Gemeenteraad van Renesse ever opheffing Centrale Dienst Noord-Zeeland Zó heerlijk en zó handig HEINZ® Kritiek op sportvereniging Nieuw aan te leggen zeeweg krijgt naam „Jan van Renesseweg" RENESSE, 23-11. Onder voor zitterschap van burgemeester mr. G. F. Lunsingh Tonckens kwam de ze week de gemeenteraad van Re nesse in openbare zitting bijeen. Wegens ziekte was weth. J. Pad mos verhinderd deze zitting bij te wonen. Goedgekeurd door G S. werd de 7e en 12e begrotingswijziging 1960 alsmede de begroting 1960 van de Stichting Dorpshuis. Eveneens werd goedgekeurd de aankoop van een perceel grond van de heer W. Hoogerhuis met de aantekening dat de prijs van f 5 per vierkante meter wel wat aan de hoge kant is. Hierna kwam in behandeling de mogelijke opzet van aparte dien sten inplaats van de Centr. Dienst Noord-Zeeland. De voorzitter deel de mede dat de commissie van toe zicht in de op 1 oktober jl. gehou den vergadering aan de directeur de heer A. J. Argelo heeft gevraagd de verandering van de dienst te bezien en hier rapport over uit te brengen, wat inmiddels is versche nen. Hierbij is intussen de moge lijkheid gekomen dat de heer Ar gelo met ingang van 1 januari a.s. geplaatst kan worden bij een an dere dienst. Daar deze dienst min der betaalt dan het huidige salaris van de heer Argelo is, zouden de gemeenten dit verschil moeten bij passen. De voorzitter zegt dat dit in elk geval voordeliger is dan wanneer de Centrale Dienst wordt opgeheven en de directeur wacht geld moet worden uitbetaald. Een beslissing is nog niet gevallen maar wordt aangehouden tot de eerst volgende vergadering. De heer Goossens vraagt wat het verschil in salaris dan wel is, maar dit is de voorzitter niet bekend. Voor de nieuwe gemeente Westerschouwen achtte dhr. Goossens het rapport van de heer Argelo wel aanvaard baar, maar voor de gemeente Mid- denschouwen zeker niet. De heer Goossens vraagt of de nieuwe be trekking van de heer Argelo zal duren tot aan zijn pensioengerech tigde leeftijd. De voorzitter zegt dat dit hem niet bekend is. Wel is hij de mening toegedaan dat voor wat Schouwen-Duiveland betreft de Centrale Dienst niet kan worden gemist daar de tijd dat bv. een dorpstimmerman voor opzichter gaat spelen voorbij is. Uittreding Tholen De heer Goossens merkt nog op dat wanneer Tholen uit de Centrale Dienst treedt (waar sprake van is) de kosten van f 2,50 per inwoner nog aanmerkelijk zullen worden opgevoerd. De voorzitter acht het beter dat de nieuwe raad straks zich hierover uitspreekt. Als de nieuwe functie van de heer Argelo per 1 januari a s. ingaat klopt dit toch niet met elkaar, aldus de heer Goossens. Van GS. is bericht ontvangen dat het niet akkoord gaat met de verkoop van enige percelen grond aan de Stichting Renesse voor f 0,04 per vierkante meter. Door b. en w. wordt nu voorgesteld de prijs voor de grond bij de voorma lige vuilnisbelt te bepalen op f 0,10 en die van de Hoogenboompolder op f 1,10. De heer Goossens vraagt of op deze laatste grond nog een bedrijfswoning moet worden ge bouwd. De voorzitter deelt mede dat dit is komen te vervallen. Aan de Culturele Vereniging werd een subsidie toegekend voor de avonden welke het in 1959 en 1960 heeft gegeven in samenwer king met de Z.V.U. De hiervoor toegekende bedragen zijn f 65 en f 74,50. Door dc raad werd besloten de nieuw aan te leggen weg naar zee westelijk van de Mooi weg, de naam te geven van Jan van Renes seweg. De voorzitter deelt mee, dat deze weg zal beginnen bij het Dorpshuis. De heer Goossens vraagt wat nu de bedoeling is met het Wallen- weegje en of de aansluiting Dorps- huis-Capelweg in het zelfde plan is opgenomen. De voorzitter ant woordt hierop dat het eerste ge deelte van het Wallenweegje een zijweg zal worden