Raadsvergadering van Brouwershaven stond in het teken van het afscheid Goede woorden en geschenken werden uitgewisseld Brouwershaven, 29-12. Donder dagmiddag kwam de raad der ge meente Brouwershaven In voltal lige openbare vergadering bijeen onder voorzitterschap van burge meester J. L. van Leeuwen. Eervol ontslag als ambtenaar der burger lijke stand werd verleend aan de heer J. L. van Leeuwen. De ge meentesecretaris de heer A. Gunst deed voorlezing van een schrijven door de Min. van Binnenl. Zaken namens H.M. de Koningin, behel zende het eervol ontslag van de heer J. L. van Leeuwen als bur gemeester der gemeente Brouwers haven. In een zeer uitvoerige toespraak richtte de burgemeester zich tot de heren wethouders en raadsleden, waarin hij nog eens releveert, wat in deze acht jaren als voornaamste objecten in de gemeente werden gerealiseerd, o.a. bouw keersluis, wederopbouw van Brouwershaven na de stormvloed ramp, de sa menwerking tussen de eilandelij ke gemeenten onderling en de diverse gemeenschappelijke regelingen. De burgemeester stond verder stil bij de huidige positie van het eiland, waarvan de bevolking hard achter uitloopt daar het eiland zelf geen perspectieven biedt. „Men wil twee doeleinden bereiken of behouden: industrialisatie en de rust van de natuur". ,Dit is", aldus spr., „een onbereikbare symbiose. Het is no dig dat er een stoot wordt gegeven om tot verandering van inzicht en tot opvoering der aktivitelten te komen, opdat er bloei voor het eiland kome. In mijn acht-jarige periode als burgemeester op ons eiland heb ik een zekere streeflijn gemist naar een bepaald doel op economisch terrein". De burgemeester onderstreepte verder, dat Brouwershaven altijd een eigen koers heeft gevolgd, ge richt op samenwerking .Dit kwam veelal tot uiting in de gemeen schappelijke regelingen. Voor de toekomst van de kern Brouwershaven zijn er nog di verse wensen, o.a. gesloten rio lering, oprichting speeltuinver eniging, meerplaats voor kleine zeilboten, wandelpaden enz. Ook nieuwe scholen voor het lager onderwijs en kleuteron derwijs staan op het urgentie program. De burgemeester besloot zijn toespraak met mee te delen, dat het werk in de afgelopen acht jaar hem tot een grote voldoening is ge worden. Hij sprak de hoop uit, dat de nieuwe gemeenteraad der nieu we gemeente Brouwershaven het enige juiste besluit zal nemen de kern Brouwershaven met het histo rische fraaie stadhuis tot haar ze tel van bestuur te maken. „Ik heb net volste vertrouwen in de nieu we raad en de leiding". Tot besluit citeerde de voorzitter een gedeelte uit de kerstrede, gehouden door H.M. de Koningin. Woorden van dank Woorden van dank voor de pret tige samenwerking richtte burge meester van Leeuwen vervolgens tot de heren raadsleden, de ge meentesecretaris de heer A. Gunst, het ambtenarenkorps, de heer H. P. de Munck, hoofd o.l.-school, mej. E. Quant, hoofd der kleuter school, tot de heren Mudde en v. d. Vlugt, resp. groepscommandant en opperwachtmeester der rijkspo litie en de gemeentewerklieden C. Jonker en L. J. v d. Wielen. Tot ieder afzonderlijk werden woorden van lof toegezwaaid. Een bijzonder woord van afscheid richtte de voorzitter tot de nestor in de raad, wethouder O. van Nieuwenhuize, die zich na 1 jan a.s. geheel uit de gemeentepolitiek terugtrekt. Namens de gemeente bood Z.E. een fraai schilderstuk aan de heer van Nieuwenhuize aan, uit erkentelijkheid voor het vele OP LAATSTE DAG VAN ZELFSTANDIGHEID Kerkwerve kreeg eigen post-, telegraaf- en telefoonstation Oude poststation werd in ramp verwoest KERKWERVE, 29-12. Twee da gen voor het verliezen van zijn ge meentelijke zelfstandigheid was het voor Kerkwerve toch nog een grote dag: donderdagmiddag 29 de cember, kwam het na zeven jaar weer in het bezit van een eigen post-, telegraaf- en telefoonstation, dat met de dienstwoning voor de beheerder en zijn gezin als een mooi stuk nieuwbouw