Duyvis Einde na=rampse periode van bedrijfsopbouw komt in zicht Eet er gezelliger, lekkerder, beter van met mayonaise1 WAT UQT DE ftllT y\j Aandeelhoudersvergadering Waterleidingmaatschappij Sanering financiën kan niet lang meer uitblijven Ingezonden mededeling In „Mondragon" werd donderdag middag de vergadering van aan deelhouders gehouden van de N.V. Waterleiding Maatschappij „Schou- wen-Duiveland", tijdens welke de voorzitter, nir. F. Th. Dljckmees- ter, een overzicht gaf van de stand van zaken in het bedrijf. De voor zitter bracht In eerste instantie dank aan de afgevaardigden die tengevolge van de gemeentelijke herindeling voor de laatste maal een aandeelhoudersvergadering bijwoonden. Wat betreft de be drijfssituatie zei de heer Djjck- meester, dat de na-rampse periode van opbouw ten einde loopt, „al zyn er nog enkele restanten", bijv. de altijd nog vrij lange lijst van dubieuze debiteuren, de afwikke ling van de zoutschade, de zich op hopende verliezen. Voor het ko mende dienstjaar is er opnieuw een verlies geraamd ten bedrage van een ton. Het Rijksinstituut voor Drinkwatervoorziening ais al jaren bezig de schuld af te wikke len en heeft dit nu in handen ge geven van een Interdepartemen tale commissie, welke op zijn beurt de Rljksacceountantsdienst heeft ingeschakeld om de situatie in het bedrijf na te gaan. Het wachten is nu op het rapport vau de accoun tants. De voorzitter onderstreepte dat de sanering op financieel gebied niet lang meer kan uitblijven. Het kostenniveau zal echter ongetwij feld hoog blijven. Het peil van de variabele bedrijfskosten is bevre digend, n.l. ongeveer f 32,- per aansluiting. Vijf jaar geleden wa ren deze kosten per aansluiting nog tien gulden hoger .zodat een bevredigende daling is bereikt kunnen worden. Mr. Dijckmeester deelde verder mee, dat er geen on overwinnelijke zorgen zijn over de liquiditeit van het bedrijf. Voor het volgend jaar is voor een be drag van f 300.000.- aan investe ringen geraamd. Op het program ma staat oa.. vernieuwing van wa- terwinputten, verdere mechanise ring van de waterwinning, ver nieuwing van hoofd- en dienstlei dingen en de plaatsing van pl.m. 1000 watermeters. Door de aanleg van de rondweg rond ZIerikzee be staat de mogelijkheid voor het aanleggen van een nieuwe tran sportleiding in de richting van Duiveland. De voorzitter deelde voorts mee, dat de schetsplannen voor de voor genomen vernieuwing van het kantoorgebouw gereed zyn geko men en dat na Rijksgoedkeuring aanbesteding zal kunnen volgen. De kosten voor vernieuwing van magazijnen en kantoor zullen ruim 3Va ton bedragen. Wat de technische en admini stratieve zijde van het bedrijf be treft merkte de voorzitter op, dat deze diensten practisch normaal in functie zijn. Op het gehele eiland - uitgezonderd Bruinisse, waar de GEMEENTERAAD BURGH Kosten voor rioleringsaansluitingen komen voor rekening gemeente Dlskussie over verhuur sportterrein BURGH, 15-12. De gemeenteraad van Burgh vergaderde donderdag avond onder voorzitterschap van jhr. A. van Citters, die in zijn ope ningswoord een gelukwens richtte tot de heer L. v. d. Klooster, in verband met zyn benoeming tot lid van de raad van Westerschou- vven. Blijkens mededeling heertst on gerustheid bij verschillende huis eigenaars in verband met de kos ten van riolering. Er wordt echter naar gestreefd alle aansluitingen door de gemeente te betalen, in zo ruim mogelijke zin, zulks in tegen stelling met andere gemeenten. Naar aanleiding van een opmer king over notulen, bleek nog steeds gewacht te worden op bericht van de Bovag, inzake een nieuw te stichten benzinestation voor het gemeentehuis te Burgh. Van de diensten en gemeenschap pelijke regelingen werden versla gen overgelegd en waar