„ZEVIBEL" VERGADERDE TE THOLEN Zeeuwse visserijschool dreigt voor provincie verloren te gaan Kwestie vergoedingen vaag en weinig hoopvol THOLEN, 26-11. In de zaterdag te Tholen onder grote belangstel ling gehouden jaarvergadering van „Zevibel", het overkoepelend or gaan, dat de belangen van alle tak ken van visserij in Zeeland verte genwoordigt en behartigt, stipte voorzitter A. S. F. Lockefeer uit Hulst de belangrijke aspecten aan, die zich voor de visserij ontplooien bij de verwezenlijking van de Euromarkt. Het verheugde hem dat de coöperatieve gedachte onder de vissers veld wint, maar hij betreur de de te geringe belangstelling voor de met zoveel moeite opgerichte Zeeuwse visserijschool. Wordt vol gend jaar het provinciaal subsidie ingetrokken als gevolg van die te geringe belangstelling, dan zou een prachtig iets voor Zeeland verlo ren gaan. Hij wist veel goeds te vertellen van de Deltawerken, maar voor de Zeeuwse visserij-wereld zijn de Deltawerken een onheil dat lang zaam maar zeker nadert. Reeds zijn de Arnemuidense vissers de eerste slachtoffers. De commissie ex ar tikel 8, Deltawet, de schadevergoe- dings-commissie, spreekt vaq een billijke vergoeding, maar wijst in tegrale schadevergoeding af. In het rapport waarin deze uit spraken nader zijn uitgewerkt, ttaan vele vraagtekens, alles is vaag en onzeker en zeker weinig hoopvol. Over de kwestie Arnemui- den werd door „Zevibel" reeds een bespreking gehouden met ir. Maris. Een vismijn in eigen beheer in Colijnsplaat zou een tegemoetko ming kunnen zijn in de schade die geleden wordt, doordat de toekom stige thuishaven Colijnsplaat ver der van zee afligt dan de tegen woordige thuishaven Veere. Dat de Herstelbank krediet wil verlenen aan getroffen vissers noemde spreker een halve maatre gel, de getroffen visser wil geen krediet en behoeft geen krediet. Hij heeft recht op schadevergoeding. De commissie ex artikel 8 Delta wet was naar het oordeel van spre ker te veel samengesteld uit amb tenaren; het bedrijfsleven komt er niet aan te pas. Nodig is dat het bedrijfsleven meer gaat meespelen en de heer Lockefeer achtte het op richten van een commissie uit het bedrijfsleven om de schadevergoe dingsnormen vast te stellen zeker op zijn plaats. Bij de „haerings" door minister Marijnen, eerst met het bedrijfsle ven en daarna met de schappen ge houden, werd naar spreker meende ten aanzien van de proeven in het Veerse Gat te eenzijdig de nadruk gelegd op het behoud van de mos selcultuur c.q. het bouwen van kunstmatige verwaterplaatsen voor I mosselen, waardoor de oesterbe- langen wat op de achtergrond raak ten. (Een opvatting die later werd bestreden). De Veere-gat proeven. De 10 miljoen die de proeven in het Veerse Gat zouden vergen wa ren zeker verantwoord in het licht van de vele miljoenen, die het ge hele Deltaplan zal vergen. Een dringend beroep deed spre ker tenslotte op de vele aanwezi gen hun organisatie te blijven steu nen en hun afgevaardigden het no dige vertrouwen te schenken. Door verhoogde inkomsten en lagere uitgaven kon burgemeester A. C. Willemsen, de penningmees ter van „Zevibel" zijn rekening af sluiten met een voordelig slot van f 6770,25, vermeerderd met het ba tig saldo van vorige jaren wordt dat f 10.177,64. De heer L. P. van Oorschot, Sta tenlid en oud vice-voorzitter van de vereniging werd tot ere-lid be noemd. Bij de rondvraag vroeg de heer H. Bom te Yerseke om de import van buitenlandse mosselen tegen te gaan, nu Nederland zelf nog over voldoende mosselen van uitsteken de kwaliteit beschikt. Waar alge meen sprake is van liberalisatie achtte de voorzitter dit onmogelijk. De Commissaris der Koningin