen waren de bestaansbronnen. Periode 1866-1916 Sober was het bestaan. Maar „Schouwen is een goed land; de koeien geven de melk en „produ ceren" den brand". Merkwaardig is een schets van meester Barentsen van Serooskerke in het- tijdvak 1866-1916, bij gelegenheid van het 50-jarig wethouderschap van de heer H. Goemans, vader van de nog te Serooskerke levende Goe mans. In 1866 was Schouwen in de winter één watervlakte. Nu (1916) overal vruchtbaar land en grazige weiden". Toen slechte wegen, nu doorkruist met prachtige kunst wegen. Een tram dwars door het eiland van oost naar west. Toen zware koetsen en plompe wagens, nu hupse rijtuigen en snelle fiet sen". „En wat is er sinds 1916 alweer niet veranderd. De tram zijn we al vergeten", zo interrumpeerde de voorzitter zichzelf. In 1903 kwam de telefoon op „Seroos". De haven kwam in 1912 klaar (f 32.575). De fairbank kostte „f 1100". In 1912 kwam de school (nu afgebroken) tot stand (f 8787). De oude school (thans consistorie) werd aan de kerkvoogdij verkocht (f 300). De huidige begraafplaats (vroe ger werd rond de kerk begraven) dateert van 1883 De aanlegkosten bedroegen f 1100. De Ambachts- vrouwe schonk f 1000. De recente geschiedenis De voorzitter schetste hierna de taakverandering en -verzwaring in de loop der jaren van burge meester en secretaris en behan delde de recente geschiedenis, met hoogtepunten als de komst van elektrisch licht, waterleiding en dieptepunten de beide oorlogen en de watersnoodramp. 150 ha. land, waarop 20 woningen, met inbegrip an boerderijen, werden buitenge- dijkt. Ruurlo, Wisch, Krommenie en Elsene (België) en Rampenfonds boden hulp. Toen kon de vernieu wing van Serooskerke beginnen en de plannen zijn geslaagd. Belang rijke objecten die tot stand kwa men, waren de restauratie van kerk en toren en de aanleg van een bad- strand. Toekomstmogelijkheden lig gen er in de -recreatieve^ sector (zeilsport). De scheidende voorzitter deelde mede in 1920 zijn intrede in de raad van Serooskerke te hebben gedaan. Zeven en dertig jaar was hij wethouder en de laatste vijf jaar waarnemend burgemeester. Spr. dankte bevolking en raadsleden hartelijk voor het genoten vertrou wen eni de goede samenwerking. Toespraak secretaris Haringman De heer Haringman - 30 jaar se cretaris - schetste de prettige sfeer, inhaerent aan Serooskerke en dankte zijnerzijds de voorzitter, de wethouders en de raadsleden voor de goede verstandhouding. Hij her dacht ook de samenwerking met de heren Goemans, destijds respektie- velijk wethouder en gemeente-ont vanger, wijlen de heer N. Moelker (raadslid en ambtenaar B.S.), wijlen de heer P. Geleijnse, dé wethouders Oosse en Kloet, de zittende raads leden en de heer van Popering. Spr. uitte zijn bewondering voor de wijze waarap dhr. Klompe in de loop van" ruim 40 jaar de belangen der gemeente heeft behartigd. Hij wenste hem - mede uit naam van het personeel, zijn vrouw en kin deren - de voorzitter een rustige levensavond toe. In zijn dankwoord betrok de heer Haringman ook de ingezetenen, hen verzekerend dat zijn belangstelling voor Seroosker ke, in zijn nieuwe hoedanigheid niet zal verflauwen. Spr bood de voorzitter daarop een fraai boek werk aan. De voorzitter haakte onmiddel lijk in op de woorden van de schei dende secretaris, hem zijnerzijds dankend voor de hulp en ondervon den medewerking in de afgelopen jaren. „U was een