The Tommy Steel Story QONCERTZAAL sjfFT BIOSCOOP STAD EN PROVINCIE j De ondergang van de „Mary Deare Financiën en Economie 14/1 ZIERIKZEE Vergadering V.V.V. Het bestuur van V.V.V. is voor nemens op woensdag 4 januari a.s. in hotel „Van Oppen" een verga dering te beleggen, waarvoor di verse vertegenwoordigers van ver schillende organisaties en bedrij ven zijn uitgenodigd. Men wil ko men tot de vorming van een „kring van kiesmannen", die in de toe komst het bestuur zal kunnen advi seren en helpen bij de ontwikke ling en uitvoering van plannen. Gedurende de campagne 1960 zijn er aangevoerd via de weeg brug „Het Sas" alhier: '24.577.978 kg suikerbieten. Aanrijding op Scheepstimmerdljk Dinsdagmiddag omstreeks vier uur vond op de Scheepstlmmerdijk ter hoogte van villa „Rodenburg" een aanrijding plaats tussen twee personenauto's. De ene wagen, een Belgische personenauto bestuurd door H. C. V. uit Antwerpen, kwam gereden uit de richting van Zie- rikzee maar kon niet tijdig genoeg meer stoppen voor een geparkeerd staande groentewagen om voor rang te verlenen aan de hem te gemoetkomende auto bestuurd door de burgemeester van Bruinis- se, de heer C. H. v. d. L. Een aan rijding was het gevolg, waarbij de wagen van burgemeester v. d. L. behoorlijk aan de voorzijde werd beschadigd. De schade aan de Belgische auto was gering. BURGH Laatste vergadering gemeenteraad Alhier zal vrijdagmorgen a.s, de laatste openbare vergadering wor den gehouden van de gemeente raad. Deze afscheidsbijeenkomst is vastgesteld op 11 uur 's morgens. HAAMSTEDE Laatste vergadering gemeenteraad Vrijdagavond a.s. wordt alhier de laatste openbare vergadering gehouden van de gemeenteraad. Deze afscheidszitting vangt aan om 7.30 uur. BRUINISSE De door de leerlingen van de zondagsschool te Bruinisse gehou den collecte voor de kinderen van Hongkong bracht het mooie bedrag van f 137,50 op. Filmavond „Bruse Boys" In hotel Storm te Bruinisse werd voor de leden van de voetbalver eniging „Bruse Boys" een film vertoond over de techniek van het voetbalspel. Deze film was bijzon der leerzaam. De verschillende ma nieren van bal-behandeling werden goed uitgebeeld, alleen was het jammer dat de bijbehorende tekst in het Duits werd gesproken. De voorzitter van de vereniging de heer A. van den Berge, opende en sloot deze leerzame avond. Sorteermachine greep jongen De 12-jarige Henk Lagendijk uit Rotterdam, die zijn vakantie door bracht bij de commissionair J. van den Berge te Bruinisse, was al en kele malen gewaarschuwd, niet te dicht bij de aardappelsorteerma chine te komen in de sorteerloods van firma A. van den Berge te Bruinisse. Toen hij desondanks toch weer op de machine klom werd zijn das gegrepen door een der bewegende delen, met het ge volg dat zijn keel werd dichtge knepen en hij met zijn hoofd werd meegetrokken tussen de poelies van de sorteerband. Hij verloor het bewustzijn, maar gelukkig wis ten de in de loods aanwezige heren A. J. Geluk en L. Kik Cz., de ma rine te stoppen en terwijl Geluk het lichaam wist op te tillen werd hij door Kik losgesneden. Toen hij was bevryd, gelukte het vrij spoe dig de levensgeesten weer op te wekken, maar de knaap was aan het hoofd gewond. Dokter van Leeuwen verleende de eerste ge neeskundige hulp DRE1SCUOR Laatste vergadering gemeenteraad De raad van deze gemeente zal vrijdag 30 december a.s. des n^m. 5 uur voor de laatste maal in openbare vergadering bijeenkomen De agenda vermeldt een 6-tal pun ten w.o. de voorlopige vaststelling van de gemeente-rekening 1959; goedkeuring van de rekening van de