SPIONNE IN PLASTIC STAD EN PROVINCIE N.V. WATERLEIDING MIJ. „SCHOUWEN-DUIVELAND" Begroting 1961 toont een verliessaldo van f 106.574,— Watersnoodrampverliezen z^Jn oorzaak ZIERIKZEE, 2-12. Verschenen Is de begroting 1961 van de Waterlei ding Maatschappij „Schouwen-Dui- veland. Ook deze begroting toont wederom een verlies en wel van een bedrag van f 106.574,Blijkens een toelichting wordt dit verlies grotendeels veroorzaakt door de na de watersnoodramp geleden verlie zen, die nog niet zijn gedekt. De op de verlies- en winstreke ning drukkende rentepost hiervoor beloopt, tezamen met de afschrij ving op de verliezen van 1953 t.m. i957 niet minder dan f 57.767. Voor 1960 worden genoemde bedragen nader begroot op resp. f 85.424 en C 54.137. Het eigenlijke exploitatieverlies is begroot op f 37.514, waartoe voornamelijk bijdragen de geste gen kapitaalkosten als gevolg van de vele investeringen. Het voor 1960 te verwachten ex ploitatietekort ad f 18.953 is mede dank zij de regenrijke zomer gun stiger dan het oorspronkelijk be grote verlies. De hoeveelheid nuttig afgeleverd water daalde in 1960 naar schat ting tot 672.000 m3., tegen 704.000 xv'1. in 1959. Deze daling veroor zaakt evenwel geen evenredige daling der wateropbrengsten. De oorzaak hiervan moet gezocht wor den in daling der afgeleverde hoe veelheid water via onbemeterde aansluitingen en der afgeleverde hoeveelheden binnen het toegestane abonnementsverbruik. Anderzijds is een stijging der wa- teropbrengstij te verwachten door toename van het aantal aansluitin gen. Whiffing tariefstclstel Bij volledige bemetering en bij invoering van het voorgenomen gewijzigde tariefstelsel zullen wis- Ingezonden mededeling Gebruik dan het bloedvormend krachttonicum SARCO GLOBINE Eevat naast haemoglobine, alle nood zakelijke stoffen 'zoals leverextract en mineralen die voor de opbouw van het bloed noodzakelijk zijn. LAND- EN TUINBOUW Voorkom gele roest door zorgvuldig stoppelen Niet alle ziekten in de landbouw kunnen worden voorkomen. Vaak is eerst een optreden op zijn plaats, nadat geivassen zij naangetast. Voor de gele roest op de tarwe geldt dit echter niet en wij willen u er graag op attent maken, hoe men tegen deze ziekte preventief kan optre den. De gele roest is een zwam, die vooral in natte zomers, zoals we er dus juist een achter de rug heb ben, schade aanricht. De eerste verschijnselen zien we in het voor jaar. Het lijkt soms of een hele oogst verloren gaatzo snel. breidt de roest zich uit op de zich ont wikkelende aren. Meestal ver dwijnt de aantasting echter bij het cfrijpen van de tarwe en weet zich alleen te handhaven op enkele laat gevormde, niet-zaaddragende aar tjes. Wanneer het gewas echter gaat legeren, zoals in de laatste zomer, kunnen de op de grond liggende aartjes weer gaan uitlopen en nog voor de oogst kan zich hier op nieuw roest ontwikkeling voordoen. Hetzelfde heeft plaats op de aren, die uit bij de oogst verloren kor rels uitspruiten. Op deze wijze kan de gele roestzwam zich handhaven. Er is dit jaar nogal veel schot op getreden en het is duidelijk, dat zonder ingrijpen het volgend jaar een uitbreiding van de epidemie vanuit de opslag te verwachten is. Nu men echter de verspreidings- wijze kent, is het niet zo moeilijk maatregelen te nemen. Men dient namelijk het tarweiand goed te stoppelen en geen opslag toe te la ten. De omstandigheden zijn door het natte najaar niet gunstig ge weest voor het stoppelen, maar ook nu is het nog niet te laat om op te treden. De wintertarwe kon namelijk ook pas laat gezaaid wor den cn daarom is stoppelen, mits het weer en de grond