KELTUM PLEET. PER BUS LEEF GELUKKIG MET EEN (TOG)AL-GEZONDE BODY ssssy p°ststra«t 87, 1 Met Togal bevrijdt U zich snel én afdoend van reumatiek, spit, ischias, verkoudheid, griep en menstruatiepijnen. Met een flacon Togal in huis kunt U dié kwalen definitief de baas. Bij apoth. en drog. TOGAL 0,95; 2,40; 8,88. Algemene vergadering landbouwvereuigiug „C. et C." te Burgh Landbouwjaar vol tegenstellingen Donderdagavond hield de Coóp. Landbouvvvereniging „C. et C." in hotel Bakker, onder voorzitter schap van de heer P. L. Vis, de al gemene vergadering. In zijn openingswoord liet de voorzitter zich pessimistisch uit over het afgelopen seizoen en her innerde aan het slechte oogstweer. De produkten stonden er tot de oogst goed voor maar toen was het er mee gedaan Korrel en stro zijn slecht. De aardappels (voor zover gerooid), zijn ook slecht, blauw- maanzaad en peulvruchten mini maal. De bietenopbrengst is zeer goed maar het rendement valt gro tendeels weg tegen het vele werk dat er tegenover staat. Wat betreft de fruitteelt was de voorzitter op timistischer gestemd. Geconclu deerd kan worden: een jaar met uitersten, een zeer goed voorjaar met uitzonderlijke groei en een oogstperiodo vol strubbelingen. Wintertarwe is praktisch niet in gezaaid omdat ploegen door het vele water niet mogelijk was. De voorzitter deelde nog mee dat de minister de garantieprijs voor tar we en bieten voor het volgende jaar heeft verlaagd. „En de boer ploegt voort", aldus de voorzitter. Afgevaardigde van de vereniging naar de alg vergadering van de Z.LM. is de heer W. J. Steur. Twee jonge leden hebben zich opgegeven voor een te Zierikzee te houden ka dercursus. De heer W. de Vrieze zal op een der volgende vergade ringen een lezing houden over zijn ïeiservarlngen in de Verenigde Staten. Behandeld werj de agenda voor de op 12 december a.s. te houden vergadering van de C.A.V., waarop o.a aan de or de zal komen de voorgenomen bouw van een nieuw magazijn, groot 40 bij 20 meter voor de som van f 275.000 Ook dienen enige losputten te worden ge bouwd van plm f 10.000 per stuk wegens de toenemende los-aanvoer van granen. Mogelijkheden in de landbouw Na dit huishoudelijk gedeelte van de vergadering sprak de heer J. van Nieuwenhuize, assistent bij de R L.V.D., over „Mogelijkheden en de ontwikkeling van de landbouw", waarin spr. o.a. wees op het proces van verdwijnen van de kleine on dernemers, wat zich ook in de land bouw afspeelt. In ons land verdwij nen de kleinere landbouwbedrijven of smelten samen. In 1958 waren 60 000 bedrijven kleiner dan 5 ha. in 1957: 39.000 en in 1960: 31.000. Dit heeft 70 000 ha. grond vrijge maakt en geleid tot grotere bedrij ven, waarop goedkoper kan wor den geproduceerd (familiebedrij ven, n.v.'s). Wat betreft de stand van zaken in het buitenland merkte spr. op dat daar de produktie zeer toe neemt, nl. gemiddeld 30 pet (in ons land maar 10 pet.). De afzet wordt in de toekomst ongetwijfeld één boerenorganisatie. De zuivelexport zal steeds kleiner worden door de toenemende melkproduktie in het buitenland. Wat betreft het garan- tiebeleid noemde spr. het beleid van de minister constructief en ge richt op de verre toekomst. De toe nemende bevolking moet tewerk gesteld