V.V.V.-Zierikzee heeft vrijwel nieuw samengesteld bestuur gekregen John Fitzgerald Kennedy Wist U, Goed voorspeld ZEERIKZEESCHE NIEUWSBODE donderdag i» november i960 No. iss69 Oude bestuur trad af Naast bestuur (7 man) een commissie van advies ZIERIKZEE, 8-11. V.V.V. te Zie rikzee heeft een nieuw bestuur ge kregen, nadat het oude bestuur, on der voorzitterschap van de heer P. lleering, op een dinsdagavond goed bezochte vergadering In „Concor dia" was afgetreden. Het enige lid van het oude be stuur dat aanblaft is de heer P. van Be veren, die zeide een herbe noeming te zullen accepteren als de vergadering zich bfj een stem ming duidelijk hiervoor uitsprak. Gekozen werden verder de heren G. C. Anker, J. M. v. cL Brand, P. Verhage en C. F. van Overbeeke. Het bestuur zal nog met een twee tal leden (nlet-middenstanders) worden aangevuld tot zeven per sonen. Bovendien komt er een com missie van advies, waarvoor men zal pogen ongeveer eon twintigtal mensen te charteren. In een inleidende toespraak stond de heer Heerlng uitvoerig stil bij de V V.V.-moeilijkheden ln de laatste jaren. Vooropstellend dat de laatste jaren de aktivitelten wat zijn verslapt, merkte hij op dat het werk in de begintijd van het be stuur, dat tot nu toe zitting had, bepaald nog niet zo gek is geweest. Hij gaf een opsomming van diverse door VV.V. georganiseerde mani festaties, als de komst van de po- litiekapel uit Gent, een orgelcon cert, diverse vergaderingen, ont vangsten e.d. en pogingen nieuwe leden te werven. Niéttemin ebde de belangstelling weg; enkele be stuursleden trokken weg en een grote handicap vormde het feit, dat de algemene vergaderingen door gaans zo slecht werden bezocht, hetgeen de besluitkracht remde. Persoonlijk had het de voorzitter in de laatste periode ook aan de nodige tijd ontbroken, om zich vol ledig aan het V.V V -werk te kun nen geven. „V.V.V. was een één manszaak geworden en de heer P van Beveren komt de lof toe de zaak draaiende te hebben gehou den". aldus de voorzitter. Folders werden uitgegeven, rondwandelin gen geleid, terwijl de secretaris ook talrijke inlichtingen verschafte. Spr. memoreerde ook het werk in de V.V V.-contactcommissie. Een informatiebureau kwam in het R.T.M.-station. Verandering: nodig Intussen erkende de voorzitter dat - ondanks deze activiteiten - er verandering komen moet. De situatie is snel veranderd en verandert nog steeds. De verlegging van de aanlegplaats van de provinciale boot en de rondwegen rond Zierikzee, vormen een bedreiging voor de stad. Het V.V.V.-werk heeft duidelijk twee aspecten, tw. een dienende en een economische. Nog altijd blijft het bezwaar dat Zierikzee te weinig „levendig" is; het biedt aan evenementen nog te weinig, al is het werk van de Stichting Z.O.V. (feitelijk was het een V.V V.-taak, aldus de voorzitter) prijzenswaar dig. Het geldgebrek evenwel is ook een enorme handicap. De contri buties gaan vrijwel op aan de fol deruitgaven. Toch zal V.V V. in de toekomst meer aan de weg moeten timmeren en een nauwe samenwer king met het stadsbestuur is eerste voorwaarde. Spr. ried het nieuwe bestuur met het gemeentebestuur contakt op te nemen, voor verdere geldelijke en morele steun. De bestuurssamenstelling De heer G. C. Anker had eerder het gemeentebestuur al eens gepolst over de gang van zaken bij V V.V. Ook hij constateerde onder de le den der vereniging te weinig be langstelling en hij had derhalve enkele mensen gepolst over de vraag of zij een benoeming als be stuurslid zich zouden laten welge vallen. De voorzitter drukte de he ren nog op het hart, dat zij de V V V.