van de Jan van Renesseweg terwijl de verbinding Dorpshuis-Capelweg niet in het zelfde bestek is opgenomen, maar wel tegelijkertijd zal worden aan besteed. De heer Westhoeve had liever gezien dat de Jan van Re nesseweg zijn oorsprong had ge vonden aan het begin van het Wal- lenweegje. Voor wat de beplanting daar betreft ziet hij deze metter tijd, als er nog meer wordt ge bouwd, toch verdwijnen. De heer Beije vraagt of het Wal- lenweegje nu in zijn geheel zal worden verhard. Geantwoord wordt dat dit alleen zal geschieden bij het gedeelte vanaf de Hoge- zoom tot aan de aansluiting op de Jan van Renesseweg. Op voorstel van B. en W. werd mej. S. E. Cij fer benoemd tot hoofdleidster van de kleuterschool. Momenteel is mej. Cijfer nog hoofdleidster als personeelslid van de Stichting. Te gen enige begrotingswijzigingen 1960, f 500. voor beplanting van het dorpsplein, f 1500. voor in standhouding schoolgebouwen en f 30. subsidie aan de vereniging voor Veilig Verkeer voor de .ge houden verkeersdag maakt de raad geen bezwaar. Erfpachtovereenkomst met de „Stichting Moermond" Op voorstel van B. en W. gaat de raad accoord met het sluiten van een erfpachtovereenkomst met de „Stichting Moermond" t.a.v. de grond voor het sportterrein voor f 1,per jaar. Deze erfpachtover eenkomst is bindend gedurende 50 jaar. Gedurende de gehele duur zal het terrein als sportterrein moeten worden onderhouden waarbij de gebruikers van Moer mond steeds het recht voorbehou den het te gebruiken. Alle zaken zijn voor rekening van de erfpach ter zoals afscheiding en onderhoud De heer Goossens uit de vrees dat bij intensief gebruik de grasmat zeer veel te lijden zal hebben. De voorzitter zegt, dat in dit geval de Stichting de schade zal vergoe den. De heer Beije vraagt of de beplanting ook onder het onder houd valt, wat bevestigend wordt beantwoord. Op een vraag van de heer Goossens deelt de voorzitter mede, dat het gebruik van de plaatselijke vereniging geregeld moet worden tussen gemeente en stichting. Verder behoudt de stich ting zich het recht voor na 50 jaar de erfpachtovereenkomst niet te verlengen waarbij het de opstal len tegen taxatieprijs kan overne men. De heer Westhoeve zegt te hebben vernomen ,dat de egalisa tie van het terrein nog niet is zo als dit moest zijn. De oplevering is nog niet bepaald, maar voor die tijd zal de Ned. Heide-Mij. dit nog ter hand nemen. De voorzitter zegt teleurgestld te zijn door de houding die de leden van de sportvereniging bij de bouw van het kleedlokaal aan de dag hebben gelegd. Het is een er gerlijke zaak beneden elk peil. Hadden b. en w. dit kunnen voor zien, dan was men nimmer tot schenking van het kleedlokaal overgegaan. Gedurende vele jaren heeft men geklaagd over de mise rabele toestand van het terrein, maar nu de overheid vele duizen den guldens aan één nieuw terrein ten koste legt, neemt men niet eens de moeite zich in te spannen voor de bouw van het kleedlokaal dat gratis beschikbaar wordt gesteld. Hoewel hij niet volledig met de gang van zaken op de hoogte is, vraagt de heer Goossens zich af of het wel aan de leden ligt of soms aan de commissie die dit zou organiseren. De heer Verboom noemt het een betreurenswaardige toestand, te meer daar hij er wetende van is dat er leden van de sportvereni ging zijn die zich voor de volle 100 procent hebben ingezet bij de bouw Wachthuisje voor buspassagiers Als volgende punt wordt in be handeling genomen de bouw van een wachthuisje voor de buspas sagiers op het dorpsplein. Door architect L. Beije, te Veere, is hier voor een plan gemaakt, dat door b .en w. aanvaardbaar werd ge acht. De bouwkosten hiervan le veren echter een groot probleem op. Op de begroting is hiervoor f 1500,- geplaatst, maar na prijs