SPIONNE IN PLASTIC Overdenking Beeldbuis Bang in het donker ZEERIKZEESCHE NIEUWSBODE vrijdag 2 december i9«o No. ïera Wat verwachten wij? We zijn de maand december weer begonnen, d.w.z. we zijn weer be gonnen met de maand van het zelfbedrog. Fronsende wenkbrauwen bij de iezer. Graag. Liever dan dat u een beetje vaag knikt, want dan zult u bij het vervolg waarschijnlijk ook alleen maar vaag knikken, evenals liet zendingsnikkertje uit de zon dagsschool van m'n jeugd, die ook voor alles knikte, of 't nou een kwartje was of een knoop. Doet u mee? De maand van het zelfbedrog is weer begonnen, en iedereen doet er aan mee. U toch ook? 't Begint wat speels: we gaan al lemaal fijn en gezellig een avondje zitten geloven in Sinterklaas (en zwarte Piet). De heer op de witte schimmel, die zo goed is, en die dreigende zwarte: de aanklager van onze stoutigheden. En alles loopt altijd gelukkig goed af. Weet 11 wat mij altijd gefrappeerd heeft? NI. dat in de bijbel (nóg ouder dan Sinterklaas!) óók sprake is van een duistere aanklager, en als je het woord aanklager nou maar netjes vertaalt in het Hebreeuws dan heb Je z'n naam: Satan. Ie Zelfbedrog: Satan, daar gelo ven we niet meer in; 'n God, dat kan er nog mee door, maar meer niet Weet u waaróm onder ande re? Omdat wij van die Satan ons eigenlijk alleen maar een beetje be lachelijke voorstelling kunnen ma ken: bokspoten en zo, ofeen soort zwarte Piet. En dón draaien we de zaak óm en zeggen: „Dacht je nou werkelijk dat 'k in zoiets belachelijks gelóóf? 'k Ben de Sin terklaastijd te boven hoor". - En de échte maar lachen; die vindt 't maar ideaal dat niemand aan hem gelooft; dat vergemakkelijkt zijn zaak aanzienlijk 2e Zelfbedrog: Als kinderen ge loofden wij allemaal in Sinterklaas. Vaak nog meer dan in God. Want Godnou ja; maar St. Klóés iaat zich tenminste nog 1 maal per iaar zien. en al is 't wat griezelig, toch houdt je er nog wel wat van over. En dat 's belangrijk! Nou zijn wij de Sinterklaastijd te boven, maar van God hebben wij toch nog vaak een voorstelling over. die ver dacht veel lijkt op Sinterklaas: een goeierd, die zich weinig laat zien, waar je dus ook geen last van hebt, maar die zo nu en dan 'es met goede gaven op de proppen moet komen. Eigenlijk is dat hele geloof van ons een soort pró-me- moriepost, om de rekening van on ze wereldbeschouwing of van onze leefgewoonten sluitend te maken. Tenslotte zeggen we, als we nooit wat merken van onze Sinterklaas god: „Daar geloof ik niet in, want ais Hij er wèl was, dan was er geen oorlog en geenenfin, u kent het rijtje wel; en dus zweren wij met die Sinterklaasgod tegelijk ook maar de waarachtige God af. maar dat weten we niet, want we dach ten juist dat dat dezelfde was. Om kort te gaan: we maken van God een beeld dat helemaal niet klopt, en als we zien dat 't niet klopt dan zeggen we: „Wég er mee! God bestaat niet!" En dat dat rijtje van zoeven van Satan komt weten we niet, want aan die geloven we immers niet meer? Dat is dan begin december. En we hebben ons zo goed voorbereid om het volgende feest verkeerd te vieren: Kerstfeest. Plotseling wor den we allemaal week en vriende lijk en intiem: een lief klein kindje is geboren! Ja, eeuwen lang zijn we al bezig ons te vergapen op een verguld kribbetje (wat een lief woord hè? „krib-be"!) met een roze kindje En om de sfeer niet te be derven steken we kaarsjes (kaars jes hoor!) aan en doen rood papier cm onze lampen. En nog steeds hebben we niet dóór, dat 't niet om dat babytje gaat, maar om het vleesgeworden Woord, om de Zoon van God, die daar geboren werd om te lijden. 