SOM BERGMANS levert de goede leesbrillen c ft ft TEN GATE kousen Wassen - in dat drop water? Hoe U ook wast... zet eerst de was in de week met Sturka SportkSeding f 54/s STAD EN PROVINCIE If -f tr ft VI f O ft CL O m (O ft 0) IQ O ft Q_ a o o -t Q. (Q ft r (T ft CL Ki>i>sae>Psoe>PSo«>PSDe>i x SUCCESJES Te koop: Enige wollen Smyrna vloer kleden, door groothandel o* Jaarbeurs gebruikt, f 159%:r st. Grote maten. Nietj-v. niem te ondersch. Evfr. thuis te be zichtigen. Br. nr. 1318 a/h bui van dit blad. Een stierkalf en twee geiter P. v. d. Velde, Rijksweg 4f Zierikzee. Te knoo irevr«*»iM* Éénpersoons ledikant met spi raal. Te bevr. bij agent Stout- jesdijk, Nieuwerkerk. "Wandelkous 1,93 Namiddagkous 1,98 Naadloos 2,95 Coctailkous 2,95 Wandelkous Select 2.95 Wandelkous couture 3,95 Een prachtige sterke enkalonkous Alleen verkrijgbaar bij „Het Kleuterhuis" Lange Nobelstr. 10 - Zierikzee Telefoon 2925 Stadskeuze Stadspryzen Wie winnen deze week de 10 mooie Soda fietsen vsn het wereldberoemd, merk Fongers Iedere 14 dagen zijn er 10 complete Fongers-fietsen te winnen door jon gens en meisjes van 7-14 jaar. In totaal wachten er nu nog 40 pracht fietsen op 'n nieuwe baas. Wat jullie moeten doen? Knip deze advertentie Uit en kleur hem zo mooi mogelijk. Plak hem op de punten vast op een velletje wit papier en zet naast of onder de tekening met blokletter3 je naam, voornaam, adres, leeftijd en lengte. Verstuur hem in een open envelop, met postzegel van 12 cent en adresseer: Soda Kleurwedstryd, Postbus 1704, Amsterdam. (Geen brieven bysluiten. Onvoldoend ge frankeerde inzendingen worden ge weigerd.) De winnaars van de 10 fietsen worden vermeld onder de volgende Soda advertentie van 11 oktober a.s. In zendingen moeten uiterlijk 14 oktober binnen zijn. De uitspraak van de jury is bindend, zij houdt rekening met de leeftijd van de inzenders. Brieven over deze Soda-kleurwedstryd kunnen niet worden beantwoord. „Nee hoor kinderen. Als ik dat probeerde, kreeg ik jullie goed nooit helder." „Maar het ligt er toch in, moeder?" „Ja, al een hele nacht. De avond vóór wasdag zet ik de was in de week met soda. Terwijl we lekker liggen te slapen, trekt het vuil er grondig uit. Het zwartste goed wordt wit van schrik als het soda ziet. Want voor vuil kent soda geen genade. Soda kruipt diep in het weefsel en reinigt de was van binnen en van buiten. Daarom ziet het water er uit als drop. Zonder vooraf te weken in de soda stond ja al gauw in zo'n groezelig sopje te wassen. Brrr... Ik moet er niet aan denken." „En wat doen we dan vandaag nog, moeder?" „We halen het nog even door een luchtig sopje, hangen alles aan de lijn en klaar is Kees. Heus kinderen hard werken is geen mode meer. Een verstandige huisvrouw kan haar tijd, ook op wasdag, beter besteden - als zij soda gebruikt." Uitslag van de tweede Soda-kieus*wedstrijd De gelukkige winnaars van de tweede 10 Soda-fietsen van het wereldberoemde merk Fongers zijn: Anneke Hage te Rotterdam (14 jr.), Arnold Niessen te Leiden (13 jr.), Edith Gubbels te Voorschoten (12 jr.), Gijs v. d. Ende te Zierikzee (11 jr.), Gery Buynink te Enschede (11 jr.), Sjaaki Gysbers te Ooy b. Nym. (10 jr.), Karin Janssen te Oirsbeek (9 jr.), Leonie Nottet te Vught (9 jr.), Michel Martin te Heemstede (8 jr.), Patrick N. Onken te Amersfoort (7 jr.) Andere ki. .eren, Jie dit keer niet tot de gelukkigen, behoorden, kunnen met bovenstaande tekening weer meedoen. Parka's - Jackeis Jassen