opgaaf door de firma Braber, Dor reman en Lemsom bleek de bouw op f 3788 te komen. Architect Beije is toen in overleg met de desbe treffende firma gaan bezuinigen, waarbij men op een prijs kwam van f 2660, waarbij nog f 470,- ar- chitectkosten komen. Besloten werd tot de bouw hiervan over te gaan. Het huisje zal 4.50 bij 2.50 meter groot zijn. EERSTE PROJEKT IN ZEEUWSE MEER Kortgene krijgt subsidie voor aan te leggen jachthaven KORTGENE, 23-11. In een van- avond in Kortgene gehouden open bare spoedeisende vergadering van de gemeenteraad heeft burgemees ter A .A. Schuit medegedeeld, dat van het ministerie van economi sche zaken bericht is ontvangen, dat het rijk 85 procent zal bijdra gen in de kosten voor de aan te leggen jachthaven te Kortgene, of wel een bedrag van circa f250.000. Deze haven is het eerste objekt in het Zeeuwse meer, waarvoor van overheidswege een subsidie wordt verstrekt. Voorts was er een aanvraag bin nengekomen voor de bouw van een fabriek voor visafvalproduk- ten te Colijnsplaat (gem. Kortgene) Ook heeft een aantal vissers de wens te kennen gegeven in Colijns plaat te willen komen wonen na In Tunesië, waar sinds mei geen neerslag is gevallen, is eindelijk de regen gekomen, waarom weken lang gebeden is. De olijfoogst werd door de voortdurende droogte in ernstige mate bedreigd. de gereedkoming van de vissers haven. Verder zal in Kortgene een pension worden gebouwd, waar voor de gemeenteraad deze avond besloot tijdige rente en aflossing te garanderen voor een aan te gane geldlening van f 500.000.-. Ingezonden mededeling SMULMENU HEINZ Smulmenu's zijn Snelmenu's: WITTE BONEN ln verrukkelijke TOMATENSAUS 0.79 MACARONI in KAASSAUS 0.89 MACARONI met ham in KAASSAUS 1.10 SPAGHETTI in kruidige TOMATENSAUS 0.79 HORS D'OEUVRE SLA in MAYONAISE 1.15 en 0.69 Vele suggesties op het blik Graf als woonplaats SALAT1GA, midden-Java, 23-11. Een 75-jarige man in het dorp Sinoman hij Salatiga (midden-Java) is in zijn graf gaan wonen. Pak Sutoredjo had zijn kin deren vorige week een graf laten graven. Intussen baadde hij zich en kleedde hij zich in witte lijkwaden. Daarna stapte hij zijn vers gedolven graf in, waarbo ven zijn kinderen een dak bouwden. Hij weigert naar buiten te komen, maar vol gens zijn verwanten schijnt hij het goed te maken; hij eet twee keer per dag. Politikus Sam de Wolff overleden AMSTERDAM, 24-11. Vanmor- gen is in zijn woonhuis in Amster dam, na een ziekte van enkele we ken, overleden de heer Salomon (Sam) de Wolff De heer de Wolff, die 82 jaar is geworden, werd op 13 augustus 1878 is Sneek geboren. Hij is een bekende persoonlijkheid geweest binnen de S.D.A.P. en de Partij van de Arbeid en maakte onder meer deel uit van het inmid dels opgeheven Sociaal Democra tisch Centrum van leden van de' Partij van de Arbeid. Peruaanse vogeleilanden overspoeld LIMA, 23-11. Vijf opzichters van de Guano-winningsinstallaties op de Lobos Afuera-eilanden, die zon dag j.l. door een vloedgolf zijn ge troffen, zijn woensdag na een tocht van drie nachten en twee dagen in een zwaar beschadigde motorboot in de haven van Pimen- tal, in Peru, aangekomen. De op zichters, die uitgeput en gewond waren, deelden mee, dat de eilan den, die tachtig kilometer van de noordkust van Peru zijn gelegen, door een dertig meter hoge vloed golf zijn geteisterd. Alle installa ties en de gehele voorraad guano werden verwoest. Honderdduizen den vogels, die op hun nesten za ten, zijn mogelijk verdronken. Volgens eerdere berichten zijn als gevolg van deze vloedgolf acht mensen omgekomen. Tweehonderd Indonesische oud strijders in Pladjoe, zuid-Sumatra, hebben uiting gegeven aan hun be reidheid om naar Nederlands Nw.