SPIONNE IN PLASTIC STAD EN PROVINCIE Officiële Publikatie Topslager QUIST Ingezonden mededeling ZIERIKZEE In memorlam D. van den Boom Ten huize van de familie Ver- kaart aan de Karnemelksvaart is heden(dinsdag)morgen - na een ziekte van zeven maanden - in de leeftijd van 62 jaar overleden de heer D. van den Boom, in leven drukker bij de N.V Drukkery v/h Lakenman Ochtman te Zierikzee. De heer Van den Boom trad bij de stedelijke drukkerij op 1 september 1930 in dienst en heeft tot aan zijn ziekte met onverdroten trouw en nauwgezetheid zijn werk gedaan. Inzonderheid was hij belast met het drukken van de Zierikzeesche Nieuwsbode. Verschillende persen, die alle weer een aparte bediening vergden, zag hij in de loop der jaren komen en gaan. Voor zijn indiensttreding was de heer Van den Boom werkzaam te Rotterdam, waar hij zijn leertijd doormaakte. Daarna trad hij als scheepsdrukker in dienst bij de Holland-Amerika Lijn, om nadien te Zierikzee aan het werk te gaan, de stad die hij altijd trouw is ge bleven. Met de heer Van den Boom ver liest de drukkerij een uitstekende kracht en het personeel een goed vriend en collega. Het stoffelijk overschot van de overledene zal te Rotterdam ter aarde worden gesteld. Sint Nicolaasfeest van „De Dageraad" Zaterdagmiddag 3 december or ganiseerde de Coöperatie „De Da geraad" een St. Nicolaasfeest voor kinderen van haar leden. Mevr. Broekema, bestuurslid van de Co- operatie, opende deze feestmiddag en was zeer verheugd dat een zo groot aantal kinderen, ondanks het slechte weer, naar de Graanbeurs was gekomen. Na het zingen van de bekende Sinterklaasliedjes kwam St. Nicolaas met zijn beide zwarte Pieten onder luid gejuich van de kinderen de zaal binnen. Speciaal de kleintjes onder her. waren zeer onder de indruk van de statige bisschop. Verschillende kin deren mochten op het podium ko men om voor Sint een liedje te zin gen, waarvoor ze door Piet beloond werden met een reep chocolade. Ook de pepernoten werden niet vergeten .De kinderen werden ver schillende keren getrakteerd door de dames bestuursleden met hulp van de beide zwarte Pieten. Tot slot van de feestelijke middag wer den voor de jeugd nog enkele filmpjes gedraaid. De weg naar het Rode Kruis-ziekenhuis In tegenstelling met ons bericht van gisteren inzake de stremming van de weg naar het Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis, als gevolg van de tunnelbouw, vernemen wij thans dat het werkobject door onvoorzie ne omstandigheden is gestremd, als gevolg waarvan een vertraging van enkele weken kan optreden In ver band hiermede is de weg weer op normale wijze voor het verkeer opengesteld. Het schijnt dat de ge bezigde heipalen voor het project niet de vereiste lengte hebben, zo dat nieuw materiaal moet worden aangevoerd. HAAMSTEDE Het water nog niet gezakt Het" water in dë Westhoek is plaatselijk nog niets gezakt. In de loop van heden (dinsdag) zal dit wel het geval zijn, want dan gaan de pompen en de watermolens weer draaien, zij het met tussenpozen. Op het fietspad bij de Breedste weg staat nog steeds water. Wel is het water op verschillende wegen ge zakt, o.a. de Verlengde Jonge Jan Boeijesweg. Het gemiddelde aantal mm neerslag, dat van zaterdagmor gen tot zondagmiddag viel bedroeg 57. Oud-inwoner verongelukt De heer P. de Graaf, die gedu rende een groot aantal jaren in ons dorp