De ingewikkelde wereld STAD EN PROVINCIE STAD EN PROVINCIE Drie oroblemenAfrika - Laos en Algerije Meer en meer grijpt de koude oorlog om zich heen. En ook daar waar men had willen voorkomen, dat de twee machtige wereldblok- ken, die van de atlantische en de sowjetwereld, op elkaar zouden botsen, gebeurt dit. Het gevolg ■Jaarvan is dat de Ver. Naties wor sen verlamd, zoals vóór de oorlog de Volkenbond, en dat haar vermo gen om de vrede te bewaren zwak ker wordt. In het Handvest was de clausule opgenomen inzake het veto: de grootste mogendheden konden niet worden verplicht, bijstand te ver lenen aan enige actie, gericht te gen henzelf of tegen hun vrienden. De Sowjet-Unie heeft nu vorige week voor de 92ste maal van dat vetorecht gebruik gemaakt. Dit maal om te voorkomen, dat de se cretaris-generaal der V.N., Ham- mar skjoeld, meer bevoegdheden, of in elk geval juister omschreven rechten zou krijgen in Kongo. De situatie is daar zo, dat Hammars- kjoeld in het geheel niet kan in grijpen in de binnenlandse omstan digheden, terwijl de leden vragen hem wel iets te doen. Afro-Aziatische landen eisen, dat hij de gevangen premier Loemoem- ba laat bevrijden en dat hij „de benden van Moboetoe" tegenstan der van Loemoemba) ontbindt. De Sowjetlanden ondersteunen zulke eisen. Het westen wil actie tegen de extremisten van elke kant. Door de V.N. is erkend, dat president Kasa- voeboe op wettige wijze het gezag uitoefent. Er zijn behalve zijn be wind echter nog twee andere, die zich van Leopoldstad niets aan trekken: dat van Tsjombe in Ka- tanga, die provinciale onafhanke lijkheid wenst. En dat van Gizen- ga, die in'Stanleystad een regering heeft gevormd welke de eerzucht heeft, de echte Kongolse regering te zijn. Hij was vice-premier in het kabinet-Loemoemba en wil dat voortzetten. Achter Kasavoeboe staat min of meer het westen. Achter Tsjombe de Belgen. Achter Gizenga de link se Afro-Aziaten en communisten. De machteloosheid van Hammars kjoeld - die trouwens steeds meer troepen verliest van Afrikaanse landen die zich terugtrekken - is een gevolg van de spanningen in de wereld, die ook de Verenigde Naties verlammen. Erg verenigd zijn de naties namelijk niet. LAOS. In Laos hetzelfde beleid, nog dui delijker. Daar bestaat in de hoofd stad Vientiane een regime gesteund door de parachutistenleider Kong Le, die wordt geholpen door de pro-communistische fractie in dit kleine vorstendom van Indo-China. Dit kabinet ontvangt van de com munisten olie, voedsel, wapens en munitie, per luchtbrug. In het zui den staat een generaal, die door Amerika wordt bevoorraad, die zijn regime nu erkend heeft gezien en gewettigd door de vorst, en die voor de poorten staat van Vientiane. De Ver. Naties, die ook in deze conflicten zijn gekend, hoopten dat een centrale regering in de hoofd stad de tegenstellingen kon over bruggen. Maar de premier van dat bewind, prins Soevanna, kon het niet meer uithouden en is naar het naburige Cambodja gevlucht. De neutralen komen dus steeds meer in de knel. En een Jarenlange bin- nenlandse strijd is - evenals in Kongo - uitgegroeid tot een inter nationaal conflict. In beide geval len ziet niemand een spoedige uit komst. De laatste tijd zijn de te genstellingen immers eerder ver groot dan verminderd. ALGERIJE. Het derde strijdtoneel is Algerije. Daar zijn de contrasten moslims en Europeanen ernstiger geworden, en Europese