willen 'n ander menu... Overdenking Vaars IjoodwM Beeldbuis Z1ERIKZEESCHE NIEUWSBODE vbudag 9 december im» Ho. ïam Ingezonden mededeling KANTONGERECHT ZIERIKZEE Gegriefde huiseigenaar negeerde lastgeving tot woningherstel Verboden visserij in de Roompot by Haamstede Tijdens de woensdag gehouden zitting van het kantongerecht Zie- rikzee gaf J. O. te Zierikzee uiting aan zijn grieven tegen de huurders van een hem toebehorende woning. Ik heb al in geen negen maanden een cent huur gezien", aldus de ge belgde man, die ten laste was ge legd geen gevolg te hebben gegeven aan do aanzegging van b. en w. noodzakelijke verbeteringen in het bewuste pand aan te brengen. De huiseigenaar was van mening dat hij niets behoefde te laten verbe teren „want ik krijg geen huur". De officier van justitie, mr. J. L. Andreae, meende evenwel dat de huurder wel eens zou kunnen den ken: ,,'t is een krot dus ik betaal geen huur". De officier constateerde verder dat O. zich niet heeft ge houden aan de opdracht van het gemeentebestuur, al heeft hij in middels dan een ambachtsman ver zocht de gebreken te herstellen De kantonrechter, mr. W. E. van Vlo ten, besloot deze zaak aan te hou den tot 4 januari om het huis in orde te laten maken. Zo niet, dan zal er anders aangepakt worden, aldus de rechter. J. J. G. uit Noordgouwe werd wegens fietsen zonder licht veroor deeld tot f 2,50 of 1 dag. De eis was f 5. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Emmen: C. Smit, Diever; te Stevensweert-Maas- bracht: W. L. Dekker, Molkwerum. Aangenomen naar 's-Gravenhage -Loosduinen (5e pred.pl): H. J. Vedder, Terborg; naar Zevenber gen: J. van Winterswijk, Wieringer- meer. Bedankt voor Biezelinge en Eversdijk (toez.): mr. Q. Rovers, Warns (Fr.). Ger. Kerken Beroepen te Zeist (5e pred.pl): T. J. Hagen, Deventer. Ger. Kerken (vrijgemaakt) Beroepbaar: G van Atten, Zaan- Chr. Ger. Kerken Beroepen te Sneek: Joh. Prins, Groningen; te 's-Gravenzande: N. de Jong, Katwijk aan Zee. Ger. Gemeenten Beroepen te Rijssen (2e pred.pl.): W. C. Lamain, Grand Rapids (U. S.A.). Ingezonden mededeling BI N N ENVER1 NGBED .3 SCHUIMRUBBERBEO SPORT BILJARTEN Om gewestelijk kampioenschap 4e klasse llbre A.s. zaterdag- en zondag 10- en 11 december staat Ouwerkerk een bijzonder biljartgebeuren te wach ten. Door do plaatselijke vereni ging DOS. zullen dan de wedstrij den om het gewestelijk kampioen schap 4e klas libre worden geor ganiseerd. Aan deze wedstrijden zal door de volgende spelers wor den deelgenomen: J Homan, Eind hoven; P. v. d. Velden, Kaatsheu vel; L. Deelen. Bergen op Zoom; M. v. Bavel, Oud-Gastel' A. Mol, Oosterland; A. Keijzers, Berghem en G. Kiviets, Vlijmen. F. A. van A. uit Zierikzee had tijdens drukke werkzaamheden zijn dochtertje een ochtend van school thuis gehouden om te helpen, het geen hem kwam te staan op f 10 of 2 dagen. De eis was f 20 of 4 d. >C. A. van C. te Burgh kreeg een boete van f 40 of 8 dagen hech tenis voor het niet vrijlaten van een voorrangskruising, die hij met te hoge snelheid op zijn scooter na derde. Er ontstond een aanrijding met een bromfietser die nog vrij goed afliep. De eis was hier f 50 of 10 dagen. De mosselvisser J. M. uit Arne- muiden had in de Roompot nabij Haamstede gevist op een verboden perceel De officier achtte dit een bedenkelijke overtreding temeer daar schade aan de mosselpercelen hierbij niet denkbeeldig hoewel moeilijk te constateren is. Hij eiste een boete van f 50 of 10 dagen. De kantonrechter veroordeelde M. (bij verstek) echter tot f 100 of 20 d. De chauffeur J. W. J. B. te Zie rikzee werd conform de eis wegens 't maken van onjuiste