vraagbaak voor de gemeentenaren", aldus de voor zitter, die de heer Haringman schetste als een .stuwende kracht". Voor hem hoopte hij dat zijn benoe ming tot secretaris van Wester schouwen definitief zal worden en bood hem een waardebon aan, on der applaus van de tribune. „Onpolitieke" vergaderingen De heer M. Geluk herinnerde aan het onpolitieke karakter van de vergaderingen, onder leiding van de heer Klompe. Alle raadsleden kregen altijd volop gelegenheid zich uit te spreken en spr. waar deerde dit bovenmate. Hij hoopte dat de voorzitter nog eens aan Se rooskerke zal terugdenken. „Ik zal dat zeker doen en ik krijg er wellicht gelegenheid voor ook, want mij is een zeereisje aangebo den met het m.s „Serooskerk", dat juist vandaag tewater is gelaten", aldus de heer Klompe. Primitieve begintod De heer Haringman herinnerde nog eens aan de primitieve begin tijd. Een schrijfmachine en een te lefoon waren toen, voor Seroosker ke onbekende dingen. „Omdat het zo dringend nodig was, kocht ik toen maar een machine voor me zelf, om het werk voor de gemeen te te kunnen doen", zo zei de heer Haringman, maar het was bepaald meer humoristisch dan beschuldi gend bedoeld. Huiskamer was toen secretarie, later overgeplaatst naar Noordwelle. Hierna volgde sluiting van de laatste raadsvergadering, hetgeen geen opheffing van de „zitting" im pliceerde, want een grote rij spre kers stond gereed om alsnog hun „zegje" te doen, Hiervoor mogen wij verwijzen naar het volgende nummer. Samenvattend intussen inag zegd worden, dat de laatste raads vergadering van „Seroos" werd tot een opwekkende historische ge beurtenis, zij het gemixt met de weemoed over het onherroepelijk afscheid vani een periode, waarin sprake was van een zelfstandig Serooskerke, bepaald geen loos be grip! SEROOSKERKE30-12. Het kadootje van de dank bare bewoners van „Se roos" voor hun scheidende burgemeester de heer J. Klompe was een stoel, een rotan stoel, die gemakkelijk leek te zitten. Dh. Klompe was er zichtbaar verrast van. Hij herinnerde er aan op zijn verjaardag van de gemeentenaren een horloge te hebben gekregen en dus nu een stoal. „Ik ben er zeer door verrast, al ben ik niet erg „zitachtig", zo was het voor hem zo typisch commentaar. BRUINISSE Onvergetelijke dag voor havenmeester S. van Gilst De laatste dag van het jaar 1960, de dag tevens waarop hij zijn 65e verjaardag vierde, is voor de heer S. van Gilst, havenmeester van Bruinisse, een onvergetelijke ge worden, omdat hij op die dag warm is gehuldigd voor wat hij in ruim 23 jaar voor Bruinisse heeft ge daan en voor de wijze waarop hij zijn werk als controleur voor het Bestuur der visserijen op de Zeeuwse stromen heeft verricht. Het begon 's morgens toen de voorzitter van genoemd bestuur, ir. J. D. Dorst, met de bacterioloog de heer Grijns en de chef de bureau de heer Vriens de scheidende ha venmeester kwamen huldigen, waarbij zich weldra ook de heren van Hekke als hoofdopziener, de volledige bemanning van het vaar tuig „Arend", dat te Bruinisse is gestationeerd, de opziener P. Haeck en de oud-controleur P. A. van Duin voegden. De prettige samenwerking en de nauwgezette wijze waarop de heer van Gilst zijn werk had verricht, waren de hoofdinhoud van de speeches namens het bestuur der visserijen gehouden. Bloemen en een schemerlamp vergezelden de goede woorden. In de namiddag vertegenwoor digden de beide wethouders