Voor 60 jaar Opkomende griep Grondaankoop achter smederU Centraal Bureau Rotterdam heeft plannen tot vestiging te Kerkwerve Gemeente subsidieert CJUWLV. en Z.V.U. De raad der gemeente Kerkwerve kwam woensdagavond onder voor zitterschap van burgemeester S. Francke in openbare vergadering bijeen. Onder de ingekomen stukken be vond zich de gemeenterekening 1959, welke door het college van G.S. van Zeeland zonder enige op- of aanmerking werd vastgesteld Voorts werd verslag uitgebracht over een aantal bijgewoonde ver gaderingen van diverse gemeen schappelijke regelingen. Voorts was van al de nieuwbenoemde leden van de gemeenteraad van de nieuw te vormen gemeente Middenschou- wen bericht ontvangen dat zij hun benoeming aanvaarden. Aan de C. J.M.V. wordt een subsidie toege kend ten bedrage van 5 cent per boek, zulks tot een totaal bedrag van f 2Q,Q5. Ook wordt ingewilligd het vèizoèk van de Z V.U. tot het verlenen van een bijdrage van 3 cent per inwoner ter tegemoetko ming in de vervoerskosten van de leerlingen van de lagere scholen voor het bezoeken van een toneel voorstelling, welke inmiddels op f november jl. heeft plaats gehad. Een krediet wordt beschikbaar ge steld voor het herstraten van het parkeerterrein naast het vereni gingsgebouw. Herstel zoutschade Do voorzitter deelt mede, dat het herstel van de zoutschade aan de 6 woningwetwoningen is opgedra gen aan de fa. van de Velde te Noordgouwe, zijnde de laagste in schrijver. Twee woningen zijn thans ontruimd, en het herstel van de zoutschade is in deze woningen reeds begonnen. De verhuiskosten van de bewoners zullen voor reke ning van de gemeente komen. Thans stellen burgemeester en wet houders voor, om per gezin een be drag van f 55 beschikbaar te stel len voor het verwijderen en weer opnieuw aanbrengen van de stof fering in de op te knappen wonin gen. De raad hecht aan dit voor stel zijn goedkeuring. Vergoeding zal echter alleen worden gegeven, als kan worden aangetoond, dat de kosten ook werkelijk zijn gemaakt De opdracht tot het maken van de opbouw voor de brandweerauto werd verleend aan de Gebr. Kro nenburg te Hedel. Tevens besluit de raad, zulks naar aanleiding van een ver zoek ingevolge art. 72 der I.O.-wet 1920 van het bestuur van de schoolvereniging „Sa- muël" om gelden beschikbaar te stellen voor de bouw van een derde leslokaal., dit verzoek in handen te stellen van b. en w. voor het uitbrengen van een advies. Punt 4 van de agenda vermeldt het voorstel om aan de Nationale Coöperatieve Aan- en Verkoopver eniging voor de landbouw „Cen traal Bureau" G.A te Rotterdam te verkopen een gedeelte grond ge legen achter de smederij van de heer C. H Kesteloo. Het Centraal Bureau wil op de grond een op slagplaats bouwen voor het onder brengen van landbouwwerktuigen met de uiteindelijke bedoeling om te komen tot een vestiging van het Centraal Bureau te Kerkwerve. De raad besluit zonder hoofdelijke stemming de benodigde grond te verkopen. Naar aanleiding van een desbe treffend verzoek verleent de raad met ingang van een nader te be palen datum aan de gemeente werkman J. M. de Oude eervol ont slag, zulks in verband met benoe ming van de heer de Oude tot con cierge van de nieuwe openbare- en christelijke ULO school te Zie- rikzee. Aanstelling gemeentewerkman Vervolgens besluit de raad tot het aanstellen van een nieuwe ge meentewerkman. Op de geplaatste oproep zijn 15 sollicitaties ontvan gen. De sollicitaties worden uitvoe rig besproken, waarbij blijkt dat de meningen over de benoembare kan didaten zijn verdeeld. De heer den Boer vraagt of bij deze benoeming nog een proeftijd zal gelden. De •'oorzitter merkt op, dat dit niet de bedoeling is. De te benoemen per soon zal direkt in vaste dienst aan gesteld worden. Voordat tot stem ming wordt overgegaan deelt de voorzitter