aan de Ring is gebouwd. Aan de opening ging een bijeen komst vooraf in het gemeentehuis, waar met het voltallig gemeente bestuur aanwezig waren de heren W. R Eelsingh, directeur van het postdistrict Middelburg, A. Zoute- welle, directeur, P. Staal, onder directeur en M. W. Rotte, employé van het postkantoor te Zierikzee, zomede architect L. H. A. de Jonge uit Zierikzee, de hoofdaannemer de heer Lemsom en de poststationhou der, de heer J. A. de Bil en echt genote De bijeenkomst werd geopend door burgemeester S Francke, die vervolgens een uitvoerige terug blik wierp op de voorafgaande ja ren, waarbij hij o.a. de namen noemde van de vroegere beheer ders van de postin richting, nu wij len de heer M Evertse en mevr. Lemsom, en eraan herinnerde hoe tijdens de ramp van 1953 het be staande poststation bijna geheel werd verwoest, wat hij aan de hand van een foto liet zien. Doordat me vrouw Lemsom niet meer in haar functie terugkeerde en er ook geen aanleiding bleek te bestaan om een nieuw kantoor te bouwen, moest Kerkwerve het eigen poststation missen. Daar echter de behoefte er aan zich steeds meer deed gevoe len werd in 1956 contact opgenomen met de toenmalige directeur van het kantoor te Zierikzee, de heer W. Kwant. Woorden van dank In dit verband gaf de burgemees ter uiting aan zijn dankbaarheid jegens de heer Kwant voor zijn grote medewerking en de aangena me samenwerking. Uitvoerig rele veerde spr. vervolgens de verder gevoerde onderhandelingen en de moeilijkheden, die overwonnen moesten worden, waarbij hij nog als belangrijke data noemde: 1 aug 1958 toen de gemeenteraad besloot de nodige middelen beschikbaar te stellen voor de bouw van een nieuw kantoor met dienstwoning, en 2 juni 1959 toen de aanbesteding kon plaats vinden, waarna begin juni 1960 met de bouw werd begonnen. Spr. bracht dank aan de P.T.T. voor de'ondervonden medewerking, aan de architect en de aannemers voor de prettige samenwerking en sprak de hoop uit dat de beambten, de heren de Bil en de Vlieger van uit het nieuwe kantoor met veel genoegen hun werk zullen kunnen doen. Speciaal richtte spr. zich ook tot mevr. de Bil, die in het nieuwe kantoor ook een belangrijke taak krijgt, en die hij ook geluk wenste met de nieuwe woning onder het aanbieden van oen bloemstuk. Dank bracht spr ook aan de heer J M. Neele, die zo lange tijd zijn telefoon belangeloos beschikbaar heeft ge steld ten dienste van het publiek. Tenslotte stelde hij de raad voor een telegram te zenden aan H.M. de Koningin en aan de Commissaris der Koningin in onze provincie, welk voorstel spontaan werd aan vaard. De heer Eelsingh achtte deze dag een historische voor Kerkwerve en noemde het een prettig feit dat deze ingebruikstelling nog juist plaats kon vinden voor de dag waarop Kerkwerve zijn zelfstandigheid gaat verliezen. Ook deze spreker herinnerde aan de gebeurtenissen van de laatste jaren, waarbij hij de woorden van de burgemeester nog op enkele punten aanvulde. Woorden van dank richtte hij ook tot de architect en de aannemers, de heren Lemsom, Hagesteijn en Quartel, de gemeente-opzichter en opzichter Ringelberg, waarna hij het echtpaar de Bil geluk wenste met het nieuwe kantoor en de nieuwe woning. Burgemeester en raad dankte hij voor de ondervon den steun en medewerking, onder het uitspreken van de hoop dat de nieuwe postinrichting zal bijdragen tot de verdere bloei van Kerk werve. Architect de Jonge bracht ver volgens dank aan de P.T T het ge meentebestuur en de aannemers en wenste de gemeenschap Kerkwerve van harte geluk met deze nieuwe aanwinst. Overdracht kantoor en woning De heer Eelsingh droeg vervol gens kantoor en dienstwoning over aan het postkantoor te Zierikzee en wenste de directeur geluk met deze uitbreiding van zijn ressort. Spr. beval de nieuwe inrichting in zijn goede zorgen aan era richtte zich in deze geest ook nog tot het echtpaar cle Bil. Ten slotte hoopte hij dat de bevolking van Kerkwerve zal be seffen dat hier weer een grote stap voorwaarts is gedaan. De heer Zoutewelle gaf, mede na mens het echtpaar de Bil, de ver zekering dat er naar gestreefd zal worden de P.TT.