demonstraties tegen de Gaulle hebben er toe geleid, dat de moslims in de steden (vooral in de kashba van Algiers) profijt trek kend van de twisten onder de Europeanen, zich resoluut voor de rebellen der F.L.M. verklaarden. LAND- EN TUINBOUW Kweekgrasbestrijding met TCA Het vernietigen van het zo scha delijke kweekgras, kortweg kweek, ook wel puin of pijn genoemd, is geen eenvoudige zaak. De onder aardse stengels zijn immers taai en gaan erg diep de grond in. Met de gewone onkruidverdelgende mid delen is het niet mogelijk kweek uit te roeien, terwijl mechanische methoden als afschoffelen en uit- puinen zeer omslachtig en tijdro vend zijn. Bij het schoffelen hoopt men, dat de onderaardse delen, door gebrek aan assimilatiemoge lijkheden, doodgaan, doch deze wijze van vernietigen is bij nat weer vrijwel onmogelijk. Het uit- puinen is het oprooien van de on deraardse stengels met een greep of riek. Eigenlijk is dit alleen op zandgrond mogelijk. De laatste tijd heeft men enkele chemische middelen op de markt gebracht, die veel succes hebben- Als werkend bestanddeel bevatten vele natriumtrichlooracetaat (TCA). Deze stof bestaat uit geelwitte kor rels die gemakkelijk in water op losbaar zijn. Het middel kan worden gesproeid of gestrooid. Voor het sproeien dient men een oplossing van 750 tot 1000 gram in zes tot tien liter water per hectare te gebruiken. Het strooien kan zowel met de hand als met de kunstmeststrooier geschieden. Voor een betere ver deling doet men er goed aan het middel met vijf- tot tienmaal de hoeveelheid zand te mengen. Het spreekt vanzelf, dat de grond van tevoren moet worden bewerkt. Ploegen is het beste, eventueel kan het losmaken van de bovenlaag met een cultivator voldoende resultaat hebben- Niet alleen de kweek, ook de graangewassen zijn zeer gevoelig voor TCA. Tussen toepassing van het middel en het zaaien van graan (ook mais) moeten mistens zes tot zeven maanden liggen- Deze tijd is voor vlas, erwten, bonen en suiker bieten vier maanden, voor vroege Astma-patiënten zoeken genezing in grot VALKENBURG, 17-12. Ofschoon net wetenschappelijk onderzoek naar de geneeskracht van een ver blijf in de grotten nog niet beëin digd is, heeft het gemeentebestuur van Valkenburg-Houthem de ge- meentegrot te Valkenburg voor astma-patiënten op bepaalde voor waarden opengesteld. Voor de pa tiënten is een gereduceerde toe gangsprijs vastgesteld. De organisatie voor toegepast natuurwetenschappelijk onderzoek ten behoeve van de volksgezond heid (gezondheidsorganisatie TrN. O.) heeft e$n onderzoek ingesteld naar de eventuele geneeskrachtige invloed van een verblijf in de ge- meentegrot voor astma-patiënten. Dertig astma-patiënten hebben zes weken lang in de maanden septem- ber-oktober regelmatig in de grot gekuurd. De resultaten van dit on derzoek zijn nog niet bekend. Het gemeentebestuur wijst er daarom met nadruk op, dat nog in geen en kel opzicht kan worden erkend of bevestigd, dat het kuren in de grot voor astma-patiënten genezend verkt. aardappelen drie maanden, voor latere variëteiten twee maanden, voor voederbieten en witlof één maand. Fruitbomen, sierstruiken en coni feren zijn zeer gevoelig voor TCA. Het gebruik is hier beslist af te raden. De TCA-stoffen zijn voor mens en dier matig-giftig. Men dient hiermee bij sproeien en strooien rekening te houden. Koffie en whisky Een fabriek van Schotse whisky in Londen