worden in de industrie, niet in de landbouw. Over het behandelde onderwerp volgde een discussie, waarna de heer van Nieuwenhuize nog een se rie kleurendia's vertoonde over ge- breksziekten in het algomeen in de landbouw. De St. Nikoiaaspuzzel De St. Nicolaaspuzzel heeft een goede belangstelling genoten Alle oplossingen waren weliswaar niet juist, de meeste evenwel klopten en dus moest ook ditmaal het lot beslissen, wie de gelukkigen zou den zijn. De hoofdprijs (f 25) gaat naar: Mevr. N. Stuik-In den Bosch Minnebroerstraat 22 - Zierikzee De 2e prijs (f 15) gaat naar: Mevr. K. M. Ornee-Linders Dijkstraat 43 - Scharendyke De 3e prijs (f 5) is bestemd voor: Mevr. de wed. L. de Bil Kerkstraat 34 - Nieuwerkerk De gevraagde slagzin luidde: „Het heerlijk avondje is gekomen" TONEEL EN FILM Deze week ln de Concertzaal „Hercules", spectaculair drama van geweld en liefde ADVERTENTIES I De puzzel van vrijdag 2 december De prijzen voor de puzzel van 2 december kwamen als volgt uit de I bus: De set kaartjes voor: De heer L. Dorst, Dorpsstraat 4 - Sirjansland Het pocket-boek gaat naar: De heer S. J. vanHekke, Scheepstimmersdjjk 50 - Zierikzee De oplossing van de puzzel luidt als volgt: Het filmprogramma van de Con certzaal begint deze week met de avonturenfilm „Hercules en de ko ningin van Lydië", een spectaculair drama van geweld en liefde. Bijna valt Hercules in de netten van de onverzadigbare koningin Omphale die haar minnaars, als zij haar niet meer behagen, laat doden en bal semen. Hercules wordt van zijn ge heugen beroofd bij haar gebracht en door haar charme totaal beto verd. Met behulp van zijn vriend Odysseus echter gelukt het Her cules zijn geest te hervinden De Griekse held kan zich dan wijden aan zijn taak een broederstrijd tus sen de koningen Etocles en Poly- nica te voorkomen en Thebe te be vrijden. Als tweede film staat deze week op het programma „Romarei, het meisje met de groene ogen", een exotische oosterse geschiedenis over een meisje dat over de gave van helderziendheid beschikt en daarom ingeschakeld wordt de doodsvijand van een industrie-mag naat op te sporen. Het onschuldige meisje valt na emotionele avontu ren in handen van de bandiet. Op het laatste ogenblik wordt Roma rei, die bijna een prooi van de woestijn was geworden gered Een film met een sensationeel tintje en oosterse pracht. In bioscoop hotel Bom ditmaal de Duitse film „Verraderlijke voet sporen", een boeiende film over de onderwereld van Hannover. Het gaat over de moord op een vrouw. Haar zoontje Michael was blijk baar getuige van de moord en is het huis uitgevlucht. Adembene mend is de jacht die o.l.v inspec teur Jager wordt ontwikkeld om de jongen in handen te krijgen, te meer daar de knaap nog maar een week te leven heeft als hij niet binnen die tijd een speciale injectie krijgt. DE TOESTAND IN ALGIERS ALGIERS, 8-12. Speciale politie- i.roepen stonden donderdagavond in Algiers gereed om in te grijpen na de bomexplosie en de oproep tot staken aan de vooravond van de Gaulles reis naar Algerië. De politie hield auto's aan en door zocht de wagens, onder meer om dat er geruchten gingen dat anti- Gaullisten in de provinciesteden plastieken bommen tot ontploffing zouden brengen om de