Onze Kerstpuzzel Overdenking PREDIKBEURTEN 1960 jaar van Lieveheersbeestjes Het zwakke kind zoekt begrip! I960 zal ook bekend blijven als het jaar van de Lieveheersbeestjes, die vooral in Duive- land, met name Brulnisse in grote getale voorkwamen. >&>É>lPK>*>&gz*»Dgoi WIJ OUDERS PX>9DÉ>iPgD*yiP&>6>iP Kareltje was een nakomertje in het gezin van zes kinderen. Hij scheelde niet minder dan tien jaar met het vijfde kind en het oudste was al getrouwd. Het was een zwak kind. Er ging geen winter voorbij of hij lag enige weken ziek. Vader en moeder wa ren hardwerkende minddenstan- ders, zij hadden een druk beklan te kruidenierswinkel en hierdoor had moeder weinig tijd voor hem. Zij was trouwens niet gewend veel met haar kinderen op te trekken. De anderen hadden er zich als ge zonde stevige kinderen goed door geslagen, maar Kareltje was an ders Hij had altijd wat! Hij at slecht, was vatbaar voor allerlei ziekten, kortom een zwak manne tje. Telkens als hij zich weer eens niet lekker voelde, kwam daar de angst bij voor verwijten, standjes, dagenlang alleen liggen en vieze drankjes. Een ziek kind betekende voor moeder een extra zorg bij haar drukke werkzaamheden en korze lig als ze was, kon ze hem dat goed laten voelen, ook al meende ze het goed met haar kind en maakte ze zich ernstige zorgen over hem. In haar zorg en drukte kon ze zich dan wel eens minder aardige opmerkingen laten ontval len zoals: „Jij hebt ook altijd wat: Je hebt natuurlijk weer op de tocht gelopen. Je weet toch dat je daar niet tegen kunt. Kijk dan zelf ook eens uit! Wat jij iemand toch een last bezorgt!" En zo ging het maar door. HU mocht niets! Het gevolg van dit alles was, dat moeder hem als een kasplantje be handelde. Natuurlijk mocht Karel tje niet meedoen met de wilde spelletjes van andere kinderen in de straat. Wanneer zij voetbalden, moest hij toekijken. Lag er sneeuw en waren de andere kinderen aan het sleetje rijden, dan stond Karel tje achter het raam, want hij zou misschien kouvatten. Stel je voor, dat het kind weer ziek thuis kwam dan zat moeder met de last. Neen, dan kon hij maar beter binnen blijven. Het werd Kareltje langzamer hand wel duidelijk, dat hij anders was dan de andere kinderen. Hij kon niets, hij mocht niets. Bij dit kind groeide een complex, een minderwaardigheidscomplex. Toen hij naar school moest op de leerplichtige leeftijd, kreeg hij duizend en één waarschuwingen mee van moeder. En het jongetje dat toch al niet gewend was met andere kinderen om te gaan en te spelen hield zich afzijdig en bleef buiten de kleine maatschappij staan die zo'n schoolklas vormt. De tegenvaller Oh zeker, toen Kareltje naar school zou gaan, had hij het heer lijk gevonden. Hij had van pure opwinding die nacht er voor niet kunnen slapen. Maar wat was de school hem tegengevallen. Hij stond er buiten en bleef een een ling. Er zijn kinderen die hun licha melijke zwakte compenseren door een uitzonderlijk scherp verstand en hierdoor een zeker zelfrespect krijgen, een gevoel van eigenwaar de. Bij Kareltje was dat niet het geval. Hij was wel niet dom, maar toch ook geen uitblinker. Zo kreeg hij het