in Zeeland, Jhr. mr. A. F. C. de Ca- sembroot en het Tweede Kamerlid de heer D. Kodde voerden beiden nog het woord, verder waren er leden van Ged. Staten en van Pro vinciale Staten, benevens vele pro minente figuren uit de visserijwe- leld en de wereld van de bedrijfs- schappen. Op de zeer interessante lezing van dr. P. Korringa, de rijksbioloog van het Instituut voor Visserij-on derzoek te IJmuiden over de mos selcultuur komen wij nader terug. Na het huishoudelijk gedeelte volgde een officiële ontvangst op het stadhuis te Tholen, waarbij burgemeester mr. A. J. van der Hoeven het woord voerde. Na deze ontvangst werd de dag besloten met een uitstekende kof fiemaaltijd, waarbij oesters en mos selen als hors d'oeuvre werden ge serveerd, die bijzonder veel aftrek vonden. Gastheer was hierbij de heer J. H. Bal, directeur van de oestermaatschappij „Bona Fides", vice-voorzitter van „Zevibel". VOORLOPIG BENOEMD Secretarissen en ontvangers op Schouwen-Duiveland MIDDELBURG, 26-11. Teneinde het administratieve apparaat in de nieuwe gemeenten op Schouwen- Duiveland, na 1 januari 1961 on middellijk in gang te zetten, is het college van G.S. van Zeeland over gegaan tot de voorlopige be noeming van secretarissen en ont vangers in de vier nieuwe gemeen ten. De raden kunnen straks zelf een beslissing nemen of zjj deze benoemingen definitief willen ma ken of er wijzigingen in wensen aan te brengen. Voor de gemeente Westerschou- wen werd tot secretaris benoemd de heer G. A. Haringman, thans secretaris-ontvanger van de ge meente Noordwelle en secretaris van Serooskerke Ontvanger in Westerschouwen wordt de heer J. W. de Jonge, thans secretaris van Renesse en ontvanger van Elle- meet. Voor de gemeente Miden-Schou- wen werd tot secretaris benoemd de heer L F. van Wijck, thans secretaris van Ellemeet en Eiker zee. Tot ontvanger van de nieuwe gemeente werd benoemd de heer P. M. v. d. Berge, thans secretaris der gemeente Duivendijke en ont vanger van de gemeenten Duiven dijke en Eikerzee. Voor de gemeente Brouwersha ven werd tot secretaris benoemd de heer A. A. Gunst, thans secre taris der gemeente Brouwershaven Tot ontvanger in de nieuwe ge meente werd benoemd de heer J. AANBESTEDINGEN Het onderhouden der provinciale wegen De hoofdingenieur-directeur van de Prov. waterstaat in Zeeland heeft vrijdag aanbesteed; het on derhouden van de provinciale we gen met bijbehorende werken ge durende het jaar 1961, in vier per celen. lste perceel: wegen op Schou wen-Duiveland. Inschrijvers hier voor waren: P. de Jonge, Renesse f 108.650; M. v. d. Velde, Bruinisse f 108.550; Fa. A. W. Wandel, Nieu- werkerk f 107.800; D. Rentier, Noordgouwe f 107.524. 2de perceel; wegen op Tholen: Gebrs. Moerland, Sint Annaland f 102.500; A. C. v. d. Werf, Scher- penisse f 101.750; Fa. W. van Vos sen, Sint*Annaland f 101.000; J. Vos, Tholen f 94.000; J. van Vossen, St. Annaland f 93.047. J. Schot, thans ontvanger te Drei- schor. Voor de gemeente Duiveland tenslotte werd benoemd tot secre taris de heer L. M. Steketee veri- fikateur van gemeentefinanciën te Bruinisse en tot ontvanger de heer R. Doornenbal, thans secretaris- ontvanger in de gemeente Ouwer- kerk. Willem de Zwijgerraam in Oude kerk te Delft DELFT, 25-11. In aanwezigheid van vele genodigden, onder wie H. M. de Koningin, heeft in de oude kerk te Delft de overdracht aan de kerkvoogdij der Neder landse Hervormde gemeente plaats gehad van het Willem de Zwijger- raam, dat geschonken werd door mevrouw A. H E. M. Philips-de Jong uit Eindhoven, weduwe van de in 1951 overleden industrieel dr A. F. Philips. De overdracht van dit raam, dat ontworpen en uitge voerd is door de