Zierikzeese Gemeenteraad tegen wijziging van Vleeskeuringsdienst Zet niet door! Bouw van boxen (garages) aan Sint Joostmeet? ZIERIKZEE, 4-10. De gemeente, raad vergaderde dinsdagavond on der voorzitterschap van burge meester mr F. Th. Dijkmeester. Onder de talrijke ingekomen stuk ken bevond zich een schrijven van b en w. waarin wordt erkend, dat bij het verst*ekken van extra beta lingen bij gelegenheid van de vie ring van bevrijdingsdag, aan per sonen, die ondersteuning genieten, een persoon was ingeschakeld niet tot de Dienst v. Maatschap pelijke Zorg behorend. B. en W. betreuren zulks en maatregelen zullen worden getroffen om her haling in de toekomst te voorko men. De aankoop van het perceel Molenstraat 25 van de heer J. W. Capelle, ging onder de hamer door. Idem een eerder vergeten - stuk grond achter de voormalige boer derij van de heer G. Uijl aan de Hoofdpoortstraat. Besloten werd tot aankoop van de benodigde per ceelsgedeelten t.b.v. de zwaaikom in de haven aan het Sas en het vestigen van een recht van opstal t.b v. verankeringen voor het aan te brengen damwand. Ter zake bleek rechtstreeks contact opge nomen met de eigenaren van gron den. Mr. Keuning had het beter gevonden als in deze zaak eerst de Centrale Dienst was betrokken. Wethouder Koevoets achtte recht streeks overleg met de eigenaren van de grond in eerste instantie noodzakelijk. Daarna is advies ge vraagd van de Centrale Dienst en (bevestigend) verkregen door de directeur. Mr. Keuning vond het niet praktisch dat niet onmiddel lijk de technisch deskundige bij uitstek werd ingeschakeld. De wethouder repliceerde dat het ten slotte over grondkwesties ging, waarvoor het college competent is. Bouwbezwaren Soortgelijke kritiek Het mr. Keu ning horen t.a.v. het voorstel tot verkoop van grond aan de heer J. Legemate te Kruiningen voor de bouw van een aantal boxen (gara ges) ter plaatse. „Kan dit uit estetisch oogpunt en op grond van de bouwverorde ning"?, vroeg mr. Keuning, waarop de voorzitter antwoordde dat de bouw dient te geschieden in overeenstemming met de bouw verordening. De supervisie komt immers later. De wethouder ver klaarde, dat de omgeving van de St. Joostmeet niet aantrekkelijk is gebleken voor het bouwen van woningen. De heer v. d. Doel wees er op dat eenvoudigweg grond wordt verkocht en dat de bouw van boxen een andere zaak is, val lende onder andere regelingen. Mr. Keuning had an toch maar lie ver een technisch advies van te voren gezien, want nu gevoelde hij zich niet meer zeker. Het voorstel werd aangenomen. Halve dag sluiting winkels Overeenkomstig hun verzoek werd aan de schoenwinkeliers een. halvedagsluiting toegestaan op de dinsdagmiddagen. Ook de winke liers in huishoudelijke en luxe artikelen en lederwa*en zullen voortaan op-dinsdagmiddagen hun winkels sluiten. De woordvoerder van de winkeliers in laatstge noemde branche had het college geschreven, dat de dinsdagmiddag omdat reeds vele zaken sluiten - voor de zakenmensen minder in teressant is geworden. Het voorstel inzake de bestem mingsverordening - waarbij het on mogelijk wordt allerlei huisjes een bestemming te geven als pakhuis, garage e.d. - werd m a.s. aangeno men. Medewerking zal worden ver. leend voor het aanbrengen van" li noleum op hardboard in één der lokalen van de chr. kleuterschool. Idem t b.v. de aanschaf van nieu we leerboeken voor de chr. nat school. Het bedrag per leerling voor het lager onderwijs, dienstjaar 1960, werd nader vastgesteld. Subsidies