OORLOC TUSSEN WERELDGROOTMACHTEN NIET ERG WAARSCHIJNLIJK De schat van de Inca's STAD EN PROVINCIE Financiën en Economie LAATSTE NIEUWS GESPREK TE OOSTERBEEK OVER „CO-EXISTENTIE" SCENE UIT DE AMERIKAANSE BURGEROORLOG (1861-'6S) VOOR DE TELEVISIE. DEN HAAG, 22-10. De In het af gelopen voor-weekeinde op de Tie- tersberg in Ooiterbeek gehouden 31ste conferentie van het „Neder lands Gesprekcentrum", met als onderwerp het begrip „coëxisten tie", heeft een record opkomst van een kleine tweehonderd deelnemers getrokken. Ter voorbereiding op de gedach- tenwisselingen in de secties wer den vrijdagavond een drietal in leidingen over „coëxistentie" ge houden door respectievelijk prof. dr. mr. dr. J. Barents van de fa culteit voor politieke en sociale wetenschappen van de Amster damse universiteit, prof. dr. J. de Graaf van de theologische facul teit van de universiteit van Utrecht en prof. dr. B. H. M. Vlekke, die aan de juridische faculteit van de universiteit te Leiden is verbonden Prof. Barents bracht naar voren dat de term „coëxistentie" het meest bekend is geworden nadat zij door de Indiase premier Nehroe en zijn Chinese collega Tsjoe en Lai in hun verklaring van 1954 was gebruikt. In zijn internationaal-politlek betoog over dit begrip uitte pro fessor Barents de mening dat In de huidige omstandigheden een oorlog tussen de grote machten niet zo waarschijnlijk is, aangezien men zich over en weer van de gevol gen ervan ook voor zichzelf be wust is. Mogelijkheden van een conflikt zijn er overigens, zo merkte hij op, niet alleen in de verhouding tussen de zogenaamde vrije en de communistische landen. Andere mogelijkheden Merkwaardig is dat juist tussen India en China, tengevolge van het Chinese optreden in Tibet en ge rezen grensgeschillen, een spanning ontstond die de door deze landen gepredikte vreedzame coëxistentie in gevaar bracht. Een andere duidelijke conflict mogelijkheid bestaat er in de ver houding tussen Israël en zijn Ara bische naburen, die er openlijk van spreken dat de Israëliërs de zee in gedreven moeten worden. Professor Barents neemt aan dat de huidige communistische leiders overtuigd zijn van de uiteindelijke ondergang van het kapitalistische stelsel, waarbij eventueel geweld te pas zou kunnen komen, maar dan met deze verandering ten aanzien van veertig jaar geleden dat men nu aan communistische zijde liever geen gewapend conflict wil. Ten aanzien van de mogelijkheid van vreedzame coëxistentie zei hij niet pessimistisch te zijn. In verband met het feit, dat 100 jaar geleden de burgeroorlog in de VS. uitbrak, wordt in woord en geschrift de aandacht van de Amerikanen opgeëist voor dit zeer belangrijke gebeuren in hun geschiedenis. Onlangs vond in de serie „Our American Heritage" een uitzending van kleurentelevisie plaats die over het gehele land werd gerelayeerd. Hier ziet men president Abraham Lincoln Ford Rauney) die generaal Ulysses Grant (James Whxtmore) geluk wenst met zijn aanstelling tot opper bevelhebber van de Unie-strijdkrachten. Wijzigingen van de Middelbaar- en Hoger-Ouderwijswet Onder-directeuren op druk bezette scholen? DEN HAAG, 24-10. Bij de Tweede Kamer is een ontwerp van wet tot wijziging van de Middelbaar-On derwijswet en Hoger-Onderwijswet ingediend. Voorgesteld wordt onder meer voor druk bezette scholen een of meer leraren als onderdirecteur aan te wijzen ter vervanging van de directeur. Deze aanwijzing zou volgens nader vast te stellen rege len moeten geschieden. De bepalingen inzake het rente percentage bij het vaststellen van vergoedings- en subsidiebepalin gen voor gemeentelijke en bijzon dere schoolgebouwen en eerste in richting daarvan, zouden volgens j dit voorstel niet langer aan het kri- onderwijsbevoegdheid en oude ak- terium van het rendement van de ten als hoofdonderwijzer