DRUM SHAG handtas Sint Nicolaas drinkt SPAANSE WIJN L. UIJL - „VéGé" OCHTMAN Half zwaar- heel lekker! in plastic tabakszak! Voortreffelijk van kwaliteit! .Contact'-zegefs SINT NICOLAAS GUNT IEDERE DAME EEN PRACHTIGE r *UC VePARATI CS. Nieuw rijtijdenbesluit tot stand gekomen DEN HAAG, 26-11. Met ingang van 1 januari zal een nieuw rij tijdenbesluit in werking treden. Over een aantal beginselen van het nieuwe besluit heeft de Sociaal Economische Raad enige jaren ge leden advies uitgebracht. Ook is er overleg gepleegd met de or ganisaties van werkgevers en werknemers in de vervoerssector. De werk- en rusttijdbepalingen zijn van toepassing op de beman ning van autobussen, huurauto's en vrachtauto's. Het nieuwe be sluit geldt - in tegenstelling tot het oude - niet voor bestuurders die uitsluitend personenauto's, voor zover deze tenminste geen huur auto zijn; ook niet voor bestuur ders van kleine vrachtauto's (van 400 kilo of minder), b.v. motorcar riers en lichte bestel wagentjes) en «veneens niet voor bestuurders van motorrijtuigen waarvoor geen rij bewijs nodig is. Het oude besluit was uitsluitend van toepassing op chauffeurs. Het nieuwe rijtijdenbesluit geldt bo vendien voor personen, die in dienstbetrekking als conducteur (-trice) of bijrijder op een autobus of vrachtauto dienst doen. Ook internationaal vervoer Het herziene rijtijdenbesluit is - in tegenstelling tot het oude be sluit - niet alleen van toepassing op nationaal maar ook op interna tionaal vervoer. Voor bemannings leden van een autobus of vracht auto - niet voor chauffeurs van huurauto's - die een rit naar het buitenland maken, zijn speciale op het internationale vervoer afge stemde voorschriften van toepas sing. De wekelijkse werktijd voor be manningsleden van autobussen en vrachtauto's is van 55 uren ver laagd tot, gemiddeld over drie we ken, 51 uren. Voor bestuurders van huurauto's mag de som van werk tijd en wachttijd, gemiddeld over drie weken, 54 uren bedragen De dagelijkse werktijd van be manningsleden van autobussen en vrachtauto's bedraagt in het alge meen 10 uren. Om technische re denen ontbreekt een bepaling over de dagelijkse werktijd voor huur autobestuurders, hun diensttijd (d.i. werktijd en wachttijd en klei ne tussenliggende rusttijden) mag in het algemeen niet meer dan 12 uren bedragen. Ook voor beman ningsleden van autobussen on vrachtauto's zijn diensttijd voor schriften gegeven. De wekelijkse rusttijd is in het algemeen verhoogd van 30 tot 36 uren. Met ingang van heden: Geen fooien meer in kapperszaken UTRECHT, 25-11. Met ingang van heden (maandag) 28 november zullen de bedienden in het kap persbedrijf op straffe van ontslag geen fooien meer mogen aannemen. Gelyktüdig zullen ter compensatie hiervan de tarieven in het heren- kappersbedryf gemiddeld met 15 procent omhoog gaan en die in het dameskappersbedrüf met maxi maal 10 procent. Het hoogste loon dat met ingang van vandaag in het kappersbedrijf mag worden uitbetaald, bedraagt f 76,80 (eventueel verhoogd met f 4 huurcompensatie) plus 10 pro cent van de omzet uit eigen arbeid. Wanneer een bediende in het da- meskappersbedrijf in het bezit is van de brevetten A, B en C dan komt hier nog f 9 brevettentoeslag bij; in het herenvak gelden dezelf de lonen plus 10 procent omzet- provisie, terwijl hier f 3 brevetten toeslag bij kan komen. In het kader van de nieuwe col lectieve arbeidsovereenkomst in het kappersbedrijf kunnen de werk gevers eventueel dispensatie vra gen om f 20 boven het C.A.O.