Op achttal na liet jeugdig elektoraat college van b w in de kou staan TOEN Schouwen-Duivelandse Sportspiegel Minder Amerikaanse hulp POVERE „BURGERDAG" Zege der nalatigen: geen „Burgerdag" meer ZIERIKZEE, 23-12. Het college van B. en VV. van Zierikzee heeft een „leuk"' initiatief genomen met het organiseren van een „Burger dag", of liever - een .Burgeravond' - waarop werden uitgenodigd de jonge burgers der stad, die dit jaar 23 en dus kiesgerechtigd zijn ge worden. Inzonderheid burgemees ter mr. P. Th. Dyckmeester had zich van dit initiatief veei voorge steld. Niet minder dan 77 - pret tig gestelde - uitnodigingen gingen de deur uit, maar de oogst was be denkelijk poverslechts acht jonge mensen hadden aan deze vriendelijke uitnodiging, gedaan door het hoogste gezag in de ge meente, gevolg gegeven en zij trof fen elkaar vrijdagavond in de Trouwzaal van het stadhuis, waar zij door de burgemeester werden verwelkomd. In de uitnodiging was summier aangegeven waar het om ging, n.l. om de jeugdige kiezers en kieze ressen wat vertrouwd te maken met de staathuishoudkunde en eni ge voorlichting te geven ten aan zien van de activiteiten van de rijks-, provinciale en gemeentelijke overheid. Bovendien was er gele genheid toe te lichten, hoe de kie- zer(es) zich in de toekomst heeft te gedragen. Er werd een kopje kof fie geschonken en een rokertje uit gereikt. Er was gelegenheid tot het stellen van vragen en toegezegd werd de uitreiking van een pre sentje, in de vorm van het fraai uitgevoerde boekwerkje: „Burger schap en burgerzin" keurig gebon den en duidelijk geïllustreerd. Zowel de burgemeester als de beide wethouders, de gemeentese cretaris en de heer M. C. Doeleman, als vertegenwoordiger van de raad offerden een avond op en aanwezig waren dus zegge en schrijve acht jeugdige dames en heren, die lof toekomt. Maar wat te denken van de rest. Die heeft in ieder geval het voornemen elk jaar dergelijke „Burgerdagen" te organiseren fi naal de nek omgedraaid. Uiteraard had niemand zich geexcuseerd, want een dergelijke nalatigheid past precies in de sfeer van non chalance en „wat kan het schelen", die „bon ton" schijnt te worden in deze tijd. Verhelderende toelichting Intussen is er - en dat was het opwekkende van deze avond - toch duchtig gepraat, waarby mr Dyckmeester uitvoerig inging op de waarde en betekenis van het kiesrecht, een democratisch bezit, dat in vroeger tyden ontbrak en zeker in de eerste tyden (19e eeuw) nog niet van zoveel betekenis was Vredige kerstdagen in Nederland vrienden en door de band genomen vrij overvloedig ook. De kabinets crisis had bepaald geen invloed op de kerstbout. Iets proevend van de welige geneugten van kerstvierend Nederland anno 1960, had - als te genhanger - Eilandman een ge sprekje met een hoogbejaarde Zie- rikzeese, die tijdens de feestdagen stof genoeg had tot overpeinzen). Als zo vaak vertoefde zij met de gedachten in het verleden en dacht aan de tijd, dat de materiële en tongstrelende kerstgeneugten met mondjesmaat of liever met kleine puntzakjes gelijk aan grote groe pen van de bevolking deelachtig werd. Tot slot vertelde zij het ver haal van de naaister. Schrijnend en ongelofelijk en toch echt g,e- beurd in een Zierikzee, waarvan we maar een flauwe voorstelling hebben. De naaister was een we duwvrouw, die werkte voor een toenmalige 19e eeuwse liefdadig heidsvereniging „Dorkas", een zeer miniem lichtpuntje in een zee van sociale ellende. Per week naaide de vrouw een laken, een mannenhemd en een vrouwenhemd. Dit laatste had - evenals het eerste - afmetin gen, die zich uiteraard met de snit van de contemporaine lingerie niet laten meten. Van