KERSTBOUT Technisch-Bureau v. d. Berge Medische aantekeningen over de marktberichten is nu werkelijkheid AJ.'v5" i Lls Behandeling van wild en gevogelte ADVERTENTIES Heden overleed, na een kortstondig lijden, zacht en kalm, onze geliefde broeder, zwager en oom, de heer ARIJ SCHRAVER in de leeftijd van 71 jaar en 3 maanden Uit aller naam: Familie J. BOONE- SCHRAVER Bruinisse, 17 december 1960 Noordstraat 24 Wanneer U met Kerstmis of op andere winterse feestdagen een Coutje op tafel wilt brengen, moet u er aan denken, dat de gezond heid altijd zijn eisen stelt, even goed als dat ten aanzien van alle andere gerechten het geval is. Om te beginnen moet u het beestje niet kopen van een onbe kende, die zo maar eens aan uw uuisdeur belt in de hoop een centje te kunnen verdienen. Wat weet u van zo'n man, wat weet u van de dieren die hij u te koop aanbiedt? Wild en gevogelte bestelt men uitsluitend bij een vertrouwde poe lier. Het vereist namelijk vakken nis om het verschil vast te kunnen stellen tussen normale dieren en exemplaren, die ziek waren of die onoordeelkundig werden behan- celd. Toezicht op en keuring van wild en gevogelte behoort boven dien te geschieden door de keu ringsdiensten. Het is niet aanbevelenswaardig <iIs deze keuring achterwege blijft. Dat geldt ook voor wild, dat iemand zelf meebrengt van de jacht. Im mers, wat is het geval? Dieren, die geschoten worden, zijn soms ziek of zwak geweest en zo kwam het juist, dat ze de jager niet snel ge noeg konden ontvluchten! Begin van bederf Een punt waar altijd veel mis verstand over is betreft de zoge naamde adellijke smaak (de Fran sen spreken van „haut gout") die door de echte wildliefhebbers ge meenlijk op hoge prijs wordt ge steld, maar die bij tal van andere mensen een onweerstaanbaar ge voel van tegenzin opwekt. Inderdaad is het adellijk worden een begin van bederf. Schadelijk voor de gezondheid is het echter niet. Vanzelfsprekend mag men de scheikundige omzettingsprocessen van wild en gevogelte niet zover laten komen dat werkelijke rotting optreedt, want daarbij ontwikkelen zich giftige stoffen. De kans, dat zulk in ontbinding verkerend wild zal worden geconsumeerd is echter Donderdagmiddag 15 december jl. vond in de openbare lagere school de hudiging plaats van de onder wijzer dier school de heer A. van Oeveren, i.v.m. diens 40-jarig ambtsjubileum. Hierbij waren te genwoordig de burgemeester de neer A. H. Vermeulen, de beide wethouders de heren L. M. Moer- mond en J. J. Klaasse en de leden van de gemeenteraad. Verder was aanwezig het bestuur van de ouder commissie dier school. Deze bijeen komst werd geopend door de voor zitter van de oudercommissie de heer J. Dorst. Burgemeester A. H. Vermeulen herinnerde in een toespraak tot de jubilaris aan de 40 jaar onafgebro ken ijver en toewijding door hem betoond. In die periode bracht de heer van Oeveren een stoet van leerlingen de eerste beginselen bij van lezen, schrijven en rekenen en leerde hij hen de christelijke en maatschappelijke deugden. De bur gemeester bracht de jubilaris dank voor zijn goede en belangrijke dien sten aan het onderwijs in de ge meente bewezen en deed deze dank vergezeld gaan van de gebruikelij ke envelop met Inhoud. Het lid van de oudercommissie, mevr. L. van Schelven-van Iwaar- den, droeg hierna een gedicht voor uver de levensloop van de heer van Oeveren. Namens de leerlingen van de school werd door de leerlingen Netty Nuijens en Jan Bodbijl, een cadeau aangeboden, nl. een ets. De heer van Oeveren was hiervoor zeer dankbaar, omdat hij een soort gelijke ets. voorstellende het stad huis van Middelburg, bij de wa tersnoodramp in 1953 was kwijt geraakt. De voorzitter van de oudercom missie overhandigde de jubilaris een cadeau namens de oud-leerlin gen van de school, nl. een pick-up .