Onze Puzzelrubriek :c:: Mi* wm HPU h~ ZIERIKZEESCmi NIEUWSBODE vrijdag 2s oktober 1900 xo. ujsös Staatssecretaris Th. Bot over Nieuw-Guinea Geen muiterij op k.p.M.-schip AMSTERDAM, 27-10. Voor de aanvang van een lunch vanmiddag van de afdeling Amsterdam van de St. Adelbertvereniging in Krasna- polsky heeft de staatssecretaris van binnenlandse zaken, de heer Th. H. Bot, het A.N.P. medegedeeld dat hij voornemens was tijdens een voordracht, die hij aan die lunch zou houden over „Het Nederlandse beleid ten aanzien van Nieuw Gui nea" enige passages te wijden aan een publikatie over het werk van een ondergrondse in Nieuw Guinea. Zijn testament formuleerde hij als volgt: Toen enige maanden geleden aan de bevolking aldaar voorlichting werd gegeven over de instelling van de Nieuw-Guinearaad hebben niet Zuld-Molukkers doch enkele Pa poea's eigener beweging inlichtin gen verstrekt over het bestaan van subversieve activiteit van enige Indonesiërs in de streek van Me- rauke. Er is, zo vervolgde de staatsse cretaris, geen sprake geweest van muiterij op het K P.M.-schip „Ka- rossa". Wel is in de eerdergenoem de streek, waarschijnlijk als een element van agitatie, een gerucht verspreid: er zouden aan boord van de „Karossa" moeilijkheden zijn geweest. Zeeleeuwin geschenkje voor schooljeugd ROTTERDAM, 27-10. In dier gaarde „Blijdorp" te Rotterdam is een jonge zeeleeuw in overgedragen die door de schooljeugd van Los Angeles (U.S.A) geschonken is aan de Rotterdamse schooljeugd. Een vertegenwoordiger van de K.LM., die het dier bij gelegenheid van de opening van een nieuwe vrachtlijn had vervoerd, droeg de zeeleeuwin met een korte toespraak over. Daarna had de officiële „tewater lating" plaats, waar een flinke por tie haring haar wachtte. Het dier heeft de naam „Lax" gekregen, ontleend aan de codenaam van Los Angeles. De betekenis van de magie in dit verband in de bedoelde publikatie achtte de staatssecretaris wel zeer overtrokken. Magie vindt men overal in primitieve streken. Even zeer overtrokken noemde hij het een vergelijking te trekken met de Mau-Mau in Kenia. Er bestaat geen enkele aanwij zing voor enige onbetrouwbaarheid van de politie in Biak. En evenmin voor de juistheid ener veronder stelling als zouden politiemannen deel uitmaken van een „onder grondse beweging". Zulke niet nieuwe en feitelijke onjuistheden bevattende publika- ties - zo besloot de staatssecretaris - zijn bepaald betreurenswaardig en kunnen een gevaar zijn voor een rustige taakvervulling in Nieuw- Guinea. Meer voedsel voor hongerlanden NEW YORK, 27-10. De sociale commissie van de algemene verga dering der Verenigde Naties heeft gisteravond met algemene stemmen een motie goedgekeurd, welke ten doel heeft de voedseloverschotten in enkele landen beschikbaar te doen 'komen voor volken met voed seltekorten in andere landen. De motie werdl gemeenschappelijk op gesteld door Canada, Haiti, Liberia Pakistan, de Verenigde Staten en Venezuela. Zij zal aan de algemene vergadering worden voorgelegd voor automatische goedkeuring. Daarna zal zij naar Rome gezonden worden ter behandeling in de zit ting van het bestuur van