nodig toe gelicht. Inzonderheid kreeg het verslag van de Vleeskeuringsdienst de aandacht, met de opmerking dat wat betreft de salariëring van het hoofd van dienst, de raad van Zierikzee een afwijkende mening kenbaar maakte. Wat betreft de vergadering van de Waterleiding Maatschappij kreeg inzonderheid de opmerking de aandacht, dat de maatschappij nog wel tien maal zoveel water in de Westhoek tappen kan, als ten minste het thans wegvloeiende bo demwater kon worden terugge pompt. Op advies van de minister werd de kwestie van de rioolbelasting en de reinigingsrechten verwezen naar de nieuwe gemeenteraad. Het sportterrein Wat betreft de verhuur van het gemeentelijk sportterrein, heeft de K.N.V.B. enkele bezwaren tegen de huurovereenkomst De duur van de huurovereenkomst is voor ten minste één jaar. De huur zo kort mogelijk houden is een zaak, die verband houdt met het verzoek van de adoptiegemeenten, die des tijds een groot bedrag voor dit ter rein schonken De heer Duson wil de liever voor drie jaar verhuren. Het onderhoud van omheiningen en opstellen wilde spr. aan de ver huurder overlaten. Hij ontwikkel de ook bezwaren tegen sluiting van ret hoofdterrein van 1 juli tot 20 augustus. De heer v. d. Klooster meende: „dat de heer Duson nog gauw wat veranderingen in de wacht wil slepen, die in de nieuwe raad als voldongen feiten de ver broedering kwaad kunnen doen. De heer de Feiter zit in hetzelfde schuitje van de heer Duson als compensatie voor het vele eigen werk verricht ten behoeve van de outillage van het terrein". Een voorstel van de heer Duson te ver huren tot 31 juli 1953 werd met 5-2 (tegen de beide wethouders) aange nomen Wethouder v. d. Klooster sprak zijn spijt uit over dit besluit De gewijzigde huurovereenkomst werd m.a.s. aangenomen. Grond in de Kore Een stuk grond in de Kure, zon der recht van opstal, wordt uitge geven aan de heer W J. Dingemans voor 10 ct. per m2. Mevr. Lysen wil een bepaling inzake opkruid- bestrijding toegevoegd zien, waar mede de raad akkoord ging. De heer W G. Jonker merkte op dat de gemeente deze grond destijds vrijwel voor niets van Maatschap pelijke Zorg heeft overgenomen. De voorzitter zei dat dit een klein „onderhoekje" betreft, dat de fa milie D. al jaren gebruikt. Het voorstel werd aangenomen met 4-3 stemmen (de heren Duson, de Fei ter en Jonker). De rekening 1959 en de begroting van de dienst Maatschappelijke Zorg worden goedgekeurd De ge wone dienst van de rekening toont in ontvangsten en uitgaven een be drag van f 12.720,73 De kapitaal- dienst toont een batig saldo van f 16,89. Mevr Lysen wenste dat aan alle ondersteunden een kerst groet zal worden gestuurd, verge zeld van een presentje. De voorzit ter zal dit overwegen De heer B. Bossers gaf een toelichting op de werking van Maatschappelijke Zorg. Aan de orde kwamen verder de rekeningen 1958 en 1959. Voor 1958 toont de gewone dienst een tekort van f 4633,96; de kapitaalsdienst een batig saldo van f 2336,68. Voor 1959 toont de gewone dienst een nadelig saldo van f 6562 80 en de kapitaalsdienst een tekort van f 980,68. Naamgeving wegen G.S. keurden goed de aanleg van wegen op de gemeenteweide en de Zandstraat De aanbesteding vindt plaats op 30 december. De namen „Boerderijweg" en ,,J. M. Beije- vveg" komen hierin voor De heer Duson wilde een „Burgemeester W. G. Boot-laan". De voorzitter zag gaarne de naam van de heer Beije aan een weg verbonden. Betrokke ne heeft 20 jaar ten gemeentehuize gevolontaird en doet dit nog. De heer v. d. Klooster achtte de voor gestelde naamgeving in-opportuun. Het voorstel van b. en w. werd aangenomen met 4 tegen 3 stem men (mevr. Lysen, en de heren v. d. Klooster en Duson tegen). De rondvraag Bij de rondvraag gaf de heer Bossers