10 10 Sint Nicolaas Geschenken P. van 't Hof 10 pet korting POPPEN Boldoot V geschenkenhuis 0 Zie onze etalages fa. J. W. Gudde Vanaf 28 november t/m 5 december a s. kan U 10 procent gratis van het door U bestede bedrag terug kopen. C. v. d. Velde - Noorddijkstraat P. v. 't Hof - Marki 16-18 BROUWERSHAVEN Met maart of mei: tractor-chauffeur gevraagd A. P. DE VRIEZE - Dreischor Ruime keuze en voordelige prijzen Wat U koopt wordt keurig ver pakt afgeleverd Mol 9 Zierikzee Voor uw St. Nicolaas-inkopen moet U eerst eens naar „DE DAGERAAD" Nog ruime keus in leuke fi guren - strooigoed - marse pein - suikergoed - chocolade letters - enz. „De Coöperatie" Ze zijn binnen! De nieuwe Philips platenspelers van f 65,00 Beperkte voorraad, dus bestel tijdig Wacht niet langer, maar draai de muziek van uw keuze, ge kozen uit onze grote collectie grammofoonplaten „Radio Weltevreden" Telefoon 2805 Zierikzee In dit gure en natte weer is het noodzakelijk uw gezin te laten smullen van een ste vige, gezonde maaltijd. Neem vooral zo'n geurige Gelderse rookworst Heerlijk bij stamppot, erwten soep en warm op de boterham per stuk circa 250 gram 0,98 Haché is stevig en voedzaam 300 gr. mooi hachévlecs 1,28 300 gr. klapstuk 1,28 500 gr. speklappen 1,38 Heerlijke botermalse KARBONADEN 500 gr. 1,88 Soepcomplet 0,98 Voor de boterham: 250 gr. bakbloedworst 0,50 250 gr. gekookte worst 0,72 aan het stuk (ook heerlijk in zuurkool!). 150 gr. snij worst 0,59 Woensdag natuurlijk GEHAKTDAG 500 gr. met gratis zakje kruiden 1,78 Echte voordelen vindt U bij: Topslager QUIST Zierikzee Bezoekt de UITVOERING van de korfbalver. „D.E.S." te Sirjansland op vrijdag 25 november a.s., aanvang half 8, en op zaterdag 26 november, aanvang 7 uur. Opgevoerd wordt: „DE VREEMDELING" Na afloop bal Boldoot-artikelen altijd welkom Een levenslange garantie Loopt U eens vrijblijvend binnen TRiX elektrische treinen vanaf f 35,00 Waar vader zelfs mee speeltl TRIX BOUWDOZEN Schepen- en vliegtuig bouwplaten Een leerzame bezigheid Plastic vliegtuigen om zelf te bouwen Denkt U aan onze hebben wij een enorme sortering SCHILDPAD - WILDEBRAS NEGERPOPPEN Onbreekbare met echt haar POPPENKLEDING Poppen ameublementen - Kleerkast commode - Poppendekens Wandelwagens voor haar kleine lievelingen De enige bouwstenen van solide kwaliteit Aanvullingsdozen vanaf 95 cent U kunt ook met onze coupon- en zegelkaarten betalen Opberg-probleem opgelost! wandrek voor uw boeken on planten, radio, telefoon, tijdschriften èn het speelgoed van de kinderen. Naar wens uit te breiden. Slechts 13. 50 (per complete eet van 3 plan ken en 2 dragers) TOMADO-artikelen zijn praktische geschenken DAMESTASSEN WEEKENDTASSEN PORTEMONNAIES PORTEFEUILLES SCHRIJFMAPPEN RADIOMAPPEN BLOEMTAFELTJES reeds vanaf 2,98 RADIOTAFELS KAPSTOKKEN THEESERVIEZEN TAFEL - ONTBIJT - OPBOUW JUMBO SPELEN SJOELBAKKEN Brouwershaven Markt 16-18 Tel. 01119-231 x •J*»J««X**X**X**X,*XMX**X' X,,X**X*,X,****X**.>,^,X**X*,I*<.**XMX*,X* 'X**** *1* *X**X**X* •X**X*<X**X*,X*,J* .X"X«? „DE CITADEL" op Schouwen-Duiveland in vertoning De film „De citadel" komt, onder auspiciën van het Rode Kruis op verschillende plaatsen op Schou wen-Duiveland in vertoning. Hier onder volgt een inhoudsbeschrij ving van dit boeiend filmwerk. De eerste praktijk van de pas af gestudeerde jonge dokter Andrew Manson, is in een klein, armoedig stadje- in Wales, Blaenelly .Hij is assistent van de oude, bedlegerige Dr. Page. De doktersvrouw is schraperig, schijnheilig en gewe tenloos. De sanitaire omstandig heden van het stadje zijn beneden alle peil. De andere assistent van Page is een cynische maar zeer schrandere jonge dokter, Philip Denny, die zich met de ellendige omstandigheden verzoend heeft