gevoel dat hij minder was dan de andere kinderen en het joch voelde zich hopeloos ongeluk kig. In de tweede klas kreeg hij een andere juffrouw en die voelde zich bijzonder tot het zwakke kereltje aangetrokken. Zij voelde zijn toe stand duidelijk aan en ving het ventje op. Toen ging voor het eerst in zijn leven de zon op. Zij gaf een andere richting aan zijn leven. Zij leerde hem met de andere kinde ren meedoen en daarbij toch goed voor zichzelf te zorgen. Zij gaf hem een gevoel van eigenwaarde, zelfrespect. Zij deed wat zijn eigen moeder had verzuimd te doen, be grip opbrengen voor dit zwakke kind. Men laadt een schuld op zich Wij, gezonde mensen, begrijpen niet wat het voor een zwak kind betekent, altijd te moeten achter staan, niet te mogen meedoen met andere kinderen. Ouders van zwakke kinderen hebben eigenlijk een dubbele taak. Zij moeten waken over de gezond heid van hun kind, het goed ver zorgen, maar zij dienen daarnaast ook speciale aandacht te besteden aan de geestelijke ontwikkeling, opdat niet een drukkend minder waardigheidsbesef zich er van meester maakt, waardoor een ge vaarlijke toestand kan ontstaan die zich uitstrekt tot ver in de vol wassenheid. Als men een zwak kind alles uit handen neemt, dan onthoudt mén 't een der meest waardevolle karak- tervormende belevenissen, name lijk het gevoel iets te presenteren. Ten koste van wat ook dient men er voor te zorgen, dat het kind het besef krijgt iets te kunen en niet minder te zijn dan andere kinde ren. Vitten en beklagen zijn de grootste fouten, die Wij in deze kunnen begaan. Slechts begrip en de juiste medewerking kunnen zo'n kind geestelijk gezond houden. ELLY MARTINS. Stenen bulletin HAIFA, 29-12. Bij graaf- werkzaamheden in het Jez- reel dal in Israël is een „stenen bulletin" aan het licht gekomende eerste vondst van deze soort in Israël. Het is een steen van 80 bij 45 bij 15 cm. waarop 38 regels zorgvuldig gegra veerd Grieks schrift, ken nelijk een kopie van brief wisseling tussen de Griekse heerser Antiochus de Grote en zijn militaire gouverneur in Palestina van 2.160 jaar geleden. De tekst gaat over een klacht van de gouver neur en de hogepriester Ptolemaeus tegen het met gew.eld ronselen van solda ten, het verlenen van voor rechten aan Jeruzalem en de tempel en bevat ook een order van Antiochus om de betrokken teksten ter ken nis van het publiek te bren gen door ze te kerven op stenen die op openbare plaatsen moesten worden opgesteld. De gevonden steen zelf zou een dergelijk „bulletin" geweest zijn. H.M. de Koningin niet op reis DEN HAAG, 29-12. Koningin Juliana zal in verband met de ka binetscrisis geen gevolg kunnen geven van haar voornemen om voor een korte wintersportvacantie naar Oostenrijk te vertrekken. Prins Bernhard en de beide prin sessen Irene en Marijke zullen vrij dag wel vertrekken. Indien moge lijk zal de koningin zich later bij hen voegen. OUDEJAARSDAG (31 december 1960) Ned. Herv. Kerk Zierikzee: Grote kerk: 7 uur ds. Assendorp;Gasthuiskerk: 7.30 uur ds. Bezemer. Kerkwerve: 7 u. dhr. Malipaard. Serooskerke: 7 uur vic. Boogert, Scheveningen. Burgh: 7 uur ds. Don. Haamstede: 