heeft een reclame-campagne op touw gezet met het doel het aan tal verkeersongelukken te verminderen. Zij zegt in een advertentie, dat Schot se whisky een uitstekende drank is, maar dat men be ter koffie kan dringen als men aan het snelverkeer deelneemt. De directeur van de onderneming heeft ech ter verklaard te hopen dat hij met deze nieuwe soort reclame een even goed re- - sultaat zal behalen als met de gebruikelijke adverten ties. FLITSEN UIT HET BUITENLAND PARIJS. Na afloop van de ver gadering van de N.A.V.O.-minis- terraad te Parijs heeft de Ameri kaanse minister van buitenlandse zaken, Herter, een verklaring voor de pers afgelegd. Herter zei dat het belangrijkste punt van de be sprekingen „het plan op lange termijn voor de N.A.V.O. was. NEW YORK. De gemiddelde leeftijd van het door John Kenne dy gekozen kabinet van tien minis ters is 47Vz jaar. Alle ministers zijn getrouwd en hebben samen 33 kinderen. De jongste minister is 35 en de oudste 62 jaar. VER. NATIES. De algemene vergadering van de V.N. heeft zaterdag het debat over Kongo voortgezet. Het gaat om een ont werpresolutie, door acht landen ingediend, waarin de vrijlating van de politieke gevangenen en terug trekking uit Kongo van het Bel gische militaire, technische en ad viserende personeel wordt geeist. HONGKONG. De leider van de linkse troepen in Laos, kapitein Kong Laë, heeft zaterdag bekend gemaakt, dat hij zijn troepen op dracht had gegeven uit Vientiane weg te trekken, maar elders de strijd voort te zetten. NEW YORK. De algemene ver gadering der V.N. heeft zondag met 78 tegen nul stemmen bij 15 onthoudingen een resolutie aan genomen waarin de raad voor zuid-west-Afrika van de beheer- schapscommlssie wordt verzocht het gebied te bezoeken voor een onderzoek-ter-plaatse naar de apartheidspolitiek van de zuid- Afrikaanse regering aldaar. Jouge Belgische kunstenaar» exposeren in Middelburg Ia de burgerzaal van het Mid delburgs stadhuis wordt onder auspiciën van de Belgische pro vincie West-Vlaanderen, de pro vincie Zeeland en de gemeente Middelburg tot 3 januari 1961 een tentoonstelling gehouden van schil derwerken van jonge Belgische kunstenaars. Uit de inzendingen voor de provinciale prjjs, die jaar lijks in Belgisch West-Vlaanderen wordt uitgereikt, z(jn hiervoor 68 werken uitgekozen. Onder zeer grote belangstelling van Belgische en Nederlandse au toriteiten en Zeeuwse kunstenaars heeft de commissaris der koningin jhr. mr. A. F. C. de Casembroot vrijdagmiddag deze tentoonstelling geopend. De commissaris zei o.a. verheugd te zijn over dit nieuwe contact met België. De gouverneur van West-Vlaan deren, ridder P. Outryve d'Yde- walle, merkte op in deze ontmoe ting een nieuwe versteviging te zien van de historische banden tussen Zeeland en West-Vlaande ren. Hij sprak de hoop uit, dat de samenwerking die thans op Bene- lux-gebied bestaat ook tot uiting zal komen op cultureel gebied. De genodigden werden begroet door de burgemeester van Middel burg, mr. J. de Wildt. Deze sprak eveneens over de zeer vele en oude banden die Middelburg met Vlaan deren binden. De heer G. Gyselen, het hoofd van de provinciale dienst voor culturele zaken te Brugge gaf een overzicht van de ontwikkeling van de hedendaagse schilderkunst in West-Vlaanderen en hield een pleidooi voor aandacht en begrip voor de jongere schilders. VERHOGING ZIEKENFONDSPREMIE Premie vastgesteld op 