de voed sel- en landbouworganisatie, F.A.O. te Rome. a De 29-jarige leraar James Kevin Treacy, die zijn twaalfjarige leer ling Anthony Stephens buiten me deweten van diens ouders had mee genomen. op een zwerftocht van vijftien maanden door Europa, is te Leicester tot anderhalf jaar ge vangenisstraf veroordeeld. Hij gaf zijn schuld toe. Een hele puzzle, die puzzle van vorige week, waarover vele deel neemsters en deelnemers zijn ge struikeld. De hier beneden afge drukte oplossing, zal licht ver schaffen over de moeilijke puntjes. De kaartjes zijn deze week be stemd voor: mevr. Berrevoets-Bodb|jl Minnebroerstraat 21, Zierikzee. Het pocket-boek gaat naar: mej. T. C. Potappel Visstraat 19, Zierikzee. De oplossing van de puzzel luidt als volgt: Horizontaal: 1. voeg, 5. lade, 9. abeel, 11. robijn, 12. let, 14. mie, 15. ere, 16. gal, 19. a.v., 20. os, 21. uit, 23. l.o., 25. ga, 26. kaal, 28. oksel, 30. nier, 32. amer, 34. esse, 36. el, 37. naasten, 40. r.k., 41. mio,, 42. eel, 43. do, 44. raadsel, 48. af, 50. emma, 52. eton, 55. ilse., 57. innen, 60. oder, 62. ra, 63. na, 65. esp, 66. p.k., 67. in, 68. ems, 70. ras, 72. oir, 74. usa, 75. kaart, 77, snier, 79. inkt 80. aken. Verticaal: 1. vat, 2. ob, 3. eems, 4. gei, 5. lor, 6. abel, 7. dij, 8. eng, 10. leuk, 11. rete, 12. laks, 13. eva, 17. age, 18. lark, 20. olm, 22. isis, 24, ons, 27. aalmoes, 28. ora, 29. lee, 31. ierland, 33. enorm, 35. snelt, 38. ala, 39. tas, 45. aai, 46. dons, 47. een, 49. sire, 51. men, 53. ook, 5'4. erna 56. lam, 58. nest, 59. epos, 61. eis, 64. arak, 66. prik, 69. ski, 71. art, 73. ina, 74. urn, 76. an, 78. ee. DE NIEUWE PUZZEL 7 I WH/ Ij i V in nu t Y~ g-| B<v is BBp 13 31/ 36 KB7/ Horizontaal: 1. landbouwwerk tuig; 2. kruitzak; 7. oevergewas; 10. huidblaasje; 11. vis; 12. ont- ontvangstbewijs; 13. soort speer; 16. kleine hoeveelheid; 19. bid (Lat.); 20. verwondingen; 22. voor malig Ned. eiland; 24. kluwens; 26. onderbreken; 29. bijbelse naam; 30 maanstand (afk.); 32 meisjesnaam; 33. gelijk aan waarde; 35. muziek- teken; 7. vorm van niezen; 39. on der andere (afk.); 40. flink; 42. toe spraak; 44. Frans voegwoord: 45. dwingeland; 47. vlechtwerk; 49. opbrengst; 51. klein takje; 52. win- tervoertuig; 53. gevuld; 54. vogel; 57. schip; 61. Vochtig; 62. gebied; 64. thee (Duits); 66. aanleg; 68. zich toeëigenen; 71. kloosterzuster; 72. eind; 74. bijbelse naam; 75. groot stuk steen; 76. vergoeden v. bewezen diensten; 77. pers. voor naamwoord. Verticaal: 1. weerklank; 2. hoofd 3. plant; 4. beroemd Italiaans dich ter; 5. onder andere (afk.); 6. rivier in Duitsland; 7. bedorven; 8. hoon; 9. duur van eb en vloed; 10. pron ker; 12. tijdelijke vrede; 14. vaar tuig; 15. lidwoord; 17.meisjesnaam; 18. aanzien; 21. spoedig; 23. inper ken; 25. zoogdier; 27. jaarwisse lingslekkernij; 28. de grap mee drijven 31. zuivel-werktuig; 34. liefkozing; 35. de oudere( afk.); 36. meisjesnaam; 38. sportterm; 41. een schip aanhaken; 43. en derge lijke (afk.); 46. overblijfsel; 48. ge neesheer; 50. meisjesnaam; 53. le venskrachtige; 55. huisdier; 56. deel van het kippenhok; 58. muziek term; 59. tijdperk; 60. herkauwer; 63. plek; 