7 uur ds. Boer. Renesse: 5 uur ds. van LIere. Noordwelle: 7 uur ds. van Liere. Eikerzee: 7 uur ds. v. d. Ban. Brouwershaven: 7 uur ds. Duyven- dak.Zonnemaire: 7 u. ds. Duvekot Noordgouwe: 7 uur vic. Mosterd. Dreischor; 7 uur vic. Keiling. Ou- werkerk: 6.30 uur ds. Franke. Nieuwerkerk: 7 uur ds. Westerhof. Oosterland: 7 uur ds. Rijks. Sir- jansland: 7 uur leesdienst. Bruinis- se: 7 uur dhr. van Pel. Lutherse Kerk Zierikzee: Geen dienst. Geref. Kerken Zierikzee: 7 uur ds. Tiemersma. Haamstede: 7.30 uur ds. Boerma Renesse; Geen dienst. Scharen- dijke: 7.30 uur ds. Kamper. Brou wershaven: 7uur ds. P. de Jong, em. pred. te 's-Gravenhage. Zon- nemaire: 7 uur ds. Melse. Nieuwer kerk: 6.30 uur dr. Becker. Ooster land: 8 uur dr. Becker. Bruinisse: 7 uur ds. Maaskant, Leiden. Geref. Kerken (vrijgemaakt) Brouwershaven: 7 uur ds. Keizer. Chr. Geref. Kerken Zierikzee: 7.30 uur ds. v. d. Klis. Kerkwerve; 6 uur ds. v. d. Klis. Haamstede: geen dienst. Nieuwer kerk: gecombineerd met Zierikzee. Gereformeerde Gemeenten Haamstede: 7.30 student Harinclc, Goes. Nieuwerkerk: 7 uur lees dienst. Oosterland: 7 uur leesdienst Geref. Gemeenten in Nederland Zierikzee: 7 uur leesdienst. Brui- nisse: 7 uur leesdienst. Oud-Geref. Kerken Oosterland: 6.30 uur leesdienst. Rooms-katholieke kerk Godsdienstoefeningen Zierikzee; 7 uur lof. ZONDAG 1 JANUARI 1961 (Nieuwjaarsdag) Ned. Herv. Kerk Zierikzee: Grote kerk: 10 uur ds. Bezemer; Gasthuiskerk: 10 uur ds. Assendorp, 7 uur dhr. van Pel. Kerkwerve: 9.30 uur ds. van Liere. Serooskerke: 2.30 uur ds. v. d. Ban. Burgh: 10 uur wijdingsdienst in de „Koe-bel" (ds. Don).Haamstede: 10 en 7 liur ds. Don. Renesse: 7 uur ds. van Liere. Noordwelle; 11 uur ds. van Liere. Eikerzee: 10 uur ds. v. d. Ban. Brouwershaven: 7 uur ds. Don. Zonnemaire: 10 uur ds. Duvekot. Noordgouwe: 10 uur vic. Mosterd. Dreischor: 10 uur ds. Westerhof. Ouwerkerk: 10 uur ds. Franke. Nieuwerkerk: 10 uur vic. Keiling. Oosterland: 10 uur ds. Rijks, 6 uur vic. Keiling. Sirjans- Iand; 10 uur leesdienst, 2.30 uur ds. Rijks. Bruinisse: 10 uur dhr. van Pel, 5 uur ds. Rijks. Lutherse Kerk Zierikzee: Geen dienst. Gereformeerde Kerken Zierikzee: 10 en 5 uur ds. Tie mersma. Haamstede: 10 en 3 uur ds. Boerma. Renesse: 7 uur ds. Boerma. Scharendijke: 10 en 2.30 uur ds. Kamper. Brouwershaven: 10 uur ds. P. de Jong, em. pred. te 's-Gravenhage, 2.30 uur ds. Melse. Zonnemaire: 10 en 2.30 uur ds. Melse. Nieuwerkerk: 10 en 3 uur dr. Becker. Oosterland: 9 uur ds. Maaskant, Leiden, 6 uur ds. Melse. Bruinisse; 10 en 5 uur ds. Maas kant, Leiden. Geref. Kerken (vrijgemaakt) Brouwershaven: 10 en 2.30 uur ds. Keizer. Chr. Gereformeerde Kerken Zierikzee: 10 uur (bev. ambtsdra gers) en 6 uur ds. v. d. Klis. Kerkwerve: 10 en 6 uur leesdienst. Haamstede: 10 en 3 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 10 uur leesdienst, 3 uur ds .v. d. Klis. Gereformeerde Gemeenten Haamstede: 10 en 2.30 uur lees dienst. Nieuwerkerk: 10 en 2.30 uur student Harinck, Goes. Oooster- land: 10 en 2.30 uur leesdienst, 6 uur stud. Harinck. Geref. Gemeenten in Nederland Zierikzee: 10, 2 en 6 uur lees dienst. Renesse: 10 en 