4.9 procent DEN HAAG. De minister van sociale zaken en volksgezondheid heeft de premie voor de verplichte ziekenfondsverzekering voor 1961 vastgesteld op 4,9 procent. De Sociaal Economische Raad had hem dezer dagen geadviseerd ae premie te handhaven op het huidige niveau van 4,8 procent met de mogelijkheid van verhoging van 0,1 procent, wanneer besloten mocht worden tot invoering van een bij drage in de kosten van verpleging in een verpleeginrichting voor re kening van de ziekenfondsen. De Ziekenfondsraad had geadviseerd, gelijk reeds eerder werd gepubli ceerd, de premie voor 1961 te stel len op 5,1 procent. In zijn aanbe veling had de Ziekenfondsraad zich uitgesproken voor een zekere verhoging van de reserves in het vereveningsfonds. Het S.E.R.-advies Wat dit punt betreft, zo deelt het ministerie van sociale zaken en volksgezondheid mee, heeft de mi nister zich aangesloten bij het ad vies van de Sociaal Economische Raad, waarin immer wordt aanbe volen het onderzoek naai- de eco nomische factoren van de verplich te ziekenfondsverzekering, dat de Sociaal Economische Raad instelt, af te wachten en in afwachting daarvan de premie ter verhoging van de reserves hoger te stellen. De voor 1961 overeengekomen ho norariumverhogingen brachten op zichzelf genomen niet de noodzaak mede van een verhoging van het premiepercentage. De daartoe no dige middelen worden verkregen uit de meerdere premieontvang sten, die het gevolg zijn van de voor 1961 verwachte stijging van de lonen. Wel is oorzaak hiervan de toenemende omvang der ver strekkingen. Op grond van de laat ste ramingscijfers van het centraal planbureau met de betrekking tot de te verwachte loonsom over 1961 heeft de minister de premie thans dus vastgesteld op 4,9 procent. SPORT ZIERIKZEESE KEGELBOND Wedstrijd oin de „H. J. Doeleman-beker" ZIERIKZEE, 17-12. In restau rant „Concordia" vond zaterdag avond de jaarlijkse kegelwedstryd om de „H. J. Doeleman-bgker" plaats, waaraan werd deelgenomen door een vijftal clubs. Voorafgaande aan deze wedstrijd vond de jaarlijkse algemene ver gadering van de „Zierikzeese Ke gel Bond" plaats, onder leiding van de voorzitter de heer M. C. Doele- man. Gezien het feit dat na de vergadering de wedstrijden waren werd de vergadering zo kort mo gelijk gehouden. De verslagen van penningmeesteresse en die van de secretaresse werden onveranderd goedgekeurd. ONGELUKKEN OP DE WEG AMSTERDAM. Zaterdagmiddag vier uur is in de Grote Katten burgerstraat in Amsterdam de 61- jarige bromfietser P. v. d. W. aan gereden door een driewielige be stelauto. De man werd ernstig ge wond naar het Weesperpleinzie- kenhuis overgebracht waar hij in de loop van de avond is overleden. Het ongeluk wordt toegeschreven aan het onvoorzichtig wegrijden van de bestuurder der bestelauto. NIJMEGEN. Op de Wcurtseweg nabij Nijmegen is de negenjarige A. K. uit de Amstélstraat te Nij megen van een aanhangwagen achter een tractor gevallen. De jongen, die met enkele vriendjes op de rijdende aanhangwagen aan het spelen was, kwam zo ongeluk kig terecht, dat hij ter plaatse overleed. DEN HAAG. Op de Rijswijkse- weg nabij het Rijs wij ksepleln in Den Haag is de 75-jarige J. W. verongelukt. Hij stak als voetgan ger onvoorzichtig over, waarbij hij gegerepen werd door een busje, bestuurd door de 27-jarige J. F. de W. WEURT. Het 6-jarig zoontje van de familie J. v. d. B. uit de Dijk- straat te