werden geweigerd aan de Bond tegen het schenden door het vloeken van Gods Heiligen Naam en aan de Matigheidsmissie onder militairen te Venlo. Besloten werd tot het aangaan van een geldlening ad f 96 000 te gen een rente van 4% pet. bij de N.V. Bank voor Nederlandse Ge meenten. Het geld is nodig voor het aandelenkapitaal van de N.V. Brugverbinding „Haringvliet" en' de verbetering van de haven-outil- lage aan het Luitje. De Vleeskeuringdlenst De voorgestelde wijziging bij de Vleeskeuringsdienst, met behoud van het half-ambtelijk karakter hiervan, lokte nogal kritiek uit Mr Keuning zeide dat door het onlbre. ken van een volledig contact met de gehele gemeenteraad, voordat ln een gemeenschappelijke regeling als de Vleeskeuringsdienst beslis singen worden genomen, het ge meentelijk beleid wordt uitgehold. De raad zou zich zelf altijd eerst moeten uitspreken. De voorzitter vond het ook bezwaarlijk dat een groot stuk beleid aan de raad wordt onttrokken. Wethouder Koevoets zag wel enige verbetering na de gemeentelijke herindeling. Later ging de raad over deze zaak in be- i sloten zit.ing Na heropening bleek I besloten de heer C. J. H. Scheuer- man te benoemen tot plaatsvervan gend hoofd van de Vleeskeurings dienst, terwijl de raad niet ak koord bleek te zijn gegaan met de voorstellen tot salarisherziening van het hoofd van de dienst de neer J. Stevense te Renesse. Eervol ontslag we.d verleend aan de heer K. Nijhuis, onderwij zer aan de Bsatrixschool, wegens benoeming tot leraar aan de Rijks kweekschool voor onderwijzers en onderwijzeressen te Middelburg. De rondvraag Bij de rondvraag attendeerde de heer v d Doel op het feit dat de tijden van de Schouwse R.T.M.- busdiensten niet in de Zeeuwse Reisgids zijn opgenomen, zulks op grond van een rancune, hetgeen spr. „kinderachtig" noemde De voorzitter wilde de zaak eerst gron dig onderzoeken, alvorens hier iets op te zeggen. Mr. Keuning vroeg voldoende tijd om de begroting voor te bereiden. Hij had gedacht aan behandeling in de 2e helft van november. Hij wees er verder op dat het pad door het nieuwe plant soen aan het Kraanplein door fiet sers en brommers wordt gebruikt. „Zal daar nu ook weer een bord moeten komen?", verzuchtte de voorzitter. Het verkeer op de Scheepstimmersdjjk De heer Rameijs wees op de lang_ zameihand onhoudbaar geworden toestand op de Scheepstimmerdijk, als gevolg van de afsluiting van de Zuidhavenpoort. Het verkeer is hier overbelast en een oplossing zou zijn als de verbinding tussen Scheepstimmerdijk en "nieuwbouw zo snel mogelijk gereed komt, waardoor éénrichtingsverkeer kan worden ingesteld De voorzitter deelde mede dat het werk binnen kort wordt aanbesteed Mr. Keuning sprak ook over het toeleïdingsstukje rijksweg naar de Zuidhavenpoort. De voorzitter zei- de dat Rijkswaterstaat verbetering .eeds in 1959 had beloofd. Er is echter nog steeds niets van geko men Het bestratingsplan voor het plein der nieuwe u.l.o.-scholen zal op tijd gereed zijn. De heer Rameijs informeerde naar het oude ziekenhuis te Noord- gouwe. De Stichting Midden Zee land heeft een eigen rapport over de exploitatiemogelijkheden doen opstellen, zo deelde de voorzitter mede. Dit rapport zal binnenkort door het bestuur worden bespro ken. Het is niet erg optimistisch gesteld. De veertarieven De heer Rameijs pleitte verder voor verlaging van de veertarieven over de Oosterschelde, nu de mi nister voor de veren over de Wes ter schelde opnieuw een verlaging heeft toegestaan De