CABALLERO Grote verwarmingsshow I960 zera |0> Adverteert in dit blad Opkomende pijn :>H3<a5aHS<3SaKIK!8oK»CSaMK3S^^ Pgoe>P!ü8>i}ïöti>P2>c>ti>*5£e>(i>pfcOff>*5^ Expositie van de nieuwste modellen oliehaarden en kolenconvectors voor woningen en llats in hotel ,Concordia' WIE VAN PLAN IS een Volkomen nieuw is de Alles- nieuwe kolen- of oliehaard te brander-set, die het u moge gaan kopen raden wij aan om lijk maakt om bij eventuele eerst eens een bezoek te bren- schaarste aan kleine antraciet- gen aan de Grote Verwar- nootjes, goedkope eierkolen, mings-Show 1960 in Hotel bruinkoolbriketten, grove an- „CONCORDIA", Havenplein traciet en cokes te kunnen 13, Zierikzee. Het is beslist de stoken, moeite waard. Door de interessante lezin- heeft u belangstelling gen - toegelicht met lichtbeel- v,0.°£ eei\ oliehaard? Als u de den - 's middags om 2 uur en oliehaard met hetzelfde gezel- om 4 uur en 's avonds om 7 roodgloeiende vuur en de- uur en om 9 uur precies over 't golfde heerlijke vloer- en stra- actuele onderwerp „Hoe ver- Jingswarmte als bij een kolen- warm Ik mijn huls het beste haard hebt zien en vooral hebt en toch zo voordelig moge-voelen branden, dan zult u lijk?" komt u alles te weten moeten toegeven, er bestaat over kolen- zowel als oliever- gf.en verscbll meer tussen een warming. olie" en een kolenhaard! Zij, die belangstelling heb- j ben voor een moderne kolen- Deze interessante expositie convector, zullen zich per- zal slechts 1 dag duren, name- soonlijk ervan kunen overtui- lijk donderdag 29 september gen hoe men behalve nootjes j a.s.. Breng een bezoek aan 3, de veel goedkopere nootjes j deze expositie. De kolen- en 4 en 5 in zijn kolenconvector oliehaard die u dan gaat ko- kan stoken. Niet alle kolen- pen, zal zeker jaren en jaren con vectors zijn er immers ge- meegaan zonder reparaties of schikt voor. defecten. Official Hoenson-dealer speciaal kachelsinederij M. MULLER Lammermarkt 24, Zierikzee, telefoon 2296 :M<^«<»»cK3<3S«<3<»<«S<»£cSosaf<3<3Sc5<S<Skt<»ö3<S<3c8a <^QS«<S<3Sa<3<5ScK8C8«<SCScS<90Sct<3<McWSeSct<S<3SaK80i5oM DE V.S. en CUBA „Chroesjtsjef zal geen raketten lanceren" WASHINGTON, 26-9. Admiraal Arleigh Burke, leider van de ope raties van de Amerikaanse marine, heeft in een vraaggesprek met een verslaggever van het tijdschrift „U. S. News and World Report" ver klaard dat de Amerikaanse „zullen terugslaan" als de Cubaanse rege ring zou proberen zich met geweld meester te maken van de Ameri kaanse marinebasis Guantianamo op Cuba. Burke zei naar aanleiding van Chroesjtsjefs dreigement, dat Rus land met raketten zal ingrijpen als de V.S. Cuba mochten aanvallen: Chroesjtsjef zal geen raketten lan ceren. Hij weet dat Rusland vernie tigd zal worden als hij een raket oorlog begint. Haas maakte doelpunt BELGRADO, 25-9. Vermoeid sleepten de 22 voetballers in het duel tussen de ploegen van Baljak en Gradac, twee buurstedenin Dalmatië en sinds jaar en dag grote rivalen, zich over het veld voort. Zonder enig tastbaar resultaat had den zij al hun krachten ingezet en nu - na tachtig minuten - waren de energiebronnen uitgeput. In bei de kampen had men zich al ver zoend met het doelpuntloze spel. Niet echter een geheel onverwachte bezoekerwiens sympathieën voor al uitgingen naar Baljak. Het was acht minuten voor het einde, dat hij zich als een schim in de strijd ging mengen. Ongrijpbaar voor al zijn tegenstanders - en dat waren er op dat moment 22 op het veld, want zijn bruine, neutrale kleur was bedriegelijk - snelde hij over het veld, loerende op ïn kans