aantekenin gen en foute correcties in zijn werkboekje (Rijtijdenbesluit) ver oordeeld tot drie boetes tot een to taalbedrag van f 55 of 11 dagen. Als gezagvoerder van een sleep boot had M. E L. uit Gent zich te verantwoorden voor onjuiste ma noeuvres in het Keeten door zijn stuurman. De stuurman was zo veel als volkomen de kluts kwijt geraakt toen er moeilijkheden kwamen in de vorm van een te genligger. Er ontstond een aanva ring binnen de rode tonnen. De ka pitein als verantwoordelijke man werd veroordeeld tot f 150 of 30 dagen, conform de eis van de offi cier. WAT BIEDT DE Deze zaterdag 18 25 uur Italië- Oostenrijk, Napels8.50 de toto met Pia Beek (en hond), Piet van der Pol en Otto Sterman. Zondag Anno 1938, tweede deel v.d. School voor volwassenen van Martie Ver- denius (cabaret) en Mozarts Haff- ner-symfonie. Maandag „Father knows best" (nu eens per 14 dagen). Dinsdag geeft de K R O. een reprise van de film „Monsieur Vincent", gemaakt naar het leven van de hei lige Vincentius a Paulo. Woensdag middag Laurens Jz. Coster, des avonds o.m. Fred Astaire in een eigen show, want je bent geen ster als je niet een privé-produktie voor de televisie brengt. Donderdag het huwelijk van koning Boudewijn met donna Fabiola ('s morgens èn 's avonds, dus ziek melden onno- dog). Eerste deel van de week thuis blijven, dus. Zoekt u uitgaans- avondjes, dan bevelen wij de maan dag en de vrijdag aan. NA HET WATER: DE SCHADE Moet de landsregering betalen? DEN HAAG, 8-12. Het ministerie van verkeer en waterstaat heeft een telegram ontvangen van drie textielfabrikanten in Geldrop, waarin onder meer het ministerie aansprakelijk wordt gesteld voor de bedrijfsschade, die door de wa teroverlast in hun fabrieken is ge leden Êveneens zijn telegrammen verzonden aan het gemeentebe stuur van Geldrop, aan de direc teur van de Provinciale Waterstaat en het waterschapsbestuur in Box tel, met dezelfde inhoud. Het ministerie bevestigde de ont. vangst van het telegram, doch wenste geen commentaar hierop le geven. Men wacht bij het ministe rie de gang van zaken af. De fa brikanten hebben besloten geza menlijk een gerechtelijke actie te voeren om een uitspraak te ver krijgen over de vraag, welke in stantie voor de hoge waterstand van de Kleine Dommel aanspra kelijk kan worden gesteld. „Leid reddend licht, leid Gij mij voort" Lucas 1 78 en 79 Als we bericht ontvangen, dat we van iemand bezoek krijgen, dan staat van te voren nog niet vast, dat deze boodschap een blijde bood schap is. Want een bezoek moeten bren gen, maar ook moeten ontvangen, kan een bezoeking zijn. God bezoekt ons, zegt Zacharias Ja, maar met welke bedoeling? Om te straffen, te plagen, te tuchtigen of te zegenen? Er is in Gen. 11 5, sprake van een bezoek Gods aan de torenbouwers van Babel. „Toen kwam de Here neer, om te bezien de stad en de toren, die de kinde ren der mensen bouwden". Maar toen liep dit bezoek voor hen, niet best af. ,God bezoekt ons", zegt Zacha rias, in een lofzang. Dat geeft moed. EnGods Bezoeker, de Zonne der gerechtigheid (Mal. 4:2) is toegerust, met de innerlijke bewe gingen der barmhartigheid van on ze God. Zó toegerust bezoekt Hij ons. We weten dus, wat we aan Hem hebben. Hij komt om ons te redden. We kunnen het dus zelf niet. Dan is het verloren tijd, om het tóch te proberen en wordt het „verloren gaan", als we ons niet laten red den. Wat wordt bedoeld met „redden"? Met redden wordt bedoeld: le vensherstel, volgens het herstel plan, dat God heeft voor de we- ield. Wat wordt bedoeld, met le vensherstel? De Here dienen zon der vrees, in heiligheid en gerech tigheid, voor Zijn Aangezicht