Zierikzeese raad debatteerde over Burger weeshuis in verband met muziekschool Pleidooi voor concentratie van gehele teelt in de Waddenzee HAMEAJ WAT" UQT 01 BILT DE SLUITING VAN DE KEERSLUIS Verontwaardiging over toestand toegangsweg tot de stad ZIERIKZEE, 21-12. Op de woensdagavond, onder voorzitterschap van burgemeester mr. F. Th. Dückmeester gehouden gemeenteraadsvergade ring, is andermaal de kwestie van de tijdige sluiting der keersluis ter sprake gekomen, zulks naar aanleiding van een schrijven van b. en w. aan de raad, waarin een opsomming wordt gegeven van alle te nemen maatregelen, vervat in een vernieuwde regeling, die „waterdicht" is gemaakt in de letterlijke en figuurlijke zin des woords. De heer Doeleman persisteerde bjj zijn reeds op één der vorige raads vergaderingen kenbaar gemaakte mening, dat de sluis - in geval van verwachte storm en verhoging van de waterstand in de nachtelijke uren - het beste 's avonds zou kunnen worden gesloten. B. en w. bleken dit standpunt niet t© hebben overgenomen. Uit de tegengestelde me ningen vloeide een diskussie voort, maar het eindresultaat was toch dat de raad met de nieuwe regeling akkoord ging. De voorzitter deelde mede dat de 1962 op te zeggen, aangehouden, havenmeester hem had verzekerd, 1 Aanleiding hiertoe was een opmer- dat sluiting in de avonduren niet king van de heer v. d. Doel, dat in altijd mogelijk was, in verband met de toekomst rekening moet wor- in- en uitvarende schepen. De ha venmeester zijnerzijds evenwel heeft het recht de sluis voortijdig te sluiten. Van zijn inzichten hangt het af hoe het met de sluis gaat, mede in afhankelijkheid van de verordening uiteraard. In de prak tijk kan dus hetgeen de heer Doe leman voorstelt, stellig wel eens voorkomen. De voorzitter wees er op dat de geestesgesteldheid van 1953 er toch bepaald nu niet meer is. Men is thans meer op zijn qui- vive en kent de kwade kansen van het water. Mr. Keuning was het eens met de heer Doeleman en wees er op dat het Rijk toch werkelijk ook geen risiko's heeft genomen, blij kens de verhoging der dijken. Waarom zouden wij dan ook niet elk risiko uitsluiten?, zo vroeg hij. De voorzitter antwoordde dat thans werkelijk alle maatregelen zijn genomen. Men moet de situatie in de bewuste novembernacht, toen de stroom uitviel, toch als zeer uitzonderlijk blijven zien. Met respekt voor de nautische deskundigheid van de havenmees ter, wilde de heer Doeleman toch opmerken, dat deze functionaris toch ook maar een mens is. De ver antwoordelijkheid ligt nu bij één persoon. De heer v. d. Doel kreeg op een desbetreffende vraag ten antwoord dat ook andere maatregelen - zoals een loopbrug van oost- naar west gedeelte van de sluis - zullen ge troffen worden. De raad legde zich hierop neer bij de door b. en w. getroffen regeling. Geen sporthal Onder de ingekomen stukken be vonden zich talrijke goedkeuringen van G.S., rapporten van het Veri- fikatiebureau, jaarverslagen van gemeenschappelijke regelingen en een schrijven van b: en w. aan de raad, dat er thans geen mogelijk heid bestaat de bouw van een sporthal in de gemeente te reali seren, zij het dat hieraan grote be hoefte bestaat. De pogingen om te komen tot de bouw van een gym nastieklokaal zullen overigens wor den voortgezet. Mr. Keuning sprak van een „an dere weg" die het ministerie van O., K. en W. wel bewandelt om de gemeenten toch weer de gelegen heid te geven tot de bouw van sportlokalen. Deze mogelijkheid zal nader worden onderzocht en op dit „andere vlak" zal de kwestie door b. en w. worden bekeken, gelet op de grote urgentie van het geval Verschillende voorstellen De verslagen van de gemeen schappelijke regelingen zullen in het vervolg als aparte punten op de raadsagende prijken, om te voorkomen dat minder aandacht door de raad aan de