door middel van overmatig gebruik van alcohol. Niettemin ontstaat vriendschap tussen beiden en ko men Menson en Denny tot de con clusie, dat de in het stadje heer sende typhus-epidemie te wijten is aan de desolate toestand der rio len, welke zij op een avond heime lijk opblazen, zodat er nieuwe moeten worden vervaardigd. In Blaenelly heeft Manson Chris tine Barlow ontmoet en als hij korte tijd later met Denny's hulp een aanstelling krijgt als een der fondsdoktoren in de grote, maar eveneens troosteloze mijnwerkers- stad Aberalaw en aan de voor waarden van getrouwd te zijn, moet voldoen, vraagt hij Christine ten huwelijk. Op de drempel van hun nieuwe dokterswoning vinden zij het hu welijksgeschenk van de arme, in het leven ondergaande Denny: zijn kostbare microscoop. In Aberalaw leert Manson de harde praktijk des levens kennen. Hij verliest zijn aanvankelijke po pulariteit, wanneer hij weigert om aan de luie, maar invloedrijke vak verenigingsleider Chenkin een ziekte-attest te verstrekken. Man son ontdekt bovendien, dat de hoest, die zovele mijnwerkers in Aberalaw kwelt, een vorm van mijntuberculose is, ontstaan door de schadelijke inwerking van si licaten. In plaats dat de mijnwer kers zich over Manson's streven naar verbetering verheugen, ne men zij het hem kwalijk, dat hij niet meer de gebruikelijke medi cijnen verstrekt. Opgestookt door Chenkin, dringen zij op een dag het laboratorium binnen, waar Manson en Christine proeven ne men, Manson's werk is tevergeefs geweest. Ontgoocheld vertrekt hij naar Londen. Armoede wacht hun daar. Tot op zekere dag de kansen keren: Manson's hulp wordt ingeropen voor een schatrijk society-meisje, dat een toeval heeft gekregen. Het kost Manson weinig moeite om te zien, dat het eigenlijk met haar helemaal niet zo erg gesteld is. Zij is de oorzaak van een belangrijke verandering in Manson's leven. Als Manson zijn nieuwe patiënte op zoekt ontmoet hij daar een oude studiemakker, Freddy Lawford, die hem het society-leven binnenvoert. Als nu enige tijd later beider vriend Denny, bij Manson komt, is ook hij diep gegriefd door de hou ding van Manson. Denny bedrinkt zich en zijn dronkenschap wordt de oorzaak van een tragedie: uit Manson's huis komende steekt hij de straat over, wordt door een auto overreden en blijft zwaar ge wond liggen. Manson belt de chi rurg Ivory, deze opereert Denny; de operatie, die overigens niet zeer bijzonder moeilijk was, gaat mis en Denny sterft. Nu is het ogenblik van Andrew's inkeer aangebroken. Hij wil niets meer te maken hebben met de kliek van doktoren, die op winst bejag uit is inplaats van de lij dende mensheid te dienen. Voor een tribunaal der verzamelde me dici houdt Manson in gloedvolle bewoordingen een redevoering. Met opgeheven hoofd, als ovef- winnaar, verlaat hij de bijeen komst, aan zijn zijde bevindt zich Christine, die de trots in haar eigen man hervonden heeft. n Een woordvoerder van het Fran se leger in Algerië heeft meege deeld dat de afgelopen week meer dan 500 opstandelingen buiten ge vecht zijn gesteld. Ongeveer de helft hunner zou zijn gevangen ge nomen De Franse troepen zouden voorts 330 wapens hebben buitge maakt. AFGESTEMD OP DELTAPLAN EN HERINDELING Sint Nicolaas heeft cadeau-plannen met Schouwen-Duiveland (Van onze redakteur) MADRID, november 1960. - Wfj vernemen telefonisch uit het hoofd kwartier van Sint Nicolaas aan de Elstrada Pepernotia te Madrid, dat de Pieten en de sub-Pieten druk in de weer zijn voor de cadeau-actie voor Schouwen-Duiveland. Sint zelf heeft de leiding op zich genomen om corrigerend en dirigerend te kunnen optreden. Speciale zorg is besteed - zo ver nemen wij - aan het inkoopplan, dat op papier vrijwel gereed is. Overigens