schouderbanden en aanverwante bijzonderheden, hadden onze voorouders - althans de 19e eeuwse - zo geen weet. Een naaimachine kwam er niet aan te pas, zodat alle§ moest worden ge daan met de hand, ook de lakens, die keurig steekje voor steekje ge zoomd werden. Op zaterdagavond werd de produktie van een week afgeleverd en kreeg de vrouw als beloningeen brood. Bij het ouder worden kon zij de naald niet meer zo goed inspannen, Er kwam dan een jong meisje 's morgens even helpen en het oudje kon weer een dag vooruit. Uiteraard bleef de beloning altijd een brood per week. Eens per week beide het moedertje bescheidenlek aan bij een woning, die er zijn mocht Ze was gewa pend met twee kannen. In de ene kan ging het (in het huis) opge spaarde restant thee van een week, in het andere het restant koffie. Had zij tenminste met het week einde een bakje troost, of een bakje smart, zo men het noemen wil. De kerstdagen 1960 zijn weer voorbij, maar wellicht is er bij de warme punch op oudejaarsavond tijd even te denken aan toen.- Onze over vloed is niet zo vanzelfsprekend, dachten we. EILANDMAN. als in onze tijd, beperkt als toen maals het aantal kiesgerechtigden was. In grove lijnen zette spr. de in richting van de staat uiteen en stond stil bij de hoedanigheid van de koning, de ministers, het parle ment, de provinciale staten en de gemeenteraden. Inzonderheid be paalde mr. Dijckmeester zijn jeug dig gehoor bij de stedelijke proble matiek, schetsend de moeilijke po sitie van stad en eiland, waarin wellicht door industrialisatie een verbetering kan intreden. Ook het Deltaplan, de sport, de monumen tenrestauratie, de gemeenschappe lijke regelingen op het eiland en de buitenlandse relaties van Zierikzee kregen de aandacht. Toespraak wethouders Wethouder Koevoets ging de mo tieven na, die burgers er toe bren- ,gen in de gemeentelijke bestuur lijke sfeer zich in te zetten voor het algemeen belang. Hij stond stil bij de taakverde ling der wethouders en besteedde aandacht aan het woningvraagstuk de fucties van de gemeenteraad en het secretariepersoneel. Wethouder M. C. Verheijen belichtte de zaken liggende in de „verzorgingssfeer" en herinnerde aan het toch wel veelzeggende feit dat de Sociale Dienst in een stad als Zierikzee jaarlijks twee ton vergt. Nadien volgde nog een vrij interessante dis- kussie, waarin gesproken werd over de woningbouwproblemen en het hoe en wat rond verkiezingen, dit laatste toegelicht door de ge meentesecretaris de heer R. van Ommeren. Wethouder Koevoets verzocht de aanwezigen ook eens een raadsvergadering te komen bijwonen. Burgemeester mr Dijck meester sloot met een dankwoord. Maquette van de kernenergiecentrale, die op de Amerikaanse Marinebasis te McMurdo Sound (Zuidpoolgebied) zal worden gebouwd. Het vermogen zal 1500 kilowatt bedragen. November 1961 zal deze centrale in vooraf vervaardigde onderdelen aan gevoerd worden. Bouw en bedrijfsinstelling zal niet meer dan 75 dagen vergen. VERRASSING NA KERSTFEESTVIERING Mevrouw M. W. Steendam-Quaak te Zierikzee kreeg zilveren medaille Orde van Oranje-Nassau ZIERIKZEE, tweede kerstdag. - Tot slot van een opgewekte kerst viering van de rechtzinnig herv. zondagsschool in de Grote kerk te Zierikzee, kwam op de middag van tweede kerstdag een verrassing in de vorm van de mededeling dat mevr. M. W. Steendam-Quaak, leid ster der zondagsschool, is onder scheiden met de eremedaille in zil ver behorend bü de Orde van Oranje-Nassau. Van dit heugelijk feit deed bur gemeester mr. F. Th. Dyckmeester - die met zyn echtgenote de kerst viering by woonde - mededeling. Na zyn toespraak spelde de burge meester mevr. Steendam het ere metaal