65. reus; 67. niet vast; 69. vreemde munt; 70. de jongere (afk.) 73. Nederland (afk.). „verf en kleur" Nieuwe zaak in verven en lakken in Meelstraat te Zierikzee geopend Straathoek kreeg opknapper door nieuw pand ZIERIKZEE, 27-10. De hoek Meelstraat-Kinderstraat is fraai en gaaf gemaakt door de bouw van een nieuw winkelpand, waarin de heer P. Schults, een zaak heeft ge vestigd Lu verven, lakken en aan verwante artikelen. Het voorste gedeelte - de winkel dus - is ge heel nieuw; het daarachter gelegen huis ondergaat nog een opknapper en is bestemd voor de zoon van de eigenaar. Eerstgenoemde hoopt zich hier t.z.t. te vestigen. Donderdagmorgen is de nieuwe zaak, in aanwezigheid van ver schillende genodigden, officieel ge opend door wethouder H. Koevoets De opening geschiedde in een fleu rige sfeer, want talrijke bloem stukken zetten een feestelijk ac centje op het gebeuren van de dag. Wethouder Koevoets feliciteerde de eigenaar en zijn familie met de nieuw aanwinst, die gezien mag worden. Uit 'het genomen initiatief spreekt vertrouwen in de toekomst van Zierikzee, eenzelfde vertrou wen in de levensvatbaarheid en ontwikkelingskansen van Zierik zee, dat ook het gemeentebestuur heeft. Zioh richtend tot de heer Schults merkte spr. op, dat deze een man van aanpakken en initiatieven is, waarvan de nieuwe zaak een zicht baar teken mag worden genoemd. Na zijn felicitatie te hebben uit- Ingezonden mededeling iPOTTER'SÏtmmï '.UNlA'^iüP I MINTHOLPIL1ITS I Te den hoest en Keelpijn Uitwerking frapp an* - PREDIKBEURTEN voor zondag 30 oktober Ned. Hervormde Kerk Zierikzee: Grote Kerk: 10 uur ds. Assendorp. Gasthuiskerk: 10 en 7 uur ds. Bezemer (bed. H.A. en nabetr. H.A.). Serooskerke: 10 uur ds. Don (viering H.A.). Burgh: 10 uur dhr. Malipaard.Haamstede: 10 en 7 uur -ds. Boer. Renesse: 7 uur ds. van Liere. Noordwelle: 10 uur van Liere. Eikerzee; 7 uur ds. v. d. Ban. Brouwershaven: 9.30 uur ds. Duvekot. Zonnemaire: 11 uur ds. Duvekot (dankdag voor het ge was). Noordgouwe: 10 uur ds. v. d. Ban (dankdienst voor het gewas). Dreischor: 10 uur vic. Kelling. Ouwerkerk: 10 uur ds. Franke. Nieuwerkerk: 10 en 6.30 uur ds. Westerhof (bed. H.A. en dankzeg ging). Oosterland; 10 en 6 uur ds. Rijks. Sirjansland: 10 uur dhr. van Pel, 2.30 uur ds. Rijks. Bruinisse: 10 en 5 uur ds. Goudswaard (bed. H.A. en dankzegging). Lutherse kerk Zierikzee: 10.30 uur Remonstrantse ddenst, dr. J. F. van Royen, Rot terdam. Geref. Kerken Zierikzee: 10 en 5 uur ds. Tie- mersma. Haamstede: 10 en 3 uur ds. Boerma. Renesse: 7 uur ds. Melse. Scharendjjke: 10 en 2.30 uur ds. Kamper. Brouwershaven; 10 en 2.30 uur kand. I. Vergeer, Woer den. Zonnemaire: 10 en 2.30 uur ds. Melse. Nieuwerkerk: 10 en 5 uur dr. BeckeV. Oosterland: 10 en 3 uur ds. H. Krabbe, Hillegom. Bruinisse: 10 en 5 uur da. Wiele- maker. Geref. Kerken (vrijgemaakt) Brouwershaven: 10 en 8 uur ds. Keizer. Chr. Gereformeerde kerken Zierikzee: 10 en 6 uur ds. v. d. Klis. Kerkwerve: 10 uur ds. Mete ring, 6 uur leesdienst. Haamstede: 10 en 3 uur leesdienst. Nieuwer kerk: 10 uur leesdienst, 3 uur ds. v. d. Klis. Gereformeerde Gemeenten Haamstede: 10 en 2.30 uur