-zaken in Kerk werve zo goed mogelijk te beharti gen Hierna begaf men zich naar het nieuwe kantoor, waar wethouder Hanse, door het omdraaien van de sleutel de feitelijke opening ver richtte Direct daarop werden de eerste postale handelingen verricht. Burgemeester Francke bood de te- egrammen voor H.M. de Koningin en de citaties voor de eerste raads vergadering van de gemeente Mid- denschouwen aan, waarna wethou der van der Wekken een pakket voor zijn dochter in Zuid-Afrika aanbood. Nadat allen het kantoortje en de dienstwoning hadden bezich tigd begaf men zich opnieuw naar het gemeentehuis, waar verversin gen werden aangeboden en de heer Eelsingh nog een slotwoord sprak. goede werk in het belang der ge meente verricht. Dit stuk stelt het mterieur der Ned Herv. kerk voor, waarvan de heer van N. president kerkvoogd is. Wethouder van Nieuwenhuize dankte ontroerd voor dit fraaie ge schenk en voor de dankwoorden. „Ik deed niet meer dan mijn plicht" aldus de heer van N. Als persoonlijke herinnering bood de heer van Nieuwenhuize de heer van Leeuwen een fraaie servetring met gemeentewapen en inscriptie aan. Ook wethouder Dekker sprak een afscheidswoord, hierin resumé ge vend van alle werken, welke onder het bestuur van de heer van Leeu wen tot stand zijn gekomen. Andere sprekers Namens de fraktie der A.R.P. sprak de heer R. J. v. d. Wekken woorden van lof tot de burgemees ter en het overige personeel. De heer Matthijsse deed dit na mens de fraktie der P.v.d.Ade heer Jonker namens de V.V.D. Uit naam der raadsleden bood de heer R. J. v. d. Wekken de burge meester een fraai boekwerk van Rembrandt aan, bevattende fraaie reprodukties. De rij van sprekers werd beslo ten door de heer A. Gunst, gemeen tesecretaris, die woorden van dank sprak namens het secretarieperso- neel. Burgemeester v. Leeuwen dankte alle sprekers afzonderlijk met een kort woord voor de beste wensen en de fraaie geschenken. Na afloop der vergadering bood de gemeente aan de raad een maal tijd aan, welke werd gebruikt in hotel „Jacob Cats". ONZE PUZZELRUBRIEK rt Men zie voor de tekst elders in dit nummer. STAD EN PROVINCIE ZIERIKZEE Nieuwe stoelen benedenzaal Concertzaal Wij vernemen dat het in het voornemen ligt met maart 1961 de benedenzaal van de Concertzaal te voorzien van nieuwe stoelen. Zon der twijfel een belangrijk sluitstuk van de recente vernieuwing en modernisering van „ons aller" Con certzaal. Gelijktijdig met het plaatsen der stoelen zal de modernisering van PLECHTIGHEID TE RENESSE Scheidende leden brandweerkorps hartelijk gehuldigd Voor de aanvang van de raads vergadering had deze week In de raadszaal de huldiging plaats van een aantal leden van het vrijwilli ge brandweerkorps door burge meester mr. G. F. Lunsingh Ton- ckens. Hierbü waren vertegenwoordigd de gehele raad en het brandweer corps van Renesse. De burgemeester zei dat de loeien wie het hier betrof hun verdienste en kunnen gedurende lange tijd hebben bewezen. Als eerste richt te hij zich tot de heer C. B. v. Strien die lange tijd ondercom- mandant is geweest en nu het corps gaat verlaten. In vele jaren van trouwe dienst hebt u het corps naar beste kunnen gediend. U hebt begrepen iets over te moeten heb ben voor het algemeen belang om als het er op aan kwam uw naaste burgers behulpzaam te zijn, aldus spr. Hierna richtte de burgemees ter zich tot de heren H. Duson, J. J. Guequierre en C. P. de Feiter gezamenlijk, die gedurende 25 jaar lid zijn van het brandweercorps. De heren de Feiter, die 40 jaar lid is geweest van het korps, en J. J. Guequierre gaan het korps verla ten, terwijl de heer Duson nog in dienst blijft. Vele jaren bent U trouw lid geweest van het korps waarbij U wel het een