heer Simmers viel hem bij en wilde wel weten wat er straks met de tarieven gaat gebeuren, als de vaartijd opnieuw bekort wordt. Mogelijk wordt de prijs zelfs duurder, want de bus aan de Zuid-B:velandse kant moet langer rijden. Zowel de heer v. d. Doel als de voorzitter vonden de veertarieven niet onbillijk en laatst genoemde achtte de kans op verla ging gering De heer Doeleman wees op het gevaar dat de nog te bouwen 18 woningwetwoningen Zierikzee de neus voorbij gaan. Hij wenst er eventueel 27 bejaardenwoningen voor in de plaats. De heer Sim mers wees op het gevaar bij de Noordhavenpoort en wilde stopbor den op verschillende hoeken, want zo zei hij bij herhaling: „er komen steeds meer ongelukken". De Centrale werkplaats De heer v. .d. Schee hield een lang betoog over het gebeurde in de Centrale Werkplaats. Hij gaf uiting aan zijn deernis met de slachtoffers en de familie en wilde de schuldvraag onderzocht zien. Weihouaer Verheijen betoogde met klem dat het niet aangaat een schuldvraag te stellen, want dit iigt ter beoordeling van de justi tie. De heer v d Schee vroeg: „is er wel voldoende aandacht be steed aan het sch oot?" De wethou der wees er op dat het toch werke lijk niet aangaat, dat de leiding eerst de zaken sorteert. Dat is nu juist het werk van de mensen. „Wij hebben niet het recht over de schuld te spreken en ik kan U ver zekeren dat de leiding van de Werkplaats geen enkele schuld heeft". De heer v. d. Schee persis- tee;de bij zijn opmerkingen, en zegde geen vertrouwen te hebben in de leiding van de werkplaats, in welke mening hij alleen bleek te staan. Mr. Keuning verweet hem met verdachtmakingen te komen. „Maar" zo voegde hij er aan toe, „dan moet U met stukken ter tafel komen". De voorzitter zei nog dat het gemakkelijk is achteraf met op merkingen te komen. Het zou wat anders zijn als vraagsteller reeds tevoren voor eventuele gevaren had gewaarschuwd. De heer van Duin wees er op dat de huur van het gebouw van de Muziekschool is opgezegd tegen 1 september 1961 en dus niet tegen 1 september 1960, zoals abusieve lijk door de pers vermeld De nee£" v d. Doel vond de huuropzegging een goede kans voor verplaatsing van de school. Afgezien van het feit dat h'et gebouw slecht is, zei- de de voorzitter hieraan geen be hoefte te hebben, want de plaats van de Muziekschool is een gun stige en „an sich" leent het gebouw zich ervoor. Vermelden wij nog dat de heer E. Cashosk afwezig was, in ver band met verblijf in het zieken huis. Na opening der vergadering ontvingen de leden het geschenkje, aangebod endoor de burgemeester van Hatfield, tijdens zijn jongste bezoek aan Zierikzee. VOLOP WERK TE BRTJINISSE Begin van uitvoering werken voor schutsluis in Grevelingendam BRUINISSE, 5-10. Rond de Del- tawerken komt weer de nodige be drijvigheid. Het begin van de uit voering van de werken voor de schutsluis in de Grevelingendam is deze week begonnen met het op lager peil brengen van het water in de bouwput voor deze dam. Met het uitpompen is een aanvang ge maakt, evenals met het bouwen van verschillende houten wonin gen voor aannemers en personeel. Er komt ook weer een grote woonark. Men rekent dat het werk twee jaar zal duren. De aanneemsom bedroeg ruim 3 miljoen gulden. Dit alles brengt mee, dat er op Bruinisse momenteel volop werk is. Het lossen van klei heeft inmid dels ook een aanvang genomen en er wordt voor de beide zandzuigers met bakken gevaren. Daar de pendelaars naar Rotter dam meest allen bij de hun