Bolletje eierbeschuit: verrassend lekker! Edelsteen Colliers Dok in Parel Colliers SPEL? Man ECHTE in witte s reepagaat mosagaat tijgeroog cocktail en Kristallen Colliers zeer ruime keus. C. v. Tilburg den Boer Havenplein 6 Zierikzee 125 jaar juweller-horloger Heeft U al zo n Boardscript Stratego Monopoly Electro Robot Er zijn er nog meer bij Fa. Wed. R. de Vries Melkmarkt 11 Zierikzee Werkkleding „Lonneker" blijft één onzer specialiteiten Voor afwijkende wensen en maten aparte service Firma KOEVOETS Havenpark 5 Telef 2334 Zierikzee Sint Nicolaas nadert Leuke marsepeinfiguren 75 en 38 ct Gev. kikkers en muizen 8 ct Gev. choc, figuren 12 ct Suikerbeesten, 100 gr. 24 ct Bij aankoop voor één gulden: 250 gr. gevulde winterbonbons voor 45 ct C. JAMIN - Zierikzee Gekookte varkenskluiven 50 cent per 500 gram Verse leverworst 25 cent per 100 gram Slagerij Frans Maijs Zierikzee Bolletje eierbeschuit, heerlijk bros en goudgeel van de eieren. Alleen verkrijgbaar bij de bakker, de bij uitstek terzake kundige, die uw beste adviseur is als het gaat om de lekkerste beschuiti Plotseling begon het voertuig een ietsje te slingeren, vrienden, welke afwijking bijtijds werd ontdekt. Het voertuig werd gestopt en toen bleek de achterband leeg gelopen. Het was even voorbij Schud.de- beurs, het was donker en vrijwel twaalf uur 's avonds. De „corridor" - altijd zo vriendelijk en beminne lijk - was nu koud en verlaten. De lichten in de huizen der lieden waren gedoofd. Een oververmoeid paard, wil nog wel stapvoets ver der lopen, maar een voertuig met averij blijft staan, stokstijf zo ge zegd. Even naar de deels besterde lucht kijken en overleggen Aanbellen bij Schuddebeurse mensen en geen ge hoor krijgen. Dan doorstappen naar Noordgouwe, met in het centrum fijntjes gebeiteld tegen de donkere avondhemel, de kerk als op een kerstplaatje zonder sneeuw. Tastbare stilte te Noordgouwe op dit uur, met ook hier gedoofde lichten huis aan huis, uitgezonderd één, bewoond door een heel verre vriend, wiens voortreffelijke eigen schappen men zich plotseling her innert, t.w. zijn mildheid van ka rakter, zijn bereidheid tot helpen en zijn evenwichtig humeur. Aan bellen, vriendelijk doen en infor meren. Een mare: de vriend ligt al te kooi. Geen nood, moeder de vrouw zou boven de pechboodschap wel even overbrengen. Gemompel op de bovenetage. Vijf minuten la ter komt de begeerde man, slape rig nog, maar opgewekt en helpens- bereid. We hadden ons niet ver gist. Slaap maakte man (vriend) la- koniek. Hij zei: „ik slaap nog half, maar enfin als je de weg maar ziet". Man (vriend) zag de weg en kwam te Zierikzee. Zeer sterk aandringen iets te drinken hielp niet. Man moest on middellijk weer terug naar het warme bed. „Hartelijk dank" hebben we hem nageroepen. ,,'t Is goed, je komt nog maar eens, maar niet te dikwijls", was z\jn slotwoord, voordat hij in zijn vehikel stapte en razend snel in de Schouwse duisternis verdween. Goeie vriend, die man EILANDMAN. Veel auto-kneusjes ingevoerd in Nederland AMSTERDAM, 12-11. In de eerste maanden van dit jaar zijn 12.500 gebruikte personen- en vrachtau to's ons land binnengebracht. Dit heeft de Nederlandse vereniging de Rijwiel- en Automobielindus trie (R.A.I.) becijferd. De erbarmelijke staat waarin deze voertuigen veelal verkeren trekt steeds sterker de aandacht. Daarom heeft de R.A.I. er bij de officiële instanties o.m. op aan gedrongen het aantal douanepos ten, waar gebruikte auto's en au- 'owrakken worden ingeklaard, te beperken en de inspectie van op gelapte auto's door de rijksdienst voor het wegverkeer te centralise ren. Zoals bekend is heeft ook de A.N.W.B. reeds de noodzaak van ~;en dergelijke preventieve maat regel bepleit. MARKTBERICHTEN Aardappelen ROTTERDAM, 14-11. Klei-aard- appelen (35 mm opw.): Eigenhei mers f 12,50-15,00, Bintje f 8 00- 0,00. Voeraardappelen