-taak niet moeten onder schatten. De heer Dokman vond het een bezwaar dat de door de heer Anker naar voren gebrachte personen, allen middenstanders zijn. Hij zag liever een breder sa mengesteld bestuur. Burgemeester mr. F. Th. Dijckmeester onder streepte de belangstelling die het gemeentebestuur heeft voor het V.V.V -werk. Hij zag ook graag een bestuur op een zo breed mogelijke basis. De liefde voor de stad op zichzelf moet ook faktor zijn bij het besluit in een bestuur als het onderhavige zitting te nemen Een voorstel eerst een „informateur" te benoemen vond niet voldoende GROTE VRAAG NAAR FRUIT VAN GOEDE KWALITEIT Ruime aanvoer van appelen aan de vellingen DEN HAAG, 8-11. In alle fruit- centra van ons land behoort thans de pluk van appels en peren weer tot het verleden. De telers krijgen nu volop gelegenheid om hun pro- dukten klaar te maken voor de ver koop. Vooral appelen worden er de laatste tijd veel aangeboden op de fruitveilingen. De voorraad peren is belangrijk minder groot. Deze zijn bovendien veel opgeslagen in koelhuizen en bewaarplaatsen en van hieruit wordt nog weinig ge ruimd. Niettemin is de handel in peren zeer levendig, in het bijzonder door de grote vraag voor Westduitse re kening. Ruim 80 °/o van onze peren export gaat naar dit land. De grootste aanvoeren van peren zijn er op hot ogenblik op de fruitvei lingen in Noord Holland en met name in Zwaag. De beste handpeer van het ogenblik is de Doyenne du Cornice en voor dit ras wordt thans op de veilingen rond een gulden per kg. betaald. Verwacht mag worden dat bin nenkort ook de aanvoeren van Con ference uit de koelhuizen zal be ginnen Dat is het meest bewaarde perenras dat altijd zeer gevraagd is zowel voor export als voor bin nenland. Cox's Orange Pippin Bij de appels is vooral de Cox's Orange Pippin gevraagd. De beste partijen noteren op de veilingen «5 tot 790 cent per kg. Hoewel de laatste dagen de prijs iets is te- dat Hongarije in de oudheid Pan- nonië heette? dat een werkbij slechts zeven we ken oud wordt? dat Robert Hooke, een Engels na tuurkundige het eerst ontdekt heeft dat planten uit cellen bestaan? dat het Hebreeuwse woord Ho sanna Helpt toch!" betekent? dat de oppervlakte van Hongkong 83 krn? bedraagt? dat handlijnkunde de oudste van waarzeggerij is en dat daar in de bijbel Jesaja 49 1G reeds sprake van is? ruggelopen wordt ook voor de goede Golden Delicious een hoge prijs betaald. Aanvankelijk lag de prijs voor de beste partijen rond 60 cent per kg. Thans wordt nog rond 50 cent per kg betaald. Goede Jonathan noteert tussen 30 en 35 cent per kg terwijl ook voor de grootste maten, mooi gekleurde partijen van het belangrijke ras Goudreinette een dergelijke prijs wordt betaald. Voor de minder gevraagde appel rassen en de mindere kwaliteiten liggen de prijzen laag. Zowel in het binnenland als in Westduitsland is er vraag naar Nederlandse appels maar deze moeten van prima kwa liteit zijn. FINANCIEEL NIEUWS Nieuwe lening Bank voor Nederlandsche Gemeenten DEN HAAG, 8-11. De N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten deelt mede, dat zij voornemens is over te gaan tot de uitgifte van een 4% pet. 25-jarige obligatielening, groot f 100 miljoen, tot de koers van 98% pet. De lening zal wor den afgelost in 25 jaarlijkse ter mijnen, aanvangende in 1962. Ver vroegde extra aflossing is gedu rende de eerste tien jaar van de looptijd niet toegestaan. Daarna is zij in de jaren 1971 tot en met 1975 alleen mogelijk tot de koers van 101% peten gedurende de verdere looptijd der lening tot de koers van 101 pet. De lening i3 verdeeld In coupures van f 1000 en f 500. Da tum van inschrijving donderdag 17 november a.s. Stortingsdatum maandag 2 januari 1961 .Ook aan deze lening zal weer een schuld register worden verbonden. Verhoging salarissen burgemeesters DÉN HAAG, 8-11. Staatsblad 431 bevat een wijziging van het bezol digingsbesluit voor burgemeesters. In de eerste plaats geldt dit besluit een incorporatie van de 6 pet. toe slag op het salaris van alle burge meesters Maar tevens bevat het besluit een verhoging der salaris sen van burgemeesters van gemeen ten van minder dan 20 000 inwo ners. Op deze verhoging heeft des tijds de tweede kamer aangedron