SPIONNE IN PLASTIC Oud zeer Crisis in België Gemeenteraad van Noordwelle vergaderde voor de laatste maal ZIEKIKZEESUIE NIEUWSBODE donderdag 29 december i960 No. im» WEKELIJKSE WERELDSCHOUW Ingezonden mededeling Terwijl kort voor de kerstdagen de kabinetscrisis in Nederland een feit werd, dreigde zij in België. Bij onze zuidetburen broeit het verzet reeds lang, en dan pleegt het tot uiting te komen op buiten-parle mentaire wijze. Dat is na de oorlog (bijv. bij de koningskwestie, en la ter bij de cchoolpoiitiek) herhaalde malen gebleken. Ook nu weer hebben de socialis tische vakbonden de leiding geno men van ernstige stakingen, die het hele economische leven hebben verlamd, langer dan de 24 uur, waarvan ooispronkelijk was ge waagd De oppositie keert zich te gen de „eenheidswet" van het katholiek-liberale kabinet-Eyskens. Toen Kongo verloren ging, drong de premier aan op bezuiniging en versobering Nu waren op tal van gebieden in België administratief achterlijke toestanden gehandhaafd De sociale verzekeringen werkten met grote verliezen; de werklozen- uitkeringen kostten onevenredig veel; de belasting-administratie moest worden gemoderniseerd; er moest meer worden geïnvesteerd voor nieuwe bedrijven. Kortom, de regering wilde nu in één slag alle pijnlijke kwesties tegelijk oplossen. En natuurlijk kwam het neer op bezuiniging en hogere belastingen. Grieven Nu herinneren de socialisten er aan - men vergete niet dat zij in de oppositie drastisch spreken! - dat vóór de oorlog België „het pa radijs der rijken" werd genoemd, en dat volgens hen aan dit feit nog steeds weinig is veranderd. Daar tegenover moet men erkennen, dat oe Belgische arbeiders het na de oorlog beter hebben gehad dan bv. m Nederland of Frankrijk, omdat de verwoestingen geiinger waren, het handelsverkeer en het trans port zich zeer uilbreidden, de om vangrijke staalindustrie en de mij nen volop konden verkopen tegen hoge prijzen, en Kongo ook een bron was van inkomsten. Geleidelijk is daarin verandering gekomen. De textielindustrie kon al gauw moeilijk concurreren. De mijnen moesten ten dele stilgelegd worden, omdat de olie de steenkool te zeer beconcurreerde Kongo ging verloren. Toen echter de beste tij den vooi bij waren, bleek dat men in de jaren des overvloeds had na gelaten, het oude te moderniseren, zich voor te bereiden op feller con currentie, en het staatsapparaat te saneren. Ongelijke lasten Nu echter premier Eyskens „er het mes in wil zetten" deinst hij al even zeer terug voor het aantasten van gevestigde belangen. De Kolen- en Staalgemeenschap heeft geld be schikbaar gesteld voor het moder niseren of sluiten van oude mijnen, die niet meer rendabel zijn. Het geld der Europese Gemeenschap is echter gebruikt om winsten te ga randeren en slechts zeer ten dele om het mijnwezen te saneren. Da hale structuur van het be- De Gaulle's betwiste beleid drijfsleven is ouderwets, en daar verandert weinig aan. Datzelfde moet men, zeggen van de diensten, cie zich met Kongo be-ig houden, en daar botsen tegen de V.N. (mi nister Wigny heeft Hammerskjoeld een gek genoemd). Dat alles zou echter niet zoveel beroering wek ken. Die agitatie is het gevolg van het feit, dat de regering een aantal taken wil afschuiven op de gemeen ten, die dus haar belastingen moe ten verhogen en minder voor so ciale doeleinden zouden kunnen doen Het raadplegen van artsen bijv is duur in België, en op ge neeskundig gebied is de organisatie achter bij die in vele andere Euro pese landen. Belastingen De hoofdzaak voor de opposan ten is wel, dat er niets verandert aan de methode om de produktie ie verhogen in bedrijven, die meer werkloze mijnwerkers moeten op nemen; en dat het belastingsys teem niet verandert. Mensen met noge inkomens, die niet in loon dienst staan, betalen naar Neder- .andse maatstaven belachelijk wei nig