geko- MARKTBERICHTEN Veemarkt ROTTERDAM, 4 oktober. Aange voerd 3289 stuks vee (weektotaal 5339), t.w.: 325 vette koeien en os sen; 1159 stuks gebruiksvee; 627 vette kalveren; 347 graskalveren; 318 nuchtere kalveren; 13 varkens; 40 lopers; 54 biggen; 81 paarden; 2$ veulens; 263 schapen en lamme ren; 37 bokken en geiten. Prijzen per kg vette koeien en ossen f 3,00 3,20, f 2,60-2,95, f 2 50- 2,60; vette kalveren f 2,80-3,00, f 2,40-2,80, f 2,20-2,40; slachtpaar- den f 2,45-2.20-1,90. Prijzen per stuk: graskalveren f 440-340 240; nuchtere kalveren f 85-65-55; lopers f 98-82-60; big gen f 50-40 35; veulens f 475-375- 275; schapen f 115-100-80; lamme ren f 105-90-75kalf- en melk koeien f 1250-1125-925; vare-koei- en f 840 740-640; vaarzen f 930- 700-600; pinken f 575-475-400. zen werkkring in de Rotterdamse havens blijven heerst er zowel in de landbouw, als in de mosselvis serij personeelsgebrek. Dit geldt met name ook voor het inpakken van oesters, anders een begerenswaardige bezigheid om de gehele winter uit de W.W. te blij ven. Maar nu kampt men ook hier met ernstig personeels tekort. KANTONGERECHT ZIERIKZEE Bejaarde Oosterlauder bouwde „duvekotje'' (zonder vergunning) ,,'k Noem 't rnd un duvekotje, want geleerd bin 'k nie", verweer de zich de bejaarde G. L. S. uit Oosterland, die woensdagmorgen voor het kantongerecht Zierikzee terecht stond, wegens het zonder schriftelijke vergunning van b. en w. doen aanbrengen van vernieu wingen in een perceel aan de St. Joostdijk. Het „duvekotje" van de oude heer was een soort dakkapel letje dat S. had laten timmeren, want het door hem gekochte huisje had een trap „waar een poes nog niet over kon" en „je weet nooit wat er opdoet", aldus S. Verdachte klaagde zijn nood over de veiwarde politieke situatie in Oosterland, waar hij zich tot de loco-burgemeester had gewend voor de vereiste vergunning, maar deze zou gezegd hebben „geen burge meester meer te zijn". „Ze waere collemaele afgetreje", zei S., die het nu in handen „van edelacht bare"'wilde geven en afwachtend op zijn gemak ging slaan. De officier van justitie, mr. Ph. M. Schenkenbexg van Mierop, wist niet wat te moeten geloven van de al of ni'et oprechte onwetendheid van S. „U had in ieder geval ver gunning moeten vragen voor ze op geschrikt door het getimmer aan kwamen draven", aldus mr. Schen- kenberg, die de zaak afdeed met een boete van f 10 of 2 dagen. De kan:onrechter, mr E. W van Vlo ten zei S. een éénmalige subsidie in de verbouwingskosten van zijn woning te willen toekennen ten be drage van f 5. S., hiermee nog niet tevreden, zei liever een dag te gaan zitten dan vijf gulden te betalen. „Dat zal je lelijk tegenvallen", al dus mr van Vloten. De landbouwer B. M. E. te Haam stede was in gebreke gebleven tij dig de distels van een perceel wei land aan de provinciale weg te ver wijderen. E. zei van 's morgens tot 's avonds te werken en ook de dis tels te hebben gesproeid maar door de vele regen had dit weinig ge holpen De officier hield rekening met de moeilijkheden voor de land bouw in de afgelopen zomer en eiste f 20 of 4 dagen. Het vonnis was f 15 of 3 dagen Claxon - kwestie E. stond ook terecht omdat hij op de Dappsrweg had gereden meteen driewielige motor-carrier zonder behoorlijk werkende claxon. Ver dachte zei nooit te toeteren maar „altijd zelf uit de weg te gaan"; de officier wilde in aanmerking nemen dat het een luid rammelend voertuig was waarop een claxon nauwelijks effect zou hebben. Con form de