zouden drie percent nationale schuld ge- de vrijstellingen voor het staats bonden moeten zijn, doch vervan- examen Gymnasium A naar dit gen worden door een door de mi- l wetsontwerp kunnen worden uit- nisters van onderwijs en financiën gebreid tot wiskunde. vast te stellen percentage. Het ontwerp behelst voorts het plan om commissies voor 't staats examen H.B.S. niet meer door de Kroon, maar bij ministeriële be schikking te doen benoemen. Dit zelfde geldt voor deskundigen en gecomitteerden voor examens V.H. M.O. en middelbare actes. De eis, dat kandidaten met te be palen universitaire kandidaatsge tuigschriften voor middelbare B- examens eerst akte A zouden moe ten behalen, wil men laten verval len. Het verschil in de natuurweten schappelijke leerplannen van H.B. S.-B en Gymnasium-B wil men la ten vervallen met opneming van het Mechanica-A in het natuur- kunde-onderwijs. Voor bezitters van de volledige VOORLOPIGE OOGSTRAMING AKKERBOUWGEWASSEN 1960 Totale netto-opbrengst aan consumptie aardappelen 2.208.900 ton AMSTERDAM, 24-10. Het Cen- traal Bureau voor de Statistiek heeft de uitkomsten gepubliceerd van de voorlopige oogstraming van 10 oktober 1960 voor aardappelen, veld- en stamboncn en uien. De totale netto-opbrengst aan consumptie-aardappelen bedraagt vo'gens deze voorlopige raming 2.208 901 ton; dit is 587.000 ton meer dan in 1959. Deze toeneming komt voor 7 procent (410 f00 *on) vcor rekening van de zandaardap- pelen, die zich hiermede. na de s'echte oog3t van 1959, hebben her steld. De gemiddelde netto-opbrengst per ha. ligt voor klei-aardappelen 10 procent, voor zandaardappelen 16 procent boven het gemiddelde van de laatste 5 jaren. De totale produktie aan fabrieksaardappelen wordt geraamd op 1.240.000 ton, cLi. 238.500 ton meer dan in 1959, zulks doordat bij een groter areaal te vens een hoger rendement werd bereikt. Zowel voor veldbonen als voor bruine en witte bonen wordt een goede opbrengst verwacht Voor deze laatste wordt een totale pro duktie geraamd van 9.335 ton. De opbrengst van zaai-uien ls STOCKHOLM, 24-10. De Zweed se edelman Christer Moerner heeft het plan opgevat in Ecuador naar de legendarische goudschat van de Inca's te gaan zoeken, die volgens hem daar ergens in het oerwoud verborgen is. Hij koestert de hoop binnen zes maanden een deel van die schat te zullen opsporen. Zijn broer, de ingenieur Stellan Moer ner, vergezelt hem. Christer heeft vorig jaar in Zuid- Amerika een aantal documenten gekocht waarvan er een driehon derd jaar geleden geschreven is door de Spanjaard Valverde, die gehuwd was met de dochter van een Indianen-opperhoofd van wie hij zou hebben vernomen waar de schot in 1532, toen de Spanjaarden het Inca-rijk veroverden, werd be graven. De schat zou bestaan uit onge veer 70.000 „man-lasten" zuiver goud en juwelen. Als de gebroeders Moerner de schat zouden vinden, zouden zij de helft daarvan aan de regering van Ecuador moeten af staan. 'eveneens gunstig. Bfj een gemid delde opbrengst per ha., welke met 43.612 kg. ruim de helft hoger ligt dan het gemiddelde over de laatste tien jaren, wordt een totale op brengst geraamd van bijna 234.000 (in 1959: 123.600 ton). Bovenvermelde cijfers hebben alleen betrekking op de geraamde hoeveelheden, zodat hieruit geen conclusies mogen worden getrok ken t.a.v. de kwaliteit der geoogste produkten, zo merkt het C.B.S. op. Ingezonden mededeling Vergelijk en U kiest de CO-OPI Ingezonden mededeling Alleen de CO-OP geeft DIVIDEND SPORT SCHAKEN Schaakvereniging „Zierikzee" in eerste kla9 Tijdens de Jl. zaterdag te Goes gehouden jaarvergadering van de Zeeuwse Schaakbond is ook de in deling bekend gemaakt van de Zeeuwse schaakcompetitie. De S.V. Zierikzee zal in de le klas uitko men met Middelburg 1 en 2, Vlis- singen II, Goes, Terneuzen en