al onze dagen. Om dit levensherstel te geven, zendt God Jezus Christus de Here. Hij is twee dingen. Hij is een hoorn d.i. Kracht. Maar: een hoorn der zaligheid. Een sterke held tot zaligheid. Hij is ook: De Opgang uit de Hoge d.i. De opgegane Zon. Licht, schijnend in de duisternis van de zonde schuld, en in de schaduw van de dood, die de straf op de zonde is. Hij is Licht en Kracht Niet kracht zonder licht. Deze kracht is verwoestend. Oók niet licht zonder kracht. Dat licht werkt niets uit. Maar: Vergever en Verlosser,.Ver losser en Vergever Zó is Hij Red der en anders niet. Wie Hem zó niet wil, wil Hem niet. Door ver lossing en vergeving wordt pas het leven hersteld. Zo dient bij ons te worden ge vonden, een opspringen van vreug de hierover. Dat Gods bezoek, geen bezoeking is, omdat Hij die ons be zoekt, toegerust is met „de inner lijke bewegingen van Gods barm hartigheid". Zo dient bij ons gevonden te worden: Blijdschap over die Barm hartigheid. Lof van God. Maar lof van God is gehoorzaam heid aan God. En omgekeerd. Voor wie is de Adventsboodschap bestemd? Voor degenen die er zich niet voor schamen, toe te geven dat ze in plaats van „gewichtigen", hul pelozen zijn. Die zich willen laten helpen. Die zich op de been willen laten helpen, niet om nu weer op de been te staén (hartelijk bedankt voor de verleende hulp en tot een volgende keer), maar die weten dat ze op de been gehouden moeten ivorden. Die weten dat ze moeten wen nen aan het Licht, aan hét leven en aan de wandel in het Licht. Die weten dat ze moeten léren genieten van de wandel in het Licht. Het Licht moeten léren liefheb ben en de duisternis moeten léren haten. Ze hebben er weet van, dat ze er bij moeten blijven, het duister duister te nomen. De schrik voor het oude leven zit hen in de botten. Daarom durven ze niet zo veel wagen. Ze durven alleen wagen, het eni ge waagstuk, dat geen waagstuk :s: De wandel achter het Licht aan, in het Licht. In geloofsvertrouwen óp het Licht. Leid reddend Licht, Leid Gij mij voort. Br.haven. J. KEIZER. Gemeente Rotterdam doet bod op aandelen R.T.M. ROTTERDAM. 8-12. In een ver klaring namens het college heeft burgemeester Van Walsum donder dagmiddag in de vergadering van de Rotterdamse gemeenteraad be vestigd, dat een bod op de aan delen van de N.V. Rotterdamsche Tramweg Maatschappij, tot de koers van 500 procent, namens de gemeente Rotterdam wordt uitge bracht. „Aanleiding tot het uitbrengen van dit bod is geweest - zo ver volgde de burgemeester - dat ons te koop werd aangeboden een pak ket aandelen van de Rotterdamsche Tramweg Maatschappij, dat ons een meerderheidsbelang in deze ven- "ïootschap verzekerde. Hierover noest op zeer korte termijn een jeslissing worden genomen. Het :ollege meende, dat het belang van ie gemeente vorderde deze aande len te kopen. Nog dezelfde dag heeft het college de fractievoorzit ters ingelicht en hun tevens mede gedeeld, dat het de bedoeling was de overige aandeelhouders in de gelegenheid te stellen hun aandelen tegen dezelfde condities over te dragen. „Het behoeft wel geen betoog, dat niet slechts snel moest worden gehandeld, maar dat een en ander zich in een strikt besloten sfeer moest afspelen, al was het alleen maar om te voorkomen, dat de koers van de aandelen zou worden opgedreven. In een geval als dit kan dan ook de gebruikelijke pro cedure niet worden gevolgd. De toekomst van de R.T.M. „Het college - zo vervolgde bur gemeester Van Walsum - acht ech ter het belang van de gemeente zó apert bij deze transactie betrokken, dat het het volste vertrouwen heeft dat deze zowel door uw raad als door hoger