op. Mr. Dijckmeester herinnerde er aan dat het gisteren juist 40 jaar geleden was dat mevr. Steendam startte met het zondagsschoolwerk te Zierikzee. Er moeten onder de ouderen in de kerk nog wel men sen hebben gezeten die deze kerst viering in 1920 hebben meege maakt. Spreker wees er op dat het voor mevr. Steendam „meer dan een plicht" is geweest dit veertig jaar lang te doen. Zij deed het graag en wist in bescheidenheid gaven op dit gebied te hebben. „Moet er al eens een vraagteken bij de vrouw in het ambt, niet alzo bij mevr. Steendam in het zondags schoolwerk", aldus de burgemees ter, die verder een opsomming gaf van de veelsoortige activiteiten, waarmede de onderscheiden Zie- rikzeese zich in de loop der jaren heeft bezig gehouden. Vooral op het terrein van de hervormde vrouwen beweging was zij zeer actief. Zo is zij 27 jaar bestuurslid van de plaatselijke hervormde vrouwen vereniging en 10 jaar bestuurslid van de Chr. Jonge Vrouwen Fede ratie Schouwen-Duiveland. Ook in de provinciale commissie van de hervormde vrouwengroepen had zij zitting. De werkzaamheden strek ten zich verder uit tot het chr. kleuterschoolwerk, de chr. Platte landsvrouwenbond en de „Morgen- land"-zending. Bovendien had be trokkene zitting in talrijke tijde lijke comité's voor het dienen van bepaalde doelen als reclassering, en dergelijke. Gelukwensen De burgemeester las hierna het Koninklijk Besluit voor. Nadat hij de medaille had uitgereikt felici teerde hij mevr. Steendam harte lijk. Ds. C. Bezemer sloot zich, spre kend namens de kerkeraad der ned. hervormde gemeente en het personeel van de zondagsschool, aan bij deze gelukwens. Mevr. Steendam, zeer verrast door deze onderscheiding, sprak ontroerd woorden van dank tot H.M. de Koningin, burgemeester Dijckmeester en allen die hadden bijgedragen tot het verlenen van deze onderscheiding. Inzonderheid wilde zij dank brengen aan God, Die haar de kracht gaf voor dit werk. Eerder was medegedeeld dat zij zich uit het zondagsschoolwerk zal terugtrekken, maar - zo verzekerde zij - als het nodig is „kan men al tijd nog een beroep op mij doen". Het kerstfeest Tevoren was de kerstviering op traditionele wijze gevierd. De kerk was gesierd met twee prachtig ver lichte kerstbomen. De jeugd werd gul getracteerd. Hier zagen wij o.m. de originele „kossexvaegen" rond gaan. Mevr. Steendam vertelde voor de laatste maal het kerstver haal. Een algemene vertelling werd gebracht door de heer J. M. Pad mos. Er werd overvloedig gezon gen. De algehele leiding was in handen van ds. Bezemer. Vier-en- dertig meisjes en jongens verlieten de zondagsschool. Zij werden be dacht met een bijbeltje. SPORT VOETBAL K.N.V.B. District Zuid I 3e klas D: Zierikzee-Hontenisse 0-3; Axel-Corn. Boys 4-0; RCS- ODIO 1-0. 4e klas G: Burgh-De Schutters 2-1; Halsteren-Grenswachters 2-1; Oude Molen-NSV 3-2; Noordhoek- Nw. Borgvliet 0-2. Afdeling Zeeland le klas B: Zierikzee II-Zierikzee III 6-1. Zaterdagmiddagcompetitie le klas: Wemeldinge-MEVO 3-2; Wolfaartsdijk-Col.pl. Boys 4-1; Kapelle-Veere 6-2. 2e klas C: Br.haven III-Duiveland 1-4; MEVO II-WIK 7-3. 3e klas D: Bruse Boys II-Burgh IV 1-4. Hontenisse 9-7-0-2 27-20 14 Meto 9-5-3-1 17-10 13 Axel 10-5-2-3 25-12 12 Zeeland Sport 7-3-4-0 15-10 10 R.K.F.C. 9-3-2-4 15-15 8 Odio 7-2-3-2 9-10 7 Kaaise Boys 8-3-1-4 18-16 7 B.S.C. 7-2-2-3 6- 7 6 R.C.S. 7-3-0-4 9-25 6 Corn. Boys 10-2-2-6 19-28 6 Zeelandia 7-2-1-4 7-16 5 Zierikzee 8-1-2-5 9-17 4 Zierikzee incasseerde weer nederlaag tegen Hontenisse Burgh won twee kostbare puntjes op De Schutters Regen spelbreker by afdelingsvoetbal MEVO verloor van Wemeldinge Voetbal K.N.V.B. In de 3e klas D heeft Zierikzee