glazenier Joep Ni colas, geschiedde door de schenk ster. Namens de kerkvoogdij werd het aanvaard door de president kerkvoogd dr. ir. P. Dingemans. Medische verzorging in Kongo gering BRAZZAVILLE, 26-11. In geheel Kongo bevinden zich thans nog 297 artsen, dat wil zeggen er is een arts op elke 45.000 inwoners, aldus beeft Raoul Follereau, een deskun dige op het gebied van de lepra bestrijding na een bezoek aan Kon go meegedeeld. De volksgezondheid in Kongo is in ernstig gevaar en het uitbreken van een epidemie zou tragische ge volgen kunnen hebben, aldus Fol lereau. Voor 260.000 leprozen zijn thans nog slechts drio behande lingscentra. Scheepvaartberichten Asterope, 26-11 te IJmuiden. Esso Nederland (t.), 26-11 van Mena Al Ahmadi. Gaasterland, 25-11 van Punto Ale- gre naar Rio Grande, 27-11 te Itajai. Kenia (t.), 24-11 van Singapore naar Perzische Golf. Sarangan, 26-11 van Port Elizabeth naar Durban. STAD EN PROVINCIE ELLEMEET Bezoek Sint Nicolaas Wij vernemen dat Sint Nicolaas op maandag 5 december a s. de leerlingen van de o.l.-school in de noodschool een bezoek zal brengen De oudercommissie is volop in de weer het kinderfeest tot een suc ces te maken. NIEITWERKERK Geslaagde uitvoering korfbalvereniging D.S.S. De korfbalvereniging „D.S.S alhier gaf in „Ons Dorpshuis" haar jaarlijkse uitvoering. De voorzitter de heer J. Buysse .opende de bij eenkomst met een welkom tot de burgemeester en de vele aanwe zigen, waaronder ook vertegen woordigers van zusterverenigingen Het was hem een genoegen een talrijk publiek te mogen verwel komen, ondanks de slechte weers omstandigheden. Vorige jaren werd altijd een uit voering verzorgd met eigen-krach ten, doch door verschillende om standigheden konden de leden geen tijd vinden om weken lang te repeteren. Vandaar dat reeds ver leden jaar is begonnen de mede werking te vragen van een gezel schap uit Bergen op Zoom Dit is zo goed bevallen, dat men besloot in die geest verder te gaan Voor dit jaar was men geslaagd de to neelgroep „L. J. G." te Zierikzee een avond te kunnen charteren. Dit gezelschap gaf een opvoering van het toneelstuk „De Heksen ketel" welk stuk reeds veel succes heeft geoogst. Verder deelde de voorzitter mede dat D.S.S. zich als sportvereniging in een groot aantal leden en dona teurs mag verheugen. Er is be langstelling voor de korfbal en dit verwacht hij ook voor de micro korfbal. Toen daarna het doek open ging stond op het toneel de Ille klas van de afdeling opgesteld welke in haar afdeling in het afgelopen jaar het kampioenschap heeft be haald. Deze groep mocht een har telijke ovatie in ontvangst nemen Hierna was het woord aan het to neelgezelschap. Het stuk dat reeds bij een vorige uitvoering volledig werd beschre ven werd keurig en vlot gespeeld. De speelsters en spelers waren on der de regie van de heer L. van Vessem goed in hun diverse rollen. In de pauze werd een verloting gehouden ten bate van de kas. Voor deze verloting waren ver schillende prijzen geschonken, waarvoor de voorzitter de milde gevers de dank der vereniging bracht. Aan het einde van de zeer ge slaagde uitvoering dankte de Y9or- zitter de leden van de toneelgroep voor hun keurig spel. Hierna volgde een gezellig bal. HAAMSTEDE Leerlingen fruit-vakschool naar veiling te Rotterdam HAAMSTEDE, 25-11. De leerlin- gen van de Fruitteelt-vakschool te Haamstede maakten vorige week een excursie naar de veiling der Zuid-Hollandse Eilanden te Rotter dam. Direct trok de enorme neerzet- hal die geheel met fruit was ge vuld, de aandacht. Al spoedig had den de leerlingen de door de kwe kers uit Schouwen aangevoerde partijen gevonden en de kavelnum mers werden