politie uit Algiers weg te lokken. Generaal Jean Crepin, opperbevelhebber van de Franse strijdkrachten in Algerië, heeft de bevolking ge waarschuwd dat het leger de orde zal handhaven. Ingezonden mededeling n pijn weg- t wrijven met DAMPO Horizontaal: 1. eek, 4. sekte, oslo, 11 stroop, 13. lemoen, 15. an. 16. gravin, 18. enz., 20. lade, 22. ton, 23. akelei, 25.. alle, 27. kro, 29, el, 30. non, 32 olm, 34. krijsen, 36. :mker, 38. moot, 40. trek. 42. km, 43. ido, 45. ave, 47 te, 48. iele, 50, part. 53. erker, 55, narwal, 56 the, 58. als, 60. ne, 61. nat, 63. elan, 65. gesnik, 68. aar, 70. asem, 72. aai, 73. dromer, 75. ei, 76. eender, 79. anders, 81. lark, 82 ulaan, 83. est. Horizontaal: 1. etna, 2. er, 3. ko gel, 4. spatel, 5. klink, 6 ten, 7. om, 8. oe, 9. sneller, 10. onzin, 11. saloniki, 12. or, 14. ook, 17. v.o 19. ne, 21. dank, 23. aorta, 24. oes ter, 26. lord, 28. rko, 31 ommen, 33. mm, 35. netel, 37. eieren, 39. oor, 41. kerstmis, 44. opank, 46. \eel, 49. lansier, 51. ala, 52. t.t., 54. kans, 57. herman, 59. egaal, 62. tarra, 64. aarde, 66. e a., 67. inn, 69. a.o., 71. eert, 73. del, 74. en, 77. e.k78. du, 80. es SPORT DAMMEN Damvereniging „Zierikzee" Uitslagen: W. Beije-Jac. de Vrieze 0-2; F. Willemse-P. Coppoolse 2-0; K. B. Hogerland-J. Kloet afgebr.; J. C. Koster-H. Kouijzer 2-0; J. P. Geleijnse-A Knuist 2-0; Joh. Kos- tense-J. Huigens 2-0. VOLLEYBAL „Mevo" won toernooi te Nieuwerkerk In het woensdagavond te Nieu werkerk gehouden maandelijkse volleybal-tournooi voor dames werd MEVO uit Zierikzee met glans eerste. Tweede werd „Kwiek" uit Bruinisse, Nieuwerkerk werd derde en de Plattelandsvrouwen vierde De uitslagen van de gespeelde partijen waren: Pl.vr.-N.kerk 0-2; Bru-MEVO 0-2; N.kerk-MEVO 1-2; Bru-Pl.vr. 0-2; MEVO-Plvr. 2-0: N.kerk-Bru 0-2; Bru-Plvr. 1-0; Bru-N.kerk 1-0; N.kerk-Pl.vr. 1-0. Op woensdag 21 december wordt het heren-tournooi gehouden. Basketballtoernooi voor lyceum-meisjes Vrijdagmiddag wordt op het Ly ceum begonnen met een basketball- lournooi voor meisjes. Scheidsrech ters zijn Rob Lugt en Theo Mat- thijsse. In de eerste ronde moet elke ploeg 2 wedstrijden spelen, en daaruit ten minste 2 punten beha len om tot de volgende ronde door te dringen. Voor vanmiddag staan de vol gende wedstrijden op het pro gramma: 15.45 2a-2b, scheidsr. T. Matthijsse. 16 00 A5-B5/VI, scheidsr. T. Mat- 'hijsse. 16.30 la (2e)-lb (2e), scheidsr. R. Lugt. 16.45 la (le)-lb (le), scheidsr. R. Lugt. De wedstrijden duren tweemaal 5 minuten. 1 STAD EN PROVINCIE ZIERIKZEE Te vroeg voor vuurwerk De politie wijst er op dat het echt nog veel te vroeg is thans reeds vuurwerk in de vorm van zg. rotjes af te schieten. Wil men het al doen - liefst niet te druk - dan moet dit toch wel beperkt blijven tot de oudejaarsavond. Een jon gen stak deze week vuurwerk af, waardoor de mantel van een dame gedeeltelijk verbrandde. De scha de bedroeg f 60. Jongens plegen sigarendiefstal Een viertal jongens in de leeftijd van 16 en 17 jaar heeft zich schul dig gemaakt aan diefstal van een tiental dozen sigaren uit een win kel. Tegenover de politie hebben zij een bekentenis afgelegd. Eén van het groepje had zich ook schul dig gemaakt aan „joy-riding" op een geparkeerd staande brom