inkomstenbelasting. Alles wat t maken heeft met eigen bedrijfjes, .vinkels, handel, vrije beroepen (artsen, advocaten enz.) ontsnapt voortdurend aan de fiscus. Daar staat tegenover, dat meer lan 60 pet. van alle staatsinkom- ten komen uit indirecte belastin gen, waaraan ieder per hoofd dus ivenveel betaalt al naar zijn be- noeften en verbruik, afgezien van djn inkomen. Nu wordt dit systeem weer dooi kruist door allerlei sub sidies, toeslagen, kortingen enz. onder dat vast staat, dat die dan wel de armsten ten goede komen. Ziehier dus de argumenten van de oppositie en de vakbonden Of zij voldoende de stakingsactie vorkla ren is nog een andere kwestie. Waarschijnlijk doet de algemene malaise mee: minder verkoop van kolen tegen lager prijs; inte natio nale Kongo-moeilijkheden, hier en daar werkloosheid Men spreekt al van „de zieke man" in Bruss'el. ïncezonden mededeling ZEER OT71DE handlgi knaaplUa 8.%, balt liter De gehelde gebelde van Wynand Focklnk AMSTERDAM. Een 46-jarige in woonster van Bloemendaal, mevr. D„ heeft in een toilet van een koffiehuis aan de Amsterdamse Keizersgracht een witgouden, met smaragd bezette ring, ter waarde van negenduizend gulden laten lig gen. Toen zij de vermissing na een half uur bemerkte bleek de ring, die verzekerd is, verdwenen te zijn. Dr. T. C. Tsao van de universi teit van Columbia te New York heeft op een tweedaags weten schappelijk symposium, dat aldaar is gehouden, verklaard dat men niet verbaasd moet zijn wanneer communistisch China binnenkort een atoombom tot ontploffing zou brengen of een ruimtevaartuig lan ceren. (Vrij naar Vondel). Het hemelse gerecht heeft zich te langen leste Bemoeid met Jan de Quay en zijn benauwde veste: Drie dagen voor de kerst, waar het nooit slechter trof, Viel, toch nog onverwachts, het Haagse Binnenhof. Het oudjaar doet nog zeer, een hopman als Van Aartsen Moest vluchten voor de bui, veel erger dan een maartse, En heel het kabinet deelde zijn droevig lot Voor ieder viel de deur in 't knarsend Bruine Slot. Er was geen lang beleg, ineens zei men: We gaan-es! Hoe hees zich stram te paard de veteraan Tilanus; Een brave Burger-borst hielp mee. zoals voorzegd, De achttienmaandse burcht werd tot de grond geslecht. Zo is de beer weer los nu Beerman is verslagen, Het kostte Korthals' hals in 't kortste van de dagen, Geen Zijlstra hijst meer 't zeil, voor hem is af de kous, Er komt een nieuw conclaaf, w,e treuren zonder Pous Wie zou in deze nood met Wim Kan willen ruilen? De man begon opnieuwom daarna uit te huilen; Wat wreed treft de artist dat politieke spel: Hoe zucht Paul Thomasvaêr, schreit Mimi Pieternel. De Haagse ooievaar heeft weer eens een verzetje. Misschien brengt hij vóór Paas een gloednieuw kabinetje, Jan gaat naar Pampus toe als Gijsbreght van weleer: Vaarwel, de Quay-steniet! Ons wacht een and're heer! JAAP MIJDERWIJK. Vergadering gemeente raad Westerschouwen Op maandag 2 januari a.som 10 uur 's morgens wordt in het ge meentehuis van Haamstede de eerste openbare raadsvergadering gehouden van de nieuwe gemeen tel aad van Westerschouwen Als belangrijkste punt vermeldt de agenda aanwijzing gemeentehuis voor de nieuwe gemeente, beëdi ging raadsleden en benoeming wet houders. Tevens vindt de beëdi ging plaats van de tijd. secretaris en de tijd. ontvanger. Kostbaar paneeltje gestolen uit museum ROTTERDAM 27-12. Vit het mu- seum Boymans-van Beuningen te Rottexdam is een kostbaar paneel tje gestolen, voorstellende de ge boorte van Maria. Het is een van de meesterwerken van de 15e eeuwse schilder Jan Provoost uit Brugge. Het paneeltje, dat 35 bij 19 cm. groot is, vertegenwoordigt een waarde van f 50.000. De dief stal moet vanmiddag gebeurd zijn tussen half één en tien voor één. Zod.a de suppoost de kale lijst zag hangen - het paneeltje was nl uit de lijst gedrukt - heeft hij alarm gemaakt, waarna