Ontmenging De jaren waarop wij wachten DE GAULLE GARANDEERT ALGERIJNEN ZELFBESCHIKKINGSRECHT DE VLUCHTELINGEN beva bevalt u beter KONGO NOG ONRUSTIG STAD EN PROVINCIE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE MAANDAG 10 OKTOBER 1960 No. 18851 Europese landen moeten verenigd zjjn GRENOBLE, 7-JO. President de Gaulle heeft vrijdag in Grenoble verklaard dat Frankrijk „de Alge rijnen zelfbeschikkingsrecht belooft en garandeert". „Wij zijn ervan overtuigd dat het Algerijnse Alge- rië verbonden met Frankrijk wil blijven. Om dit te bereiken stellen wij opnieuw vrede voor aan hen die tot vandaag de dag doorgaan met moorden", aldus de Gaulle. „Dit is ons besluit en. zo zal ons optreden zijn. Wij hebben geen sa mengaan van totalitaire staten en specialisten in het onderdrukken van volkeren nodig om onze ge dragslijn vast te stellen". De Gaulle, op zijn tiende tournee door Frankrijk, sprak voor een ge hoor van ca. 8.000 personen. Ten aanzien van het Franse streven naar eigen atoomwapens merkte hij op dat „de defensie van Frankrijk niet kan worden overgelaten aan bepaalde technocraten". Frankrijk wil samenwerking met de landen van Europa, de N.A.V.O. en de Verenigde Naties, maar „het kan zich niet onzichtbaar maken of oplossen". „Europa moet ver enigd zijn zodat de Europese lan den gezamenlijk hun beschaving kunnen verdedigen. Maar deze een heid kan slechts zijn gebaseerd op de realiteit. Dit is de samenwer- SPORT VOETBAL K.N.V.B. Afdeling Zeeland Het programma voor zaterdag 15 oktober luidt als volgt. le klas: Colijnspl. Boys-Spui; Veere-Hoek; SVD-Kapelle; MEVO- Tern. Boys (scheidsr. A. de Looze); Wemeldinge-Wolfaartsdijk. 2e klas C: WIK-Duiveland1 (K. Nouwen scheidsr.); Zeemeeuwen- MEVO II (scheidsr. Th. Sies); Brou wershaven III-Bruse Boys (J. v. d. Linde scheidsr.). 3e klas D: Burgh IV-Duiveland II (scheidsr. M. A. Fonteine); SI- NOTO-Bruse Boys II (scheidsr. J. Scholten). Bovenstaande wedstrijden vangen om 4 uur aan. Junioren Groep A III: Luctor A I-Zierik- zee A I (2.45 uur, scheidsr. J. Ver meulen). Groep B VIII: Zierikzee B I- Brouwershaven B I (2.45 uur, G. M. v. d. Wielen scheidsr.); WIK B I- Renesse B I (2.45 uur, scheidsr. K. Nouwen); Zeemeeuwen B I-MEVO B I (2.45 uur, scheidsr. Th. Sies). Groep B IX: MEVO B II-Zierik- zee B III (1.30 uur, scheidsr. G. M. v. d. Wielen); Dreischor B I-Zie- rikzee B II (3 uur, scheidsr. N. Speelman; SINOTO B I-Bruse Boys B I (2 45 uur, scheidsr. J. Scholten). Het programma voor zondag 16 oktober luidt als volgt. le klas B: Brouwershaven I- Burgh II (scheidsr. N. Speelman); Dreischor I-Zierikzee II (scheidsr. J. v. d. Linde). 2e klas C: Renesse II-SVOWK II (scheidsr. W. J. v. d. Maas); SVO- WK I-Zonnemaire II (scheidsr. J. Schol ten); Zonnemaire I-Brouwers- haven II (scheidsr. K. Nouwen). Alle wedstrijden van gen aan om 2.30 uur. Zaalvoetbalcompetitie Vrijdagmiddag werd in het Ly ceum de jaarlijkse zaalvoetbalcom petitie weer begonnen. In de eer ste ronde moet elke ploeg 2 wed strijden spelen, en daaruit 2 pun ten behalen om in de volgende ron de te kunnen komen. Gestart werd al dadelijk met de topwedstrijd A5-B5 (le), een bikkelharde strijd, waarin tenslotte de betere techniek van> B5 de doorslag gaf (3-5). Daar na een strijd van lichter kaliber, tussen 3a (2e) en 2b (le), maar daarom niet minder spannend. Na een 2-0 achterstand wist 3a ten slotte met 8-2 te zegevieren, o.a. door 2 hattricks van v. de Heuvel. In de wedstrijd tussen 2b (2e) en 2a (le), waarin 2b met de rust met 1-0 de leiding had, kwam tenslotte 2a met een 4-2 overwinning uit de bus, o.a. door een hattrick van Gaanderse. Uiterst spannend was het ook in de strijd tussen de beide le teams van 3a en 3b. Nadat de scheidsrechter herhaaldelijk kal merend had moeten optreden en