We hadden veel eerder moeten gaan"zei ze ifitfc SAMEN 7 NAAR DE IP tK rlLJVL... JA, GEZELLIG PRODENT houdt de mond fris en gezond, de klok rond bestrijdt tandbederf Het kost u nog geen cent. „Prawda"-kritiek op oogsten van katoen MARKTBERICHTEN De namen van straten LONDEN, 19-10. De „Prawda", het officiële dagblad der Sowjet- russische communistische partij, heeft blijkens een woensdag door radio-Moskou omgeroepen bericht, kritiek geoefend op „ernstige te kortkomingen" bij het binnenhalen van de Russische katoenoogst. „In sommige gebieden is op on vergefelijke wijze gebruik gemaakt van mechanische oogstwerktuigen. In één gebied, waarvan gemeld is dat er zo snel werd gewerkt, is het plan voor de mechanische- katoen- oogst slechts voor achtien procent verwezenlijkt. Ook de onderwaardering voor een met de hand uitgevoerde ka toenoogst is volkomen ontoelaat baar", aldus de „Prawda", die zijn kritiek onder meer richtte op ge bieden in Tsjkent, Oezbekistan, Turkmenie, Azerbeidsjan en het zuiden van Kazakstan. Wist u, dat er naast het Esperanto nog an. dere wereldhulptalen bestaan? Zo is er het Novial, uitgevon den door de Deense taalkenner Otto Jespersen. dat de geluidsfilm werd uitgevon den door de Amerikaan Fran cis Johnson? dat het Kanaal tussen Engeland en Frankrijk slechts 33Vs km. breed en 560 km. lang is? dat onder een kantje haring ver staan wordt een vat haring, waarvan de inhoud ongeveer 600 stuks is? dat het in Asheville btf de wet ver bod enis op straat teniezen? Wie op straat in een badcos- tuum wil lopen, moet dit doen onder politiegeleide. dat het in Topeka (Kansas) verbo den is, het bijeengeveegde stof onder een tapijt te vegen? dat wijlen president Roosevelt het langste telegram ontving, dat ooit verzonden werd? Het be vatte 41.000 namen, was mijl lang, de seintijd bedroeg 19 uur en kostte 421 dollar. ZONNEMAIRE, 18-10. Voor de goede orde geven wij hieronder een overzicht van de straat- en weg namen in de gemeente Zonnemaire, zoals deze op de jongste raadsver gadering werden vastgesteld. Bermweg, lopende vanaf Oprit tot Trambaan. Aldus genoemd, om dat de weg in de berm van de dijk ligt. Binnendijk, lopende vanaf Veerdijk tot Schapenweg. Blooisedijk, lopende vanaf Dijk van Bommenede in westelijke rich ting tot Provinciale Straatweg (Brouwershaven) Bogerdweg, lopende vanaf Blooise dijk tot Zonnemairsedijk (Noord- gouwe). Borrenbroodsedijk, lopende vanaf Rietdijk tot Zeedijk. Aldus ge noemd, omdat deze in de Bor- renbroodpolder ligt. Bosweg, lopende vanaf Rietdijk in westelijke richting tot Rietdijk. Breedveld, aanvangende bij Oprit en overigens omsloten door Ring, Zuid weg en Oostweg. I. M. van der Bijlstraat, lopende vanaf Ring tot Zuidweg. Dreef, lopende vanaf Ring en krui sende 't Gangetje. De voorkeur wordt gegeven aan het laten ver vallen van de naam „Slop". Dwarsdijk, lopende vanaf Rietdijk tot Zeedijk. Dijkhuisjes, lopende van af Riet dijk (boven) in noordelijke rich ting naar Rietdijk (eveneens bo ven) en evenwijdig daaraan. Dijk van Bommenede, lopende van af Veerdijk tot Blooisedijk. Aldus genoemd naar de voormalige ge meente Bommenede. 