-nstallatie met een aantal platen. Bij deze overhandiging bracht de heer Dorst de heer van Oeveren dank voor hetgeen hij voor de school heeft gedaan Het hoofd der school, de heer M. van Immerzeel. overhandigde de heer van Oeveren een boekwerk, namens mevr. Janse-Wagemaker, mej. Kloet, oud-onderwijzeressen der school en hemzelf. De jubilaris dankte allen voor •Je gesproken woorden en de prach tige cadeaux welke hij in ontvangst mocht nemen. Spreker zeide hier door ontroerd te zijn. De heer van Oeveren gaf hierna een overzicht van de verschillende hoogtepunten uit zijn loopbaan, zo onder meer het grote aantal kin deren die in de veertig jaren bij r.em in de klas hadden gezeten. Het tweemaal moeten evacueren en zijn tijdelijke dienst hierdoor aan andere scholen. Do verschillende leerkrachten met wie hij had sa mengewerkt, die kwamer en gin gen. De kinderen van de school wer den hierna getracteerd en er wer den enkele filmpjes vertoond. Nadien werd door de jubilaris een receptie aangeboden in het Klein, want geur en uiterlijk wer ken dan zeer afstotend. Een andere oorzaak die bederf van wild veroorzaakt, kan gelegen zijn in schimmelig worden. Zijn de schimmelplekken oppervlakkig ge legen en niet al te uitgebreid, dan tunnen ze door stevig afwassen met azijn en pekel nog wel worden verwijderd. Beslist verkeerd is het om net te doen of men de schim melplekken niet ziet; dat is de gul zigheid beslist te ver gedreven. Grondig verhitten Bij sommige soorten wild is het nodig ze spoedig van binnen leeg te maken. Dit „uithalen" maakt dat het vlees snel afkoelt en dat het niet kan verontreinigd worden door bacteriën, die in de inwendi ge organen aanwezig zijn. Bij andere soorten verdient het juist aanbeveling ze gesloten te laten, omdat daarbij in het bijzon der het binnendringen van bacte riën van buitenaf dient te worden vermeden. Zodoende laat men vogels meest al dicht, met uitzondering van een den, aangezien die in het darmka naal nogal eens de voor mensen gevaarlijke paratyfusbacillen her bergen en die kunnen maar beter bij voorbaat worden verwijderd. Eèn ding staat bij dit alles vast: grondig verhitten vernietigt even tuele bacteriën. Op welke manier men wild en gevogelte wil bereiden is veelal een kwestie van persoonlijke voorkeur. De bout kan worden gebraden - met toevoeging van boter, eventu eel ook specerijen - of op andere wijze door verhitting mals worden gemaakt. Een voordeel van roosteren - en ook van gaar maken aan het spit - is dat alle smaak- en voedingsstof fen in het boutje bewaard blijven. Het vereist echter speciale handig heid en ervaring om deze bereidin gen toe te passen. Laat de kerst maaltijd maar niet mislukken door een lichtvaardig experiment. Dr. Alfreda Briedé. Dorpshuis, waar velen uit de ge meente de jubilaris en zijn gezin kwamen feliciteren. Ingezonden mededeling VOOR EN NA DE BEVALLING OP KRACHTEN. BLIJ. VEN EN SNEL HERSTELLEN MET SARCÖ GLOBINE het bloedvormend krachttonfcum. Bevat naast haemoglobine alle nood