x X Ziet etalages X 5: Firma KOEVOETS Kleding en Sport *r* Havenpark 5 - Zierikzee - Telefoon 2334 X k X~x~XmX*<«X~X"X~X*<~XK"X~X~X~X»<X~X~X~X~X~X**X*«3 De ontwerper van1 deze chique namfddag/apon kan trots zijn op z'n creatie! Kijkt U maar eens hoe elegant de ruimte In voorpand en, heup verwerkt is! Als stof koos hij een fraaie winter-, imprlmé met wol( In de nieuwe modekleuren.; Maten 42 t/m 48 i RODE KRUIS-AVOND TE BRUINISSE Goede bloedtransfusiedienst onontbeerlijk voor Schouwen-Duiveland Te Bruinisse vergaderde woens dagavond 5 oktober de afdeling Bruinisse van „Het Roode Kruis". Mede aanwezig, waren dokter K. van Leeuwen, dokter Motmans en de instructeur van de afdeling de heer B. van der Kloot uit Zierikzee Burgemeester C. H. van de Lin de, sprak er in zijn openingswoord zyn verheuging over uit, dat ook op Bruinisse het Rode Kruis-werk niet alleen door de bevolking sym pathiek werd beoordeeld, maar dat een aantal ingezetenen daadwer- kelyk aan de opbouw van het Roo de Kruis en het uitdragen van de Roode-kruisgedachte deelnam. Een stimulans voor dat Rode kruiswerk was ook de B.B. groep op Bruinisse met zijn energieke leider de heer H. Dobbelaar. Dokter Motmans onderstreepte de woorden van burgemeester van der Linde, maar richtte zich in het bijzonder tot de opperwachtmees ter der Rijkspolitie de heer Hel- mendach, die binnenkort de ge meente Bruinisse gaat verlaten en die thans reeds in Hoofddorp dienst doet. De heer Helmendach had reeds 5 maal als donor zijn bloed ter be schikking gesteld. Dokter Motmans wees op het grote belang van een goed func tionerende bloedtransfusiedienst, zeker ook voor ons eiland. Reeds vele levens konden wor den gered, dank zij de uilvinding van de bloedtransfusie en ontdek king van de bloedgroepen dr. Landsteiner. Nederlands systeem beter In Amerika laat men zich als bloedgever betalen en er schijnt daar zelfs een bloedhandel te be staan. Spreker gaf verre de voor keur aan het Nederlandse systeem, waar men volkomen vrijwillig en geheel gratis zijn bloed beschik baar stelt om een medemens te redden. Aan de heer Helmendach werd vervolgens de Landsteiner penning 'en de daarbij behorende oorkonde uitgereikt. De heer Helmendach dankt op zijn beurt voor de onderscheiding hem in de Landsteiner penning ten deel gevallen. Dokter van Leeuwen reikte daarna 9 E.H.I.O. diploma's uit (Eerste Hulp in Oorlogstijd), waar voor de geslaagden twee winter seizoenen een cursus hadden ge volgd te weten de dames: Mevr. A. de Waal-Kik, mevrouw N. de Kor- te-Padmos, mejuffr. M. de Korte, mej. I. Schout, mej. R. Hoogerwerf mejuffr. N. Kik en de heren L. Schout, H. Smit en W. van der Have. I De heer Smit dankte mede na mens zijn mede cursisten de heren dokter van Leeuwen, van der Kloot en Dobbelaar voor de wijze leer en op de cursus ontvangen, waarvan te hopen was dat zij nooit in praktijk zouden moeten worden gebracht. Hij overhandigde allen een klein aandenken. Na het officiële gedeelte bleef men nog enige tijd gezellig bijeen. KERKNIEUWS Ned. Herv Kerk Benoemd tot geest. verz. in het Ned. sanatorium te Davos: W. Met- ting van Rijn, legerpred depot ar tillerie te Breda Aangenomen naar Haulerwijk (toez.): vie. J. Visser, Den Helder. Bedankt voor Amersfoort (vac. dr. A A. Koolhaas): J. J. van der Krift, Ermelo; voor Wisrden: W. H. van Kooten, Hasselt; voor Sint Catharines (Ontario, Canada): A C Zijlstra, Wilnis. Ger. Gemeenten Tweetal te Tholen: A. Hofman, Zeist