woonde, reed vorige week in zijn huidige woonplaats Wierin- gerwerf met zijn brommer tegen een auto. Hij werd daarbij dodelijk gewond. De heer De G. werd 56 jaar oud. Geslaagde feestavond sportvereniging „Burgh" Ondanks het ontbreken van de hoofdschotel van de feestavond der sportvereniging „Burgh", in de vorm van de vertoning van hoog tepunten uit de voetbalcompetitie van het vorige seizoen, te verzor gen door Talens Filmbedrijf uit Den Haag, waarvoor de film Schou- wens Westhoek met de heren v. d. Berge en Booh inviel, is het toch een geslaagde feestavond gewor den. In zijn openingswoord heette se cretaris D E. Mooy het erelid, de heer A. van Zuijen, bijzonder wel kom. Spreker memoreerde de be haalde kampioenschappen van het voetbalelftal van Burgh dat tevens promoveerde naar de 4e klasse K.N.V.B.; het behaalde kampioen schap van het 1ste korfbal twaalf tal en van het junioren twaalftal. Spreker zei verder dat de kwestie over het kampioenschap van Burgh III nog steeds niet uit de doeken is gedaan. De medische sportkeu ring is werkelijkheid geworden en gaat volgende week beginnen. Per avond zullen 10 keuringen worden verricht. Vervolgens nam spreker afscheid van het bestuurslid mevr. Roos-v. d. Weel, dat na een prachtige staat van dienst in het bestuur gemeend heeft hier mee op te moeten hou den. Zij kreeg een fraaie schemer lamp als aandenken. In verband met het reeds ver overschreden aanvangsuur werd alleen het le deel van de film ver toond. Deze film is reeds vele malen hier besproken. De inmiddels verschenen voorzit ter, de heer C. W. van Zuijen, maakte hierna de sportman van het jaar bekend, waarvoor de aanwe zigen zich schriftelijk konden uit spreken Het werd de 18-jarige Jan v. Nieuwenhuize, die hartelijk door de voorzitter werd toegesproken. De talrijke aanwezigen konden zich verder verlustigen oP de dans vloer, waarbij „The dancing boys" voor de passende dansmuziek zorg den. Ook was er natuurlijk een grote verloting en als hoofdzaak veel belangstelling. Granaten opgeruimd Door de Mijn-Opruimingsdienst werden maandagmiddag de vier gevonden granaten op het strand tot ontploffing gebracht, waarbij nog een door de rijkspolitie te Burgh gevonden zgn. Teller-mijn was gevoegd. Sint Nicolaas bij de padvindsters Blauw, bibberend van de kou, nat tot op zijn aan milde Spaanse temperaturen verwende huid en krakend in al zijn botten, strom ingezonden mededeling ZEEROUDE 8 33 per hele liter Oe geheide gebelde van YVynand Focklnk FEUILLETON (32) „Laten we dan liever wat praten, Tom. 't Is al weer een poos gele den, dat wij elkaar gezien hebben. Dus eerst over je reportage van Bonnard's bedrijf. Ik zal het mor gen voorstellen. Bel me dan maar op, dan kan ik je uitsluitsel geven. Vandaag ging het niet, want zijn ouders waren op bezoek en hij is met hen weggegaan en kwam pas tegen sluitingstijd weer terug". Dat interesseerde Tom. „Oerdef- tige lui zeker? Erg uit de hoogte? Oud-bankiershuis uit Bazel, zwemt in 't geld. Namen ze nog notitie van je?" „Maar Tom! Ze waren, nu ja, erg deftig, maar uit de hoogte niet. Maar laten we ergens anders over praten, dat lijkt me beter". „Waarom? Mij interesseert het juist buitengewoon, hoe dat be zoek verlopen is en hoe ze tegen jou optraden enzovoort". „Dan zal je dat aan Bonnard zelf moeten vragen Tom, want dan kan ik je tot mijn spijt niet nader in