gen. weerklank, zodat tot vrije stem ming werd overgegaan. Bij een eerste stemming kregen de heren Anker, Vei hage, van Overbeeke en v. d. Brand een meerderheid van stemmen. Een tweede stemming ging tussen de heren Dokman en P. van Beveren. Met grote meerder heid weid de heer van Beveren daarop herkozen Op een in januari 1961 te houden vergadering zullen de aanvullende leden worden be noemd. De heer A. Ribbens sloeg voor de aftredende voorzitter te benoemen tot ere-voorzitter. De heer Heering zeide de suggestie op prijs te stel len, maar zich een dergelijke be noeming niet te kunnen laten wel gevallen Burgemeester mr. Dijck- meester gaf nog een toelichting op het destijds door de raad genomen besluit de subsidie voor V.V.V. te verminderen. „Er moet iets gebeu ren", aldus mr. Dijckmeester, „wil de raad vrijmoedigheid hebben een subsidie te verlenen of te handha ven". Met een opwekking tot activi teit en een dankwoord sloot daar op de voorzitter de vergadering. Portret van Amerika's nieuwe president Mevrouw Kennedy is van Franse afkomst 'PONT SAINT ESPRIT, 9-11 Het bericht van de verkiezing van Ken nedy zal ongetwijfeld met voldoe ning worden ontvangen door de be. woners van de Franse plaats Pont Saint Esprit. Niet omdat de bevol king van dit stadje van ongeveer 5.000 inwoners anti-republikeins of pro-democratisch zou zijn, maar wegens de omstandigheid dat me vrouw Kennedys familie uit deze plaats stamt. Zij heet van zichzelf Jacqueline Bouvier. Eén van haar voorvaders, die van 1698 tot 1754 l'eefde, emigreerde namelijk inder tijd met verscheidene andere leden van zijn familie uit Pont Saint Es prit naar Amerika, waar hij zich vestigde in Philadelphia. De vader van de echtgenote van de nieuwe president, Jean Vernou Bouvier, die in 1957 overleed, had boven dien een moeder van Franse af komst, een lid van de familie Ver nou. Dé overstromingsschade in Frankrijk PARIJS, 9-11. De schade die op 3 en 4 oktober aan wegen, bruggen e.d in Frankrijk werd aangericht door overstromingen in het gebied ten westen van het Massif Central, wordt op 250 miljoen frank (bijna 200 miljoen gulden) geschat. De schade die particulieren hebben ge leden, wordt op 160 miljoen frank (ongeveer 125 miljoen gulden) ge raamd. Met name hebben de de partementen Allier, Correze, Creuse Dordogne, Indre, Lot en Haute- Vienne van de watersnood geleden. Ook de departementen tussen de Rhone en de Alpen hebben in de maand oktober van overstromingen te lijden gehad. De schade is ook hier aanzienlijk. LONDEN, 9-11. John Fitzgerald Kennedy, de 43-jarige politicus met het jongensachtige uiterlijk, was de eerste Rooms-katholiek die sedert 1928 - toen gouverneur Al Smith uit New York, ook een democraat, door Herbert Hoover verslagen werd - naar het presidentschap dong. Vier jaar geleden kwam hij juist 38% stem tekort voor de kan didatuur voor het vice-president- schap tegenover senator Esles Ke- fauver. Dat was de eerste gelegen heid dat hij, als betrekkelijk onbe kend politicus, in de publieke be langstelling kwam op de democra tische partijconventie. Hij werd 29 mei 1917 in Brook- line, Massachusetts, geboren als tweede zoon van Joseph Kennedy, Amerikaanse ambassadeur in Enge land van 1937 tot 1940, die als fi nancier een groot fortuin vergaar de en reeds bij zijn leven op elk van zijn negen kinderen een mil joen dollar vastzette Hij genoot 2ijn opleiding aan de Harvard uni versiteit en de economische school van Londen In de tweede wereld oorlog diende hij als luitenant bij de marine. Nadat bij een actie bij de Salomons-eilanden zijn motor torpedoboot door een Japanse des troyer in tweeën was gevaren, werd hij als vermist opgegeven. Achteraf bleek dat hij een grote rol had gespeeld bij het ïedden van de bemanning van zijn boot Hij had een zwaar gewonde over een af stand van drie mijl met zijn tanden meegesleept naar een eiland. Zelf liep hij bij deze gelegenheid een