n.a.v. een vraag over brandstoffentoeslag voor bij kin deren inwonende ouders, de toe lichting dat Maatschappelijke Zorg niet verder springen kan dan de financiële polsstok lang is. De heer oe Feiter kreeg ten antwoord dat de materialen voor de centrale ver warming in de nieuwe school thans aanwezig zijn. Dezelfde spr. vroeg naar de taxatieprijs van vernielin gen door het graven van sleuven. Het juiste bedrag is moeilijk te noemen, maar de schade wordt in ieder geval vergoed. Mevr Lysen bepleitte het lidmaatschap der ge meente van de Nat. Ver tot behoud van landelijk schoon De voorzitter merkte oP dat de gemeente op dit terrein iets doet Een voorstel van de heer Duson de grond voor een benzinestation aan de heer J. van 't Hoff in erfpacht te geven werd met 5-2 (de heren Duson en v. d. Klooster voor) verworpen. De on- derhoudsreserve voor de Noorse woningen bedraagt voor 1959 een bedrag van plm. f 380. Of voor zelf- onderhoud binnenshuis een bedrag uitgekeerd kan worden, zal nog worden bezien. situatie nog niet geheel bevredi gend is - kan water worden gele verd onder bevredigende druk. De aandacht trok de mededeling van de voorzitter, dat in de West' hoek zeker de dubbele hoeveel heid water die thans gewonnen wordt, verkregen zal kunnen wor den zonder verdroglngsverschyn- selen, als men er in zou slagen het vele water dat verloren gaat door afvloeiing naar de zee en polder gangen, terug te pompen en weer dienstbaar te maken. De voorzitter dacht zelfs aan een hoeveelheid van 6 tot 10 miljoen knb. meter per jaar. Men zou er dan aan kun nen denken water beschikbaar te stellen aan andere maatschappyen die hieraan behoefte hebben. Deze mededeling ontlokte de heer J. C. de Feiter (Burgh de op merking, „houdt het water in vre desnaam voor de Westhoek vast". De heer de Feiter verzocht de raad van beheer dringend een modus te vinden om de kwekers in do West hoek voor een lage prijs water voor besproeiing aan te bieden, i.p.v. het kostbare vocht elders aan te bieden. Hij dacht in dit verband aan een kubieke meterprijs voor kwekers van 5 of 10 cent. De voorzitter onderstreepte na deze opmerkingen, dat hij doelde op de mogeiykheid het water dat verloren gaat dienstbaar te maken. De bedrijfsdirecteur, Ir. J. L. van Sloten, deelde mee dat aan deze werkwijze - waarover een rapport is verschenen dat nader wordt be studeerd - gedacht wordt om de periode te overbruggen tot de ver zoeting van het Zeeuwse meer. Experts zyn van mening dat door bevloeiing van het wingebled meer gepompt zal kunnen worden zonder grotere verdrogingsver- schynselen. De methode die hier voor gebezigd moet worden is ech ter zeer kostbaar eD minder eco nomisch. Tijdens deze vergadering hecht ten de aandeelhouders hun goed keuring aan de notaherziening ta riefstelsel. Bestuur en directie kunnen nu verdere stappen nemen en de plannen nader uitwerken. Het gewijzigde tarievenstelsel is (zoals bekend) reeds uitvoerig ge publiceerd en gebaseerd op het vastreehtprinclpe (Red.). Bij de behandeling van de be groting en verificatierapporten maakte de heer O. van Nieuwen- huijze (Brouwershaven) enige op merkingen over voorraden en te lefoonkosten en stelde een vraag n.a.v. enige gemeentelijke schulden aan het bedrijf. Uit het antwoord op een vraag van de heer Kuijper (Ouwerkerk) bleek, dat op de oude debiteurenlijst nog enkele betalin gen binnenkomen. Na behandeling werd de begroting voor 1961 goed gekeurd. Besloten werd tot ver koop van de woning aan de Gr acht weg. Na afloop van de vergadering hield de heer O. Backer Dirks, lector aan de universiteit te Utrecht en leider van het T.N.O.