3e Zelfbedrog: We doen nèt of we Kerstfeest vieren, maar eigen lijk doen we Sinterklaas nog 'es dunnetjes over: een lievig kinder feest, waar je later wat overheen groeit, maar voor de leukigheid nog wel aan meedoet. Als u op een verjaarsfeestje bent, zit men dan óók de hele tijd te dier baren over de eerste babyfoto's van de jarige, zó, dat u de jarige zelf helemaal vergeet? Welnu, dat is vaak het zelfbedrog van Kerstfeest: we denken Christ-feest te vieren, maar de jarige: de Christus, de Man van Smarten, de Opgestane, de ko mende Rechter, die zijn we eigen lijk vergeten. Want verhalen over zonde, lijden, kruis en genade, dat zijn zware woorden die niet passen bij onze sfeer. En juist terwille daarvan werd dat Kind geboren. Kortom: van de eeuwige Heer hebben wij een eeuwige baby ge maakt. En als „waardig besluit" van de maand doen we de deur van dit jaar dicht met het: 4e Zelfbedrog: We zeggen: „zand er over, en we beginnen met een schone lei", en ondertussen weten we dat we er géén zand over doen, en onze vuile lei toch maar mee nemen het nieuwe jaar in, die lei waar al onze voorstellingen op staan; en ondertussen dénken we er niet aan om werkelijk met een nieuwe lei te beginnen, d.w.z om te keren, be-keren Want opnieuw beginnen kan alléén bij de gratie (gratie genade!) van Hem, die gezegd heeft: „Zie, Ik maak alle dingen nieuw", en die daarvoor In een achteraf stalletje (niet in een etalage maar in de ellende) gebo ren werd en in een voerbak werd gelegd. Zelfs Johannes de Doper ontdek te, dat zijn beeld van de Messias niet klopte met de werkelijkheid, maar hij zei niet: „dan geloof 'k d'r niet meer aan, maar hij ging toen aan die Messias vragen: „Zijt Gij het, die komen zou, of hebben we een ander te verwachten?" Het laatste woord dat hij ten antwoord kreeg was: „Zalig is wie aan Mij geen aanstoot neemt". Wat verwachten wij? Verwach ten wij het van degene die komen zou, of houden wij ons toch nog maar bezig met een ander? D. G. K. •JmJ, Schouwen-Duivelandse Sportspiegel Ziertkzee bezoekt zondag RKFC in Bergen op Zoom Renesse- Burgh kan verrassing opleveren Brouwershaven II kan thuis *j* winnen van Zonnemalre II MEVO gaat op bezoek by Wemel- dlnge. VOETBAL K.N.V.B. Zierikzee gaat zondag in de 3e klas D te Ber gen op Zoom een oude bekende, „RKFC" met een bezoek vereren. RKFC behoort ook dit seizoen ze ker niet tot de topploegen wat evenwel niet wil zeggen dat Zie rikzee in deze ontmoeting als het een beetje wil meezitten, op meer dan een gelijk spel moet rekenen Kaaise Boys gven wij thuis wel een kans op een puntenverdeling tegen ODIO, terwijl METO wel baas in eigen huis zal weten te blijven te gen RCS. Axel heeft in eigen om geving een goede kans op winst te- yen BSC. Zeeland Sport staat in Vlissingen voor een lang niet ge makkelijke opgaaf tegen Hontenis- se, dat zeker zijn huid zo duur mo gelijk zal willen verkopen. In de 4e klas G staat voor zondag de der by in de duinstreek tussen Renesse en Burgh op het programma. Re nesse, dat het terreinvoordeel heeft, is er dit seizoen nog niet in ge slaagd veel potten te breken. Wat Burgh tot nu toe heeft laten zien was beslist beter zodat wij geneigd zijn de bezoekers de beste kansen te geven, hoewel een verrassing tussen de twee Schouwse rivalen altijd tot de mogelijkheden blijft bestaan. Vosmeer zou bij Noord- hoek wel eens op meer tegenstand kunnen stuiten als de