Kou dekerk©. VOETBAL Protesten van Dreischor en Bruse Boys afgewezen Door de protestcommissie van de afd. Zeeland der K N.V.B zijn twee protesten van Dreischor, betrek king hebbende op de wedstrijd Brouwershaven-Dreischor, en het protest van Bruse Boys, betrekking hebbende op de wedstrijd Bruse Boys II-WIK II, niet ontvankelijk verklaard zodat de uitslag resp. 4-4 en 0-1 blijft gehandhaafd. Grenswachters-Renesse 4-1 Renesse verscheen door het ni$t beschikbaar zijn van een aantal spelers in de volgende opstelling: doel: J. de Vrieze; achter: J. Ge- leijnse, G. Prummel, L. Boer; mid den: J. v. d Vate, M. Hart; voor: Jac. Kuijer, J Verboom, N. Goos- sens, A. Kooman, D. Bezuijen. Op merkelijk was dat dit elftal nog niet de gemiddelde leeftijd van 19 jaar haalde. Gezien de wijze waar op deze zeer jonge ploeg gedurende de gehele wedstrijd de grensbewo ners partij heeft gegeven biedt het «lftal zeker perspectief voor de toe komst, al zal dit zeker dit seizoen nog niet ten volle tot uiting kun nen komen. Nadat Renesse de eerste aanval- en had gelanceerd kwam na 5 min spelen na mooi samenspel de r.-vleugel van Grenswachters vrij waaruit m'dvoor M A. Verrest met een zeer fraai schot de score weet te openen (1-0). Renesse, genszins ontmoedigd, komt sterk in het offensief waarbij zelfs r.-achter Geleijnse zich tot over de middenlijn waagt Grenswachters moet alle zeilen bijzetten om zijn voorsprong te behouden. De goed spelende A. Kooman verschijnt al leen voor de doelman maar hij weet de effectvolle bal niet onder controle te krijgen, waardoor deze kans verloren gaat. De verdediging van de thuisclub geeft een groot aantal corners weg, welke echter geen van alle succes opleveren. Als na 25 min. Renesse een vrije trap krijgt te nemen plaatst Hart het leder listig over het muurtje waar na Goossens onhoudbaar inschiet (1-1). De druk op het doel van de thuisclub wordt hierna nog zwaar der en wij zien zelfs v. d. Vate, Prummel en Hart schoten op doel lossen. In deze periode raken Ver boom en Goossens op enkele me ters van het doel de bal kwijt door aarzelen. Als Grenswachters tegen de rust weer komt opzetten en een corner herhaaldelijk wordt inge schoten, slaat Geleijnse een halve minuut voor tijd de bal uit het doel. In eerste instantie weet de Vrieze de strafschop te keren maar via de paal verdwijnt het schot van J. Hendricks toch in het doel (2-1) Na de hervatting komt Grenswach ters fel opzetten en na 5 min. weet r .-binnen F. v. Beeck de voorsprong op te voeren tot 3-1. Renesse moet het nu in hoofdzaak van uitvallen hebben, waarbij zich zelfs zeer goede scoringskansen voordoen doordat de doelman zich nu niet bepaald klemvast toont bij de scho ten die hij krijgt te verwerken. In de voorhoede ontbreekt het even wel aan de snelle man om hiervan te profiteren. Bijna schiet een der achterspelers van de thuisclub, wanneer hij in het nauw is gedre ven, in eigen doel maar via de paal gaat het leder nog corner Onder tussen moet ook de Vrieze de han den nog al eens uit de mouwen ste ken, wat hem goed afgaat totdat hij in de 35e minuut even aarzelt met uitlopen waarvan Verrest weet te profiteren (4-1), met welke «tand ook het einde aanbreekt. ,,Het Geschenkenhuis" te Haamstede door nieuwbouw sterk uitgebreid Bibliotheekruimte werd boekwinkel MARKTBERICHTEN Coöp. Tuinbouwveiling der Z.H.E. Afdeling Zierikzee Veiling van 24 oktober 1900 Andijvie f 23,00, waspeen f 10,00- 15 00, kroten f 5,50, tomaten f 30,00- 50.00, uien f 4,00, witlof II f 80,00; per 100 kg. Goudreinetten K. f 19,00, val- appelen f 8.00. Cox Orange I f 45,00, nu Wealthy f 20,00-32,00, valperen f 10,00, Alicante f 121,00-128,00; per 100 kg. Bloemkool f 12,00-53,00, kropsla II f 3,00-4,00; per 100 stuks. Wulpen (op doortrek) passeerden de Westlioekse kust Morgen (woensdag) opent de heer W. J. Goudzwaard, die in de Noordstraat een winkel in souve nirs en speelgoederen exploiteert, bekend onder de naam „Het Ge schenkenhuis", een groot stuk nieuwbouw dat in zeer korte tijd aan zijn zaak is bijgebouwd. Daar de heer Goudzwaard achter zijn huidige winkel nog ruimte had voor uitbreiding en deze zomer het kopende publiek (waarvan het overgrootste deel uit vreemdelin gen bestond) deze uitbreiding ten zeerste mogelijk maakte, heeft deze uitbreiding zeer snel zijn beslag gekregen. De nieuwbouw bestaat uit een 70 vierkante meter (10 x 7) vloeroppervlakte. Het gebouw is van een plat dak voorzien, met daarin lichtkoepels in plastic uit gevoerd. De zijwanden zijn blind en voorzien van een groot aantal boorden, teneinde de grote massa artikelen op zijn voordeligst te doen uitkomen. Het grote midden stuk is rijkelijk voorzien van toon- tafels en vitrines, doch laat nog ruimschoots ruimte over om het publiek rustig een keus te laten maken. Het spreekt Van zelf dat de kleuren in moderne en lichte tin ten zijn aangebracht. Achter het nieuwe gebouw is een garage met uitpakruimte aangebracht. Uitbreiding leesbibliotheek De leesbibliotheek onderging eveneens een uitbreiding en is nu in een zijruimte naast -de oude winkel ondergebracht. De voorma lige bibliotheekruimte is nu boek winkel geworden. In deze aparte winkel is 'n keur van nieuwe en moderne boekwer ken tentoongesteld. Verder is nog een gloednieuwe vulpenvitrine aan gebracht en een onrendabel hoekje is nu een verzameling byouteriën rijk geworden. Gisteren werd de verbinding tussen de twee gedeelten weggeno men, waardoor de heer Goud zwaard alleen voor de verkoop van luxe- en huishoudelijke artikelen plus speelgoederen over een ruimte' van in totaal 115 vierkante meter beschikt. De eigenaar heeft gemeend een en ander niet zomaar voorbij te moeten laten gaan en houdt op woensdagmiddag na schooltijd voor de jeugd een poppenkastvoor stelling. Verder zijn er gasgevulde ballonnen en is er een prijsvraag waar iedereen aan mee kan doen. De uitvoerders van dit fraaie ge bouw waren de fa. Gilijamse, fa. van Dalsen, fa. Soeters en smederij Kloet, resp. voor metsel-, en hout werk, schilderwerk, electriciteit en sanitair. OORTFRLAND Voorlichtingsavond Rijkswaterstaat Donderdagavond a s., aanvangen de om kwart voor acht, wordt in de Conferenttekamer alhier een voorlichtingsavond gehouden over het werk van steenzetters en rijs- werkers. Er zal een film „Dijkher stel" worden vertoond Deze avond staat onder auspiciën van de Rijks waterstaat en het Arbeidsbureau te Zierikzee. De opbrengst van de Kinder- zorgcollekte, de wekelijkse busjes actie, bracht in het derde kwartaal van dit jaar op de som van f 49,10. Een woord van dank aan hen die wekelijks deze kleine maar zeer gewaardeerde giften geven en aan de vier jeugdige collectantjs, die er weer of geen weer, steeds maar weer op uittrekken, is zeker op zijn plaats. Voor het alagersvakdlploma slaagde dezer dagen o.m. onze dorpsgenoot de heer L. Stouten Cz. Vergadering gemeenteraad De raad dezer gemeente verga derde maandagavond in een spoed eisende vergadering onder voorzit terschap van burgemeester S. W. A. Laurense. Alle leden waren aanwezig alsmede de gemeentese cretaris, de heer Zoeter. Voor het eerst wordt de vergadering geopend met het ambtsgebed. Verder bevat de agenda een 11-tal punten, waar onder een voorstel tot vaststelling belastingverordeningen (begrafe nisrechten, rioolbelasting en straat- belasting) Verder een voorstel tot instandhouding van de school te Sirjansland. Punt 9 behelst een voorstel tot gedeeltelijke intrekking van het raadsbesluit van 30 sep tember jl. inhoudende verkoop wo ningwetwoningen en inbrenging van enige woningen in het woning bedrijf Deze materie, waar wij uitvoeriger op terugkomen, vordert een zeer lange bespreking, die tot een laat uur voortduurt. Op deze vergadering wordt enige malen tot een besloten zitting overgegaan. Na de verder voorkomende zaken wordt in de rondvraag nog één en ander ter sprake gebracht en sluit de voorzitter deze vergadering. Verwachting tot woensdagavond: Enige regen Half tot zwaar bewolkt mot enige regen. Iets lagere middagtempera- turen. Overwegend matige wind tussen oost en zuid. 26 okt. Zon op 7.23, onder 17.24. Maan op 13.33, onder 22.45. 