zakelijke stoffen zoals leverextract en mineralen die voor de opbouw van het bloed noodzakelijk zijn. Verkrijgbaar ala drageoa en In vloalbare vorm. AANBESTEDINGEN Aanleg riolering Scharendjjj'ke ELKERZEE. Bij de op 16 decem ber ten gemeentehuize van Eiker zee gehouden openbare aanbeste ding voor het maken van een rio lering met bijkomende werken te Scharendijke werd als volgt inge schreven: Fa. A. W. Wandel, Nieuwerkerk f 39.150; Aann.bedrijf Zeeland te Middelburg f 40.370; Aann.bedrijf Schouwen-Duiveland te Zierikzee f 40.700; Fa. van Dongen en de Voogd, Haamstede f 41.500; D. Ren tier, Noordgouwe f42115; W. J. Verjaal, Scharendijke f 43.900; Aann.bedrijf H. Stouten, Brouwers naven f '44 380; J. M. Dekker, Brou wershaven f 47.000; Fa. M. van der Velde ZnBruinisse f 47.900. De begroting van het werk was f 46.719. Gunning heeft plaats gehad aan ce laagste inschrijver. Het werk wordt uitgevoerd onder directie van de Centrale Dienst Noord Zee land te Zierikzee. Eierpryzen V.E.C.E. In de periode van 12 dec. tot en met 17 dec. werd door de Coöp. In- en Verkoop Centrale voor Eieren (V.E.C.E.) uitbetaald voor eerste soort f 2,20 per kg Voor eieren met meer dan 8 pet. vuilschalige werd f 2,13 per kg uitbetaald. Naar zaterdagmiddag werd ver nomen, lijdt koningin Fabiola van België aan een lichte keelontste king. Op het kasteel van San Ca- lixto, waar de koningin de eerste dagen van de huwelijksreis met koning Boudewljn doorbrengt werd zaterdag uit Cordoba een arts ontboden. SPORT VOETBAL K.N.V.B. District Zuid I 3e klas D: Zierikzee-METO 1-2; Hontenisse-Corn. Boys 2-0; RCS- Axel 0-4; Zeeland Sport-BSC 2-1; Zeelandia-Kaaise Boys 1-2; ODIO- RKFC 0-0. 4e klas G: Burgh-Grenswachters 1-2; Halsteren-Renesse 2-3; Vos- meer-Nw. Borgvliet 3-1; Cluzona- NSV 6-3; Oude Molen-De Schutters scheidsr. n.o.g. Afdeling Zeeland le klas B: Brouwershaven-Zie- rikzee III 5-1; Dreischor-Zierikzee II 4-2. 2e klas C: Renesse II-Brouwers- haven II 4-2; Zonnemaire II-SVO- WK II 5-1; SVOWK-Zonnemaire 5-3. Zaterdagcompetitie le klas: Veere-MEVO 2-5; Hoek- Spui 2-4; Colijnspl. Boys-Wemel- dinge 1-3; Wolfaartsdijk-SVD 4-5. 2e klas C: Burgh III-WIK 3-1; MEVO II-Brouwershaven III 1-6; Zeemeeuwen-Duiveland 1-3. 3e klas D: Duiveland II-Burgh IV 5-2. J unioren Groep A IV: Zierikzee A I-Ka- pelle A I 5-2. ZIERIKZEE I-METO I 1-2 Het derde klasse spelpeil der laatste jaren in aanmerking geno men, kwamen beide ploegen tot een zeer goede wedstrijd, met tal van spannende momenten voor beide doelen, waaruit beide prima doelverdedigers, Timmers (Meto) Stoutjesdijk (Zierikzee) meestal zegevierend te voorschijn kwamen en waarin van enig krachtsverschil- tussen de huidige leider (Meto) en de drager van de rode lantaarn van dit ogenblik (Zierikzee) geen sprake was. Na een aanvankelijk overwicht der gasten, waarbij doelman Stout jesdijk enige malen geducht aan de tand gevoeld werd, wisten de rood-zwarten het spel te verplaat sen en in de zeventiendem minuut strafte de Vlieger een aarzeling van de rechtsachter af en schoot langs doelman Timmers (1-0). De thuisclub kreeg nu enige tijd de beste papieren in handen en men kwam bijna tot een tweede doel punt uit een der zes hoekschoppen, ternauwernood redde de linksach ter. Na 31 minuten werd de Zie- rikzee-verdediging verrast toen een door de Meto-spil naar voren gespeelde bal plotseling doorschoot en meer vaart kreeg, waardoor