nog mede. dat hij gaarne zou zien. dat de raad de datum van ingang van de benoeming zou over laten aan het college van b. en w waarmede de ïaad 7ich kan vereni gen. Na de stemming blijken op de heer J. C Kesteloo te zijn uitge bracht 4 stemmen en op de heer M. Blom 3 stemmen zodat de voor zitter kan constateren, dat de heer J. C. Kesteloo ls benoemd. ning te zijn, dat de oude verorde ningen door de inwerkingtreding van de wet op de gemeentelijke herindeling van het gebied Schou- wen-Duiveland hun werkingsduur behouden tot 31 december 1902. Aan de heer W. B. van Leeuwen en mevr. H. C. van Leeuwen-Hen- driksen, resp. hoofd en onderwij zeres aan de openbare school, wordt met ingang van een nader door het kollege van b. en w. te [bepalen datum eervol ontslag ver leend in verband met genoeming elders. Punt 10 van de agenda wordt aangehouden, omdat b. en w. nog niet in de gelegenheid zijn om een voordracht in te dienen voor de benoeming van een hoofd en on derwijzer of onderwijzeres aan de openbare lagere school. Er zijn 21 sollicitaties. Als men de sollicita ties echter op de keeper beschouwd dan blijkt, dat er maar zeer wei nig zijn ,die aan alle vereisten vol doen om benoemd te worden tot hoofd van de school. De voorzitter deelt mede, dat zo dra een voordracht kan worden opgemaakt, de raad, desnoods in een spoedeisende vergadering, zal worden bijeengeroepen om in de vakatures te voorzien. Vervolgens besluit de raad tot het toekennen van een presentie- geld voor het bijwonen door de leden van het hoofdstembureau Ivan de vergaderingen van dat bu reau, welke hebben plaats gehad voor de verkiezing van de leden van de raad der nieuw te vormen gemeente Middenschouwen. TWEE GROTE DROOGDOKKEN IN BESTELLING „De Schelde" gaat nieuwe werf bouwen in het Sloe Toelating nieuwe raadsleden Vervolgens komt aan de orde het onderzoek van de geloofsbrieven van de nieuw benoemde raadsle den voor de gemeente Midden- schouwen. De voorzitter benoemd als com missie van onderzoek de heren C. van der Linde, de heer D. A. Feii- tel en de heer A. R. Jonker. Tij dens de werkzaamheden van de commissie schorst de voorzitter de vergadering Na de heropening van de verga dering deelt de heer C. van der Linde als rapporteur mede, dat de ingezonden geloofsbrieven voldoen aan de daarvoor gestelde eisen en hij adviseert de nieuwbenoemden toe te laten tot de gemeenteraad van Middenschouwen. Hierna besluit de raad toe te la ten de heren: M. L. Hoo^enboom (P.v.d.A.), J. H. de Jonge (P.v.d.A.), I. W. Padmos (A.R.), J. N. Vier- i gever (A.R.), D. van der Wakken I (A.R.), W. J. de Vrieze (C.H.U.) en J. der Weduwen (V.V.D.). De rondvraag Bij de rondvraag informeert de heer Feijtel naar de stoelen in het verenigingsgebouw. .Er zijn n.l. een aantal stoelen stuk. De voorzitter zegt toe dit te on derzoeken, alsmede de kapotte derzoeken, alsmeed dat de kapotte stoelen zullen worden gerepareerd Vervolgens vestigt de heer Feijtel de aandacht op het sportterrein. Aan een zijde lopen de drains goed maar aan de andere zijde van het sportveld laat dit veel te wensen over. De oorzaak moet volgens de raadsleden worden gezocht in de structuur van de grond, alhoewel ook het schoonmaken van de bui zen hier misschien kan helpen. De voorzitter zegt toe dit te laten onderzoeken en het nodige te doen om als het even kan het euvel te verhelpen. VLISSINGEN, 15-12. Tijdens een bijeenkomst in de „Scheldehal" te Vlissingen heeft de president-di recteur van de N.V. „Koninklijke Maatschappij de Schelde", de heer J. W. Hupkes, bekend gemaakt dat het bedrijf thans opdracht heeft verstrekt voor de bouw van een nieuwe werf in het Sloe. Ingezonden mededeling De heer Hupkes deed dit in zijn rede, die hij uitsprak ter gelegen heid van de huldiging van de ju bilarissen, die lange tijd aan