2.30 u. lees dienst. Nieuwerkerk: 9.45 en 2.45 uur leesdienst. Bruinisse: 10 en 5 uur leesdienst. Oud-Gereformeerde Kerken Oosterland: 9.30, 2 en 6 uur lees dienst. Bruinisse: 10 en 5 uur lees dienst. Leger des Heils Zierikzee: 10 uur heiligingsdienst, 12 uur jeugdsamenkomst, 7.30 uur verlossingssamenkomst. Rooms-katholieke Kerk Godsdienstoefeningen Zierikzee: Zondag de H.H. Missen te 7.15 en 10 uur; het Lof te 19 uur. In de week de H.H. Missen te 7 uur (of 7.15) en te 7.30 uur (of 8). Za terdag te 19.15 uur het Marialof. Haamstede: zondag de H. Mis te 9.00 uur. JAARWISSELING de eerste en de laatste Openbaring 2 8 midden. Dat kan natuurlijk niet. Je kunt niet de eerste en de laatste zijn. Als je bij de Olympische Spelen de eerste was, was je niet de laatste. Als je de eerste prijs hebt, heb je niét de laatste. Als je als eerste op de vergadering bent, kun je niet de laatste zijn. Natuurlijk kan dat niet. Alleen: wat is .natuurlijk"? Vol gens onze natuur, wil dat zeggen. En als je het bij „de" natuur houdt en bij „onze" natuurlijkheid kan het inderdaad niet. Maar zou er geen andere „na tuur" zijn? Ja, zegt mijn geloof, „natuurlijk" is er een andere natuur: God. Dat wij het niet snappen, is dus ook, natuurlijk. Onze natuur kan Gods natuur niet bevatten. Als we daar nu maar van uit gingen, zouden de vragen, de waar- oms niet zo bitter zijn. Jezus noemt Zich de Eerste en de Laatste. De Eerste: voor ik het jaar 1960 inging, was Hij er al. Daar heb ik wel wat weinig aan gedacht, merk ik nu. Wat heb ik zitten tobben dit jaar. En elke keer was Jezus er al. Was Hij me één stap voor. Ik had het moeilijk; en ik vergat: Jezus zat al in mijn moeilijkheden voor ik er in zat. Ik had zorgen, en ik ver gat, dat Jezus al zorgen om me had, voor ik nog zorgen kende. Ik was ziek, en ik vergat, dat Jezus al ziek was met mij, toen ik nog gezond was. Wat was ik gelukkig, en ik wist niet, dat Jezus a'l gelukkig was met me, toen ik me nog ongelukkig voelde. Zal ik het in 1961 beter doen? Maar is dat niet ongelukkig: iemand, die je altijd vóór is, wat heb je daaraan. Die kun je niet volgen! Wacht even: Ik ben de laatste. Niet prettig, als je de laatste bent. Ze kijken allemaal naar je. Je voelt je vertrapt, verschopt - de minste. Eén was de laatste: Jezus. Vond het niet erg om de laatste te zijn. Toen ik al uit de zorgen was, kwam Jezus pas uit mijn zorgen. Toen ik al beter was, was Jezus nog maar net beter met mij Hij kwam even achter me aan steeds. Wonderlijk: net even voor je uit, en even achter je aan. Dat is „ho ven-natuurlijk" :dat is Goddelijk, nietwaar? Fijn, dat dit afgelopen jaar zo was'. Ik heb er weinig aan gedacht, maar ik was ingesloten door de Eerste en de Laatste. Zijn éne hand wees voor me uit, Zijn andere hand omarmde me. Zo was het. Zo zijn de feiten. Ook voor 1961. Waar we naar toe gaan: Hij doet de eerste stap. En dekt ons in de rug. Dus: gezegend Nieuwjaar! Zonnemaire. P. MELSE. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND DEN HAAG. De Raad voor de Zending der Ned. Herv. Kerk heeft n.a.v. berichten over moeilijkheden in de Baliemvallei, waarbij een hervormd zendingsarts betrokken was, meegedeeld, dat de raad van het moderamen der algemene sy node van de Evangelisch Christe lijke Kerk te Hollandla vernam, dat het over deze zaak besprekin gen voert met het gouvernement. AMSTERDAM. De Amsterdamse justitie heeft twee nieuwe arresta ties laten' verrichten in de zaak So crates. In zijn woning te Bussum werd aangehouden de oud-onderdi recteur van de Amsterdamse Bank de heer T. H. en in zijn woning te Gouda werd gearresteerd de heer H. E. W., oud-directeur van de fail liet verklaarde N.V. Overbeek te Hengelo. AMSTERDAM. Op de Ookmeer- weg in Amsterdam-West is de 51- jarige mevr. A. J. Ebbelaar-Krijne met haar bromfiets geslipt en ge vallen. Met een bloedende hoofd wond wérd zij in het Wilhelmina- gasthuis opgenomen waar zij in de loop van de avond is overleden. DEN HAAG. In een. op 22 decem ber jl. gehouden vergadering van de raad van bestuur der stichting „Bevordering Bescherming Bevol king" is, in overeenstemming met de minister van binnenlandse za ken, het besluit genomen de stich ting met ingang van 1 februari '61 op te heffen. HENGELO. In de „Heilige Hart- kerk" in Hengelo is kerkelijk het huwelijk gesloten en ingezegend tussen de 49-jarige H. Laushuis en de 48-jarige Gizella Orlowski uit Boedapest Bruid en bruidegom za gen elkaar enkele weken geleden voor het eerst sinds 38 jaar. De kerstpuzzel werd kennelijk beschenen door het milde licht van kaarsen, want grote problemen kwamen de zeer talrijke inzenders (sters) niet tegen. Het aantal goede inzendingen was dan ook zeer groot, zodat de „trekbus" er weer aan te pas moest komen om de winnaars aan te wijzen. De set kaartjes is bestemd voor: De heer P. van de Kreeke Vertonsweg 4 Haamstede Het pocket-boek gaat naar: Marian Keuning Oude Haven 34 Zierikzee De oplossing van de puzzel luidt als volgt: Horizontaal: 1. ja, 3. oliebol, 9. mi, 10. gelid, 12. elite, 14. sec, 15. niets, 16. rio, 18. otto, 20. stee, 22. sela, 24. ooi, 25. kind, 27. Ie, 28. n.t, 29. eb, 31. na, 32. aa, 33. du. 35. l.k., 37. r.o, 39 snee, 41. ego, 43. asem, 45. pels, 46. klap, 47. ever, 49. toe, 51. rage 53. r.i., 54. n.s 56. 1 s., 57. an, 58. em, GO. s.l., 62. ha, 63. kg., 64. kruk, 66. are, 67. vree, 69. lans, 71. lava, 73. ala, 75. otter, 76. aak, 78 etage, 80. nihil, 82. os, 83. tartaar, 84. m.l. Verticaal2. age, 3. o.l., 4. lint, 5. idioot, 6. betsie, 7. olst, 8. li, 9. mei,, 11. ecole, 13 trein 14. sas, 17. oud, 19. ta, 21. e.k., 23. elan, 26 nare, 28. nu, 30. b 1., 32. aster, 33. deern, 34. s.g., 36. kaars, 38. ommen 40. epe, 41. est, 42. oke, 44 spa, 48. vier, 50. of 52. gage, 55. s.s., 56. la, 59. mulat, 61. laster, 62. helena, 63. kraai, 64. k.m.a., 65. ka, 67. v.v-, 68. elk. 70. noga, 72. aria, 74. les, 77. alm, 79. at, 81. hr. DE NIEUWE PUZZEL De nieu.ve puzzel luidt als volgt: Horizontaal: 1. vis, 6. pralen, 11: vis, 12. plaats in Gelderland, 14. vochtig, 15. klein persoon, 17. ge brek, 19. goud (Fr.), 20. koning (Fr.) 22. gewicht, 23. loterijbriefje, 25. plakmiddel, 26. elke, 29. woestijn, 31. gelofte, 32. kledingstuk, 34. vis, 35. bedrag, 37. eens, 40. drank, 42. zangnoot, 