rechtsbinnen Schuurbiers vrij voor de doelman kwam, deze omspeelde en beheerst inschoot, (1-1). Met deze stand brak de rust aan. Na de rust opnieuw spannende ogen blikken voor beide doelen, na 7 minuten namen de gasten de lei ding toen rechtsbuiten Jansen via het been van een Zierikzee-verde- diger inschoot, (1-2). Ontegenzeg gelijk waren de meeste aanvallen in het verdere verloop van de 2e helft voor de Schouwenaren, die evenals trouwens de gasten, blijk gaven een behoorlijke portie uit houdingsvermogen te bezitten. De wedstrijd bleef tot het laatste fluitsignaal het aankijken volko men waard, waarbij enige goede kansen verloren gingen, en in laatste instantie stond de Meto- doelman Timmers, misschien on opvallend, maar voor ingewijden zich meesterlijk opstellend, verder succes in de weg. Enige uitvallen van de gasten kon de rood-zwarte verdediging met een uitstekende doelman Stoutjesdijk aan het hoofd evenmin verrassen. Deze goed ge speelde wedstrijd zal voor velen zeker aanleiding zijn om op twee de Kerstdag de thuiswedstrijd van Zierikzee tegen Hontenisse, no. 2 der ranglijst bij te wonen. Veere I-MEVO I 2-5 Het begin van deze wedstrijd, die door 18 mensen werd bijgewoond, was voor Veere tamelijk hoopvol. De thuisclub kwam behoorlijk in de meerderheid, maar het trio Baart-Krijger-de Oude greep reso luut in en bezwoer alle gevaar. In laatste instantie was Simmers ook zeer klemvast en dus bleven. Vee- re-doelpunten uit. Maar ja, de ME- Vo voorhoede was natuurlijk weer niet volledig. Hoek en Simmers ontbraken, Stoutjesdijk was even min op het appèl verschenen, ter wijl Krijn de Oude last had van een onwillige knie. Niettemin wist de MEVO-ploeg net genoeg vaart te krijgen om het geestdriftige Veere te bedwingen Zoals gewoon lijk was Ha verhoek weer de erken de gangmaker, die niet alleen vier doelpunten maakte, maar ook de andere spelers regelmatig hun plaats aanwees. Veere beschikt over een sympathieke ploeg, die echter geen doelpunten maken kan en het dus niet ver in de competitie zal brengen. De keeper is prima, de rechtsback eveneens, terwijl Cammelijn, de eertijds zo gevrees de midvoor, lelijk is afgezakt. De scheidsrechter leidde goed, doch moet er echter voor waken alle pietluttigheden te bestraffen. De eerste aanvallen zijn voor MEVO, maar men zoekt het doel te hoog. Veere blijft het antwoord niet schuldig, maar gelukkig blijkt de oranje-witte achterhoede zeer trap- vast te zijn. De rustige werkwijze achter vindt weerklank en gaande weg verandert het spelbeeld. Bij een goede aanval der gasten weet bij de Vaatte te scoren. De scheids- 2echter keurt dit doelpunt af we gens buitenspel, Na 35 minuten is het echter wei raak. Een goede voorzet wordt door Haverhoek op schitterende wijze ingekopt (0-1). MEVO blijft nu opdringen en even voor rust krijgt Ko Sies een vrije trap te nemen. Het leder komt te recht bij de kop van Haverhoek, wat 0-2 betekent. Na de pauze breekt de voorhoede der gasten door. De goed opgestelde Haver- noek lost een scherp schot, wat de doelman te machtig blijkt (0-3). Veere gaat zich nu met alle macht verzetten. Bij een der aanvallen, ontgaat de scheidsrechter een bui- ♦enspel geval, waardoor de stand 1-3 wordt. MEVQ laat zich niet ontmoedigen, valt regelmatig aan, waarbij de Veere-keeper het zeer druk krijgt. Vele harde schoten weet hij te stoppen, maar een har de schuiver van bij de Vaate ver dwijnt in de kooi (1-4). De gasten nemen het spel nu practisch geheel ;n handen. Aanval op aanval golft op het Vteerse doel af. Paal en lat verlenen de gastheren zeer ge waardeerde bijstand. 