F Gemeenteraad Zierikzee Onze Puzzelrubriek Hatfieldprijzen uitgereikt Drink PW 1 wf STAD EN PROVINCIE Lederen Kleding Lederen Handschoenen en Wanten P. Bezuyen DANSEN POTSPEL om wild ZIERIKZEE, 21-12. Op de gehou den vergadering van de gemeente- ruad, onder voorzitterschap van burgemeester mr. F. Th. Dijck- meester, werd ln verband met periodieke aftreding - mr. C. J B. du Croo benoemd tot regent van het Burger Weeshuls. De heren A. F. van den Berge, M. Dieleman, P. J. ten Haaf en M. M. de Raat wer den herbenoemd als leden van de commissie tot wering van school verzuim In de vakature ln deze commissie, ontstaan door vertrek van mej. P. A. W. Wisse, werd be noemd de heer W. J. Langendijk. Het voorstel tot wijziging van de ralarissen van vakleraren ging on der de hamer door. Idem het voor stel tot wijziging van de vergoe ding voor het personeel van de vrijwillige brandweer. Idem een voorstel tot het toekennen van een vergoeding aan de burgemeester, voor het gebruik van een eigen auto binnen de gemeente. Behandeling rapport uitgesteld De behandeling van het rapport, alsmede een aanvullend rapport van de directeur van de centrale dienst „Noord-Zeeland", Inzake een eventuele reorganisatie van de dienst en het verslag van de alge mene» vergadering van de Vlees keuringsdienst werden aangehou den voor de volgende vergadering, om de leden gelegenheid te geven tot diepgaander bestudering van de stukken Het uitstel vond plaats op verzoek van mr. Keuning. Het maximum krediet in rekening-cou rant bij de N.V. Bank voor Neder landse Gemeenten werd vastgesteld op f 200.000. Met de bank wordt een lening aangegaan van f 100.000 rentende pet. Met de Rotter damse Bank N.V zal een rekening courant-overeenkomst worden aan, gegaan, t b.v. de restauratie van de stadhuistoren. Voor het aanbren gen van vloerbedekking ln drie 'leslokalen van de Nutskleuter- school zal medewerking worden verleend. De woningbouwvereni ging „Beter Wonen" krijgt f 177.044,59, zijnde de stichtings- kosten van 11 woningwetwoningen m het bouwplan Buysse. Tegen stadsverontrelniging Voor het voeren van een lande- dus zeggen overladen te woredn krijgt de Stichting Recreatie te s-Gravenhage een subsidie van f 50. De heer van Duin wenste een slagzin aangebracht zien op de vuilniswagen, zulks ln navolging van Den Bosch, waar dit goed werkt. De idee zal nader worden uitgewerkt Een wijziging van de ondersteuningsnormen voor de dienst voor maatschappelijke zorg ging onder de hamer door Idem tot vaststelling van een wijziging van de havengeld verordening. De wijziging komt neer op een verla ging van het liggeld voor jachten. Men hoopt dat dit animerend zal werken op zeilers Zierikzee te be zoeken Na uitgebracht gunstig rapport van de commissie, bij monde van de heer J. Rameijs werden de 13e wijziging van de gemeentebegroting voor het dienstjaar 1960 en de 3e wijziging van de begroting voor het dienstjaar 1960 van de gemeen tegasfabriek goedgekeurd De raad hechtte achteraf fiat aan het door b. en w. opgenomen krediet ten behoeve van de dit jaar gehouden „Zimito IV". De commissie had graag gezien dat de raad vooraf hierin was gekend. Dit bleek om praktische redenen niet mogelijk te zijn geweest Tenslotte werd een krediet verleend ad f 2750 voor het treffen van maatregelen die een vlottere afvloeiing van