Winkelmeisje Margriet is nog 2o héérlijk jong, 20 écht een blad van déze tijd..! OPENT VRIJDAG 30 SEPT. 12 UUR CETA-BEVER BUITENBiJTS Het NEVEDA breiboek is uit! Oostenrijks vliegtuig bij Moskou verongelukt „Radio Weltevreden" HOENSON brengt de oliehaard met het gezellige kolenhaardvuur MULLER Een „Tornado" koffiemolen voor vijf gulden JOH. DE VRIES Lezen te inspannend? Vakopticiën BERGMANS Slagerij Frans Maijs TELEVISIE .Radio Weltevreden' Ingezonden mededeling: MARGRIET tudhvudarikad* 85, AmiUrdam GEMEENTEBEGROTING 1961 GEREED Gemeenteraad Zierikzee vergadert op dinsdag 4 oktober ZIERIKZEE, 27-9. Tegen dine- dag 4 oktober a.s. Is een vergade ring uitgeschreven van de Zierlk- zeese gemeenteraad, die zal wor den voorgezeten door burgemees ter mr. F. Th. Dijckmeester. Tij dens deze vergadering zal de ge meentebegroting 1961 worden aan geboden. Voor wat betreft de aankoop van het verplaatste agrarische bedrijf van de heer G. Uiil aan de Hoofd poortstraat, is gebleken, dat ten aanzien van dit bedrijf van de zijde van de herverkaveling is verzuimd één kadastraal perceel in het herverkavelingsblok op te nemen, een onmissie die inmid dels is gerektificeerd. De heer J. Legemate te Kruiningen verzocht een perceel grond aan de St. Joost- meet te mogen aankopen ter plaat sing van autoboxen. Voorgesteld wordt verder het pand Lage Groendal 30 onbewoon baar te verklaien, zulks op grond van door de Centrale Dienst uit gebracht rapport. Intrekking Calamiteiten verordening Een ander voorstel heeft betrek king op intrekking van de zg ca lamiteitenverordening, in verband met de verkregen grotere veiligheid door aanleg van de havenkeersluis, die een verordening als de onder havige overbodig maakt. De Chr. kleuterschoolvereniging vroeg om medewerking voor het aanbrengen van linoleum op hardboard in één der lokalen van de bijzondere kleu terschool aan de Baden Powellweg. Idem voor de vereniging tot bevor dering van chr. schoolonderwijs ter aanschaffing van nieuwe leerboe- Vergadering „Stichting Sportterrein Dreischor" Vrijdagavond j.l. hield de „Stich ting Sportterrein Dreischor" in het Dorpshuls zijn vergadering met de vertegenwoordigers der verschil lende sportverenigingen in deze gemeente. Deze vergadering stond onder leiding van de heer L. M. Moer- mond, wethouder. Door het bedan ken van de heren M. H. van der Linde en A. L. Patmos wegens vertrek naar elders, werden als vertegenwoordigers van de voet balvereniging „Dreischor" en van de gymnastiekvereniging „Jong Dreischor" toegelaten de heren F. Roggeband en J. J. Schot. Voorts werd als deelnemende vereniging Ingeschreven de Speeltuincommis sie, waarvoor als vertegenwoordi ger optrad de heer J. A. Dorst. In het dagelijks bestuur werden in de vacatures van penningmees ter en 2e penningmeester benoemd de heren J. J. Schot en F. Rogge band. Bij de behandeling van de be groting voor het dienstjaar 1961 werd onder meer van gedachten gewisseld over het tarief van ver huring van het sportterrein aan de voetbalvereniging Dreischor. Ver der werd nog gesproken over de noodzakelijkheid tot het aanbren gen van zgn. „ballenvangers" ach ter de doelpalen. De voorzitter deelde mede dat aan de heer A. J. Dorst, pachter van het buffet in het kleedlokaal, machtiging is verleend om namens het bestuur van het sportterrein personen van het terrein te ver wijderen die daar