5 minuten voor het eind lost Sies een enorm hard schot. De deklat keert het le der, maar Haverhoek vangt de te rugspringende bal goed op en zeer gepast schiet hij Jn (1-5). Veere heeft echter nog een kleine sur prise in petto, want bij een plotse linge uitval weet Cannelijn te doel punten (2-5) Wanneer even later het einde wordt geblazen, neemt MEVO de winstpunten dus mede i.aar huis. Volgende week speelt MEVO uit tegen Wemeldinge. Burgh I-Grenswachters I 1-2 Twee gelijkwaardige tegenstan ders hebben zondagmiddag verbe ten gestreden om de overwinning, cie uiteindelijk naar Putte ging. Op ongelukkige wijze zag Burgh een na de rust 1-0 voorsprong om zetten in een 1-2 achterstand. De Burgh-achterhoede en middenlijn waren in goede vorm, doch in de voorhoede wilde het, zoals ook in vorige wedstrijden niet vlotten. Doelman Hendriks van de groen gelen stak in een prima vorm en de enkele keiharde schoten stopte hij subliem. Burgh nam direct het initiatief in handen en Rijnberg's schot ver dwijnt in handen van de keeper. Een fraaie kopbal van J. Hanse on dergaat het zelfde lot. Na 10 min uten komt ook Grenswachters los en Kloet stopt enkele schoten van v. Beek uitstekend. Dezelfde spe ler mist dan een opgelegde kans. Weer lost Rijnberg een harde ko gel die precies in handen van de uitgelopen keeper een warm ont haal vindt. Ook Dijkman schiet naast. Voor de rust schiet rechts buiten Lambrichts een kogel in de veilige handen van Kloet Rust 0-0. Na de thee is het weer Burgh dat via M. Bakker een kogel lost doch weer stopt de keeper het gevaar. 7 minuten na rust stompt hij ech ter een scherpe voorzet van M. Bakker in eigen doel (1-0), De vreugde is van korte duur, want als de rechtsbuiten Lambrichts een bal van achter de doellijn toch nog voorzet, blijft de Burgh achterhoe de staan, zodat v. Beek geen moeite hééft in te koppen (1-1) Toch blijft Burgh doorzettenvooral Kees van Nieuwenhuize verzet bergen werk. Hij lost elf een hoog schot dat de keeper maar net corner kan ver werken. M. Bakker schiet dan 20 cm langs de verkeerde kant van de paal. Toch wordt Burgh in de ver dediging gedrongen en Kloet redt enige malen zeer goed. 10 minuten voor tijd kopt linksback B. Siesse een corner in eigen doel (1-2), wat tevens de instorting van Burgh be tekent. De scheidsrechter keurt dan nog een doelpunt, dat ontstond doordat Kloet een voorzet tegen de borst van v. Beek sloeg- en zo in het net vloog, af wegens hands en onthoudt Burgh een strafschop wegens hands. Vlak voor tijd brengt Theo v. Nieuwenhuize nog een rnooie kans door missen van de keeper door te onbesuisd schieten, om zeep. Zeemeeuwen I-Duiveland I 1-3 Het heeft er in deze wedstrijd lang naar uitgezien dat Zeemeeu wen zijn eerste zege zou gaan beha len. Kansen om dit te verwezenlij ken zijn er voor de Meeuwen in iuime mate aanwezig geweest maar ook nu ontbrak het. weer in de voorhoede aan de nodige stoot kracht. Duiveland beschikte in de ze ontmoeting over een zeer mid delmatig elftal dat lang niet meer de kracht kan opbrengen van enige seizoenen geleden. Na 16 minuten slaagde Braam er in zijn club met een laag schot de leiding te geven (1-0). Zeemeeuwen kreeg hierna nog enige prachtige kansen om de voorsprong op te voeren waarvan men evenwel niet wist te profite ren. Aan de andere kant wist doel man v. d. Maas enige goede scho ten uitstekend uit zijn doel te hou den. Direct na de hervatting zag het er nog geenszins naar uit dat de blauw-witten aan het kortste eind zouden gaan trekken. Toen na 20 min. r.