gemeenschap pelijke regelingen zou worden be steed. Een schrijven van de Stichting Nationale Commissie tegen het Al coholisme inzake de verlening van drankvergunningen werd voor ken nisgeving aangenomen. Het zgn. „Kroonmaximum" voor Zierikzee bedraagt 18 (vergunningen). Een voorstel tot wijziging van het raadsbesluit tot aankoop van een drietal krotwoningen ging onderde hamer door. Idem het voorstel tot onderhandse aanbesteding van het bouwrijp maken van het nieuwe industrieterrein langs de Oostha- vendijk en tot het onderhands op dragen van de bouw van een 80- tons derrickkraan. Mevrouw v. d. Werve-Schouls attendeerde op een stuk grond (sectie A 80), dat nog in het besluit moet worden opge nomen, hetgeen geschiedde. Enkele pandjes en de daarbij be horende grond worden verkocht ten behoeve van de bouw van een nieuwe Chr. Geref. kerk, die zal komen te staan ter hoogte van de hoek Marisstraat-Zevengetijstraat. Idem een perceel aan de Hoofd poortstraat ten behoeve van wo ningbouw door de heer B. D. Schot. De Prinses Wilhelmina-ba- rak zal voor de symbolische prijs van f 1,worden verkocht aan het Leger des Heils. Het Burgerweeshuis en de muziekschool Na diskussie werd een voorstel de huurovereenkomst voor de loka liteiten van het Burgerweeshuis t. b.v. de Beatrixschool per 1 april den gehouden met de belangen van de Zeeuwse Muziekschool. Tevoren evenwel had de voorzitter ver klaard dat zowel de algemeen di recteur als de directeur van de Zierikzeese afdeling hebben ver klaard het Burgerweeshuis totaal ongeschikt te achten voor onder brenging van de muziekschool. De heer v. d. Doel merkte in dit verband op: „de tijd kan komen dat de directeur blij is met het Burgerweeshuis". Spr. zou graag nieuw overleg zien met de direc teur, wijzend op het definitief ka rakter van de nieuwe bestemming die de hlidige school gaat krij gen. De voorzitter merkte op dat het er in de afgelopen zomer toch ook al naar uitzag dat een nieuwe behuizing moest worden gezocht. Niettemin zei de muziekschooldi recteur dat het Burgerweeshuis ongeschikt is. De voorzitter sugge reerde dat er in de boezem van het college nog wel over andere moge lijkheden voor de school wordt ge dacht, maar hij kon zich daar en detail nog niet over uitlaten. (Intussen is het zo dat er voor het Burgerweeshuis een heel an dere bestemming komt, waardoor het debat in de raad „ergens" toch wel wat in de lucht kwam te han gen, temeer daar een combinatie van bestemmingen (inclusief de muziekschool dus) toch wel als on mogelijk moet worden aangemerkt Bedacht dient ook - het was de heer Goudriaan die hierop zijde lings nog attendeerde - dat een huurovereenkomst een zaak is tus sen twee partijen. Zegt de gemeen te de huur niet op, dan kan het Burgerweeshuis dit doen. Red.). Na de diskussie werd niettemin besloten het desbetreffende voor stel tot huuropzegging aan te hou den. Schenking aanvaard Een schenking van f 57 946 van de Stichting „Nieuw Schouwen- Duiveland" t.b.v. de boombeplan ting werd in grote dank aanvaard. Een suggestie van de heer van Duin de stichting te vragen om opening van zaken wat betreft het financiële beheer, vond geen weer klank. „U zou het gekregen paard in de bek willen zien", zo schertste de voorzitter, die er tevens op wees dat het toch in het voorne men ligt van het stlchtingbestuur op haar wijze financiële opening van zaken te geven. Het pand Lange Groendal 30 werd onbewoonbaar verklaard. Het voorstel tot definitieve vaststelling van de bestemmingsverordening ging onder de hamer door. Bij de rondvraag attendeerde de heer v. d. Doel op de beslist onhoudbare toestand m.b.t. het wegstuk Zuid havenpoort-weg aan de Val. De Rijkswaterstaat blijkt nalatig te blijven dit weggedeelte te repa- ren. Alle raadsleden waren una niem van mening, dat Rijkswater