rechtens geen toegang hebben. Ingezonden mededeling AHOY' GEBOUW t/m 12 Oct. Ingezonden mededeling Schuren, bungalows, schuttini Zegenrijke samenwerking WILLEMSTAD, sept. Een radio-amateur te Maracal- bo en de K.L.M hebben vermoedelijk het leven ge red van een ernstig zieke Venezolaan, die dringend behoefte had aan een medi cijn, die in Venezuela ner gens te krijgen was. De ra dio-amateur zond een spoed boodscha puit, welke opge vangen werd in Barcelona in Spanje. Daar het genees middel wel voorradig was en via Barcelona, Amster dam, New York, Curagao, Caracas was was een en an der 48 uur na het uitzenden van de oproep in Maracaibo afgeleverd. ken, wegens toegenomen aantal leerlingen. Geldlening Voorgesteld wordt geen subsidie te vei lenen aan de „Bond tegen het vloeken, en het schenden van Gods Heilige Naam". Evenmin t.bv de Matigheidsmissie onder militairen. Voorgesteld wordt verder een vaste geldlening op te nemen ad f 96000 per 1 september 1960, tegen een koers van 98a/s pet., een looptijd van 25 jaar en de gebruikelijke rente van \Vz pet Een ander voor stel heeft betrekking op de jaar wedde van het hoofd van de Vlees keuringsdienst, neerkomend op een wijziging van het bezoldigingsbe sluit in verband met de reorgani satie van de dieast. In dit kader past ook een voorstel de heer C. J. H. Sch'euerman te benoemen tot plv. hoofd van de Vleeskeurings dienst op Schouwen-Duiveland. Tenslotte wordt voorgesteld aan de heer K. Nijhuis eervol ontslag te verlenen uit zijn betrekking van onderwijzer aan de Beatrixschool. Ingezonden mededeling BRUINISSE Mast voor scheepswerf Door het dempen van de vissers haven te Bruinisse moest ook de mast die door de firma L. Padmos werd gebruikt om motoren of-an dere zware voorwerpen van of aan boord van in reparatie liggende schepen te hijsen, worden opge ruimd. Een andere grotere mast is thans ten behoeve van dat bedrijf aangebracht op het gedeelte van de oude haven, dat thans tot werkha- ven dient van de machinefabrieken en de scheepswerf. Concert „Nu met Hope" De muziekvereniging „Nu met Hope" verraste de inwoners van Bruinisse zaterdagavond weer met een concert in de muziektent. De feestelijke verlichting in de Korte Ring, die iedere zaterdagavond brandt, gaf aan 't geheel een pas send reliëf, zodat velen genoten van dit verlate zomeravondconcert. Eerste mosselen van de Grevelingen Eindelijk is het zover, de eerste mosselen van de Grevelingen zijn geleverd. Zij werden gevist op een perceel van de firma Joh de Waal- Krijger en in Yerseke gebracht door de Bru 6 Hopenlijk zullen nu spoedig meerdere volgen. WENEN, 27-9. In Wenen is ver nomen, dat een Oostenrijks vlieg tuig met een bemanning van zes koppen en meer dan dertig passa giers gisteren, maandag, kort voor aankomst op het vliegveld van Moskou is verongelukt. Het is waarschijnlijk het lijn- toestel dat gistermiddag uit Wenen naar Moskou is vertrokken. Tien minuten voor de landing, om 21.00 uur plaatselijke tijd, was het nog in radiocontact met het vliegveld van Moskou. I Een woordvoerder van de Oos- tenrijkse ambassade in Moskou heeft megedeeld dat het toestel 12 I km van het vliegveld Sheremetevo, 40 km van Moskou, is verongelukt. Het aantal slachtoffers is niet be kend. Wel is meegedeeld dat tien ONGELUKKEN OP DE WEG DORDRECHT, 26-9. De 18-jarlge P. H. Warnar uit Dubbeldam, die vrijdagavond