zelfs aan Kuiper een waarschuwing had moeten uitdelen, was de eind stand tenslotte 3-2 voor 3a. Nu volgden twee wedstrijden in het vedergewicht. Eerst tussen de eer ste teams van la en lb, waarin lb ondanks een doelpunt in de eerste seconde van Hogerheide en later een hattrick van Heijboer toch met 5-7 ten onder ging, vooral ook door het sublieme spel van Everaers in la. In de strijd tussen de beide re serveteams van deze klassen, trok na een enerverend score verloop lb in de laatste minuut met 5-4 aan het langste eind. In deze wedstrijd scoorde Hendrikse alle 5 doelpun ten van lb. Hard was de wedstrijd tussen B5 (2e) en B4 (le). Ook hier spanning tot de laatste seconde, met B4 als uiteindelijke overwin naar (3-4). Besloten werd met B4 (2e)-B4 (3e), wat een regelmatige 5-2 overwinning voor het 2e werd. De toeschouwers leefden bij deze wedstrijden hartstochtelijk mee, terwijl de leiding bij Hans Klompe en Rob Lugt in goede handen was. king die Frankrijk de andere Euro pese landen voorstelt, hun politie ke activiteit ter wille van een ge- meenschapelijk doel te coördine ren". EEN SPECIAAL BOEK „Plesiuan, portret van een luchtreder" DEN HAAG, 7-10. Vrijdag, op de 41ste verjaardag van de Koninklij ke Luchtvaartmaatschappij N.V. is bij de uitgeversmaatschappij C. de Boer te Hilversum, het boek „Ples- man, portret van een luchtreder" verschenen. Het boek is geschreven door Anthony van Kampen. Pre cies een jaar geleden besloot de di rectie van de K.L.M. haar mede werking te verlenen aan een bio grafie van dr. A. Plesman. Zij koos de heer van Kampen als schrijver en stelde haar documentatie-mate- riaal ter beschikking. Het boek is opgedragen aan me vrouw de weduwe S. J. Plesman- van Eijk. Eerder hebben mevrouw Plesman en de president-directeur van de K.L.M. de heer I. A. Aler in een intieme bijeenkomst de eerste twee luxe-uitgaven van het boek in ont vangst genomen. De schrijver ontving de herinne ringslegpenning van dr. Plesman in brons. Het comité belast met de uit voering van het program van de hoge commissaris voor de vluch telingen is donderdag in Genève bijeengekomen. De hoge commis saris, Lindt, deelde mee dat het aantal vluchtelingen dat nog in kampen woont, in het eerste half jaar van 1960 van 21.600 tot 17.600 is verminderd. De uitvoering van het hulpprogram voor Algerijnse vluchtelingen in Tunesie voorziet in steun in geld en natura ter waarde van zeven miljoen dollar. Officieel is meegedeeld, dat er bij de recente troebelen in Katanga ongeveer 350 mensen het leven heb ben verloren. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND DOETINCHEM. In Babberich (Gelderland) is een ongeluk ge beurd, dat het zevenjarig zoontje Jan van de familie B. het leven ge kost heeft. Hij reed per fiets met zijn broertje Theo achterop naar school en naast hem reed een buur meisje. Het schijnt dat op een ge geven ogenblik de sturen van de rijwielen in elkaar zijn gehaakt met het gevolg dat alle drie kin deren op de weg vielen. Juist pas seerde daar een trekker met daar achter een dorsmachine. Jan kreeg de wielen van het gevaarte over zijn lichaam en was op slag dood. TILBURG. Naar wordt aangeno men door het bezwijken van de verbindingen in de stalen en hou ten stutelementen heeft zich bij het storten van beton voor de nieuwe weverij van de N.V. wollen stof- fenfabriek André van Spaendonck te Tilburg op een industrieterrein Noord aldaar een instorting voor gedaan, die aan de 48-jarige A. de Wit uit Tilburg het leven heeft ge kost. TERNEUZEN. Schipper de Rooy uit Terneuzen heeft op de Wester- schelde onder Terneuzen het lijk van een oude man opgehaald. La ter is gebleken, dat dit een 72-jari- ge man uit Zaamslag was, die werd vermist. AMSTERDAM. De burgemeester van west-Berlijn, Willy Brandt, zal