SCHOUWEN EN DUIVELAND IN 1960 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE zaterdag si december ïseo No. ihsi ^^X~X~X'XK'XX"XK'XKKKKKK~X"X'X>*'X- X-X-X-XK^X-X^X^X X^~X~X~X^X'*X~X~X^w;~X~XKK~X"XK"Xw^X"X~X~X~X~X~X~X~X~XK~X~X*XX~Xr»X*XX*XX*XX"X~X~X~X*,X*^~X~X"X**X~X**X"X*%*«X^X**X'*X**X Linksboven: De C.T.V. te Zierikzee kreeg de beschikking over een nieuwe sorteerloods, die op het industrieterrein werd gebouwd. - Daar naast: Schouwen-Duivelandse dames brachten wat bloemenjleur in het door een waterramp getroffen Tuindorp-Oostzaan - Rechtsboven: Schoolkinderen hielpen een handje om de provinciale weg Zierikzee- Westhoek een windscherm van populieren te geven. - Links hiernaast: Het Dijkwater bleek te zijn geworden één van Schouwen-Duivelands prominente vogelgebieden. Een kluut op zoek naar het „dagelijks brood". - Hieronder: 1960 stond ook weer in het teken van een sport- uitwisseling tussen Zierikzee en St.-Hilaire-du-Harcouêt. - Rechts hier naast: Opwekkend ivas de officiële opening van het dorpshuis te Ouwerkerk. Zeeland's commissaris plantte een boom aan de Buiten landse Perslaan". Links: Op vele plaatsen - ook te Zierikzee - werd het derde lustrum van de nationale bevrijding luisterrijk gevierd - Hieronder midden: Con Amore" te Noordgouwe kreeg nieuwe uniformen. - Hiernaast r.echts: Veel belangstelling trok het Bevrijdingsspel te Dreischor, dat op 5 mei ten „tonele" werd gevoerd. - Daaronder: Studenten bekeken de Westhoekse natuur intensief op zoek naar mieren. Links: Een enorm succes had een praalwagen van de Schouwse West hoek in het Goesse fruitcorso. - Daaronder: Het stedelijke industrie terrein kreeg „Superdam" er by, ondergebracht in een nieuw pand aan het Zuidhoekterrein. - Tijdens stormweer liep het m.s. „Trio" op de Kurkenoldam. Nadat het schip vlot was gesleept, voer het te pletter op de zeedijk, foto onderaan. - Rechts hiernaast: De „Blankenheim" de reddingsboot, die uit Veere overkomt naar Burghsluis kreeg Schouwse opstappers. - Er onder: Vooral de Westhoek had te kampen met win- teroverlast. Een overstroomd fietspad. - Midden onder: Te Zonnemaire werd de Prof. Zeeman-prijs uitgereikt. Hn«nHi B

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1960 | | pagina 13