genoteerd. Met deze nummers gewapend werd plaats genomen bij „de klok", waarop ge zien kon worden hoe hoog de prij zen liepen. Deze waren behoorlijk te noemen. Onder leiding van de directeur, de heer Hogewoning, werden de andere gebouwen bezocht, waarbij de voorverpakking van groentes voor de firma Albert Heijn de volle belangstelling had. Ook de sprui- tensortering die de laatste dagen opliep tot 4000 kg. per dag, werd bekeken ofschoon hier nog be proefd wordt welke machine de beste is. Natuurlijk werd de cen trale fruitsortering niet vergeten. Door bemiddeling van de direc teur kon ook een kijkje worden ge nomen in de enorme diepvrieskluis van de firma Kloosterboer, bestaan de uit 16 cellen van 1000 m3. elk. Een dergelijke cel kan 20.000 ge dachte schapen bevatten. Diep ge vroren frambozen en zwarte bes sen werden bekeken bij een tem peratuur van 20° C. onder nul. Re den te meer om weer snel de bui tenlucht op te zoeken. Wanneer de bessen weer aan de buitenlucht worden toevertrouwd worden ze eerst gepoetst. Ook de koelhuizen, waarin zeer veel peren waren neergezet, wer den bekeken, waarbij bleek, dat de peren van goede kwaliteit waren. Onder deskundige leiding van de chauffeur van v. Oeveren's Carbe- drijf, de heer Smit, werd een rond rit gemaakt door het Botlekgebied, met als einddoel de werven van Verolme. Het was een zeer leer zame dag, waarbij naast de in spanning ook de ontspanning niet werd vergeten. ELKERZEE „Kruis en Munt" Gelijk bekend wordt bij gele genheid van het 60-jarig bestaan van „Het Groene Kruis" een gro te nationale actie gevoerd, onder het motto: „Kruis en Munt". De loten zijn alhier behalve bij de wijkverpleegsters, verkrijgbaar bij de winkeliers te Scharendijke, Ei kerzee en Ellemeet. RENESSE „Op Drift" bracht - ,,'n Huis vol herrie" Met het opvoeren van de klucht in drie bedrijven ,,'n Huis vol her rie" van .Stephens en Linton open de zaterdagavond in het Dorpshuis de toneelafdeling van de Culturele vereniging „Op Drift" haar win- terprogramma. Ondanks de min der gunstige weersgesteldheid kon de voorzitter van de culturele ver eniging de heer J. M de Nooijer een praktisch geheel gevulde zaal een hartelijk woord van welkom toe roepen. De voorzitter deelde de aanwezigen mede dat de heer P. Minderhout zich deze zomer heeft teruggetrokken als regisseur van „Op Drift". In plaats hiervan is nu benoemd de heer J. H Blom die hij veel succes toewenste in de toekomst. De heer Minderhout bracht hij ook dank voor het zeer verdienstelijk werk dat hij voor „Op Drift" heeft verricht; Hierna kwamen de tonelisten aan het woord die op vlotte en vaardige wijze het stuk wisten te vertolken De aanwezigen hebben zich naar hartelust met deze klucht weten te amuseren, ,,'n Huis vol herrie" was gebaseerd op het reeds oude thema van de schoonmoeder, die oorzaak was van de zotste verwikkelingen welke de harmonie in het huis van de schoonzoon nu niet bepaald be vorderde. Na een waar labyrint van gebeurtenissen kwam aan het slot (natuurlijk) alles weer op zijn pootjes terecht. Voor hun presta ties werden de tonelisten aan het slot met een spontaan applaus door de aanwezigen beloond Mede Dorpshuis een avond zal worden verzorgd, waaraan Pim Jacobs zijn medewerking zal verlenen. Hij deed een beroep op de aanwezigen in grote getale aanwezig te zijn daar deze avond moet slagen wil het contact met de Z.V.U blijven voortbestaan. BRUINISSE De te Bruinisse gehouden col lecte voor de zending (najaarscol lecte) bracht f 502,60 op. BROUWERSHAVEN Vergadering Plattelandsvrouwen Voor een aandachtig luisterend gehoor hield mevr. G. J. van Sta- pele-Manoth uit Steenwijk een le zing over