dit toelaten, nog steeds mogelijk. De roestzwam mag geen gelegenheid krijgen het nieuwe gewas te besmetten. Een grondbewerking van het oude tarweland komt het nieuwe gewas trouwens in nog een ander opzicht ten goede. De omstandig heden voor het uitlopen worden immers heel wat verbeterd. Het verdient ook aanbeveling na te gaan of mogelijke opslag rond de oude tarweakkers is opgetreden, evenals langs de transportwegen tussen akkers enschuur. Een dras tisch optreden kan de volgende zomer heel wat narigheid voorko men! selingen van de afgeleverde hoe veelheden water daarentegen wel hun invloed hebben op de opbreng sten. De bemetering wordt syste matisch voortgezet. Toch blijft het moeilijk de wateropbrengsten be vredigend te begroten. Een ander punt van onzekerheid vormen de leidinguitbreidingen en -omleggingen. Deze hangen uiter aard geheel van derden af. Waar schijnlijk zal eind 1961 nog begon nen kunnen worden aan de ruim 3 km. lange transportleiding langs Zierik2ee. Deze zal het aanjaagsta- lion verbinden met de bestaande leiding in de rijksweg naar Brui- nisse. De druk in Duiveland wordt dan verbeterd. Uitbreiding van lei dingen wordt verder voornamelijk in de Westhoek verwacht. Hopelijk kan in 1961 het boerderijenplan ge heel worden voltooid. Gerekend wordt met het vernieu wen van 6 putten in het duinge bied, uit te rusten met automati sche onderwater-pompjes. In voor bereiding zijn plannen tot verbe tering van de infiltratie. De plan nen voor een nieuw kantoorgebouw met garage, werkplaats e d. te Zie- rikzee zullen bestekklaar worden gemaakt. NIET SLAP Zes gebaarde cowboys uit Calif ornie zijn te paard naar Washington gereden, waar zij op het Witte Huis een brief voor president Eisenhoioer afgaven, waar in zij verklaren dat „Ame rika niet slap, week en de cadent is geworden, zoals onze vijanden beweren". De 5.000 km. hadden zij in 22 dagen afgelegd, waarbij zij langs de weg kampeer den. KERKNIEUWS Hervormde dominee op Rooms-katholieke kansel AMSTERDAM, 3-12. De Her vormde predikant ds. W. A. Smit, die speciaal in de oude Amster damse binnenstad zijn arbeidsveld heeft en evangeliseert op de wal letjes en in andere donkere buur ten, is zeer bevriend met pastoor J. Solleveld van de R K. St. Nicolaas- kerk in dit stadsdeel. Zij werken dikwijls samen en verrichten ge meenschappelijk hun middernacht zendingswerk. Verleden jaar op Kerstavond heeft pastoor Solleveld de preek gehouden in de Oude Kerk, de wijkkerk van ds. Smit. Sommige kerkelijke persorganen gewaagden toen van een éénrich tingsverkeer en beweerden dat het omgekeerde niet mogelijk is. Dat dit wel mogelijk is zal blijken op zondag 18 december a.s., dan zal ds. Smit in de St Nicolaaskerk preken. Pastoor Solleveld zal hem inleiden en het koor van het Le ger des Heils zal enkele liederen zingen. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Drachten (4e pred. pl.)F. Brouwer, Hillegom; te Den Andel (Gron): W. C. Jansen, Warf- huizen; te Harkema-Opeinde (toez.) A. P. Peschar, Hollum op Ame land; te Naarden (toez.): J. Vèen, Beekbergen. Aangenomen naar Colijnsplaat: R. Dijkmeijer, Giessen-Oudkerk. Bedankt voor Kootwijkerbroek (toez.); P. J. F. Lamens, Ramerik. Ger. Kerken Beroepbaar; kand. M. V. J. Crae- ne, Oosterbeek. Beroepen te Wissenkerke: J. ter Horst, kand. te 's-Gravenhage. Bedankt voor Hengelo (O.) (vac. R. Slofstra): L. Zwanenburg, Gro- ningen-Oost. Chr. Ger. Kerken Beroepen te Murmerwoude: G. J. Buys, Papendrecht. Bedankt voor De Krim (O): A. H. Schippers, Hillegom. MARKTBERICHTEN ROTTERDAM, 5-12. Aanvoer 1770 stuks vee, t.w.: 963 vette koeien en ossen