fiets, terwijl een ander vlaggetjes van een fiets vernielde. Een groep scholieren - eveneens bestaande uit vier jongens - heeft ruiten van de Grote Kerk door inworp ver nield. Ook deze knapen zijn door de politie aan de tand gevoeld. Algemene vergadering C.A.V. Op maandag 12 december wordt in het „Huis van Nassau" een al gemene vergadering gehouden van de Coöp. Aankoopvereniging „Schouwen-Duiveland" G.A. te Zierikzee. Op de agenda komt o.m. voor de verkiezing van bestuurs leden in verband met periodiek af treden van de heren J Deist, P. L. Krepel, J. A. van Nieuwenhuijze en H. J. v. d. Zande. Verder komt aan de orde een bestuursvoorstel tot de bouw van een magazijn en het opnemen van de hiertoe beno digde financieringsmiddelen. Een deskundige tenslotte zal iets ver tellen over de met luchtsproien op gedane ervaringen. OOSTERLAND Bejaardenmiddag met verrassingen De deze week onder leiding van mej. A. Boot gehouden bijeen- komst van de bejaardensociëteit, stond nog in het teken van St. Ni- colaas, hoewel de brave oude feite lijk alweer op de terugreis had moeten zijn. Mede aanwezig wa ren de comitéleden, ds. Rijks, de heer Stoutjesdijk en burgemeester Laurense. Na de thee kwam de grote verrassing van de middag, bestaande uit een mand vol ge schenken Voor elke bejaarde was er een passend cadeau, vergezeld van een pittig rijmpje. Na de kof fie kwam er een tweede verrassing in de vorm van een zakje specu laas voor elk der aanwezigen, een geschenk van een plaatselijke bak kerij. De „soosdichter" Hein van der Maas had voor een gelegen heidsgedicht gezorgd, dat op de wijze van „Wien Neêrlands bloed" door allen werd meegezongen. De heer K. Bolle sprak een dank woord namens de bejaarden. De muzikale begeleiding was in han den van mevr. Capelle-van den Berg. BROUWERSHAVEN Sint Nikolaas bezocht bejaarden-bijeenkomst Dinsdagmiddag vond de bijeen- komst der bejaarden in het jeugd- gebouw een hoogtepunt, toen te on geveer vier uur Sint Nicolaas de oudjes met een bezoek vereerde. De bijeenkomst werd geopend door mevr. C. Jonker-de Moor, waarna de aanwezigen zich bezig hielden met diverse spelletjes, zoals raad sels enz. Een schat van prijzen was beschikbaar voor de wedstrijd, waarin de bejaarden moesten trachten een vijftal gedichten van Cats op te zeggen. De heer H. Vier gever bracht het tot drie stuks, wat hem de eerste prijs (een fiets) op leverde. De heer J. van Wouwe raadde er twee en ontving een mooie keukenuitzet. Van Sint Nicolaas ontving iedere aanwezige een mooi cadeautje en snoeperij. Enige bejaarden moesten bij de Sint komen, die bijzonder op de hoogte was met de handel en wandel van hen. De Sint overhandigde hierna na mens het bestuur van de plaatse lijke bloemenvereniging „Floralia" een gift van f 50 om tegemoet te komen in de kosten, welke het or ganiseren van dergelijke middagen met zich mee brengt. Deze gift werd met een applaus begroet. Ze zal worden aangewend om op 21 december a.s. een kerstmiddag te organiseren. Na een slotwoord door mevr. van Leeuwen-de Nooijer gin gen alle bejaarden hoogst voldaan na deze geslaagde middag, beladen met pakjes huiswaarts. Een bijzon der woord van dank tot het orga niserend comité mag hier zeker niet ontbreken. Burgemeester