op de Wieldrechtse zeedijk met zijn bromfiets in bot sing was gekomen met een andere bromfietser, is tengevolge van de hierbij opgelopen verwondingen in het gemeenteziekenhuis te Dor drecht overleden. De 49 jarige mevrouw M. van der Munnik-de Wit te Dordrecht is zon dagmiddag met haar fiets tegen een bromfietser gereden Zij viel en kwam met haar hoofd op de trot toirband terecht. In het RK, zie kenhuis is zij 's avonds overleden- Mevrouw van der Munnik had geen voorrang verleend. AMSTERDAM Te Velsen ls In alle stilte het stoffelijk overschot gecremeerd van de op 85-jarige leeftijd te Amsterdam overleden journalist en letterkundige, de heer C. J. A. (Kees) van Bruggen. DELFT. In de buurtschap Den Hoorn bij Delft is de 9-jarige An- dré Bentvelzen bij het spelen zo ernstig gevallen, dat hij vrijwel on middellijk ovèrleed. De jongen speelde met de welpen onder lei ding van de leidsters nabij het Tanthof. Hij werd een woning bin nengedragen waar de ontboden arts, dokter H. P. Akkerman, slechts de dood kon constateren. gewonden naar het ziekenhuis zijn gebracht. De Oostenrijkse luchtvaartmaat schappij, de A. U. A. zal een com missie van onderzoek naar Moskou zenden. Verkeersveiligheid Zonder dit verder nu met voor beelden te illustreren, is het wel zeker dat het met de verkeersvei ligheid op Schouwen-Duiveland nog lang geen botertje tot de boom is. Vooral de laatste tijd zijn er on gelukken voorgekomen, die bewij zen dat ook hier aan alle kanten het gevaar loert, terwijl bovendien opnieuw kon worden vastgesteld, dat althans een deel der wegge bruikers, met de verkeersvoor- schriften hardgrondig overhoop ligt Als de achtergrond van hier uit voortvloeiende ongelukken, niet nameloos veel leed was, zou men er het zwijgen aan kunnen toevoe gen, maar dat ls nu juist wel het geval. Daarom is althans een ele mentaire kennis der voorschriften voor ieder - let niet welk vervoer middel hij of zij gebruikt - een steeds dringender wordende eis. Helaas zijn er schrikbarende voor beelden van onkunde en een name loze onvoorzichtigheid, zodat men zich slechts kan verbazen, dat het aantal ongelukken toch nog altijd weer beperkt blijft. Men zou echter bij de concrete gevallen de 'zg. „narrow escapes" (de ontsnappin- meer dan 100 patronen w.o. 40 in volle kleuren Vraag uw winkelier of stuur een postwissel/postgiro (no. 301655) aan de Leidsche Wolspinnerij N.V., Zoeter- woudseweg 3, Leiden. h gen op het nippertje) eens moeten optellen, om te beseffen hoe ge vaarlijk de wegen ook in deze streek zijn geworden Het is wel zonder meer duidelijk dat een houding van „er is toch niets aan te doen" verkeerd is. Er is wel iets aan te doen, maar alles hangt af van de houding der weg gebruikers, Politiemensen kunnen toezicht houden, het Verbond voor Veilig. Verkeer kan fraaie folders de wereld insturen of wat dan ook ondernemen, de mens op de weg moet zijn hoofd en zijn hart ge bruiken. Inderdaad ook zijn hart, want ieder mens zou zich toch be wust moeten zijn „meer in de han den te hebben dan alleen een stuur rad". Weggebiuikers hebben het leven van de naaste mede in de hand en dit zijn toch wel heel ern stige zaken, zo ernstig dat men in eventuele onwetendheid en ondoor dachtheid niet mag volharden. Er zijn mensen die jarenlang fei telijk niet zelfstandig in het ver keer zijn opgenomen geweest. Zij schaffen zich een