en ander zult hebben meegemaakt. Vooral gedurende en na de rampdagen heeft het korps in zijn geheel veel en goed werk verricht. Het korps toonde hierbij aan onmisbaar te zijn voor de gemeenschap., zo sprak mr. G. F. Lunsingh Ton- ckens. De burgemeester sprak de hoop uit dat de grote verandering nu het korps een gemeentelijk brandweerkorps, is geworden een goede zal zijn. Hij was verheugd dat zoveel jongeren bereid zijn ge weest in het afgelopen jaar de plaats van de ouderen in te nemen. De burgemeester overhandigde het drietal hierna een oorkonde waarna hjj hen een zilveren me daille van de Ned. vereniging van Brandweercommandanten op de borst spelde. Woorden van dank De heer de Feiter sprak hierna woorden van dank tot de burge meester en de raadsleden voor de gesproken woorden en de onder scheiding die zij mochten ontvan gen. De commandant van het brandweerkorps de heer S. W. v. d. Hoek zei zeer verheugd te zijn met de onderscheiding, welke de leden van het korps ten deel zijn gevallen. De heer v. d. Hoek liet hierna nog eens in het kort de ge schiedenis van het korps dat in juli van het jaar 1935 werd opge richt de revue passeren. Met het meest gebrekkige materiaal werd onder leiding van opperbrand- meester N. Beije begonnen in au gustus van het jaar van oprichting met het blussen van een duin- brandje. Hoewel de middelen in de afgelopen jaren veel zijn verbeterd waarschuwde spr. er voor niet in slaap te vallen, daar men er voor moet zorgen de beste middelen bij de hand te hebben om paraat te zijn. Hoewel het vrijwillige brand weerkorps eigenlijk nog maar 25 jaar bestaat heeft men velen zien komen maar ook zien gaan. Enige gevallen waren hierbij van over lijden; als meest recente geval dacht hij hierbij aan de brand weercommandant wijlen de heer L. J. Kapper die het korps een warm hart toe droeg en hier dan ook buitengewoon veel voor heeft gedaan. Ten slotte deed hij een be roep op de jeugd paraat te blijven op haar ingenomen post. De heer C. B. v. Strien dankte de burge meester voor de tot hem gerichte woorden. „De prestaties welke door mij zijn geleverd heb ik be schouwd als een plicht en hulp te genover de naasten in onze ge meente. Dat dit eerst zonder - en later met vergoeding ging heeft hier nimmer iets aan af gedaan", zo merkte hij op. de foyer zijn beslag hebben gekre gen. In het kader van de vernieu wing is tot nu toe nog een ingrij pende dakrestauratie verricht. O.m. werd ook een Dancotherm-behan- deling aan het gebouw toegepast. Laatste raadsvergadering Renesse Ook te Renesse werd de af- scheidsvergadering gehouden van de gemeenteraad. De „zondvloed" va ncopy maakte het ons helaas niet meer mogelijk ook dit raads- verslag nog mee te nemen. Hier voor moeten wij verwijzen naar het volgende nummer. Ingezonden mededeling Die gebluste Zuurbracd zeil; dat gevoel van verlossing; dat wegvallen van U» vreet voor herhaling. Alles dank zij een paar Bennies. Rennies - het wondermiddel dat U niet missen kunt endat U nooit meer missen wilt als U de heerlijke werking eenmaal ondervonden hebt. Weifel niet - koop 'n pakje Rennies, steek er altijd een paar bij U. En zo gewapend gaat ge blij en onbezorgd aan iedere maaltijd, eenvoudig of méér uitgebreid. Bij de geringste aanwijzing of de he vigste aanval van overtollig maag zuur, helpen Rennies U uit de brand, doven ze Uw pijnen op staande voet. 