het bedrijf zijn verbonden. Op deze avond werden vijf en negentig ju bilarissen gehuldigd, van wie er één 50 jaar in dienst was; drie en veertig een 40-jarig dienstverband en één" en vijftig een 25-jarig dienstverband hadden. De burge meester van Vlissingen, mr. B. Kolff, heeft een aantal hunner een koninklijke onderscheiding uitge reikt. De heer Hupkes deelde mede, dat de N.V. „Koninklijke Maatschappij de Schelde" gisteren opdracht ge geven heeft tot het uitvoeren van de nodige terreinophogingen in het zuid-Sloegebied en voorts bestel lingen heeft geplaatst voor twee zeer grote dokken, compleet met dokdeuren, pompen, elektrische in stallaties en bijbehorende kraan- bomen en een kraanbaan van 400 meter lengte. Voorts is de bouw opgedragen van de nodige gebou wen, zoals dokkantoor, kantine, was- en kleedlokaal, portiersge bouw en brandweergarage met rij wielstallingen en een grote fa briekshal voor de draaierij, de bankwerkerij, de koperslagerij en de plaatwerkerij. Koninklijk gezin weer terug DEN HAAG, 15-12. Koningin Juliana, prins Bernhard en de bei de oudste prinsessen Beatrix en Irene zijn vanavond om ongeveer half zeven met de regerings- Friendship „Gerben Sonderman" aangekomen op de vliegbasis Soes- terberg. Vandaar begaven de ko ningin, de prins en de twee oudste prinsessen zich naar paleis Soest- dijk, waar zij om kwart voor zeven arriveerden. In Brussel waren de leden van het koninklijk gezin uitgeleide ge- caan door de Nederlandse ambas sadeur in België en mevrouw Teixeira de Matthos en de ambas sadeur van België in Nederland, baron F. van der Straten-Waillet. STAD EN PROVINCIE ZIERIKZEE De gemeenteraads vergadering Vervolgens besluit de raad in principe tot het elektrifice- ren van de verlichting van de haven Flaauwers. De verlich ting van de ingang van de ha ven geschiedt nog met petro leumlampen. Ingevolge een schrijven van G.S. besluit de raad de besluiten tot het neffen van een rioolbelasting en haven- en kaaigelden, welke ver ordeningen met ingang van 1 janu ari 1961 in de plaats moesten tre den voor de verordeningen die op die datum vervielen in te trekken. De minister van Binnenlandse Zaken heeft medegedeeld van me- Voormalig ziekenhuis te Noordgouwe wordt verkocht (Eigen bericht) In de woensdag gehouden verga dering heeft het algemeen bestuur van het voormalige ziekenhuis te Noordgouwe besloten grond en ge bouw van het ziekenhuis te ver kopen. Dit besluit is genomen, nadat ge bleken was dat de Stichting Ver pleeg- en Rusthuizen „Midden- Zeeland" te Middelburg de exploi tatie van een rusthuis voor chro nisch zieke bejaarden te Noord gouwe, niet ter hand kon nemen. Ook van de z(jde van de Kon. Maatschappij ter bevordering van de Geneeskunst, die aanvankelijk interesse toonde, valt niets meer té verwachten. Door de verkoop wordt uitvoe ring gegeven aan het in 1958 ge nomen besluit, door de meerder heid van de gemeenten op Schou- wcn-Duiveland, om de gemeen schappelijke regeling voor beheer en exploitatie van een ziekenhuis op Schouwen-Duiveland op te hef fen. Even kijken VENLO, 15-12. Terwijl de ze week tussen Krefeld en Venlo een vriendschaps- week wordt gehouden in het teken van de „verva ging" der grenzen, zijn drie landbouwers uit het bij Venlo gelegen dorpje Lomm tot de ervaring gekomen, dat de scheiding tussen de territoria van Nederland en Duitsland nog een barre realiteit is In hun buurt schap nabij de grens wor den enkele boerderijen aan gesloten op het Duitse elek triciteitsnet in de Kreis Geldern. De landbouwers S., T. en V. W., die hierbij geïnteresseerd zijn, gingen eens naar het vorderen van de werkzaamheden kijken en waagden zich daarbij over de grens. Duitse dou anebeambten hielden hen aan en daar de mannen geen pas bij zich hadden werden ze eerst per auto naar het grenskantoor