f 1,00-2,75. Prijzen berekend per 10 kg en op de handelsvoorwaarden vastgesteld voor de verkoop van consumptie aardappelen op wagon, schip of auto. Granen en peulvruchten ROTTERDAM, 14-11. Officieuze noteringen per 100 kg: Consumptie-tarwe, basis 17 pet. vocht, met gering schotpercentage, volgens monster, tot f 31,40 franco Rotterdam; schot tarwe, mits ge droogd f 10,00-20,00. Voedergranen: maalgerst, volgens monster f 20.00-23,25; kippegerst, volgens monster f 24,00-25,50; ha ver, on gepunte, volgens monster f 18,00-22,50. Peulvruchten, franco Rotterdam: Groene erwten op monster f 28.00- 30,00, prima kwaliteiten tot f 35,50; schokkers op monster f 28,00-31,00, prima kwaliteiten tot f 36.00: br. bonen, boerenschoon op monster bonen, boerenschoon, op monster, goed droog, tot f 67,50. Diskussie over vergoedingen „zoute" hulzen BENOEMING HAVENMEESTER TE BRUINISSE College van b. en w. doet het - doet het niet en doet het toch BRUINISSE, 12-11. Tijdens de jongste vergadering was agenda punt het voorzien in de vakature van havenmeester, een zaak die aanleiding gaf tot uitgebreide dis- kussies. De functie van havenmeester is, de laatste benoeming uitgezonderd, wel eens in vroeger jaren bezien als een baantje voor mensen, die door een of andere handicap niet meer voor 100 pet. in de gewone burgermaatschappij hun mannetje kunnen of konden staan De vraag is nu of men aan deze gewoonte van vroeger moet vast houden of dat men als havenmeester een vol- die het veelomvattende werk volle dig aan kan. Dat betekent tevens, dat m enals havenmeester een vol ledige dagtaak zal hebben. Bij het vaststellen van het salaris hebben b. en w. eigenlijk aan het laatste gedacht, maar verschillende raads leden zouden toch graag de betrek king geven aan iemand die gehan dicapt is, zonder invalide te zijn. De h'eer Jumelet heeft vernomen, dat het Ambtenarenreglement zo luidt, dat wanneer b. en w op hun stuk staan, de raad aan de benoe ming niet te pas komt. Inderdaad blijkt dat in 1956 de toenmalige raad de benoemingsbe voegdheid aan het college van b en w. heeft gedelegeerd. De heer Ju melet stelt voor dit punt te ver anderen. Het voorstel van de heer Jumelet wordt aangenomen met 5-2 stemmen. Tegen de heer C. Kik en wethouder van den Berg. De heer Kik repliceert wat be treft de benoemingsbevoegdheid. Hij acht der.e in handen van b. en w het beste. De heer Kik stelt dus voor om nu de benoeming van een havenmeester te delegeren aan b. en w. De heer Jumelet protesteert daar tegen, nu opnieuw de bevoegdheid in handen van b. en w. geven zou inkonsëkwent zijn, regelrecht in strijd met het besluit dat zo juist is genomen De raad aanvaardt echter deze inkonsekwentie, met 5-2 stemmen wordt het voorstel-Kik aangeno men. Tegen de heren Jumelet en Hoogerheide. B. en w zullen nu dus op korte termijn een haven meester benoemen. Kans op ijsbaan De voorzitter deelt mede, dat als straks de brandvijvers gegraven worden, er grond vrij komt, dat men zou kunnen benutten om een kade op te werpen rond een wei land en dit zou een lang gekoester de wens in vervulling doen gaan, het maken van een ijsbaan. Hij heeft daarbij gedacht aan het wei land aan de Dorpsweg, eigendom van de gemeente, dat ook als voet balterrein voor de jeugd in gebruik is. De heer de Koning zou het jam mer vinden, als de pachter van ge noemd welland schade leed door het aanl'eggen van een ijsbaan De ze man is al e'erder gedupeerd, doordat de toewij-ing van de grond aan het bedrijf van de heer M A. Mol, niet officieel gecompenseerd is en burgemeester Michaëlis hem schadeloos had gesteld door de toe wijzing genoemd weiland te kun nen pachten Nu is dit eerst voet balterrein geworden en nu weer ijsbaan. Alle leden die ter zake kundig zijn, verzekeren de heer de Koning, dat het onder water zetten van het weiland eer bevorderlijk dan