II ,ETS Setter S yF NIEUWS VOOR HEM ONDER DE SCHOORSTEEN 1joinllvill DE NUTSSPAARBANK 31/2 °/o rente M. J. JONKER De stakker wéét het niet... 0^ nylons prijzen van2.95 tot 4.95 SINT TE ZIERIKZEE W///////////M Hij bromt of scootert? Oersterke laars in zwart leer. Zit stevig door riemsluiting met gesp, zit warm door heerlijke wollen voering.Met leren zoo). Mod. 21 26/90 Sterke pantoffel in wol donkergrijs van buiten, lichtgrijs van binnen. De stevige rubberzooi is aangevulkaniseerd. Mod. 11 5.50jQF Houdt hij van iets moderns? Half hoge herenschoen in olijfgroen of gri|s peau de suède. Modieus en heel sterk. Crêpe rubberzooi en rand. Model 51 26,90 OOK VOOR SOKKEN NAAR BATA Dixy, in diverse kleuren 1,75 Norway, sterke geitenwol vanaf 2,95 Ski, Wol, ecru-kleurig 1,55 Ronald, nylon ankiets in moderne dessins 1,95 En voor kleine hij (of zij): gezellig Schotse-ruit kinde.rpantoffeltje met warme peau de pêche voering en zooltje van soepel rubber. Mod. 03 v.a. 4,50 Zierikzee geelt oor spaarbedragen met een opzeggingstermijn van zes maanden firma H. Roukema Bruinisse firma A. S. Flikweert Nieuwerkerk fa. A.L. Bakker &zn. Burgh-Haamstede firma J. Stoel Brouwershaven SUCCESJES Diversen: Sneldienst „Koophandel". Van Rotterdam centraal Bodehuis 10 uur Leuvehaven, Zekveld 12 uur; Dordrecht, van Putte 12.30 uur. Aankomst Zierikzee 4 uur. Neemt goede verf, neemt Ral ston verf. Mol, Nieuwe Boo- Opgave nieuwe leden N.V.S.H. I Voor voetverzorging naar: I gerdstraat 27, Zierikzee, telef. mondeling of schriftelijk. De [mevr. J. Beekenkamp, Schuit- AuVGrtcertifl dit blsd 2210. Huybertstraat 36, Zierikzee. I haven 3, tel. 2680, Zierikzee. Zuidstraat 2 lel. 318 - Haamstede GERO ZILVIUM Een blijvend geschenk S. P. Wijsman Schuithaven Telefoon 2973 Zierikzee Nu is het de hoogste tyd om uw BOTERLETTER te bestellen Dus nu Felius bellen Telefoon 464 Haamstede HUWELIJK Voor goede betrouwbare hu welijksbemiddeling, ook boe renstand, geheim, serieus, cou lant, ook voor u het oude ver trouwde adres: KANTOOR „METROPA" Mathenesserlaan 458 B, telef. 50613, Rotterdam. Overal te ontbieden. Gratis in lichtingen in blanco couvert. Onze vaste medewerkster houdt elke week op dinsdag spreekuur in Rest. Meyers, Opril 8 (bij de Markt) in Goes, vanaf 10 uur v.m. tot 4 uur n.m. Telef. (01100) 5963. Vrij blijvend inlichtingen. Afzon derlijke spreekkamer. Met angst en beven ziet hij 5 december naderen. Hij wil wei, maar hij weet het niet. Ach toe, Mevrouw. Zeg hem even, dat u die nieuwe notenkleuren van Setter Set zo mooi vindt. in de nieuwe notenkleuren Amanda, Castagna en Muscata, verkrijgbaar bij: Handwerkhuis „de Wending" firma C. v. d. Maas Havenpark 11 - Zierikzee firma T. Beverloo- Harkema Oosterland De gemeenteraad van Zonnemai- re besloot tijdens de laatst gehou den vergadering, onder voorzitter schap van wnd. burgemeester van Leeuwen, inzake het gebruik van het sportterrein door de voetbal vereniging „Zonnemaire" tegeneen huur van f 25 per jaar de volgen de voorwaarden te stellen: 1. de betaling moet geschieden voor 1 februari van het^ betref fende kalenderjaar in één ter mijn; 2. het grote terrein mag uitslui tend voor wedstrijden worden gebruikt en het kleine voor oefeningen en training; 3. het maaien van het terrein en de afvoer van afkomend gras geschieden door c.q. voor reke ning van de gebruikster, een en ander ten genoegen van de ver huurster; 4. bij eventuele aanleg van water leiding in het kleedhokje - op kosten van verhuurster - komt het abonnementsgeld voor en eventueel meerderverbruik van geleverd water voor rekening van gebruikster; 5. met uitzondering van dé doel palen zorgt de gebruikster voor eigen materiaal; 6. de verhuurster neemt geen vfer- antwoordelijkheid op zich