water uit de gracht naar de polder mogelijk moeten maken, zulks naar ontwerp van de Centrale Dienst. De rondvraag De heer v. d. Schee informeerde naar het saneringsplan Dit ver keert in het laatste stadium van voorbereiding. De heer van Duin wilde een venster in de „ideeën bus", om eventueel gebruik beter zichtbaar te maken. Hij informeer de tevens naar het verkopen van vuurwerk aan jongelui beneden de 16 jaar. De voorzitter zeide veel waardering te hebben voor de Zie- rikzeese winkeliers die het ver kopen van vuurwerk hebben wil len beperken, tot de laatste week van het jaar. Als nestor van de raad wenste hierop de heer van Duin de voor zitter en de leden een gezegend kerstfeest en een gelukkig nieuw jaar. Zijnerzijds deed de voorzit ter de raadsleden zijn goede wen sen toekomen. De puzzel van vorige week lever de geen onoverkomelijke moeilijk heden op en kreeg een redelijke goede belangstelling, die zich uit een flink aantal inzendingen liet aflezen. De kaartjes zijn deze week be stemd voor: do heer J. J. C. Smallegange Bogexdweg 26, Dreischor. Het pocket-boek is bestemd voor: mej. M. Stoel Raveslootstraat, Zierikzee. De uitslag van de puzzel luidt als volgt: Horizontaal: 1. guitaar, 6. trom pet, 11. one, 12. ako, 13. reu, 14. lelda, 17. radio, 20. gr, 22. arend, 24. ba, 25. eerst, 28. einde, 31. die, 32. oma, 33. als, 34. neen, 37. laag, 39. rome, 40, allee, 41. dolk, 42. amor, 44. oker. 46. lea, 48. kok, 49. das, 51. sluis, 54. orgel, 56. pp., 58. ieder, 61. af, 63. smart, 65. dessa, 68. uit, 70 eva, 71. leg, 73 klavier, 74. marimba. Verticaal: 1. gong, 2. un, 3. iel, 4. aai, 5. raar, 6. torn, 7. oud, 8. pro, 9. ee, 10. tube, 15. eer, 16. dat, 18. ade, 19 inn, 21. rei, 23. emmel- oord, 24. bel, 26. eenmaal, 27. sie, 29. ida, 30. dagorde, 35. eem, 36. nar, 37. leo, 38. ade, 43. ooi, 45. kor, 47. esp, 50. ala, 52. ulm. 53. sir, 54. ore, 55. gas, 56. pauk. 59. eter, 60. edam, 62. fuga 63. sta, 64. ali, 66. sar, 67. alm, 69. il, 72. eb. Ingezonden mededeling -SM. rt ...r Dief sluipt Bruinisser woning binnen en steelt bedrag van f 170,— Daktyloscopisch onderzoek ingesteld (Van onze redakteur). BRUINISSE Een dief heeft of dieven hebben kans gezien, een wo ning binnen te dringen, aan de Schipperslaan, bewoond door de familie v. D. Uit een in de kamer staande kast werd een bedrag van f 170 ontvreemd. De diefstal werd gepleegd in de betrekkelijk korte spanne tyds, dat de bewoner het huis had ver laten en de andere gezinsleden zich nog te bed bevonden Dit doet vermoeden, dat de dief(ven) op de hoogte is (zijn) geweest van de om standigheden in het betrokken ge zin. Toen mevr. v. D. beneden kwam, zag zij de kastdeur op een kier staan. Zij wist precies waar zij het geld had neergelegd, maar sloeg, tot haar niet geringe schrik de handen op een lege plaats. De heer v. D. is „pendelaar" op Rotterdam en zijn collega's waren zo onder de Indruk van deze dief stal, dat zij spontaan botje bij botje deden om hem schadeloos te stel len. Ook van andere zijden werd hulp geboden. De rijkspolitie stelde een onder zoek in, waarbij dacty- loscopische deskundigen uit Den Haag werden ingeschakeld. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk OOSTERLAND. De heer Matth. Bal Pz„ die vorige week op de ge meente-avond ln de Ned. Herv. ge meente uit een tweetal kandidaten werd gekozen als diaken, heeft voor deze benoeming bedankt. Ledenvergadering Geref. Kerk Zierikzee In de bovenzaal van het jeugdge- bouw aan de St Domusstraat werd de ldenvergadering van de Ger. Kerk te Zierikzee gehouden. Jaar verslagen werden uitgebracht van ae financiën der kerk van de dia- konie, de zendingscommissie en de cvangelisaliecommissie. Bovendien werd rekening en verantwoording gedaan van de in het recente ver leden uitgevoerde nieuwbouw en het herstel van de rampschade 'j 1 I tl MfjBÉ. felÉI M li ||§9 JI J Ii ri?j - gj ÉT ^jffm i Op een bijeenkomst in het stadhuis te Zierikzee zijn deze week de prijzen uitgereikt in de Hatfield-opstellenwedstrijd. waaraan werd deelgenomen door de leden van de jeugdgroep, die in de afgelopen zomer de Engelse adoptie gemeente bezochten. Winnares werd Joske Geluk (midden), die de miniatuurbeker ontving uit handen van bur gemeester mr. Dgckmeester. Links Lia Tleleman, die de tweede en rechts Henk Hage, die de derde prijs ontving. Vergadering gemeenteraad Oosterland Herstel Kerkpad Sir-Jansland De raad dezer gemeente verga derde donderdagavond onder voor zitterschap van burgemeester S. W. A. Laurense. Aanwezig waren alle leden. Bij de ingekomen stuk ken was een mededeling van Ged. Staten aanwezig, dat er geen be zwaar bestaat tegen voortzetting van de openbare lagere school te Sir-Jansland. Verder wordt over gegaan tot een onderzoek naar de geloofsbrieven der nieuwe raads leden voor de toekomstige gemeen te Duiveland. In de commissie van onderzoek worden na stemming benoemd de heren J. op 't Hof (A.R), M. Stouten en L. M. Bolle, (beiden S.G.P.). De heren A. L. Bakker en J- A .van Dienst (Arb), J. A. van Nieuwenhuize en M. K. Romein (V.V.D.), L. M Bolle, S. van Klinken en M. Boogert (S.G.P.) A. Stoutjesdijk en H. Zwaai (C.H.U.) werden toegelaten als raadsleden. Van de heer C. P. Kuyper (Arb.) te Ouwerkerk wa ren geen geloofsbrieven ingekomen terwijl die van de heer S. Over- beeke (A.R.) onvolledig waren. De commissie stelde voor het onder zoek naar de geloofsbrieven van deze laatsten te verdagen tot een volgende vergadering. De voorlopige vaststelling van de rekening 1958, en die van het woningbedrijf over 1957-1958 vond ongewijzigd plaats op de voorge stelde cijfers. Een voorstel tot grondige verbe tering van het Kerkpad te Sir- Jansland ten bedrage van f 1125, werd goedgekeurd, evenzo een voorstel tot oprichting van een wachtgelegenheid voor buspassa giers bij de Blauwe Keet zulks ten bedrage van f2.000,Dit laatste bedrag zal op de begroting worden geplaatst. Binnengekomen is het rapport van de Centrale Dienst Noord- Zeland, betreffende de toestand van de bestrating in het dorp Oos terland, die dringend herstel be hoeft. Het ergste zijn er aan toe de Kerkstraat, de Lange Achter weg, een gedeelte bij de Leuveha- ven en in de Burgemeesterstraat. Kosten tot herstel zijn geraamd op f1805,—. Bij de rondvraag betuigde de heer Stouten zijn ontevredenheid over het feit dat bij graafwerken FLITSEN UIT HET BUITENLAND VATICAANSTAD. Paus Johan- nes XXIII heeft donderdag voor radio-Vaticaanstad de derde kerst boodschap gedurende zijn paus schap uitgesproken. De paus deed hierin een beroep op de leiders van de wereld om „in deze dagen van algemeen gevaar op eervolle wijze te handelen". LEOPOLDSTAD. Het hoofd