staat zijn - reeds voor 1959 gedane belofte tot herstel - gestand dient te doen. De heer Doeleman wilde een bord geplattst zien met het opschrift; „Deze weg is in onder houd bij het Rijk". Mr. Keuning verzocht de heer v. d. Doel zijn opmerking te ver vatten in een motie, waarin de raad zjjn verontwaardiging uit spreekt over het traineren van het herstel door Rijkswaterstaat. Hier aan werd gevolg gegeven. Voor enkele voorstellen mogen wij verder verwijzen naar de krant van morgen (vrijdag). ZIERIKZEE Causerie over loonbeleid voor Alg. Ned. Grafische Bond Dinsdag avond belegde de afde ling Zierikzee van de Algemene Nederlandse Grafische Bond een tpeciale bijeenkomst in het Ned. Herv. Verenigingsgebouw, waarop verscheidene leden al of niet met huisgenoten, zomede enige geno digden aanwezig waren. Na opening door de voorzitter, ae heer C J. Manni. herdachten de aanwezigen staande het overleden afdelingslid, de heer D. v. d. Boom, waarbij de voorzitter enige gevoel volle woorden aan zijn nagedach tenis wijdde. De voorzitter sprak vervolgens een welkomstwoord, waarbij hij zich in het bijzonder richtte tot de vakbondsbestuurder, de heer P. den Boer en de heer Cok Henne- man, beide uit Amsterdam. De heer-den Boer hield vervol gens een inleding over het onder werp „Loonbeleid - overheidspoli- tiek". Hij wees er op dat het geen enkele overheid ooit zal gelukken een loonpolitiek te voeren, die iedereen bevredigt en greep ver volgens terug op de door 't vori ge kabinet gevoerde gecoördineer de (geleide) loonpolitiek, die o.m. tot kenmerk droeg dat van tijd tot tijd algemene loonronden werden doorgevoerd, waarbij hij ook in den brede de gevolgen van deze poli tiek schetste, als: het scheppen van nieuwe welvaartsmogelijkheden (door een gunstige concurrentie positie t.a v. het buitenland) en het in de hand houden van de werkge legenheid. „Gedifferentieerde" loonpolitiek Komende tot de loonpolitiek van onze tegenwoordige regering, de „gedifferentieerde", wees spr. er op dat deze verscheidene moeilijkhe den heeft veroorzaakt en niet op gunstige resultaten kan bogen. Bo vendien is hierbij nog meer sprake van overheidsingrijpen dan voor heen. Tekenend achtte spr. het ook in dit verband dat de regering ad vies heeft gevraagd bij de S.ER. over de grondslag van de loonpo litiek. Tenslotte besprak hij de toestand in het grafisch bedrijf, waar ten aanzien van de lonen voor de naas te toekomst gunstige verwachtin gen mogen worden gekoesterd. Van de gelegenheid tot het stel len van vragen maakten enkele der aanwezigen gebruik. Nadat de heer den Boer daze beantwoord had, werd gepauzeerd. Spaans programma Na de pauze was het de beurt aan de heer Henneman, die zijn gehoor vergastte op een Spaans programma van vertellingen, afge wisseld door grammofoonmuzick. Hij toonde zich hierbij een uitste kend voordrachtskunstenaar en vooral zijn mimiek was „af". De voorzitter vertolkte zeker aller gevoelens toen hij aan het einde van de avond de heren den Boer en Henneman dankte voor hun komst en het gebodene en hen een „tot weerziens" toeriep. De aanwezigen bleven hierna nog enige 'ijd gezellig bijeen. Ingezonden mededeling Geneest ruwheid en schraalheid STAD EN PROVINCIE ZIERIKZEE Opening u.l.o.-scholen De officiële opening van de nieuw gebouwde u.l.o.