ranglijst zou doen vermoeden. Nw. Borgvliet is thuis lang niet kansloos tegen Hal steren, terwijl Grenswachters te Putte baas moet kunnen blijven over Oude Molen. De Schutters sla gen er wellicht in de helft van de inzet thuis te houden tegen Clu- zcrna. AFD. ZEELAND. In de le klas B van de zondagcompetitie starten de Zierikzee-reserves als favoriet tegen Burgh II. Brouwershaven maakt een uitstekende kans op de volle buit bij het bezoek aan Zie rikzee III. In de 2e klas C geven wij SVOWK iets betere papieren in de belangrijke wedstrijd tegen Renesse II. Brouwershaven II moet thuis kunnen winnen van Zonne- mairg II, frwijl Zonnemalre I wel niet veel moeite zal hebben om de winst thuis te houden tegen SVO WK II. ZATERDAGCOMPETITIE. ME VO gaat in de le klas op bezoek bij Wemeldinge. Te Zierikzee trok Wemeldinge dit seizoen met 6-4 can het kortste eind, maar deze maal geloven wij dat zij er wel in zullen slagen revanche te nemen voor deze nederlaag. Hoek zal in het bezoekende Tem. Boys wel zijn meerdere moeten erkennen. Kapel- Ie geven wij iets betere kansen dan het bezoekende Veere, terwijl SVD wel goe^. voor de dag zal moeten komen om Spui van het lijf te hou den. Col. Boys kan wellicht de helft van de inzet bemachtigen bij het bezoek aan Wolf aartsdijk. In de 2e klas C geven wij Duiveland iets betere kansen dan het thuis spelen de Brouwershaven III. Voor Burgh III is de ontmoeting in eigen om geving tegen Bruse Boys van het grootste belang. Weten de Boys deze wedstrijd te winnen dan is de weg naar de titel practisch voor hen open. Zover is het echter nog leng niet en het zou ons niets ver wonderen als de puntjes in de Westhoek zouden blijven. MEVO II maakt op het sportpark een goede kans tegen WIK. In de 3e klas D kan SINOTO te Kerkwerve van WIK II winnen, terwijl Bruse Boys II de beste papleren heeft tegen Burgh IV. m In Peking is woensdag een Chi nees-Cubaans communiqué uitge geven, waarin staat dat de beide landen de volken van Latijns Amerika, Azië en Afrika zullen steunen „in hun rechtvaardige strijd tegen imperialisme en kolo nialisme". Veroordeeld wordt „de misdadige activiteit van het Ame rikaanse imperialisme tegen Cuba". Generaal De Gaulle zal volgende! week vrijdag, 9 december, naar Al-1 gerië vertrekken. De volksstem-} ming over zijn plannen ten aan-, zien van Algerië zal waarschijnlijk op 8 januari worden gehouden. WAT BIEDT DE Ons compliment voor de manier, waarop de A.V.R.O het hiaat door het schrappen van Don Quichotte zaterdagavond jl. heeft weten op te vangen. Met een gezellig program maatje rondom de beide piano-vir tuozen Schutte en De Raaff, waar bij het kinderkoor en een soldaten- koor plezierige afwisseling brach ten, kwam er onderhoudend amu sement uit de bus. De hoofdrol speelde die avond wel Guus Oster, de onnavolgbaar spitse geïnterviewde, die - gelijk de Amerikanen z0 treffend zeggen de show stal. Mies Bouwman weet een slachtoffer goed op dreef te brengen en dan op dreef te hou den, dit in tegenstelling tot andere interviewers die veelal hun best doen om iemand weer van zijn a propos af te helpen. Zij kon hier volstaan met smakelijk lachen, want Guus wist niet alleen evn weetje, hg vertelde ook op geestige Wifee van zijn loopbaan, argumen teerde onweerlegbaar met simpele argumenten, jongleerde met zijn definities, kaatste balletjes naar zere tenen en bewees tot slot niet atleen een groot acteur, maar bo vendien een virtuoos imitator te zxjn. LEERZAME DOCUMENTAIRES. Een ander soort