Laatste vrachtrijder van Schouwen-Duiveland (paard en wagen) zet er punt achter Tijdperk van de „vrachtkarre" voorbij ..Teun de vrachtrieër" put uit zijn herinneringen Van onze redakteur) OOSTERLAND, 20-12. Per 1 januari is het gedaan met het vracht bedrijf van de heer L. v. d. Have te Oosterland. Na die datum blijft de vrachtwagen in de schuur en wordt nog slechts naar buiten gereden voor vervoer van landbouwprodukten. Met pakjes van en naar Zierikzee zal er echter niet meer bü zyn. De heer v. d. Have, die nog wekelijks Zierikzee bezoekt met paard en wagen gaat er een punt achter zetten en doet zijn bedrijf over aan het vrachtbedrijf IJzelenberg te Bruinisse, dat voor zijn diensten gebruik maakt van auto's. Met deze op til zijnde verandering wordt een boeiend vervoers- hoofdstuk uit het geschiedenisboek van Schouwen-Duiveland afge sloten. De heer v. d. Have is de laatste typische „vrachtrijder" op Sohouwen-Duiveland maar achter zyn reeds aan de omstandigheden aangepaste wagen, die hij tot nu toe hanteerde, doemen op de lijnen ▼an de hoge vrachtkarren, die met een stevige bles er voor, drie, vier of vijfmaal per week zelfs hun weg vonden naar het ontmoetingscen trum de SchuitLaven te Zierikzee, waar decennia lang het bonte leven van het vrachtverkeer zich heeft afgespeeld. Wie zich daarin bij dit afscheid nog eens wil verdiepen, moet de heer T. v. d. Have - vader van de heer L. v. d. Have - aan het woord laten. De heer v d. Have sr - in de Oosterlandse wandeling ,„Teun de vracht rieër" - heeft vanaf 1916 tot in de vijftiger jaren een groot deel van het vrachtvervoershoofdstuk volgeschreven. Hij weet zijn vrachtweetje, dachten we zo. De „vrachtkarre". We hebben eigen herinneringen aan dit rijdend symbool van een tijdperk, waarin ook in algemenere zin paard en wagen nog inhoud gaven aan het beeld van de weg. De hooggehuif- öe, groen geschilderde wagens stempelden het verkeer met ge moedelijkheid. De schokkende en wiegelende cadans van de kar en het sjokkende paard gaven een in nige vertrouwelijkheid aan het beeld van stad en dorp, maar wacht even - de „vrachtkarre" was ook het visitekaartje van het vracht- bedrijf, van „de zaak" zo men wil, waarin orde en stiptheid de dage lijkse slogans waren. Want reken or op dat men op de „vrachtkarre" zijn horloge kon gelijk zetten. ,/Teun de vrachtrieër" is dui zenden malen met zijn overvolle wagen uit Zierikzee komen schom melen, soms onder de mauve luch ten van een zoele zomeravond, of door de stilte van de bronzen herfst, met in de dorpsstraten kin derstemmetjes die ijler en hoger klonken dan anders, maar ook des winters tegen een ijzige oosten wind. Hijzelf eenzaam en alleen an derhalf uur op de bok, met als troost een sigaar - een „krijgsel- tje" - waarvan de vonken soms uit het donkere gat van de wagen woeien. Van verre was die wagen een vierkante mastodont, flauw tjes getekend tegen de lucht en slechts verlicht met „een koperen spijker", een carbidlamp, die soms meer sissen wilde dan branden. „Het ging allemaal", zegt Teun, „maar pas erg was het bij gladheid sis vosje de windgevoelige kar pro beerde midden op de weg te hou den, maar dan weer afgleed naar rechts of links, omdat de „straet- pad" nog