lichten". „Hè, Louise! Je bent een schat, maar je kunt af en toe zo oer-ver- velend zijn. Wat heb ik nu weer misdreven?" „Niets, maar je schijnt te verge ten, dat ik directiesecretaresse ben" „Dus dat je hoog te paard zit. Wist ik al lang. Maar wat zou dat allemaal?" „Dat betekent Tom, dat ik bij voorkeur niet praat over mijn chef of over het bedrijf waar ik werk". „Waarom toch in vredesnaam niet?" „Het spijt me Tom, maar als je dit niet begrijpt heb ik geen zin om het je uit te leggen. Als je het per sé wilt weten, kun je het trou wens onmiddellijk aan mijn chef vragen, want als ik mij niet ver gis komt hij daar juist aan". Inderdaad kwam Bonnard het terras op. Ze konden hem vanuit hun hoekje duidelijk zien. Ze za gen hoe hij eerst onderzoekend rond zich heen keek en toen op een tweetal iets oudere heren, toestap- te, hen hartelijk groette en vervol gens bij hen ging zitten. Even later kwamen er ook nog twee dames bij. Louise volgde het tafereel met belangstelling. Toen herinnerde ze zich Toms woorden weer. „Wat zei je daarnet, Tom? Zat ik zo hoog te paard? Wat bedoelde je daarmee?" Tom keek haar met zijn trouw hartige ogen eerlijk aan. „Nou, biecht maar eens op, Louise. Vind je het niet prettig, dat Bonnard zo veel belang in je stelt? Nu?" „Het spijt me Tom, maar ..Ik kan het je ook ronduit zeg gen: jij denkt, dat Bonnard van je houdt!" Louise was het liefste opgestaan en weggelopen. Ze wilde echter, kostte wat het kostte, zien wat Bonnard hier kwam doen. Daarom antwoordde ze met zelfbeheersing: „Ik geloof dat je weer aardig bezig bent, je te mengen in iemands per soonlijke zaken, meneer Becker!" „Misschien wel, Louise. Maar wees dan overtuigd van mijn be doelingen. Overigens je kunt on mogelijk zo nauw samenwerken, tot 's avonds laat toe, zonder veel voor hem te voelen. Dat heeft de oude mevrouw Bonnard tenminste óók ai begrepen, blijkbaar". Ge schrokken en verrast staarde Loui se hem aan. Die vent moest wel overal spionnen hebben zitten, die alles afluisterden. Of was dit maar een slag in de lucht, een gok die toevallig raak was? Maar Tom ging onverstoord verder: „En daarom wilde ik je voor hem waarschu wen!" „Dat stel ik op prijs, Tom. Maar spreek dan ronduit en zeg me, waarvoor je me wilt waarschuwen" „Voor Bonnard natuurlijk! Vind jij het normaal, dat voor jouw tijd in een paar jaar vier secretaressen zijn vertrokken? Ik kan niets be wijzen, maar ik depk er het mijne van". „En dus insinueer je maar raak! Ik meen vrij goed te weten waarom die meisjes werden ontslagen, Tom Becker. Verzin wat anders. Overi gens kan ik je wel één ding zeg gen: wat Bonnard van mij denkt, laat mij Siberisch, mits ik mijn merk maar mag blijven doen, want dat interesseert mij het meest van aiies". „Dan heb ik niets gezegd, Louise. Nog boos?" „Nee meneer Becker, maar ik vind je erg bemoeizuchtig en ik kan je dit wel zeggen: zin om hier lang te blijven heb ik ook niet meer als het zo moet gaan". „Het zal anders gaan, Louise!" beloofde Tom haastig. „Laten we dan maar ergens anders over pra ten". (wordt vervolgd) pelde de goede man, begeleid door twee Pieten, onderlangs de duin voet, waar zwiepende takken hem belaagden en storm en regen hem plaagden, naar het behaaglijke clubgebouw van de padvindsters, „De Trek". Sint werd allereerst welkom ge heten door viva Friderichs, die de inmiddels wat bekomen