blijkt dat Sint zijn in kopen te Zierikzee en overig Schou wen-Duiveland zal doen. Uitdruk kelijk verklaarde Sint niet mee te wilen doen aan de dwaze rage van het „elders kopen". In dit verband wijdde Sint en kele woorden aan het Deltaplan, waarvoor hij alle belangstelling bleek te hebben. Kleine asfalt- zinkstukjes van marsepein, fondan ten basaltblokjes en chocolade stortstenen zullen in de collektie op het eiland - zo verzekerde hij - dan ook niet ontbreken. Sint bleek oP zijn dood te zijn van de Randstad Reeds vorig jaar heeft hij de uiterste moeilijkheden ondervonden om de tv.-antennes mis te rijden. „Hoe staat het bij juilie?", vroeg hij koortsachtig. „Het gaat nog", hebben we geant woord, hetgeen Sint een diploma tiek antwoord vond. De Schouvvse fruittelers zullen na 5 december wel niet allemaal meer compleet aanwezig zijn. Er moeten er enkele mee in de zak, want zij hebben teveel gif ge strooid. „Laat ze het stroien toch ook aan mijn Pieten overlaten", brulde Sint hard door de telefoon. Hij was echt kwaad en dat hadden we nog niet vaak meegemaakt. De boeren zullen extra worden bedacht, omdat ze het zo zwaar hebben, met het rooien van bieten en aardappelen. Om de mensen daaraan te herinneren heeft hij zakken vol botermangeltjes besteld. Sint had ook van de verkiezin gen gehoord en opdracht gegeven tot het vervaardigen van marse peinen stembusjes. Onder de spelen valt het „burgemeestersspel" op. De clou daarvan Is dat er enkele burgemeesters van het bord ver dwijnen. Akelig voor die burge meesters, maar zo is nu eenmaal het spelletje Voor de rest natuurlijk veel hen gelstokken, chocolade mosselkor- retjes, oesters van chocolade (toch al altijd in Zeeland) en boter-Slin- gerbostegeltjes, speciaal voor de Zierikzeese winkeliers. „Zeg mijn vrienden van Schouwen-Duive land", zo trilde Sints stem, „dat ik met verlangen naar hen uitzie". „Nu dat zal wel Sint", zeiden we, want een jaar is lang tenslotte. We hebben hem alvast een voor spoedig eieis gewenst en ons laat ste woord was: „tot op het Luitje Sint". „Adios, adios", kraakte de telefoon nog na. Nu dat wordt me wat, als ook de maan nog een beetje meewerkt! ZIERIKZEE Causerie over Griekenland voor Ver. van vrijz. Herv. Op dinsdag 29 november a.s. zal weer een bijeenkomst worden ge houden van de Ver van Vrijzinnig Hervormden in het verenigingsge bouw aan 't Vrije. De heer H. J. Doeleman zal een causerie houden over een door hem in de afgelopen zomer gemaakte reis naar Grieken land, onder de titel: „Hellas, zoals het was - Griekenland zoals het is" HET SMOKKELSCHIP „BRITTAJVNIA" 98. „Mijn naam is Aram", stelt Aram zich voor aan de oude dame. Zij trekt even verrast de wenkbrauwen op. „Een naam, die men niet veel hoort in dit land", zegt zij dan. „Mijn dochter kende iemand die Aram heette Op dat moment wordt het gordijn terzijde geschoven en een meisje betreedt de hal. Als zij Aram ziet, slaat zij verrast de hand aan het hoofd en kijkt hem verbluft aan. „Aram!" roept zij dan uit. „Clare Sullivan!" zegt Aram, die zijn ogen haast niet gelooft. „Hoe is het mogelijk?Dat ik van alle huizen in Engeland juist hier moest aankloppen, waar jij woont!" „Inderdaad, dat is wat al te toevallig", zegt de oude dame op ijskoude toon. „U kunt ons beter de waarheid zeggen, als u op mijn gastvrijheid prijsstelt!" De komst van de dokter verstoort het gesprek. Terwijl deze de schotwonde in de schouder van Thomas onderzoekt, gaat lady Sullivan haar dochter en Aram voor naar het woonvertrek. De oude dame kijkt met koele misprijzende blikken naar Clare, die Aram met allerlei vragen bestormt, vragen, die natuurlijk vooral Emillo betreffen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1960 | | pagina 7