het museum ge sloten werd en alle bezoekers wer den gefouilleerd. De dief bleek zich echter al uit de voeten te heb ben gemaakt. De verzekeringsplicht van huispersoneel AMSTERDAM, 27-12. De voor- zitter van de ziekenfondsraad heeft aan de algemene ziekenfondsen mededeling gedaan van de tot standkoming van een koninklijk besluit tot uitbreiding van de groep huispersoneel, die verzeke- ringsplichtig is ingevolge de ziek tewet en het ziekenfondsenbesluit. Met ingang van 1 januari 1961 is de verplichte ziekengeld- en zie kenfondsverzekering van toepas sing op degenen, die in loondienst van een en dezelfde natuurlijke persoon uitsluitend of nagenoeg uitsluitend huiselijke arbeid ver richten in diens private huishou ding, mits zij hun dienstbetrekking doorgaans op tenminste drie dagen per- week vervullen (tot dusverre moest de arbeid in de regel op ten minste vijf dagen worden verricht) Uiteraard moet ook aan de ove rige voorwaarden, bijvoorbeeld be treffende de loongrens, zijn vol daan. Zij, die tengevolge van deze maatregel op 1 januari 1961 ver plicht verzekerd worden, dienen zich - indien zij reeds vrijwillig verzekerd zijn - vóór 12 maart 1961 bij hun algemeen ziekenfonds aan te melden. Degenen die niet reeds vrijwillig verzekerd zijn, behoren zichte melden vóór 22 januari 1961 aldus deelt de ziekenfondsraad mee. Man vernielt bankbiljetten HAARLEM, 28-12. De Haarlemse politie is voor de tweede keer deze maand gewaarschuwd, dat een 49- jarige koopman uit Haarlem uit balorigheid bankbiljetten verniel de. Enkele weken geleden stak de man, toen hij onder invloed van sterke drank verkeerde, een sta peltje biljetten ter waarde van f 625 in brand Daar zijn vrouw de resten bij elkaar veegde, zodat de nummers onherkenbaar waren, kwamen zij niet in aanmerking voor vervanging. Dinsdagavond verkeerde de man opnieuw onder invloed van drank en toen hij thuis ruzie kreeg, knip te hij twee bankbiljetten van f 25 en acht biljetten van f 10, samen voor f 130 in snippers. Met behulp van de politie kon den deze snippers verzameld wor den en thans hoopt men bij de Ne derlandse Bank nieuwe biljetten te kunnen krijgen. SPORT VOETBAL Burgh I-De Schutters I 2-1 Over de wedstrijd kunnen we kort zijn; het was één glijd- en smijtpartij. Burgh speelt voor de wind en zet de Schuttarsverdedi- ging aan het werk. Een doelpunt valt aan de andere kant als rechts buiten Luijten een schot lost dat Kloet volkomen verrast (0-1). Dit gebeurde in de 5e minuut. Na 10 minuten spelen zet Theo v. Nieu- wenhuize keu. ig voor en Kees Rijn berg kopt de gelijkmaker in de touwen (1-1). Burgh is veel sterker doch de gladheid en het goede keepwerk van Voeten doet vele kansen verloren gaan Een kwar tier voor de rust lost J. Hanse on verwachts een mooi boogschot dat doel treft (2-1). Na de ïust is het droog geworden en de wind afge nomen. Moeizaam slepen de spe lers zich door poelen en plassen De geel-blauwen missen een schut- ter maar toch moet keeper Kloet I vaak handelend optreden. De scheidsrechter geeft na de rust vreemde beslissingen. Onder de modder, doornat, doch van binnen zeer verhit menen enkele spelers één minuut voor tijd elkaar licha melijk te moeten aftuigen, doch met vereende krachtgn wordt een vechtpartij voorkomen. Afscheidsrede burgemeester mr Lunsingh Tonckens Onder voorzitterschap van wnd. burgemeester mr. G. F Lunsingh Tonckens kwam de gemeenteraad van Noordwelie vrijdag 23 decem ber voor de laatste openbare ver gadering bijeen. N.a.v. de notulen informeerde de heer Hendrikse naar het onderzoek dat b. en w. zouden instellen be treffende de brandstoffentoeslag aan minder-draagkrachtigen boven de 65 jaar. De voorzitter deelde mee dat dienaangaande enige moei lijkheden zijn gerezen. B en w. hadden gedacht de inkomstengrens te brengen op f 2000 voor gehuw den. De heer Hendrikse zou