Vim met bleekmiddel (in blauwe bus) maakt sneller schoon, frisser schoon SPIONNE IN PLASTIC ARKS beschuit ut/f/ Nieuwe frisheid straalt U tegemoet... -tS&witÊflim Weet U Financiën en Economie ZEERIKZEESCHE NIEUWSBODE do.vdekdag it november imo no. WMtttKW. GEURZUIVEREND HYGIËNISCH EXTRA AKTIEF Wat werkt U toch prettig met ViM ia de blauwe bus: Extra aktief... hygiënisch! Vloeren, tegels en wastafels, gangen, bad en fornuis... alles wordt FRISSER schoon! Sneller schoon ook. Een vlekje hier, een spatje daar... ze vliégen weg. Elk karwei groot of klein... is nu verrassend snel en fris aan kant. VIM met bleekmiddel in blauwe bus extra akrief.geur-zuiverendJa, dók geur- zuiverend: heerlijk. Nieuwe frisheid straalt U tegemoet! Werk ermee merk het zelf! VIM MET BLEEKMIDDEL sneller schoon, frisser schoon! dat U bij aankoop van een MUTSAERTS kinderwagen vanzelf ook meedoet aan de „Belangstelling-aktie 1960"? Door een formulier in te vullen worden er iedere maand drie „moeders van de maand" uitgekozen, welke het betaalde bedrag terug ontvangen. Weet U ook dat U bij aan koop van een wagen gratia een bedje naar keuze krijgt? Dat baby het eerste stukje speelgoed in de wagen krijgt? Dat de keus bij ons groot is en wij steeds de nieuwste wagens in ons bezit krijgen? Dat de prijzen altijd mee vallen? Reeds v.a. f 114,50. Bezoekt daarom VERHAGE'S kinderwagenhuis Visslop 8 Zierikzee Telefoon 2123 Voor goede AUTORIJLESSEN voor het huren van auto's met en zonder chauffeur en taxi ritten naar: Erkende R-schooI- en Taxibedrijf G. DE OUDE, Nieuwstraat 23, tele f. 289, Brouwershaven Leuke broeken voor Jongelui geëtaleerd bij: Firma Koevoets Havenpark 5 Zierikzee Pootaardappelen Deze kunt U bestellen zowel voor najaars- als voorjaars levering. Alles N.A.K. gekeurd Bij elke hoeveelheid. W. C. HART, Scheepswerfstraat, Haamstede W. VAN SLUIJS, tel. 437, Haamstede BEVOLKING WAS OPGETOGEN H.M. „Groningen" bezocht de Paaseilanden DEN HAAG, 9-11. - H.M. jager „Groningen", behorende tot het smaldeel 5, dat thans het zuiden van de Stille Oceaan doorploegt op weg naar Valparaiso, heeft zater dag een bezoek gebracht aan de Paaseilanden. 's Morgens ging 't schip ten an ker voor Hanga Roa, het enige dorp dat de Paaseilanden rijk zijn. Prauwtjes lagen op de rede het schip op te wachten en al spoedig ontstond er een levendige handel in het ter plaatse goedkope en fraaie houtsnijwerk. De gouver neur, een Chileens marine-officier, kwam aan boord om de comman dant van H.M. „Groningen" te be zoeken. Hij werd vergezeld door een priester van Sebastiaan en de Amerikaanse archeoloog Malloij. Daarop maakte een tiental officie ren op uitnodiging van de gouver neur een tocht over het eiland, on derbroken door een lunch ten huize van de gouverneur. De bemanning had aan de wal een prachtige dag, welke voor een groot deel op de vele zeer goedkoop te huren paar den werd doorgebracht. Om de hartelijke ontvangst te beantwoorden, werd in de middag aan boord een kleine instuif geor ganiseerd, waarna de „Groningen" 's avonds Hango Roa verliet. Dit tot verdriet van vele Paaseilanders, Jongen had geluk FRANEKER, 7-11. De 18- jarige Ludwig G. Spdngel uit Harlingen heeft heel veel geluk gehad, toen hij tussen Franeker en Har lingen uit de ongeveer 80 kilometer per uur rijdende trein viel. De jongeman, die de kweekschool In