't Gangetje, lopende vanaf Ring tot Dreef en vanaf Dreef tot Berm- weg. Haven, lopende vanaf Zeedijk tot en met havenplateau. Genoemd naar de ter plaatse aanwezige haven. Tuinweg, lopende vanaf Oprit in noordoostelijke richting, onder- langs Veerdijk. Korteweg, lopende vanaf Binnen dijk tot Rietdijk. Langeweg, lopende vanaf Zeedijk tot Rietdijk. Molendreef, lopende vanaf Veer dijk in westelijke richting. Oostweg, lopende vanaf Breedveld naar Zonnemairsedijk (Dreischor) Oprit, aanvangende bij Breedveld en overigens omsloten door Tuin weg, Veerdijk, Dijk van Bomme nede en Bermweg. Pieterhofje, lopende vanaf Ring in noordelijke richting. Aan deze naam wordt voorkeur gegeven boven het gebruik van steeg, buurt of anderszins en overigens omdat in de volksmond „Pieter" wordt gebruikt als aanduiding. Rietdijk, lopende vanaf Dijk van Bommenede in noordelijke rich ting en afbuigende in zuidweste lijke richting naar Provinciale Straatweg (Brouwershaven). Loopt derhalve tot bij hofstede „Mon Genie". Enerzijds gehand haafd als bestaande plaatselijke benaming en anderzijds omdat van één doorlopende weg sprake If. Ring, lopende vanaf Zuidweg tot Breedveld. Schapenweg, lopende vanaf Bin nendijk tot Langeweg en vanaf Langeweg tot Zeedijk. Schouwsedijk, lopende vanaf Schenkeldijk (Brouwershaven) in zuidelijke richting. Stapelsweg, lopende vanaf Zonne mairsedijk (Dreischor) tot Zuid weg, vanaf Zuidweg tot Bogerd weg en vanaf Bogerdweg tot Schenkeldijk (Brouwershaven). De voorkeur wordt gegeven aan één naam voor deze drie wegge deelten, mede omdat de naam „Langeweg" reeds in de Nieuw- Bommenede-polder bestaat. Stoofweg, lopende vanaf Veerdijk tot Zonnemairsedijk (Dreischor) Trambaan, lopende vanaf Bermweg tot Bogerdweg. Genoemd naar de voormalige tramhalte en tram baan. Veerdijk, lopende vanaf Oprit tot Haven, ook weg onderlangs ter plaatse van Molendreef; deze weg onderlangs in zuidelijke richting tot einde bebouwing aan west zijde. Zeedijk, lopende vanaf Haven, tot Borrenbroodsedijk. Zuidweg, lopende vanaf Breedveld tot Provinciale weg (Noordgouwe) Zuid-Afrikaans minister in Nederland DEN HAAG, 19-10. De Zuid-Afri- kaanse minister van economische zaken, dr. N. Diederichs, is van daag met zijn echtgenote en de staatssecretaris van economische zaken, de heer H. R P. A. Kotzen- berg in Nederland aangekomen voor een kort zakenbezoek, aldus deelt de ambassade van de Unie van Zuid-Afrika mee. De Nederlandse minister van eco nomische zaken de heer J. W. de Pous heeft vanmorgen zijn Zuid- Afrikaanse collega ontvangen. De heer Diederichs zal diverse industriële en financiële instanties bezoeken en de decentralisatie van de Nederlandse industrie bestude ren. Z.K.H. Prins Bernhard naar Perzië DEN HAAG, 19-10. Z.K.H. Prins Bernhard zal op 29 oktober naar Iran vertrekken om op uitnodiging van Z M. de sjah aldaar enkele da gen als zijn gast te verblijven. Uiterlijk 6 november hoopt de prins in Nederland terug te keren. Op zijn reis, die gemaakt wordt in de Fokker „Friendship" zal de prins worden vergezeld door zijn particulier secretaris, dr. F. A. de Graaff, en zijn adjudant luitenant kolonel C. C. Geertsema. in de gemeente Zonnemaire Landbouwschap keurde begroting goed DEN HAAG, 19-10. Het bestuur van het landbouwschap heeft van daag de begroting 1961 goedge keurd. De geraamde uitgaven belopen f 6.851.075—, dat is f 610.040.