graag een oplossing zien. waarop de voor zitter de vergadering schorste en de raad overging in besloten ver gadering. Na heropening zei de voorzitter dat volgens voorstel Hendrikse de inkomstengrens voor gehuwden was vastgesteld op f 2250, vour ongehuwden op f 1600. Hierna werden door de resp. vertegenwoordigers verslagen uit gebracht over vergaderingen van enige gemeenschappelijke diensten. De regionale brandweer Bij de behandeling van de reke ning en begroting regionale bi and- weer sprak de voorzitter woorden van waardering over het actieve corps van Noordwelle onder de be kwame leiding van commandant J. van Sluijtërs. Hij hoopte dat bij ïe- organisatie van de brandweer met die eigenschappen rekening zal worden gehouden De heer Hen drikse betreurde het dat van de post onderhoud en instandhouding materiaal bedragen zijn afgevoerd, te.wijl toch het materiaal onvol doende en verouderd is, wat vooral bij wedstrijden telkens blijkt, het geen de voorzitter beaamde. Overgegaan werd tot verkoop van een stukje grond aan mevr L. C. Lokker-v. d. Zande, voor de to taalprijs van f 90. Voor de giftprijs van f 750 werd besloten de sloop van de aangebouwde schoollokalen te laten verrichten door de firma L. C. Bom en Zn. te Burgh Namens de kerkvoogdij dankte de heer C. A. Boogerd voor het vlotte verloop van de besprekingen Beheerscommissie Dorpshuis Aan de orde kwam vervolgens de vorming van een beheerscom missie voor het Dorpshuis, dat naar mening van b. en w. na 1 januari t.s. beschikbaar moet zijn voor alle verenigingen B. en w. hadden ge dacht deze commissie te vormen uit personen van alle groeperingen, uit de ke.n, speciaal ook het lid van de nieuwe gemeenteraad de heer M. J. Steur en verder de he ren M. C Moermond, J. C. Hen drikse en Joh. v. Sluijtërs alsmede ambtshalve de burgemeester van Noordwelle en straks de nieuwe burgemeester van Westerschouwen. De raad besloot aan genoemde per sonen te doen informeren deel te willen uitmaken van genoemd be stuur. De heren Steur en Hendrikse bleken ter zitting bereid hun be noeming aan te nemen Namens de kerkvoogdij diende weth. C. A. Boogerd het verzoek in de kerkdiensten in de school te mogen houden, evenals de diensten van de zondagsschool, voor de tijd van de restauratie van de kerk. Het staat nog niet vast in hoever het Dorpshuis hiervoor geschikt zal zijn, bij gereedkomen kan de zaak opnieuw worden bezien. De heer Hendrikse zei het niet wenselijk te achten andere bijeen komsten in de school te houden, mede in verband met het nieuwe meubilair etc. De kwestie zal tot een oplossing worden gebracht in overleg met de dorpshuiscommissie en het hoofd der school. In antwoord op een vraag van de heer de Braai deelde de voorzitter mee dat de nieuwe school dit jaar nog niet voor eerste oplevering in aanmerking komt De raad betreur de dit ten zeerste en had weinig woorden van lof voor de architect en de opzichter wegens de geble ken gebreken en ondeugdelijke bouw. De heer S. Hart zag graag de pa den van de begraafplaats herbe- grind, hetgeen zal geschieden en informeerde naar het torenuurwerk waarvan het euvel z s.m. zal wor den verholpen. Afscheidsrede burgemeester Na afhandeling sprak de burge meester een afscheidsrede uit. Mr. Lunsingh Tonclcens was als zoda nig 11 jaar in Noordwelle werk zaam en zei veel te hebben zien veranderen en waardering te heb ben voor de wijze waarop veel tot stand is gekomen. Na de jaren van leed en zorg na de ramp kwamen er meer mogelijkheden en was men veel actiever op allerlei gebied. Noordwelle kon gelukkig op eigen wijze deelnemen aan de grote structurele wijzigingen die op het eiland plaats vonden. Verbeterin gen zijn o.a. de bestrating en rio lering, zij het nog zonder zuivering, de in goede staat verkerende be-, planting, het fraaie sportveld. To ren en (straks) ook de kerk kun nen er weer