lees dienst. Nieuwerkerk; 10 en 2.30 uur leesdienst.Oosterland: 10, 2.30 en 6 uur leesdienst. Geref. Gemeenten ln Nederland Zierikzee: 10, 2 en 6 uur lees dienst. Renesse: 10 en 2.30 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 10 en 3 uur leesdienst. Bruinisse; 10 en 5 uur leesdienst. Oud-Geref. Kerken Oosterland: 9.30, 2 en 0 uur lees dienst. Bruinisse: 10 en 5 uur lees dienst. Leger des Hells Zierikzee: 10 uur helligingsdienst, 12 uur jeugdsamenkomst, 7.30 uur verlossingssamenkomst. Rooms-katholleke kerk Zierikzee: Zondag de H.H. Missen te 7.15 en 10 uur; het Lof te 19 uur. In de week de H.H. Missen te 7 uur (of 7.15) en te 7.30 uur (of 8). Za terdag te 19.15 uur het Marialof. Haamstede: zondag de H. Mis te 9 uur. gebracht, verklaarde de wethouder de zaak voor geopend. Hierna sprak de heer C. A. de Vos, verf- en glashandelaar, die eveneens uitdrukking gaf aan zijn voldoening over de totstand geko men zaak en zijn felicitaties uit sprak. De nieuwe zaak is gebouwd naar een ontwerp van architect L. H. A. de Jonge, door de heer S. de Vlie ger (timmerwerk), Chr. Schouls (metselwerk), J. B. Wansink (lood gieters werk en electrieiteit) en J. Bolle smidswerk. Intheressante aanwinst Het in de nieuwe zaak aanwe zige sortiment is typisch afgestemd op de „doe-het-zelf-man", de man dus, die in zijn vrije tijd zelf de kwast ter hand neemt. Voorheen had de heer Schults zich reeds in deze verfsoorten gespecialiseerd, maar een efficiënte verkoop vor derde de inrichting van een zaak als de onderhavige. De nieuwe winkel is ontworpen in strakke lijnen en ademt een sfeer van licht en frisheid, geheel in overeenstemming met de naam van de nieuwe zaak: „Verf en kleur". Talrijke verf- en -laksoor- ten, plamuurs, verdunningsmidde len en beitsen zijn in strakke rek ken in de zaak ondergebracht. Ver lichting en winkelinterieur zijn aangepast aan het doel. Een met al een interessante aanwinst voor Zierikzee in het algemeen en de Meelstraat in het bijzonder. land- en tuinbouw Grote prestatie van landbouwwagen Het nieuws- en advertentieblad voor Goeree en Overflakkee, „Flakkeese Nieuwsbode" bericht dezer dagen over een ongelooflijke prestatie verricht door een aange dreven landbouwwagen. We lezen als volgt„daai; werd een land bouwwagen volgeladen en stapje voor stapje reed hij langs de ge kopte suikerbieten. Steeds voller werd de wagen, steeds dieper zak te deze in de brei en steeds slech ter werd het land. Ruim vier ton bieten gingen er door of er niets aan de hand was op een terrein waar een normale landbouwwagen stond weggezakt met \Vz ton be laden. De opmerkelijke prestatie werd geleverd door een landbouw wagen met aandrijving op de wie len via een aftakas uit de trekker". De wagen is een Abresch-pro- dukt en heeft tussen de voorwielen een differentieel en daar vlak voor, verbonden met een as met twee kruiskoppelingen met dit differen tieel en aan de voorzijde met de aftakas van de trekker, een ver- tragingskast. Deze zorgt er voor dat op de werkversnelling van de trekker de landbouwwagen op 10 meter een kleine halve meter ach terblijft, met het oog op de boch ten. Wanneer de