plusjes willen toe graag uitdelen voor de terug blikken in de tijd, ons gebracht door de oorlogsdocumentatie over de eerste maatregelen tegen de Jo den in de bezettinpstvd en door „Anno" met een greep uit 1936. Bleef het eerste programma thans strikt objectief, het had ook meer gedwongens. Waarschijnlijk een gevolg van de kritiek op het twee de deel, toen een aantal leidende personen van de „Unie" zo zwart was afgeschilderd door louter te genstanders. In „Anno" ademden we een vrijer geluid in. We ontdek ten, dat we toen op een vulkaan leefden zonder het destijds te be- seffen. We zagen de samenhang. Het is een wonderlijk leerzame avond geworden, dank zij die beel den uit Duitsland, Engeland, Span je en ons eigen land, waar Juliana zich verloofde. METEN MET TWEE KLOKKEN. Een minnetje moet er ook zijn. Dat is dan voor de klokkekijkers. Wij hebben ons natuurlijk vaak verheugd als een gezellig program ma, zoals zaterdag jl., eens ver uit liep en we er nog een poosje van mochten genieten na de officiële eindstreep van de televisiezendtijd. Den Haag schijnt wel een oogje dicht te knijpen op dat punt. Een andere kwestie is het, dat onbelangrijke of vervelende pro gramma's soms worden uitgerekt en betere waar daarna als gevolg van de onoplettendheid van de klokkekijkers in de controlekamer in het gedrang komen en dan moe ien worden bekort of... geheel vervallen. En dat is meer dan eens gebeurd. Het is niet een bepaalde omroep die zich hier aan bezondigt. Alle overschrijden zo nu en dan, ja bij na dagelijks, de rode streep. Nu is het niet te vermijden, dat sommige programma's over tijd raken, maar het behoeft toch niet halve en hele uren te gaan schelen. Iemand die dan rekent op een bepaalde tijd een programma naar zijn keuze te kun nen zien en daarvoor een afspraak verzet of speciaal ergens gaat kij ken, komt dan wel eens bedrogen uit. Van het maken van selecties komt op die wijze niet veel. Nog erger is het, dat er gemeten wordt met twee klokken. De ene loopt zwaar achter en wordt mis schien nooit opgewonden, maar de andere wijst akelig precies. Zó pre cies, dat een regisseur onbarmhar tig en midden in een betoog een boeiend verteller als Marnix Gysen laat verdwijnen om klokke tien een sportrubriek te laten aankondigen dieveel vertellen moest en wel ver over tijd mocht uitdijen. Netjes ;s het niet. Waarom niet één klok die altijd gelijk loopt of een uurwerkje, dat altijd even veel achter loopt? UIT OF THUIS? Deze Sinterklaasweek zult u niet veel kijken misschien, maar toch moet u zaterdagavond de Oude draaidoos met de stuntvrouwen van 45 jaar geleden en Maya Bouma in haar nieuwe show te zien. Tja, en zondag komt Bruce Low met Yoka Beretty en de Wama's, en Interpol. De kinderen kunnen maandagmid dag Sint in de studio zien (5 uur), 's avonds blijft het kastje dicht na- tutzrlvfc. Dinsdag als hoofdfilm Manon van de bronnen, een 3 uren durend drama Woensdagavond Piste en 2de poging tot gesprek. Vrijdag een half uurtje Bueno de Mesquita. U ziet het, u kunt rustig feestvieren, thuis en elders. Wij willen u alleen aanraden thuis te blijven op donderdagavond voor Armand en Michaela Denis in Azië en het blijspel The great Sebasti ans" met de grote Cruys Voorbergh, Mieke, Guus en Jeanne Verstraete, Willi) Ru VS, Yoka Beretty, Perora tie Hosang, Herbert Joeks en vele enderen. Het is een dwaas gegeven tra de sfeer van een Zuidamerikaan- sa retiolutU. WIJ OUDERS PtOS3«r!Dfö*>iD§Q*HO Anneke was bang in het donker. Of vader en