tegen terwijl de wo ningen en woningwetwoningen na herstel naschade weer in goede staat komen. Als de nieuwe school in gebruik is genomen kan de ge meenteraad trots terugzien op het verricht® werk. Woorden van dank Spr. bracht dank voor de samen werking met de wethouders en raadsleden, de gemeentesecretaris de heer Haringman en de heer B. Th. Boot. Hij wenste het nieuw be noemde raadslid de heer M. J. Steur en de nieuwe secretaris de heer Haringman vruchtbaar wer ken toe in de nieuwe gemeente Westerschouwen en hoopte dat de kern Noordwelle vruchten zal mo gen plukken van de samenvoeging. De heer P. G. Boot dankte het college van b, en w en de raads leden voor de prettige wijze van samenwerken in de afgelopen ja ren. De heer J. C. Hendrikse dankte eveneens voor de prettige wijze van samenwerking. Ondanks me ningsverschillen. wist men toch steeds begrip voor eikaars opvat ingen te vinden. Dit heeft tót goe ie resultaten geleid. Spr. feliciteer de de heer Steur met zijn benoe ming evenals de heer Haringman. De heer Steur bracht dank voor de tot hem gesproken woorden en hoopte zijn beste krachten te kun nen blijven geven. Ook de heer Haringman hoopte in het nieuwe verband zijn beste krachten té kunnen geven en zei in ruim 30 jaar prettig te hebben sa mengewerkt en hoopte dat de kern gemeenschap. zal mogen blijven bloeien. Zes Schouwen-Duivelandse burgemeesters kregen eervol ontslag MIDDELBURG, 27-12. Het pro- vinciaal bestuur van Zeeland heeft bekend gemaakt dat bü koninklijk besluit met ingang van 1 januari 1961 in verband met de opheffing van hun betrekking eervol ontslag verleend is aan de heren S. W. A. Laurense als burgemeester van Oosterland, J. Romeyn als burge meester van Ouwerkerk beiden onder dankbetuiging voor de goe de en langdurige diensten als zo danig bewezen, J. L. van Leeuwen als burgemeester van Brouwers haven, N. A. van Wyk als burge meester van Noordgouwe, Jhr. A. van Citters als burgemeester van Burg en mr. C. F. L. Tonckens als burgemeester van Renesse met dankbetuiging voor de diensten als zodanig bewezen- KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Barneveld: P. H. Boigers, Birdaard (verbeterd be richt). Aangenomen naar Suameer: J. L. Couvee, Rheden- naar Windesheim: vie C. M. van Ede, Deventer; naar Dinteloord: G. Broere, Dinteloord. Ger. Kerken Beroepen te Baarland: M. V. J. de Ciaene; kand. te Oosterbeek. Bedankt voor 's-Gravenhage- Loosduinen (7e pred.pl): G. ij. Vellenga, Apeldoorn. Chr. Ger. Kerken Tweetal te Rotterdam-Kralingen: L. S. den Boer, Sassenheim en M. W. Nieuwenhuijze, Amsterdam. Bedankt voor 's-Gravenzande: N. de Jong, Katwijk aan Zee. Evang. Luth. Kerk Tweetal te Amsterdam (vac. dr. G. J. Lisidijer): K. Berveling, -Edam en dr. C H. Lindijer, Rotterdam. Ger. Gemeenten Beroepen te Scheveningen: C. Hegeman, Genemuiden. Rabbijn doet theologisch examen AMSTERDAM, 24-12. Aan de rijksuniversiteit te Leiden is de heer J. Sootendorp, rabbijn van de liberaal Joodse gemeenten van Am sterdam en Den Haag geslaagd voor het doctoraal examen in de theolo gie. Dit is de eerste keer in de ge schiedenis, dat een rabbijn aan een Nederlandse universiteit een theo logisch exarrfen heeft afgelegd. De toenemende belangstelling voor het gesprek tussen Joden en christenen over geloofsvragen ^heeft rabbijn Soetendorp er toe gebracht een grondige studie van het christen dom te maken; deze studie heeft nu oök zijn - voorlopige - universi taire afsluiting gevonden. FEUILLETON (43) „Precies, en dan ongunstig opge vat. Zolang Becker nu maar achter smokkelaars en vuile zaakjes zat, ging het best. Hij is geknipt voor zulk werk en een paar jaar geleden heeft hij tienduizenden lezers da genlang in spanning gehouden met zijn avonturen, die ongetwijfeld voor het giootste deel op waarheid berustten. En misschien zoekt hij i-og wel naar zulke