-binnén v. Dijke met een omstreden doelpunt de balans in evenwicht bracht was het snel met de thuisclub gebeurd Een paar mi nuten later wist Roskam met een fraai schot zijn club een 2-1 voor sprong te geven waarna v. Dijke na een half uur spelen de zege van zijn club met een hoog vleugelschot waar doelman v. d. Maas zich op verkeek, veilig stelde, (1-3). Halsteren I-Renesse I 2-3 Na een spannende en sportief ge speelde wedstrijd is Renesse er in geslaagd zijn eerste overwinning in dit seizoen te behalen, waarmee liet tevens revanche wist te nemen voor de thuis geleden 3-0 neder laag. Renesse verscheen met de volgende opstelling in het veld: Jac. de Vrieze d.; J. Geleijnse, G. Prummel, L. Boer a.; M. Hart, G! Verboom m.; J. Verboom, A. Koo- man, N. Goossens. P. Jonker en Ant. Jonker v. Direct na de aftrap zet Halsteren enige uitstekende aanvallen op welke door de reso- Op de leeftijd van 79 jaar heeft de Here tot Zich ge nomen onze geliefde zuster en behuwdzuster T. VAN DER BIJL PADMOS Zonnemaire, 18 dec. I960 N. VAN DER BIJL- PADMOS Amsterdam: F. PADMOS POSTEMA Eikerzee: C. PADMOS J. TH. PADMOS- GAANDERSE Duivendijke: C. PADMOS luut ingrijpende verdediging der bezoekers worden afgeslagen. In de 7e min. weet P. Jonker op de lin kervleugel door de verdediging te breken waarna zijn voorzet door Goossens wordt ingekopt. Het le der wordt zeker een halve meter achter de doellijn door de doelver- dediger gestopt wat de scheids rechter ontgaat. Na 15 min. spelen is l.-buiten J. v. Tilburg de Re- nesse-verdedigers even te vlug af en met een onhoudbaar schot geeft bij de Vrieze geen kans (1-0). Hal steren zet nu alles op alles om de voorsprong nog op te voeren en de Renesse-verdediging komt onder zware druk te staan. In het rood witte verdedlgingsblok verkeren vooral Prummel en Boer in uitste kende conditie, terwijl in laatste instantie doelman de Vrieze zijn doel kundig verdedigt, zodat de Halsterse voorlinie praktisch geen kans krijgt veel onheil te stichten. De Renesse-voorhoede zit onder de bedrijven door ook niet stil en het 'is meer geluk dan wijsheid dat het doel van Halsteren bij doorbraken van Ant. Jonker, N. Goossens en J. Verboom niet wordt doorboord. Na de rust neemt Halsteren weer het eerst het initiatief in handen. Als er 12 min. zijn gespeeld plaatst Ant. Jonker het leder naar de vrijstaan de J. Verboom die even doorloopt en dan een formidabel schot lost dat onhoudbaar In het net ver dwijnt (1-1). Halsteren probeert hierna de bakens weer te verzetten maar de achterhoede van de duin bewoners blijft in topvorm spelen zodat er geen doorkomen aan is ge maakt. Als er nog 20 minuten zijn le spelen dirigeert aanvoerder P. Jonker zijn mannen naar voren. Reeds de eerste de beste aanval levert succes op als Goossens de voorzet weet te bemachtigen en meteen raak schiet (1-2). Goossens, die in deze wedstrijd bewees inder daad toch wel kwaliteiten te be zitten als hij de show achterwege laat, maakte 5 min later het mooi ste doelpunt uit de wedstrijd. Van af de middenlijn zette hij een solo in waarbij hij de gehele verdedi ging, de doelman incluis, passeei'de waarna hij geen moeite meer had Verloren; tussen Zierikzee en. Nieuwer kerk: 3% meter stof (AaBee- ruitje) met toebehoren, in pa pier van J. C. van den Doel, Zierikzee. Gaarne terugbezor gen bij J. Schiettekatte, Muye- weg 27, Nieuwerkerk. Reservewiel van Opel-vracht- wagen, tussen Oosterland en Haamstede. Tegen beloning terug te bezorgen bij C. Stou ten, Molenweg 29, Oosterland. 