- Guinea te worden gezonden. INTERNATIONALE SPORTONTMOETING MET PINKSTEREN Gemeente Zierikzee ontvangt groepen uit St. Hilaire en Hatfield ZIERIKZEE, 23-11. In samenwer king met de Sportraad, poogt de gemeente Zierikzee te komen tot 'n sport-driehoeksuitwisseling tus sen Zierikzee, de „jumelage"-stad St. Hllaire-du-Harcouët en de En gelse gemeente Hatfield. De „drie- landen-ontmoeting" zou plaats moeten vinden met Pinksteren, hetgeen betekent dat op en rond deze feestdagen sportgroepen uit Frankrijk en Engeland naar Zie rikzee komen. In totaal gaat het hier om een 80-tal personen. Uiteraard brengt de komst van een zo groot gezelschap de nodige problemen met zich mee, die hoofdzakelijk liggen in het vlak van de huisvesting. Het gemeente bestuur heeft zich dan ook met een schrijven tot een groot aantal families te Zierikzee gewend, met I het verzoek voor 1 december a.s. opgave te doen aan hoeveel per sonen, gedurende de feestdagen huisvesting kan worden verleend. Van de zijde van het gemeentebe- I stuur wordt er daarbij op gewezen, dat een vlot onderbrengen van de buitenlandse gasten maatstaf is voor het succes van dit - wat grootser opgezette - uitwisselings ingezonden mededeling E\ handen RIflM* ruw of schraal sL HAMEA GELEIESHU STAD EN PROVINCIE NIEUWERKERK De P.I.T.-collekte Te Nieuwerkerk bracht de lan delijke collecte voor het Prot. Int. Thuisfront op f 40,98. Een dank woord aan gevers(sters) en de col- lectantjes: Els Clarisse, Adri Fol- mer, Jopie Hanse, Nelly Heijboer, Adrie Rotte, Leni van Schelven, Willy Schoenmaker en Elly Stout- jesdijk. SEROOSKERKE SCOOTERRIJDER VERONGELUKT Ongeluk met dodelijke gevolgen onder Serooskerke Woensdagmorgen omstreeks 6.45 uur reed de heer M. -de Waaij, woonachtig te Kerkwerve, op weg naar zijn werk te Renesse, met zijn scooter, zeer waarschijnlijk ten ge volge van de dikke mist, op de Provinciale weg tussen Seroosker ke en Noordwelle ter hoogte van de boerderij van de heer Hanse, te gen een aldaar op de weg gepar keerde bietenwagen. Zwaargewond en buiten bewustzijn werd hij door de heer B. uit Zierikzee aangetrof fen die, met assistentie van ande ren, het slachtoffer bij de heer Hanse binnendroeg. Dokter H. J. Simons uit Renesse, die de eerste hulp verleende, liet de gewonde overbrengen naar het Rode Kruis- ziekenhuis te Zierikzee. Hoewel er nog operatief werd ingegrepen overleed het slachtoffer in de middaguren. De heer de Waaij was 28 jaar, gehuwd en vader van twee kinderen. BURGH/HAAMSTEDE Verschillende granaten gevonden Dinsdagmiddag vonden- spelende schoolkinderen in de buurt van de grote bunker aan de Pasenhil een granaat. Zeer wijselijk bleven ze van het stuk oorlogstuig af en waarschuwden de Rijkspolitie. Eveneens vonden kinderen een tweetal granaten op het strand te Westenschouwen, die door de zand- verplaatsingen van de afgelopen maanden tijdens stormweer waren blootgekomen. Ook de Rijkspolitie vond nog een granaat op 't strand, zodat in totaal 4 stuks liggen te wachten op definitieve opruiming door de Mijnopruimingsdienst. Een pluim verdienen de kinde ren die onmiddellijk de politie waarschuwden, inplaats van zelf te gaan. graven of er mee te gaan slepen. Het betrof hier allemaal Amerikaanse granaten, die tijdens het laatste oorlogsjaar van Noord- Beveland op Schouwen werden af gevuurd, z.g. blindgangers. HAAMSTEDE Dame door auto aangereden Woensdagmiddag omstreeks 5 uur werd mevr. A. v. D.