eis was het vonnis f 10 of 2 dagen. De jeugdige J. A van S. te Re- nesse had rijdend met zijn brom mer door het Visslop te Zierikzee op de kruising St. Domusstraat geen voorrang verleend aan een be stelwagen, waardoor een aanrijding was ontstaan. De officier consta teerde dat van S, te hard had ge reden in dit „akelig kleine zij straatje" en eiste een boete van f 30 of 6 dagen. Vonnis: f 40 of 8 dagen Een ernstige verkeersfout was gemaakt door C. J E. te Haamste de, die met zijn brommer niet rechts maar links had gereden op het rijw'elpad van de Kloosterweg. Het uitzicht was ter plaatse zeer slecht en dit was mede oorzaak van LAND- EN TUINBOUW Agrarische belastingkwesties DEN HAAG, 4-10. De belasting commissie van het Landbouwschap zal op korte termijn zowel het da gelijks bestuur als het bestuur van het Landbouwschap enige wensen ten aanzien van enkele punten van het nieuwe wetsontwerp voorleg gen. De commissie heeft bezwaar tegen het belasten van de waarde stijging van landbouwgronden Ten aanzien van de middeling van in komens acht de commissie de te gemoetkoming aan de door het Landbouwschap bepleite wens on voldoende. Deze punten zullen op de be stuursvergadering van het Land bouwschap van woensdag 16 no vember worden behandeld De belastingcommissie besloot voorts ten aanzien van het nieuwe wetsontwerp op de verlaging van belastingen aan h'et dagelijks be stuur van het Landbouwschap me de te delen, dat men hierin niet direct agrarische aspecten ziet, of schoon men de verlaging uiteraard gaarne accepteert. Verder besloot de belastingcommissie het dagelijks bestuur te adviseren op diverse bij het Landbouwschap lopende belas tingzaken de aandacht te vestigen, indien het dagelijks bestuur besluit een request te doen uitgaan aan de Staten-Generaal ter gelegenheid van de behandeling van diverse rijksbegrotingen en met name die van financiën. 1 KERKNIEUWS De Ned. Hervormde Kerk en de verkeersveiligheid DEN HAAG, 5-10. Het modera- men van de generale synode der Nederlandse Hervormde Kerk heeft een rondschrijven gezonden aan de kerkeraden en predikanten, waar in deze worden opgewekt om de gemeenten in de kerkdiensten van zondag 9 oktober te bepalen bij haar mede-verantwoordelijkheid voor de veiligheid op de weg. Twee jaar geleden heeft de ge nerale synode in haar zomer-ver- gadering met nadruk uitgesproken dat de verantwoordelijkheid van de christen voor de verkeersveiligheid niet los kan worden gezien van de ere Gods en de liefde tot de naaste Het modpramen vraagt de predi. kanten te bidden voor hen. wier beroep zich in hoofdzaak afspeelt op de weg: dat zij er voor worden bewaard eigen leven en dat van anderen in gevaar te brengen door drankzucht, roekeloosheid of over haasting. Ook wordt de voorbede gevraagd voor de kinderen en hen. die in hun argeloosheid ten aanzien van het moderne verkeer als kinderen zijn SPOttT SCHAKEN Schaakvereniging „Zierikzee" Uitslagen van de op dinsdag ge houden wedstrijden. Groep A: M. J Enzlin-C. F. Mul ders 1-0; A. J. Scheele-J. J. v. d. Ende 0-1. Groep B: ir. J, J. Elzerman-F. Nauta 1-0: D Kleinendorst dr. J. J Westendmp Boerma 0-1; H. E. S. Sinck-C. J. M. Nolet 0-1. een botsing met een tegemoetko mende bromfietsberijder, die hier bij een sleutelbeen brak. Mr. Schenkenberg verweet E. noncha lant te hebben gereden De eis was f 75 of 15 dagen. Vonnis f 65 of 13 dagen. Wegens het niet voldoende rechts houden bij het verlaten van de Willigen weg voor het oprijden van de Torenweg