het onderwerp: „Is oud worden de moeit waard?" Nu de mens gemiddeld een steeds hogere leeftijd gaat bereiken, is het noodzakelijk om onze gedachte te laten gaan over de manier waarop wij onze „oude dag" zullen doorbrengen. Reeds tijdig moeten wij ons voorbereiden op de ouderdom en de sprong durven nemen naar de nieuwe bestemming. De verschijn selen van de ouderdom moeten we moedig onder de ogen zien. Wan neer onze lichamelijke krachten afnemen, ons geheugen en geest kracht verminderen moeten wij proberen nieuwe mogelijkheden te vinden en ons afvragen: „Wat kan ik met m'n vrije tijd nog voor de gemeenschap doen?" Door op de goede manier met namens de aanwezigen sprak de jonge mensen om te gaan, interesse heer J. M. de Nooijer tot de tone listen woorden van dank voor de aangename avond, die zij de aan wezigen hadden bezorgd waarbij hij aan de regisseur een enveloppe met inhoud overhandigde. Ten slotte deelde de heer Nooijer mede dat in samenwerking met de Z.V. U. op 14 december a.s. in het in de ander te houden, onze be langstelling zo veelzijdig mogelijk te doen zijn, zullen we wellicht nog onontdekte mogelijkheden en gaven blijken te bezitten. Indien we die voor onszelf en onze omge ving ten nutte kunnen maken, dan zal het zeker „de moeite waard zijn om oud te worden". Kritiek in raad van Ellemeet op uitbreiding Beatrixsckool Beduchtheid voor verloop der bevolking De raad van Ellemeet kwam za terdagmorgen in openbare vergade ring bijeen, onder voorzitterschap van wethouder J. M. Dalebout, waarnemend burgemeester. Allereerst wordt overgegaan tot beëdiging van het in de vorige raadsvergadering toegelaten raads lid de heer S. Boot. De voorzitter feliciteert de heer Boot met zijn lidmaatschap van de raad en hoopt dat hij in de korte tijd, dat de gemeente Ellemeet nog zelfstandig zal zijn, de belangen der gemeente op de juiste wijze zal behartigen. Onder de ingekomen stukken be vindt zich het bericht, dat de ge- meentereking over 1958 door G.S. van Zeeland zonder opmerkingen is vastgesteld. Genoemd college bericht verder, dat voor 1960 niet gerekend dient te worden op verhoging van de al gemene uitkering uit het gemeen tefonds, aangezien in 1960 geen lasten meer zullen voortvloeien uit de toe te delen wegen. De voorzitter deelt verder mede, dat door G.S. van Zeeland voor de gemeente Middenschouwen per 1 januari 1961 hebben benoemd tot tijdelijk secretaris de heer L. F. van Wijck en tot tijdelijk ontvan ger de heer P. M. van den Berge. De voorzitter wenst de heer van Wijck, gemeentesecetaris geluk met deze benoeming, waarbij de overi ge raadsleden zich aansluiten. De heer van Wijck zegt dank voor deze felicitaties. De raad neemt kennis van de door de directeur van de Centrale Dienst Noord-Zeeland overgelegde rapporten over reorganisatie van deze dienst. Aangezien over de sta tus van de dienst door de raden der nieuwe gemeenten een beslis sing zal worden genomen, wordt besloten hierover verder geen be spreking te voeren. Wethouder de Jonge brengt ver slag uit over de door hem bijge woonde vergadering van de raad van advies van het Rode Kruis Zie kenhuis te Zierikzee. De Beatrix-school. Weth. de Jonge doet ook mede delingen over de vergadering van het algemeen bestuur van de Bea trix-school te Zierikzee. De raad spreekt er zijn verba zing over uit, dat de bouw van een rijwielbergplaats is geraamd op f 22.000. Het schijnt, dat hier wel iets te gemakkelijk wordt gedacht over de besteding van overheids gelden. Vervolgens wordt kennis geno men van de rekening over 1959 en de begroting voor 1961 van de dis- trictsschoolartsendienst. De heer Korsman brengt verslag uit over de door