Leeuwarden bezoekt, stond met twee vrienden in de ruimte achter de bestuur derscabine. Ongeveer drie kilometer voor Harlingen sloeg het portier open en zagen de vrienden Ludwig naar buiten vallen. Ook andere passagiers merkten het ongeluk op en hoewel een algemene consternatie ontstond, had er één de te genwoordigheid van geest om aan de noodrem te trekken. Nadat de trein tot stilstand was gebracht ging men, het ergste vrezende, op zoek naar het slachtof fer. Men vond de jongeman op enige afstand. Ge schrokken maar vrijwel ongedeerd. Hij bleek maar enkele schaafwondjes te hebben opgelopen. die dit bezoek kennelijk zeer ge waardeerd hadden, hetgeen niet verwonderlijk is, als men weet dat het eiland slechts twee drie keer per jaar door een schip wordt aan gedaan. De „goeie ouwe" „Tarakan" naar de sloper AMSTERDAM, 8-11. Het m.s. „Tarakan" van de N.V. Stoom vaart Maatschappij Nederland, dat op 27 oktober j.l. uit de Amster damse haven is vertrokken voor een reis naar het verre Oosten, zal daar niet meer van terugkeren. Eind december zal het schip, dat gedurende dertig jaar alle wereld zeeën heeft bevaren, aan een slo per te Hongkong worden opgele verd. Onder de vrachtschepen van de Nederlandse koopvaardij verwierf het m.s. „Tarakan" zich in de jaren voor de oorlog reeds een zekere populariteit, onder andere door de jeugdreizen naar de Noorse fjor den. In totaal maakten meer dan tienduizend jongeren tussen de vijftien en de achttien jaar tegen passageprijzen van vijf en twintig of vijf en dertig gulden met het schip een reis naar het hoge noor den. Over deze reizen werden zelfs twee boeken geschreven. ZEER SNEL GROEIEND NEDERLAND UTRECHT, 8-11. In Europa ver toont Nederland het snelst groei end bevolkingsaantal. Zestig jaar geleden telde Nederland 5 miljoen inwoners, thans zijn dit er 11.5 miljoen, terwijl de verwachtingen zijn dat Nederland in 1980 bevolkt zal worden door 14 miljoen per sonen. Deze cijfers deelde dra. J. A. F. Roeien .burgemeester van Zwolle, mede op een bijeenkomst in Utrecht, waar hij voorzitter was van een forum dat de problemen rond stedebouw en industrie be sprak. Aanrander fn arrest ROTTERDAM, 8-11. Voor de of ficier van justitie werd een 34-ja rige Rotterdamse chauffeur geleid, die in de nacht van donderdag op vrijdag jl. een 14-jarig meisje had aangerand. De man, gescheiden, zou het meisje op verzoek van haar vader naar huis brengen. Maar hij nam haar mee naar zij neigen woning en bracht haar daar onder Invloed van drank voor hij zijn. daad boging. LAND- EN TUINBOUW Denk bijtijds aan bemesting van uw boomgaard Nauwelijks is de oogst achter de rug, of de gedachte van de fruit teler gaat alweer uit naar het nieuwe seizoen. De eerste maatre gel die genomen moet worden is de bemesting, omdat hiermee de basis wordt gelegd voor de vol gende oogst. De ervaring heeft geleerd, dat men op kleigrond met goed succes in november en december reeds de bemesting kan toedienen. Het is dan niet meer zo druk met de werkzaamheden en bovendien kunnen de voedingsstoffen zich tij dens de winter beter door de grond verdelen. Uitspoeling komt in de klel- boomgaard praktisch niet voor. De hoeveelheid te geven voe dingsstof is niet alleen afhankelijk van het grondonderzoek, maar ook van de leeftijd van de bomen, de Een kasteel voor één shilling De 72-jarige hertog