haar laatste wed strijd in 1960 tegen Hontenisse in een 3-0 nederlaag zien eindigen. De overwinning van de Zeeuws- Vlamingen, die vooral in snelheid en baltechniek de Zierikzeeënaars verre de baas waren, was volko men verdiend te noemen. Door het spel van Hontenisse, dat van een aanzienlijk beter gehalte was dan vorige week door Meto werd ver toond, kwamen de zwakke punten bij Zierikzee weer eens duidelijk aan het licht. Wij verwachten dan ook dat de rood-zwarten het in de nog komende wedstrijden zeer zwaar zullen krijgen om hun plaats in de 3e klasse te handha ven. RCS behaalde thuis een klei ne maar zeer kostbare 1-0 over winning op Odio waardoor het Zierikzee alleen op de laatste plaats achter liet. Axel wist zich in de kopgroep te handhaven door Corn. Boys met een 4-0 nederlaag naar Sas van Gent terug te sturen. In de 4e klas G veroverde Burgh in eigen omgeving twee zeer kost bare puntjes op De Schutters. Door de 2-1 overwinning welke de club uit de Westhoek wist te behalen heeft zij haar positie niet onaan zienlijk weten te verbeteren. Hal steren, dat zich vorige week nog op eigen terrein door Renesse zag verslagen, haalde nu het stoute stukje uit om Grenswachters zijn eerste nederlaag in deze compe titie te bezorgen (2-1). Deze uitslag was wel zeer in de kaart van het niet spelende Vosmeer dat nu voorlopig alleen nog maar concur rentie heeft te duchten van Clu- zona. Oude Molen slaagde erin re vanche te nemen voor de tegen NSV in Nispen geleden nederlaag (3-2). Noordhoek bracht het niet zo ver tegen Nw. Borgvliet dat ook kans zag deze maal aan het lang ste eind te trekken (0-2). Vosmeer 8-6-2-0 20- 9 14 Grenswacht. 10-5-4-1 24-12 14 Cluzona 8-5-3-0 27-14 13 Nw. Borgvliet 8-4-1-3 17-14 9 N.S.V. 10-4-1-5 29-33 9 Oude Molen 8-3-1-4 14-15 7 Burgh 8-3-1-4 13-15 7 Halsteren 8-3-0-5 15-18 6 Noordhoek 8-2-2-4 15-21 6 De Schutters 7-0-3-4 8-15 3 Renesse 8-1-1-6 12-27 3 Afd. Zeeland. Bij het afdelings- voetbal trad de regen ook deze maal weer als spelbreker op. Van het gehele zondagprogramma op ons eiland kon maar één wedstrijd doorgang vinden. In de le klas B wist Zierikzee II zich van de vo rige week tegen Dreischor opgelo pen nederlaag te herstellen en trok nu met 6-1 aan het langste eind tegen Zierikzee III. Zierikzee II 6-5-0-1 23-10 10 Br.haven 5-3-1-1 21-11 7 Dreischor 7-3-1-3 24-21 7 Burgh II 4-0-2-2 5-10 2 Zierikzee III 6-0-2-4 6-26 2 Zaterdagcompetitie. In de le klas heeft Mevo het tegen Wemeldinge niet gehaald, daar de Zierikzeeë naars met 3-2 in hun tegenstanders de meerdere moesten erkennen. Van alle clubs die wij dit seizoen tot nu toe aan het werk hebben gezien heeft Wemeldinge de beste indruk bij ons achter gelaten, en de 3-2 nederlaag mag dan ook ge rust voor Mevo als een eervolle prestatie worden gezien te meer daar zij er nu eenmaal voor be kend staan uit niet hun beste wed strijden te spelen. Wolf aartsdijk kan weer wat rustiger adem halen nu het kans zag om Colijnsplaatse Boys met een alles zeggende 4-1 nederlaag naar Noord Beverland terug te sturen. Kapelle deed wat van haar mocht worden verwacht en gaf het bezoekende Veere geen kans (6-2). Wemeldinge 10-8-0-2 37-23 16 Spui 11-8-0-3 42-19 16 Tern. Boys 8-6-1-1 39-15 13 Mevo 10-6-1-3 35-33 13 Hoek 9-5-1-3 28-22 11 S.V.D. 10-4-1-5 22-31 9 Wolf aartsdijk 9-3-1-5 30-40 7 Kapelle 9-3-0-6 23-34 6 Veere 8-1-0-7 11-27 2 Colijnspl. Boys 10-0-1-9 12-35 1 In de 2e klas C leverde Duive- land knap werk door Brouwersha ven III in eigen huis met 4-1 te kloppen. Mevo II slaagde er in om W.I.K. met 7-3 de kous op de kop te geven waardoor het de club uit Kerkwerve op de ranglijst kon passeren. Wegens terrein afkeu ring