en de gemeente-secretaris de gemeente Bruinisse. Geschenk van gemeente Loco-burgemeester D. van den Berg overhandigde als aandenken namens de gemeente eveneens een schemerlamp en een drinkglasser vies. Namens het gemeenteperso- neel bood de heer B. de Groot het boek „Ontworsteld Land" aan. De loco-burgemeester, weth. van den Berg, kon eveneens spreken van een nauwgezette plichtsbetrachting die zelfs wel eens aanleiding gaf tot kritiek.. Dat in de laatste raads vergadering deze kritiek was ver anderd in waardering, was spreker tot vreugde. De belangen van de gemeente waren bij de scheidende havenmeester in goede handen. Niemand die dat zal kunnen of willen ontkennen en spreker hoop te dat hij de nieuwe havenmeester tot hulp en steun zou zijn aan het begin van zijn loopbaan. Dat Brui nisse nu vier havenmeesters telt, al of niet gepensioneerd, noemde spreker een curiositeit. De heer de Groot, gemeentesecre taris, roemde de collegialiteit die van Gilst als gemeente-ambtenaar steeds aan de dag had gelegd. Gemeende dankwoorden op laatste raadsvergadering van Burgli Jhr. A. van Citters kreeg amtsketen aangeboden Vrydag 30 december. - Ook voor zelfstandig Burgh was vrijdag bet laatste uur geslagen. Evenals elders op het eiland heeft men er geen drama van gemaakt, hetgeen niet wegneemt dat het passeren van de historische mylpaal niet alleen sterk de publieke aandacht trok, maar toch wel met gemengde ge voelens werd volbracht. Mudjevol was het (te) kleine raadszaaltje van het Burghse gemeentehuis, toen vrydag de gemeenteraad voor de laatste maal bijeen kwam. Veel be langstelling voor dit gebeuren dus te Burgh. Uiteraard ontbraken niet het se- cretariepersoneel, de vaste kern van het gemeentepersoneel, de on derwijzers, oud-wethouder A. van Zuijen en talr\jke andere belang stellenden. Zakelijk als de Burghenaren zijn werd eerst de werkagenda afge werkt en als puntje drie nogal prozaïsch stond het korte woordje „afscheid ge-agendeerd, alsof dit geladen woord geen wereld van ge voelens wakker kan roepen. Burgemeester Jhr. A. van Citters herinnerde aan de wettelijke oor zaak, die aan dit „afscheid" ten grondslag ligt, zijnde de wet op de herindeling en gaf puntsgewijs een overzicht van hetgeen in „zijn ge meente" in 1960 tot stand is geko men, t.w. de uitvoering van het rioleringsplan en de bouw van een nieuwe o.l.-school. Elf bouwver gunningen werden verleend en 22 bouwvergunningen wat betreft ver nieuwing, verandering en/of ver betering. Niet minder dan 5851 gas ten bezochten de gemeente. De werkzaamheden ter secretarie na men belangrijk toe. Het afscheid Komende tot het feitelijke af scheid, wilde Jhr. van Citters de leden van de raad danken voor het geen zij in het belang der gemeen te hebben verricht, ook in hun hoe danigheden als commissieleden. Voor deze bijzondere gelegenheid wilde spr. de ambtenaren in zijn dankwoorden in de openbare raad betrekken. Met de heer B. Bossers le ambtenaar - werkte spr. tien jaar samen. Hij schetste de heer Bossers als vraagbaak in ontelbare zaken, op wie nimmer tevergeefs een beroep werd gedaan. De heer Kloet was 22 jaar ontvanger der gemeente. Hij deed zijn werk on der vaak moeilijke omstandighe den, inzonderheid in oorlogs- en ramptijd. Mej. Krijger - slechts en kele jaren nog in gemeentedienst - wist zich destijds snel in te wer ken en zorgde voor de materiële behoeften van