te Haamstede werd de Zierikzeese automobilist W. G. F. B veroordeeld tot f 5 of 1 c De eis was f 10 of 2 dagen Op ge noemde kruising was een botsing ontstaan, maar B.'s tegenpartij had geen voorrang verleend. J. O. te Bruinisse werd bij ver stek veroordeeld tot 2 x f 20 of 8 dagen, omdat hij met zijn brom fiets links over de Oudestraat had gereden en vervolgens van links naar rechts was overgestoken en hierbij een botsing veroorzaakt had met een aankomende motorfiets, die voor een bedrag van meer dan f 300 werd beschadigd. Aangehouden zaken De zaak tegen de veehandelaar A Z. M. te Zierikzee werd een maand aangehouden om M. gele genheid t*e geven in verder overleg te treden met b. en w. inzake de eisen voor het houden van een mestvaalt binnen de bebouwde kom Voor de tijd van twee maan den werd aangehouden de zaak G. v d. W., veehouder te Zierikzee, eveneens voor het verkrijgen van een vergunning voor een mesthoop binnen de bebouwde kom. P. T. te Amsterdam werd con form de eis tot f 5 of 2 dagen ver oordeeld, wegens het zonder ver lichting en links van de Noorse- straat te Ouwerkerk parkeren van een personenauto. T. had zijn auto onder een lantaarn geplaatst doch dit nuttige instrument was om elf uur opgehouden met branden De officier wees er op dat T. dit had kunnen voorkomen, daar de lan taarns die om elf uur uitgaan met een witte band gemerkt zijn. Ingezonden mededeling Een opkomende pi|n, gevatte kou of griep zet niet door bij tijdig gebruik van de veelzijdig samengestelde Sanaplrin (Wjnhardt) Koker 90 en 60 ct Veel zenuwstoornissen Tijdens een congres van de wereld - gezondheidsorga nisatie in Genève is ver klaard, dat ongeveer tien procent der bevolking van west-Europa en Noord- Amerika aan zenuw stoor nissen lijdt. De deskundi gen vrezen dat de vatbaar heid voor zenuwstoornissen en -ziekten in de zich nog ontwikkelende landen, waar zij op het ogenblik naar verhouding nog gering is, binnen enige jaren groter zal zijn dan in de westerse landen, omdat de economi sche en maatschappelijke vooruitgang, waarvoor het westen eeuwen nodig had, zich in de nieuwe landen binnen enkele tientallen ja ren zal voltrekken. Eerste- Zierikzeese motoren bestemd voor twee coasters ZIERIKZEE, 5-10. Wij vernemen dat Smit-Bolnes N.V. (thans nog te Kinderdük en Krimpen a/d Lek) opdracht heeft ontvangen van een buitenlandse maatschappij tot het bouwen van een tweetal coasters. De directie heeft besloten dat ln deze twee kustvaartuigen de eer ste dieselmotoren zullen worden geplaatst, die te Zierikzee zijn ver vaardigd. Amerikaans bloed vloeide in Amsterdam ROTTERDAM, S-10. Kwasl on- verschillij;, maar toch ook wel een tikkeltje wit om de neus, lagen van middag dertig bemanningsleden van het Amerikaanse escorte-on derdeel, dat op het ogenblik een bezoek brengt aan Rotterdam, op lange tafels in de cantine van de marine-onderzeedienst aan de Waalhaven. Het waren de eerste dertig van een groep van 158 vrij willigers, die zich hadden aange meld om bloed af te staan aan het Nederlandsche Roode Kruis. De an deren waren simpelweg gaan pas sagieren. Veel moeite bleef dus zonder re sultaat voor dokter A. W. Mellema, directeur van de bloedtransfusie dienst in Rotterdam, die de kazer ne met medewerking van de Ko ninklijke Marine had ingericht tot een provisorisch ontvangstcentrum. En zijn ploeg van assistenten had ook weinig tü'd nodig om de 15 li ter kostbaar bloed af te tappen uit de veelal bont getatoueerde armen. Verwachting tot vrijdagavond: Veranderlijke bewolking Veranderlijke bewolking met hier en daar een bui en vannacht plaat selijk mist; dezelfde temperaturen als vandaag of iets lagere. 