'n Zegen en 'n uit komst - zo'n paar Rennies bij de hand EEN AF8CHEID Ook Oosterland beleefde historische laatste raadsvergadering Waarderende woorden voor burgemeester S. W. A. Laurense OOSTERLAND, 29-12. Ook de gemeenteraad van Oosterland, als zelfstandige gemeente, heeft voor de laatste maal vergaderd, onder voorzitterschap van burgemeester S. W. A. Laurense. De raad was voltallig op de heer v. d. Maas na, die verstek moest laten gaan door familieomstandigheden. Op de tri bune hadden enkele dames plaats genomen o.w. de echtgenotes van de burgemeester en van enkele raadsleden. De voorzitter opende de vergadering met het ambtsge bed. Onder de ingekomen stukken be vond zich een schrijven van Zee- land's commissaris, waarin hij zijn spijt betuigde geen gelegenheid te hebben persoonlijk afscheid van de verschillende aftredende burge meesters en raadsleden enz. te kun nen komen nemen. Hij wilde dit ;chriftelijk doen. dankende voor alles wat zij in het belang der ge meenten hebben verricht. Nimmer zal hij vergeten de vriendelijkheid die hij steeds in de gemeenten heeft mogen ondervinden. Verder was er een schrijven van de minister van binnenlandse za ken, betreffende het op de meest eervolle wijze ontslag verlenen aan de heer S. W. A. Laurense als bur gemeester dezer gemeente, met dankzegging voor het vele dat hij het belang der gemeente heeft verricht. Beide berichten worden voor kennisgeving aangenomen. Een onderzoek werd verder inge steld naar de geloofsbrieven van de heren C. P. Kuijper te Ouwerkerk en de heer S. Overbeeke te Nieu- werkerk, dat in de vorige vergade ring niet heeft kunnen plaats vin den. De daartoe benoemde com missie rapporteerde bij monde van de heer Bolle tov toelating van de genoemde heren als leden van de raad der gemeente Duiveland. Verder deelde de voorzitter mede, dat de vorige avond bij de brand te Nieuwerkerk gebleken is dat er een hapering was ontstaan aan de hogedrukpomp De brandweercom mandant de heer Capelle sprak in zijn afmeldingsrapport de wens uit, dat dit euvel zo spoedig mogelijk zal worden verholpen. De monteur, de heer Ista, sloot zich hierbij aan. Besloten werd de firma Bikkers in te schakelen om één en ander te herstellen. Rede burgemeester Nadat deze zaken waren afge handeld, nam de voorzitter het woord op deze voor hem als bur gemeester laatste vergadering van de raad. Spr. wilde geen uitgebrei de speech uitspreken. „Betreurens waardig is het dat Oosterland, na een zelfstandigheid van uitgere kend 607 jaren, deze straks zal ver liezen. Een verlies dat in de eerste jaren vreemd zal aandoen. De er varing met Sirjansland, dat 130 jaar met Oosterland één gemeente is geweest, is hiervan het bewijs. Onder alle omstandigheden blijven het toch twee gemeenten, ofschoon de samenwerking werkelijk goed te noemen was", aldus de burgemees ter. Dankbaar herdacht spr. de bij na achtjarige periode, waarin hij, met Gods hulp, heeft mogen mee werken in het b alang der gemeente. Met grote dank gewaagde spr. van de goede en vruchtbare samen werking, die hij steeds van wet houders en raadsleden heeft mo gen ondervinden. Spr. vond het jammer dat hij niet meer zal mo gen meewerken aan de sterke dy namische ontwikkeling die onze provincie mee gaat maken. Hij dacht in dit geval aan het Delta plan. „Aan de andere kant", aldus spr., „is er wel wat voor te zeggen dat in zo'n tijd als de onderhavige, maatregelen door de wetgever ge troffen worden om tot vergroting van gemeenten door samenvoeging en dergelijke over te gaan". Met dankbaarheid gewaagde spr. ver der van de hulp die de gemeente heeft mogen ondervinden in de na- rampse jaren Deze hebben het mo gelijk gemaakt ofn zoveel in het dorp en te Sirjansland tot stand te brengen. Spreker dacht hierbij aan de oprichting van nieuwe woonwij ken, rioleringera, besiratingen, sportveld, brandweer etc. en niet te vergeten de verfraaiing door be plantingen enz. Grote waardering heeft spr. voor het vele dat wet houder Bolle in het belang der ge meente heeft verricht. Een extra woord past hem, mede omdat hij de enige van het huidige college is die ook reeds zitting had bij de in stallatie van spr. op 1 april 1952. Verwachting tot zaterdagavond: Zachter zwaarbewolkt met hier en daar opklaringen en op de meeste plaat sen enige regen of motregen. Ma tige, nu en dan krachtige wind tussen zuid en zuidwest. Zachter. 31 dec. Zon op 8.48, onder 16.38. Maan op 16.00, onder 7.02. 