gaat Dam door Oosterschelde lopen van Kamperland naar Burgh nor Dl &|U Huidgenezing 'rfnT< Urgentieplan Zeeuwse dijkverbeteringen Dijkverzwaringsprojekt in vijf fasen MIDDELBURG, 21-11. Het provinciaal bestuur van Zeeland heeft aan de polder- en waterschapsbesturen en de betrokken burgemeesters in deze provincie een kaart toegezonden, waarop de urgentie van de dijkverbeteringen langs Ooster- en Westerschelde In het kader van de Deltawet is aangegeven. In een toelichting verklaren G.S.westelijker geprojekteerd. Deze loopt nu vanaf een punt ten noor den van Kamperland naar Burgh toe. Dijkverbeteringen In overleg met Provinciale wa terstaat hebben G.S. van Zeeland voorgesteld de dijkverbeteringen dat de minister van Verkeer Waterstaat reeds heeft medege deeld zich in algemene trekken te kunnen verenigen met hun ziens- i wijze omtrent de volgorde naar ur- gentie bij de uitvoering van deze werken. Op de kaart, aldus de Ge deputeerde Staten, zijn de afdam- ming van de Oosterschelde en het Zuid-Sloe aangegeven zoals Rijks waterstaat indertijd had bepaald, langs Ooster- en Westerschelde in Echter mag worden verwacht, al- vijf fasen uit te voeren, dus delen zij mee, dat de afsluit- I In de eerste fase, die inmiddels dam van de Oosterschelde iets reeds is begonnen, wordt in de pe- meer naar het westen zal worden riode 1959-1963 50 kjn dijk ver- geprojekteerd en dat het tracé voor beterd: dijkgedeelten bij Westka- die van het Zuid-Sloe eveneens ge- pelle, Oranjezon, de boulevards van wijzigd zal worden. I Vlissingen en de dijken rond de buitenhaven. In deze fase wordt Op de kaart is de afsluitdam van eveneens het Zuid-Sloe en enkele de Oosterschelde, die aanvankelijk gedeelten van de dijk langs de zou lopen van Coliinsp'aa* naar j Westerschelde ingedijkt. Burgh, ongeveer vtff kilometer 1 De tweede fase, uit te voeren in Vergadering gemeenteraad Oosterland Wijziging wederopbouwplan en intrekking raadsbesluit Inzake belastingen Aanbieding gemeenterekening 1957 uitgesteld 1964 tot en met 1968, omvat de ver betering van 41 km dijk. In de derde fase (1969 tot en met 1973) wordt 34.5 km verbeterd en in de vierde fase (van 1974 tot en met 1978) volgt 39.5 km. Hierbij is in begrepen het leggen van een dijk van 33 km voor de inpoldering van het Land van Saeftinge en de schorren van Ossendrecht bij Nrd.- Brabant. Voor aanpassingswerken, die ver band houden met de werkzaamhe den voor het Drie-eilandenplan en het Deltaplan, zal 22 km dijk moe ten worden verbeterd. Dit werk is reeds begonnen. Inpp7nnrn»n Huidzuiverheid - Hufdgezondheid Puistiei verdrogen door Purol-poedei KERKNIEUWS Ned Herv. Kerk Beroepen te Sint Johannesga- Deifstrahuizen: G. J. van Embden, Zoeterwoude; te Chaam-Alphen (N.Br.): vie. W. Dijkerman, 's-Gra- venhage. Aangenomen naar Amersfoort (vac. dr A A. Koolhaas): A. O. Zijlstra, Wilnis. Ger. Kerken Beroepen te Lemmer: E. Bee- rends, Anjum (Fr.); te Rijsoord: J. Goumars, Hilversum. Aangenomen naar Hollandia (Nieuw Guinea) (Evang. Chr Kerk) M. van der Sijs, Onnen (Gron.); naar Arum: kand J Sap, Leiden, die bedankte voor B uchterveld, Colijnsplaat, Bantum, Hijum-Fin- kum en voor Exmorra-Allingewier -Tjerkwerd; naar Curagao: H. Wi rsinga, Gent (België). Bedankt voor Ulrum: T. Kam per, Scharendijke. De Theologische Hogeschool te Kampen on ving een legaat groot f 3000 