zo lekker rond lag". In 1916 van start De heer Teun v. d. Have nam in 1916 het vrachtbedrijf over van de heer Dolf Visser en op 11 mei van dat jaar maakte hij zijn eerste vice versa reis van Oosterland naar Zierikzee Het eiland in het alge meen en Duiveland in het bijzon der zaten toen nog dik in de vracht rijders (2 op Nieuwerkerk en 3 op Bruinisse), een bewijs dat het vrachtvervoer toen - en de dertig, veertig jaar nadien - in een grote behoefte voorzag. Dit vond hoofdzakelijk zijn oorzaak in het feit, dat de be drijven nog niet in sterke mate, of doorgaans in het geheel niet over een eigen vervoermiddel beschikten. Belangrijke factor was ook dat er minder werd gereisd. Het contact tussen Zierikzee en de dorpen was minder, met als gevolg dat de be woners der buitengemeenten de vrachtrijder de boodschappen in de stad lieten doen. Zo in de geest van: „Toe Teun doet dit us en doet dat us". Ongeschreven sortiment Daar ging d3n de wagen met gist voor de bakker, pillen uit de drogisterij voor meneer die en die, meel, kolen, zaaigoed, carbolwater, manden, spaden, rieken, costuums en een eindeloze stroom pakjes van de Zierikzeese manufacturiers, die bij de uitvoering van bestellingen onveranderlijk de vrachtrijder in schakelden. Samen een sortiment dat wel nooit volledig zwart op wit zal komen. Boven op het dak van de kar was ook nog plaats en in de kettingen onder de wagen schom melde doorgaans wel een vat olie. Het waren vooral ook de grossiers, die wisten dat er een vrachtrijder naar Duiveland bestond en wat hebben grossiers niet allemaal op magazijn? Ook de banken maak ten van de diensten van de vracht rijder gebruik. Taaie mensentaaie dieren Men moest een taai mens zijn om het vrachtrijdersberoep in de antieke stijl te kunnen beoefenen, maar vlak ook het paard niet uit. Het dier kwam heus aan zijn trek ken. Voordat het 's morgens om ocht uur het dorp instapte „om de bestellingen op te nemen" had het er al een paar uur duchtig land werk opzitten, maar een „karre- paard" had wellicht ook wel eens een voordeeltje en kende in ieder geval de roete op een prik. Eén paard is het in de afgelopen vijf en veertig jaar te machtig gewor den. Het beest viel dood bij Ca- pelle en dat was triest aan alle kanten. Lading stuwen Vrachtrijder zijn had Intussen iets gemeen met het stuurman zijn op een schip. Het ging vooral om het stuwen van de lading. De kar mocht niet uit het lood hangen en het was bepaald onpraktisch als een bijzettafeltje dat een Ooster landse op een koopdag voordelig had weten te verschalken, stond verscholen achter een woud van kisten en balen. Er moest systeem in zitten en vrachtrijder van der Have hanteerde hiervoor zijn „briefjessysteem", briefjes op een stalen prikker, die hij er één voor eén in volgorde aan vast haakte en weer er afhaalde Handig zo'n „prikker", want bij 150 verschillen de boodschappen - portie van een gewone dag - kan men licht in de war raken, „maar" zo vertelde ons de heer v. d. Have niet zonder vak- 'rots - „in al die jaren heb ik nooit iets vergeten". We kunnen het hem niet nazeggen. „Mooi en zwaar ,,'t Is een mooie tijd geweest, zij het een zware en lang niet altijd lucratief", zo vertelt „Teun" ver der, dat men