-scholen in het Malta-plan, zal - zo vernemen wjj - plaats vinden op maandag 9 ja nuari 1961 te 14.30 uur. De ope ningsplechtigheid wordt verricht door het lid van G.S., de heer A. Schout, en vindt plaats in de ge meenschappelijke schoolzaal van de nieuw gebouwde scholen aan de Caustraat. BRUINISSE Aanvoer laatste bieten Deze week zijn van de haven te Bruinisse de laatste bieten uit de polders Bruinisse en Oosterland verscheept, bestemd voor de fa briek te Dinteloord. Veel omvang rijker zijn de leveranties aan de suikerfabriek Puttershoek en hier zal het waarschijnlijk wel de eer ste week van januari worden, eer men kan spreken van een be-ein- diging van de aanvoer-campagne. Scheepvaartberichten Alchiba, 21-12 te Bombay verwacht Esso Nederland (t.), passeerde 21-12 Algiers naar Antwerpen. Kelletla (t.), 21-12 te Mombacsa. Kenia (t.), 20-12 van Iskenderun naar Rotterdam. Korenia (t.), 20-12 te Punto Miran da. Lemsterkerk, 19-12 van Port Said naar Genua. Tegelberg, 21-12 te Durban. Zuiderkruis, 21-12 van Curggao naar Christobal. Gemeenteraadsvergadering Brouwershaven De raad der gemeente Brouwers haven kwam woensdagavond in voltallige openbare vergadering bijeen onder voorzitterschap van burgemeester J. L. van Leeuwen. Voor kennisgeving worden aan genomen een aantal goedgekeurde raadsbesluiten en rapporten. Ver schillende afgevaardigden geven een verslag over de bezochte ver gaderingen der waterleiding maat schappij, vleeskeuringsdienst en voormalig ziekenhuis te Noordgou- we. N.a.v. het schrijven van G.S. in zake de tijdelijke benoeming van de heer A. Gunst, thans secretaris der gemeente Brouwershaven, tot secretaris der nieuwe gemeente Brouwershaven, spreekt de voor zitter een felicitatie uit, waarin hij deze benoeming ziet als een waar dering voor de kunde der gemeen tesecretaris. De gemeenterekening over 1959 wordt daarna z.h.s. met de volgen de cijfers voorlopig vastgesteld. Gewone dienst: ink. f 140.320,23, uitgaven f 135.323,78, batig saldo f 4996,45. Kapitaaldienst: inkom sten f 752 837,63, uitg f 950.428,02, nadelig saldo f 197.590,39. De rekening der Burgerlijke In stelling voor Maatschappelijke Zorg: gewone dienst: inkomsten f 8502,65, uitgaven f 8502,65. Ka pitaaldienst: inkomsten f 1394,50, uitgaven f 1394,50. Door een commissie, bestaande uit de heren raadsleden A. v. d. Doel, M. Matthijsse en W. Jonker, wordt bij monde van de heer Jon ker geadviseerd tot goedkeuring der geloofsbrieven der nieuwe raadsleden voor de nieuwe gemeen te Brouwershaven. Deze raadsle den zijn: J. Dekker, P. v. d. Velde, P. de Moor, J. v d Doe en A. Vis ser (alle Partij van de Arbeid); L. M. Moermond, mevr. E. P. Mot- mans-v. d Feen, J. A. v. Schelven (alle V.V D.) en J. A. v. d. Bijl, N. Fonteine en J J. Klaasse (alle Prot. Chr. Groepering). In verband met de ophanden zijnde herindeling der gemeenten wordt, zulks op voorstel van G.S. besloten tot intrekking vastgestel de rioolbelastingverordening en verordening haven- en kaaigelden. Deze regelingen blyven dus voor lopig normaal doorlopen. Tot onderwijzer aan de openbare lagere school alhier wordt m.a.s. benoemd de heer A J. van Lan gend ijk, thans werkzaam in losse dienst aan genoemde school. Tot bestuurslid der B.I.M.Z. wordt gekozen de heer N. Fon teine. Het pand Haven Zuidzijde 10 wordt verhuurd aan de heer P. L. Bastiaanse voor de tijd van 5 jaar '.egen een huurprijs van f 6 per week. DE DELTAWERKEN Proeven met leggen van kaden van zandasfalt Na proeven met de afdekking van een bepaald zandlichaam met nylonmatten en met onder water aangebrachte asfaltdekking zal in de Grevelingen ook nog een proef worden genomen met het leggen van zandasfalt; zandasfalt is een mengsel van bitumen (3 procent) met zand. Voor dit doel wordt op de werk- haven bij Bruinisse thans een in stallatie gebouwd, die onder een hoge temperatuur, het bitimineuze materiaal moet vermengen met het zand, dat in het water gestort, moet opstuiven en verharden. Dit betreft natuurlijk, proeven, mochten deze proeven slagen dan is er straks sprake van grote hoe veelheden, die bij de Deltawerken en bij de aanleg van de Grevelin- gendam kunnen worden gebruikt. De bergen stortsteen rond het havenplateau worden steeds hoger, ruim 70.000 ton stortsteen wordt in opslag genomen. Wekelijks wor den fenkele schepen