moeder al met haar praatten en haar trachtten te over tuigen, dat er geen enkele reden was om bang te zijn, niets hielp. Anneke was en bleef bang in don ker. Met een strak snoetje kon zij ernstig luisteren naar al die ver maningen en op de vraag: „Zal je nu een grote meid zijn en niet meer roepen", beloofde de vierja rige altijd grif en gewillig dat ze het nooit meer zou doen, maar vaak was het dezelfde avond al weer mis en werd ze na een kort hazeslaapje gillend wakker. Vader en moeder meenden er goed aan te doen om Anneke te stimuleren moediger te zijn. „Ze moet er aan wennen", meende va der en overigens goed bedoeld stuurde hij haar 's avonds de don kere gang in om krant of brieven uit de bus te halen. Roepen 's avonds in bed werd bedreigd met de strengste straffen, want An neke moest maar eens leren zich zelf te beheersen. Alles was zo klaar als een klon tje, er was toch niets om bang voor te zijn. Het was aanstellerij van dat kind. Ze wilde van haar ouders slaven maken, die ze voor het minste geringste naar boven kon laten hollen. Strenge straffen op roepen zouden haar dat wel af leren. Duur gekocht Maar het was helemaal niet zo goed en Anneke wende er beslist niet aan. Wel werd zij ogenschijn- lijker moediger, maar zij deed rraar zo in een opperste poging om vooral flink te lijken en niet te worden uitgelachen door de an deren. Als zij met een wild bon zend hartje, klam van het angst zweet, terugholde van de vestibule en weer in de vertrouwde kamer trad waar ze allemaal rond de ta fel zaten, dan leek het erge en angstaanjagende waarvoor zij geen naam wist, op slag verdwenen en was alles weer goed en veilig en prettig. Maar als zij dan op zo'n avond in bed lag in de stikdonkere kamer, dan kroop haar de wur gende angst naar de keel en als een lawine stortte de ontzetting zich over haar. En dan gilde zij het uit. Toen Anneke door de dreiging van vader en moeder zich ernstig ging beheersen waren de ouders tevreden en meenden zij het kwaad overwonnen te hebben, maar niets was minder waar. Na een poosje begon Anneke na gels te "bijten. Zij werd schichtig en schrikachtig. Meermalen werd zij op een leugen betrapt en tot haar eigen ontzetting begon zij in bed te plassen. De afgedwongen zelfbeheersing, die zij niet in staat was op te brengen, bleek duur ge kocht: zij werd mager en bleek verloor haar eetlust en eindelijk kwam de dokter er aan te pas. Na geduldig vragen kwam hij achter de waarheid en er kwam een kin derpsychologe aan te pas. Dat was Anneke's redding. Goed bedoeld, verkeerd gedaan. De ouders van Aneke hadden het goed bedoeld, maar zij hadden de zaak volkomen verkeerd aange pakt. Bij de spanning van de angst waren de spanning van de vrees voor straf en de vernedering ge komen en dat is te veel voor een klein mensje. Gewelddadig onder drukte angstcomplexen kunnen ernstige reacties hebben, die er ogenschijnlijk helemaal geen ver band mee houden, maar die toch steeds wortelen in een verdrongen emotie. Angst laat zich niet verbieden, angst is een zeer reële belevenis voor bange nerveuze kinderen. Straffen en honen zijn al een zeer slechte remedie. Beter is het de oorzaak van de angst voorzichtig op te sporen en weg te nemen en voor gepaste afleiding zorg te dra gen. Laat steeds het laatste voor het slapen gaan iets prettigs zijn. Een gezellig verhaaltje, waarin niets griezeligs voorkomt, want dat kan ook tot nare gevolgen leiden. Geef Uw kind als het bang is in het donker een klein nacht lichtje. Er zijn