zijn eindeloze heen en weer trekken door de Duive- ïandse dreven overigens niet kan aanzien. Hij was „de laatste der Mohikanen" en dat gaat hem aan zijn hart. Maar het moet, want met paard en kar is niets meer te ver dienen. Nu hij zich toch al enkele jaren uit het vrachtbedrijf heeft teruggetrokken en zijn zoon het werk overnam, zal de definitieve klap hem niet vellen, maar spijtig is het allemaal wel. Ook voor de „vrachtrieër" geldt hét: „sic tran sitDe auto heeft gewonnen, de wagen staat ontzield ergens op een akker en het paard zal thuis blijven. Een vervoershoofdstuk is afgesloten. Vergadering gemeenteraad Bruinisse In de donderdagavond gehouden vergadering van de gemeenteraad van Bruinisse was de heer de Ko ning, wegens werkzaamheden el ders, met kennisgeving afwezig. De afwerking van de uit 14 pun ten bestaande agenda ging bijzon der vlot, want niemand maakte be zwaar tegen de verkoop van een stukje grond aan de Kerkstraat aan de heer H. Roulcema of tegen ce verkoop van bouwgrond aan de beren J. de Ruiter en C. Z Hooger- heijde in plan West. Aan de heer S. van Gilst wordt met ingang van 1 januari 1961 op de meest eervolle wijze ontslag verleend als havenmeester van de gemeente Bruinisse Burgemeester van de Linde spreekt met lof over de wijze waarop van Gilst bijna 23 jaar de belangen van de gemeente r.eeft behartigd en de heer Hooger- heijde onderstreept de woorden van de voorzitter door enkele staaltjes te noemen, waaruit de hoge opvatting die van Gilst van zijn taak had naar voren komt. Woorden van waardering wor den door de voorzitter ook gericht aan de familie Vérspoor-Tack voor de wijze waarop zij vele jaren de openbare school hebben schoon ge houden. Ook de familie Verspoor, met name mevr. Verspoor-Schults wordt eervol ontslag verleend en als haar opvolgster wordt benoemd mevr. L van Egmond-Bal. In de vacature, ontstaan door het bedanken van de heer A. Kik- Koopman als lid van de commissie Woonruimtewet wordt benoemd de heer Joost Haak Enkele leden maken bezwaar te gen de naam Accacialaan voor een nieuwe straat in plan West, maar met 4-2 stemmen volgt de raad in deze het voorstel van b. en w. De voorzitter brengt een tekening ter tafel, waarop de riolering in de Oudestraat is getekend. Ter sprake komen enkele praktische bezwaren, wegens het feit dat er in deze straat een zo belangrijk hoogtever schil zit. Nader advies zal hierover aan de Centrale Dienst voor Bouw en Woningtoezicht worden ge vraagd. Subsidie handwerkonderwtfs Enige diskussie ontstaat over het voorstel van b. en w. om een bij zondere subsidie voor bet hand- werkonderwijs af te' wijzen. De heer Hoogerheijde verdedigt de aanvraag van het schoolbestuur, dat gevraagd heeft om mej Stou ten uit Oosterland als onderwijze res handwerken te handhaven: om mej. Bea de Waal te kunnen belas ten met het vak lichamelijke oefe ning heeft een reden, die uit het bijgevoegde schrijven van het schoolbestuur duidelijk blijkt. Ook de inspecteur van het onderwijs gaf aan de getroffen regeling zijn voorkeur. Tegen het voorstel van b. en w. stemmen de heren L. J. Hoogerheijde, C. Kik en S. A Ju- melet. Het zal in een volgende vol tallige vergadering opnieuw aan de orde worden gesteld. Geen