- fluoriderings-experiment Tiel-Cu- lemborg, een inleiding over het on derwerp: „De fluoridering van drinkwater in verband met tand bederf". De uiteenzetting van de heer Backer-Dirks werd bijge woond door enige belangstellende medici. Een Fabiolalaan NUNSPEET, 15-12. Donder dagmorgen vond te Nun- speet de naamgeving plaats aan een nieuwe Fabiola laan. De laan ligt in de wijk, waar tijdens de eerste wereldoorlog in een barak kenkamp 12000 Belgische vluchtelingen verblevenl. Alle wegen hier dragen de namen van leden van het Belgische koningshuis. Om half twaalf bevestigde bur gemeester Martens het naambordje Fabiolalaan, daarmede uitdrukking ge vend aan de wens van het gemeentebestuur, die met dit besluit een primeur had, daar dit de eerste laan in Nederland en België is, die naar de nieuwe Belgische koningin is genoemd. De burgemeester las tevens een geluwenstelegram voor, dat gezonden was aan het Bel gische koningspaar. Brote pot Scheepvaarlberichten Acmara (t.), 15-12 te New York. Bonita, 14-12 van Puerto Limon naar Puerto Barrios. Esso Amsterdam (t.), 16-12 te Suez. Gaasterland, 14-12 van Bohia, 15-12 te Cabedelo. Japara, pass. 15-12 The Brothers naar Iskenderun. Kelletia (t.), pass 15-12 Straat Ormoesz naar Mombasa. Koratia (t15-12 van Limham naar Helsingborg, 15-*12 aldaar. Tegelberg, 15-12 van Mauritius naar Lorengo Marques. Wonogiri, 16-12 te Tripoli. BILJARTEN - VIERDE KLAS LIBRE Wedstrijd om gewestelijk kampioenschap te Ouwerkerk Met twee punten is K. Kiviet uit Vlijmen er te Ouwerkerk in ge slaagd beslag te leggen op het ge>- westelijk kampioenschap 4e klas libre. Het beste partijgemiddelde uit dit tournooi werd behaald door M. v Bavel die op de derde plaats eindigde. De hoogste serie, 15 caramboles, werd gemaakt door J. Deelen. Door de gewestelijke titel op zijn naam te brengen zal Kiviet kunnen deel nemen aan de nationale kampioen schappen. Aan het slot van dit toernooi overhandigde de voorzit ter van het gewest Brabant-Zee land, de heer A. Uitdendaal aan de winnaar de vergulde bondsmedail- le. Door de organiserende vereni ging D.O S. was verder voor elke deelnemer een prijs beschikbaar gesteld, welke werd overhandigd door de districtsvoorzitter de heer A. Brand. De volledige uitslag van het toer nooi is: G. Kiviet, Vlijmen 10 426 221 12 2,58 1,93 A. Keijzers, Berghem 8 406 225 9 2,00 1,80 M. v. Bavel, Oud Gastel6 422 200 13 2,67 2,11 L. Deelen, Bergen op Zoom 6 408 223 15 2,58 1,83 J. Kanters, Eindhoven4 412 213 14 2,57 1,93 A. Mol, Oosterland 4 406 225 11 2,41 1,80* P v. d. Velden, Kaatsheuvel4 383 213 15 2,67 1,798 GEMEENTERAAD NOORDGOUWE Voorwerpen uit raadszaal verhuizen naar openbare lagere school Onder voorzitterschap van bur gemeester N. A. van Wijk verga derde deze week de gemeenteraad Na opening der vergadering bracht de voorzitter de stukken ter sprake die aanwezig zijn in de raadszaal. Na diskussie werd be sloten dat de twee schilderijen in de raadszaal, een plaats zullen krijgen in de nieuwe school. De klok verhuist naar de hoofdenka- mer van de nieuwe o.l.-school. Het gebrandschilderd raam zal ook een andere plaats krijgen (zulks wordt tenminste getracht), in de nieuwe o.l.-school, met bijbehorende wa tersnood-inscriptie. De voorzitters hamer en de ambtsketen van de voorzitter zullen in een muur kastje worden geplaatst, op te han gen in de nieuwe school. De foto van de burgemeesters kan moge lijk een plaatsje krijgen in het ge meentehuis van de nieuwe ge meente Brouwershaven. De foto's van HM. de koningin verhuizen ïespektievelijk naar de o.l.