vrijdag 21 oktober a.s. in het jeugd huis van Reinickendorf een ten toonstelling openen met 75 tekenin gen en schilderijen, die de Amster damse kunstenaar Anton Witsel heeft gemaakt van het Joodse leven en de Joodse wijk in Amsterdam voor, tijdens en na de bezetting. AMSTERDAM. Ds. J. H. Schee pers uit Johannesburg in Zuid- Afrika is aan de vrije universiteit cum laude gepromoveerd tot doc tor in de theologie, na verdediging van een proefschrift getiteld „Die gees van God en die gees van die mens in die ou testament". Promo tor was prof. dr. N. H, Ridderbos, hoogleraar in de exegese en de his torie van het oude testament. BRUMMEN. Bij de landbouwer B. in Laagsoeren werden op één morgen 140 doodgebeten eenden aangetroffen. De rijkspolitie meent aan de hand van de sporen vossen als de daders te moeten aanwijzen. Jadhtopzieners uit de omgeving zijn bezig het spoor van de vossen op te zoeken. Ingezonden mededeling Beva, betere vakkleding past bij ieder beroep Krimpvrij door Sanfor Verkrijgbaar bij: Fa. A. E. Holty Havenplein 1 4, Zierikzee Ernstige toestand in het noord-oosten ELISABETHSTAD, 7-10. In het afgelopen etmaal is de toestand in het noord-oosten van Katanga bij zonder ernstig geworden. Tijdens gevechten tussen Katangese troe pen en opstandige Baloeba-stam- leden zouden volgens niet officieel bevestigde berichten zestig mensen zijn gedood. Tot de slachtoffers zouden een Europeaan, alsmede een vrouw en een kind behoren. De hevigste gevechten hebben zich voorgedaan nabij de plaatsen Kabondo Dianda, Pwetto en Boe- kama. In laatstgenoemde plaats vielen de opstandelingen het vlieg veld aan op het moment, waarop een vliegtuig, waarmede de Katan gese minister van binnenlandse zaken Moenongo een rondreis door de gevechtszone maakt, wilde lan den. De opstandelingen werdén echter na een vuurgevecht door de gendarmerie verdreven. Donderdagavond is een Ierse V. Kruiserbemaniiing stuurt speciaal bad DEN HAAG, 7-10. Zaterdagoch- tend is de administrateur van het Goois kinderziekenhuis in Bussum, de heer A. H. Coedam, in gezel schap van enkele artsen en pa tiëntjes aan boord gegaan van de Amerikaanse kruiser U.S.S. „Bos ton", om daar een zogenaamd „Whirlpool-bad" in ontvangst te nemen. Het bad, dat een waarde heeft van enkele duizenden guldens, wordt gebruikt bij de revalidatie van polyopatiënten en spastische kinderen. Het Gooise kinderzieken huis, dat zich zeer ingenomen toon de met dit gebaar van de opvaren den van de Amerikaanse kruiser, stuurde een extra bus naar Amster dam om het bad naar Bussum te kunnen transporteren. N.-patrouille de stad Niamba bin nengerukt. Deze was geheel verla ten en voor een groot deel door de opstandelingen verwoest. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Bedankt voor Oud-Beijerland: J. den Besten, Dirksland. Ger. Kerken Bedankt voor Bolsward en voor Hengelo (O.) (vac. R. Slofstra): J. W. Vlaanderen, Delfzijl. Doopsgez. Broederschap Beroepbaar: J. Oldekamp, Am sterdam. Ds. C. F. Brüsewitz Ds. C. F. Brüsewitz te Utrecht slaagde aan de gemeente universi teit te Amsterdam voor het docto raal examen. LAND- EN TUINBOUW Arbeidsvoorziening aardappeloogst Door de gewestelijke sociale com missie van het Landbouwschap zijn de mogelijkheden overwogen voor het aantrekken van Belgische arbeiders voor de aardappeloogst. Besloten werd de gelegenheid open te stellen voor het aanvragen van deze arbeiders, hetgeen moet geschieden bij het secretriaat van de Gewestelijke Raad van het Landbouwschap te Goes, liefst bin nen één week. Daarbij dient men er rekening mee te houden, dat aan de Belgi sche arbeiders een loon zal moe ten worden betaald van f 17,50 per dag, bij een 8-urige werkdag, ter wijl de kosten van vervoer en/of huisvesting en eventuele reisuren voor