rugkwetsuur op, die hem, tezamen met de gevolgen van een hem des tijds bij het voetballen overkomen ongeluk, bijna een politieke carrière onmogelijk had gemaakt. De ope ratie liet een wonde achter die niet wilde helen en toen hem bleek dat hij met krukken zou moeten blij ven lopen verkoos hij een tweede operatie ondanks het grote risico voor zijn leven. Wekenlang was hij zwaar ziek, maar nu kan hij weer als van ouds aan sport doen en bergen werk verzetten. Hij kwam in 1946 in de politiek door zijn verkiezing als afgevaar digde van een district in Boston. Hij werd tweemaal herkozen en werd in 1952 senator voor Massa chusetts. Ondanks zijn nederlaag op de conventie in 1956 werd hij toen reeds als toekomstig kandidaat De Rijkshogere landbouwschool in Dordrecht DEN HAAG, 8-11. De Hollandse maatschappij van landbouw, de Zeeuwse landbouwmaatschappij en de Noordbrabantse maatschappij van landbouw hebben samen een kleine commissie gevormd, die zich zal inspannen voor het behoud van de rijkshogere landbouwschool in Dordrecht De commissie zal om te beginnen overleg plegen met het Koninklijk Nederlands Landbouw- comite, waarbij de drie genoemde provinciale maatschappijen zijn aangesloten. Het K N.L.C. wil in het oosten des lands - gedacht wordt aan Deventer - een hogere landbouwschool stichten en tracht daarvoor toestemming van het rijk te krijgen. De drie provinciale maatschappijen willen nu voorko men, dat dit streven van het K.N. L.C. wordt gedwarsboomd door hun strijd voor de school te Dordrecht. Belgische douane gaat stipt werken BRUSSEL, 9-11. Enige duizenden ambtenaren van de Belgische dienst van douane en accijnzen zijn deze week een „stiptheidsactie" begon nen als protest tegen het uitblijven van een „studie en produktiviteits- premie", zoals deze sinds juni van dit jaar wordt uitgekeerd aan ambtenaren van de Belgische be lastingdienst en domeinen. Het gaat om een bedrag van 10 tot 75 gulden per maand, dat wordt uitgekeerd ter verhoging van de arbeidspres taties van de overheidsdienaren en als vergoeding voor de overuren, die de ambtenaren maken „ter be studering van de vele nieuwe wet ten en instructies, die het gevolg zijn van de gemeenschappelijke markt". voor het presidentschap aange merkt. Als senator heeft Kennedy ge makkelijk begrip voor moeilijke kwesties getoond, gezond verstand en evenwichtigheid. Zijn collega George Smathers van Florida zei van hem dat zijn grootste politieke troef was dat de mensen hem mochten en hem wilden helpen. In de verkiezingscampagne toonde hij grote gevatheid Hij versiert zijn redevoeringen met aanhalin gen uit de klassieken en weet in terrupties handig te pareren. Arbeidskwesties en sociale ver zekering hebben altijd zijn bijzon dere belangstelling gehad. Wat de buitenlandse politiek betreft heeft hij vooral de hulpverlening aan het buitenland gesteund, met name aan India Enige tijd geleden verwekte hij opschudding door ten gunste van de Algerijnse opstandelingen te spieken. Kennedy is een belezen man. Na de oorlog is hij een tijdje journa list geweest en heeft drie boeken geschreven: „Why England slept" (1940), over het gebrek aan voor bereiding van Engeland op de laat ste wereldoorlog„Profiles in cou rage" (1956), een serie biografische essays waarvoor hij de Pulitzer- prijs kreeg, en „The strategy of peace" (I960), een bundel rede voeringen. Kennedy's echtgenote is Jacque line Bouvier, dochter van een New Yorkse financier. Zij hebben een dochtertje van drie jaar, Caroline. Kennedy's zuster Patricia is ge huwd met de Britse acteur Peter Lawford. PROGRAM VAN KENNEDY Praten met Moskou vanuit positie van militaire en economische superioriteit WASHINGTON, 9-11. De pas ge- kozen democratische president van de Verenigde Staten, John Ken nedy, heeft in zyn verkiezingscam pagne gepleit voor een sterk Ame rika, dat van uit een positie van militaire en economische superio riteit met de Sow