-school en de kleuterschool. Op voorstel van wethouder Visser zal een en ander worden medegedeeld aan het bestuur van de nieuwe gemeente Brouwershaven. Ter sprake kwamen verder de reorganisatieplannen van de Cen trad Dienst en de Vleeskeurings dienst .alsmede de uitbreiding van de Beatrixschool. De ziekenhuiskwestie Inzake de ziekenhuiskwestie merkte mevr. Motmans op dat de zaak veel te lang slepende is ge houden. Indien - naar haar me ning - de zaak energieker aange pakt was in het begin - was er thans reeds een rusthuis voor chro nisch zieke bejaarden. Eenzelfde mening heeft de heer Flikweert. De voorzitter ging de historie nog eens na en wees er op dat het bestuur van het oude ziekenhuis destijds het besluit van het alge meen bestuur moest uitvoeren. Mevr. Motmans en de heer Flik weert stellen er prijs op bij even tuele verkoop van grond en ge bouwen, rekening te houden met de vroegere bestemming van het gebouw. Dit zal op de algemene vergadering naar voren worden gebracht. Inzake de Reinigins- dienst werd duidelijk dat niemand wettelijk verplicht kan worden gesteld een vuilnisemmer aan te Premie-korting bij gebruik veiligheidsgordels DEN HAAG, 16-12. Verschei- dene verzekeringsmaatschappijen verlenen reeds een premiekorting cp een ongevallen-inzittenden-ver zekering, wanneer de verzekerde auto met veiligheidsgordels is uit gerust. Het percentage van deze korting varieert, zo wordt van de A.N.WB. vernomen. De A.N.W.B. heeft zich thans schriftelijk tot alle in Nederland werkende schadeverzekeringsmaat schappijen gewend met het verzoek over te gaan tot het verlenen van een premiekorting op ongevallen verzekeringen voor inzittenden. schaffen. Ter zake is te Noord- gouwe een enquête onder de be volking ingesteld. Inzake het ex ploitatietekort vroeg de Reini gingsdienst een bijdrage van Noordgouwe van f 4.526,10. De raad besloot dit bedrag niet te be talen. Van een netto-opbrengst, verkregen door verkoop van wrak hout ad f 7000,- ,mag de gemeente f 5000,- houden. Kenbaar is gemaakt dat er te Noordgouwe behoefte bestaat aan te bouwen bejaardenwoningen. TONEEL EN FILM De films van de week Liefhebbers van wilde vrolijkheid en dwaasheid kunnen dit week einde volop aan hun trekken ko men in „Some like it hot", met in de hoofdrollen Marilyn Monroe, Tony Curtis en Jack Lemmon. Met deze film, spelend in de woelige periode van de historie der V.S. (de „roaring twenties") opent het Con certzaalfilmprogramma van deze week Men kan dus verzekerd zijn van de charleston, korte rokken, pothoeden, drooglegging, drank smokkel en gangsters, kortom een plezierige bizarre en wilde na-eer- ste-wereldoorlogse druktemakerij. In de Concertzaal is verder te zien „Sluipvaart in de Pacific" met Clark Gable en Burt Lancaster, een boeiende film over zenuwslo pende operaties en sluiptochten, diep onder water. In bioscoop hotel Bom te Haam stede gaat deze week „Liebe auf krummen beinen" met Sonja Zie- mann en Walter Giller, een roman tisch verhaal over de liefde van een „niksnut" die tot veel in staat is, vooral op muzikaal gebied. Trein tegen auto SITTARD, 15-12. Vanmiddag om streeks kwart voor vier is de 45- jarige dokter Thijssen uit Lim- bricht op de overweg bij de „Al lee" in Sittard, nabij het kasteel Limbricht, met zijn auto door een trein gegrepen. De bestuurder we,rd met hoofdwonden opgeno men in het R K. ziekenhuis in Sit tard. De trein, een lege goederentrein uit Roeimond. heeft de auto aan de rechter achterzijde gegrepen. Ver moed wordt, dat de bestuurder van de auto de trein niet of te laat op gemerkt heeft. De auto werd totaal vernield. Het treinverkeer onder vond een half uur vertraging. De huwelijksreis van de Belgische vorsten Koning Boudewyn cn koningin Fabiola zyn donderdagmiddag om vijf uur uit het konlnkiyk palels Ic Brussel vertrokken voor hun huwoiyfcsrels. Het vorstciyk echtpaar is naar Spanje gereisd, waar het verblyft op een landgoed, eigendom van een zwager van de bruidegom, gelegen op ongeveer 50 km van Cordoba. öF' - 7 iJf n f:* 1 Verwachting tot zaterdagavond: Plaatselijk inist Overwegend zwaarbewolkt met hier en daar wat regen of mot regen en plaatselijk mist; vannacht temperatuur om het vriespunt, morgen temperatuur enkele graden boven nul zwakke tot matige wind tussen zuid en zuidwest. 