43. eerwaarde heer (Lat. afk.), 44. oosterse titel, 46. witte mier, 49. etenbereider, 51. vod, 53. dag (Duits), 54. familielid, 56. deel ve. gebouw, 59. grote vloot, 61. meisjesnaam» 62-. masker, 64. in dat geval, 65. visnet, 66. slede, 68. voer tuig, 71. heilige (afk.), 72. dwaas, 74. godin, 75. bejaard, 77. deel v.e. kasteel, 78. vernuftig. Verticaal: 1. jongensnaam, 2. vo gel, 3. soort, 4. stofmaat, 5. zin spreuk, 6. deel v. Brabant, 7. in orde, 8. holte in de muur, 9. in houdsmaat, 10. gewone, 13. dienst vaardige (afk.), 16. herkauwer, 17. iel woord, 18. rul, 19. deel v.h. hoofd 21. hetzelfde, 22. regel,, 24. wat gesproken wordt, 25. feestdos, 27. water in Friesland, 28. onverstan dig, 30. vlaktemaat, 32. winter- kost, 33. zuinig, 36. deel v.h. hoofd, 38. aanzien, 39. groot, 41. jongens naam, 44. puin, 45. iedere, 46. mu ziekinstrument, 47. vloerbedekking, 48. losse naad, 49. deel v.h. hoofd, 50. vogel, 52. in orde, 55. lengte maat, 57. houding, 58. deel v.h. dak, 50. lokspijs, 60. voetbalvereniging, 63. keer, 64. kneedsel, 67. opening, 69. militair (afk.), 70. vadsig, 72. de onbekende, 73. zangnoot, 75. Fr. onb. voomaamw76. kindergroet. ZIERIKZEE Veilig Verkeersavoiid personeelsvereniging Koninklijke „Zeelandia" Voor de personeelsvereniging van de Kon. Zeelandia organiseerde het Verbond voor Veilig Verkeer afd. Zierikzee een verkeersavond in de foyer van „Mondragon". De aan wezigen werden verwelkomd door de wnd. voorzitter dhr. C. Kloet. De heer L. Broekema, voorzitter van de afd. Zierikzee van het V.V.V.V. hield vervolgens een in leiding over het werk en doel van het Verbond, waarbij de voorzitter de brief voorlas van prinses Wil- helmina „Een dag van bezinning". Verder gaf de heer Broekema een overzicht van de verkeerstoename sinds 1955. Op Schouwen-Duive- land zal het verkeer ongetwijfeld zeer sterk toenemen, als in 1964 de verbinding met de randstad Hol land tot stand is gekomen, vooral in de vacantiemaanden. De wegge bruikers op het eiland hebben nog vier jaar om zich de verkeersre gels eigen te maken. Het is dan ook de bedoeling van de afdeling de vevkeersinstructietafel hiervoor ter beschikking te stellen. Kortgeleden hield de afd. Zie rikzee een verkeerscursus waaraan 60 personen hebben deelgenomen. Naast het beroep in het dagelijks leven kan men zeggen dat ieder er een „beroep" heeft bijgekregen, n.l. het verkeer waarvoor iedere weg gebruiker mede-verantwoordelijk is. Als leder samenwerkt is dit een mooi beroep en kan het dodencij fer snel omlaag worden gedrukt. De voorzitter hoopte dat deze avond tot de verkeersveiligheid zal mogen bijdragen. Wachtmeester Renshof van de Rijkspolitie gaf hierna aan de ver- keersinstructietafel een uiteenzet ting van de verkeersregels en situ aties, die door de aanwezigen met aandacht werden gevolgd. Ver schillende vragen werden gesteld en beantwoord. Filmprogramma De heer J. Berrevoets verzorgde deze avond de filmvertoning o.a. een van de nieuwste films van het Verbond „Eén van de vijf bent U", waarin kon worden gezien wat wel en wat niet mag en moet op de openbare weg. „Drie turven" gaf in beeld de opvoeding van