bezwaar wordt gemaakt te gen het voorstel een krotwoning in de Molenstraat te verhuren aan de heer W. F. de Ridder. Naar de vergaderingen van de Waterleiding Mij. wordt afgevaar digd de heer S A. Jumelet (plaats- vérvanger C. Kik). De voorzitter deelt mede, dat na opheffing van de faecaliëndienst per 1 januari a.s. 12 woningen overblijven die niet meer waard zijn om nog van een watercloset te worden voorzien. De gemeente zal voor afvoer van de faecaliën zorg cragen, maar wanneer nieuwe be woners deze panden betrekken, zal dit niet meer worden gedaan. Ingezonden mededeling ZEEROtJDE kntepfka 8" per hele litor Pe geheide gebefdo van Wynand Foefcfnfc Dodelijk verkeersongeval bij Deil (Betuwe) DEIL, 22-12. Vanavond is de heer W. M. N. van de W., direktie-se- cretaris van de Coöperatieve Boe renleenbank te Eindhoven door een auto-ongeval om het leven ge komen. Het ongeval gebeurde op de rijksweg 26 van Utrecht naar Den Bosch onder Deil. De heer van de W. reed tegen de laadbak van een zandauto, werd uit de wagen geslingerd en was op slag dood. De auto kwam 50 meter verder in een sloot terecht. V.N.-hulp Kongolese vluchtelingen NEW YORK, 23-12. De direkleur van de Unicef, het kindernood fonds der Verenigde Naties, heeft een bedrag van ruim een miljoen gulden beschikbaar gesteld voor levensmiddelen en medische beno digdheden ten behove van de Kon golese vluchtelingen In Kasaï. PREDIKBEURTEN en Kerstfeestvieringen voor 25 en 26 december Ned. Herv. Kerk Zierikzee: Grote Kerk: 10 uur (me dewerking kerkkoor) en 7 uur ds. Bezemer; 26 dec.: 5: uur kerstfeest zondagsschool; Gasthulskerk: 10 uur ds. Assendorp. Kerkwerve: 2.30 uur ds. v. d. Ban (m.m.v da meskoor „SDG"); 26 dec.: 6 uur: gezamenlijke kerstviering. Seroos- kerke: 10 uur dhr. Malipaard; 6 uur: kerstfeest zondagsschool. Burgh: 10 uur ds. Don, 6.30 uur kerstfeest zondagsschool. Haam stede: 9.30 en 7 uur ds. Boer; 26 dec.: 6.15: uur kerstfeest zondags school. Renesse: 11 uur ds. van Liere, m.m.v. kerkkoor. Noordwel- le: 9.30 uur ds. van Liere. Eiker zee: 10 uur ds. van de Ban, 7 uur interkerkelijke zangdienst (ds. van de Ban ends. Kamper); 26 dec.: 6 uur kerstfeest zondagssch. Brou wershaven: 11 uur ds. Boer, 4.30 uur ds. Assendorp, kerstfeest zon dagsschool. Zonnem&ire: 9.30 uur ds. Duvekot, 6 uur kerstfeest zon dagsschool. Noordgouwe: 11 uur ds. Duvekot; 26 dec.: 6 uur kerst feest van de zondagsschool. Drei- schor; 10 uur kersthoofddienst (koor), 7 uur kerstdienst zondags school. Nieuwerkerk: 10 uur ds. Franke, 6 uur kerstfeest zondags school. Nieuewerkerk: 10 uur ds. Westerhof, 7 uur interkerkelijke zangdienst (ds. Westerhof en dr. Becker, in de Ger. Kerk). Ooster land: 10 uur ds. Rijks, 6.30 uur kerstwijding; 26 dec.: 4 uur kerst feest zondagsschool. Sirjansland: 10 uur leesdienst, 6.30 uur dhr. van Pel. Bruinisse: 10 en 5 uur vicaris Dorssen, Utrecht. Sint Philipsland: 9.30 en 2.30 uur ds. van Dieren; 26 dec.: 9.30 uur ds. van Dieren. Lutherse Kerk Zierikzee: 10 uur ds. S. P. Siregar, Amsterdam. Gereformeerde Kerken Zierikzee: 10 en 5 uur ds. Tie- mersma. Haamstede: 10 en 3 uur ds. Boerma. Renesse: 7 uur ds Boerma. Scharendyke: 10 en 2.30 uur ds. Kamper. Brouwershaven: 10 en 2.30 uur