17 dec. Zon op 8.43, onder 16.29. Maan op 7.00, onder 16.13. 18 dec. Zon op 8.44, onder 16.29. Maan op 8.12, onder 17.07. 19 dec. Zon op 8.45, onder 16.30. Maan op 9.16, onder 18.11. Nieuwe maan: 18 dec. te 11.47. Hoogwaterstanden ZIERIKZEE: 17 dec. 2.10 v.m. 14.21 n.m. 18 dec. 2.57 v.m. 15.08 n.m. 19 dec. 3.38 v.m. 15.58 n.m. BROUWERSHAVEN: 17 dec. 1.31 v.m. 13.54 n.m. 18 dec. 2.21 v.m. 14.38 n.m. 19 dec. 3.07 v.m. 15.25 n.m. Springtij: 20 dec. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 16-12. Het K.N.M.I. deelt mede: Sinds gisteren is er een verandering in de algemene circu latie gekomen. In de wateren ten zuiden van IJsland kwam namelijk een aktieve depressie tot ontwik keling, die zich snel in oostelijke lichting verplaatste. Samenhan gend daarmee werd ook de lucht druk in Scandinavië aanzienlijk la ger. Tegelijkertijd steeg de lucht druk boven het vasteland van west Europa, zodat er nu een langgerekt hogedrukgebied aanwezig is, dat izch uitstrekt van Rusland via onze omgeving naar de Azoren. De nieu we luchtdrukverdeling is er oor zaak van dat met zuidwestelijke winden zachte lucht over de Britse eilanden naar de Noordzee stroomt. Vermoedelijk komt Nederland mor gen niet in de zachte lucht, aange zien de stroming in onze omgeving +amelijk zwak blijft Wel kan er nog op de nadering van de zachte lucht plaatselijk wat regen of mot regen vallen. WEEKEINDE ARTSENDIEN ST ZIERIKZEE Weekeinde 17-18 december: C. M. van Hoorn, tel. (01110) 2080. WEEKEINDE ARTSENDIENST MIDDEN-SCHOUWEN Weekeinde 17-18 december: J. L. Braber, Dreischor, tel. (01112) 280. WEEKEINDE-DIENST DIERENARTSEN Weekeinde 17-18 december: W. A. M. Kalkman, Renesse, tel. (01116) 310. Vera Clouzot overleden PARIJS, 15-12. Vera Clouzot, filmactrice en echtgenote van de Franse filmregisseur Henri Geor ges Clouzot, is donderdag dood in haar hotelkamer in Parijs aange troffen. Zij leed reeds jaren aan een hartkwaal. Zij was 46 jaar. De actrice was uit Brazilië af komstig. Na van 1942 tot 1949 te hebben gewerkt bij het toneelge zelschap van Louis Jouvet, dat, toen zuid-Amerika en het midden oosten bezocht, werd zij in 1949 script-girl in een film van Clouzot, met wie zij kort daarna in het hu welijk trad. Het volgend jaar de buteerde zij als filmactrice in Clou zots film „Le Salaire de la Peur". Daarna trad zij op in „Les Diabo- liques" en „Les Espions", die eveneens door Cluozot werden ge regisseerd. Na een ernstige hart operatie trok zij zich terug uit de filmwereld. Opgelegde schepen in de wereld LONDEN, 16-12. De Engelse Ka mer voor de Scheepvaart heeft vandaag bekend gemaakt, dat er eind november in de wereld door gebrek aan emplooi in totaal 473 schepen van tezamen 3.599.443 bruto ton opgelegd waren. Verge leken met een maand tevoren is het totaal verminderd met 22 sche pen van tezamen 247.863 ton. Onder Liberiaanse vlag geregis treerde schepen staan boven aan de lijst met 94 stilliggende sche pen van in totaal 829.984 ton. Daar op volgt Engeland, vervolgens ko men Noorwegen met 50 schepen (395.325 ton), Italië met 42 schepen (321.835 ton) en de Verenigde Sta ten met 44 schepen (402.237 ton). Na drie dagen van gevechten is de situatie in Vientiane weinig veranderd De westelijke helft van de stad wordt verdedigd door de troepen van kapitein Kong Lae, het oostelijk stadsdeel, en naar ver luidt ook het vliegveld, wordt dooi de strijdkrachten van generaal Phoemi Nosjvan bezet.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1960 | | pagina 2