uit Hee en veen. Chr. Ger. Kerken Tweetal te Huizen (NH.): C. Blom, Meerkerk en R. C van der Est, Rott'erdam-West; te Zaam- slag: H C. van der Est, Rotterdam- West en C. Smits. Sliedrecht; te Zeist: P. Op den Velde, Hilversum- Oost en P. N. Ribbers, Noordsche Schut. Aangenomen naar Rotterdam- Zuid: S. Wijnsma, Broek op Lan- gendijk; naar Urk: D. Slagboom, 's-Gravenzande. Bedankt voor Den Helder: D. Coppoolse, Hengelo (O). SPORT DUIVENSPORT Tentoonstelling P.V. „Gevleugelde Vrienden" Met het a.s weekeinde organi seert de postduivenhoudersvereni- ging „Gevleugelde Vrienden" de jaarlijkse clubtentoonstelling in café „De gekroonde suikerbiet". De tentoonstelling gaat zich in roverre van vorige onderscheiden, dat straks ook enkele geselecteerde duiven zullen zijn te bezichtigen. De meeste kampioenen van de wed vluchten zijn hier te bezich'igen. Voor de exposi'ie zijn door de Zle- rikzeere winkeliers weer fraaie prijzen beschikbaar gesteld. De keuring wordt verricht door de heer P. van Vliet te Vlissingen. gren onbekende in de duivensport wereld. Het inkorven der duiven al plaats vinden op vrijdagavond a.s. De tentoonstelling wordt in de late middag van zaterdag geopend. De raad dezer gemeente kwam maandagavond in een spoedeisen- de vergadering bijeen onder voor- zitterschap van burgemeester Lau- rense. I Nadat de voorzitter met het ambtsgebed de vergadering had geopend, ging men enige tijd in be. sloten zitting Hierna kwam een voorstel ter tafel behel ende een j wijziging van het wederopbouw- plan der gemeente. Het betreft de verkoop van een strook grond uit- j lopend in de Burg. van der Have- straat, vanaf de garage van de heer W. C. Ista. Dit verkoopplan ondervond bezwaar bij Ged. Sta ten, omdat naar hun mening de omliggende gronden een waarde vermindering zouden ondergaan. Zodoende zou de heer I. bij de aan koop van de uitbaning ad f 1500 nog ongeveer f 1950 als schadever goeding moeten bijbetalen In dat geval zou er toestemming kunnen worden verstrekt. De hee. Ista kan dit echter niet doen, en zou graag willen zien dat het onderhavige g$- val nog eens door de raad onder het oog wordt gezien Unaniem is men van oordeel dat het met deze waardevermindering wel zal loslo pen, en dat de heer I. de. e uitba ning voor zijn zaak niet missen kan Zodoende zal deze wijziging tot stand komen en zal men naar een andere oplossing omzien. Intrekking raadsbesluit Verder komt een voorstel om het raadsbesluit van 24 oktober jl. in te trekken, behelzende de heffing van enige gemeentelijke belastin gen (begrafenisrechten, straat- en rioolbelasting). Besloten was op de 24e okt. de verschillende belastin gen in verband met de op komst zijnde gemeentensamenvoeging te herg oeperen. Dit is gsschied, doch volgens bericht van Ged. Staten, was dit werk niet nodig geweest, omdat de bestaande verordeningen geldig blijven tot 1 januari 1963. ter sprake betreffende de bouw van een wachtlokaaltje of abrie bij de autobushalte Blauwe Keet. De voorzitter deslt mede dat destijds een schrijven is ingekomen van de Rott Tramw. Mij., dat deze voor de helft van de bouwkosten instaat voor slechts één wachtgelegenheid per gemeente Dientengevolge zal voor het onderhavige geval geen financiële medewerking kunnen wo den verstrekt. Algemeen ziet men echter de urgentie van het ge val in, nog te meer omdat