en 807 varkens. Prijzen per kg.: Vette koeien en ossen f 2.90-3,20 f 2,60-2,90 f 2,40- 2,60; varkens (levend gew.) f 1,80- 1,78-1,75 Vette koeien en ossen: aanvoer aanmerkelijk kleiner, handel le vendiger, prijzen iets hoger dan vorige week, dinsdag enkele pri ma's boven notering. Varkens: aanvoer iets korter, handel vlot, prijzen hoger, enige prima vlees varkens boven notering, slacht- zeugen f 1,50-1,60, afloop kalm. Eierprijzen V.E.C.E. In de periode van 28 november tot en met 3 december werd door de Coöp. In- en Verkoop Centrale voor Eieren (V.E.C.E.) uitbetaald f 2,16 per kg. Voor vuilschalige en gewassen eieren werd 1 cent per stuk minder uitbetaald. ZIERIKZEE Opbrengst bioscoop-collecte De alhier in de Concertzaal ge houden bioscoop-collecte voor het Ned. Rode Kruis heeft opgebracht f 91,98. In hotel-bioscoop Bom te Haamstede leverde deze collecte een bedrag op van f 21,09. De donderdag jl. gehouden verkoopdag ten bate van de bouw van een nieuw kerkgebouw der Chr. Ger. Gemeente alhier heeft bruto f 1946 opgebracht. Deze ver koopdag was georganiseerd door de Chr. Ger. vrouwenvereniging „Tabitha". De subsidie aan het Leger des Heils In afwijking van het vermelde in het raadsverslag, opgenomen in het nummer van vrijdag jl. zij opge merkt dat het voorstel tot verho ging van de subsidie aan het Leger des Heils in eerste instantie kwam van mevr. v. d. Werve-Schouls, die attendeerde op het omvangrijke en zegenrijke werk dat in „De Licht boei" wordt verricht. Zij had ge dacht aan een subsidie van f 500. De heer v. d. Doel kwam hierna met het amendement op het voor stel van het college (f 300) en vroeg f 400, hetgeen werd aangenomen. Coöp. Vrouwenbond vierde Sint Nicolaasfeest Vorige week hield de Coöp. Vrouwenbond haar jaarlijks Sint Nicolaasfeestje in de koffiekamer van het „Huis van Nassau". De presidente, mevr. Broekema-Snij- ders, mocht op deze bijeenkomst een groot aantal dames welkom heten. Na haar openingswoord gaf zij de leiding in handen van de feestcommissie, die deze avond had voorbereid. Traditiegetrouw kwam St. Nico- laas met zijn beide knechts op be zoek, waar hij welkom werd ge heten door de presidente van de feestcommissie, mevr. W. Jacobi- Hobbel. Er werd* naar hartelust ge zongen met muzikale begeleiding van een van de Pieten. Het bestuur van de Coöperatie „De Dageraad" was ook aanwezig. St. Nicolaas sprak waarderende woorden tot de vrouwen en tot het bestuur van de Coöperatie. De dames propagan disten kregen een speciale surprise van de Sint. Nadat chocolademelk was geserveerd, kwam het hoogte punt van de avond. nl. het uitdelen van de cadeautjes met voorlezen van de gedichten. De dames van de feestcommissie kwamen met een aardig schetsje en de heer Rotte, bedrijfsleider van de Coöperatie, zorgde voor de komische noot op deze avond. In de pauze werd een prachtige taart verloot, die door mevr. Jon ker was gebakken. Nadat de bis schop met zijn gevolg was vertrok ken, dankte de presidente de dames van de feestcommissie voor het vele werk dat zij hebben verricht. Sint Nicolaas op bezoek Zweedse Rode Kruis-ziekenhuis Dat Sint Nicolaas de storm goed heeft doorstaan, bewees hij reeds heden (maandag)-morgen vroeg, toen hij omstreeks negen uur een bezoek bracht aan het Zweedse Rode Kru'is-ziekenhuis. Sint werd op de gebruikelijke wijze door de leiding ontvangen, was gul met ge_ schenkjes vooral voor de in de hall verzamelde jeugd en maakte na de ontvangst een tocht langs de bed den. Het was als vanouds in het ziekenhuis zeer gezellig en van een feestelijke 5-december-opgewekt- heid. De gemalen in Schouwen In