van de burgerlijke operaties van de Verenigde Naties in Kongo, dr. Linner, heeft een boodschap om hulp tot de wereld gericht ten be hoeve van driehonderdduizend vluchtelingen uit het zuiden van de provincie Kasai. Onder deze vluchtelingen heer st h ongersnood. DJIBOETI. In welingelichte kringen te Djiboeti in Frans Soma- liland is vernomen dat een sterke groep Ethiopische opstandelingen vanuit het gebergte ten noorden van Addis Abeba de stad is bin nengedrongen in de richting van het keizerlijke paleis. CAIRO. Kroonprins Feisal is niet afgetreden als premier van Saoedi-Arabië, doch ontslagen. Dit is donderdag in Cairo meegedeeld door een goed ingelichte Arabier, die pas uit Saoedi-Arabië was te ruggekeerd. Fei|ai zou erg popu lair zijn bij de studenten in Saoedi- Arabië en een grote aanhang heb ben in het centrale deel van het land. Hij zou zeer geporteerd zijn voor het Arabische nationalisme onder leiding van Nasser DJAKARTA. De Indonesische minister van defensie en staf-chef van het leger, generaal Nasution, heeft donderdag op een persconfe rentie verklaard dat president Soekarno nem had opgedragen het kopen van militaire uitrusting van Rusland „te versnellen en uit te breiden". voor de rioolwaterzuiveringsin stallatie, de draineerbuizen die hierbij te voorschijn kwamen, (en van sprekers land de afwatering verzorgden), werden vernietigd. Hij wenste herstel hiervan en zou graag grotere buizen zien aange bracht. De voorzitter zal aan de opzichter last geven dit te bezien. ZIERIKZEE Bij het te 's-Gravenhage ge houden examen „militaire zaken" :s o a. geslaagd de heer J. J. Dorst, ambtenaar ter secretarie alhier. Belangrijke duivenfentoon- stelling Op 5 en 6 januari a.s. wordt te Zierikzee een belangrijke duiven- tentoonstelling gehouden, waarop het be6te materiaal van Schouwen- Duiveland te zien zal zijn. Burgerdag In het klein Vandaag (vrijdag) is het te Zie rikzee Burgerdag in het klein wel iswaar, maar dit impliceert toch dat het gemeentebestuur contact opneemt met allen, die in 1960 de 23-jarige leeftijd hebben bereikt en dus kiesgerechtigd zijn geworden. Zij allen zullen vanavond in de Trouwzaal van het stadhuis wor den ontvangen en worden toege sproken door burgemeester mr. F. Th. Dijckmeester. Bovendien zal aan alle opgeroepenen en versche nen adspirant kiezers een boek werkje worden uitgereikt, waarin echten en plichten van het burger schap staan vermeld. Kerstviering Chr. Plattelands vrouwen De Chr. P.B. afdelingen A en B vergaderden voor de kerstwijding in het N H. ver gebouw in 't Vrije, onder leiding van mevr. J. M. Lau- rense-Pluister. De zaal was prach tig en sfeervol versierd. Op de ge dekte tafels stonden kerststukjes, die na afloop aan de aanwezigen werden verkocht eventueel aan de verschillende zieke leden geschon ken. De kerstliturgie van de Bond werd door de besturen gelezen en de declamaties werden verzorgd door de dames Steendam van de Velde en Flikweert. Afwisselend werden door 'samenzang en een koortje uit de jongeren-afd. de liturgie aangevuld Mevr. Kloet- Rotte zong enkele fijn uitgevoerde solo's; mej. C. W. v. d. Sluis las een ontroerend kerstverhaal. De presidente eindigde met een korte meditatie en gebed. Staande werd het „Ere zij God" aangeheven. HAAMSTEDE Te Rotterdam slaagde voor het politiediploma onze dorpsgenoot, de