ook de Rijkswaterstaat zijn medewerking geven wil. Besloten wordt ;elf de gelden voor dit doel te voteren en de Centrale Dienst begroting en een plan te laten maken. I Hierna volgt nog enige discussie I ever de rioolwaterzuiveringsinstal latie, voo-namelijk ovei de afvoer van de overtollige grond. ZIERIKZEE Judo-school floreert en telt bijna 100 leerlingen Nieuwe cursus op komst De Judoschool die enige weken geleden, onder leiding van de heer J. C. Peelers in het „Huis van Nas sau" is gestart, mag zich in een enorme belangstelling verheugen. Momenteel zijn er tussen de ne gentig en honderd leerlingen, van allerlei leeftijd, zowel jeugdigen als ouderen, ingeschreven, die regel matig elke zaterdagmiddag de les sen in jiu-jitsu en judo volgen. Wie de resultaten die In de en kele weken dat de school „draait" zijn behaald, beziet, staat verbaasd Er wordt kennelijk met grote ernst geosfend. Wie een ogenblik tijdens de oefening komt kijken, ziet reeds nu verschillende koprollen, heup en schouderzwaaien door de leer lingen uitvoeren, die hem als leek ongelofelijk voorkomen. Binnen^af- zienbare tijd zullen de eerste exa mens reeds door een aantal leer lingen worden' afgelegd, die zich dan, wanneer het examen tenmin ste met goed gevolg wordt afge legd, mogen tooien met een gele band, die de kimono van hun sport tenue bij elkaar zal houden Intussen blijkt de belangstelling voor deze, op Schouwen-Duiveland tot voor kort nog onbekende tak van sport, zo groot te zijn, dat de heer Peeters besloten heeft een nieuwe cursus te organiseren. Voor allen, die hie. voor belang stelling habben, bestaat de gelegen heid op vrijdag 25 november zich te laten inschrijven in het „Huis van Nassau". WAT I KERKNIEUWS Koningin Juliana bij viering derde lustrum „Kerk en Wereld" DRIEBERGEN, 19-11. H.M. Ko ningin Juliana heeft de viering van het derde lustrum van „Kerk en Wereld die werd gehouden in het nieuwe recreatiegebouw van „Het Grote Pos" bijgewoond. H.M. werd ontvangen door de burge meester van Doorn, de heer P. W. ter Haar, op wiens grondgebied dit kamphuis ligt. In het gevolg van H.M. waren aanwezig mevr. W. A. Repc'.aer van Driel. dame du palais. mr. J. van der Hoeven, particulier secretaris De herdenkingsbijeenkomst, die tot thema had „Op weg, naar de wereld van morgen", werd bijge woond door tal van vertegenwoor digers van overheid en kerk, onder aanwinst betekenen, zowel voor de opleiding van de leerlingen aan de academie als voor de vele confe- renties di£ op „Kerk en Wereld" J plaats vinaen. Men hoopt binnen- i kort met de bouw hiervan te kun nen beginnen. STAD EN PROVINCIE Z h s. wordt het besluit ingetrok- andere de staatssecretaris van oa- ken 1 derwijs, kunsten en wetenschap- Een kleine formele wijziging in de rekening 1957 van de gemeente is oor: aak dat deze pas in de vol gende vergadering aan de raad zal kunnen worden aangeboden, te wijl oan tevens zal worden gftracht ook die van 1958 klaar te hebben. Na stemming werden gekozen in de commissie van onderzoek van bei de rekeningen de heren J J. de Bruine en Matth Stouten, beide S. G.P. en de heer J. op 't Hof (A.R.) De rondvraag Bij de verder voorkomende za ken komt de vraag van de vorige ve'gadering, gedaan door de heer J. L van der Maas (Gem.bslang) H.M. de Koningin naar Delft DELFT, 21-11. H.M. de Koningin heeft het