onze vorige week donderdag gepubliceerde reportage over de gemalen in Schouwen, stond dat het Flaauwersgemaal werd ge bouwd in de negentiger jaren van de vorige eeuw. Dit moet zijn de zeventiger jaren, om precies te zijn 1877. De toenmalige „Vier Ban nen" (Duiveland) kregen hun eerste bemaling in 1878 en Dreischor in 1876. Het Den Osse-gemaal kwam eerst in 1927. De weg naar hel Zweedse Rode Kruis-ziekenhuis Ten gerieve van hen die wande lend het Zweedse Rode Krais-zie- kcnhuis willen bereiken, is langs het in uitvoering zynde tunnelpro- jekt een pad vrijgemaakt, dat met PÜlen is aangegeven cn in de avonduren is gemarkeerd door een lamp. Voertuigen kunnen geen gebruik maken van dit pad. De bestuur ders blijven aangewezen op de Kadewcg of dc verbindingsweg vanuit de Blokweg om het zieken huis te bereiken. Geringe beschadigingen aan dijkglooiingen De storm is voor de Schouxven- Duivelandse dijken redelijk goed ifgelopen, al kwamen enkele - geen grote gevaren opleverende - be schadigingen voor aan de basalt glooiingen. Dit was o.m. het geval bij Schelphoek, waar personeel van de firma Van Dongen de Voogd de nodige maatregelen nam om erger te voorkomen. Een lich te beschadiging kwam ook voor in de Zuidhoek. Met de geijkte mid delen kon de beschadiging worden hersteld. Aan de Zuidbout sloeg het houten steiger - in gebruik voor de veerdienst Ouwerkerk-Stavenisse - door het geweld van wind en wa ter weg. Uit vroeger |aren In het opschrift boven onze ru briek uit vroeger jaren, opgeno men in het nummer van vrijdag jl. is een spijtige vergissing geslopen. De berichten - zoals oudere lezers mogelijk zullen hebben bemerkt - stammen niet uit het jaar 1915 (voor 45 jaar), maar uit het jaar 1905 (voor 5 5 jaar dus!) REN ESSE Vergadering V.V.V. „Renesse Vooruit" A s. donderdag 8 december wordt door de vereniging voor vreemde lingenverkeer „Renesse Vooruit" in hotel „Het wapen van Zeeland" haar algemene najaarsvergadering belegd. Op deze vergadering zal 0.m. de attractie-commissie verslag uitbrengen over de activiteiten in het afgelopen seizoen. Behalve het verslag van de vergadering van het algemeen bestuur te Vlissingen, staat ook een bespreking op de agenda over het 50-jarig bestaan van de V.V.V. „Renesse Vooruit" op 6 april 1961. Verder zal ook de kwestie van een zwembad in be spreking worden gebracht. Burgerlijke stand en loop der bevolking over november 1960. Geboren: Jannetje Theodora, d. van I. Lemsom en J. Daane; Cor nells Alexander, z. van W. A. M. Kalkman en M. J. Wisse. Gehuwd: Antonie Johannes Vier gever met Jannetje Levina de Jonge. Overleden: J. A. Goed bloed, 43 jaar; J. J. Perduijn, 92 jaar. Ingekomen: wed. M. P. van der Weele-Boot uit Noordwelle; M. Breekweg en echt. uit Rotterdam; J. Krijnse Locker-Krijger uit Burgh; J. C. Kromhout-van dei- Meer en gezin uit Ellemeet. Vertrokken: J. L, Viergever-de Jonge naar Haamstede; C. J. Dor reman naar Zierikzee; J. de Vos- Nelisse en zoon naar Hellevoet- sluis. ZONN EMAIRE C.N.V.-avond in verenigings gebouw Op vrijdag 9 december a.s. wordt in het verenigingsgebouw aan de 1. M. van der Bijlstraat een C.N.V.