— ho ger dan de raming voor 1960. De inkomsten worden geraamd op f 7.170.280,—. Als algemene reserve staat f 319.205,— op de begroting. De rekening 1959 sluit met een voordelig saldo van f 990.462,43, waarin mede begrepen de voorde lige saldi over de jaren 1954 tot en met 1958. Het voordelige saldo over 1959 alleen bedraagt f 115.851, 53. De heer Yska drong er op aan, de gewestelijke raden van het landbouwschap meer tot leven te brengen. De voorzitter deelde mee, dat deze zaak de aandacht van het dagelijks bestuur heeft. Het rapport van een door het landbouwschap en de directeur-ge neraal van de arbeidsvoorziening ingestelde commissie over de bin ding van jeugdige landarbeiders werd naar de hoofdafdeling socia le zaken verwezen. STAD EN PROVINCIE „Protestants-chr. groepering" Duiveland Door de volledige samenwerking tussen de kiesverenigingen van de A.R. te Nieuwerkerk en de C.H.U. te Oosterland en Nieuwerkerk, is het mogelijk geworden om voor de a.s. gemeenteraadsverkiezing voor de gemeente Duiveland met een gezamenlijke candidatenlijst uit te komen onder de naam „Prote stants Christelijke Groepering". Deze lijst is als volgt samengesteld: 1. A. Stoutjesdijijk Oosterland 2. S. Overbeeke Nieuwerkerk 3. H. Zwaai Nieuwerkerk 4. A. Bal Oosterland 5. J. A. Schiettekatte Pzn. Nieuwerkerk 6. J. C. Bouwman Oosterland 7. J. Stoutjesdijk Ouwerkerk 8. A. Heijboer Nieuwerkerk 9. H. A. v. d. Werf Oosterland 10. F. v. d. Male Nieuwerkerk 11. A. W. Wandel Nieuwerkerk Veemarkt ROTTERDAM, 18-10. Aanvoer 3072 stuks vee (weektotaal 5059), t.w.: 350 vette koeien en ossen; 970 stuks gebruiksvee; 540 vette kalveren; 371 graskalveren; 360 nuchtere kalveren; 10 varkens; 40 lopers; 44 biggen; 87 paarden; 22 veulens; 235 schapen en lammeren; 43 bokken en gelten. Prijzen per kg.: vette koeien en ossen f 3,00-3,25, f 2,60-3,00, f 2,50- 2,60; vette kalveren f 2,80-3,00, f 2,40-2,80, f 2,20-2,40; slachtpaar- den f 2,30-2,05-1,80. Prijzen per stuk: graskalveren f 440-340-240; nuchtere kalveren f 78-60-50; lopers f 98-82-60; big gen f 50-40-35; schapen f 120-100- 80; lammeren f 110-90-75; kalf- en melkkoeien f 1275-1125-925; vare koeien f 840-740-640; vaarzen f 930_ 700-600; pinken f 575-475-400. Achter hun rug ligt een goed bestede avond. Zij zijn weer eens écht uit geweest. Gezellig, samen naar de film. Het was een verrassing voor haar toen hij met het plan kwam. Zo'n verrassing waar een vrouw op hoopt. Het werd een fijne avond. „Echt als vanouds", zegt ze. „We hadden veel eerder moeten gaan." „Ik geloof het ook", geeft hij toe. De film was enig. Geweldig, zoals dat machtige beeld boeit. Je voelt je opgenomen in een heel andere wereld. Alle zorgen en beslommeringen vallen van je af. Als je naar huis gaat merk je pas hoe opgefrist je bent. Waar zie je zulk spel, zulke sterren? Waar ben je zo gezellig samen uit? Waar beleef je zó veel? Het was lang geleden dat zij het gevoel hadden: we hebben onze avond goed besteed. a.*****.*.*-*.***-*******************#** \--Jf k !*'VT T7TT A/T Vraag uw winkelier de speciale Prodent-aanbieding om er van verzekerd te zijn dat zij met mooie, gezonde tanden door het leven gaat. Zorg er daarom voor dat er altijd Prodent tandpasta in huis is... mét een goede Prodent tandenborstel (want die horen bij elkaar). Alleen de lekker-smakende Prodent tandpasta bevat het dubbel-actieve Dispergon-A, voor lang duriger èn krachtiger bescherming tegen tandbederf. Houd de hand aan de goede gewoonte: 's morgens poetsen, 's avonds poetsen met Prodent, de beste verzekering voor een gezond gebit! Normale tube 44 ct Familieverpakking 135 ct Zeer grote tube 70 ct

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1960 | | pagina 6