voornemen vrijdag aan staande aanwezig te zijn bij de overdracht van het Willem de Zwijger raam in de oude kerk te Delft. Het grote raam ls, zoals gemeld, geschonken door mevrouw A. H. E. M. Philips de Jongh in Eindho- venven en evenals de andere ra men in de kerk vervaardigd door de glazenier Joep Nicolas. De Nederlandse deelnemers aan het congres van de Internationale bond van plaatselijke autoriteiten hebben heden (dinsdag)morgen bo men geplant in het Nederlandse ge deelte van het Martelarenbos oan de weg Tel Aviv-Jeruzalem, ter na gedachtenis aan Joodse burgers uit Nederlandse gemeenten die in de tweede wereldoorlog zijn omgeko men. pen, dr. Y. Scholten. Voorts leden van de Staten-Generaal en Raad van State en van het moderamen van de Generale Synode der Ned. Herv. Kerk. Na een welkomstwoord van dr. J. M. van Veen, directeur van „Kerk en Wereld", hield ds. P. G. van der Hooff, assessor van het moderamen van de Generale Sy- der Nederlands Hervormde Kerk en curator van „Kerk en Wereld" een korte overdenking. Vervolgens hield prof. dr. J. C. Hoekendijk uit Utrecht een rede, getiteld: „Op weg naar de wereld van morgen". In de pauze, die hierna volgde, bemachtigde H.M. de Koningin in de kleine zaal van het recreatiecen trum de maquette van het nieuwe 'ntemaatsgebouw. Hierbij gaf ir. J. Jonkman een toelichting. Dit nieu we gebouw zal een belangrijke Kennedy wil staf van Witte Huis inkrimpen PALM BEACH, 22-11. President Kennedy is van plan de omvang van de staf van het Witte Huis aanzienlek te beperken, aldus heeft Clark Clifford, de verbindingsman tussen Kennedy en Eisenhower, meegedec'd. 7o zal dn nn-t ""n „assistent" van de president wor den afgeschaft. De tegenwoordige assistent van Eisenhower is Wilton Persons, die in de plaats kwam van Sherman Adams. Zoals bekend is Sherman Adams afgetreden na een corrup tieschandaal waarin zijn naam ge noemd werd. ZTERTKZEE Jaarvergadering Zierikzeesche IJsvereniging Onder voorzitterschap van de heer B. J. Franke werd maandag avond in het „Huis van Nassau" de jaarlijkse algemene ledenver gadering gehouden van de Zierik- zeese IJsvereniging. Het jaarverslag van de secretaris en het financieel verslag van de penningmeester met bijbehorende begroting voor het seizoen 1960- 1961 werden onveranderd '-goedge keurd. Bij de bestuursverkiezing werden de heren J. Pomper, L. Broekema en R. A. Huneman bij acclamatie herkozen. Besloten werd de bestaande con tributieregeling te handhaven. De aankondiging betreffende de open stelling van de ijsbaan zal geschie den bij de firma Anker, Havenplein en R.T.M.-station. De voorzitter deelde de vergadering mede, dat de baan geheel onder water staat en dat het water, door de vele re gens .nagenoeg geheel zoet is, zo dat bij eventuele vorst een mooie baan verwacht kan worden. Het verheugde de voorzitter te kunnen mededelen, dat het ledenaantal nog steeds groeiende is. De vereniging telt momenteel 466 leden. t.w. 297 senior-leden en 169 jimio"-1^"n. De heer J. Pomper, die als afge vaardigde van de Zierikzeese lJs- vereniging op de gewestelijke ver gadering aanwezig was, deelde nog mede, dat het in de bedoeling ligt om de provinciale kampioenschap pen lange baan voor het seizoen 1961-1962 on de baan van de 7.ie- rikzeese IJsvereniging te doen verrijden. HAAMSTEDE Sprekers en film op C.N.V.