- avond georganiseerd, waaraan ook wordt medegewerkt door de zang vereniging en de jeugdvereniging. Als spreker hoopt op te treden de 'heer H. Beenhakker, districtsbe stuurder van het C.N.V., die het onderwerp: „Brood en buurman" zal inleiden. In dit onderwerp wordt het vraagstuk van de welvaarts verdeling aan de orde gesteld. ELLEMEET Burgerlijke stand en loop der bevolking over november 1960. Geboren: 13. Renger, z. van J. A. Korsman en J. G. van Woerden. Gehuwd: 21. Cornells Willem Berrevoets, 33 j. te 's-Gravenhage en Krina van der Schelde, 24 j. te Ellemeet. Ingekomen: 25. Hinke O verwijk uit Enschedé; 29. H. A. Berendsen, wed. Kromhout v. d. Meer, uit De venter. Vertrokken: 21. Krina van der Schelde, echtg. v. C. W. Berre voets naar 's-Gravenhage; 21. J. C. Kromhout-van der Meer en gez. naar Renesse; 24. Jac. de Jonge naar Rotterdam. ELKERZEE Burgerlijke stand en loop der bevolking over november 1960. Geboren: 16. Marjan, d. van A. M. Does en M. van der Horst; 22. Jan, z. van C. J. van Dongen en i L. van de Velde. Vertrokken: 11. A. J. Viergever naar Haamstede. BRUINISSE „Nu met Hope" wordt harmoniegezelschap Door het veranderen van het korps van fanfare- in harmoniege zelschap is het de muziekvereni ging „Nu met Hope" niet mogelijk haar medewerking te verlenen bij het opluisteren van festiviteiten. Dit zal waarschijnlijk enkele maan den duren. Voor het winkelweek- Sinterklaasfeest op zaterdag 3 de cember was de medewerking ge vraagd en verkregen van „Cres cendo" van Dreischor, die met de Bruse drumband een mars door het dorp zou maken en Sinterklaas zou verwelkomen. Het bijzonder gure en stormachtige weer maakte uitvoering van dit voornemen ech ter onmogelijk. Trainingsverlichting op sportveld Donderdagavond werd op het sportveld te Bruinisse de trainings verlichting voor het eerst in ge bruik genomen. Deze verlichting werd bekostigd door de voetbalver eniging „Bruse Boys" en het ge hele bestuur van deze vereniging alsmede de meerderheid van de le den van het dagelijks bestuur der gemeente waren aanwezig toen voor 't eerst de lampen officieel aanflitsen en men onder leiding van de trainer de heer v. Vliet uit Oostvoorne, die in deze regionen een functie heeft bij de Deltadienst, met het spe.len bij kunstlicht kon worden begonnen. Deze verlichting is zeker een aanwinst voor „Bruse Boys" en een stap in de goede richting om tot een verantwoorde sportbeoefening te komen. Giek te zwak voor vaartuig Bij het gebruik maken van de door de firma Padmos te Bruinisse aan de reparatiehaven geplaatste nieuwe hijsmast, bleek de giek de op te heffen last, een Thools vis sersvaartuig niet te kunnen torsen. Deze giek brak en het reeds half opgelichte vaartuig viel terug in het water. Gelukkig kwamen bij dit incident geen persoonlijke on gevallen voor. Geslaagd Sint Nicolaasfeest N.V.V. Zaterdag vond te Bruinisse in het Ned. Herv. Verenigingsgebouw de traditionele viering van het Sint Nicolaasfeest plaats voor de kin deren van de bij het N.V.V. aange sloten leden. Omdat het ieder jaar weer gaat voor een nieuw publiek is er van veroudering van dit oude feest geen sprake. Behalve de talrijke jeugd waren er veel ouderen met de kinderen meegekomen, die hartelijk werden verwelkomd door de heer W. v. d. Ouden, namens de plaatselijke raad. De heer v. d. Ouden wees vooral de vrouwen van de leden op het nut van de organisatie want er blijft strijd te voeren, al is er op sociaal gebied reeds veel bereikt en al is de strijdwijze veranderd. Thans gaat het over, maar niet zonder de leden. De vakbondsleiders van van daag moeten beschikken over een behoorlijke algemene ontwikke ling, kader-opleiding en studie kosten veel geld. De leiding van deze avond was verder in handen van- de heer A. Lok, die St. Nicolaas verwelkomde nadat de goedheiligman met vro lijke liedjes was ingehaald. Voor oud en jong werd het een heerlijk feest, met zoete en minder zoete kinderen. Voor alle zestig kinde ren was er tenslotte een zak met snoep, koek en sinaasappel. Het was een .geslaagd Sint Nicolaas feest, waaraan velen met plezier terugdenken. NOORDGOUWE Sinterklaas bezocht o.l.