1 jan. Zon op 8.48, onder 16.39. Maan op 16.46, onder 7.54. 2 jan. Zon op 8.48, onder 16.40. Maan op 17.38, onder 8.40. Volle maan: 2 jan. te 0.06. Hoogwaterstanden ZIERIKZEE: 31 dec. 1 jan. 2 jan. 2.18 v.m. 2.50 v.m. 3.28 v.m. BROUWERSHAVEN: 31 dec. 1 jan. 2 jan. 1.52 v.m. 2.31 v.m. 3.10 v.m. 14.32 n.m. 15.15 n.m. 15.54 n.m. 14.03 n.m. 14.45 n.m. 15.22 n.m. Springtij: 4 jan. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 29-12. Het K.N.M.I. deelt mede: Een oceaandepressie ten westen van Ierland met een luchtdruk in het centrum van 955 mb breidt zijn invloed geleidelijk over West-Europa uit. Een in be tekenis afnemende regenzone van de depressie verplaatste zich van morgen over Engeland langzaam in oostelijke richting. Achter deze zo ne dringt zaterdag gematigd zach te oceaanlucht tot ons land door.. In verband met de bewolking bleef de temperatuur in de afgelopen nacht punt. Veel heeft spr. met de heer Bolle besproken en er was altijd een goe de geest Ook roemde hij de bijzon der prettige samenwerking met het huidige en laatste college, en hij had nog graag lange tijd op deze wijze de belangen der gemeente willen behartigen. Doch de wetge ver heeft het anders gewild. Ook de secretaris de heer Zoeter, die straks eveneens de gemeentedienst verlaat, ontving een woord van warme dank voor al hetgeen door hem werd verricht, zomede ook het secretariepersoneel. „Nooit", aldus spr., „hebben we zelfs in de moei lijkste omstandigheden een ver geefs beroep op u gedaan". De bei de wethouders, de heren Bolle en Boogert feliciteerde de voorzitter met hun benoeming in de nieuwe raad, en hij hoopte dat zij de eer lijke en buitengewoon trouwe wijze van samenwerking ook in dit nieu we college zullen voortzetten. Dank aan de burgemeester Diep geroerd sprak de heer Bolle woorden van warme dank voor alles wat burgemeester Laurense voor de gemeente, met Gods onmis bare hulp, heeft tot stand mogen brengen. „Woorden", aldus spr.. „schieten hier te kort. Ondanks alles wat gebeurd is. moogt u toch nog een meest eervol ontslag van de minister ontvangen, en mede namens de raad feliciteren wij u hiermee zeer hartelijk en we spre ken de hoop uit dat u weer spoedig in een nieuwe werkkring zult wor den geplaatst", aldus de heer Bolle. Spreker bracht dank aan God die nietige mensenkinderen wil gebrui ken voor Zijn dienst Hier past een „Soli Deo Gloria". De heer de Bruinie (SGP), heeft maar kort in de raad gezeten, maar toch blijft deze tijd voor hem on vergetelijk, gezien de buitengewoon goede verstandhouding die er heerste, aldus deze spr. Ook de heer Stouten (SGP), bleek zeer goed te spreken over de wijze waarop de vergaderingen steeds werden ge leid. Vooral dat hot ambtsgebed werd ingevoerd stemde spr. tot grote voldoening. „Steeds", aldus richtte spr. zich tot de voorzitter, „hebt u een grote tegemoetkomend heid aan de dag gelegd wanneer er voorstellen werden gedaan; achter baksheid was u vreemd". Ook deze spr. wenste de burgemeester en zijn gezin het allerbeste toe. Ten slotte dankte ook de heer Op 't Hof voor hetgeen de voorzitter ook voor Sir jansland heeft gedaan. Spr. be treurde het feit dat er nu in de nieuwe raad geen vertegenwoordi ger van Sirjansland zitting zal ne men, doch hij beval de belangen van zijn dorp zeer aan bij de heren Bolle en Boogert De secretaris de heer Zoeter, sprak tenslotte nog een dankwoord voor de vriendelijke woorden tot hem gericht, en voor de laatste maal liet de voorzitter de hamer vallen, waarmede hij deze histo rische vergadering beëindigde. Mede namens zijn collega's van de pers sprak de heer Capelle nog een dankwoord voor de bereidwil ligheid hen steeds betoond door voorzitter en college. Spr. hoopte dat ook in het nieuwe college weer deze zelfde vriendelijkheid zal worden ondervonden. Met een handdruk namen tenslotte allen af scheid van elkaar.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1960 | | pagina 2