van die speciale spaarlampjes in de handel. Het zal ze heus geen kwaad doen en het zal hen helpen de angst te overwinnen. Het kind kan dan na melijk de gehele vertrouwde om geving van het kamertje overzien in het schemerlicht. Ér zal dan een weldadige rust over het kind komen. Bij veel kinderen werkt een lauwe afsponsing of een warm voetbad voor het slapen gaan kal merend. Laat U niet leiden door onze ge makzucht of gekwetste ij delheid. Laten we nimmer vergeten, dat bij de opvoeding het in de eerste plaats gaat om het welzijn van het kind en dat dit ons richtsnoer moet zijn, ook als dit voor ons minder prettige konsekwenties meebrengt. DEN HAAG. Vandaag zullen le den van de Amerikaanse congres commissie voor atoomenergie een bezoek aan ons land brengen om besprekingen te voeren met Ne derlandse en Amerikaanse mili taire autoriteiten. Deze leden zijn de heren Holifeld (dem), voorzit ter, Aspinall (dem), Hosmer, west- land en Bennett (republikeinen). Het ministerie van Defensie geeft naar aanleiding hiervan een toelichting over de „Navo-atoom- macht" en het gebruik van de be staande tactische atoomwapens in Navoverband. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND DEN HAAG. Honderden mensen, van wie zeer velen buiten de Aula van de Haagse begraafplaats „Oud Eijk en Duijnen" moesten wachten, hebben journalist Alfred van Sprang ten grave gedragen. In de Aula werd o.m. gesproken door de programmaleider van de N.C.R.V., de heer G. H. Hoek. MAASTRICHT. In een der Rooms-Katholieke kerken van Maastricht de z.g. „Koepelkerk" aan de Scharnerweg, zal zondag avond een jeugdbijeenkomst wor den gehouden voor Maastrichtse jongeren tussen 17 en 25 jaar, waarbij enige van deze jongeren de plaats van de priester op de preekstoel zullen innemen. Deze vorm van het betrekken der jeugd in het religieuze leven ls voor Rooms-Katholiek Nederland Iets nieuws. ROTTERDAM. Het vliegdek- schip „Minas Gerais", dat door de Verolme United Shipyards op Ro zenburg is omgebouwd en gemo derniseerd, zal op 6 december a.s. aan de Braziliaanse marine wor den overgedragen en op 9 decem ber onder commando van de ge zagvoerder Hello Leoncio Martins zee kiezen, om naar Brazilië te vertrekken. AMSTERDAM. In de Wibaut- straat in Amsterdam is de 51-jari- ge heer J. van Aesch uit Amster dam, die van een rijdende bijwa gen van lijn drie sprong, onder de wagen terechtgekomen. Hij was op slag dood. AMSTERDAM. In het Wilhel- minagasthuis te Amsterdam is de 61-jarige wegenbouwarbeider J. Visscher, die eerder op de hoofd weg door een tram werd aangere den, aan de gevolgen van de bij dit ongeluk opgelopen verwondin gen overleden. SCHIPHOL. De bouwvakarbei der C. Meyer uit Vlaardingen, va der van 13 kinderen, is met het DC-8 lijn toestel van de K.L.M. van Schiphol naar Montreal ver trokken. Hij is op weg naar zijn 24-jarige zoon, die met levensge vaarlijke verwondingen, opgelopen bij een auto-ongeluk, in een Cana dees ziekenhuis, verpleegd wordt. Ingezonden mededeling FEUILLETON (30) „Daar wilde ik juist met u over spreken. Vroeger hielp mijnheer Dumoulin wel eens. Die is zeker op het ogenblik niet aanwezig? Fijn, want dan kan ik ronduit zeg gen, dat Paul hem nogal onhandig vond. U was al chemisch analiste, meen ik? Dan zal hij wat dat werk betreft aan u een betere hulp heb ben". „Dat mag van een analiste ook wei verwacht worden mevrouw", antwoordde Louise slagvaardig. „Mijnheer Dumoulin is immers procuratiehouder en van hem kan men toch geen vaardigheid