v. Leeuwen maak te een gedeelte van het feest der bejaarden mee, wat zeer op prijs werd gesteld. ONGELUKKEN OP DE WEG DEN HAAG. De 60-jarige brom fietser J. van Aken uit Den Haag is om het leven gekomen. Op de kruising van de Stadhouderslaan en het Stadhoudersplantsoen werd hij gegrepen door een bestelauto. De heer van Aken had de bestel auto geen voorrang verleend. OSS. Op de rijksweg in Heesch bij Oss is een volkswagen in fron tale botsing gekomen met een vrachtwagen en onmiddellijk in brandgevlogen. De bestuurder, de 45-jarige ds. J. Krijtenburg uit Nij megen, gehuwd en vader van zes kinderen werd verkoold uit het autowrak gehaald. Ook de vracht wagen van de plasticfabriek uit Bergen (in Limburg) vloog in brand De chauffeur kon de auto echter ongedeerd verlaten. BRUMMEN. Op de weg langs het Apeldoorn-Dierenskanaal tus sen de Hallsebrug en Coldenhoven- sebrug is de 59-jarige weduwe Ra- bel ink bij een verkeersongeval om het leven gekomen. Zij werd aan gereden door een bestelwagen. HAARLEM. De 78-jarige heer J. van Wannedam uit Haarlem is bij een aanrijding op de hoek van de Schotersingel en de Verspronckweg in Haarlem zo ernstig aan 't hoofd gewond, dat hij enige uren later in het ziekenhuis St. Joannes de Deo is overleden. BRUINISSE De winkelweek Het paard Lotte kwas als win- naar van de winkelweek-paarden race te Bruinisse uit de bus, waar bij het ging om van 15 paarden juist dat paard te kiezen, dat het dichtst lag bij het gemiddelde. Er werd ruim duizend gulden aan prijzen uitgekeerd, waarbij bleek, dat de meeste kopers hun bonnen zoveel mogelijk over de paarden hadden verdeeld. Van heel hoge bedragen, die op Lotte waren ge zet, c q. van een groot aantal win kelweekbonnen, dat was ingesloten in een enveloppe met de naam „Lotte" werd weinig of niets ver nomen, zodat de winkelweek ein digde zoals hij zich ook gedurende veertien dagen heeft gekenmerkt. Tam. De ruim duizend gulden aan prijzen moesten over een groot aantal personen worden verdeeld, zodat de meeste prijzen van f 1 tot f 5 beliepen. SEROOSKERKE Bezoek van Sint Nicolaas Knderen, ouders en belangstel- lenden kwamen zaterdagavond in het Dorpshuis bijeen in afwach ting van de komst van Sint Nico laas. Toen de Sint arriveerde in gezelschap van zwarte Piet werd hem een muzikaal welkom toege zongen, waarna het hoofd der school een hartelijk begroetings woord sprak. Sint Nicolaas was hierna vol aandacht voor de opvoering van enige stukjes door de kinderen, die zeer in de smaak vielen. Na de pauze reikte de Sint geschenken aan de jeugd uit, waarbij bleek dat hij goed op de hoogte was van ieder afzonderlijk. Tot slot dankte het hoofd der school Sint en Piet voor hun komst, waarbij hij de hoge gasten voor hun vele werk een boekenbon aanbood. Namens de aanwezigen sprak ook wethou der Kloet nog een woord van dank, waarna onder het zingen van een afscheidslied, de Sint in de stro mende regen naar warmer streken i vertrok. *«XN>X^X~X*X^X"X"X« Grote Kerk Zierikzee 8 Denkt aan vocaal concert op maandagavond aanstaande SUCCESJES Diversen: Wie wil mij guitaarles geven? Omgeving Renesse. - Sylvia Kromhout v. d. Meer, telef. (01116) 253. Beschermt uw behang met doorzichtig plakplastic. Kan worden