Weurt is door een vracht wagen van de firma van Eek uit Gameren overreden en op slag gedood. GOUDA. Zaterdagmiddag heeft het 3-jarige jongetje van der V. uit Haastricht het leven verloren bij een verkeersongeluk. Het kind bij een verkeersongeluk. Het onge luk gebeurde op de provinciale weg oost bij Gouda. Het kind stak onverwacht de weg over en werd toen door een personenauto over reden. HEERLEN. Zaterdag is in het ziekenhuis te Heerlen overleden de 87-jarige mevrouw M. F. uit Val- kenswaard-Houthem. Zij was in het ziekenhuis opgenomen met ernstige brandwonden die waren ontstaan doordat haar kleren in brand waren geraakt door het vuur van een petroleumkachel. Bij het punt bestuursverkiezing werd de voorzitter, de heer M. C. Doeleman, die aanvankelijk zijn functie wilde neerleggen, bij ac clamatie herkozen. Van bestuurs zijde werd medegedeeld dat de al gemene competitie tussen 15 en 28, januari e.k, zal aanvangen en dat er tevens een 80-ballenwedstrijd aan verbonden zal worden. Niets meer aan de orde zijnde sloot de voorzitter met de wens dat de wedstrijden die begonnen prettig zouden verlopen. Evenals vorig jaar wist de kegelclub „St. Jan" ook dit jaar weer beslag te leggen op de ,,'H. J. Doeleman-beker", terwijl mevrouw J. G. Krips-Doe- leman met 38 punten en de heer L. H. A de Jonge met 44 punten beslag wisten te leggen op de gou den kegel. De clubuitslagen waren als volgt: „St. Jan" 197 punten; „Sans Souci" 187 punten; „Alle negen" 182 pun ten; „T.O.G." 172 punten en „He- rovema" met 166 punten. ZIERIKZEE Vergadering „Philatelica" De eerstvolgende bijeenkomst van de intern, vereniging „Phila telica" afdeling Schouwen-Duive- land, zal worden gehouden op dins dag 20 december in de bovenzaal van restaurant „Mondragon". De agenda vermeldt o.a. ballotage, veiling en verloting Bouwrijp maken industrieterrein Aan de agenda voor de op 21 de cember a.s. te houden vergadering van de gemeenteraad is toegevoegd een voorstel met betrekking tot de onderhandse aanbesteding van het bouwrijp maken van het nieuwe industrieterrein langs de Oostha- vendijk en het onderhands opdra gen van de bouw van een 80-tons derrickkraan. Jaarwisselingsbijeenkomst Vrouwenbond P.v.d.A. Op dinsdag 20 december a.s. houdt de Vrouwenbond van de P. v.d.A. in de bovenzaal van het „Huis van Nassau" een feestelijke jaarwisselingsbijeenkomst. Het pro gramma bevat o.a. zang, declama tie en toneelschetsjes. Als spreker voor deze avond is uitgenodigd de heer J. S. Visser, lid van het gew. bestuur. Binnenbrandje snel geblust Heden (maandag)morgen ont stond brand in een gootsteenkastje in de keuken van het huis. bewoond door de familie T. in de d'Ailly- straat. Op het moment dat de vuur haard ontstond was er niemand thuis, maar mevr. W., wonend naast het bedreigde huis, wist bin nen te dringen en kon het binnen brandje nog geblust krijgen. De brandweer werd wel gewaar schuwd, verscheen snel, maar be hoefde geen dienst meer te doen. Kerstviering vrijz. hervormde zondagsschool Onder leiding van ds. J. B. As sendorp werd zondagmiddag in het verenigingsgebouw aan het Vrije de kerstviering gehouden van de Vrijzinnig Hervormde zondags school. Na het openingswoord van de predikant, werd een aantrekke lijk kerstprogramma afgewerkt, waarin vanzelfsprekend een keur van kerstliederen werden gezongen. Ds. Assendorp vertelde het kerst verhaal, met aansluitende zang van