en J. van Haaien, Kampen. Genezingskruistocht begonnen van Amerikaanse evangelist Morris CeruIIo AMSTERDAM, 6-10 In de Apol- lohal te Amsterdam is donderdag avond de „genezingskruistocht" van de Amerikaanse evangelist Morris Cerullo begonnen. Naar schatting 1500 mensen, onder wie enkele patiënten in rolwagens en vele mensen met stokken, zaten rond het podium en zongen aanvan kelijk langdurig geestelijke liederen uit de bundel van Johannes de Heer en uit „Gioriekiokken" in afwach ting van de komst van de Ameri kaan, die geztgd had op uitnodi ging van de Pinkstergemeenten naar Nederland te zijn gekomen. In een rede van drie kwartier, die vertaald werd door een tolk, sprak de evangelist over de zonde val en de verlossing van de zonden door Jezus Christus. Hij riep de aanwezigen op t'e geloven en no digde hen die „zich aan Christus haaden overgegeven" uit voor het podium te treden. Enkele tientallen mensen gaven daaraan gehoor en de evangelist bad langdurig voor hen, terwijl het elektronisch orgel zacht speelde. Daaina vroeg hij aan de mensen met een breuk of een hernia op te staan en nodigde twee mannen uit op het podium te komen, evenals twee vrouwen die een gehoorappa raat droegen. Elk van deze mensen sprak hij nadrukkelijk toe over hun geloof en vroeg hun of zij ge loofden dat God hen wilde genezen. Na een uitdrukkelijke bcves.iging legde Cerullo zijn handen op de te genezen plaats. De dames verzocht hij het gehoorapparaat af te doen. Hij herhaalde dan enkele malen het woo.d „genees" en bad of God de mensen wiide genezen. Elk der mensen verklaarde na afloop te zijn genezen: de dove dames verklaar den te kunnen horen en staken vol vreugde haar hand op als zulks ge. vraagd werd en de beide heren ver telden van hun breuk verlost te zijn Bij een van hen werd de breukband veiwijderd en op het podium geworpen. De evangelist deelde mee in de „dienst tot opwekking van het ge loof" van vrijdagmiddag kaarten t'e zullen uitreiken aan de zieken, voor wie tijdens de genezingsdienst in de avond zal worden gebeden. Bij Aix-les-Bains zijn twee he likopters van het Franse leger in de lucht tegen elkaar geboisl. Alle zes inzittenden kwamen om het le ven. Hoog bezoek ean slot „Moermond" Op woensdag 19 oktober a.s. zul len de besturen van de „Stichting tot oprichting en instandhouding van „Outward Bound" zee - en bergschoten in Nederland" en van de Stichting „Moermond" een be zoek brengen aan kasteel „Moer mond" te Renesse, ZIERIKZEE De gemeentelijke herindeling Voor de bestuurdersbond Schou wen-Duiveland van het N.V.V. zal het Tweede Kamerlid drs. T. J. Westerhout op vrijdag 14 oktober spreken over het aktuele onder werp „Problemen rond de gemeen telijke herindeling". Deze samen komst wordt 's avonds gehouden in de koffiekamer van het Huis van Nassau. Avond-pluimveecursus Bij voldoende deelname organi seert de Vereniging van pluimvee houders in Zeeland (V.P.Z. afd. Zierikzee) deze winter alhier een avond-pluimveecursus. Ook dames en niet-leden kunnen zich hiervoor opgeven. Secretaris van de afdeling is de heer Joh. Schouls, Laan van St. Hilaire. ELKERZEE/ELLEMEET/ DUIVENDIJKE Simon de Waard voor culturele vereniging Voor de Culturele Vereniging van Elkerzee-Eilemeet Duivendijke zal op woensdag 12 oktober a.s. in het Ger jeugdgebouw te Scharendijke optreden de bekende cinast Simon de Waaid, die het onderwerp „Naar de Hoge Tatra" zal inleiden. De causerie wordt verlucht-met dia's en