kand. P. J. Wester- neng, Edam. Zonnemaire: 10 en 2.30 uur ds. Melse. Nieuwerkerk: 10.30 en 3 uur dr. Becker, 7 uur interkerkelijke zangdienst (dr. Bec ker en ds. Westerhof). Oosterland: 9 uur dr. Becker, 2.30 uur ds. Ver schoor, Vlissingen. Bruinisse; 10 en 5 uur ds. Verschoor, Vlissingen. Anna-Jacobapolder: 10 en 2.30 uur ds. Haverkamp. Geref. Kerken (vrij gem.) Brouwershaven: 10 en 2.30 uur ds. Keizer. Chr. Gereformeerde Kerken Zierikzee: 10 en 6 uur ds. v. d. Klis; 26 dec.: 10 uur ds. v. d. Klis. Kerkwerve: 10 uur leesdienst, 4 uur ds. v. d. Klis; 26 dec.: 10 uur ds. A. Ponstein, Hasselt. Haamste de; 10 en 3 uur ds. Ponstein; 26 dec.: geen dienst. Nieuwerkerk: 10 uur godsdienstoefening, 3 uur ds. v. d. Klis; 28 dec.: gecombineerd met Zierikzee. Gereformeerde Gemeenten Haamstede: 10 en 2.30 uur lees dienst. Nieuwerkerk: 10 en 2.30 uur leesdienst. Oosterland: 10, 2.30 en 6 uur leesdienst. Sint Philips- land; 9.30, 2.30 en 6 uur leesdienst; 26 dec.: 9.30 uur leesdienst. Geref. Gemeenten in Nederland Zierikzee: 10, 2 en 6 uur leesdienst. Renesse: 10 en 2.30 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 9.45 en 2.45 uur lees dienst. Bruinisse: 10 en 5 uur lees dienst. Oud-Gereformeerde Kerken Oosterland: 9.30, 2 en 6 uur lees dienst. Bruinisse; 10 en 5 uur lees dienst. Sint Philipsland: 9.30, 2.30 en 6 uur ds. Gebraad; 26 dec.: 9.30 uur ds. Gebraad. Leger des Heils Zierikzee: 10 uur heillgingsdienst, 12 uur jeugdsamenkomst, 7.30 uur verlossingssamenkomst. Godsdienstoefeningen Rooms-katholieke Kerk Zierikzee: 5.30 uur nachtmis (ge- zgn.), 7.30 uur dageraadsmis, 10.30 uur dagmis (gezgn.), 17 uur kerst liederen; 26 dec.: 7.15 uur en 10 uur de H.H. Missen, 19 uur kerst hymne en gebeden. Haamstede: 4 uur nachtmis (gezgn.); 26 dec.: 9 uur de H. Mis. UTRECHT. De overnameprijs voor baconvarkens is vanmorgen door het Produktschap van Vee en Vlees op zijn vergadering in Utrecht met zes cent verhoogd tot f 2,34, f 2,25 en f 2,22 per kilogram geslacht gewicht voor de verschil lende kwaliteitsklassen. De ge- wichtsgrenzen worden gehandhaafd op 63 tot 68 kilogram. Verolme bouwt nieuw schip ROTTERDAM, 2S-12 Bij Verolme heeft donderdagmorgen in aanwe zigheid van de Finse ambassadeur in Nederland, de heer H. van Knor ring, de officiële overdracht plaats gehad van hat motortankschip „Pronto", dat op de werf te Heus- den gebouwd werd voor de maat schappij „Aktiebolaget Turrt Oy" in Helsingfors en met een draag vermogen van 19.900 br. reg. ton het op een na grootste schip van de Finse koopvaardijvloot is. Van de boekenplank „Aktu&liteiten van de landbouw op de Zeeuwse Eilanden" Door het Rijkslandbouweonsu- Jentsehap is bij de N.V. Drukkerij v h. Lakenman Ochtman ver schenen het boekje: „Aktualiteiten van de landbouw op de Zeeuwse Eilanden", een publikatie waarin een aantal aktuele onderwerpen op het gebied van de landbouw door specialisten wordt behandeld. Het boekje is uitgevoerd in de „stijl" van het bekende - dit jaar versche nen - rapport over de economische mogelijkheden op Schouwen-Dui veland. Het maakt typografisch een uiterst verzorgde indruk De lay out is van de Zierikzeese reklame- ontwerper de heer Co de Vos Oude fiets OOSTERLAND, 21-12. De heer