Sinterklaas bij de maribees of de kabouters bracht, die onder leiding van oebi v. d. Graaf met kloppende harten zijn komst afwachtten. De goede man was ook hier volledig op de hoogte van het doen en laten van de kabouters in het afgelopen jaar en menig vermanend doch ook prij zend woordje kregen de kinderen aan te horen. Toch kregen allen hun geschenk en velen dankten de Sint met een handdruk, waarbij één kabouter zo dankbaar was dat ze gewoon „dank u, meester", zei. Bij de grote padvindsters geko men bleek dat Sint hier af en toe fijne kneepjes (uitgedrukt in woor den) aanroerde. Doch ook hier ont brak het pakje niet, waarbij zelfs de chocolademelk rijkelijk vloeide. Al met al was het een gezellige boel, waarbij het optreden van een der Pieten een succesnummer was. Bij het verlaten van het gebouw, toen de Sint weer was overgele verd aan storm en regen, meenden we in het afscheidslied een ver draaide zin te horen: „hoe stormen zijn kleren al heen en al weer". BRUINISSE Gevonden voorwerpen Op het politiebureau te Bruinisse zijn nadere inlichtingen te beko men over de volgende gevonden voorwerpen: twee keer een bank biljet van f 10, een plastic porte- monnaie met inhoud, een broek, een donkergrijze das, een schrepel, een padvindersfluit Sint Nicolaas bezocht kleuter en huishoudschool De kleuterschool te Bruinisse was voor de komst van St. Nicolaas met vlaggen versierd en toen de goed heiligman ter plaatse arriveerde (in een open auto), werd hij wel kom geheten door de kleuters zelf, die met diverse muziekinstrumen ten, om het hardst, klanken en ge luiden voortbrachten. Burgemeester C. H. van de Lin de verwelkomde ook hier de Sint, die op de school geen onbekende was; hij was hier. gezien de ge zichten der kinderen, wel de rechte man op de rechte plaats. En dat hij heel wat wist bleek wel uit de meegebrachte boeken, waar de ge dragingen der kinderen in waren opgetekend. Maar ook in het antwoord aan burgemeester van de Linde en de woorden gericht tot mevr. v. Dijke, bleek een goede kennis van zaken. Maar alles kwam terecht, de peper- bollen vlogen door de zeer vol be zette zaal, tractaties werden rond gediend, versjes werden bij de vleet gezongen en er kwamen ca- deaux voor het bestuur en voor het personeel. Behalve een zak snoep kregen de meisjes een bal en de jongens een zak knikkers. Mevrouw van Dijke kon als hoofd der school een zeer goed gemeend dankwoord laten horen. Ook op de huishoudschool ver scheen de Sint en vooral ook door het onderling uitwisselen van ca deautjes, werd de namiddag van de 5e december tot een feest. Burgerlijke stand en loop der bevolking over november 1960. Geboren. 10. Jan Bastiaan, z. van B. P. Hollestelle en T. Korstanje; 11. Isabella Maria, d. van Joh. C. Klink en M. M. Knop; 26. Jacobus Maarten, z. van Mars. de Jonge en Maria J. Haze; 30. Jacob, z. van P. Maaskant en S. de Ronde; 24. So phia Cornelia, d. van M. Luteijn en M. Roelse (geb. te Zierikzee). Overleden: 8. Lambertus W. van den Berge, 77 j„ echtg. van P. Scherpenisse; 15. Hendrik Jumelet, 81 jwedn. van P. Jumelet. Gehuwd: Hubrecht Bal, 29 j. j.m. en Jacoba Lems, 23 j. j.d. Maarten Duinhouwer, 22 j. j.m. en Tannbtje v. d. Ouden, 19 j. j.d. Ingekomen: Adriaan J. Morden uit Hardinxveld; Leendert Bakker uit Oosterland; Adriaan J. van Oeveren en gezin uit Goes. Vertrokken: Klaas Jansma en gezin naar Tubbergen; Christiaan A. Wielemaker en gezin naar Loos- drecht; Johanna de Waal naar Hal steren. ADVERTENTIES Diversen: Bietenloofvorken, bietentan gen, kopschoffels, bietenrieken, -messen en -spaden. Fa. J. D. de Korte Zn., tel. 227, Brui nisse. Kunstgebit-reparatie tijdens wachten. Dag. van 9-4, zaterd. niet. - „Denti", K. St. Janstr. 