het gemeenteperso neel op een wijze, die niet onver meld mag blijven. De heer Beije gaf belangeloos 20 jaar lang zijn krachten en belangstelling aan de gemeente. Iedere ochtend was hij stipt op tijd om zijn eigen zelfstan dig uitgevoerde werk te doen. De gemeentewerkman de heer Slager was een onmisbaar persoon in de gemeente. Arbeidzaamheid, vin dingrijkheid en leidinggevend ver mogen waren ?.ijn goede eigen schappen. Hartelijke dankwoorden De school werd gediend door de heer de Ruijtër en mej. Hartog", die respektievelijk 25 en 33 jaar hun krachten, gaven aan de o.l.-school. Wel een bewijs dat zij zich thuis gevoelden in de oude school. Spr. hoopte dat zulks ook het geval in de nieuwe school zal mogen zijn. De burgemeester was verheugd dat toestemming werd verleend voor het aantrekken van een derde leer kracht. Mevr. Boot trad op als se cretaresse en ontvanger van de burgerlijke instelling van maat schappelijke zorg, welk werk zij overnam van wijlen haar onverge telijke echtgenoot. De dames Schoonaard en Speelman werkten vele jaren tot grote tevredenheid in dienst der gemeente. Spr. wilde samenvattend allen hartelijk dan ken voor de wijze, waarop zij dé beste krachten gaven aan de ge meente Burgh. Mogen mijn beste wensen" - zo besloot Jhr. van Cit ters - „voor een goed 1961 en1 vol gende jaren onder Gods zegen U en de uwen vergezellen". Woorden van dank Na de toespraak van de burge meester spi'ak mevr. Lysen-Bee- rens woorden van dank. Zij zei blij te zijn met het feit dat ook de amb tenaren en gemeentepersoneel dit afscheid meemaken, zij gaven hun beste krachten aan de goede gang van zaken in de gemeente. Mevr. Lysen was er van overtuigd dat de scheidende burgemeester door zijn werklust werk op ander terrein zal vinden al zal het moeilijk zijn te wennen aan de verbroken ambte lijke betrekkingen. Weth. v ,d. Klooster meende dat Burgh is gegroeid tot een gemeente die er wezen mag, gezien de vele uitgevoerd werken. Er is vrucht baar samengewerkt. Hij dankte weth. v. d. Zande en de raadsleden en hoopte dat 'het besluit tot her indeling in de toekomst goed zal blijken te zijn geweest. Ook weth. v. d. Zande dankte de raadsleden en dacht met weemoed aan de da gen na 31 december, speciaal voor de burgemeester. Namens het gemeentepersoneel sprak de heer L Kloet, ontvanger, een dankwoord, evenals de heer de Feiter de voorzitter dank bracht voor zijn bemoeiingen op het ge bied van het onderwijs. Namens de o.l.-school sprak het hoofd, de heer A. J. de Ruiter. Na een afscheidsdronk en het vereeuwigen van de raad en ge meente-functionarissen schetste de heer Lysen de burgemeester nog als het middelpunt van een zeer har monisch gezin, waar elke burger een voorbeeld aan kan nemen. „Ik hoop dat u nog lange tijd in Burgh mag vertoeven", aldus de heer Ly sen. Heroprichting voor half uur Hierna bracht mevr. Lysen-Bee- rens het plan naar voren de burge meester als aandenken de ambts keten te schenken. Daartoe werd de gemeente voor een half uurtje weder opgericht. Dit moest wel daar de keten eigendom van de ge meente was en de gemente was immers zojuist opgeheven. Daarom nam de vergadering m.a.s. het be sluit de gemeente weer oP f® rich ten, op voorstel van mevr. Lysen de keten te schenken aan de bur gemeester en de gemeente vervol gens weer op te heffen. Een boekenbon werd geschonken aan de heer B. Bossers. Burgemeester van