in het laboratorium eisen". „Nee, natuurlijk niet. Maar wat ik je vragen wilde: werkt mijn zoon nog vaak 's avonds?" „Ik vrees van wel .mevrouw. Meestal vier of vijf avonden per week. Het schijnt onmogelijk voor dit werk een chemicus aan te trek ken". „Och kom ,heel gemakkelijk. In dien geen Zwitser dan toch wel een buitenlander. Maar dat ls ze ker te duur. Op die manier werkt Paul zich echter overstuur. Is het u nog niet opgevallen? Hij ziet er erg vermoeid uit". Louise had kunnen antwoorden, dat ze als ondergeschikte niet be last was met de zorg voor het li chamelijk welzijn van haar chef. Maar ze vond de oude dame, on danks haar besliste manier van optreden, toch zo aardig, dat ze bedacht dat dit te hard zou klin ken. Bovendien begreep ze, dat de moeder ln haar zo sprak. .Pardon mevrouw, Ik heb al meermalen gezegd, dat hij zich overwerkte en dat hij zo niet door kon gaan. Maar ik wil u wel graag het genoegen doen hem er voort durend op te blijven wijzen". „Als u dat wilt doenheel graag". Haar stem was nu opeens veel zachter geworden. „Misschien dat u in dit opzicht meer bij hem bereikt dan ik. Intussen schijnt u beter tegen de vermoeienissen te kunnen". Louise bloosde nogmaals, hoewel ze van nature al kleur genoeg be zat. Gelukkig ging op dit ogenblik de deur van het privékantoor open en kwamen Bonnard sr. en jr. bin_ nen. De vader was helemaal niet het type van de gezeten bankier, vond Louise. Hij zag er veel te aristocratisch uit ,een geboren di plomaat, dacht ze. „Papa, dit is mijn rechterhand, juffrouw Batelier", zei junior vro lijk. „Zonder haar zou ik mijn fa briek geen dag meer draaiende kunnen houden Echt waar, Louise, dit ls mijn vader". „Aangenaam kennis te maken, maar uw zoon overdrijft enigszins" zei Louise lachend „Dat hangt er helemaal van af hoe hij het bedoelt", ze senior vro lijk. „En bevalt het u hier goed? U bent er immers nog niet zo lang?" „Uitstekend, meneer Bonnard. Ik ben hier nu ruim drie maanden en ik heb spijt dat ik er niet eer der was". „Zó mag ik het horen. A propos, Paul, wil je ons nu de nieuwe ma chine eens laten zien?" Pratend en lachend ging het drietal weg. En plotseling barstte Louise in een huilbui uit, die ze zelf verklaarde door te denken dat zij geen ouders meer bezat, zoals haar chef Toen Dumoulin later verscheen was ze er maar gedeel telijk in geslaagd de sporen van haar tranen weg te werken, maar de oude procuratiehouder was tac tisch genoeg om te doen alsof hij niets zag, ook al verwonderde hij zich nog zo. Even later belde Tom Becker op. „Hallo Louise! Hoe gaat het er mee? Met mii prima. Kan ik Bon nard straks even te spreken krij gen? Nu niet? Wel. ik was van plan hem over te halen om mij toe te staan een reportage over zijn bedrijf te schrijven en foto's te maken Voor het chemisch week blad natuurlijk, al plaats ik het later misschien nog eens ergens anders in als ik kans krijg. Goed, vraag jij het hem dan straks maar. Ja en dan nog wat. Ben je van avond vrij? Ik hoor dat je 's avonds nog vaak op het lab werkt: Dan heb je een verzetje hard nodig. En ik heb nieuws voor je. Goed, ik kom je vanavond wel even halen. Nee ,we gaan niet meer naar het Lac Sauvabelin Au revoir!" Zo, dat was dat. Wat voor nieuws zou Tom hebben? Zijn ver zoek zou ze morgen wel eens aan de baas voorleggen, vandaag had hij toch geen tijd voor zulke klei nigheden. Gratis publiciteit zou hij echter wel niet versmaden. (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1960 | | pagina 9