2, Zzee, tel. (01110) 2390. Afgeven voor Oosterland e.o.: W. Ista, St. Joostdijk 41; voor Brui nisse e.o.: J. Deurloo, Nieuw- straat 8. Suède dames en heren jasjes. Gelmok kwaliteit. Enorme sor tering. Bezoekt aan huis, ook 's avonds. - St -Antoine, Roo sendaal, tel. 01650 4318 en 3516 Industriecomforen om de was te koken, wasketels, wastob ben en wasmanden in voor raad. Fa. J. D. de Korte Zn., telefoon 227, Bruinisse. Alléén deze week: 150 gr. ham voor 69 ct; rookworst 250 gr. 85 ct; rookvlees 100 gr. 69 ct; boterhamworst 150 gr. 45 ct. J. C. Paauwe, Zonnemaire. Opkomst eerste oefening Ten behoeve van de dienst plichtigen, die op 8 december 1960 voor eerste oefening on der de wapenen komen wor den een aantal extra-treinen ingelegd. Genoemde dienst plichtigen moeten van deze treinen gebruik maken en daartoe op een zodanig tijd stip van hun woonplaats ver trekken, dat zij op het betrok ken station aansluiting heb ben op de voor hen bestemde extra-trein. De dienstplichti gen, die in verband met hun plaats van vertrek of bestem ming géén gebruik kunnen maken van een der hierna ge noemde extra-treinen, moeten ingevolge hun lastgeving rei zen met de eerstvolgende reis gelegenheid nè 06.59 uur. EXTRA-TREINEN. Nijmegen-Bergen op Zoom: Nijmegen v. 8.50 - 's-Herto- genbosch v. 9.35 - Tilburg v. 9.56 - Breda v. 10.16 - Roosen daal v. 10.37 - Bergen op Zoom a. 10.48. Leeuwarden-Bergen op Zoom: Leeuwarden v. 8.50 - Heeren veen v. 9.11 - Steenwijk v. 9.29 - Meppel v. 9.42 - Zwolle v. 10.03 - Amersfoort v. 10.56 - Utrecht v. 11.24 - 's-Hertogen- bosch v. 12.04 - Tilburg v. 12.22 - Breda v. 12 38 - Bergen op Zoom a. 13.07. Amsterdam-Bergen op Zoom: Amsterdam C.S. v. 9.52 - Slo- terdijk v. 9 58 - Haarlem v. 10.09 - Leiden v. 10.27 - Den Haag H.S. v. 10.40 - Delft v. 10.48 - Schiedam v. 10 58 - Rotterdam C.S. v. 11.07 - Blaak v. 11.11 - Zuid v. 11.15 - Ba- rendrecht v. 11.21 - Dordrecht v. 11.37 - Bergen op Zoom a. 12.15. Groningen-Vught: Groningen v. 8.43 - Assen v. 9.03 - Hoo- geveen v. 9 23 - Zwolle a. 9.54 v. 10.11 - Harderwijk v. 10.45 - Amersfoort v. 11.17 - Utrecht v. 11.36 - 's-Hertogenbosch v. 12.15 - Vught a. 12.20. Zwolle-Roermond: Zwolle v. 10.17 - Deventer v. 10.44 - Zut- phen v. 11.07 - Arnhem v. 11.34 - Nijmegen v. 11.53 - Ble- rick v. 12.52 - Venlo v. 12.56 - Roermond a. 13.20. Rotterdam-Eindhoven: Rotter dam C.S. v. 10.32 - Blaak v. 10.36 - Zuid v. 10.40 - Baren- drecht v. 10.46 - Zwijndrecht v. 10.53 - Dordrecht v. 11.00 - Lage Zwaluwe v. 11.11 - Breda v. 11.23 - Gilze Rijen v. 11.33 - Tilburg v. 11.43 - Boxtel v. 11.56 - Eindhoven a. 12.10. Rotterdam-Amersfoort: Rot terdam C.S. v. 9.04 Noord v. 9.12 - Gouda v. 9.27 - Utrecht v. 10.02 - Amersfoort a. 10.20. Amsterdam-Eindhoven: Am sterdam C.S. v. 9.34 - Muider- poort v. 9.41 - Amstel v. 9.46 - Utrecht v. 10.17 - 's-Hertogen bosch v. 10.56 - Vught v. 11.03 - Eindhoven a. 11.25. Den Haag-Ede: Den Haag S.S. v. 9.21 - Voorburg v. 9.26 - Gouda v. 9.44 - Utrecht v. 10.19 - Ede a. 10.47. Extra voordelen vindt U bij de Topslager Woensdag: Ons welbekende GEHAKT 500 gram 1,78 met gratis zakje kruiden De gehele week: 300 gram mals hachévlees met gratis zakje kruiden 1,28 300 gr. heerlijk klapstuk 1,28 Gelderse rookworst per stuk 0,98 Magere speklappen, heerlijk! 