-school Gewoonte getrouw bezocht Sint- Nikolaas vrijdagmiddag in gezel schap van twee zwarte Pieten de o.l.-school te Noordgouwe. Te on geveer half twee kwam het „hoge gezelschap binnen". Na verwelko ming door het hoofd der school, de heer J. W. Roskam, werden door de leerlingen liederen gezongen, waar na Sint overging tot het uitdelen van cadeautjes. In deze uitdeling werden ook de leerkrachten der school betrokken, hetgeen zeer ge waardeerd werd. Een erg „stoute leerling" moest het haast bekopen met in de zak te worden gestopt van de zwarte handlangers van de oude grijsaard. Dit bracht de lach spieren in beweging. Verder werd de leerlingen ver schillende versnaperingen aange boden, onder leiding van het on derwijzend personeel. Vooral de tekeningen van de nieuwe juffrouw van der Meer vielen bij Sint erg in de smaak. Bij dit telkenmale weer voor de leerlingen „grootse gebeuren" wa ren ook tegenwoordig burgemees- Ier N. A. van Wijk, wethouder Vis ser, het oude schoolhoofd de heer J. Vijverberg, de oud onderwijze res mej. Verbost en afgevaardig den van de oudercommsisie etc. Men kan spreken van een waar dig feest, waarvan alle aanwezigen hebben genoten, zeker niet in het minst de school-leerlingen. Plattelandsvrouwenjeugd vierde Sint Nicolaas Vrijdagavond heeft de afdeling Noordgouwe van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen in het clublo kaal van de zaal van der Weijde aan de Ring te Noordgouwe een zeer gezellig Sint-Nicolaasfeest ge vierd. Vrijwel alle leden van ge noemde afdeling waren tegenwoor dig. De hoogbejaarde bisschop verscheen, geflankeerd door zijn zwarte Piet, onderhield zich gerui me tijd met de dames en overhan digde allen een keurig verzorgd pakje met inhoud, hetwelk zeer werd geapprecieerd. SCHIPHOL. Prinses Beatrix, die zaterdag het huwelijk van haar vriendin Reneé Roëll met de heer T. Bradbook-Smith, rechtskundig adviseur van het Canadese minis terie van Financiën, heeft bijge woond, is heden (maandag)morgen met het DC-8 lijntoestel van de K.L.M. uit Montreal op Schiphol teruggekeerd. h Dc correspondent van de „Sun day Times" in het Verre Oosten schrijft in een artikel uit Tokio, dat de Sowjet-Unie bezig is met het leggen van een ballistische ra ketbasis op het schiereiland Kamt- sjatka, van waaruit China bestrek- ken zou kunnen worden met ra ketten met een reikwijdte van bijna 5.000 kilometer. Een. woordvoerder van de Ver enigde Naties te Elisabethstad in Katanga heeft meegedeeld dat vol gens de bewoners van een streek in het noordwesten van Katanga opstandige Baloeba daar op 23 no vember twee zendelingen van de „Evangelische zending in Kongo" hebben mishandeld en gedood. De Poolse communistische leider Gomulka heeft zaterdag verklaard dat de 81 communistische en ar beiderspartijen, die op de commu nistische topconferentie in Moskou waren vertegenwoordigd, de „ab solute juistheid" van de politiek van vreedzaam naast elkaar leven hebben bevestigd. FEUILLETON (31) Hoewel er die avond een tafel tenniswedstrijd bij madame Cellier op het programfna stond, lokte een tochtje met Tom haar wel aan. Hij was een betrouwbare vriend en ze mocht hem feitelijk graag. Maar toen hij met zijn wagentje in de Rue d'Ouc'hy stond, bedacht ze, dat nieuwe hatelijkheden van Mar wel eens het gevolg van dit uitstapje konden zijn en ze wilde vooral geen vijanden maken. Ze zou vanavond zich dus maar een beetje gereser veerd houden. Na Tom's joviale begroeting be gon ze: „Alles goed en wel, meneer Becker, maar weet Mar van dit tochtje?" „Mar? Wie is Mar", vroeg Tom verontwaardigd. „Mar