P. Kesteloo heeft in zijn etalage een rijwiel ten toongesteld, daterend uit 1880. Dit tachtigjarig kar retje, dat destijds de weid se naam velocipède droeg, toont het prille begin van de populaire tweewieler en trekt uiteraard de nodige belangstelling. Ingezonden mededeling Zuiver Uw bloed met Eruscben - en verdrijf zo do oorzaak van Uw Rhenmatlsche Pijn! Kruschen maakt U al gauw een heel ander mens, vrij van stram heid en pijn en weer tot alles in staat. Dat doen Kruschen's vijf minerale zouten, die de bloedzui verende organen aanzetten tot jeugdig-krachtige werking en zo de pijn verwekkende onzuiverheden uitdrijven langs natuurlijke weg. Scheepvaartberichten Esso Nederland (t.), pass 21-12 Bougaroni naar Port Said. Gaasterland, pass. 21-12 Sao Vin- cente naar Amsterdam. Korenia (t.), 21-12 té Curagao. Soestdijk, 22-12 van New York naar Antwerpen. Albireo, 22-12 van Bremen naar "Vlissingen. ARTSENDIENST ZIERIKZEE Kerstmis 24-26 dec.: P. W. J. Voge laar, tel. (01110) 2280. ARTSENDIENST MIDDEN- SCHOUWEN Kerstmis 24-26 dec.: Jhr. H. Backer te Noordgouwe, tel. (01112) 480. DIENST DIERENARTSEN Kerstmis 24-26 dec.: C. J. H. Scheuerman, Zierikzee, tel. (01110) 2180. AMSTERDAM. Voor het vierde kwartaal heeft Amsterdam rijks goedkeuring verkregen voor 37 bouwprojecten met een totaal bouwkapitaal van ruim 30 miljoen gulden. Verwachting tot zaterdagavond: Veel bewolking Veel bewolking en plaatselijk enige neerslag; matige, aan de kust tij delijk krachtige tot harde zuidelij ke wind; weinig verandering in temperatuur. 24 dec. Zon op 8.47, onder 16.32. Maan op 12.30, onder 25 dec. Zon op 8.48, onder 16.33 Maan op 12.55, onder 0.29 26 dec. Zon op 8.48, onder 16.33 Maan op 13.20, onder 1.4' 27 dec. Zon op 8.48, onder 16.34 Maan op 13.46, onder 2.M Eerste kwartier: 25 dec. te 3.30. Hoogwaterstanden ZIERIKZEE: 24 dec. 7.16 v.m. 25 dec. 8.07 v.m. 26 dec. 9.12 v.m. 27 dec. 10.30 v.m. BROUWERSHAVEN 24 dec. 25 dec. 26 dec. 27 dec. 7.15 v.m. 8.07 v.m. 9.08 v.m. 10.23 v.m. 20.09 n.m. 21.07 n.m. 22.17 n.m. 23.30 n.m. 19.39 n.m. 20.37 n.m. 21.47 n.m. 23.03 n.m. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 23-12. Het K.NM.I. deelt mede:'Een diepe depressie op het noordelijk deel van de oceaan, die zich de afgelopen 24 uur in de richting van Schotland verplaatste deed boven de Britse eilanden de luchtdruk sterk dalen. Als gevolg hiervan werd in onze omgeving de naar zuidwest gekrompen wind als in de afgelopen nacht voldoende rterk om een sterke uitstraling te gen te gaan. Alleen op enkele plaatsen in het oosten van het land daalde de temperatuur nog tot be neden het vriespunt. Aan de zuid flank van de depressie kwam een actieve randstoring tot ontwikke ling die in de richting van ons land beweegt. Ze zal morgen het weer hier te lande beïnvloeden, in ver band waarmede buien zijn te ver wachten. In het temperatuurver- loop komen geen grote veranderin gen. BURGERLIJKE STAND Zierikzee Geboren: 21 dec.: Willem, z. van Harman Reinder de Vries en Wilhelmina Bij de Vaate; 21 dec.: Janny, d. van Leendert Adri- aan van Bloois en Jans Kloet, wo nende te Dreischor. Gehuwd: 16 dec.: Bartel Da niël Schot, 25 j. en Maria Helena Meerdink, 18 j.; 22 dec.: Jacob Jan van der Ploeg, 