Niet lang zou hij hieorp be hoeven te wachten. De rechtsbuiten van Baljak schoot de bal van de vleugel af naar het centrum, laag over de glad geschoren grasmat. Het leer was goed geplaatst, pre cies tussen de voorpoten van de „schim", welke een haas bleek te zyn. In een rush nam Baljaks twaalfde speler - „het geheime wa pen van Baljak" de bal mee en deponeerde deze in het doel van de tegenpartij. Van stomheid geslagen bleef Gradas doelverdediger elk verweer schuldig. Even snel als hij op het veld was gekomen, was de haas ook weer gevlogen, 22 verbou wereerde spelers in levendige dis cussies achterlatende. De scheids rechter kende het doelpunt toe te gen welke beslissing Gradac pro test aantekende, daar volgens de verliezende partij Baljak op onge oorloofde wijze - middels een „twaalfde speler" - aan het win nende doelpunt was gekomen. Een mooi onderwerp voor de protest commissie SPORT VOETBAL Renesse II-SVOWK 2-1 Door haar grote uithoudingsver mogen zijn de Renesse-reserves er in geslaagd deze belangrijke wed strijd voor de bezetting van de bo venste plaats in de 2e klas C in een overwinning om te zetten. Voor de rust domineerden beide verdedi gingen en de voorhoeders kregen maar sporadisch kans gevaarlijk te worden. In de defensie van de thuisclub viel vooral het uitsteken de spel op van v. d. Vaate en v. Oeveren, terwijl in laatste instan tie doelman Krijger volkomen voor zijn taak bleek berekend. Daar geen van beide voorhoedes een doelpunt wist te produceren ging de rust in met blanke score. Na de hervatting bleken de bezoekers in de le helft te veel van hun krach ten te hebben gevergd waardoor Renesse bij vlagen een duidelijk overwicht wist te nemen. Toen de doelman van SVOWK een schot niet klemvast onder controle wist te krijgen was J. Hart er als de kippen bij om het leder in het net te deponeren (1-0). Renesse bleef hierna de beste kansen behouden en toen K. Kuijer de voorsprong tot 2-0 wist op te voeren zaten de duinbewoners op fluweel. Vier min. voor tijd slaagde SVOWK er nog in de achterstand terug te brengen tot 2-1, waarna Renesse in de reste rend eminuten de verdediging ging versterken zodat de bezoekers geen gelegenheid meer kregen nog ge vaarlijk te worden. Brouwershaven I-Zierikzee II 1-3 Beide ploegen hebben zondag middag fel gestreden om de boven ste plaats in de rangschikking. Zie rikzee, dat sterk in opstelling bin nen de lijnen verscheen, heeft voor al na rust een harde dobber gehad en het scheelde niet veel of Brouw was aan een puntenverdeling toe. Zierikzee laat voor rust mooi gaaf en technisch spel zien, waarbij de thuisclub de juiste mandekking niet kan vinden. Vooral r.b. van Nieuwenhuize (oud-Brouwspeler) krijgt hierdoor veel vrijheid, wat de gasten een 3-0 voorsprong op levert met de rust. Brouw zet enige mooie aanvallen op waaruit Kooman na een misser van de overigens prima spelende spil v. d. Hoek hard in handen van v. Geesbergen schiet. In de 17e mi nuut nemen de rood-zwarten de leiding als van Nieuwenhuize uit een pass van G. Kosten langs de ver uitgelopen v. d. Bos schiet (0-1). Als van Aken, die aanvankelijk in de Z.zee aanval treuzelt, doorbreekt ontneemt M. v. d. Bos hem de sco ringskans. Dan ontkomt de thuis club enige malen aan een doorbo ring als de Z.zee voorhoede diverse aanvallen lanceert, hierdoor in de gelegenheid gesteld door de rappe Kosten, die achter de viermans voorhoede opereert. Brouw vergeet deze vlugge speler af te dekken. Als Lokker bij een van deze aanvallen over v. d. Bos in doel kopt weet A. v. d. Hoek