snelbrommer aan en alles moet - zonder enige voor bereiding - ineens maar goed gaan. Misschien gaat het in 99 van de 100 gevallen ook wel goed, maar dat weegt ni'et op tegen de ene keer, dat het mis gaat. Voorzover nodig beijveren de vaders zich nog wel hun kinderen de technische kanten van het fietsen eigen te maken, maar vertellen ze ook indringend over de verkeersvoorschriften, voordat deze taak op de scholen wordt overgenomen? Voeg bij dit alles nog de groep onverschilligen, die het niet veel kan schelen, zo in de geest van „als het maar rijdt" en men heeft het complex van „menselijke gevaren" op de weg enigermate getekend Het ligt in d* lijn der verwach tingen, dat het verkeer in de toe komst ook hier steeds intensiever zal worden. Automatisch zou daar een grotere voorzichtigheid en een beteie kennis van de verkeersre gels uit dienen voort te vloeien, maar het is niet a priori zeker, dat zulks het geval zal zijn. Toch is het zich eigen maken van wat meer verkeerskennis een be trekkelijk eenvoudige zaak. Er zijn handige boekjes in de handel en er zijn cursussen, hetzij van de res- pektievelijke afdelingen van het Verbond voor Veilig Verkeer, dan wel door de M.C „Sparta" te Zie rikzee. Enige moeite moet men zich getroosten, maar wat zit men nadien veel prettiger en zekerder „in het zadel". En veiliger! ZIERIKZEESE VOLKSKREDIETBANK STRAKS VOOR SCHOUWEN-DUIVELAND? ZIERIKZEE, 27-9. Een daartoe door de Ned. Vereniging voor het Volkskredietwezen ingestelde com missie heeft rapport uitgebracht over een regionale uitbreiding van het gemeentelijk volkscrediet. Conclusie van de commissie is dat het aanbeveling verdient de wer king van de gemeentelijke volks kredietbank te Zierikzee uit te strekken over de andere gemeen ten op Schouwen-Duiveland, voor zover deze geen eigen volkskre dietbank hebben. In geval van uitbreiding van het werkgebied der bank, adviseert genoemde commissie tot verhoging van de risicopremie van 1 tot 2 een standpunt dat overigens niet gedeeld wordt door het college van B. W. van Zierikzee, dat overi gens wel voorstander ls van uit breiding van het werkgebied der bank over geheel het eiland. In verband hiermede wordt aan de raad dan ook een dienovereen komstig voorstel ter goedkeuring voorgelegd. Tijdelijk SPECIALE AANBIEDING nieuwe bandrecorders Philips van 398,- voor 298,- Grundig van 468,- voor 398,- Deze apparaten zijn geheel compleet met microfoon en band. ADVERTENTIES Telefoon 2805 Zierikzee Grote Verwarming SHOW 1960 De techniek staat niet stil. Dat dit ook van toepassing is op olie, bewijst Hoenson, de pionier op het gebied van mo derne olieverwarming. Op de Grote Verwarmings- Show 1960 in Hotel „CON CORDIA", Havenplein 13 te Zierikzee kunt u de Hoenson oliehaard met de Rocket ko lenvuurset zién en vooral ook voélen branden, met hetzelfde gezellige roodgloeiende kolen vuur en dezelfde heerlijke vloer- en stralingswarmte als bij een kolenhaard. Dit moet u eerst zelf gezien hebben om het te kunnen geloven! De Grote Verwarmins-Show 1960 zal slechts 1 dag duren, namelijk donderdag 29 sep tember. a.s, De interessante lezingen - toe gelicht met lichtbeelden - over het actuele onderwerp „Hoe verwarm ik mijn huis het beste en toch zo voordelig mogelijk?", vangen aan 's mid dags om 2 uur en om 4 uur en des avonds om 7 uur en om uur precies. Official Hoenson-dealer: Speciaal kachelsmederij Lammermarkt 24, Zierikzee, telefoon 2296. Als U nu een „Tornado" snel kookpan nr. 6 koopt, krijgt U de „Tornado" kofiemolen Ju nior voor slechts 5 gulden Vraagt inlichtingen bij: Havenplein, Zierikzee Op 22 september overleed, tengevolge van een nood lottig ongeval, ons trouw lid, de heer M. J. SCHEPPERS Zijn nagedachtenis zal bij ons blijven voortleven. Afdeling Zierikzee Alg. Ned. Bouwarb. Bond Getrouwd: J. K. DALEBOUT en A. VAN CAPPELLEN Renesse, 23 sept. 1960. NOORDGOUWE Bezoekt de „Vroege Avond" van de Culturele Vereniging a.s. vrijdag bij Van der Weijde half 8. Interessante dia's Van het Meifeest. Entrée leden f 0,25, kinderen f 0,25, niet-leden f 0,75. VERHUISD van Slabberswerf 9 naar Mulockstraat 10a A. LEEUWE, tel. 2533, Zzee. SUCCESJES Te koop: Ledikanten, 2-pers., kinder wagens. tafels, stoelen, keu kenstoelen, bromfietsen, ma trassen. orgel (9 10 registers) dresssoir, damesschoenen, enz. enz. Fa. Korstanje, Zevengetij- straat 13, Zierikzee. Bietenblad, bij M. K. Romeijn, Oostweg, Ouwerkerk Blauwe kinderwagen (Allfold) en 'n Clarus-petroleumkachel. Oude Haven 5, Zierikzee. Te koop revTMiiifffi Gitaar. Telefoon (01117)-392. Alle soorten meubelen, rijwie len, motoren, lompen, metalen, sloopmotoren, auto's, enz. Fa. Korstanje, Zevengetij straat 13, Zierikzee. Diversen: Haalt nog vlug een lot f 1 ,- van de Nationale Polio- en Blinden]oterij, bij D. C. Vier gever, hoek Kraanplein, Zzee. Is een nieuwe te duur, dan een gebruikte kolen- of oliehaard van Fa. J. D. de Korte Zn., tel. 227, Bruinisse. Voor de betere rubberlaarzen, in verschillende merken en alle maten nog steeds uw voordeligst adres: P. Bezuijen, tel. 2164, Zierikzee. Voor alle lederen kleding nog steeds uw speciaal adres: P. Bezuijen, Zierikzee, tel. 2146. Een goede bril helpt Keuze voor iedereen Brillen op advies van de oogarts wor den snel en vakkundig uitge voerd Ziekenfondsloden korting Jannewekken ZIERIKZEE gevraagd plm. 16 17 Jr. FOTO FEIJTER Zierikzee Verse leverworst 25 cent per 100 gram Preskop, 30 cent per 100 gram 200 gram preskop voor 50 cent Het is nu weer de tijd voor ROOKWORST Gelderse rookworst 45 cent per 100 gram Gekookte varkenskluiven 50 cent per 500 gram Zierikzee met ingebouwde radio Er werd ons dikwijls naar ge vraagd. Nu heben wij ze in voorraad, n.l. GRUNDIG SUPER TELEVISIE met ingebouwde radio en goudfilter, 53 cm. beeldbuis f 1295,—. ff Telefoon 2805 Zierikzee Suède dames en heren jasjes. Gelmok kwaliteit. Enorme sor tering. Bezoekt aan huis, ook 's avonds. - St.-Antoine, Roo sendaal, tel. 01650 4318 en 3516 „Miele", „Zet",' „Robusta' wasmachines en centrifuges in voorraad bij Fa. J. D. de Korte Zn., tel. 227, Bruinisse. Kunstgebit - reparatie tijdens wachten. Dag. van 9-4 uur, zat. niet. „Denti", K. St. Jan straat 2, Zierikzee, tel. (01110) 2390. Voor alle waterdichte kleding is nog steeds uw meest gesor teerd en Voordeligst adres: P. Bezuijen, tel. 2164, Zierikzee 's Zaterdags 7 uur open, an dere dagen alleen 8 uur. Kap salon A. F. Rossen, Breedstr. 1, Zierikzee. Esso-olie voor haarden en kachels. J. W. Roskam, Steil- tjesstraat, tel. 2901, Zierikzee. Verloren: Zaterdag een bankbiljet van f 10,- tussen K. St.-Janstraat en Dam. Gaarne terug te bez. bij P. van Leeuwen, Hoofd poortstraat 58, Zierikzee.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1960 | | pagina 3