27 okt. Zon op 7.25, onder 17.22. Maan op 14.16, onder 23.50. Eerste kwartier: 27 okt. te 8.34. Hoogwaterstanden ZIERIKZEE: 26 okt. 27 okt. 6.57 v.m. 7.40 v.m. Ingezonden mededeling Vergelijk en U kiest de CO-OP! Ingezonden mededeling Alleen de CO-OP geeft DIVIDEND Ook scholeksters naar het zuiden BURGH, 24-10. In de vroege och tend van maandag 24 oktober te omstreeks half vier tijdens dikke mist werden enkele losse slapers gewekt door het angstig ge schreeuw van talloze wulpen. Deze vogels, die reeds op de trek zijn, waren mogelijk vermoeid en zagen in de dichte mist geen kans om er gens neer te strijken, waarbij ze eerst voordat ze neerdalen hun jo del lieten horen om dan met een verschrikt geschreeuw weer hoog te te zoeken. Ook de scholeksters waren om streeks die tijd duidelijk te horen. Ook deze vogels zoeken het zuiden op. Het is wel opmerkelijk dat overdag, behalve wat groepen ki- vieten, bijna nog geen trekvogels langs de kust vliegen. Het is schijnbaar in het hoge noorden nog niet koud genoeg om vele ple vieren en kleinere soorten eendjes en talingen aan hun trek te doen beginnen. Wel werden vorige week een groepje van 7 wilde ganzen gesignaleerd. Belangstellenden voor trekvogels dienen meestal in de ochtend en in de voormiddag de kuststrook in de gaten te houden, daar ze hier meestal langs komen. In de middag wordt door de vogels meestal gerust. Bij invallende kou de In het noorden is dit zeer goed te bemerken aan de plotseling toe nemende groepen trekvogels, zodat deze trek als een soort barometer kan gelden. RENESSE Bouw kleuterschool begonnen Op het fraai gelegen terrein tus sen het Wallenweegje en de Mool- weg is door de firma C. A. Prince, te Haamstede, een aanvang ge_ maakt met de bouw van de open bare kleuterschool. Het sportterrein Mede dank zij de overvloedige regenval staat de grasmat van het in dit voorjaar aangelegde sport terrein er uitstekend voor. Door de gemeente wordt het gras intensief gemaaid wat de ontwikkeling van de mat zeer ten goede komt. Naar wij vernemen ligt het in de bedoe ling volgend jaar juni of juli het terrein vrij te geven. Laat de kwa liteit van de grasmat op zich zelf niets te wensen over. minder best is het gesteld met de geëffendheid van het terrein Van al de nieuw aangelegde sportterreinen die wij zagen op ons eiland behoort het terrein te Renesse in haar huidige staat zeker niet tot de beste. Hope lijk kan er nog wat aan worden ge daan om dit euvel te verhelpen. HAAMSTEDE Nog grote animo voor de hengelsport Wie zondagmiddag een tochtje over de zeedijk naar het Schelp- hoekgat maakte zal het opgevallen zijn dat er nog zoveel gewerphen- geld wordt Vanaf Koudekerke tot Smalleganges dijk zat ongeveer een 100-tal personen, waaronder ook nog een 30-tal Belgen. Als men dan nog weet dat er vissers zijn met meer dan één hengel, dan is het te begrijpen dat het een mast bos was van hengels. Ook de vangst was voor de tijd van het jaar nog zeer goed; er waren personen die met 17 scharren, waaronder zeer grote, naar huis gingen Ook de paling was nog actief en sommigen liep bij voorbaat het wa ter over de tanden. Kabeljauwtjes waren vrij zeldzaam hoewel enke len zo gelukkig waren deze te van gen. Het milde weer deed denken aan een enigszins frisse zomer avond. BROUWERSHAVEN: 26 okt. 27 okt. 6.35 v.m. 7.29 v.m. 19.23 n.m. 20.23 mm. 18.55 n.m. 19.59 n.m. Doodtij: 29 okt. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 25-10. Met K N.M I. deelt mede: Het weer in west- Europa blijft onder invloed van een lagedrukgebied waarvan het cen trum boven zuid-west Engeland is gelegen. Om deze depressie heen stroomt ook de komende 24 uur zachte oceaahlucht via Frankrijk naar onze streken Randstoringen veroorzaken plaatselijk regen met opklaringen tussen de storingen in. Een dergelijk opklaringsgebied pas seerde vannacht en vanmorgen ons land. De komende 24 uur zal er meer bewolking zijn, veroorzaakt door een randstoring, die van Frankrijk over onze omgeving zal trekken. In verband daarmede zal er tijdelijk weer regen vallen waarbij de tem peratuur overdag door meer be wolking, over het algemeen iets lager zal zijn dan vandaag. Ingezonden mededeling Alleen de CO-OP geeft DIVIDEND ZIERIKZEE Nieuwe zaak Op donderdag 27 oktober a.s. zal alhier de opening plaats vinden van de zaak „Verf en kleur", door de heer P. Schults gevestigd in het pand Meelstraat 40. Scheepvaartberichten Alblreo, 25/10 te Bhavnagar. Alchiba, pass. 24/10 Miami naar New York. Asmidiske, 24/10' van Norfolk naar Amsterdam. Kellotia (t.), 24/10 te Aden. De economische toestand ln de Verenigde Staten HOT SPRINGS, Virginia, 22-10. De Amerikaanse minister van han del, Fr. Mueller, is van een andere mening dan een commissie van eco nomische adviseurs, die zeggen, dat de Verenigde Staten een reces sieperiode zijn Ingetreden. „Wij be vinden ons niet in een recessie en wij zijn ook niet daarheen onder weg", zo verklaarde hij op een persconferentie na een bijeenkomst met de raad van advies uit het be drijfsleven van het ministerie van handel Deze raad, bestaande uit deskundigen uit de particuliere in dustrie, komt jaarlijks in Hot Springs bijeen ter bespreking van de ontwikkelingen in het bedrijfs leven en van de mogelijke ontwik kelingen. Hij had die dag een rap port gepubliceerd, waarin een ver dere afneming van de industriële produktie in dit jaar werd voor speld, die gevolgd zou worden door een in het komende jaar te ver wachten herstel De industriële p. oduktie is In het derde kwartaal op jaarbasis verminderd tot 503 miljard dollar, hetgeen 2 miljard dollar minder is dan de recordom- \ang der produktie van het afge lopen voorjaar. Er ontstonden ver minderingen van inkomsten, klein handelsverkopen en huizenbouw. De minister deelde op de perscon ferentie mede, niet zo pessimistisch te zijn als de deskundigen. „Het in komen ligt boven de consumptie en deze is voor belangrijke sektoren groter dan de produktie. Naar mijn gevoelens draagt dit bij tot 'n be tere economische bedrijvigheid" aldus de minister. Ontvangst koninklijk paar in Thaise ambassade DEN HAAG, 25-10. Voor zij naar Delft vertrokken hebben vanmor gen de koning en de koningin van Thailand een bezoek gebracht aan de ambassade van hun land in de Laan Copes van Cattenburch in Den Haag. Het koninklijk paar werd ver welkomd door de ambassadeur prins Vongsamahip Jayankura en diens echtgenote. Nadat de ambassadeur het ko ninklijk paar in de landstaal had toegesproken, werd een heildronk uitgebracht. De ambassadeur en zijn vrouw boden koning en ko ningin een prachtig miniatuur or geltje aan, dat het door de koning gecomponeerde wijsje „Falling Rain" speelde. Een dochtertje van een der ambassade-secretarissen bood poppen in Nederlandse kle derdracht aan voor de kinderen van het koninklijk paar, mr. L. H. Slotemaker, voorzitter van de ver eniging „Nederland-Thailand" een model van een vliegtuig voor de jonge prins, de voorzitter van de Haagse journalistenvereniging, de heer P, H. de Wit een pressepapier

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1960 | | pagina 2