trekker slipt duwt de landbouwwagen deze zelfs naar voren. De wagen werd op Flakkee ge demonstreerd en er bestaat daar een enorme belangstelling voor. De Flakkeese boeren waren vol lof over wat deze kombinatie kan doen. Een enkel-assige en een twee- assige aanhangwagen waren beide door de firma Abresch (Nieuwe Tonge) speciaal voor deze demon- Raad voor midden- en kleinbedrijf over verlaging der belastingen DEN HAAG, 27-10. Namens de raad voor het midden, en klein bedrijf hebben de voorzitter van die raad, dr. mr. A. F. H. C. Schrij vers en de secretaris, dr. J. P. I. van der Wilde, een brief gezonden aan de leden van de vaste commis sie voor financiën en van de vaste commissie voor de middenstand van de Tweede Kamer der Staten- Generaal. De brief handelt over de voorstellen tot verlaging der ta rieven van een aantal belastingen. De raad voor het midden- en- kleinbedrijf heeft op korte termijn overwogen tot welke opmerkingen deze voorstellen aanleiding geven. Hij juicht de vermindering van de inkomstenbelasting toe.. Wel dient, aldus de raad, te worden vastge steld, dat de thans voorgestelde belastingvermindering niet vol doende is om de sedert 1953 opge treden geldontwaarding te com penseren. De raad voor het midden- en kleinbedrijf meent verder dat de permanente verlaging van de in- In 1967 wereldtentoon stelling te Moskou MOSKOU, 27-10. De volgende Wereldtentoonstelling zal, van 20 mei tot 20 november 1967, te Moskou worden gehouden. De Sowj et-regering heeft voor de or ganisatie ervan een commissie in het leven geroepen onder leiding van vice-premier Alexei Kossygin. De tentoonstelling zal worden ge houden onder het motto „Vooruit gang en Vrede". Koninklijke gift voor steunfonds DEN HAAG, 27-10. Hare Majes- telt de Koningin heeft aan het Ne derlands steunfonds voor de Ne derlandse Antillen een bijdrage ge schonken voor de inzameling ten behoeve van de slachtoffers van de orkaan „Donna" op het eiland St. Maarten in de Nederlandse An tillen. Nieuwe partij in west-Duitsland BONN, 27-10. Een vijftigtal vooraanstaande persoonlijkheden uit de Bondsrepubliek heeft don derdag in een appél aan het west- Duitse kiezerscorps de oprichting van een nieuwe politieke partij bekend gemaakt. Deze partij, al dus het appél, wil Ln 'het parlement de stem van het gezond verstand laten horen en alle tegenstanders van kernbewapening en voorstan ders van een politieke ontspanning ongeaoht 'de partijpolitieke en ide ologische meningsverschillen, 'bun delen. Het appel is onder meer on dertekend door ex-generaal dr. Franz Beyer, die privé-secretaris van dominee Niemöl'ler is geweest, professor Eduard Brenner, die van 1951 tot 1954 staatssecretaris van het Beierse ministerie voor gods dienstzaken was, dr. Hermann Et- zel, ex-burgemeester Robert Scholl de vader van de studenten Hans en Sophie, die in 1943 werden dood geschoten wegens anti-nationaal- sociailstische propaganda aan de universiteit van Milnohen .graaf von Stauffenberg, de broer van de man die op 20 juli een aanslag op Hitier pleegde en de R.K. schrijver H*n« Wit*. vesteringsaftrek tot tweemaal vijf procent ten onrechte in dit wets ontwerp is opgenomen. De beoor deling van het niveau van de in vesteringsaftrek dient, naar de me ning van de raad, niet te geschie den in een ontwerp van wet dat in hoofdzaak slechts betrekking heeft op de belastingtarieven. De behan deling van dit probleem dient te geschieden tesamen met de behan deling van de wetsontwerpen in komstenbelasting 1958 en vennoot schapsbelasting 1960. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND HILVERSUM. In het Rooms-ka- tholieke ziekenhuis in Hilversum is de 58-jarige melkhandelaar J. den Hartog uit Bussum overleden, die met zijn auto op de weg van Bus sum naar Hilversum nabij het zwembad „Crailoo" met een truck met oplegger in botsing kwam. DEN HAAG. Naar de correspon dent van de Frankfurter Rund schau bericht heeft de Duitse Bondsregering aan het nieuwe Rode Kruis-ziekenhuis in Den Haag een installatie voor kobalt-bestra- ling ten geschenke gegeven. De in stallatie, die een waarde heeft van honderdduizend Duitse mark, zal binnen tien maanden door een Duits bedrijf worden geleverd. DEN HAAG. Op de weg Gent- Antwerpen bij Lokeren is de 46- jarlge Nederlander H. W. Cooy- mans uit Deteringen verongelukt. Hij werd op slag gedood toen de auto waarin hij vervoerd werd ln botsing kwam met een Belgische vrachtauto. NIJMEGEN. In de Voorstads laan, nabij de Hezelpoort te Nijme gen is de 17-jarige F. A. Kloot, toen hij de weg wilde oversteken door een auto gegrepen. Omdat het stil was op de weg was niemand getuige van het ongeluk. De jonge man werd tegen de grond geslagen en bleef zwaargewond liggen. Hij werd per ambulance naar het St. Radboud-ziekenhuis vervoerd, en is aan de gevolgen overleden. UTRECHT. Z.K.H. Prins Bern- hard heeft, vergezeld door zijn par ticulier secretaris, mr. J. de Graaff, een bezoek gebracht aan de inter nationale kunststoffenbeurs „Ma croplastic" 1960, die woensdag voor het laatst te bezichtigen was in de jaarbeursgebouwen op het Croese- laanterrein ln Utrecht. AMSTERDAM. Het Boekhuis In Amsterdam, het nieuwe gebouw der Vereniging ter bevordering van de belangen der boekhandels en haar instellingen, werd door staats secretaris van O., K. en W,f mr Y. Scholten, in tegenwoordigheid van vele genodigden uit binnen- en bui tenland, officieel in gebruik ge steld. DEN HAAG. Voor de vierde maal in dit jaar zullen maandag 31 okto ber a.s. leden van de „Eerste Ne derlandse Parachutisten Club" deelnemen aan oefeningen van een heden van de Koninklfjke Lucht macht op de Oirschotse heide. Ze ventien leden van de E N.P C zul len maandagmorgen om half twaalf uit een „Dakota"-vliegtuig van de Koninklijke Luchtmacht springen en fungeren als „vijandelijke lucht landingstroepen" bij oefeningen die het 318e lnfanteriebataljon op d© Olrschotsn held© houdt. stratie uitgerust met deze door Loutei* uit Duitsland geïmporteer de aandrijf werken. Het ombouwen van een landbouwwagen is binnen één dag gereed en is twee jaar schriftelijk gegarandeerd, aldus de „Flakkeese Nieuwsbode". DE TOESTAND IN KONGO LEOPOLDSTAD, 27-10. Het Kon golese leger heeft zich donderdag uit de meeste delen van Leo pol d- stad ln de kazernes