-S. uit Burgh bij het per rijwiel verlaten van een der uitritten van het rusthuis „Duinoord" door een personenauto, bestuurd door de heer M. O. D te Haamstede, gegrepen. Met een her senschudding werd zij in bewuste loze toestand naar haar ouderlijk huis in Burgh vervoerd. Mevr. v. D. liet bij het uitrijden eerst een in de richting „Boslust" rijdende trac tor met landbouwwagen passeren, waarna ze overstak. Juist op dat moment naderde uit de richting „Boslust" de personenwagen met het vermelde gevolg. Het rijwiel werd volkomen vernield. Bij deze onoverzichtelijke uitrit ten is zeer goed uitkijken een eer ste vereiste, daar hier reeds ver schillende ongelukken plaats von den. De rijkspolitie heeft de zaak in onderzoek. plan. Op het stadhuis heeft men overigens goede hoop, dat deze zaak voor elkaar komt en dan zal zonder twijfel de gedachte van internationale verbroedering op nieuw een belangrijke stimulans krijgen. Gezet in het kader van de geprogrammeerde sportieve ont moetingen, kan deze uitwisseling ook voor Zierikzee slechts prettige gevolgen hebben. KERKNIEUWS Ger. Gem. in Nederland NIEUWERKERK. Zaterdagavond 26 november, 7 uur. ds. F. Mallan uit Veenendaal. Geref. Kerk - Bruinisse Tijdens de gehouden godsdienst oefening, waarin ds. Wielemaker afscheid van zijn gemeente nam i.v.m. zijn vertrek naar Nieuw Loosdrecht, is (door ons - Red), abusievelijk vermeld, dat ook ge sproken werd door een ouderling uit de nieuwe gemeente van de scheidende predikant. Het was evenwel zo dat ds. Wielemaker zelf de uit belangstelling overgekomen gemeenteleden uit Nieuw Loos drecht enkele woorden toevoegde, zoals onze correspondent ook oor spronkelijk meldde. SPORT Wedstrüden S.v. „W.I.K." afgelast In verband met het plotseling overlijden van de heer M. de Waaij, die bij een noodlottig ongeval om het leven kwam, zijn alle voor za terdag vastgestelde wedstrijden van de S.V. WIK, waarvan hij lid was, afgelast. SCHAKEN Zierikzeese schaakvereniging Uitslagen van de dinsdag gehou den wedstrijden van de Zierikzeese Schaakvereniging. P. C. Tak-A. J. Scheele 0-1; R. P. Hogertieijde-M. J. Enzlin 0-1; J. Pomper-J. J. v. d. Ende 0-1; C. J. M. Nolet-F. Nauta 1-0. DAMMEN Damvereniging „Zierikzee" Uitslagen Damvereniging Zierikzee J. Willemse-Jac. de Vrieze 2-0; J. P. Geleijnse-J. Kloet 2-0; J. C. Kos ter-A. Knuist 0-2; H. Kouijzer-J. Huijgens 2-0; K. B. Hogerland-Joh. Kostense afgebroken; M. Evers-P. Coppoolse 0-2. Scheepvaartberichten Kenia (t.), 23-11 te Singapore. Koratia (t.), 23-11 van Stanlow, 25-11 Thameshaven verwacht. Korenia (t.), 23-11 van Trinidad naar Dakar. Samarinda, 23-11 van Lissabon naar New York. Sarangan, 24-11 te Port Elizabeth. Wonogiri, 22-11 te New Orleans. Geslaagde filmavond C.N.V. De heer H. Beenhakker te Mid delburg heeft in het Ger. Jeugdge- bouw te Haamstede voor de Chr. Besturenbond Westelijk Schouwen van het C.N.V. gesproken over het onderwerp „Brood en Buurman". Het openingswoord tot de niet ge heel gevulde zaal werd gesproken door de heer Joh. v. d. Have. Na enige huishoudelijke mededelingen door de secretaris, de heer P. Sla ger, constateerde de heer Beenhak ker in zijn toespraak een toenemen de welvaart in ons land. Spr. zei dat het niet juist is als men zegt dat het C.N.V. een nieuwe loonre geling voorstaat en het materiële bezit afwijst. De heer Beenhakker achtte het een christenplicht hulp te bieden aan het één-derde deel van de wereldbevolking dat armoe de heeft. Hulp is noodzakelijk bij het in cultuur brengen van de ach tergebleven gebieden. Spr. achtte welvaart een doel op zichzelf maar geen middel om in het leven te blijven. Nadat gezongen was Gez. 112 1 en 2 gaf de heer J. Londema, chef afdeling voorlichting Stichting So ciaal Fonds Bouwnijverheid een toelichting op de film „Arbeid in de bouwnijverheid", waarbij spr. teruggreep in het verleden toen er nog geen sociale voorzieningen wa ren. De film gaf een uitstekend beeld van het administratieve werk in het grote gebouw in Amsterdam, waar alle wettelijke voorzieningen worden behandeld. Na een geanimeerde hersengym nastiek werd deze avond op de gebruikelijke wijze gesloten