-loon te mogen betalen. Dit is meegedeeld door de heer J. Huis, voorzitter van de vakraad van het kappersbedrijf tijdens een te Utrecht gehouden persconfe rentie. KERKNIEUWS Gereformeerde studenten contra Synode KAMPEN, 25-11. Het studenten corps „Fides Quaerit Intellectum" te Kampen heeft na rijp beraad besloten zich aan te sluiten bij de Oecumenische Jeugdraad, om daardoor sympathie te betui gen met de Wereldraad van Ker ken. Zoals bekend, is de Synode van de Gereformeerde Kerken te gen de Wereldraad. De studenten distanciëren zich van de synodale uitspraak, omdat zij menen dat de binding die zij via de theologische Hogeschool aan deze kerken heb ben, niet impliceert, dat zij in het voetspoor van de ouderen moeten lopen. Ned. Herv. Kerk Beroepen te 's-Gravenhage als ziekenhuispredikant (vac. dr. M. van der Voet): J. J. P. Valeton, pred. wijkgemeente VII aldaar. Aangenomen het beroep van de Gen. Synode als pred. voor buiten- gew. werkzaamh. (seci*. Oecumeni sche Jeugdraad): kand. H. van An- del, Blaricum. Ger. Kerken Bedankt voor Dordrecht (vac. C. M. van der Loo): C. W. Vries, Deventer. Chr. Ger. Kerken Tweetal te Middelharnis; M. Baan, Dordrecht en J. C. van Ra vens waaij, Scheveningen. Volgens een rapport van de Britse raad voor het voorkomen van rheumatiek lijden 5.726.000 Britten aan deze ziekte. Tengevolge hiervan lijdt de Britse economie door verloren werkuren jaarlijks een verlies van tachtig miljoen pond (ruim 850 miljoen gulden). Ook verschrijvingen bij Zeeuwse provinciale diensten? MIDDELBURG, 25-11. De fractie- voorzitter van de P.v.d.A. in de Provinciale Staten van Zeeland, de heer L. P. van Oirschot, heeft vragen gesteld aan het provinciaal bestuur naar aanleiding van de kwestie Goes. Hij stelt Gedepu teerde Staten de vraag, of zij ken nis hebben genomen van de berich ten, volgens welke de oud-wethou der van Goes de heer J. J. van Melle in een vergadering van de Christelijk Historische' kiesvereni ging verklaard zou hebben, dat de zogenaamde verschrijvingen ook bij de provinciale diensten in Zee land worden toegepast. De heer van Oirschot vraagt voorts, of G.S. hierin aanleiding hebben gevonden een onderzoek in te stellen naar de juistheid en de nadere inhoud en of zij hierover Provinciale Staten nadere medede lingen kunnen doen.' Zeer waar schijnlijk zullen G.S. in de decem- bervergadering van Provinciale Staten antwoord op deze vragen geven. Het huwelijk van koning Boudewijn BRUSSEL, 25-11. 144.000 anjers, een geschenk van de Catalaanse vereniging van bloemenexporteurs, zal de Spaanse bijdrage zijn aan de luisterrijke versiering van de oude Sint-Goedelekerk in Brussel, waar op 15 december het huwelijk van koning Boudewijn en dona Fabiola zal worden ingezegend. In de dwarsbeuk en hoofdbeuk van het kerkgebouw zullen reusachtige vlaggen van alle Belgische provin cies neerhangen en het koor zal geheel bedekt zijn met granaat kleurig, met oud goud omzoomd fluweel. Tussen de pilaren, die eveneens met fluweel zullen wor den bekleed, zullen de grote wand tapijten van de Brusselse school worden opgehangen, die de ge schiedenis van het heilig sacrament illustreren en