bestuur zal worden goedgekeurd. Omtrent hetgeen er verder met de R.T.M. gaat gebeuren, valt op het ogenblik nog niets definitief te zeggen, omdat daarover nog over leg moet worden gepleegd. Het ligt echter vooralsnog in de bedoeling, dat de N.V. Rotterdamsche Tram weg Maatschappij blijft voortbe staan en dat haar bedrijf normaal wordt voortgezet". BILJARTEN Wedstrijd 3e klas kader 38-2 Door de biljartvereniging D.O.S. te Ouwerkerk is een vriendschap pelijke wedstrijd georganiseerd tussen F. C. Hanse (Concordia, Zierikzee) en P. Vijverberg van de organiserende vereniging, 3e klas kader 38-2. Zoals verwacht mocht worden toonde Hanse zich de sterkste daar hij van de zes te spe len partijen er vier van op zijn naam wist te brengen. Tweemaal slaagde Hanse erin een fraaie serie van boven de 100 caramboles te scoren De prestaties van Vijver berg vielen zeker niet tegen in het kaderspel, waarbij hij er zelfs in slaagde een algemeen tournooi-ge- middelde van boven de 10.00 te be halen De volledige uitslag van het trainings-toernooi was: c <U c 3 E 2 03 c o t, s h. serie w> d CLO w> o. O £2 .d *c3 F. C. Hanse, Concordia, Zierikzee 8 1442 110 114 27,77 13,11 P. Vijverberg, D.O.S., Ouwerkerk 4 1162 110 47 11,90 10,56 HET HARINGVLIETPROJEKT Constniktie van Nederlands grootste brugkraan HELLEVOETSLUIS, 7-12. Op het „kunsteiland" in het Haring vliet wordt op het ogenblik een' vrij spektakulair werk uitgevoerd. Men is er namelijk bezig met de laatste fase van de constructie van Nederlands grootste brugkraan. De brugkraan zal worden ge bruikt bij de bouw van de brug •j.ver de Spui-sluis in het „ki?nstei- land". De brug zal een onderdeel gaan vormen van de vierenhalve kilometer lange dijk die het Ha ringvliet gaat afsluiten en die de verbinding gaat vormen tussen Voorne en Putten en Goeree- Overflakkee, Gedeelten van deze betonnen weg moeten met behulp van de reuzen brugkraan op hun plaatsen worden gebracht. Zestien dagen in gezonken schip WASHINGTON, S-12. Uit zojuist te Washington ge publiceerde marinedocu menten blijkt dat drie Ame rikaanse marinemannen waarschijnlijk zestien da gen hebben geleefd in een gezonken Amerikaans slag schip na de Japanse aanval op Pearl Harbour op 7 de cember 1941. In het gezon ken slagschip, de „Virginia" zijn zesenzestig lijken aan getroffen. Er waren aan wijzingen dat enkele man nen nog aanzienlijke tijd na het zinken van het schip hebben geleefd en tenslotte door zuurstofgebrek zijn omgekomen. Drie lijken zijn aangetroffen in een voor raadkamer in een „lucht bel" in het schip. Het bleek dat er van de levensmid delen was gegeten. Ook is een kalender gevonden waarop een kruis staat door de dagen 7 tot 23 december. PRETORIA. De Zuidafrikaanse eerste minister, dr Hendrik Ver woerd, heeft een nieuwe fase van c'.e Zuidafrikaanse apartheidspoli tiek ingeluid met zijn verklaring, dat de anderhalf miljoen Zuidafri- kanen van gemengden bloede in het vervolg zich langs maatschap pelijke lijnen zullen ontwikkelen, die strikt onderscheiden zijn van die der blanken en negers. Ingezonden mededeling POTTER'SÉ^gli MLINIA"^ÜP MIMIMtMUin Veeteeltbedrüuende boer in mid den-Schouwen of daaromtrent had zen vaars gekocht, een lief, aan vallig en groeigewillig dier, waar voor echter een huisvestingspro bleem bestond. De vaars kon het niet helpen. Die was levenslustig genoeg en bereid het harde leven onder vaarzenogen te zien. Nu enig peinzen wist de eigenaar voor zijn aanwinst een oplossing. Er was altijd nog een hok vrij, waar in voorheen een welvarende Schouwse keu was gevestigd ge weest, die reeds enige tijd de weg van alle keuevlees was