gemeentelijke instelling voor Sociale Zorg te Dreischor over '59; en restauratie Nederlands Her vormde Kerk. Koperen ambtsjubileum burgemeester A. H. Vermeulen Op 1 januari a.s. hoopt burge meester A. H. Vermeulen zijn 12Vz jarig ambtsjubileum te herdenken. De burgemeester zal op maandag 2 januari a.s. des nam. van 4-5 receptie houden in het Dorpshuis. OOSTERLAND Stijlvolle kerstviering zondagsschool Do laatste kerstfeestviering van dit jaar zal wel die van de zondags school zijn geweest op de avond van de tweede kerstdag in de Ned. Herv. kerk, onder leiding van de onderwijzers de heren J. van der Maas en L. van Dijke Deze bijeen komst was goed bezocht door ouders en leerlingen en verdere be langstellenden. Gebruik werd ge maakt van een liturgie, uitgegeven tioor de Ned. Zordagsschoolvereni- ging. Na inleidend orgelspel door Ria Stoutjesdijk volgde een wel komst woord door de heer van der Maas. Verder werden verschillende I psalmen en kerstliederen gezongen door de aanwezigen en door de kinderen in wisselzang. Het Kerst evangelie werd verteld door ds. Rijks, waarna Leny Stouten een kerstverhaal vertelde. Verder heb ben enige meisjes fluitmuziek ten gehore gebracht. Tijdens de dienst werden de kinderen getracteerd, terwijl zij ook allen nog een zakje snoep mee naar huis kregen. Een zestal leerlingen verliet de school, waarvan er twee een kerstboekje ontvingen en vier een kinderbijbel Chr. verenigingen vierden kerstfeest Het kerstfeest van de christelijke verenigingen in deze gemeente werd gevierd op Eerste Kerstdag. Gebruik werd gemaakt van de li turgie: „De duisternis gaat wijken Vragen gesteld door ds G. J. Rijks werden beantwoord door mej. A. Boot en de heer H. M. Boogert. Gebed en Schriftlezing in dichtvorm werden afgewisseld met zang van allen. Medewerking werd verder verleend door de Chr. Gem. Zangver. „V.Z.O.S". De avond werd verder gevuld met een kerst meditatie, een kerstvertelling en declamatie, waaraan verschillende leden medewerkten. NIEUWERKERK Geslaagde kerstzangdienst Zondag 1.1. werd in het kerkge bouw van de Ger. Kerk alhier een kerstzangdienst gehouden. Mede werking verleende het zangkoor „Een Naam is onze Hope" en het kinderkoor „Van knop tot bloem", onder leiding van de heer Joh. Schouls. Het votum en gebed werd gespro ken door dr. Becker. Door de ge meente en koor werd daarop ge zongen Ps. 98 1 en 2; het koor zong „Kerstnacht". Schriftlezing daaropvolgend werd verzorgd door ds. Westerhof, welke las Lucas 2 1-7. Toepasselijk daarop zong de gemeente „Wat heil, een kind is ons geboren". De tweede Schrift lezing was Lucas 2 8-14, als ant woord hierop zong de gemeente „Ere zij God in den Hoge". De der de Schriftlezing Lucas 2 15-20, hierop zong de gemeente „Zo, zo lief had God de wereld". Koor en kinderkoor zong' Kerst-cantate. Ds. Westerhof hield een korte overdenking naar aanleiding van Cor. 8 9, nl. dat Jezus Christus is arm geworden om ons rijk te ma ken. Hierna werd de Lofzang van Maria gezongen, het koor vervolg de met „Stille Nacht". Na het ge bed zong het kinderkoor „Daar ruist langs de wolken". Besloten werd met gezamenlijke zang: Psalm 150 1 en 3. Het koor en kinderkoor hebben met overgave en gevoelvol de verschillende zangnummers voor gedragen. Het kerkgebouw was tot de laatste plaats bezet met belang stellenden die zeker van deze mooie dienst hebben genoten. Bij de uitgang werd een collecte ge houden voor het Ned. Bijbelgenoot schap. Enige dagen vroeger heeft het zangkoor „Een Naam is onze Hope" in het Rode Kruisziekenhuis in Zierikzee een aantal kerstliederen