met steen aangevoerd. Niet in opslag wordt genomen, de mijnsteen, die thans op ruime schaal wordt toegepast, ook hier mee heeft men na de ramp proe ven genomen, die tot gevolg had den, dat thans grote hoeveelheden worden gebruikt. TWEEDE KAMER Pleidooien voor meer goedkope woningen DEN HAAG, 21-12. Volgend jaar moeten er meer goedkope woningen komen Vrijwel de gehele Tweede Kamer heeft er gisteren bij minis ter van Aartsen op aangedrongen het bouwprogramma voor 1961 te verhogen tot 85.000 woningen en de uitbreiding met vijfduizend wonin gen voor de helft te besteden aan de woningwetbouw en voor de rest aan de goedkope premiebouw. Zo sterk en zo algemeen was deze aandrang, dat kan worden ver wacht dat de minister van volks huisvesting vandaag in ieder geval zal voldoen aan een deel van de eisen, die de Tweede Kamer heeft gesteld Een compromis tussen Ka mer en regering op het stuk van de volkswoningbouw ligt dus wel in het vooruitzicht. BRUINISSE Gemeenfe-avond Hervormde Gemeente In het Ned .Herv. Verenigings- gebouw te Bruinisse werd woens dagavond 20 december een ge meenteavond gehouden onder lei ding van de consulent ds. G. J. RÜks uit Oosterland. Het voornaamste punt van de agenda was de verkiezing van een ouderling in de vakature die per 1 januari 1961 zal ontstaan, omdat ouderling M. Krijger, wegens het bereiken van de 70-jarige leeftijd, kerkordelijk dit ambt niet langr mag bekleden. Uitgebracht werden 156 geldige stemmen, waarvan op de heer S. A. Jumelet Azn. 73 stemmen en op de heer J. de Ronde-Kostense 83 stemmen, zodat laatsgenoemde werd gekozen. Ds. Rijks heeft daarna de heer Krijger dank gebracht voor het vele dat door hem in het kerke- werk was gedaan. Hij betrok daar in ook mevr. Krijger-Hage, omdat haar man niet aleen veel aktiviteit had ontplooid in het plaatselijke kerkelijke leven, maar ook in de hogere organen wat mee bracht dat hij vaak op prijs moest en was. Ds. Rijks sprak tot de aanwezi gen nog over het catechisatie-be zoek en ouderling de Koning wijd de een beschouwing aan de toene mende onkerkelijkheid en het pro bleem van de jeugd en haar hou ding tegenover kerkelijk en gees telijk leven. Bejaarden vierden kerstfeest Dinsdagmiddag 20 december j.l. vierde de bejaardensociëteit haar kerstmiddag onder leiding van ds. G. J. Rijks, Ned. Herv. predikant te Oosterland. Gezamenlijk werden enkele bekende gezangen gezon gen, terwijl door ds. Rijks werden gelezen Jesaja 9:1-6 en Lucas 2-; Verwachting tot vrijdagavond: Later meer wind Aanvankelijk: opklaringen en met vooral in het binnenland op de meeste plaatsen lichte vorst en weinig wind. Later: toenemende bewolking met enige regen of sneeuw; tot ma tig of krachtig en aan de kust tot hard aanwakkerende zuidwestelijke wind; ongeveer dezelfde middag- temperaturen als vandaag. 23 dec. Zon op 8.47, onder 16.31. Maan op 12.03, onder 23.15. Eerste kwartier: 25 dec. te 3.30. Hoogwaterstanden ZIERIKZEE: 23 dec. 6.29 v.m. 19.18 n.m. BROUWERSHAVEN: 23 dec. 6.24 v.m. 18.46 n.m. Doodtij: 27 dec. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 22-12. Het K.N.M I. deelt mede: De luchtdrukverdeling boven west Europa veranderde de afgelopen 24 uur juist voldoende om ons land binnen de invloedssfeer te brengen van een hogedrukgebied waarvan het centrum nu tussen Ierland en de Azoren is gelegen. De winden krompen naar noord tot noordwest en drogere polaire lucht waarin opklaringen voorkwamen stroomde het land binnen. Ten oosten van. Nederland handhaafde het sombere weer met mist, regen of sneeuw zich nog onder invloed van een depressie, die van noord Italië over Duitsland naar het noor den is getrokken. Op de Atlanti sche oceaan zal de depressie die gisteren New Foundland in noord oostelijke richting passeerde mor gen reeds in de buurt van Schot land aankomen. Het frontensysteem er van zal ons land in de loop van de dag van het noordwesten uit naderen, waardoor de neerslagkan sen weer toenemen. Gedurende de nacht zullen echter nog opklaringen voorkomen en kan het vooral in het binnenland licht vriezen. 