scha delijk zal zijn voor de grasmat. Do rondvraag Bij de rondvraag informeert de heer van Popering naar de verga dering van gemeenten onlangs op het gemeentehuis te Bruinisse ge houden,, waar gesproken is over de gezamenlijke regeling voor de Dienst Noord Zeeland van Bouw en Woningtoezicht. De heer Jumelet heeft gelezen dat Oud-Vossemeer uit de geza menlijke regeling is getreden. De voorzitter licht uitvoerig toe welke konsekwenties aan een eventuele uittreding verbonden zijn. Afge wacht dient te worden, wat gebeurt nadat de samenvoeging van ge meenten op ons eiland heeft plaats gevonden. Verder vraagt de heer van Pope- ring naar de vergoedingen die eventueel aan de bewoners van de huizen gegeven zal worden, die door zoutschade onbewoonbaar zijn geworden en die nu zijn of worden opgeknapt. B en w hebben beslo ten, behoudens goedkeuring van hogere instanties, aan iedere be woner van een woningwetwoning, wiens huis aan zoutschadeherstel onderworpen is, een vergoeding van f 55 te geven voor kosten aan vloerbedekking, stoffering enz. Verder vraagt de heer van Pope- ring aandacht voor de uitbaning van de pachters van een tuin bij het slachtveld, wanneer dit slacht- veld eventueel wordt afgeheind met draad. De heren de Koning en Jumelet hebben veel klachten vernomen over de afwerking van de 10 hui zen in de Prinses Irenestraat die thans een zoutschade herstelbeurt hebben gehad. De beide wethouders hebben klachten van bewoners die ook hen ter ore waren gekomen onderzocht en ten dele bevonden dat deze klachten juist waren Beter toezicht zou volgens de heer de Koning gewenst zijn, doch dit blijkt in de praktijk onuitvoer baar. Het zoutschadeherstel Een en ander geeft de heer de Koning aanleiding er op aan te diingen, dat huizen die al door de bewoners zijn verbeterd, niet meer voor zoutschadeherstel in aanmer king te doen komen, vooral niet als ook de bewoners tevreden zijn en er geen merkbare gebreken aan de huizen zijn aan te tonen. De heer de Koning meent te weten, dat deze huizen toch voor schadevergoeding in aanmerking komen De voorzitter bestrijdt dit, de vergoeding wordt alleen gegeven als het hedstel plaats heeft volgens een bepaald procédé. De heer de Koning en Jumelet menen dat de voorzitter niet goed is ingelicht ook de heer van Pope- ring meent dat schadevergoeding toch gegeven wordt, ook al worden de huLen niet volgens het procédé bewerkt. De discussie loopt zo hoog op, dat de voorzitter de besprekingen sluit, omdat de heren de Koning en Ju melet niet willen mededelen, met wie zij over deze zaak gesproken hebben,, c.q. wie de zegsman is, dat schadevergoeding gegeven wordt ook als niet de hand wordt gehou den aan het herstel volgens de voorgeschreven werkwijze. Verder vraagt de heer de Koning naar de huurprijs van de schuren op het voormalig bedrijf van de heer M. M. Verkamman De meer derheid van de raad is van mening, dat de huuiprijs billijk is, wel zul len ter plaatse enige voorzieningen worden getroffen. De heer Jumelet vraagt wanneer de smid A. Kriger begint met het verlengen van de meerpalen in de haven. De voorzitter meent dat een en ander wacht op de aankoop van een partij hoekijzer Verder vraagt de heer Jumelet wie de verlichting, die op het sport veld is aangebracht, betaalt. Dit blijkt de voetbalvereniging „Bruse Boys" te zijn en niet de gemeente. Tenslotte vraagt Jumelet aan dacht voor begrinding van de Pad jes en voor voorziening langs het erf van de heer Jumelet-Carme- joole. De voorzitter doet mededeling over de brandspuit, die kant en klaar waarschijnlijk f 35.000 zal kosten, dat is f 5000 meer dan ge raamd werd. De premier van Laos, prins Soevanna, heeft vandaag gezegdf dat maatregelen worden genomen voor de herovering van de konin klijke residentie Loeang Prabang.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1960 | | pagina 6