voor de patiënten en zusters ge zongen, waarvoor hen namens de patiënten en zusters dank werd ge bracht. Kerstviering welpen Door de welpengroep van de pad vinders „Vierbannen" werd zater dag 11. in eigen kring het kerst feest gevierd. Alvorens hiertoe over te gaan werd aan de oudste inwoners van onze gemeente een kerstgroet gebracht, in de vorm van een fruitschaaltje. DUIVENDIJKE Gebouwen naderen voltooiing Het nieuwe gebouw, dat in op dracht van de landbouwer de heer I. den Engelsman uit Sint Maar tensdijk aan de Hogenboomweg wordt gebouwd, nadert zijn vol tooiing. Ook komt er schot in de bouw van het bedrijf van de heer J. Koopman Az. eveneens uit St. Maartensdijk. Dit bedrijf staat in de buurt van de delingsdijk. Beide bedrijven hebben ieder een opper vlakte van plm. 19 ha. Tractor te water Door nog onbekende oorzaak ge raakte een tractor met ploeg van de heer A. v. d. Weele Azn aan de Hogeweg te water. De tractor kwam omgekeerd in de modder terecht, maar nog juist op tijd kon de bestuurder door er af te sprin gen het leven redden. De firma Anker te Zierikzee heeft het ge vaarte weer op het droge gebracht. BRUINISSE Dodelijk verkeersongeluk bij St.-Philipsland Woensdagavond vond om half zeven is op de rijksweg bij St. Phi- lipsland een verkeersongeval ge beurd, dat aan de 78-jarige mevr. H. Ronde-Boogert uit Bruinisse het leven heeft gekost. Mevr. de Ronde, die op bezoek was geweest op Sint Philipsland, wilde met een bus naar huis terug keren. Toen de bus voorkwam wilde zij de weg oversteken. Zij heeft daarbij waarschijnlijk de auto niet opgemerkt, die uit de andere richting kwam. Zij werd gegrepen en was op slag dood. Verlaat kerstfeest jeugdclub „Rhode" De jeugdclub Rhode te Bruinisse vierde, omdat niet alle jeugdvere nigingen tegelijk kunnen vergade ren, woensdag 28 dec. nog een ge zellig Kerstfeest. De leidster Iefka J. C. Padmos, had voor een heerlijke kop soep gezorgd en dit gecombineerd met cadetjes en krentebollen vormt een heerlijke maaltijd. De Kerstliturgie voor jeugdclubs werd afgewerkt, waarbij Adrie van den Houten het Kerstevangelie in eigen woorden vertolkte. Verder was er uit de aard der zaak decla matie en werd er lustig gezon gen, terwijl aandachtig geluisterd werd naar een mooi Kerstverhaal. Éen geslaagde avond. BROU WERSHA VEN Vergadering nieuwe gemeenteraad De raad van de nieuwe gemeente Brouwershaven hoopt op 2 januari a.s. te vergaderen in het stadhuis van Brouwershaven. Aan de orde komen de beëdiging van de raadsleden, de beëdiging van de tUdciyke secretaris der ge meente, de beëdiging van de tyde- lyke ontvanger, de verkiezing der wethouders en de voorlopige aan wijzing van het huis der gemeente. NIEUWERKERK Collecte tijdens kerstzangdienst De collecte, gehouden tijdens de gemeenschappelijke kerstzang dienst, op 25 december jl. gehou den te Nieuwerkerk, en bestemd voor het Ned. Bijbelgenootschap, heeft opgebracht f 102,37. SIRJANSLAND Kerstviering bejaarden De bejaarden vierden vorige week het kerstfeest in het Vereni gingsgebouw. De leiding van deze samenkomst was in handen van mevr. de Ronde-Bolijn. Met orgel begeleiding van mevr. Heijboer- Stuik werden enige kerstliederen gezongen, een toepasselijk gedicht werd voorgedragen door mevr. de Ronde-Bolle. Prachtig was de uit gevoerde kerstliturgie, waarna me vrouw de Ronde-Dalebout een kerstverhaal las. Bijdragen waren er van mevr. v, d. Maas-Tuitel en mevr. Hoogerhuis-v. d. Berge. Met het zingen van enige kerstliederen werd deze geslaagde samenkomst besloten, waarna me,vr. de Ronde- Bolijn alle