26 j. en Cornelia Berrevoets, 21 j. Bruinisse kreeg nieuwe zaak in melk en zuivelprodukten Burgemeester verrichtte officiële opening BRUINISSE, 22-12. Onder grote belangstelling heeft de heer Jac. Stouten te Bruinisse donderdag middag zijn nieuwe zaak in melk en zuivelprodukten geopend. Deze opening geschiedde door burgemeester C. H. van de Linde, die memoreerde dat de opening van deze nieuwe zaak een ander karakter droeg dan gewoonlijk, im mers zonder oud te zijn, waren de heer en mevrouw Stouten toch niet meer op die jonge leeftijd, waarop men een zaak begint, dit houdt te vens in dat men ook de verschil lende diploma's die nodig zijn, niet meer zo vlot behaalt. Veel en velerlei waren dan ook de moeilijkheden die aan deze ope ning vooraf gingen, waarbij nog kwam, dat door een ernstige ziekte van mevr. Stouten veel later met de bouw kon worden begonnen dan oorspronkelijk de bedoeling was. Hij hoopte dat de verwachtingen die men van de zaak koesterde in vervulling mochten gaan en was als burgemeester trots op de mooie aanwinst die Bruinisse er op za kelijk gebied had bijgekregen. De héér de Koning, voorzitter van de middenstandsvereniging, vond het een gelukkig teken, dat hij de heer Stouten in de midden standsvereniging had kunnen op nemen Ook hij memoreerde de voorgeschiedenis. De heer Stouten dankte alle sprekers, in het bijzonder ook bur gemeester van de Linde en de fa milies Goudzwaard en de Jonge. Zonder hun hulp zou het niet mo gelijk zijn geweest, de melkshjterij of de handel in zuivelprodukten te beginnen. Onder leiding van de heer W. Elenbaas is door de firma Deurloo een mooi geheel tot stand gebracht, waaraan allen op hun beurt hebben meegewerkt, de heer C. Deurloo als metselaar, de heer Jac. Deurloo als timmerman en de heer P. J. Deur loo als schilder, terwijl de firma's Huibers en Kesteloo resp. zorg droegen voor electra en voor het smidswerk. De nieuwe zaak is ge heel naar de eisen des tijds inge richt TONEEL EN FILM Weinig boeiend filmprogramma in Concertzaal Het kerstprogramma van de Zie rikzeese Concertzaal wordt ge opend met „Jacht op ontvoerde vrouwen", met Eddie Constantine, „de man met de harde vuisten". Het is bekend dat waar Eddy op duikt de avonturen op de loer lig gen en beeldschone dames in de rij staan. Ook in dit verhaal weer vol op van dit alles, Eddie zien we nu als gids van drie knappe miljonai- res gevangen in een wespennest van olie-intriges Hij moet het ook nu weer van zijn harde knuisten hébben om het vege lijf te redden. „Niets dan pech", de tweede film van dit „bijzondere" programma, behoeft geen enkole toelichting als we weten dat Stan Laurel en Oliver Hardy er de hoofdfiguren in zijn. Dus: „daverende lachsalvo's". Tot slot van dit „kerstprogram ma" de sfeer van het wilde westen in „Legioen van Zorro", een reeds eerder op deze plaats besproken film. In bioscoop hotel Bom te Haam stede gaat deze week „De onder gang van de Mary Deare" met o a. Gary Cooper en Gharlton Heston, de boeiende verfilming over een geheimzinnig schip dat tot de on dergang is gedoemd. Verder „Tar- zan's verborgen schat" met de „eeuwig-jonge" Johnny Weissmul- ler.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1960 | | pagina 2