1-14. In een korte toespraak werd door hem het kerstgebeuren nader belicht. In de pauze werd getrac- teerd op chocolademelk en het oude bekende kerstgebak de „kos- sewegge", de krentenkoek die in onze streken, in de mid-winter door de bakkers gebakken wordt. Mevr. van der Linde-Bezemer, de echtgenote van de burgemeester, vertelde een prachtig kerstverhaal terwijl de zang door het Hervormd Kerkkoor een gewaardeerd pro- grammanummer was. Schoolschoonmaakster gehuldigd Mevr. de wed. M. Verspoor-Tack die jaren lang samen met haar dochters, schoonmaakster was van de openbare lagere school, heeft gemeend daarvoor met ingang van 1 januari 1961 te moeten bedanken, mede in verband met het feit dat zij 19 december ha3r 68e verjaar dag mocht vieren. Als blijk van waardering voor wat zij zo veel jaren in gemeentedienst heeft ge presteerd, werd zij namens het ge meentebestuur toegesproken door wethouder D. van den Berg, die zijn toespraak vergezeld deed gaan van een fruitmand. Rapport over de mosselteelt Kwaliteit produkt beter dan in Zeeuwse wateren LEEUWARDEN, 21-12. Een con centratie van de gehele mossel teelt in de Waddenzee verdient verre de voorkeur boven een split sing, waarbij de mosselbanlten in het noorden zouden komen en de kunstmatige verwaterplaatsen in het Vcerse Gat, zo heeft dr. B. Havinga, oud-directeur van het rijksinstituut voor visser^-onder zoek, meegedeeld in een rapport over „de mosseltcelt in de Wad denzee", dat aan het college van Gedeputeerde Staten van Fries land is aangeboden. De bedrijven, die nu nog bijna alle in Zeeland gevestigd zijn ge bleven, zullen bij het voortschrij den der Deltawerken naar het noorden worden overgebracht. Het is gebleken, dat de omstandighe den in de Waddenzee gunstig zijn voor het kweken van mosselen. De groei is er uitstekend en dikwijls wordt een kwaliteit bereikt, die beter is dan die in de Zeeuwse wateren. De kwekers leveren de mosselen af in Zeeland,waar zij nog verwaterd en geschoond wor den. Het aandeel, dat de Wadden zee in de totale produktie heeft, wisselt sedert 1950 - het jaar waar in Zeeuwse kwekers een deel van hun bedrijf naar de Waddenzee overbrachten omdat in Zeeland een ernstige ziekte onder de mos selen was opgetreden - tussen de 50 en 80 procent. Inrichting voor verwateren Het verwateren van mosselen op de manier, zoals dat in Zeeland gebeurt, is in de Waddenzee niet uitvoerbaar. Er zal daar een spe ciale inrichting moeten worden gebouwd, waar de mosselen ver waterd kunnen worden en waar zij de definitieve afwerking kun nen ondergaan. Voor een verwa terplaats is namelijk water van voldoende zoutgehalte en zuiver heid nodig. De biologische gesteld heid van de Waddenzee is zeer gunstig voor de mosselteelt, aldus het rapport. De investeringen voor de bouw van een verwaterplaats, die zo mogelijk nabij een centrum van mosselteelt en handel moet komen, zullen verschaft moeten worden door de Deltawerken. Bij het verplaatsen van de mosselteelt naar de Waddenzee moet men er echter wel rekening mee houden, dat de mosselparasiet ook in de westelijke Waddenzee binnen en kele jaren zal doordringen. Tot dusver hebben zich elf Zeeuwse bedrijven in plaatsen aan de Wad denzee gevestigd en wel tien in Harlingen en een in Den Oever. In het rapport wordt veron dersteld, dat ook bij de groot scheepse toekomstigeverhuizing de voorkeur overwegend naar Har lingen zal uitgaan, al zal de ver houding van vestiging in beide plaatsen niet tien op één blijven.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1960 | | pagina 2