Lingsfort en vervolgens naar het politiebureau in Kaldenkirchen gebracht. Om tien uur 's morgens hadden zij de grens over schreden. om zes uur des avonds werden ze na lang durig verhoor in handen gesteld van de Kon. Mare chaussee te Venlo, die de landbouwers naar de ka-, zerne in Blerick overbracht Eerst nadat proces-verbaal was opgemaakt herkregen de landbouwers de vrij heid. KERKNIEUWS Ned. Herv Kerk Beroepen te Sint Pancras: P. H. Borgers, Birdaard; te Schoonho ven (vac. J. Moll): W de Bruijn, Ermelo; te Zuilichem-Nieuwaal: A J. Wijnmaalen, Maartensdijk (U.); te Leeuwarden (vac. P J. van Veen): G. Wassenaar, Harderwijk. Ger. Kerken Beroepbaar: kand. C. Stam Jr., Goes. Chr. Ger. Kerken Bedankt voor Middelharnis: J C. van Ravenswaaij, Scheveningen. In verband met de op woensdag a.s. te houden gemeenteraadsver gadering deelt het college van b. en w. aan de raad mede, dat een preventieve uitspraak van de raad raden) over zaken van de gemeen schappelijke regelingen op Schou wen-Duiveland, niet tot de prak tische mogelijkheden behoort. Om evenwel tegemoet te komen aan verschillende bezwaren, zullen voortaan de verslagen van de ge meenschappelijke regelingen als af zonderlijke punten op de raads- agenda worden geplaatst en dus niet worden ondergebracht bij de ingekomen stukken, zoals tot dus verre gebruikelijk was. Voorgesteld wordt de huur van het Burger Weeshuis door de Bea- trixschool op te zeggen tegen 1 april 1962, zulks i.v.m. de voorge nomen uitbreiding van het school gebouw aan de Grachtweg, waar door gebruik van het Weeshuis in de toekomst overbodig wordt. Voorgesteld wordt verder het pand Lange Groendal 30 onbe woonbaar te verklaren. Een ander voorstel heeft betrek king op de herbenoeming van mr. C. J. B. du Croo als regent van het Burgerweeshuis. Idem tot herbe noeming van de leden van de com missie tot wering van schoolver zuim. Ook wordt voorgesteld bij de Bank voor Ned. Gemeenten een onderhandse vaste lening aan te gaan ad f 100.000,tegen een rente van 4V\ procent. De stichtingskosten voor elf wo ningwetwoningen in bouwplan- Buijse blijken f 177.044,59 te be dragen. Voorgesteld wordt een kre diet tot deze hoogte, te verstrekken aan de woningbouwvereniging „Be ter Wonen". Kerstmiddag voor bejaarden Maandagmiddag 19 december a.s organiseert de plaatselijke afdeling van de N.C.V B. een kerstmiddag voor bejaarden in het lokaal aan het Beddeweeg. Alle bejaarden zijn hartelijk welkom. Chr. Plattelandsvrouwen en Meisjesbond Op dinsdag 20 december a s. zal ln het Ned. Herv. Verenigingsge bouw de kerstwijding worden ge houden van de Chr Plattelands vrouwen- en Meisjesbond. Bedrag voor herbeplanting De destijds onder het motto: Plant een boom op Schouwen- Duiveland" door de Stichting „Nieuw Schouwen-Duiveland" ge voerde actie, om te komen tot her beplanting van het eiland, heeft - gelijk bekend - een flink bedrag opgebracht. Aan de gemeente Zie- rikzee is thans bericht, dat uit deze „bomenpot" beschikt mag worden over een bedrag van f 57 946. Een deel van dit geld is reeds verwerkt in aanplantingen hier ter stede. Nadat de Prinses Wi'helmina- barak ln de Zeikepolder door de N.V. „Superdam" was ontruimd, heeft het gemeentebestuur ge poogd verschillende jeugdvereni gingen hiervoor te interesseren. De enige geïnteresseerde bleek het Le ger des Heils. Op de komende ïaadsvergadering wordt voorge steld de barak over te doen voor de symbolische prijs van f 1. met een verbodsbepaling evenwel voor doorverkoop aan derden. Vergadering gemeenteraad De laatste vergadering ln 1960 van de Zierikzeese gemeenteraad zal plaats vinden op woensdag 21 december De agenda telt niet min der dan 29 punten. De grammofoonplaat van het Jeugdorkest Morgen (zaterdag) om 11 uur zal ter Provinciale Griffie te Middel burg de grammofoonplaat, met