jet-Unie kan pra ten. Hy gaf als zyn mening te ken nen, dat de V.S. in het buitenland prestige hebben verloren en dat het is om de Amerikaanse invloed in de wereld te versterken. Hij beloofde te zullen ijveren voor een toenemende economische expansie en een verhoging van de nationale produktie, zonder de kracht van het land of de waarde van de dollar in gevaar te brengen Ook sprak hij zich uit voor uit breiding van de taak der regering op het gebied van de sociale voor zieningen, zoals medische hulp aan mensen boven de 65 jaar en de bouw van woningen en scholen. Voorts is hij voorstander van sub sidieverlening aan de boeren. In dit verband heeft hij beloofd de kwestie van vraag "en aanbod ten gunste van de landbouw te zullen regelen. Kennedy is de eerste democraat die in het Witte Huis zal zetelen sinds in 1952 Eisenhower als kan didaat van de republikeinen tot op volger van president Truman werd gekozen De nieuwe president is het eerste Rooms-katholieke staats hoofd dat de V S. krijgen. Ook heeft dit land nog niet eerder een president van zuiver Ierse afkomst gehad. Nieuw bestuur ln 73 dagen John Fitzgerald Kennedy, de 43- jarige achterkleinzoon van een Ierse immigrant, krijgt door zijn verkiezing tot president van de V.S. de reusachtige taak om in de 73 da gen vóór zijn installatie een nieuw bestuur op te bouwen, opdat er op 20 januari als Eisenhower het Witte Huis verlaat, geen vacuum ontstaat. Op die dag treden namelijk ook de voornaamste adviseurs van de regering af en zelfs alle stukken, die volgens de traditie eigendom zijn van de aftredende president, zullen zijn verdwenen. Vóór die tijd moet Kennedy de De wervelstormen in oost-Pakistan KARATSJI, 8-11. Volgens de jongste officiële schattingen Is het aantal doden als gevolg van de twee wervelstormen in oost-Pakis tan tot 12.000 gestegen. De tweede storm, op 31 oktober, heeft meer schade aangericht dan d® eerst®, op 16 oktober. belangrijkste van de 1 200 functio narissen en medewerkers kiezen, van wie hij de benoeming in de hand heeft. Als staatshoofd heeft hij de leiding over 3.400.000 burger ambtenaren, bijna twee en een half miljoen militair personeel en over een land met een jaarlijkse begro ting van omstreeks tachtig miljard dollar (bijna 305 miljard gulden) Voorts is hij verantwoordelijk vóór de diplomatieke betrekkingen met ruim zeventig landen. Als Ameri kaans staatshoofd leidt hij in feite ook d© gehele westelijke wereld. Reisje naar Rusland Weerzien na achttien jaar ALMELO. De Almelose rijwiel- handelaar J. Brama vertrekt zater dag met vrouw en vier kinderen naar Stalino in zuid-Rusland, om kennis te maken met zijn schoon ouders. Voor mevrouw Brama wordt deze reis - het gezin zal vier dagen en nachtenJn de trein moe ten zitten - een weerzien met haar ouders na achttien jaar. Mevrouw Brama werd in 1942 als achttienjarig meisje door het Duitse leger uit haar geboorteplaats Stalino gedeporteerd naar Duits land. Zij werd daar tewerk gesteld, maar vluchtte naar Roermond, waar zij in een klooster onderdook. Na de oorlog is zij met de Almeloër J. Brama getrouwd Meer dan anderhalf jaar heeft zij getracht visa voor haar gehele gezin te krijgen, teneinde eindelijk haar ouders in Stalino te kunnen bezoeken. Het gezin heeft thans een verblijfsvergunning voor zes weken in Rusland gekregen. MARKTBERICHTEN Veemarkt ROTTERDAM, 8-11. Aanvoer 3028 stuks vee (weektotaal 5220), t.w.: 300 vette koeien en ossen; 1021 stuks gebruiksvee; 480 vette kalve ren; 284 graskalveren; 490 nuchtere kalveren; 8 varkens62 lopers; 27 biggen; 59 paarden; 3 veulens; 271 schapen en lammeren; 23 bokken en geiten. Prijzen per kg.: vette koeien en ossen f 3,00-3,20, f 2 60-2,90, f 2,40- 2,60; vette kalveren f 2,80-3,20, f 2,50-2,80, f 2.30-2,50; Jachtpaar den f 2,10-2,00-1,70. Prijzen per stuk: graskalveren f 430-330-230; nuchtere kalveren f 65-60-50; lopers f 95-80-60; big gen f 48-40-35; schapen