'Hversen: Een nieuwe pijp? U heeft zo uw keus gemaakt uit onze pij- penmolen. Prachtige sortering. Sigm. D. C. Viergever, hoek Kraanplein. Straalkachels, elektrisch en op petroleum, voor bij verwarming en kille dagen. Fa. J. D. de Körte Zn., tel. 227, Bruinisse. Bascules, gewichten, unsters, weegschalen, personenweeg schalen Fa. J. D. de Korte Zn., tel. 227, Bruinisse. Een lekkende goot? Een paar streken „Rutexon" en de last is geleden! „Verf en Kleur", Meelstraat 40, Zierikzee Voor meubelen groot en klein, daar moet je voor bij Jonker zijn! Want M. J. J. die stemi tevreê! - M. J. Jonker, Zuid straat 2, Haamstede. N.C.L.B. Scharendijke. Verzil veren vakantiebonnen tot f 50 dinsdagavond 20 december, te 7 uur, bij J. van Iwaarden, Eikerzee. de voorsprong op te voeren tot 3-1. Na dit doelpunt trekt Renesse zich terug in de verdediging en het is meer aan geluk dan aan wijsheid te danken dat l.-half A. v. Tilburg er 3 minuten voor tijd nog in slaagt de eindstand op 2-3 te brengen. KORFBAL Mikro-korfbalcompetitie te Nieuwerkerk Voor de mikro knrfbalcompetitie welke te Nieuwerkerk in SDKB- verband zal worden georganiseerd hebben zich tot heden negen acht tallen opgegeven, t.w. Unitas, WIK en DSS ieder met twee achttallen, Stormvogels, Velo/Dosko en NOAD met één achttal. Wanneer het enigszins mogelijk is zou men het liefst twee afdelingen van zes acht tallen samenstellen zodat momen teel de mogelijkheid nog aanwezig is voor een drietal teams om in te schrijven. De wedstrijden zullen worden gespeeld op een vijftal avonden van de maanden januari, februari en maart. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Benoemd tot voorganger te Gies- sendam-Hardinxveld (Ned. Prot. Bond): J. Brinkerink, Oosterhesse- len. Bedankt voor Nunspeet (vac. N. Kleermaker): J. van de Velden, Dordrecht. Ger. Kerken Beroepbaar: kand. L. R. Krol, s-Gravenhage. Beroepen te Leiderdorp (3e pred. pi B. G. de Valk Heerenveen. DEN HAAG. Er is 'nog geen uit zicht op het binnenkort invoeren van een langere leerplicht, zo heeft minister Cals in zijn memorie van antwoord inzake de begroting 1961 van onderwijs, kunsten en weten schappen aan de Tweede Kamer meegedeeld. BIJZONDER JUBILEUM TE DREISCHOR Onderwijzer A.van Oeveren vierde 40-jarig ambtsjubileum Adverteert In dit blad Nederlandse zender Lopik Is met proefuitzending begonnen U kunt nu de beide Hilversumse zenders geheel storingvrij beluisteren op de 92- en 96-meter band Geniet nu met de kerstdagen van storingvrije ontvangst en indien nodig, laat ons uw F.M.-installatie vakkundig verzorgen. Heeft uw oude radio echter niet het proefexamen met gunstig resultaat „afgelegd", komt dan eens met ons praten. Reeds voor f 138,is U in het bezit van een nieuwe Philips radio met F.M.-band en ook U kunt met de feestdagen genieten van een geheel storingvrije weergave F.M.- en T.V.-antennespedalisten Zevenhuisstraat 6 Telef. 2962 Zierikzee

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1960 | | pagina 3