teruggetrokken, gevolg gevend aan het akkoord dat woensdag is bereikt tussen de V.N. en kolonel Moboetoe, de legerkom- mandant Er bevindt zich nog een klein aantal soldaten op straat, maar z|J laten de burgera onge moeid. Volgens de overeenkomst blijven de Kongolese troepen de ambts woning van Loemoemba en belang rijke instellingen zoals radiostations en postkantoren bewaken. Hammarskjoeld's vertegenwoor diger Dayal heeft aan de pers mee gedeeld, dat de terugtrekking slechts „een eerste stap" is. Hij zei dat het leger een grote belemme ring voor het bereiken van vrede en veiligheid in Kongo is. SPORT VOETBAL Het programma voor zaterdag 29 oktober luidt als volgt. Ie klas: Colljnspl. Boys-Wemel- dinge; SVD-Wolf aartsdijk; SpuJ- MEVO (scheldsr. C. Steenbakker); Tern. Boys-Hoek; Veere-Kapelle. 2e klas C: MEVO II-Burgh III (scheidsr. K. Nouwen); WIK-Zee- meeuwen (scheidsr. J. D. v. d. Linde)Bruse Boys-Brouwershaven (scheidsr. H. Schot). 3e klas D: Burgh IV-Bruse Boys II (scheidsr. W. v. d. Maas); SINO- TO-Duiveland II (scheidsr, Th. Sies). Bovenstaande wedstrijden van gen aan om 3.30 uur. Junioren Groep A IV: Zierikzee A I-Goes A I (3 uur, scheidsr. G. M. v. d. Wielen). Groep B VIII: MEVO B I-Burgh B I (315 uur, scheidsr. J. Pomper); WIK B I-Zeemeeuwen B I (2.15 uur scheidsr. H. Fonteine); Renesse B I-Brouwershaven BI (3 u,, scheids rechter N. Speelman). Groep B IX: MEVO B II-Drei- schor B I (2 uur, scheidsr. J. Pom per); Zierikzee B II-Bruse Boys B I 2 uur, scheidsr. Th. Simmers). Het programma voor zondag 30 oktober luidt als volgt. Ie klas B: Zierikzee II-Brouwers- haven (2.30 uur, scheidsr. P. Wijs); Zierikzee III-Dreischor (12.30 uur, scheidsr. N. Speelman). 2e klas C: Brouwershaven II- SVOWK II (2.30 uur, scheidsr. J. Schol ten). WEEKEINDE ARTSENDDSNST ZIERIKZEE Weekeinde 29-30 oktober: p. W. J. Vogelaar, tel. (01110) 2280. WEEKEINDE ARTSENDIENST MIDDEN-SCHOUWEN Weekeinde 29-30 oktober: Jhr. h. Backer, Noordgouwe, tel. (01112)480. WEEKE INDE-DIENST DIERENARTSEN Weekeinde 29-30 oktober: C. J. h. Scheuerman, Zierikzee, tel. (01110) 2180. KERKNIEUWS Gezamenlijke dienst te Zonnemaire Op maandag 31 oktober om 7.45 uur zal in de Ned. Hervormde kerk te Zonnemaire een gezamenlijke dienst plaats vinden van de Her vormden en Gereformeerden. Voor gangers zijn de beide plaatselijke predikanten, ds. W. Duvekot en ds. P. Melse. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Bodegraven (vac. J. Vermaas): A. den Hartogh, Amers foort; te Utrecht (als tweede unl- versiteitspred.): dr. J. Sperna Wei land, Rotterdam. Ger. Kerken Aangenomen naar Port Arthur (Canada) (Chr. Ref. Church): J. D. Pereboom, Pesse. De jury van de rechtbank van Brownsville heeft donderdag de Nederlandse zeelleden A. van D. en W, H., die werden verdaoht van moord op de onderwijzer Salvador Loya, niet schuldig verklaard. ROTTERDAM. De stichting Cen traal Verzetsmonument Rotterdam heeft de beeldhouwer H. C. M. van Lith te Edam verzocht de nodige schetsontwerpen te maken voor een verzetsmonument, dat ergens ln do stad «en plaats zal moeten krijgen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1960 | | pagina 5