gesopt en geschuurd. Ook voorradig in vele fan tasie-dessins. - Mol, Nieuwe Boogerdstraat 27, tel. 2210, f Zierikzee Heden overleed, onze ge liefde vader, behuwd-, groot- en overgrootvader PIETER GRAVE LIJN in de ouderdom van 87 jaar Namens de familie: C. BIJ DE VAATE Zierikzee, 8 december 1960 St. Anthoniesdam 7 De teraardebestelling zal plaats hebben op maandag 12 december a.s. Vertrek van het sterfhuis té 14.00 u. Heden overleed, zacht en kalm, in het ziekenhuis „Oostwal" te Goes, onze ge liefde vader, behuwd- en grootvader JOZIAS VERTON in de ouderdom van 72 jaar Namens de familie: J. VERTON 's Heer Arendskerke, 7 december 1960 De teraardebestelling zal plaats hebben op zaterdag 10 december a.s., te 15.00 uur, op de begraafplaats te Haamstede. RENESSE ZITDAG: dinsdag 13 december a.s. in hotel Prummel, van 9 tot 4.30 uur. •2>ina{leganqe VOETVERZORGING Dam 21 Telef. 2471 SUCCESJES Vermist: Per week bezoeken ruim 1500 jongelui „De Lichtboei". De meeste komen te voet. Er is er u* gekomen, heeft vi^tr 1 fi8ts van kaPiteine Van Engelen meegenomen. Wie o wie? De kapiteine is erg ge dupeerd. Merk fiets is „Fon- ?nï£iVde velgen 2iJn verchr. Te koop: 3.000 kg Flakkewe wflnpeen (veevoer) bij Gebr. vSseput, Hogezoom 15, Renesse. Heden overleed te Heem stede, mijn lieve vrouw, onze lieve moeder, behuwd- en grootmoeder ETINE IMKE UOOGENBOOM-SMID doctor in de wis- en sterrenkunde, in de ouderdom van 75 jaar Renesse: C. M. HOOGENBOOM Heemstede: A. J. WESSEL- HOOGENBOOM W. WESSEL BERTIE, CORIEN, HELEEN en WIM Ede (Gld.): T. TH. SEFFINGA- HOOGENBOOM G. SEFFINGA ETINE, MAAIKE, JELLE, SIJBRIG en ELSBETH Renesse, 9 december I960 „De Dreef j es" Condoleantieadree Heemstede, Joh. Wagenaarlaan 18 Geen bezoek De verassing zal plaats heb ben dinsdag a.s. in het cre matorium te Velsen na aan komst van trein 13.31 uur halte Driehuis-Westerveld. Vertrek van Joh. Wage naarlaan 18, Heemstede te 13.00 uur. Diversen: Donderdagavond, vrijdagavond en zaterdag geopend. Cafétaria ..De Fijnproever", Nieuwer kerk. .1 l Neemt goede verf, neemt Ral ston verf. Mol, Nieuwe Boo gerdstraat 27, Zierikzee, telef. 2210 Nog lang niet zijn alle inwo ners van Zierikzee lid van het Roode Kruis Meldt U aan: Lange Nobelstraat 32 Renesse-Noordwelle. Zaterdag hoalt de muziek weer oud pa pier op. Wilt U het voor ons gereed zetten? Dank U Speciaal voor over uw behang Histor-mat, een kleurechte en met alle moderne schoonheids middelen afwasbare verflaag. „Verf en Kleur", Meelstraat 40, Zierikzee. Boerenvarkensworst f 1,30 per 500 gram. Slagerij Ornée X~X~X*XS* I I I i op zaterdag 17 december (middagvoorstelling) vertrek garage: 12 uur en op dinsdag 20 december (avondvoorstelling) vertrek garage 16 uur Prijs f 10,50 per persoon plaatskaarten inbegrepen. Deelnemers uit Schouwen worden gehaald en thuis gebracht. Opgave voor deelname zo spoedig mogelijk voor het bespreken van plaatskaarten. Ondernemer C. H. van Oeveren Tel. 2319 en 2597 Zierikzee X"XK~X*XX"X"X'X"X~X'X"X"X"X"X"X~X"X~X~X"X4 Edel van vorm én materlaalvordeling Vervaardigd door edelsmeden fabrikaat: Koninkl, Zilvadakrlek Gerrttten van Kempen HAVENPLEIN 1 Zierikzee - telefoon 2443

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1960 | | pagina 3