gegaan. Er was nog geen sprake van een nieu we keu, zodat de vaars daar best een tijdje in kon. Zo geschiedde. De vaars verdween door het keue deurtje en gevoelde zich weldra uiterst prettig in deze omgeving. Het dier rustte op zijn tijd en viel gretig aan op het voedsel dat men aansleepte. Ter markt gegaan zijnde, kwam er voor de vaars plotseling een gaatje, waar de boer onmiddellijk gebruik van maakte. Hij kon het dier goed verkopen en de handen kwamen op elkaar. De volgende dag reeds kwam de koper, die op voorhand had aangenomen dat de vaars welvarend vaas, gezond en opgewekt, voor zover vaarzen dat kunnen zijn. De veeteeltbedrijvende boer wil de dit nu even laten zien, hij open de het keuedeurtje en weldra ver scheen een zeer vochtige vaarzen- snoet, maar verder niets. Er volg de toen een vriendelijke uitnodi ging aan het beest zijn hok te ver laten, maar er werd geen gevolg aan gegeven. Het kon ook niet, want de vaars had, tijdens zijn verblijf in het varkenshok, dermate weelderige vormen gekregen dat zij opgesloten zat en er niet meer uit kon. Omdat het dier zo prachtig is gegroeid, behoeft niet onmiddellijk de Dierenbescherming in het ge weer te komen, feit is dat de (vee- teeltbedrijvende) boer zijn hok heeft moeten afbreken, om zijn vaars kwijt te raken. Soms is het in het leven een spel letje. Het gaat (ook alweer soms) om een hok of een vaars. Intussen dit, vaarzen zijn onmetelijk naief, het dier heeft er niets eens om ge lachen! EILANDMAN. Ingezonden mededeling Desgevraagd gaf 90 van de vaste radiomedewerkers de voorkeur aan een nationale omroep! Zy weten welk een verspilling het huidige 5-voudige systeem meebrengt - ten koste van de kwaliteit. Zy kunnen' zich ook niet indenken dat een roomse Mozart beter klinkt dan een protestantse - of rode jazz moderner dan algemene;. U ook niet? Steun dan het streven van de VPRO naar een nationale omroep, waarin onze verscheidenheid niet wordt beknot, maar volwassener tot uiting komt... waarin het accent méér valt op wat ons bindt dan op wat ons verzuilt. Maak onze sterke minderheid nóg sterker - door u te abonneren op Vrye Geluiden het vol ledigste en meest-overzichtelijke programmablad, dat u onpar tijdig wijst op alle goede uitzendingen - van welke omroep ook. Verdraagzaamheid is een oud Nederlands bezit.nog jong genoeg om er de toekomst mee in te gaan! De prijs van Vrije Geluiden? 3.25 per kwartaal. Het adres? VPRO, postbus 11, Hilversum, Vraag een proefnummer aan - of abonneer u direkt, dan ontvangt u de decembernummers gratis. HET SMOKKELSCHIP „BRITTANNIA" 108. Aram beseft, dat hij snel moet handelen. Het is hem, of plotseling alle wraakgevoelens, die hij ten opzichte van Sullivan koesterde, uit hem wegglijden om plaats te maken voor een gevoel van deernis voor deze ongelukkige ineengedoken gestalte, die, machteloos door zijn geketende handen, het genadeschot afwacht Hij springt naar voren, door de luikopening en suist omlaag het donkere ruim in! Zijn laarzen treffen Murphy als een stormram in do rug! De muiter slaat met een kreet van pijn tegen de grond en Aram tuimelt over hem heen. Dan ziet hij in het schemerduister de vage glans van het pistool, dat uit Murphy's hand is gevallen en nog voor de muiter zijn wapen opnieuw kan grijpen, heeft Aram er zich meester van gemaakt. „Breek zijn boeien open, Murphy", beveelt hij de muiter, die onthutst overeind krabbelt. Dan, als hij een blik op Henry Sullivan werpt, schrikt Aram hevig. Roerloos leunt Sullivan tegen de scheepswand, do ogen gesloten, bet gezicht krijtwit

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1960 | | pagina 5