de kinderen. Een spannende kerst vertelling werd gebracht door me vrouw N. Brouwer-Steur, onder de titel: „Het Kerstfeest van twee domme kinderen" Na afwerking van het tweede deel van het zang programma, werden geschenkjes aan de kinderen uitgedeeld. Op een slotwoord volgde het: „Dankt, dankt nu allen God" tot besluit. Een collekte was bestemd voor de Vrijzinnige vakantiekolonie „Naar Buiten" en de Vrijzinnig Hervorm de zondagsschool te Zierikzee. BUBGH Tot kerkvoogd van de Ned. Herv. gemeente is gekozen de heer B. Bossers, terwijl tot diaken is ge kozen de heer A. v d. Zande. Bei de ambtsdragers hebben hun ver kiezing aanvaard. De gemeenteraads vergadering In het raadsverslag, dat in ons blad van vrijdag werd gepubliceerd zijn enige onduidelijkheden geslo pen. Zo sluit de zin over de riole ring met de woorden: in tegenstel ling met andersluidende gemeen ten; dit moet zijn: geruchten. Over de naamgeving van de we gen op de gemeenteweide is drie maal gestemd. De voorzitter stelde voor: de Boerderljweg en de J. M, Beijeweg. De heer J. Duson deed. een tegenvoorstel voor de volgen de namen: Burgemeester W. G. Böotlaan en de Boerderijweg. Dit voorstel werd ondersteund waarop bet in stemming gebracht, met 3 tegen 4 stemmen werd verworpen. De voorzitter bracht hierop beide wegen apart in stemming. De Bur gemeester W. G. Bootlaan kreeg alle stemmen voor. De J. M. Beije weg hierop in stemming gebracht werd met 4 tegen 3 stemmen aan genomen. De P.v.d A -fractie stem de hier tegen. De Boerderijweg komt aldus te vervallen. Het gaat hier over twee wegen, waarvan do Burg. W. B. Bootlaan van de Hogeweg aftakt en dwars over de gemeenteweide komt te lo pen. De J. M. Beijeweg komt hier, ongeveer in het midden, loodrecht op te staan en komt aan de noord oostzijde uit op de Zandstraat. Bij de stemming over een voor stel van de heer Duson, om aan de heer J. v. 't Hoff een stukje grond vlak voor het gemeentehuis voor het plaatsen van benzinepompen, in erfpacht te geven, welk voor stel met 2 tegen 5 werd verworpen, stonden als voorstemmers dehei-en Duson en v. d. Klooster. Dit moet zijn H. W. v. d. Klooster. Voor het eerst sedert bijna 30 jaar kunnen de Westduitse impor- eurs van bloemen thans weer Ne derlandse snijbloemen invoeren. Hoewel de Invoer van snljtulpen uit Nederland volgens het E.E.G.- verdrag reeds begin dit jaar moge lijk was, hebben de Nederlandse kwekers eerst nu uitvoervergun ningen verkregen. Verwachting tot dinsdagavond: Zachtere nacht Zwaarbewolkt met vooral aanvan kelijk regen of motregen en plaat selijk nog mist, later verspreide op klaringen; overwegend matige wind tussen zuid en west; iets hogere temperaturen, vooral in de nacht. 20 dec. Zon op 8.45, onder 16.30. Maan op 10.11, onder 19.24. Niéuwe maan: 18 dec. te 11.47. Hoogwaterstanden ZIERIKZEE: 20 dec. 4.20 v.m. 16.48 n.m. BROUWERSHAVEN: 20 dec. 3.54 v.m. 16.12 n.m. Springtij: 20 dec. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 19-12. Het K.N.M.I. deelt mede: Gedurende het week einde is de luchtdruk in west Euro pa aanzienlijk, omstreeks 30 milli bar, gedaald, waarbij de lucht- drukverschillen echter gering ble ven. Een depressie trok vergezeld van regen en sneeuw van Italië over Duitsland naar het noorden; een andere verplaatste zich van IJsland in zuidoostelijke richting naar de Britse eilanden en het noordelijk deel van de Noordzee. De winden werden daarbij in de nacht van zondag op maandag in ons land westelijk, waardoor zach tere lucht van de Noordzee het land begon binnen te stromen. Aan de achterzijde van de depressie bij IJsland hebben noorderstormen koude poollucht naar het zuiden gevoerd. Deze lucht heeft inmid dels na boven het oceaanwater flink verwarmd te zijn, Schotland en Ierland bereikt. Zij zal komend etmaal ook tot over ons land door dringen zodat morgen na het pas seren van een regenzone enkele opklaringen mogelijk zijn. Scheepvaartberichten Bonita, 16-12 te Puerto Barrios. Esso Nederland (t), 17-12 van Milfordhaven naar Port Said. Japara, 16-12 te Port Elisabeth. Koratia (t.), 17-12 van Helsingborg naar Rotterdam. Korenia (t.), 15-12 van Curagao naar Maracaibo. Lelykerk, 16-12 van Amsterdam, 16-12 te Rotterdam, 17-12 naar Basrah. Samarinda, pass. 16-12 Manzanillo naar Los Angeles. MARKTBERICHTEN Veemarkt ROTTERDAM, 19-12. Totaal aan gevoerd 2373 stuks vee, t.w.: 1509 vette koeien en ossen en 864 var kens. Prijzen per kg: vette koeien en ossen f 2,90-3,15, f 2,60-2,70, f 2,40- f 2,60, varkens (levend gew.) f 1,89- 1,87-1,85. Vette koeien en ossen: aanvoer ruim; handel kalm; prijzen vooral niet hoger, enkele prima's boven notering. Varkens: aanvoer iets minder; handel vlug; prijzen aan merkelijk hoger, prima vleesvar kens boven notering, slachtzeugen f 1,60-1,70 per kg. SPORT BILJARTEN J. L. de Hooge (V.O.G.) behaalde kampioenschap 2e klas libre In de vrijdag en zaterdag in het ,Huis van Nassau" le Zierikzee door de biljartvereniging „Entre Nous" georganiseerde wedstrijden om het kampioenschap 2e klas li bre van het district Schouwen-Dui- veland der K.N.B.B., is de titel houder A. Overweel er niet in ge slaagd voor de derde achtereen volgende maal beslag te leggen op het kampioenschap. Hierdoor zag hij ook de kans voorbij gaan om definitief beslag te leggen op de districts wisselbeker. J. L. de Hooge van de vereniging „V.O.G." te Zierikzee toonde zich bij deze wedstrijden onbetwist de sterkste waardoor hij op verdiende wijze als eerste wist te eindigen. In de laatste en beslissende par tij tussen de Hooge en de Haan, ging de strijd tot de score van 100 caramboles gelijk op. De Hooge' maakte toen een serie van 22 waardoor hij een beslissende voor sprong wist te nemen, welke hij niet meer afstond. Uit de handen van de districts-voorzitter de heer A. Brand mocht hij de bonds-me- daille en de districts-wisselbeker in ontvangst nemen. Ook de ver dere deelnemers werd door de voorzitter een aandenken aange boden. De Hooge zal nu het district vertegenwoordigen bij de geweste lijke kampioenschappen welke in februari 1961 te Oud-Gasted zullen worden gehouden. Verder zal hij ook kunnen deelnemen aan de ju bileumwedstrijden van de K.N.B.B. te Amsterdam. Daar W. I. den Boer het gemiddelde niet haalde degradeert hij naar de 3e klasse. De volledige uitslag van het tournooi is; J. L. de Hooge, V.O.G., Zierikzee A. Dorst, De Drie Schapen, Dreischor J. de Haan, Witte van Haemstede, H.stede A. Overweel, De Drie Schapen, Dreischor J. L. Braber, De Drie Schapen, Dreischor W. I. den Boer, Entre Nous, Zierikzee d •2 c i i 1 1 tb d s d fcfi s a O £3 .d JS 73 8 704 169 39 6.00 4,17 8 690 241 17 3,64 2.86 6 706 224 19 4.05 3.15 6 670 231 19 3.40 2,90 2 587 248 16 3.09 2.37 0 567 231 20 2,61 2.45

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1960 | | pagina 2