Citters aan vaardde de keten in dankbaarheid en kon hiermee de traditie van zijn vader, die burgemeester van Noordgouwe was, voortzetten. Voor de tweede en laatste maal sloot de voorzitter hierop de vergadering. ZIERIKZEE Typewerk vervangt handschrift akten Burgerlijke Stand ZIERIKZEE, 2-12. Wij vernemen dat met ingang van 1 januari een begin is gemaakt met het typen der akten van de burgerlijke stand ter gemeente-secxetarie te Zierik- zee. Met deze modernisering komt een einde aan een 150-jarig tijd perk waarin de akten steeds met de hand werden geschreven. De eerste akten stammen nog uit de Franse tijd en zijn ook in het Frans gesteld. Met de akten werd - gelijk wij bekend mogen veron derstellen - in 1811 een begin ge maakt. Dat sommige akten fraaie staal tjes schoonschrijf kunst vertonen, spreekt wel vanzelf. Maar van nu af aan, wordt het alles uniform, machineschrift. Keurig, zeker. „Leuk", ach! BURGH-HAAMSTEDE Rustige jaarswisseling Ondanks de fraaie maannacht is de jaarsovergang zeer rustig ver lopen. Vooral de bevolking vex-dient waarderende woorden voor het zich stipt houden aan de oproep om in de kom geen vuurwerk af te steken. In Burgh vlogen nog enkele „gillende keukenmeiden" en „rot jes" door de straten doch verder was het stil. Buiten de dorpen wer den op enkele plaatsen fraaie vuux*- wërkstukken afgestoken. BURGH Aanbesteding aanleg wegen In het gemeentehuis werd vrij dagmiddag aanbesteed de aanleg van wegen op de gemeenteweide en het verbeteren vaxx de Zandstraat. De inschrijving luidde als volgt: Fa. P en T K de Jonge te Renesse f 48.500; Fa. A. D. Wandel, Nieu- werkerk f 48.500; D. Rentier te Noox-dgouwe f 46.650; Aann.bedrijf Zeeland N.V., Middelburg f 46.000; Fa. v. Dongen en de Voogd, Haam lede f 45.100; Aann.bedrijf H. Stouten, Brouwershaven f 45.100; Aann.bedrijf Fa M. v. d. Velde, Bi-uinisse f 45.100; Aann.badrijf Sch.-Duiveland. K. T. de Jonge, Zierikzee f 44.895. De begroting was f 39.413. De gunning is aangehouden. BRUZNISSE De heer Jac Wiebrens te Brui nisse wex'd benoemd tot haven meester te Medemblik. Historische jaarswisseling Voor de gemeenten die zatex'dag- nacht bij de I2e klokslag hun zelf standigheid vex-loren was het deze maal bij de jaarswisseling wel een bijzonder historisch moment. De al gemene indruk was dat het op de straat rond de jaarwisseling deze maal wel drukker was dan in de laatste jaren. Of het nu lag aan het feit dat het weer geen belemmering vormde om zich naar buiten te be geven of het bijzondexe feit dat Re- nesse bij de laatste slag ophield een zelfstandige gemeente te zijn, kwam door de stemming niet tot uiting. Wel hoorden wij op ver schillende plaatsen opmerkingen maken zoals: daar ga je Renesse als zelfstandige gemeente! In een mi neurstemming was men evenwel zeker niet. Vooral de jeugd weerde zich weer geducht. Zoals gebruike lijk werden er weer divex'se soorten vuurwerk tot ontploffing gebracht en het luchtruim ingeschoten. We zagen o.m. fraaie veelkleurige vuurpijlen, Bengaals vuux', stexren- regens in velexdei kleuren, terwijl daarnaast ook hot kleine spul, als rotjes en gillende keukenmeiden, naarstig werd gehanteerd Verwachting tot dinsdagavond: Wisselend bewolkt met enkele buien; dezelfde temperaturen als vandaag of iets hogere; matige, la ter krachtige en langs de kust harde wind tussen zuid en zuid west 3 jan. Zon op 8.48, onder 16.41. Maan op 18.34, onder 9.20. Volle maan: 2 jan. te 0.06. Hoogwaterstanden ZIERIKZEE: 3 jan. 4.03 v.m. 16.30 n.m. BROUWERSHAVEN 3 jan. 3.45 v.m. 15.57 n.m. Springtij: 4 jan. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 2-1. Het K.N.M.I. deelt mede. Op het noordelijke deel van de oceaan komt een omvangi-ijk lagedrukgebied voor met verschil lende centra. Het regengebied dat behoort bij het centrum bij Schot land, trok vanmorgen langzaam in oostelijke richting over ons land. Achter het néerslaggebied draait de wind naar zuidwest tot west. waarbij iets zachtere lucht het land binnenstroomt. De volgende de pressie met randstoringen nadert langzaam Schotland. Onder invloed van deze storing zullen er de ko mende 24 uur plaatselijk buien val len met later weer toenemende wind. Scheepvaartberichten Albireo, 30-12 van Rotterdam naar Calcutta. Bonita, 30-2 van New Oideans naar Puerto Barrios. Esso Amsterdam (tpass. 30-12 Finisterre naar Sidon. Korenia (t.), 30-12 te Curagao. Lelykerk, 30-12 van Suez naar Ummsaid. Pendrecht (t.), 30-12 van Sete naar Napels. Sarangan, 30-12 van Djibouti naar Assab. Tegelbei-g, 30-12 van Kaapstad naar Rio de Janeix-o- Nieuwe besfemming gemeente-eigendommen Bij alle gemeentehuizen op ons eiland van de gemeenten, welke bij de herindeling zijn betx-okken, gaan de gemeentewapens van de gevel vex-dwijnen. Te Renesse heeft b. en w„ hiertoe gemachtigd door de raad, nog ëeru bestemming voor het wapen weten te vinden. Het is nl. geschonkexi aan de Stichting Re nesse, die het wapen zal plaatsen in een der gevels van het te bou wen kaxitoor van de Stichting. Ook de zilvex'en schaal, welke indertijd door de heer M. C. v. d Bout bij het huwelijk van zijn dochter aan de gemeente werd geschonken en bij stemmingen werd gebruikt, is geschonken aan de Stichting Re nesse. De twee zilveren bekers, welke geschonken werden door de heer J. J. Vriezendorp aaxi „Luctor et Emergo" en de zangvereniging, zullen een plaats krijgen in het doi'pshuis. Kleuterschool onder dak In de bouw van de kleuterschool begint nu tekening te komen .Hel gehele gebouw is nu onder dak ge komen, terwijl de dakdckkex's de beschermende lagen hebben aan gebracht, zodat men bij het afwer ken geen last meer heeft van de weersgesteldheid, dit temeer daar ook door de schilder in de ramen het glaswcx'k is geplaatst. Alleen de vorst zou nog, zolang er niet is gestucadoord, een spaak in het wiel kunnen steken. Onvoorziene omstandigheden daar gelaten, denkt men in het voorjaar de school in dienst te kunnen nemen. Uitbreiding motel Het motel „De Zeeuwse Stromen" is voor het komende seizoen aan het uitbxeiden. Bij de tot stand koming van het motel was door de archi tect L. Beijc te Veere in het gehele plan i-eeds het gebouw, waar men nu aan bezig is, opgenomen. Daar men eex*st de ontwikkeling eens wilde gade slaan, werden naast het hoofdgebouw voorlopig twee ge bouwen met onderkomens ge bouwd. Daar thans de tijd rijp ge acht wordt ook het derde gepro jecteerde gebouw te laten verry- zen, is aan de firma S. C. v. d. Hoek te Renesse opdracht gegeven dit tot stand te brengen. Ondanks de moei lijkheden welke bij de bouw wor den ondervonden door de hoge wa terstand, het gehele tex*rein staat onder water, zijn er reeds goede vorderingen met de nieuwe aan winst van het motel gemaakt.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1961 | | pagina 2