hem op 24 novem ber jl. bijgewoonde algemene ver- adering van de Centrale Werk plaats Schouwen-Duiveland. Op deze vergadering werd kennis ge nomen van de plannen tot bouw van een nieuwe werkplaats. De heer Gast vraagt zich af, gezien de grote investeringen voor de Bea- trixschool en de Werkplaats of men soms verwacht, dat de bevolking van Schouwen-Duiveland in de toe komst zal toenemen. In enkele dor pen zijn er nu reeds scholen, welke nog niet voor de helft bezet zijn met leerlingen. Spreker verwacht dat het bevolkingsverloop in de toekomst nog gröter zal worden, zodat men bij te verrichten inves teringen dit verloop wel terdege onder ogen mag zien. De toegezonden stukken van de regionale brandweer westelijk Schouwen, t.w. de ontwerp-reke- ningen over 1958 en 1959 worden voor kennisgeving aangenomen. De voorzitter brengt verslag uit over de vergadering van het alge meen bestuur der Stichting Rust huizen Westelijk Schouwen te Haamstede. In verband met de gro te tekorten van het rusthuis over vorige jaren dienen de pensionprij- zen te worden verhoogd en wel voor personen, die voor rekening van de diensten voor maatschappe lijke zorg of diaconieën zijn opge nomen met f 60 per maand en voor de overige personen met f 15 (te genwoordige bewoners) per maand. De belanghebbende gemeenten en diaconieën zullen op deze wijze meewerken aan de sanering van de financiën van het rusthuis. De voorzitter deelt mede, dat op 1 december a.s. een algemene ver gadering zal worden gehouden van de Vleeskeuringsdienst voor Schou wen-Duiveland. Wethouder de Jon ge zal de gemeente vertegenwoor digen. Instandhouding o.l.-school. Op voorstel van b. en w. besluit de raad om voor de jaren 1961 t.m. 1963 de o.l.-school te Ellemeet weer in stand te houden, zulks overeen komstig artikel 22bis der lager on derwijswet 1920. Vervolgens komt in behandeling de begroting voor 1961 van het bur gerlijk armbestuur van Ellemeet. Na toelichting der cijfers door de secretaris besluit de raad tot goed keuring van deze begroting. Op verzoek van Ged. Staten van Zeeland besluit de raad tot intrek king van de in de vorige vergade ring vastgestelde verordening op de heffing van een rioolbelasting. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND DEN HAAG. Het twaalfjarige meisje Petronella Kanters uit Den Haag is door een vrachtauto over reden en gedood. Zij reed op de fiets. Het zesjarige meisje E. M. B., dat bij haar achterop zat werd met onbekend letsel naar het ziekenhuis aan de Zuidwal vervoerd. HAARLEM. De 20-jarige Haar lemmer R. G. Mol, die op een bromfiets reed op de Kinderhuis- vest in Haarlem en al rijdende be zig was zijn licht te herstellen, week daarbij uit naar de linkerweghelft. Hij botste tegen een autobus van x de Noord-Zuidhollandse Vervoer- zaterdagmiddag thuis tegen Goes I maatschappij. De bus-chauffeur zag de bromfietser naderen en remde. Zijn voertuig stond stil toen de bromfiets er aan de voorzijde tegenop botste. Zwaar gewond is de jongeman naar het „St. Elisa beth Gasthuis" vervoerd, waar hij kort na aankomst overleed. Slechts hier en daar een bul Verwachting tot dinsdagavond: Wisselende bewolking en slechts hier en daar een bui, voornamelijk in de kustprovincies; zwakke tot matige, in het noorden van het land tijdelijk krachtige wind uit westelijke richtingen; vannacht in het binnenland hier en daar mist en lichte vorst, morgen overdag ongeveer dezelfde temperatuur als vandaag. 29 nov. Zon op 8.22, onder 16.34. Maan op 15.14, onder 3.50. Volle maan: 3 dec. te 5.25. Hoogwaterstanden ZIERIKZEE: 29 nov. 0.15 v.m. 12.40 n.m. BROUWERSHAVEN: 29 nov. 12.12 n.m. n.m. Springtij: 5 dec. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 28-11. Het K.N.M.I. deelt mede: Gedurende het week einde verplaatste het zwaartepunt van het depressiegebied bij Ierland zich naar Scandinavië. Tegelijker tijd trok een krachtige rug van hogedruk van het westelijk, deel van de oceaan naar het oosten. Hij bereikte in de afgelopen flacht Ier land. Een restant van de oude de pressie bij Ierland en een storing die snel van de Azoren naar west- Europa was getrokken veroorzaak ten gisteren in ons land regen. Na het passeren ervan draaide de wind naar noord en begon koudere lucht ons land binnen te stromen. De in vloed van de rug had tot gevolg dat de bevolking afnam, zodat de temperatuur vanmorgen vroeg in het binnenland tot dicht bij het vriespunt daalde. De rug van hoge druk zal de komende 24 uur ons land passeren, waarbij ook in de komende nacht weer temperaturen, om het vriespunt zullen voorkomen. Over de oceaan beweegt een vol gend front behorende bij een diepe depressie bij de zuidpunt van Groenland naar de Britse eilanden. Het bijbehorende regengebied zal waarschijnlijk echter niet voor morgenavond ons land kunnen be reiken. Ons land blijft nog in de koude lucht, waarin opklaringen voorkomen maar waarin zich voornamelijk in de kustprovincies hier en daar een bui kan ontwik kelen. SPORT ZAALVOETBAL LYCEUM B 5 kampioen Vrijdagmiddag werden de laatste zaal voetbalwedstrijden gespeeld. Gestart werd met de strijd tussen de kampioen van poule B 2b en B5 (2e). Na een spannende wed strijd werd het een benauwde 3-2 zege voor B5. Daarna kwam de fi nale tussen B5 (le) en B4, dat met één invaller speelde. Reeds snel kwam B'4 door de Feiter met 1-0 voor. Lakké maakte gelijk, waarna Dijke met maar liefst 5 doel punten B4 op de knieèn èn B5 het kampioenschap van poule A bracht. De wedstrijd tussen de beide kampioenen 2b en B5 werd een ge- makelijke zege voor B5 Met 7-1 ging 2b ten onder, waarbij opge merkt, dat het enige 2b doelpunt door een der B5-spelers in eigen doel werd gescoord. De opstelling van de kampioensploegen was als volgt: W. Lakké (aanv.), H. Hage (doel), J. v. Dijke en J. Goedege- buure. 2b: J. v. d. Heuvel (aanv P. v. d. Hulle (doel), R. Huneman en H. Verschuur. VOETBAL le klas: Tern. Boys-Kapelle 8-1. SCHAKEN Zierikzee I-Goes I 4H-514 In de le klase voor de Zeeuwse schaakbond speelde Zierikzee I SCHIPHOL. Op de luchthaven Schiphol zijn twee employé's in hun auto's met zoveel kracht op el kaar gebotst, dat beide wagens zwaar beschadigd werden en de bestuurders alle twee door de K.L. M.-gezondheidsdienst naar het Wil- helminagasthuis te Amsterdam moesten worden overgebracht. De heer J. de Boer uit Amstelveen1 werd daar met een dubbele sche- delbasisfraktuur en de heer B. Penha, eveneens woonachtig in Amstelveen, met een zware her senschudding en hoofdwonden ter verpleging opgenomen. Ondanks het feit dat Goes met 1 speler minder aan de borden plaatsnam en daardoor al 1 winst punt cadeau gaf wisten de leden toch de overwinning uit het vuur te slepen. Hieronder volgen de persoonlijke resultaten. J. J. v. d Ende-J de Lange 1-0 Ir. J. J. Elzerman-P. Duvekot 1-0 M. G. Enslin-A. J. C Nordlohne 0-1 A. J. Scheele-L. C. Pieterse 0-1 A. J. Hendrikse-P. Vald 0-1 C. Nolet-J de Knijper 0-1 P. C. Tak- K Flipse %-Vè H E. S. Sinck-G. W. Saaman 1-0 O. E. Vleeshouwer- B. v. d Holst 0-1 R. Huneman-J. Kegge 1-0 (niet opgekomen) LEIDEN. Op 54-jarige leeftijd is overleden prof. dr. T. H. Milo, sinds 1946 gewoon hoogleraar aan de rijksuniversiteit te Leiden in de geschiedenis van de overzeese ge biedsdelen en van het zeewezen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1960 | | pagina 2