500 gram 1,38 Voor een echte zondagse maal tijd brengen wij deze week: runderbraadvlees per 500 gram2,28 Soepcomplet 0,98 Voor de boterham: 100 gram geurige ham 0,48 150 gram tongenworst 0,68 Dit vindt U alleen bij: Zierikzee SUCCESJES Te koop: Een kalfvaars, aan de reke ning, bij J. v. d. Panne, Scha- rendijke, telefoon 338. Personeel gevraagd: Een huishoudsted, voor direct. L. Kloet, Burghseweg 29 te Haamstede. Diversen: Vermager en zonder moeite met Gracial. 50 dragees f 1,98. Bij apoth. en drogist Met grote blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onze dochter ELIZABETH ANTONETTE CA THAR IN A (Liane) J. HAGESTEIJN M. HAGESTEIJN- VAN NIEUWENHUIZE Noordgouwe, 6 december 1960 Heerenweg A 52 Met diepe droefheid geven wij kennis dat na een lang durig en smartelijk lijden te Zierikzee is overleden onze geliefde broeder, zwa ger en oom, de heer DIRK VAN DEN BOOM op de leeftijd van 62 jaar. Namens de familie: J. W. KOELE WIJN VAN DEN BOOM Rotterdam, 6 december '60 St. Agathastraat 17a Met diep leedwezen geven wij kennis dat na een lang- durg en smartelijk lijden is overleden, onze huisgenoot en vriend, de heer DIRK VAN DEN BOOM op de leeftijd van 62 jaar Zierikzee, 6 december 1960 Karnemelksvaart 25 Familie G. M. VERKAART Familie JASPERSE Directie en personeel van de N.V. Drukkerij v/h LA KENMAN OCHTMAN geven met diep leedwezen kennis, dat na een langdu rig lijden is overleden, hun geachte medewerker en vriend, de heer DIRK VAN DEN BOOM op de leeftijd van 62 jaar Gedurende 30 jaar toonde hij zich een trouw werker en een goede kameraad. Zierikzee, 6 december 1960 HedeA overleed, na een ge duldig gedragen lijden, onze geliefde moeder, behuwd-, groot- en overgrootmoeder KORNELIA STEENLAND geboren FOKKER in de ouderdom van ruim 87 jaar Uit aller naam: Familie STEENLAND Dreischor, 5 december 1960 Condoleantie-adres Slotstraat 17 De begrafenis zal plaats hebben donderdag 8 decem ber a.s., 's namiddags 2 uur Donderdag 8 december na 12.00 uur wegens sterfgeval gesloten C. N. Steenland Rijwielhandel - Dreischor Zweedse Rode Kruis ziekenhuis Zierikzee Zij die in aanmerking wensen te komen voor de levering in het eerste halfjaar 1961 van: groente en fruit vlees brood melk diverse kruidenierswaren worden verzocht daarvan vóór 12 december a.s. schrif telijk mededeling te doen aan de administrateur. Diversen: Neemt goede verf, neemt „Ralston"-verf. - Mol, Nieuwe Boogerdstraat 27, telef. 2210, Zierikzee. In wand kleedjes voor kinde ren, teenagers, huis-, slaap kamer of gang. Enorme sor tering. Mol, Nieuwe Boogerd straat 27, Zierikzee, tel. 2210. Voor een mooie en uitgebreide sortering behang: Mol, Nieuwe Boogerdstraat 27, Zierikzee, telefoon 2210. Oliepastels, plakkaatverf, aquarel- en kleurpotloden, aqquarelverf en viltpennen, schetsboeken. - Mol, Nieuwe Boogerdstraat 27, telef. 2210, Zierikzee. 12 mandarijnen voor f 1,si naasappelen van 5, 6 en 7 voor f 1,J. C. Paauwe, tel. 469, Zonnemaire. Vrijdagmiddag na 12 uur ge sloten. - Kapper Moerland, Renesse.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1960 | | pagina 3