kopij Maar me neer had er altijd aardigheid in, de familie-aangelegenheden van som mige mensen uit te pluizen en al lerlei intimiteiten aan de grote klok te hangen. Je weet wat de En gelsen de yellow press noemen. Iets dergelijks bestaat in Zwitser land niet. Dat slikken wij niet Tom kon dat niet begrijpen. Telkens wanneer hij wëer wat excentrieks of misdadigs had uitgeplozen en met zijn verhaal bij de hoofdredac tie kwam, stootte hij het hoofd om dat het onmogelijk kon worden, op genomen. Er mee naar een andere krant lopen mocht niet. En dus kreeg hij hooglopende ruzie met zijn chefs en werd er uit geschopt. Ik vermoed, dat hij geen gemakkelijke jeugd heeft gehad, daar in Züiich. Om zijn haarkleur zal hij wel eens uit gejouwd zijn en zo Misschien leeft in hem een onbewuste rancune- crang en heeft hij daardoor neiging zich in allerlei zaakjes te steken die hem niet aangaan. Kortom: hij weet nooit waar hij moet ophou den en dat is zijn fout". Het was Louiss volkomen duide lijk Ze begreep, dat Tom Becker ook voor haar een permanent ge vaar betekende. „Tenslotte dat ar tikel. Zoals je weet heb ik zijn chef opgebeld en gezegd, dat ik zijn pennevrucht eerst zelf wilde lezen. Nu, dat was maar goed' ook". „Had hij dan iets bijzonders ont dekt?" „Dat niet. Maar hij schreef toch al te duidelijk over de bedoelingen van mijn eigen experimenten. Dat had hij dus tóch uit von Halle ge kregen M'et het oog op de concur rence moest ik dat wel schrappen. Dat bevorderde zijn goede humeur ook vast niet". „Zouden de Dubois' dan voordeel hebben gehad van wat Tom schreef?" Ze vroeg het uiterlijk rustig, maar wachtte gespannen op het antwoord „Ongetwijfeld. Al was het alleen maar hei feit, dat ik dat soort proeven neem en mij niet bepaal tot controle op grond stoffen en eindprodukten. Zij zou den er rekening mee kunnen hou den en zelf ook zoiets op touw kunnen zetten. Speciaal Jean Du bois is daar wel ioe in staat". „Wie is Jean Dubois?" „De oudste zoon van de overle den heer Dubois Ik hoor, dat hij de zaak van zijn vader wil voort zetten. Ik ken hem heel goed,, want ik heb samen met hem gestudeerd Hij is 'n uitstekend chemicus, die op d'en duur zeker wat zal bereiken Op 't ogenblik schijnen de Dubois' moeilijkheden te hebben met het vei delen van de erfenis, maar de bedoeling is toch dat xe de fabriek voortzetten. Ze zijn zelfs van plan met een paar nieuwe artikelen op de markt te komen". „Wat voor dingen?" „O, heel aardige Die Jean schijnt een neus te hebben voor nieuwe mogelijkheden. Je weet dat ze te genwoordig dwepen met van die rotan bloemenhangertjes aan de wanden. Je kunt er een sierpotje in zetten en daarin de gewone bloeriv- pot. Nu, rotan moet natuurlijk in gevoerd worden en is vrij duur. „Ho", zeggen de Dubois', „wij kun nen ze veel goedkoper en sterker maken. Buig doodgewoon metaal draad in die vorm, omhul het met plastic en klaar is Kees" Kan bo ven dien in allerlei kleuren wor den geleverd. Van het een komt het ander. Een stenen sierpot is nogal zwaar. Fluks maken zij ze van plas tic Veel lichter en ook weer meer mogelijkheden wat kleur betreft. En nog zijn ze niet aan 't eind. Als je van dat bloempottendraad kunt omhullen met plastic, waarom dan geen waslijnen gemaakt? Geen last meer van doorroesten en zo. Van waslijnen komen ze weer op gor dijndraden en plastic wasknijpers en ga zo maar door". Louise luisterde met open mond. ,,Maar dat is fantastisch Hoe ben je daar allemaal achter gekomen, Paul? Zijn die dingen dan al op de markt? Ik heb er zelfs nooit van gehoord!" Bonnard grinnikte. „Ik heb mijn mannetjes, die mij op tijd inlich ten. Niet alleen wat de importeurs van plastic betreft, want die moet .ie ook niet vergeten. Ook de Du bois' moet ik in de gaten houden. Maar dat zit wel goed". (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1960 | | pagina 5