-avond Driehonderd miljoen gulden aan premiss en bijdragen is jaarlijks nodig voor de uitvoering der di verse sociale voorzieningen in het bouwbedrijf. Van welk belang deze i voorzieningen zijn voor de wer kers in dat bedrijf, toont de film van de stichting Sociaal Fonds Bouwnijverheid, die woensdag avond vertoond wordt op de no vember bijeenkomst van het C.N.V. in het gereformeerd jeugdgebouw te Haamstede, De chef van de afd. Voorlichting, de heer J. Londema, zal mede aanwezig zijn om zo no dig een korte toelichting le geven of vragen te beantwoorden. Ook b. engt de film in beeld van welk een belang deze voorzieningen zijn voor het gehele volk (woningbouw e a Een unieke kans derhalve om op overzichtelijke wijre kennis te ne men van wat er zoal gedaan wordt om het woningtekort in te lopen. Op deze avond zal verder het woord gevoerd worden door de aistriktsbestuurder van het C.N V. de heer H. Beenhakker uit Middel burg. die zal spreken over het on derwerp „Brood en Buurman". Na het zien van deze film, waar voor de opnamen gemaakt werden door de heer E. Sterling, cineast te Uithoorn en het scenario werd ge- sch even door de heer J. Londema, zullen velen een duidelijker beeld hebben van het grote belang van diverse voorzieningen. nnSTfRlAVI) Bouw zuiveringsinstallatie begonnen Door het bouw- en aannemers bedrijf Verjaal te Scharendijke is thans een begin gemaakt met de bouw van de rioolwaterzuiverings installatie aan de Lage Rampertse- weg, hoek Laurensweegje. Een kleine stagnatie is ontstaan door dat de buizen van de bi-onbemaling wat aan de kleine kant bleken te zijn. Wanneer de grotere zullen ZÏERÏKZF.E De heer S. L. Schot overleden In het Zweedse Rode K'uis-zie- kenhuis, waarnaar hij enkele uren tevoren werd vervoerd, is onver wachts overleden de heer S. L. Schot, machinist van het gemaal „Het Sas" alhier. De heer Schot bereikte de leeftijd van 51 jaar Met hem ging een man heen van grote we-kkracht, die ook in ver schillende verenigingen een voor aanstaande plaats innam. Zo was hij secre'aris van de vissersvereni- ging „Helpt Elkander" alhier en bestuurslid van de M C „Sparta". De he^r Schot - in rijn leven een typische doe-man - was in het sei zoen ook betrokken bij het suiker- bietenvervoer aan het Sas alhier. Vooral ook in kringen van zijn me dewerkers en in die der respektie- velijke verenigingen, is de versla genheid over zijn plotseling ver schelden groot. SIRJANSLAND „Schouwen's schoonheid" voor Culturele Vereniging De Culturele Verengiing heeft er weer een geslaagde avond opzitten. De heer J. v. d. Berge - fotograaf te Haamstede - toonde zijn beken- de kleurendia-serie „Schouwens Schoonheid", van commentaar voorzien door de heer J P C. Boot. Een welkomstwoord werd gespro ken door de heer L Dorst, die her innerde aan lezingen en beelden uit verre landen op andere avonden, maar dat het bestuur had gemeend ditmaal eens aandacht te moeten vragen voor het schoonste gedeelte van Schouwen-Duiveland de West hoek In zijn inleiding deelde de heer J. P. C. Boot nog mede. dat de serie destijds vooral werd opgelet om het publiek te confronteren met het vele schoons, dat in de duin streek wordt gevonden. De aanwezigen genoten bijzonder van de voortreffelijke, hierna ver toonde, beelden en het vaak met humor gekruide commentaar van de heer Boot. Landschappen, vo gels en bloemen