voor het spelmateriaal. Evenmin wordt door de verhuurster eni gerlei verantwoordelijkheid1 ge dragen voor ongevallen aan spe lers, helpers of het publiek overkomen door of tengevolge van de sportbeoefening; 7. de gebruikster is aansprakelijk voor de schade door één of meer van haar spelers, leden of het publiek toegebracht aan enig deel van het sportterrein - de beplanting en de afrastering daaronder begrepen - het kleed hokje en de doelpalen. Zij doet deze schade zo spoedig mogelijk herstellen ten genoegen van de verhuurster; 8. alle aanwijzingen door of na mens burgemeester en wethou ders gegeven moeten worden opgevolgd'. Naar aanleiding van punt drie in formeert de heer L. Braber voor wie de opbrengst is van het afge maaide gras bij eventuele verkoop. De voorzitter deelt mede, dat dit ten goede komt aan de sportver eniging. Tenslotte deelt de voorzitter me de, dat plannen bestaan tot ver harding in de Oostweg, puinver- harding bij garage van Itienne en het volstraten van de grond tussen woningen en weg aan de Bermweg, zulks op verzoek van de bewoners aldaar, inclusief het aanbrengen van twee kolken. Een parkeerverbod zal worden geplaatst bij de ingang (hek) open bare lagere school Tijdens de rondvraag deelt de heer v. d. Have mede, dat een licht punt op de Blooischedijk niet brandt. De voorzitter zegt, dit di rect in orde te zullen laten maken. De heer Lukaart vraagt naar de vorderingen inzake de bouw der twee woningen, waarop de voor zitter antwoordt, dat de bereidver- kalring der aannemer thans binnen is en de stukken ter verdere be handeling zijn doorgezonden naar Middelburg. Ingezonden mededeling BINNENVERINGBEO HAZET-FABRIEKEN ZEVENBERGEN SCHUIMRUBBERBEO VERKOPING TE AMSTERDAM Schilderijen deden goede prijs AMSTERDAM, 30-11. Drie ri- viergezichten van Jan van Goyen hebben respectievelijk 28, 19 en 15 mille opgebracht op de in „Arti ct Amicitiae" te Amsterdam gehou den twee dagen durende veiling door Paul Brandt van oude en mo derne schilderijen, meubels en an tiek. Voor een opdrachtgever kocht makelaar Brandt voor 12.000 gul den „De drie kruisen" van Pieter Breughel de Jonge. Een Amster damse jurist werd voor 16.000 gul den eigenaar van een klein schil derij van de Italiaan Francesco Guardi. „Gezicht op Venetie" van Jacopo Marieschi bracht 19.500 gulden op en een late Pieter de Hooch 12.000 gulden. Enkele andere prijzen waren: een groot schilderij van Willem van de Velde de Jonge (Het fre gat) 15.000 gulden, een klein doek van Simon J. de Vlieger (Het ge bed) 11.500 gulden en een groot doek van Breitner (Bouwput te Amsterdam) 14.000 gulden. Twee werkjes van Karei Appel noteer den respectievelijk 750 en 525 gul den, een liefdespaar van David Bles 2.200 gulden, een vrouwen portret (halfnaakt) van Th. van Rysselberghe 3.900 en een zelf portret van Jan Mankes 3.600 gul den. Sint was weer in d'oude stad I En bleek ditmaal zeer gevat. Het Nederlands dat hij hanteerde Was beter nog dan men beweerde Per schip bij 't Luitje aangekomen Heeft hij 't initiatief genomen. Per schimmel reed hij naar het plein Dat wel de kern der stad moet zijn. Jong en oud stond weldra paf, Sint had een machine voor de straf. Eén Piet minder kon het velen „Die", zo klonk 't uit duizend kelen. Met de hoogste magistraat Wisten Sint en Piet wel raad, Een dikke „M", gevuld met spijs, Was zijn 5-december-prijs. Voor groot en klein een vriend'lijk woord Werd uit Sint zijn mond gehoord. De vinger werd wel eens geheven Maar geen der kind'ren scheen te beven. Nee, gul en mild was onze Sint, Hij bleek een echte mensenvrind Dat verheugde ons het meest Op dit onvergeeflijk FEEST! HET SMOKKEf,SCHIP „BRITTANNIA" 104. Snel wringt Aram het pistool uit de hand van Smith. Tot zijn