nog op de doellijn te red den. Doelpunten blijven dan ook niet uit en in de 37e minuut schiet van Aken uit voorzet van v. Nieu wenhuize langs de reeds vroegtijdig gevallen v. d. Bos in doei (0-2). Drie minuten later lanceert de steeds vrijlopende v. Nieuwenhuize een ren op doel en zijn kogel betekent 0-3. Na de thee hebben midvoor Kooman en spil van Ham gewis seld en heeft van Nieuwenhuize als strenge bewaker M. v. d. Bos bij zich, zodat de rechtervleugel vón de gasten lam ligt. De thuisclub valt hard aan, waardoor de gasten de draad van het spel kwijt zijn. In de 15e minuut speelt één der ach- terwaartsen van Z.zee na een door Brouw genomen corner de bal met de hand. Kooman knalt de penalty hard in (1-3). Opnieuw Brouwse aanvalsgolven met een schuiver op de lat van L. v. d. Wielen en een kopbal van G. v. d. Wielen in het zijnet. Na een half uur schiet C. van Ham schuin voor doel, G. v. d. Wie len centert scherp langs de paal terug, waarna C. v. d. Maas bij een poging tot wegwerken in eigen doel schiet (2-3). De thuisclub zet alles op alles voor een gelijk spel en W. van Ham is er dichtbij als in de laatste minuut zijn vlijmscherp schot keurig door van Geesbergen wordt getikt. Deze levert echter niets meer op daar scheidsrechter Scholten wegens verstreken tijd de ze niet meer laat nemen. Dreischor I-Burgh II 3-1 Zoals verwacht mocht worden wisten de blauw-witten de thuis wedstrijd tegen Burgh I in de volle winst om te zetten. De cijfers zijn echter wel aan de lage kant ge bleven. Reeds in de eerste minuut kreeg rechtsbuiten de Bil een kans, welke door naast schieten verloren ging. Het duurde ruim 20 minuten eer het publiek een doelpunt voor geschoteld kreeg. Rechtsbuiten de Bil nam een uitstekende hoekschop die door K. v. d. Werve hard in de rechterbenedenhoek werd gescho ten' (1-0). 10 minuten later zorgde de Bil opnieuw voor een verrassing door in te schieten. Dreischor leid de met 2-0. In het resterende kwar tier voor de rust bleek hoe onmach_ tig Dreischor wel was. Burgh werd bij tijden geheel ingesloten maar de combinaties van Dreischor waren niet gevaarlijk genoeg om doelman Boot nog in de eerste speelhelft te verschalken en zo bleef het bij een magere 2-0 voprsprong. In de twee de helft was Burgh wel wat sterker en slaagde er in een tegenpunt te maken (2-1). Kort hierna werd W. de Jonge van Burgh wegens na trappen het veld uitgezonden. Ook van den Bos van Dreischor beging een dusdanige overtreding dat de scheidsrechter zich genoodzaakt zag hem het verder spelen te ont zeggen. Na enige wederzijdse aan vallen kreeg doelman Boot een schot van M. Fonteine te verwer ken wat hij wel goed wegstompte, doch de toestormende van der Wer_ ve gaf hem toch het nakijken (3-1). Dreischor speelde nu een gewon nen wedstrijd en kreeg in de laat ste fase van de wedstrijd nog en- kele uitstekende kansen om de voorsprong op te voeren, doch zo wel van der Werve als Fonteine schoten over of naast. Dreischor B I-Sinoto B 1 2-1 Wanneer de Dreischor-junioren ooit een wedstrijd op gelukkige wijze hebben gewonnen, dan was het zeker deze. De bezoekers ble ken al direct gevaarlijk te zijn en vooral hun rechtsbuiten maakte het doelman Dooge nog al eens moei lijk. Bovendien was zijn schieten onzuiver, zodat doelpunten voor de gasten uitbleven. Kees Kommer kreeg een uitstekende kans op een doelpunt, doch schoot uit vrije po sitie naast. Inmiddels had SINOTO door Chr. de Braai de leiding ge nomen. Doelman Dooge - die vaak te laat uitliep - probeerde nog wel om zijn schot te