heer Jac. Bakker. Kerstfeest in rusthuis „Duinoord" Speciaal het kerstfeest in rust huis „Duinoord" krijgt altijd van het bejaardencomité, directie en personeel van het rusthuis zeer bijzondere zorgen. Ook nu is veel werk verzet om te komen tot een stemmig kerstfeest voor de bewo ners van het huis, dat plaats vond in de fraai versierde conversatie zaal. De directrice, zuster Feleus, hield een korte inleiding waarna gezamenlijk gezongen werd gez. 10 1 en 7. Mevrouw Róell las het kerstevangelie. De kerstoverderv- king werd gehouden door zuster Feleus n a.v. Mattheus 2 11. In de pauze bleek dat de kok in de keuken weer heel wat had gepres teerd. Het kerstverhaal werd gele zen door de directrice, omlijst door zang van het koortje Als verras sing kregen de bejaarden een ver sierd kerststukje. Mevrouw Róell dankte tot slot ieder voor het wel slagen van dit feest. OOSTERLAND Door de Chr. Vrouewnvereni- ging „Marlha" alhier, zullen als naar gewoonte voor Kerstdag een 35-tal kerstbakjes met fruit wor den uitgereikt aan zieken en ouden van dagen in onze gemeente. Verloofd: KRINA DE GRAAF en DRIES VAN BURGH Burgh, Hing B 126 Haamstede, A. v. d. Weijdeweg 2 Tweede Kerstdag 1960 Gelegenheid tot feliciteren: 15.00-17.00 uur. Ring B 126. Heden overleed, tot onze diepe droefheid, nog onver wacht, onze zeer geliefde man, vader, behuwd- en grootvader, broeder, zwager en oom HENDRIK JOACHIM BRANDT in de ouderdom van 66 jaar Rotterdam, 21 december '60 Katendrechtse Lagedijk 247a Uit aller naam: M. BRANDT-DE RIJKE De begrafenis zal plaats vinden zaterdag 24 decem ber a.s., op de Zuider be graafplaats, Slinge 50. Ver trek van het sterfhuis te 1 uur. Aankomst begraaf plaats 1.30 uur. Heden overleed, in de ouderdom van 66 jaar, onze beste broeder en zwager HENDRIK JOACHIM BRANDT echtgenoot van M. de Rijke Zonnemaire: Wed. B. C. DE RIJKE- BRANDT A. VERHULST-DE RIJKE J. M. VERHULST en kinderen L. DE RIJKE M. C. DE RIJKE- DALEBOUT Apeldoorn: J. DE RIJKE Heemstede: T. v. d. VALK-DE RIJKE P. A. v. d. VALK 22 december 1960 Voor al uw en de grootste keuze Uw meest vertrouwd, en voordeligst adres Zierikzee gg» B Tel. 2164 Tweede Kerstdag vanaf 3 uur: „DE DRIE SCHAPEN" Dreischor Vrij entree Tweede Kerstdag: Café Pankow Ouwerkerk Te koop: Citroen 2 C.V. 1960 (demonstratiewagen) en Goggomobiel 1959 K J. GOEDBLOED - Renesse telefoon (01116) 245 GEMEENTE GASFABRIEK Uitslag Feestmaand- prijsvraag le prijs: mej. J. C. Vermunt, Hoge Molenstraat 43. 2e prijs: J. H. de Man, d'Aillystraat 32. 3e prijs: C. Baart, Melkmarkt 5. 4e prijs: D. Verburg, Nieuwe Haven 19. Troostprijzen: M. C, Verseput-Schoonakker J. C. Baart Sr. C. Berrevoets-Baart C. Uijl-Stoel H. U. Heringa J. W. Renshof C. M. Schot, Rijksweg 3 M. Moelker allen te Zierikze N. Duininck-Schaik, Middelburg A. J. Kriekaard-Brand, Leerdam Met mei a.s. een arbeider gevraagd Woning inclusief of exclusief. PADMOS - Eikerzee Bij ons: voordelige eethoeken mooie boussac stoffen aardige bijzettafeltjes Ziet onze étalages Wij wensen U prettige kerstdagen! O^NGINI^I c H T m<J l E R I K Z E i Gezellige kerstdagen en voor spoedig 1961 toegewenst door H. ROSEBOOM Dorpsweg 118 - Hattum aan vrienden en bekenden BRUINISSE Een kerstdeclamatorium Door de jeugdverenigingen op gereformeerde grondslag te Brui- nisse, zal onder leiding van de