van Suther land heeft zijn kasteel Dunrobin bij Golspie in Schotland te huur aangeboden voor een shilling (on geveer 50 cent) per jaar. De even tuele huurder, die de beschikking krijgt over een rijk gemeubileerd kasteel met 10 kamers, een groot park en uitgebreide jacht- en vis gronden, moet echter de jaarlijkse onderhoudskosten van 10.000 pond (ruim 100.000 gulden) voor zijn re kening nemen. Ingezonden mededeling Wij op Schouwen-Duiveland eten vruchtsoort, de te verwachten oogst en de groei in het afgelopen jaar. Raadpleeg hierover eventueel de voorlichtingsdienst. Alleen bij uitzondering zal men kalkammonsalpeter door een an dere stikstofmeststof vervangen. Ook de keuze van de fosfaatmest stof levert geen moeilijkheden op. In de moderne boomgaard is zwa velzure kali de meest geschikte kalimeststof. Op lichtere kleigrond kan men beter gebruik maken van patentkali, omdat deze tevens mag nesium bevat. Vergeet tenslotte niet dat elke bemesting alleen dan tot haar recht komt, als ook de ontwatering enz. in orde is. De Westduitse deviezenreserves FRANKORT, 9-11. In de eerste tien maanden van dit jaar zijn de Westduitse deviezenreserves met 7,4 miljard D.M. gestegen, zo wordt in het maandverslag over oktober van de Bundesbank medegedeeld. De handelsbanken in west-Duits- land hebben echter thans veel min der activa in het buitenland dan aan het begin van het jaar, aldus het verslag. Een gedeelte van de stijging was het gevolg van de inkomsten uit de legering van buitenlandse troepen op Westduitse bodem. Deze inkom sten bedroegen in de eerste drie kwartalen van dit jaar 3,2 miljard D.M. tegen 2,8 miljard D.M. in de overeenkomstige periode van 1959. - Een gedeelte van het vluchtka- pitaal, dat in augustus en septem ber naar west-Duitsland vloeide, werd begin oktober naar andere landen overgemaakt, maar de goud hausse aan het einde van oktober bracht een hernieuwde toevloeiing van speculatief geld teweeg. Volgens een bericht van „An- tara" heeft het Indonesische leger bekend gemaakt, dat in drie maan den tijds 3000 gewapende opstan delingen werden uitgeschakeld bij zuiveringsacties. Er zouden in In donesië thans nog 17.528 opstan delingen zijn tegen „honderddui zenden" drie jaren geleden. In de bekendmaking van het leger wordt gezegd, dat deze successen „ons de overtuiging geven, dat omstreeks eind 1962 de veiligheid in het ge hele land kan zijn hersteld". FEUILLETON (18) Toch verwonderd en nieuwsgie rig deed Louise haar kamerdeur open en maakte licht Op haar ta feltje lag een grote bos vuurrode tulpen, zoals ze alleen in Neder land groeien. Die moesten wel pe perduur zijn. Op het kaartje stond de naam Paul Bonnard gedrukt, maar aan de andere kant was nog iets in duidelijke blokletters ge schreven. „Voor mijn secretaresse, die haar chef zo trouw helpt en hem de prettigste avond sinds vele jaren bezorgde". Toen kleedde ze zich uit, wierp zich op het bed en huilde zich in slaap, in het besef dat nu alles verloren was, nog vóór ze goed en wel wa9 begonnen. Een einde met rode tulpen HOOFDSTUK IV Louise zet door Voor de zondag had Louise al lereerst een bezoek aan de prach tige kathedraal op 'het program ma staan. Daar wilde zij een dienst bijwonen en na afloop gebruik ma ken van de gelegenheid het im ponerende gebouw, dat uit het be gin van de 13de eeuw dagtekent, met zijn