rekening van de werkgever komen. REDEVOERINGEN VOOR C.B.T.B. EN K.N.B.T.B. op kleine bedrijven of specialisering niet de enige oplossing van landbouwvraagstuk De voorzitters van de C.B.T.B. en de K.N.B.T.B., de heren Bies heuvel en Mertens hebben in rede voeringen voor de vergadering van hun bonden de verschillende land bouwvraagstukken onder de loupe genomen. De kern van beider be toog betrof de positie van de klei ne bedrijven, die volgens de twee voorzitters niet zonder meer door bedrijfsvergroting of likwidering mogen verdwijnen. Deze 'bewerin gen zijn in tegenspraak met de con clusies van bijvoorbeeld de com missie-Hofstee en met het meerja renplan voor ruilverkavelingen in Nederland. Hier vindt men immers hetzij als conclusie de mening, dat alle kleine gemengde bedrijven moeten verdwijnen. Twee aantekeningen willen we hierbij maken. In de eerste plaats hebben de feiten herhaaldelijk aan getoond, dat de bedrijfsresultaten van de kleine gemengde bedrijven vaak die van de andere overtref fen. Een ander belangrijk punt is, dat vele niet-levensvatbare bedrij ven sinds de laatste wereldoorlog reeds zijn verdwenen en dat de an dere kleine bedrijven die nu nog overgebleven zijn, kennelijk ergens levensvatbaarheid hebben; anders zouden ze niet meer bestaan. Specialisering of niet? De heren Biesheuvel en Mertens mogen het dan eens zijn over de vraag of de kleine gemengde be drijven moeten verdwijnen, de op lossing van veel moeilijkheden zou den zij langs verschillende wegen gerealiseerd willen zien. De heer Mertens stelde duidelijk, dat hij nog niet veel voelt voor ontmeng ing of specialisering op de onder havige boerderijen zolang nog niet duidelijk genoeg is gebleken, dat hierin een oplossing ligt. De voorzitter van de C.B.T.B. daarentegen ziet alleen heil in een specialisatie. Hij baseerde deze op vatting op de resultaten van de me chanisatie in de landbouw en in de tuinbouw, in welke laatste bedrijfs tak men bijna van industrialisatie kan spreken. Ook de melkveehou derij maakt in dit opzicht een revo lutie door. Kan men ditzelfde niet bereiken in de varkens- en pluim veehouderij op de gemengde ge zinsbedrijven?, zo vroeg de heer Biesheuvel zich af. Huiverig zei de spreker te staan tegenover al te veel bepalingen van overheidswege om sanering door te voeren. Het initiatief daartoe moet uitgaan van de landbouwers zelf. Veel boeren voelen zich toch al - min of meer terecht - bedreigd in hun zelfstandigheid en bestaans zekerheid. Vloeiende arbeidscurve Wij voelen meer voor de mening van de heer Mertens. Juist door de eigenaardige samenstelling van het gezinsbedrijf kan een gemengde exploitati efloreren. De factor ar beid weegt hier immers veel min der zwaar. Ook bedrijven waar be taalde werkkrachten medewerking verlenen, kunnen door een meer economische opzet dikwijls hogere winsten bereiken. Vaak blijkt het, dat een arbeids- film die door deskundigen met zorg is gemaakt, grote delen vertoont die uitstekend kunnen worden op gevuld met werk dat juist in deze slappe tijden noodzakelijk is. Zo kan men zich in de tuinbouw naast de groenteteelt „op de koude grond" gaan toeleggen op glascultuur en de teelt van klein fruit zoals aard beien. In de boomkwekerijen heeft men al dikwijls de specialisatie laten varen en de teelt van klein fruit ingeschakeld. Men dient bij derge lijke veranderingen op te letten of er niet nieuwe arbeidspieken wor den geschapen. Het beginnen van nieuwe cultures is alleen dan ge rechtvaardigd wanneer men een aantal dalen op de arbeidsfilm op vult, of, met andere woorden, wan neer men op bepaalde tijden een teveel aan arbeidskrachten produk- tief maakt. Natuurlijk weten we heel goed, dat in bepaalde bedrijven, zeer ze ker in de tuinbouw, specialisatie op zijn plaats is. We