kregen de onver deelde aandacht De heer A. Heule was tolk van allen, toen hii beide heren dankte voor het gebodene „Men maakt vaak verre reizen om te zien wat ook in eigen omgeving te vinden is", zo concludeerde de Verwachting tot woensdagavond: Veranderlijk Aanvankelijk op de meeste plaatsen droog, enkele opklaringen maar in de nacht en ochtend ook hi^** en daar mist; morgen weer zwaar be wolkt met later van het zuidwesten uit regen; dezelfde temperaturen als vandaag of iets lagere; aanvan kelijk zwakke wind tussen zuid en west, later matige tot krachtige zuidelijke wind. 23 nov. Zon op 8.13, onder 16.39. Maan op 12.17, onder 21.45. 24 nov. Zon op 8.15, onder 16.38. Maan op 12.56, onder 22.59. Eerste kwartier: 25 nov. te 16.42. Hoogwaterstanden ZIERIKZEE: 23 nov. 24 nov. 6.00 v.m. 6.40 v.m. BROUWERSHAVEN: 23 nov. 24 nov. 5.39 v.m. 6.30 v.m. 18.20 n.m. 19.19 n.m. 17.57 n.m. 18.51 n.m. Doodtij: 27 nov. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 22-11. Het K.N.M.I. deelt mede: Het weer in west- Europa blijft onder invloed van de pressies Weliswaar vult het lage drukgebied boven de Britse eilan den nu op maar een volgende oce aandepressie breidt zich snel in oostelijke richting uit en waar schijnlijk zal een frontensysteem dat zich dinsdagmorgen om 7 uur nog op ongeveer 700 kilometer ten zuidwesten van Ierland bevond, morgen alweer regen en toenemen de wind in ons land brengen. Komende nacht zullen tijdelijk opklaringen voorkomen^ en zal het wat minder zacht zijn. De nieuwe oceaandepressie voert weer zach tere lucht naar west-Europa. ZEVENHUIZEN Z.H. De suiker bietenrooier Dirk van der Hoek uit Zevenhuizen heeft afgelopen zater dag een bijzonder grote suikerbiet gerooid. Zonder blad had de biet van kop tot staart een lengte van 1.50 meter. Suikerbieten pW een lengte van 70 tot 80 cm. schijnen - hoewel zeldzaam - wel vaker ge vonden te zijn. een stimulans zou blijken te zijn op zoek te gaan naar het schone in eigen streek, hetgeen uiteraard ook heer Heule, die hoopte dat de avond 1 financieel voordeliger is. BROUWERSHAVEN Geslaagde ouderavond o.l.-school Boelende causerie over het buitengewoon lager onderwijl Maandagavond hield de open bare lagere school te Brouwersha ven e.?n oude-avond in één der lo kalen der school In zijn openings woord venvelkomde de voorzitter, de heer J. C. A. Koster, in het bij- zohder burgemeester J. L. van Leeuwen, wethouder J. Dekker, de onderwijzer de hee- van Langen- dijk en de heer G. H. Rosink, hoofd der B.L.O. school te Zierikzee, De heer Rosink, die een lezing hield over het B.L.O.-onderwijs, noemde de lagere school de brug naar hoger onderwijs of het eind onderwijs naar het arbeidsproces. zijn geslagen, zal er met bekwame Wanneer een bepaald kind niet op spoed worden doorgewerkt. Het zal n9rmale wijze het lager onder voor de bewoners van voorname lijk de Nieuwe Weg, een ongeken- de verbetering betekenen, omdat de stank uit de daar langslopende watergang, vooral in de zomer on dragelijk is. OOSTERLAND Verloting Herv. gemeente Op donderdagavond 24 november a.s. zal in het Chr. Verenigingsge bouw de verloting plaats hebben ten bate van een andere verlich ting in de Ned. Herv. Kerk alhier. Aangevangen zal worden om half acht. In de namiddag van deze dag zal er gelegenheid worden gegeven de verschillende prijzen te bezich tigen in de genoemde zaal Verkiezing ambtsdrager Hervormde Kerk Door het aftreden van diaken Matth. de Visser in de Ned. Herv. Kerk alhier is, om te voorzien in deze vacature door de gemeente een tweetal gesteld, namelijk de heren Matth. Bal Pz. en Jac. van den Houten. Op de eerstvolgende gemeente-avond, welke in decem ber a.s. zal worden gehouden, zal wijs kan volgen, wijst een test uit, of onderwijs aan een B.L.O.