mengeling van bouwstij len, vroeg- en laatgotisch rond een romaans koor, te bekijken. Dan wilde zij gaan naar het park Montbénon met het standbeeld van Wilhelm Teil en vervolgens Maar plotseling herinnerde zij zich weer wat de vorige avond was gebeurd. En verwijtend keken de tulpen van Bonnard haar aan, smekend om water Ze bleef vijf minuten liggen denken. Toen was haar besluit genomen. Ze zou Tom Becker vóór zijn Ze zou zo snel mogelijk naar ZÜrich reizen en mijnheer Lefêbre volledig inlich ten. Het was niet nodig Jean op te bellen; die zou zich maar no deloos overstuur maken. Maar eerst de tulpen in het wa ter. Die mooi© bloemen konden het ook niet helpen dat ze afkomstig waren van iemand, dienu ja, die om heel grondige reden een kool moest worden gestoofd. Ze was nu heel kalm en zelfs een beetje cynisch Ze maakte zich wijs, dat ze van de machtige natuur genoot, toen ze in de trein zat en keek alle kanten uit Maar toen de trein in Zürich stopte, moest de conducteur haar wek ken uit een rasechte vermoeid- heidsslaap. Ze ging naar een da mestoilet om de sporen van ver moeidheid weg te werken en wan delde toen naar het welbekende huls. Dat kostte haar ruim een half uur, maar ze nam er de tijd voor. De hele familie Lefêbre zat luist thee te drinken in de tuin Jeanet- te en Glsela waren thuis en had den een paar kleintjes uit de ko lonie bli zich. alsmede een paar toegewijde vrienden, die zich uit putten in bewonderende woordjes voor de kinderen. Ze moest onwil lekeurig glimlachen toen ze het toneeltje aanschouwde. Hoewel ze nog geen week gele den afscheid had genomen, werd ze stormachtig welkom geheten Er werd geroepen, dat ze al lang spijt hadden van haar besluit en terug kwam. Maar hoe lang dit gezellige samenzijn ook duurde, ze moest eindelijk zoverzien 1e ko men, dat ze met milnheer Lefêbre alleen kwam t* zitten. Dat hoefde ze echter niet eens te zeggen. Na de thee stond de oude man op en zei: „Wij moeten jullie een ogenblikje hier laten,, jongelui. Louise en ik hebben nog iets heel persoonlijks te bespre ken, zie je Dus tot straks". En met een eigenaardige glim lach leidde hij haar naar binnen. Louise was intussen doodsbleek geworden. „Dus u weet tóch alles?" De oude man schudde het hoofd. „Nee kind, maar ik voel dat er iets sccheef zit, ik zal je eerst ver tellen wat ik weet. Vannacht om één uur werd ik uit mijn bed ge beld door een zekerehoe heet hij ook alweer? Tom Becker, ja juist, die was het, je weet wel. die man van het chemisch weekblad, die hier wel eens om advertenties komt zeuren Nu. ik wilde eerst niet aan het toestel komen, mijn vrouw was namelijk uit bed ge gaan, maar hij bleef aanhouden. Hij vertelde mij, dat jij bij een zekere Bonnard in Lausanne In dienst was en of ik wist. dat je in een of ander zaakje zat dat niet deugde. Ik dacht eerst, dat hij iemand bedoelde die toevallig zo heette al9 jij en antwoordde: „Ik vind je knap vervelend jongeman, want ik ken niemand die Louise Batelier heet en bij Bonnard in Lausanne werkt", maar hij hield vol, dat jij het was en dat je te gen wil en dank in een of ander vuil zaakje was gekomen. Hij wilde weten wat het was, om je eruit te werken, want hij was overtuigd, dat je heel domme dingen zou gaan doen enzovoort, een heel verhaal". (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1960 | | pagina 9