medewerksters aan deze mooie middag dank zei. PLECHTIGHEID IN 'S-LANDSKAMER TE ZIERIKZEE Gouden eremedaille Oranje-Nassau uitgereikt aan de heer A. J. Davidse Veertig jaar in dienst van het Waterschap Zierikzee, 29-12. Op een heden (donderdag) morgen gehouden bij eenkomst in de benedenkamer van 's Landskamer heeft burgemeester mr. F. Th. Dückmeester de ere medaille in goud, behorend bij de Orde van Oranje Nassau, uitge reikt aan de heer A. J. Davidse, commies A ten burele van het wa terschap „Schouwen-Duiveland". Het koninklijk goud voor de heer Davidse is een erkenning van ver diensten, voor zijn 40 jaar getrou we arbeid bij het waterschap, waarvan hij 38 jaar het oude wa terschap Schouwen diende en na de polderconcentratie het nieuwe waterschap „Schouwen-Duiveland" Na voorlezing van het koninklijk besluit, spelde de burgemeester de onderscheiden stadgenoot, het goud op de borst. De burgemeester stond uitvoerig stil bij de kassierswerkzaamheden van de heer Davidse, die langza merhand evolueerden tot grotere verantwoordelijkheid en een be trokken zijn bij de administratieve gang van zaken. Andere activiteiten „Dit is zeker een gelukwens waard", aldus mr. Dijckmeester, die vervolgens wees op andere ac- Jiviteiten van de heer Davidse, die hoofdzakelijk op gereformeerd kerkelijk erf liggen. „Van deze kerk bent U één der steunpilaren", aldus de burgemeester, die verschillende functies van betrokkene memo reerde, als voorzitterschap van de jongensvereniging, lid van de com missie van beheer, vooral belang rijk door enkele ingrijpende res tauraties van het kerkgebouw, het penningmeesterschap van de Evan- geliesatiecommissie „Bézaliël". Ook op politiek terrein was de heer Davidse aktief, in zijn kwaliteit van bestuurslid van de A.R.-kies- vereniging „Nederland en Oranje". Belangrijk achtte spr. vooral de houding van de he'er Davidse tij dens de bezettingsjaren. Hij was werkzaam in de „Trouw"-groep van de ondergrondse en' mede op grond hiervan vond spr. het be langrijk en verheugend, dat de heer Dayidse koninklijk goud ten deel is gevallen. Als eerste felici teerde hij hem hartelijk met deze onderscheiding. Toespraak dijkgraaf A. M. Geluk De dijkgraaf de heer A. M. Geluk herinnerde aan de voor de heer Davidse uiterst moeilijke crisisja ren, gevolg door de oorlog en na dien de ramptijd. Kenmerkende HET RAADSEL VAN LOCH-NESS 2. „Dus u wilt ons tonen, hoe men in Napels kegelt?", vraagt de dikke man meesmuilend, „ik heb nooit geweten dat de Italianen daar zulke meesters in waren". „Sir", antwoordt Agua zelfverzekerd, „let op. Ik heb die kegel baan niet eens nodig. Wij in Napels gooien de bal zo door de lucht, bovenop de kegels!" Zijn lange arm zwaait omhoog en de grote houten bal vliegt met een wijde boog door de kegelzaal. Met een luide klap komt de bal midden tussen do kegels terecht, die met veel lawaai over de baan rollen. Maar helaas, de Londense kegelbanen zijn op deze wonderlijke wijze van doen niet berekend. De bal stuit weer omhoog en vliegt over het hekwerk, dat de kegelbaan scheidt van de daarachter lig gende eetzaal. Een der bezoekers van de eetzaal, die juist likke baardend over een schotel dampende pap buigt, krijgt opeens een dreunende klap op zijn kale kruin en tuimelt met zijn hoofd voor over in de hete pap! ZONDAG 1 JANUARI - 8 uur MAANDAG 2 JANUARI - 8 uur met; CARY COOPER - MICHAEL REDGRAVE CHARLTON HESTON Schijnbaar verlaten dreef de Mary Deare in Het Kanaal rond II Iu Cinemascope en Metrocolor Toegang: 14 jaar ZONDAG 1 JANUARI - 3 uur DINSDAG 3 JANUARI - 8 uur Toegang: alle