7 okt. Zon op 6.50, onder 18.05. Maan op 19.39, onder 9.28. Laatste kwartier: 12 okt. to 18.20. Hoogwaterstanden ZIERIKZEE: 7 okt. 4.56 v.m. 17.02 n.m. 16.31 n.m. BROUWERSHAVEN: 7 okt. 4.11 v.m. Springtij: 7 okt. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 6-10. Het K.N.M I. deelt mede: Het weer in onze omge ving wordt nu grotendeels beheerst door een lagedrukgebied, dat zijn centrum nabij de westelijke ingang van het Engelse Kanaal heeft. Randstoringen van dit lagedrukge bied trekken door Frankrijk in noordelijke richting naar de Noord zee Een zöne, waarin nu en dan regen voorkomt, strekt zich dien tengevolge uit van Marseille tot aan Den Helder. De afgelopen nacht heeft het vooral in het Rhonedal en omgeving zwaar geregend. In Grenoble viel 44, in Istres 38 en in Lyon 36 mm. De regenzone valt ongeveer sa men met het koufront van het lagedrukgebied. Dit verplaatst zich langzaam naar het oosten. In ver band hiermee neemt de kans op opklaringen geleidelijk toe Het weer blijft echter wisselvallig. Er zullen morg ook plaatselijk buien voorkomen. Scheepvaartberichten Asterope, 4-10 van Rotterdam naar Norfolk. Esso Amsterdam (t.), 5-10 te Suez verwacht. Koratia (t.), 4-10 te Cabinas ver wacht. Lemsterkerk, 4-10 van Bahrein naar Rastanura. Limburg, 3-10 van Tuticorin naar Colombo. Scherpendrecht (t.), pass 4-10 Kaap Matapan naar Wismar. Wonogiri, 4-10 van Port Said naar Genua. MARKTBERICHTEN Coöp. Tuinbouwveiling der Z.H.E. Afdeling Zierikzee Veiling van 5 oktober 1960 Andijvie f 28-30; Princessebonen f 35 37; Winterpeen f 6; Prei f 30; Kroten f 7; Tomaten (onges.) f 40; per 100 kg. Valappelen f 8-14; Cox Orango f 16-40; Ell. Orange f 15-25; Gol den Delicious f 29-35; Oldenburg f 10-21; Transparant f 10-14; Goud- reinetten K. f 15; Manks Codlin f 13; Zoete kroon f 15; per 100 kg. Valperen f 11-20; Bonne Louisse f 10-21; Conference f 8-30; Legi- pont f 36; Herz Elza f 10; Gieser Wildeman f 25; Alicante f 113-125; per 100 kg Bloemkool f 18-26; Kropsla II f 6; per 100 stuks. Ingezonden stukken De R.T.M. Mijnheer de Redakteur. Op bladzijde $.7 van de zo juist verschenen „Zeeuwsche Reisgids" (winterdienst) staat vermeld: „De directie van de N.V. Rotter damse Tramweg Maatschappij te Rotterdam heeft ons helaas geen toestemming gegeven de dienstre gelingen van de vee dienst Zijpe-Anna Jacoba autobusdienst Zijpe-Westenschou- wen autobusdienst Zierikzee station- Veerhaven de Val ln de Zeeuwsche Reisgids" op te nemen". Er moet voor de directie van de R.TM. wel een bijzondere aanlei ding zijn om deze maatregel te ne men, daar zij hiermede het publiek dwingt, behalve de onvolprezen .Zeeuwsche Reisgids", welke in alle behoeften voorziet, ook nog een dienstregeling van de R.TM. te kopen. Verwacht mocht dan ook worden dat genoemde directie in het open baar een verklaring zou afleggen, waarom zij meent het publiek op deze wijze op ongerief en kosten te moeten jagen. Het tot nu toe uitblijven van een redelijke verklaring daarvoor be wijst weer eens te meer dat de R. T.M zich van de belangen van het publiek dat zij heeft te dienen, niets aantrekt. RenCsse. Abonné. (De bovengemelde omissie is te betreuren, maar de opmerking in le laatste alinea rust op niets en is onwaar. - Red.).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1960 | | pagina 2