is de afkorting van Marguei*ite en dat is een jongedame, met wie een zekere Tom een zekere verhouding heeft en die niet graag ziet dat bedoelde Tom alleen met mij uitgaat. Ge snopen?" „Nee. Bepaald niet! Tot mijn spijt moet ik verklaren, dat ik met bedoelde Mar geen andere dan zuiver vriendschappelijke relaties onderhield. Tot mijn spijt is dat nu ook over, dus wat dat betreft kun je gerust zijn". Louise stapte in en knetterend als altijd zette het wa gentje zich in beweging. „Is het uit tussen jullie?" vroeg ze belang stellend. Tom werd nijdig. „Ik heb je al verteld dat er niets tussen ons was. Behalve doodgewone vriendschap. Ba, wat kunnen som mige mensen toch zeuren' Kan een jongeman dan niet gewoon vriend schap onderhouden met een meisje zonder meer? Word jij soms dade lijk verliefd op mannen waarmee je vriendschappelijk omgaat?" „Overigens", vervolgde hij, „mag je de waarheid gerust weten. Mar begon mij te ringeloren en dat ver veelde mij. Bovendien wilde zij blijkbaar méér dan vriendschap en dat kon ik haar toevallig niet ge ven. Tevreden?" „Volkomen, mits je mij vertelt waar wij heen gaan en wat je op je lever hebt!" „Heb je zin om ergens rustig te gaan zitten, een slokje te drinken en wat te praten?" „Hangt er van af waar". „Ik weet een aardige tent aan het water en niet te duur. Aan de andere kant van de stad". „Heel goed, mits je je strijdwagen op eer biedige afstand van die aardige tent parkeert". Ze bemerkte, dat haar woorden Tom ietwat onaan genaam troffen, maar ze had er geen spijt van. Ze bedankte er voor om in zo'n aftands vervoermiddel ergens aan te komen waar mis schien bekenden zaten! Tom wist inderdaad een aardige gelegenheid. Louise hield niet van propvolle, benauwend drukke dan cings. Ze was trouwens hoogst zel den in zulke gelegenheden geweest en was benieuwd waar ze nu te recht zou komen, Toms opvattin gen kennende. Maar „Les Parques" was een rus tige plek. In de tuin, die aan het meer grensde waren stoelen en ta feltjes neergezet om het terrasje groter te maken. Je kon binnen zit ten, maar ook in de tuin, die fee ëriek verlicht was. Louise koos een plaatsje vlak bij het water, ook al om de muziek die vanuit het gebouw klonk, en die hier juist heel zachtjes te horen was. Bovendien kon ze vanaf dit plaatsje het hele terrein zo'n beetje overzien. Het was een windstille, zoele zomeravond, maar hier, dicht bij het koele meer, was het heer lijk. Ook Tom voelde zich gelukkig. Hij wilde champagne bestellen, maar Louise protesteerde. „Ben je nu helemaal? Zoiets kun jij je niet veroorloven, Tom, anders zou ik maar een ander vervoermid del kopen. En het is nog gevaarlijk ook als je straks naar huis moet. Heus, koele limonade of ijs is alles wat ik verlang". Maar Tom hield koppig vol. „Een enkele keer champagne zal me heus niet ruïneren. Het gaat mij de laat ste tijd bijzonder en ik denk er in derdaad over een werkelijke auto aan te schaffen". „Maar ik dacht dat jij van een vast salaris leefde?" „Gedeeltelijk! Behalve voor het chemisch weekblad werk ik ook nog voor tal van andere bladen op free-lance basis. Ik begin er aardig in te komen en mag beslist niet mopperen. De aanhouder wint en ik heb met tal van bladen uitste kende relaties". Toen ze iets ge dronken hadden stelde Tom voor, wat te gaan wandelen. De tuin was vrij groot en achter de struiken die het grasveld met de tafeltjes en stoeltjes afsloten, liepen slinge rende wandelpaden door het ter rein. Maar Louise, die meer zin had om wat te zitten dromen voelde er niets voor. (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1960 | | pagina 3