denken met de heer Biesheuvel aan de kom kommer- en tomatenteelt in ver warmde kassen en aan champig nonteelt. Maar alleen heil zoeken in specia lisatie, zoals de heer Biesheuvel doet, gaat ons te ver. Het zou met name in de landbouw leiden tot een bedrijfsvergroting ten koste van andere kleine bedrijven. Overigens staan wij geheel ach ter de mening van de heer Bies heuvel, dat overheidsbemoeiing tot het uiterst noodzakelijke beperkt moet blijven. De agrariër moet zelf het initiatief nemen en streven naar een kostprijsverlaging die, zoals de heer Biesheuvel zei, een eerste voorwaarde voor een gezonde be drijfsvoering is. In dit steeds meer geïndustria liseerde Nederland zal de overheid steeds minder geld overhebben voor een kostprijsgarantie. Zelf werkzaamheid van de boer blijft hier een eerste eis. Ingezonden mededeling BEURS VOOR NODE EN HUISHOUDING De vakbeurs voor het gezin I Bijzondere manifestaties o.a. kunst In sieraad en Interieur In leder huls een moderne keuken 1 wie wordt Femlna-hulsvrouw 1 1960 MODESHOW o.l.v. Mles Bouwman i Geopend van 10-17 en 19-23 u j AHOY' GEBOUW ROTTERDAM t/m 12 OCT. DE VAKANTIE VAN DE BOUWVAKARBEIDERS DEN HAAG, 7-10. De Bedrijfs- raad voor het Bouwbedrijf heeft de bouwvakvakantie voor 1961 als volgt samengesteld: Bouwvakarbeiders, werkzaam in werkplaatsen en op bouwwerken gelegen ten noorden v.d. lijn, wel ke wordt gevormd door de Rijn, de Lek, de Nieuwe Maas, de Oude Maas, het Hartelsekanaal en de Brielse Maas krijgen vakantie in de periode van 24 juli t.m. 5 augustus. Bouwarbeiders, werkzaam in werk plaatsen en op bouwwerken gelegen ten zuiden van deze lijn, krijgen de periode van 31 juli t.m. 12 augustus toegewezen; De gemeenten Rotterdam en Arnhem worden daarbij gerekend in hun geheel te behoren tot het gebied ten noorden van deze lijn. Deze beslissing is in de op 5 ok tober gehouden vergadering van de Bedrijfsraad voor het Bouwbedrijf genomen. Uitgangspunt is daarbij geweest de uitdrukkelijke wens van de organisaties van werkgevers en werknemers in het bouwbedrijf, de aaneengesloten vakantieperiode met ingang van 1961 op twee volle kalenderweken te stellen. Om mede te werken aan de vakantiespreiding is de vakantie voor de bouwvak arbeiders over bovengenoemde twee perioden gespreid. Overvaller liep tegen de lamp AMSTERDAM, 7-10. Een 27-ja- rige Amsterdamse herkende een haar op de Nieuwendijk passerende man. Hij was het die haar op 25 juli 's nachts in de Wormerveer- straat had aangevaUen en in het gezicht geslagen onder bedreiging „Je poen of ik sla je dood". Op haar gegil had een andere man haar toen ontzet, waarna de dader wist te ontkomen. Vannacht ontkwam hij niet. Het bleek de 22-jarige losarbeider J. L. te zijn. De vrouw herkende hem na elf weken even pertinent als hij bleef ontkennen. Vrijdagmorgen is het Neder landse smaldeel, bestaande uit het vliegkampschip „Karei Doorman" en de jagers „Groningen" en „Lim burg" aangekomen te Noumea op Nieuw Caledonië. De schepen zul len hier blijven tot 12 oktober. Ver volgens gaat de „Karei Doorman" naar Sydney waar het schip blijft van 18 tot 22 oktober. De „Gronin- en" en de „Limburg" brengen van 21 tot 25 oktober een bezoek aan Auckland. De correspondent van de News Chronicle in Accra heeft gemeld, dat alle buitenlandse ondernemin gen in Ghana genationaliseerd zul len worden. Het blad heeft dit be richt gepubliceerd onder de kop: „Ghana naast alle buitenlandse firma's". Zeventig Britse maat schappijen zullen worden overge nomen. FINANCIEEL NIEUWS Spaaroverschot Boerenleenbanken in september UTRECHT, 7-10. Bij de stichtin gen spaarbank van de boerenleen banken aangesloten bij de Coöpe ratieve Centrale Boerenleenbanken in Eindhoven en de Coöperatieve Centrale Raiffeisenbank in Utrecht bedroegen