he ren L. M. Steketee en A. Adriaanse zondagavond 25 december in de gereformeerde kerk een kerstde clamatorium worden opgevoerd. Deze bijzondere dienst begint om 8 uur en iedereen is er hartelijk welkom. NIEUWERKERK Bejaarden vierden stijlvol kerstfeest In „Ons Dorpshuis" alhier werd kerstfeest voor de bejaarden ge houden. Bij de ingang van de zaal werden de bejaarden door mevr. van Eeten-de Vries met een hand druk ontvangen. De zaal was voor deze gelegenheid stemmingsvol ingericht. Aan lange tafels, ver sierd met dennegroen, waarin zeer veel kaarsen brandden .werden de vele bezoekers verzocht plaats te nemen, waarna mevr. van Eeten- de Vries een hartelijk welkomst woord sprak. Door dr. Becker werd het kerst evangelie gelezen, waarna hij voor ging in gebed. Enige dames zongen een drietal kerstliederen. Mevr. Westerhof las een toepasselijke Zeeuwse dorpsgeschiedenis voor, waarna aandachtig werd geluis terd. Door mevr. Dijkman en mej. S. Folmer werden gedichten voor gelezen. Enige dames van Ouwer kerk brachten een mooi stukje voor het voetlicht, betrekking heb bende op het kerstfeest. Door de aanwezigen werden verschillende toepasselijke kerstliederen gezon gen. Zo ook door het dameskoortje dat nog een drietal liederen ten beste gaf. Het was reeds laat toen mevr. van Eeten-de Vries dank bracht aan de dames van Ouwerkerk voor hun gewaardeerde medewerking en verder aan haar staf van me dewerksters en aan allen die op enige wijze hebben medegewerkt om deze mooie middag te doen slagen. De bejaarden werd dank gebracht voor hun opkomst. Dr. Becker sprak een slotwoord. De heer Jac. Boogert dankte namens de bejaarden. BROUWERSHAVEN Heropvoering lekespel Wegens groot succes zal door de afdeling Brouwershaven van de Plattelandsvrouwenbond, het leke spel ,Wij vrouwen van Bethlehem' nogmaals worden opgevoerd, en wel op woensdag 28 december in het jeugdgebouw. ZONNEMAIRE Bejaarden vierden kerstfeest Onder leiding van de beide vrou wenverenigingen in de gemeente vierden de bejaarden het kerst feest. Ter inleiding werd gezang 3 gezongen De presidente der gere formeerde vrouwenvereniging, me vrouw Melse, opende op de gebrui kelijke wijze en las het Kerstevan gelie uit Lukas, naar aanleiding waarvan zij een toespraak hield. In de pauze werd getracteerd op cho colademelk. De ger. vrouwenver eniging zong enkele liederen, waar na mevr Duvekot een spannend kerstverhaal voorlas. Zang en de clamatie wisselden nadien elkaar af. De hervormde vrouwenvereni ging zong gez. 182. Tot slot werd het „Ere zij God" gezongen en ging mevr. Duvekot voor in dankgebed. De heer Voshol sprak een dank woord. ZIERIKZEE Kerstfeest bejaardensociëteit Onder auspiciën van de U.V.V.- afdeling vierde de Bejaardensocië teit het kerstfeest in de zaal aan het Visslop. De leiding was in han den, van mevr. Lugt-van Heioma. Een tweetal kerstverhalen werd ge lezen door twee U.V V.-sters. In de pauze dronk men chocolademelk, een presentje van de V.Z.-fabriek. Gezamenlijk werd met pianobege leiding kerstliederen gezongen. Verkeersavond Koninklijke „Zeelandia" N.V. De afdeling Zierikzee van het Verbond voor Veilig Verkeer or ganiseerde voor de personeelsver eniging van de Kon. Zeelandia N.V. een geslaagde verkeersavond in „Mondragon".

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1960 | | pagina 3