die tussen 1770 en 1785 werden geweven. Ook over het bruidstoilet van dona Fabiola zijn in Brussel en kele bijzonderheden bekend gewor den. Het toilet wordt vervaardigd door de Madrileense modist Balen- cia uit stof, die speciaal voor de toekomstige koningin van België is geweven in een te Barcelona in 1734 opgerichte zijdefabriek. De kleur wordt omschreven als die van „roomkleurig sergesatijn". Een Franse archeoloog, prof. Claude Schaeffer, heeft te Engomi, de hoofdstad van het oude vor stendom Alaisia in oost-Cyprus, belangrijke vondsten gedaan, zo meldt het departement voor oud heden te Nicosia. Ingezonden mededeling HET SMOKKELSCHIP „BRITTANNIA" 101. „Bega geen overijlde dwaasheden, Murphy!" snauwt Eén- Oog-Jack tegen de man, die zojuist om zijn pistolen geschreeuwd heeft. „De zaak is nog allerminst hopeloos. Het waren alleen Aram en Thomas, die mij achtervolgd hebben toen ik hierheen reed om jullie te waarschuwenDe bootsman heb ik van zijn paard kunnen schieten. Blijft dus alleen Aram over, die nu waarschijn lijk Londen al nadertAls we vlug zijn, kunnen we hem nog opvangen voor hij de stad bereikt!" „Akkoord!" gromt Murphy. „Smith, jij zorgt ervoor dat Aram d« stad niet levend binnenkomt! John en de dokter gaan met je mee. Intussen ga ik met Eén-Oog-Jack naar de „Brittannia". Als alles misloopt, zal Henry Sullivan in ieder geval zijn straf niet ontgaan!" En Aram, die in het vroege morgenuur de torens en daken van Londen in de verte ziet opdoemen, komt met elke stap die zijn paard doet, dichter bij de hinderlaag, waarin de muiters hem op wachten natuurlijk alléén d« echte van f 3,25, met 65 geld- zegels gekocht bij: Nieuwe Haven 7 Zierikzee Diversen: Uw kapper heeft een ruime keuze St. Nicolaasgeschenken! Iedere avond vanaf half zes: Patates frites. Het juiste adres: Dalebout, Markt, Oosterland. Iedere dag verse gebakken vis verkrijgbaar. J. Duinhouwer, vishandel, Haamstede, tel. 271. Algemene Boekhandel Lange Nobelstraat 1 4 Appelmarkt 2 Z I E R I K Z E E Koopt uw toiletartikelen bij uw kapper! R.S., Simplex, Pon en Burger; E.N.R.-rij wielen. - C. bij de Vaate, Sint Anthoniesdam, Zierikzee, tel. 2837. We hebben weer enige wonin gen te huur en te koop. Edel- schaap, beëdigd makelaar, tel. (01114) 578, Oosterland. Grote voorraad nieuwe rijwie len, in verschillende kleuren en prijzen. C. Bij de Vaate St.-Anthoniesdam, Zierikzee. U zoekt een Sint Nicolaas-sur- prise? Geeft uw vrouw of dochter 'n natuur-permanent! Kapsalons Murk, Havenplein, tel. 2767, Zierikzee. Uit onze St, Nicolaas-collectie rookartikelen kunt u weeer een ruime keus maken Verschillende nieuwe verpak kingen van Carl Upmann, Bal moral, Claassen sigaren zjjn weer ontvangen. Ook ontvingen wij nieuwe mo dellen Engelse pijpen en gas- aanstekers. Eist 'n goede voor lichting bij het kopen van een Pijp J. E. KRAKEEL Lange Nobelstraat - Zierikzee Alle maten kin derrij wielen uit voorraad leverbaar. - C. Bij de Vaate, St.-Anthonies dam, Zierikzee. Iedere dag verse schar, schol en kabeljauw. Vishandel W. K. Schot, St Domusstr., tel. 2374, Zierikzee. Aannemersbedrijf vraagt voor enkele avonden per week administratieve kracht voor loonadministratie en typewerk. Brieven onder no. 1342 aan het bureau van dit blad. SUCCESJES

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1960 | | pagina 6