keren, doch zon der succes (0-1). Kort voor het ver strijken van de eerste speelhelft werd het verkeerd spelen van een achterspeler van de gasten noodlot tig. Wim Nuijens was er als de kip pen bij en de gelijkmaker was een voldongen feit (1-1). In de tweede helft zorgde de actieve Leen van der Linde al spoedig voor 2-1 en ondanks een overwicht van de gas ten bleef het hierbij, zodat de Drei schor-junioren hun derde achter eenvolgende overwinning hadden behaald. Burgh IH-Zeemeeuwen 17-2 Van enige spanning in deze plaatselijke derby was geen sprake, daarvoor was de uit meer ouderen samengestelde Burgh-ploeg met grotere ervaring te sterk. Boven dien begon Zeemeeuwen voor de rust met 10 man en kon toen de stand op 2-1 houden. Na de rust toen de blauw-witten volledig in het veld kwamen, lukte het niet meer en liep Burgh naar 7-2. Na een 15 minuten spelen schiet C. v. Zuijen de eerste treffer in het netwaarna spoedig daarop J. Rijn_ berg keeper Braam passeert (2-0). 10 minuten voor rust doelpunt Bouwman na een foutieve beslis sing van de scheidsrechter tegen (2-1). Direct na de rust benut J. Rijnberg een penalty (3-1), waarop A. v. Beveren uit een goede voor zet van M. Kloet d estand op 4-1 brengt. De schaarse aanvallen der Zeemeeuwen zijn niet gevaarlijk, toch weet J. v. Dongen uit een hier van een treffer te scoren (4-2). Uit een schier onmogelijke hoek kan J. Rijnberg de bal nog eens in het net plaatsen (5-2), waarna kort voor tijd C. v. Zuijen met 2 goede goals de eindstand op 7-2 brengt. Renesse B I-Zeemeeuwen B I 9-1 Het technisch beter spelende Re- nesse wist op gemakkelijke wijze een royale zege te behalen op het bezoekende Zeemeeuwen. Reeds di_ rekt nam de thuisclub het initiatief in handen en na 7 min. spelen wist Hans Simons zijn club de leiding te geven. Het spel werd daarna bij Renesse te veel door het midden gespeeld, waardoor de voorhoede steeds weer vast liep in de Zee meeuwen verdediging. Toen men deze taktiek liet varen wist men plotseling aan de lopende band doelpunten te fabriceren, In de 23e en 25e minuut bracht C. Bakker de stand op 3-0, waarna H. Simons in de 27e en 28e min. twee treffers plaatste (5-0). Nog net voor het in gaan van de rust maakte C. Bak ker er 6-0 van. Na de hervatting had C. Bakker na 2 min. spelen al weer succes (7-0). In de 22e en 23e min. voerden M. Moermond en W. v. d. Cingel deze voorsprong op tot 9-0, waarna ten slotte K. Verton de eer wist te redden (9-1). Koning Boudewijn en Dona Fa- biola de Mora y Aragon hebben maandagochtend in de kerk van Laken bij Brussel een mis bijge woond ter gelegenheid van het feit dat koningin Astrid 25 jaar geleden bij een auto-ongeluk nabij Kuss- nacht in Zwitserland is omgeko men. MARKTBERICHTEN Aardappelen ROTTERDAM, 26-9. Klei-aard- apelen 35 mm. opwaarts: Eigenhei mers f 11-11,75; Bintje f 8-9. Voeraardappelen f 1-2. Prijzen berekend per 100 kg. en op de handelsvoorwaarden vastge steld voor de verkoop van con sumptie-aardappelen op wagon, schip of auto. Granen en peulvruchten ROTTERDAM, 26-9. Officieuze noteringen per 100 kg.: Tarwe basis 17 pet. vocht, schot vrij - f 30,70 franco Rotterdam; sc'hot tarwe, mits gedroogd, f 13-22. Voedergranen: Maalygerst - vol gens monster - f 22,75-23,50; Kiü- pegerst - volgens monster - f 24- 25; Haver ongepünte, volgens monster - f 19-22,50. Peulvruchten - franco Rotterdam: Groene erwten - op monster - tot f 43,50; Schokkers - op monster - tot f 44,50; Bruine bonen - boeren- schoon op monster - tot f 75. Ingezonden mededeling handlotion I' ««ArlJt