de opname van „Die Weihnachtsge- schichte", gespeeld door het jeugd orkest van de afdeling Zierikzee van de Zeeuwse Muziekschool, of- ficieël worden overgedragen. Het is nog niet zeker of de Commissa ris der Koningin jhr. mr. A. F. C. de Casembroot bij de overdracht persoonlijk aanwezig zal kunnen zijn. NIKTTWFRKFRK Anonieme gift Iemand die onbekend wenst te blijven, heeft de Padvindersvereni ging alhier verrast met een bedrag van f 100, die dankbaar in ont vangst werd genomen. Zat de ver eniging met een nadelig slot, dit is thans door de goede onbekende verleden tijd. Causerie over zeesleepvaart voor Culturele Vereniging De derde Culturele avond in dit seizoen, welke in „Ons Dorpshuis" Nieuwerkerk werd gehouden, mocht zich in zeer grote belangstelling verheugen, waarover de voorzitter, de heer J. J. van Dijk, in zijn ope ningswoord zijn grote voldoening uitsprak, waarbij hij tevens de con clusie trok dat de gegeven avonden aan de verwachtingen hebben vol daan. Spreker richtte zich vervol gens speciaal tot de spreker van deze avond, de heer M. de Rooij jr. uit Rotterdam, van L. Smit's Inter nationaal sleepbedrijf. De heer De Rooij gaf in het be gin van zijn, met aandacht ge volgde, inleiding een overzicht van de oprichting van het, thans we reldvermaarde, bedrijf, welke viel in de tijd toen de zeilvaart nog al gemeen was. Toen moesten de zeil schepen nog vaak, om van zee uit de landinwarts gelegen havens te bereiken, lange tijd wachten op gunstige wind of getij. Het was de heer Fop Smit die toen op het idee kwam om een stoommachine in een schip te bouwen, waardoor dit in staat zou zijn een groot zeeschip naar zijn bestemming te slepen, waarmede de geboorte van de eer ste sleepboot een feit geworden was. De ontwikkeling Spreker schetste vervolgens uit voerig de gehele ontwikkeling van de sleepvaart tot op heden, waarbij hij o.a. releveerde dat reeds in 1880 een baggermolen naar Le Havre werd gesleept. Met behulp van een serie dia's en een tweetal films verduidelijkte hij het gesproken woord, waardoor men een goed idee kreeg van het vele dat door de bemanning van de zeeslepers wordt gepresteerd. De voorzitter was zeker de tolk van alle aanwezigen toen hij aan het einde van de avond de heer De Rooij dankte voor zijn boeiend en interessant betoog en meende te mogen constateren dat ook deze avond ten volle aan de verwachtin gen had beantwoord. Hij verzocht de spreker aller dank over te bren gen aan de firma Smit, met de ver zekering dat de gelegenheid om ook hier eens iets van haar werk te mogen zien en horen, buitenge woon op prijs is gesteld. Tot slot deelde de voorzitter nog mede dat in januari a.s. een lezing zal worden gehouden over Japan en dat in februari een filmavond zal worden gegeven. Met de op wekking ook deze avonden te be zoeken en een woord van dank aan de aanwezigen voor hun opkomst, sloot hij vervolgens de bijeenkomst. Deze week hield de N.C.V.B.-af- deling de Kerstavond .onder lei ding van de presidente mevr. Franke. Mevr. Verkerke zou de Kerstavond verzorgen, maar zij liet, wegens ernstige ziekte, ver stek gaan. Mevr. van Gelder-Boot las een innemend Kerstverhaal en de dames van Leeuwen-Hendrikse en van Leeuwen-van Loon ver zorgden de Kerstliturgie, afgewis seld met samenzang en pianospel van de presidente. Niet minder dan 80 dames woonden deze toch ge slaagde Kerstavond bij. Na het zingen van het „Ere zij God" sloot de presidente op de gebruikelijke wijze. TIAAMSTEDF Brand in schuurtje De nieuwe nevelspuit van Haam stede heeft al vlug dienst moeten doen. Hedennacht omstreeks half vier werd alarm gegeven. Brand bleek uitgebroken in een schuurtje gelegen achter de Noorse woning, bewoond door mevr. de wed. H. S. In het schuurtje bleken 50 jonge hennen onder een met petroleum gestookte kunstmoeder