f 110-95- 80; lammeren f 105-90-75; kalf- en melkkoeien f 1260-1120-900; vare koeien f 820-720-620'vaarzen f 920- 700-600; pinken f 560-460-400. Het groot spektakel is ten einde Amerika komt weer tot rust. Geen reizen meer voor kandidaten Van zuid naar noord en kust tot kust. En is 't niet zo uitgekomen Als u reeds weken had voorspeld? Voor u was het beslist niet nodig Dat al die stemmen zijn geteld. U wist de uitslag al tevoren Ondanks lawaai en veel gepraat; Amerika kan rustig leven, Want Kennedy is democraat! Welnee, dat kon beslist niet anders, U hebt 't maanden al gezeid, Het zien van al die stembiljetten Was louter een formaliteit. De Yankees gaan weer aan de arbeid, Verdienen geld voor safe en kluis Er komt, wat u allang voorzien had Een babietje in 't Witte Huis. Een olifant vocht met een ezel, Maar wie was daar nu mee gebaat? De beste is er toch gekomen, Want Kennedy is democraat! De wereld komt het wel te weten Dat deze keus de beste was; Op dat punt bent u wel ervaren En politiek niet groen als gras Nou kan ons weinig meer gebeuren Als Chroesjtsjef op de tafel slaat: Voor 4 jaar is het wel bekeken, Want Kennedy is democraat! JAAP M1JDERWIJK. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen door de Gen. Syn als pred. voor buitengew. werkz.heden (secr. jeugdwerk Oecumenische Raad van Kerken in Nederland): H. van Andel, kand. te Blaricum. Ger. Kerken Beroepen te Schiedam (vac. E. J. Oomkes): G. van Halsema, Fijnaart;- te Ulrum: T. Kamper, Scharendij- ke; te Exmorra-Alllngawier-Tjerk- werd: kand. J. Sap, Leiden; te Roermond: A. J. Jelsma, Zaltbom- mel. Ger. Kerken (vrijgemaakt) Beroepen te Rijnsburg: R. Tim merman, Rijken-Hooghalen. Chr. Ger. Kerken Beroepen te Mijdrecht: P. Op den Velde, Hilversum; te De Krim: A. H. Schippers, Hillegom. De Egyptische regering heeft een commissie in het leven geroe pen die de duizenden voorwerpen die zich in het oudheidkundig mu seum van Caïro bevinden moet re gistreren en catalogiseren De af gelopen dertig jaar zijn zoveel voorwerpen opgegraven dat nooit een volledige catalogus kon wor den samengesteld. Bij een onder zoek dat de laatste maanden in gesteld werd is gebleken dat tal rijke kunstvoorwerpen zijn gesto len of vervangen door waardeloze imitaties. De Japanse regering heeft naar aanleidin gvan de overwinning van Kennedy de mening uitgesproken, dat het optreden van „deze nieuwe en krachtige persoonlijkheid" in zeer grote mate zal bijdragen tot het handhaven van de wereldvrede, gegrondvest op vrijheid en demo cratie en tot de international® welvaart. STAD EN PROVINCIE ZIKRTKZKK Benoeming stadgenote De stichting Nederlandse Fede ratie voor Vluchtelingenhulp te Den Haag heeft met ingang van 1 november benoemd in de functie van maatschappelijk werkster mej. A. I. P. van der Maas uit Zierikzee. Mej. van der Maas, die voordien verbonden is geweest aan het ge reformeerde gezinszorg- en maat schappelijk werk te Amsterdam, krijgt nu de zorg over de in Neder land verblijvende vluchtelingen. burgh „Van speeldoos tot pierement" Gaarne wijzen we de lezers nog eens op de a.s. Nutsavond die vol gende week dinsdag 15 november in hotel „Het wapen van Burgh" wordt gehouden. Spreker is de heer mr R. de Waard met als onder werp: „Van speeldoos tot piere ment" Gezien de reacties in de bla den over het optreden van de heer de Waard in Zierikzee enkele we ken geleden, belooft het een zeer bijzondere avond' te worden, waar een maximum aantal bezoekers ze ker gerechtvaardigd is. westerschouwen Totaal aantal stemgerechtigden Indien alle stemgerechtigden zich aan hun stemplicht houden, dan zullen voor de gemeente Wèster- schouwen totaal 2589 stemmen over de drie partijen verdeeld worden. Onderverdeeld over de gemeentes wordt dit aantal voor Burgh 456, Haamstede 1131, Noordwelle 235, Renesse 617 en Serooskerke 150.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1960 | | pagina 5