de kin deren vanaf de kinderstoel tot in het verkeer. In een slotwoord constateerde de heer Kloet, wrnd. voorzitter van de personeelsvereniging, dat het een leerzame avond was ge worden en spoorde de aanwezigen aan het werk van het Verbond te steunen en mee te werken het ver keer in goede banen te leiden. On der dankzegging aan het bestuur overhandigde de heer Kloet een couvert met inhoud voor eventuele aanvulling van het materiaal voor de verkeersinstructietafel. Produktie '60 in Canada groter dan ooit OTTAWA, 28-12. De Canadese minister van Handel, George Hees, heeft in zijn terugblik op 1960 me degedeeld, dat dit jaar opnieuw een goed jaar voor Canada is ge weest, waarin meer werd geprodu ceerd dan ooit. Hij liet echter te vens de waarschuwing horen dat de vooruitzichten voor de Cana dese uitvoer op de buitenlandse markten thans enigszins overscha duwd worden door een langzamer wordend tempo van de economi sche bedrijvigheid in de Verenigde Staten en door tekenen van aarze ling in het Engelse economische leven en in dat van enkele andere overzeese landen. De positie van Canada op de wereldmarkten is echter fundamenteel sterk geble ven. De minister drong verder aan op onderling begrip tussen werkge vers en werknemers, opdat de Ca nadese export concurrerend in prijs zou kunnen blijven. Toch geen sneeuwman SCHIPHOL, 29-12. Sir Ed mund Hillary, de 41-jarige bedwinger van de Mount Euerest, gelooft niet meer in het bestaan van de ver schrikkelijke sneeuwman. Vanochtend zei hij tijdens een kort. oponthoud op Schiphol: „De voetsporen, die de inheemse bevolking van Nepal geregeld in de sneeuw op grote hoogte ge vonden heeft, hebben wij tijdens onze expeditie ook gezien. Er is echter een alleszins redelijke verkla ring voor gevonden: het zijn sporen van kleine dieren, die later aan de zon bloot gesteld tot grotere omvang weggesmolten zijn". Er blijft alleen nog de vraag wie de vreemde geluiden voortbrengen, die volgens de inheemse bevolking af komstig zijn van wat zij de yeti's noemen. Maar ook daarvoor geloof ik dat mij een volkomen rationele ver klaring zullen vinden", meent sir Edmund. Werktijdverkorting gemeentelijke sociale werkvoorziening DEN HAAG, 29-12. De staatsse cretaris van sociale zaken en volksgezondheid heeft besloten een begin te maken met de werktijd verkorting voor degenen, die onder de voorwaarden van de gemeente lijke sociale werkvoorzieningsre geling voor handarbeiders werk zaam zijn. In een circulaire aan de gemeentebesturen bepaalt de staat secretaris, dat met ingang van 1 januari 1961 één vrije zaterdag per maand aan G.S.W.-wcrknemers moet worden toegekend met be houd van loon. SLUISKIL. In het „Elisabeth ziekenhuis" in Sluiskil is op 106- jarige leeftijd overleden mevrouw J. Veele, uit Axel. Mevr. Veele, die drie weken geleden samen met haar 76-jarige dochter in het zie kenhuis werd opgenomen, was de oudste inwoonster van Zeeland. Te voren genoot zij een goede gezond heid. Haar verjaardagen werden steeds gevierd onder grote belang stelling van dc plaatselijke bevol king.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1960 | | pagina 6