erzacht ruwe henden herstelt de huid gezinsflacon f 1,90 loritrljgbiêr bi) 1 I. BAKKER Zuidstraat 18 - Haamstede FLITSEN UIT HET BUITENLAND LONDEN. De Britse premier Mac Millan is per vliegtuig uit Londen naar New York vertrokken, dat hij zal bezoeken in verband met de vijftiende zitting van de algemene vergadering der V.N., die daar thans wordt gehouden. CANBERRA. Het Australische departement van buitenlandse za ken 'heeft bekend gemaakt, dat de „Karei Doorman" van 18 tot 22 ok tober, op terugreis via Zuid-Ame- rika naar Nederland, een informeel bezoek aan Sydney zal brengen. Volgens het Westberlijnse avondblad „Nacht Depesche" zou den de Russische autoriteiten in oost-Duitsland bezig zijn met een methode voor het storen van radar installaties met het doel het ver keer in de luchtcorridor tussen west-Berlijn en west-Duitsland te hinderen. Amerikaanse diensten zouden zich nu reeds over tegen maatregelen beraden. De leider van de Finse zending in Ethiopië, Sanfried Mattsson, zal keizer Haile Selassie de benodigde inrichting voor twee saunabaden aanbieden als blijk van dank voor de hem betoonde medewerking. Afd. Zeeland Ned. Bond van Plattelandsvrouwen Op woensdag 26 oktober zal te Goes de provinciale najaarsverga dering worden gehouden van de afd. Zeeland van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen. Medewerking zal worden verleend door de voor drachtskunstenaar Otto Sterman. Ingezonden mededeling kou ol griep, blust U snel uit metde veelzijdig samengestelde Keker 50 tabl. 90 ct. - 25 tabl. 60 ct. Afd. Schouwen Ned. Bond van Plattelandsvrouwen Op vrijdag 30 september a.s. wordt in het „Huis van Nassau" de najaarsvergadering gehouden van de afdeling Schouwen van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen. KOPENHAGEN. Bij het nemen van de voorlaatste hindernis van het springconcours om het natio nale kampioenschap te Kopenhagen stootte de 39-jarige Deense ruiter Max Boerge Andersen met het hoofd op de hals van zijn paard. Ten gevolge van de schok of van een embolie overleed de ruiter, nog voor de ambulance ter plaatse was. "VIENTIANE. De revolutionaire strijdkrachten van generaal Phoe- mi Nosavan hebben bij Paksane de laatste verbinding te land met Vientiane, de brug over de Sane, opgeblazen om te voorkomen dat regeringstroepen de stad binnen trekken. KAAPSTAD. Het Amerikaanse troepenschip „Bexar", dat 1200 In donesische militairen uit Djakarta naar Kongo vervoert, heeft een kort bezoek gebracht aan de Zuid- Afrikaanse haven Matadi. De „Bex ar" voerde de vlag van de Verenig de Naties, doch de militairen die het vervoert waren nog niet voor zien van helmen en emblemen van de V.N. NAIROBI. Het bestuur van de Britse kolonie Kenia heeft mede gedeeld dat het in het komende weekeinde per vliegtuig entstof te gen pest naar Bunia, aan het AI- bert-meer in het oosten van Kongo zal zenden. De eerste zending om vat drie liter, er zal zo nodig later meer worden gezonden. NIJMEGEN. De 32-jarige Nij meegse P.T.T.-ambtenaar W. M. Janssen is op de kruising van de Hasenkampseweg-Steinweglaan en Wezenlaan verongelukt toen hij met zijn motor tegen een personen auto reed. Hij werd met een sche- delbasisfractuur naar het St. Cani- sius-ziekenhuis vervoerd waar hij is overleden. De man was gehuwd en was vader van twee kinderen. Anders dan andere door zijn eigen karakter - maar altijd hetzelfde door constante kwaliteit. 20 sigaretten voor echte rokers - 80 ct. EEN LAURENS PRODUCT

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1960 | | pagina 6