een kleurenfilm Lezing en films zijn het resultaat van een door hem gemaakte reis naar Tsjecho Slo- wakije. I Op woensdag 16 november gaat de film „De Kinderrechter" met de I Duitse acteur Heinz Rühmann. ELLEMEET Burgerlijke stand en loop der bevolking over september 1960. Geboren: 9. Jacoba Adriana, d. van D. P. A. de Graaf en C. de Feiter. Overleden: 5. Pieter Jan Hanse, 67 j e v. A. M. Lufjk. Vertrokken: 12. L. C. den Boer en gez. naar Krimpen aan de IJssel. ELKERZEE Loop der bevolking over sep tember 1960. Ingekomen: 5. Wilhelmina de Jong uit Velsen. Vertrokken: 1. wed P. Balthazar geb. Jacobs en gez naar Wijk bij Duurstede; 12 Sonja D. Costerus naar Oostkapelle. ZONNEMAIRE De alhier gehouden collekte ten bate van de Reclassering heeft op gebracht de som van f 47,63. NOORDGOUWfcs Burgerlijke stand en loop der bevolking over september 1960. Geboren: 18. Adriana Johanna, d. van J. L Braber en G. T Adri- aanse; 18. Jan Pieter, z. van M J. Wagemaker en C. Oosse (geb. te Zierikzee). Gehuwd: 16. M. Bron, 32 j (j.m van Elburg (Gld.) en J. G. Hilleman, 19 j (j.d.); 23. A. W. op 't Hof, 29 j (j m.) van Nieuwerke'k (Z) en J. J. Krabbe, 26 j. (j.d) en 23. J. C. Goudzwaard, 23 j. (j.m) van Oos- terland (Z.) en A. J Hage, 18 j. (j.d.) Ingekomen: 1. M Bron uit West stellingwerf (F.); 16. M. Krabbe en echtg van Nieuwerkerk (Z.); 23. A. Hilleman uit Boskoop en 22. M. C Kurvink uit Rotterdam. Vertrokken: 7. mevr J. Kloet- Akkerdaas naar Hoenkoop; 16. M. B on en echtg. naar Elburg (Gld.) en 23. mevr. J J op 't Hof-Krabbe naar Nieuwerkerk (Z.). BRriNISSB Afscheid Geref. predikant Het afscheid van ds. Chr. Wiele- maker van zijn gemeente, de Ge reformeerde Kerk van Bruinisse, is bepaald op zondag 20 november a.s. Woonark op het droge Wie het woord ark hoort, denkt toch zeker altijd aan een bijzonder soort schip, dat in het water in zijn element is. De aannemer van de werken aan de Grevelingendam, dacht er echter anders over. Hij liet zijn woonark ,.Het Schrijverke" op de wal van Bruinisse hijsen en woont nu hoog en droog. Dit hijsen geschiedde door een daartoe ge charterde drijvende bok en de woonaik werd eerst op een daar toe vervaardigd stalen raamwerk gevaren en toen met raamwerk en al op de wal gezet. Baggeren van oude haven Met het uitbaggeren van de oude haven, bestemd voor de machine fabrieken en de scheepswerf, is een begin gemaakt Dit gebeurt met het baggerscheepje „De Lieveling", dat daartoe van de gemeente Ouddorp wordt gehuurd, door de heren A. Kik en A. Hoogerheide, die reeds eerder van hun bekwaamheid in dit opzicht hebben blijk gegeven. Dame maakte val Mevrouw A. van Gilst-van den Berge had het ongeluk op een der hardstenen trappen van het ge meentehuis, toen zij op het bureau van de burgemeester een brief had bezorgd, uit te glijden, waardoor zij viel en zodanig met haar hoofd tegen de muur terecht kwam, dat eerste hulp van dokter van Leeu wen moest worden ingeroepen. Ge lukkig bleken geen edele delen be schadigd en met een kop koffie werd de vrouw, die danig overstuur was, weer op haar verhaal ge bracht. De algemene vergadering van de VN. zal zich, naar men verwacht, vandaag (vrijdag) uitspreken over de vraag, of de kwestie van de Chinese vertegenwoordiging in de volkerenorganisatie op de agenda moet worden geplaatst. Zoals ge meld, heeft de agendacommissie aanbevolen, deze kwestie te laten rusten.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1960 | | pagina 4