leeftijden HAAMSTEDE VRIJDAG 30 DECEMBER - 8 uur MAANDAG 2 JANUARI - 8 uur met: TOMMY STEELE en THE STEELMEN en LISA DANIELY Van achterstraat tot wereldroem! Een Rock 'n Roll skiffle en Callypsofeest voor de jeugd en allen die de jeugd willen begrijpen! Toegang: alle leeftijden bezoek ook. MÖNDRAGON eigenschappen van de heer David se zijn zijn ijver en plichtsbetrach ting 'en de dijkgraaf had hiervoor slechts waardering. Vooral het „nieuwe bestel" - de concentratie van polders - eiste veel van zijn aanpassingsvermogen en namens het bestuur wilde spr. uiting geven aan zijn bewondering voor de uitstekende wijze waarop de heer Davidse hierin is geslaagd. Tot slot overhandigde hij hem de traditionele enveloppe met inhoud en sprak de hoop uit, dat de onder scheiden medewerker van het Wa terschap, de eremedaille met ere zal mogen dragen. Woorden van dank De heer Davidse sprak dank woorden tot H.M. de Koningin, de burgmeester en allen, die bij de verlening van de onderscheiding hun medewerking verleenden. Uit voerig stond hij stil bij de gang van zaken in de afgelopen 40 jaar. „Miljoenen zijn in die jaren door mijn handen gegaan", aldus de heer Davidse, die inzonderheid herinnerde aan het ontwaterings plan en de dijkverzwaring bij Bor- rendamme en Den Osse-Brouwei*s- haven. Uiterst veel waardering had spr. voor de dijkgraaf, de gezwore nen en de griffier voor de onder vonden steun en medewerking. Na gedankt te hebben voor zijn kort geleden plaats gehad hebben de bevordering, sprak de heer Davidse de hoop uit, dat God hem kracht zal mogen geven, de reste rende tijd zijn beste krachten aan het waterschap te wijden. Bij de plechtigheid waren behal ve de gezworenen, verder o.m. te genwoordig wethouder H. Koevoets ds. Y. J. Tiemersma en de heer J. W. v. d. Doel. STROKLAMPEN WERDEN VUURZEE Brandweren van Nieuwerkerk en Oosterland voorkwamen erger NIEUWERKERK, 28-12. Te Nieu- werkerk zijn woensdagavond twee aan de Burgem. van Veenstraat staande stroklampen een prooi der vlammen geworden. De klampen waren eigendom van de landbou wer T. Dalebout en stonden in de nabijheid van de schuur. De brandweren van Nieuwer kerk en Oosterland hebben het vuur krachtig bestreden en wisten succes te boeken. Een kleinere klamp stro bleef behouden en de gevaren voor de belendende per celen konden in de kiem worden gesmoord. De twee klampen even wel, waren niet te houden. Zij brandden als fakkels en ongeveer 37 ton stro ging verloren. De brand ging gepaard met een sterke rook ontwikkeling, die uiteraard de mensen naar buiten lokte. De oor zaak van de brand is onbekend. Gedacht wordt aan kinderen, maar het is ook niet uitgesloten dat een achteloos weggeworpen peukje de oorzaak is. Na een uur konden de brandweren met nablussen begin nen, hetgeen geruime tijd in be slag nam. De eigenaar schijnt te gen brandschade verzekert te zijn. Bod op aandelen R.T.M. definitief AMSTERDAM 28-12. De Rotter- damsche Bank deelt namens com mittenten mede, dat vrijwel alle houders van aandelen Rotterdam- sche Tramweg Maatschappij het aanbod tot overneming van de aan delen tegen 500 procent hebben aanvaard, zodat dit aanbod gestand wordt gedaan. De gelegenheid tot na-aanmelding blijft tot nader or der opengesteld Afrekening van aangemelde aandelen kan van 29 december af tegemoet worden ge zien. SPORT Damuitslagen Damvereniging „Zierikzee" J. P. Geleijnse-K.B. Hogerland 1-1; H. Kouijzer-Jac. de Vrieze 0-2; J. Willemse-J. Huijgens 1-1; J. C. Koster-Joh. Kostense afgebroken.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1960 | | pagina 3