aanwezig. De brand had zich stevig genesteld in dit schuurtje, maar de nevel spuit deed met twee stralen per- fekt dienst. Het houten schuurtje ging vrijwel verloren. De schade bedraagt ongeveer f 500,Het ge bouwtje was niet verzekerd. De eveneens gealarmeerde spuit van Renesse behoefde geen dienst te doen. ZIERIKZEE. Het Hollandsch To neelgezelschap bracht in de Con certzaal alhier het stuk „Kruimel- dam in Parijs", een blijspel met zang in vier bedrijven. NIEUWERKERK. In de leeftijd van 87 jaar overleed alhier de alom bekende Kees Admiraal, die sterk op de voorgrond trad door zijn eigenaardigheden. Hij was een weerspreking van de regel: zin delijkheid bevordert de gezond heid". SIRJANSLAND. In de meestoof ,,De Eendracht" is weer een aan vang gemaakt met het bereiden der meekrap. Er is maar weinig meekrap aangevoerd, in verband met de lage prijzen ZIERIKZEE. Een inzameling ge houden ten behoeve van het na tionaal geschenk voor koningin Wilhelmina, ter gelegenheid van naar komend huwelijk bracht op j 467,54. ZIERIKZEE. Alhier werd her- aacht het 100-jarig bestaan van de soepkokerij. ZIERIKZEE. Het komstige echtpaar ourg-Meerse vierde (U.S.A.) het gouden Cincinnati is een s Zeeuwen wonen, Nieuw er kerkers en van hier af- C. Branden- te Cincinnati huwelijksfeest, tad, waar veel hoofdzakelijk Ouwerkerkers. SIRJANSLAND. De beurtschip per, die uit de haven vertrok met ocstemming Rotterdam, heeft het door de strenge invallende vorst •tiet verder kunnen brengen dan Jude Tonge. ACHTERVELD, 15-12. In Ach terveld zijn vossen waargenomen, die door de watei snood van vorige vveek moeten zijn opgedreven. Aangezien de roof eieren een be dreiging vormen voor de duizenden kippen, die in de Gelderse vallei worden gehouden, zijn de afgelo pen drie dagen 35 jagers en drij vers in de weer om de vossen te vangen. Men heeft de dieien wel waargenomen, maar nog niet kun nen neerschieten. BROUWERSHAVEN Kerstavond Plattelandsvrouwen Dinsdagavond, 20 december zal de Ned. Bond van Plattelandsvrou wen de kerstavond vieren in het Jeugdgebouw om 8 uur Deze avond zal geheel worden verzorgd door ce leden. Zij zullen het lekespel opvoeren „Wij vrouwen van Beth- ïehem" door ds. P Simoons. ZONNEMAIRE Toneelavond Cult. Vereniging De toneelgroep van Z.P.M. en L. J.G. bracht in café „De Volhar ding" woensdagavond het reper toirestuk van dit seizoen: „Heksen ketel", een blijspel in drie bedrij ven van John M. Rogers. Het col lege van b. en w. gaf blijk van be langstelling. Een welkomstwoord werd gesproken door de heer J. J. C. de Vlieger. Na afloop ontvingen de dames een ruiker bloemen. De voorzitter dankte voor het ge brachte en hoopte op een herhaling van het optreden in de toekomst. Tussentijds werd een verloting ge houden. Ingezonden mededeling gevatte kou of pijn zet niet door bij tijdig gebruik van 'de veelzijdig samengestelde Sanapirln (Mijnhard!) Koker 90 en 60 ct. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Windesheim: vie. C. M. van Ede, Deventer. Aangenomen naar Emmen: C. Smit, Die ver. Chr. Ger. Kerken Beroepen te London (Ontario, Canada): Joh. Prins Groningen. BURGERLIJKE STAND Zierikzee Geboren. 7 dec.: Hendrik, z. van Leendert Kloet en Jannetje Brons; 10 dec.: Janna Maatje, d. van Johannes Stoel en Cornelia Gieltje Kouwen; 11 dec.: Adriaan Bernhard Cornelis, z. van Cornelis Johannes Deurloo en Pieternella Elizabeth van Zuidland, wonende te Nieuwerkerk. Gehuwd. 9 dec.: Willem de Oude, 25 j. en Neeltje Cornelia Evertse, 21 j. Overleden. 8 dec.: Pieter Gravelijn, 87 j„ weduwnaar van Maatje Ringelberg; 10 dec.: Jako- mina Schiettekatte, 60 j., weduwe van Adriaan van Dienst; 14 dec.: Cornelia Vis, 60 j., echtgenote van Johannes Krijger» wonende te Brouwershaven.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1960 | | pagina 3