ging de belangrijke wedstrijd tussen Burgh III en Bruse Boys niet door. Bruse Boys 7-6-1-0 34-10 13 Burgh III 6-5-0-1 19- 8 10 Duiveland 8-4-1-3 36-22 9 Br.haven III 6-2-2-2 16-13 6 Mevo II 7-2-1-4 20-27 5 W.I.K. 6-1-2-3 16-24 4 Zeemeeuwen 8-0-1-7 13-50 1 In de 3e klas D vond alweer maar één wedstrijd doorgang. De Bruse reserves zagen geen kans om Burgh IV de voet dwars te zetten en met een overtuigende 4-1 zege konden de groen-witten naar de Westhoek terug keren. Duiveland II 8-5-0-3 35-22 10 Sinoto 6-4-1-1 23-15 9 Burgh IV 8-3-1-4 28-26 7 Bruse Boys II 8-2-2-4 20-31 6 W.I.K. II 4-1-0-3 7-20 2 Zeeuwse Aeroclub Haamstede gaf boekwerkje uit Van start in voorjaar 1961 HAAMSTEDE, 26-12. Nu het vliegwerk tijdens de wintermaan den voor de leden van Vereniging Zeeuwse Aero Club te Haamstede is afgelopen, heeft het bestuur ge meend de onderlinge band tussen de leden, die elk jaar hechter werd, op peil te moeten houden door het uitgeven van het orgaan „Tussen de vleugels". Het is een 20 bladzijden tellend fraai boekwerkje geworden, onder ïedactie van de heer P. Adam. De keurige tekening op do omslag werd vervaardigd door de jeugdige Ed Hollestelle. Verschillende leden gaven in dit eerste nummer vlieg technische artikeltjes weg, doch ook een overzicht van de activitei ten van het afgelopen jaar ontbre ken niet. Dat het in de afgelopen zomer vier heerlijke kampweken waren komt duidelijk in een arti keltje naar voren, dat ondertekend werd door „Le petit sabot". Ook eigenbereide stripverhalen ontbre ken niet. Enkele nieuwtjes verdie nen de aandacht. Zo wordt de heer Vastenauw vaste instructeur. Het blijkt verder dat de Westhoek vanuit de lucht gezien een maan landschap is, nog zander raketten, maar wel niet brommers. Verder ontbreken vlieg-instructies even- KERKNIEUWS Ger. Kerk ZONNEMAIRE. Beroepen: kan didaat M. van Harmeien, 's-Gra- venhage. MARKTBERICHTEN Eierpryzen V.E.C.E. In de periode van 19 dec. tot en met 24 dec. werd door de Coöp. In- en Verkoop Centrale voor Eie ren (V.E.C.E.) uitbetaald f 2,12 per kg. Voor eieren waar meer dan 5 pet. vuilschalige en gewassen eieren in waren werd f 2,02 per kg. be taald. min. Het eerste nummer straalt een gezonde geest uit en het bestuur dat er als volgt uitzien: W A. Mid dendorp, voorzitter en vliegveld vertegenwoordiger, D. H. de Kup, vice-voorzitter, P. Hanse, secreta ris, D. R. Feijen, le penningmees ter, L. Klompe, 2e penningmeester, popelt alweer om na wat verbete ringen aan het terrein in het vroe ge voorjaar de lucht in te gaan. Dodelijk ongeluk onder Bruinisse Op de beruchte kruising Rijks- weg-Langeweg te Bruinisse is voor de tweede maal dit jaar een dode lijk ongeluk gebeurd, en zeker wel het zesde ongeluk als men de on gevallen die alleen materiële scha de veroorzaakten, meetelt. Slacht offer werd de 56-jarige opzichter J. M. Hart uit JJoordwelle, die van zijn werk in Breda naar huis kwam om de kerstdagen door te brengen. Hij kwam daartoe met zijn zware motorfiets van de pont te Zijne en reed in de richting Zierikzee, toen uit de Langeweg een vrachtauto met bieten naderde in de richting Bruinisse-haven. De kundige chauf feur, die al meer dan 35 jaar da gelijks auto rijdt zonder ongeluk ken te veroorzaken, schijnt de heer Hart niet te hebben gezien. Er volgde een botsing waarbij de heer Hart van de motor werd geslingerd en onder één der voorwielen van de vrachtauto terecht kwam. De man was op slag dood. De motor fiets reed nog een 10-tal meters door en kwam in de sloot terecht, de vrachtauto was licht bescha digd. Scbeepvaartberichlen Acmaea (t.), 24-12 te Curasao. Esso Nederland (t.), 24-12 te Port Said. Japara, 26-12 van Durban, 27-12 te Lorenzo Marques. Kenia, pass. 23-12 Kaap Bon naar Rotterdam. Koratia (t.), 24-12 te Gothenburg. Scherpendrecht(t.), pass. 23-12 Si cilië naar Wismar. Wonogiri, 24-12 te Port Said. Verwachting tot woensdagavond: Bijna overal droog Zonnige perioden en op de meeste plaatsen droog weer; vannacht zwakke wind, hier en daar mist en temperatuur om het vriespunt tot lichte vorst; morgen overdag mati ge wind tussen zuidwest en zuid en dezelfde temperaturen als vandaag of iets lagere. 