opluchting bemerkt hij, dat het nog geladen is. Het schot, dat zojuist geklonken heeft, kwam dus uit het wapen van do andere matroos, dat nu dus ongeladen is. Aram trekt zijn laars terug van de pols van Smith. Verbouwereerd krabbelen de twee muiters over eind. De scheepsarts staat een paar passen verder benauwd toe te kijken, klaar om het op een lopen te zetten. „Ga mijn paard op halen en breng het hier", beveelt Aram de scheepsarts. „En pro beer niet erop vandoor te gaan, want dan zullen je makkers het bezuren!" Terwijl Aram de twee muiters met het pistool in bedwang houdt, brengt de scheepsdokter, bibberend van angst, het paard terug. „Ga Raad Zonnemaire stelde voorwaarden vast TONEEL EN FILM voor gebruik sportterrein Plannen tot verharding in de Oostweg Deze week in de Concertzaal „Girls Town", boeiende film over jeugdmisdadigheid Het filmprogramma van de Zie- rikzeése Concertzaal wordt deze week geopend met „Girls Town", met in de hoofdrollen Mamie van Doren en Paul Anka. De zoon van een welgesteld burger wordt ge dood, Silver Morgan wordt van het misdrijf verdacht en naar „Meis- jesstad" gestuurd, een inrichting voor wezen en dakloze meisjes. De film verplaatst ons dan ook naar deze inrichting en tegen deze schokkende achtergrond ontrolt zich het verhaal over misdadige meisjes. Het blijkt echter dat een ander de jonge man heeft gedood en Silver wordt in ere hersteld, en als zij „Meisjesstad" verlaat is zij een heel ander persoontje dan die er haar intrede maakte. Verder brengt de Concertzaal deze week „Tarzan, de aapmens". Opnieuw een avontuurlijk verhaal in de bekende stijl, waarin het ditmaal gaat om een legendarisch olifantenkerkhof. Een opstand van Peronisten in Rosario in Argentinië heeft 10 men senlevens geëist, aldus is woens dag uit Buenos Aires gemeld. Vijftig mensen werden gewond. In de omgeving van een kazerne is drie uur lang gestreden. Ook heeft een groep Peronisten het arsenaal in de stad aangevallen, maar de opstandelingen werden terugge slagen. In bioscoop hotel Bom te Haam stede is deze week te zien „De duivels van de rode cirkel", een spannend verhaal van de jacht op een ontsnapte gevangene. Smaldeel V te Rio de Janeiro DEN HAAG, 30-11. Smaldeel V is op 28 november in de baai van Rio de Janeiro aangekomen, al waar nabij de ingang Hr. Ms. vlieg- dekschip „Karei Doorman" en de beide, jagers Hr. Ms. „Limburg" en „Groningen" voor anker gingen Nadat de smaldeel-commandant, commandeur A. P. Ferwerda wel kom was geheten door een verte genwoordiger van de Braziliaanse marine en de Nederlandse ambas sade, kwam later op de dag ad miraal Matoso Maia, minister van de Braziliaanse marine, per heli kopter aan boord van het Neder landse vliegkampschip, vergezeld door de Nederlandse ambassadeur in Brazilië, E. J. Baron de Lewe van Aduard. Kort daarop kwamen ook de chefs van de marine en le gerstaf de smaldeelcommandant begroeten, later gevolgd door enige honderden gasten, die per sloep naar Hr. Ms. „Karei Doorman" waren gekomen. En terwijl Aram en de scheepsdokter naar Londen rijden, loopt dc leider der muiters, Murphy, in het gezelschap van Eén-Oog- Jack, al op de kade, waar de „Brittannia" gemeerd ligt. „We gaan onze vriend Sullivan eens een bezoek brengen, Jack", grijnst Murphy, „en hij zal het niet prettig vinden!" in het zadel zitten", beveelt Aram de kleine man. Als de scheeps arts zich moeizaam in het zadel gewerkt heeft, klimt Aram achter hem op de paardenrug. „Ik wens jou cn je maat niet aan de galg. Smith", zegt hij tot dc muiters, die verslagen toekijken. „Maak, dat je zover mogelijk van Londen wegkomt cn denk erom, handen af van het goud van de „Brittannia".

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1960 | | pagina 6