door de voorzitter, de heer v. d. Have. RENESSE Vrouwenvereniging organiseert verkoping Op vrijdag en zaterdag 25 en 26 november a.s houdt de vrouwen vereniging „Martha" te Renesse een verkoping van zelfvervaardigde handwerken, in het Dorpshuis. Er is een ruime keuze en de opbrengst van dc verkoping is bestemd voor een nog nader te bepalen onbaat zuchtig doel. Een en ander zal ze ker koopsters trekken. Aanhoudend zacht Verwachting tot vrijdagavond: Half- tot zwaarbewolkt met af en toe regen; matige tot krachtige en langs de kust tijdelijk krachtige tot harde wind tussen zuid en west. 'JW 25 nov. Zon op 8.16, onder 16.37. Maan op 13.29, onder Eerste kwartier: 25 nov. te 16.42. Hoogwaterstanden ZIERIKZEE: 25 nov. 7.26 Vhn. 20.18 n.m. BROUWERSHAVEN: 25 nov. 7.25 v.m. 19.53 n.m. Doodtij: 27 nov. HET WEEROVERZICHT DE BILT, 24-11. Op de oceaan handhaaft zich een vrij grote de pressie-activiteit. De depressie, die gisteren oP de oceaan halverwege Schotland en New-Foundland was gelegen, nadert nu langzaam de Britse eilanden. Randstoringen van deze depressie veroorzaken af en toe regen terwijl een krachtige zuidwestelijke wind voortdurend zachte lucht aanvoert. Ten noordwesten van de Azoren is een nieuwe actieve depressie tot ontwikkeling gekomen, die zich met de hoogtestroming de komende 24 uur in de richting van zuidwest Engeland verplaatst. Ingezonden mededeling Reumatiek Griep Migraine Menstruatiepijn Verkouden Hoofdpijn Spit TOGAL TOGAL TOGAL TOGAL TOGAL TOGAL TOGAL HELPT HELPT HELPT HELPT HELPT HELPT HELPT WINTERSWIJK. De oudste in woner van Winterswijk, de heer G. H. Stortelers, is 102 jaar geworden. Hij geniet nog een goede gezond heid. Dagelijks maakt hij een rond gang op het boerenbedrijf in de buurtschap 't Woold, waar hij ge boren en getogen is. Hij heeft nog een levendige belangstelling voor wat er op en om het erf te doen is. Tot voor kort verrichtte hij zelfs af en toe nog lichte werkzaamhe den op het bouwland. De V.N.-verzoeningscommissie voor Kongo, waarin de Afrikaanse staten zijn vertegenwoordigd, die troepen hebben afgestaan voor het militaire optreden der volkerenor ganisatie in Kongo, heeft haar ver trek naar Kongo voor de tweede maal in 24 uur uitgesteld. Dit ge schiedde nadat de Kongolese pre sident Kasavoeboe de commissie woensdagavond had toegesproken. Het is békend, dat deze er tegen is, dat de commissie in het huidige stadium Kongo gaat bezoeken. De Amerikaanse minister van financiën, R. Anderson, heeft met zijn Franse collega, W. Baumgart- ner, beraadslaagd over maatrege len om de financiële stabiliteit van het westen te bewaren. De Algemene Vergadering van de Verenigde Naties heeft woens dagochtend vroeg (Ned. tijd) be sloten de door Kasavoeboe voor gestelde delegatie bij de Verenig de Naties te aanvaarden. W etlioudersverkiezing in Goes GOES, 23-11. De gemeenteraad van Goes heeft vanavond na een rustige vergadering drie nieuwe wethouders gekozen. In de vaca ture van wethouder mr. H. B. Bou- man werd gekozen de heer J. S. Visscher, lid van de socialistische raadsfractie en voorzitter van de Raadscommissie ad. Loc. Wethou der J. J. van Melle werd vervangen door de heer A. G. Heijboer (C.H. Uen de heer J. H. Roose werd opgevolgd door mevrouw C. A. Griep-Duinker, lid van de V.V.D.- fractie. Allen werden met grote meerderheid gekozen. Met de uitslag van deze stemming blijven C.H.U. en P.v.d.A. vertegen woordigd in het college van B. en iW. In plaats van een Rooms Ka tholieke wethouder is nu echter eeri lid van de V.V.D. tot wet houder gekozen. De afgetreden wethouders van Melle en Bouwman hebben in deze vergadering meegedeeld, dat zij ook wensen te bedanken als raads lid.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1960 | | pagina 2