28 dec. Zon op 8.48, onder 16.35. Maan op 14.13, onder 3.58. 29 dec. Zon op 8.48, onder 16.36. Maan op 14.44, onder 5.03. Volle maan: 2 jan. te 0.06. Hoogwaterstanden ZIERIKZEE: 28 dec. 11.47 v.m. n.m. 29 dec. 0.39 v.m. 12.51 n.m. BROUWERSHAVEN: 28 dec. 11.36 v.m. n.m. 29 dec. 0.13 v.m. 12.39 n.m. Doodtij: 27 dec. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 27-12. Het K.N.M.I. deelt mede: tijdens de kerstdagen bevond er zich een diepe depressie in de nabijheid van Schotland. De luchtdruk in het centrum daalde tijdelijk tot even beneden 950 mb. Zowel het warmtefront als het koufront trokken Nederland voor bij. Vooral in de warme sector, die door de genoemde fronten inge sloten werd, wakkerde de wind flink aan, voor onze kust tijdelijk tot windkracht 9. De depressie vulde vandaag aanzienlijk op. Sa menhangend daarmee namen de windkrachten in onze omgeving belangrijk af. Daardoor kan de temperatuur in de droge polaire lucht, die na de koufrontpassage Nederland binnenstromen, de ko mende nacht in het binnenland tot enkele graden beneden het vries punt dalen. Over de oceaan nadert vervolgens een nieuwe depressie, die gemak kelijk tot West-Europa kan door dringen. Of dit voor morgenavond al gevolgen voor het weer in Ne derland zal hebben is onzeker. Vooral aanvankelijk zullen er opklaringen voorkomen en is de kans op neerslag klein. Drie mensen dodelijk verongelukt UITHUIZERMEEDEN, 27-12. Tus- sen Middelstum en Onderdendam in de provincie Groningen is gis teravond een ongeluk gebeurd, dat aan drie mensen het leven heeft gekost. Een personenauto, bestuurd door de 40-jarige heer G. Bos uit Zandeweer bij Uithuizen, waarin behalve de heer Bos zijn 42-jarige echtgenote en twee kinderen zaten, geraakte door onbekende oorzaak in het Boterdiep. Het zoontje van twaalf jaar wist uit de auto te ko men,, doch de ouders en hun acht jarig dochtertje verdronken. NEW YORK, 27-12. De „New York Times" meldt dat de rege- ring-Eisenhower voor het medio 1961 beginnende nieuwe Ameri kaanse belastingjaar minder gel den zal aanvragen voor de hulp verlening aan het buitenland, zulks ondanks het dringende verzoek van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken om, in verband met de dringende behoeften van Latijns-Amerika, Afrika en Zuid- Azie, juist grotere bedragen ter beschikking te stellen. Brandweerlieden vonden zieke vrouw DEN HAAG, 27-12, Op zoek naar een schoorsteenbrandje, waarvan melding was binnengekomen, ging de Haagse brandweer gisterochtend een rij huizen aan de Ravestein- straat langs. Bij een van de huizen werd de brandweerlieden niet opengedaan. Zij klommen naar bin nen en vonden de 62-jarige be woonster bewusteloos op bed. Zij bleek reeds 24 uur tevoren een beroerte te hebben gehad. Het brandje bleek overigens bij een ander huis te hebben gewoed. De vrouw is onmiddellijk naar het ziekenhuis overgebracht, waar zij ter verpleging is opgenomen. In de periode van 23 tot 26 de cember zijn 2 062 mensen uit Oost-Duitsland naar West-Berlijn uitgeweken. Vorig jaar bedroeg het aantal uitgewekenen in het zelfde tijdvak 822.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1960 | | pagina 2