-school moet worden gevolgd. Spr. greep terug in de geschiedenis van deze scholen tot de 17e eeuw, toen werd begonnen met het geven van on derwijs aan de dove kinderen. Een school hiervoor werd In 1790 gesticht in Groningen, waarna la ter het onderwijs volgde aan blinde leerlingen. Sinds 1900 heeft dit soort onderwijs een grote vlucht genomen en reeds in 1920 werd een Insoectie B.L.O. gevormd. In Ne derland wordt thans een 12-tal soorten onderwijs op dit gebied onderwezen waarvan de grootste groep is die der „moeilijk lerende kinderen". Op Schouwen-Duiveland werd in 1952 te Zierikzee de Beatrixschool opgericht, welke gesplitst is in de groep „moeilijk lerenden" en „mo torisch opvoedbaren". Het B.L.O.-onderwijs komt niet zover als het normaal lager onder wijs en om die reden is het leer plan aangepast aan de individuele behoefte van elk kind, zodat deze werkt op het niveau waarop het is aangekomen. Een bijzonder les- onderdeel is de handenarbeid, vooral bij de „motorisch opvoed- heeft zeer zeker nog nazorg en een raadgevende instantie nodig. Voor de motorisch opvoedbaren bestaat er geen eigen plaats in de maat schappij, maar een speciale ar beidsvoorziening in de vorm der beschutte werkplaatsen betekent hier een goede oplossing. B.L.O.-Jeugd en maatschappy De heer Rosing besloot zijn toe spraak met mee te delen, dat drie kwart gedeelte der B.L.O.-leerlin gen de maatschappij ingaat, hoe wel deze jeugd nog een grote be hoefte heeft aan beroepsvorming. Deze kan echter verkregen worden op een tiental In Nederland be staande technische scholen, waar de theorie „overboord" is gegooid en de beroepsopleiding op de eer ste plaats staat. De heer Koster dankte de heer Rosink hartelijk voor zijn boeiend betoog. Uit het financieel verslag der penningmeester bleek, dat de kas met een batig saldo sloot. Het hoofd der school, de heer H. P. de Munck, gaf een uitvoerig jaarver slag, waarin op overzichtelijke wijze de diverse gebeurtenissen in het afgelopen schooljaar werden gememoreerd. Een uitvoerige discussie over het a.s. schoolreisje, inzonderheid de vraag of er een één- of meerdaag se reis, oftewel een kampement van 4 dagen moet worden georga niseerd, leverde geen resultaat op. Dit punt zal nader in de ouderl commissie worden bekeken. Ten slotte werd nog meegedeeld, dat het Sint Nicolaasfeest zal worden gehouden op dinsdag 6 december in hotel Ringelberg. Onder leiding van de onderwij zer, de heer de Vries, zal een schoolrevue worden ingestudeerd, die op de kinderuitvoering in janu ari a.s. zal worden opgevoerd .Ten slotte dankte de heer Koster het onderwijzend personeel voor ba^en". In de maatschappij kan de uit deze beiden een nieuwe ambts- grootste groep zich practisch zelf- kundige wijze .waarop zij onder drager worden gekozen standig helpen, een ander gedeelte Iwijs aan de jeugd geven.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1960 | | pagina 2