de stortingen en terug betalingen in september resp. f 154,5 min., en f 125,8 min. zodat er een spaaroverschot was van res. f 28,7 min. In augustus bedroeg het spaar overschot f 47,2 min. en in septem ber 1959 f 36 min. ZIERIKZEE Leden N.C.V.B. bezochten „Femina" Woensdag jl. werd door leden der Ned. Christen Vrouwen Bond afd. Zierikzee een uitstapje ge maakt naar de beurs voor mode- en huishouding „Femina" te Rot terdam. Er werd daar een objec tieve voorlichting over huishoude lijke nieuwtjes en vele andere on derwerpen gegeven in een gezellige sfeer. Dat was het programma voor de morgen. De middag kon men doorbrengen zoals men dat zelt wilde. Vele dames gingen winkelen. Mede door het prachtige weer kan men terugzien op een goed be stede en prettige dag. Voor het te IJmuiden gehou den examen voor verpleegster is o.a. geslaagd1 mej. J. C. Verkaart alhier. FEUILLETON 46 door HANOL SPOOR Nogmaals lichtte notaris Greedel zijn hand op. Jufrouw Koosje ging niet weg, wanten hij wachtte en maakte de spanning haast on draaglijkJuffrouw Koosje en zijn persoon, zouden in het nieuw te bouwen tehuis de leiding op zich nemen. Een klaterend applaus steeg op. Aan de opgewonden kreten kwam geen einde. Er werd gelachen en gezongen, de koffie werd rondge diend en het leek wel een bruiloft. Notaris Greedel was nog niet aan het eind van zijn verrassingen. Hij vertelde, hoe het nieuwe tehuis er zou uitzien. Er kwam ook een grote conversatiezaal, compleet met ra dio en televisie. De clausule, die het testament be vatte, was alleen een verzoek aan het bestuur, om juffrouw Koosje en hem, als beheerders aan te stel len. Dat juffrouw Koosje bijna ge dwongen werd, om als inwoonster in het tehuis te trekken, was de wens geweest van mijnheer Ver- waayen. Hij had gevonden, dat je alleen, wanneer je zelf inwoner was geweest, goed zou kunnen beoor delen, wat voor een prettige en ge zellige oude dag nodig was. „En nu", zei notaris Greedel, „heeft zuster Wilma u nog iets te vertellen". Zuster Wilma trad naar voren en keek naar alle mensen, die haar zo dierbaar waren, en waarvoor ze toch altijd nog enige angst had ge koesterd, omdat ze vreesde, dat de fout uit haar kinderjaren, zich nog telkens zou kunnen wreken. Nu had ze een heerlijk bevrijd gevoel en de wetenschap dat niets haar meer kon deren. Ze vertelde hoe ze er toe geko men was, om de kunstschilder een gratis onderkomen te bieden. Hoe dat schrik op schrik had gebracht onder de bewoners en dat ze hoop te dat men het haar zou vergeven en dat men nu, door al de blijde verrassingen enigszins bekomen was. Spontane uitroepen volgden op de verklaring. „Waar was Henny? Men wilde Henny zien". Ze wilden haar vertellen, dat ze altijd al dach ten dat hier vergissingen in het spel waren. Zo kwam alles weer in goede banen. De mensen in het tehuis gingen een leuke tijd tegemoet. De eerste weken waren gevuld met feestdagen. Het overhandigen van het geschenk aan de kleuterschool was voor hen een fijne belevenis. Toen kwam de trouwdag van juf frouw Koosje en iedereen wilde haar gelukwensen. Henny beleefde nog een verras sing. Harry had zijn, lang niet on belangrijk fortuin aan haar nage laten. Ook zijn zuster was oprecht verheugd dat Henny dat vermogen ten deel viel. Henny was blij met dit bewijs van dankbaarheid, om dat ze nu wist, dat ze haar plicht goed volbracht had. Weemoed ver vulde haar, om het afsnijden van dit jonge leven. Hij had haar veel levenswijsheid meegegeven. Ze had geen behoefte meer om Henk met een genadig knikje te vernederen. Ze had George en hij vulde haar leven. Hem gelukkig maken zou nu haar eerste plicht zijn. Een plicht, die zij met een gevoel van groot geluk zou vervullen. EINDE.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1960 | | pagina 5