Gebr. THIEN H. de Vlieger Grammofoons en platen van den Berge **vvvvvvv*v*' 4* moeder en kind is buiten- 4* Hervormde kerkbouwaktie braeht ruim 10 miljoen gulden op DEN HAAG, 25-9. D, Hervormde Kerkbouwactie, die op 26 septem ber 10SO begon, is zondag afgeslo ten wet een kanselboodschap van het moderamen van de Generale Synode. De actie heeft geresulteerd in een bedrag van f 10.181.497. Sedert de actie begon kwamen vijftien kerken gereed en werd met de bouw van achttien kerken begonnen. Wan neer voldoende bouwvolume wordt verkregen zullen in 1961 in totaal 54 van de 160 kerken in aanbouw zijn. In de kanselboodschap die giste- Scheepvaartberichten Esso Nederland (t22-9 dwars Gi braltar naar Fawley. Koratia (t.), 22-9 van Boston naar Curagao. Korenia (t.), 23-9 te Stanlow. Sarangan, 24-9 te Porland (Oreg.). STAD EN PROVINCIE WESTEN-SCHOUWEN Kandidatenlijst P.v.d.A. Westerschouwen In een in het Dorpshuis te Re- nesse gehouden bijeenkomst van de vertegenwoordigers van de P.v.d.A. uit de gemeenten Burgh, Haamste de, Renesse, Noordwelle en Seroos- kerke is voor de komende raads verkiezing op 17 november a.s. voor de uit deze gemeenten nieuw te vormen gemeente Westerschouwen de kandidatenlijst van de P.v.d.A. als volgt samengesteld: 1. L. v. d. Klooster, Burgh; 2. C. J. Verton, Haamstede: 3. A. J. Goossens, Re- nesse: 4. M. Geluk, Serooskerke; 5. J. C. Hendrikse, Noordwelle; 6. St. Peene, Haamstede; 7. J. v. Sluijters, Noordwelle; 8. Jac. Duson, Burgh; 9. J. J. Kloet, Serooskerke; 10. W. J. Kooman, Renesse; 11. mevr. D. S. Lysen-Beerens, Burgh; 12. L. Kouwen, Renesse; 13. P. de Rijke, Serooskerke; 14. M. Verboom, Haamstede; 15. S. Hart, Noordwelle HAAMSTEDE Veld grote suikerbieten De landbouwer de heer P. v. d. Berge rooide een tweetal suiker bieten, met gewichten van 5% en 6 kg. Kanjers dus, al zijn er wel eens meldingen geweest van nog zwaardere bieten. Het merkwaar dige is evenwel, dat het perceel waarop de bieten werden geoogst, vol zit met vruchten van bovenge melde grootte. Het perceel ligt aan de Armenhoekseweg, maar het staat er niet bepaald armtierig voor. De bieten werden destijds ruim gedund en dat blijkt nu voor deel te geven. Over het suikerge halte evenwel is nog niets bekend. BENESSE Goed bramen-seizoen Het zoeken van bramen is voor velen elk jaar weer een geliefde be zigheid. Dit seizoen zijn de liefheb bers van deze zo gewilde lekkernij wel ruimschoots aan hun trekken kunen komen, daar op zeer vele plaatsen welke Renesse telt bramen in grote hoeveelheid en van uit stekende kwaliteit waren te vinden. Hoewel het braamplukseizoen nu langzaam maar zeker zijn einde begint te naderen, werd er in het afgelopen weekend nog intensief op de meeste plaatsen bramen ge plukt. Naar wij constateerden viel de oogst op vele plaatsen niet tegen en veleen slaagden er dan ook in met een behoorlijke hoeveelheid huiswaarts te keren. NOORDGOUWE Vlam in de pan In de woning van de heer Jac. Blom sloeg op een onbewaakt ogen blik de vlam in een pan frituurvet. Het begin van brand kon met een blusapparaat worden gedempt, zo dat erger werd voorkomen. Auto ramde bomen Zondagavond laat kwam K. de K. te Bruinisse met grote snelheid in een huurwagen van Noordgouwe richting Zierikzee de Donkereweg opgereden. In één der bochten, dicht bij Schuddebeurs moet de Chauffeur, die zeer snel reed, de macht over het stuur hebben ver loren. Hij ramde een aantal bomen langs de wegkant, waarvan enkele zelfs ontworteld werden. De politie stelt een onderzoek in naar het ge beurde. DREISCHOR Vergadering bestuur speeltuin Donderdagavond jl. kwamen de oudercommissies van de openbare lagere school en de openbare kleu terschool bijeen, tezamen vormen de het bestuur van de speeltuin al hier. Besloten werd de heer J. A. Dorst als vertegenwoordiger aan te wijzen van de „Stichting Sport terrein DreisChor". De penning meesteres deelde mede dat sinds de oprichting deze zomer 61 leden zijn toegetreden alsmede 30 donateurs. Besproken werd voorts inlichtinn- gen in te winnen voor het sluiten van een W.A.-vcrzekering en de eventuele bouw van een toiletge legenheid in deze speeltuin. ren in de Hervormde kerken werd voorgelezen, dankt het moderamen niet alleen voor de financiële bij dragen, maar vooral voor de eens gezinde inspanning die betoond werd. Ingezonden mededeling Voor beddenreparatie Telefoon 2604 Zierikzee Zeeuwse collecte De bekende Zeeuwse collecte, te houden op verzoek van de Stichting Zeeland voor Maatschap pelijk en Cultureel werk door de Ned. Federatie voor Vrouwelijke Vrijwillige Hulpverlening in Zee land, zal dit jaar gehouden worden in de periode van 3 t/m 9 oktober aanstaande. Besloten is de opbrengst van deze collecte te bestemmen voor twee doeleinden, t.w. bandrecor ders voor blinden en vakantie huisvrouwen, terwijl bovendien besloten werd, om evenals in vori ge jaren 20 procent van de plaat selijke netto-opbrengst ter beschik king te stellen voor plaatselijk werk. ONGELUK OP SCHIPHOL Batterijwagen contra draaiende propeller SCHIPHOL, 25-9. Een van de trekker losgeschoten batterijwagen reed vanavond op het platform van Schiphol tegen een nog draaiende propeller van het Bristol Brittannia vliegtuig van de Israëlische lucht vaartmaatschappij „El Al", dat juist uit Londen was gearriveerd. Het gevolg was een volkomen ver nielde propeller, waarvan de bla den grote scheuren vertoonden en geheel omgebogen waren. Ook de batterij wagen, van de N.V. Aero grond dienst, liep veel schade op. Toen het ongeluk gebeurde stond het vliegtuig reeds stil. Twee van de vier propellers draaiden nog, toen de koppeling tussen de auto, die de batterijwagen voorttrok en de batterijwagen zelf, losschoot. Met een klap kwam het apparaat tegen de rechter-binnen motor van het vliegtuig tot stilstand. Inbreker met klomp overmeesterd HOOG BLOKLAND, 26-9. Zater- dagnacht is ingebroken bij de win kelier G. Huurman te Hoog Blok land. Door het forceren van de voordeur verschafte de inbreker zich toegang tot de winkel. Het leeghalen van de winkellade werd hem echter noodlottig, want een deel van de geldstukken liet hij op de grond vallen. Door het gerinkel bespeurde de eigenaar onraad, waarop deze te voorschijn kwam. Een vechtpartij volgde, waarbij de zwager van de winkelier, die ook was toegesneld, de indringer met een klomp te lijf ging en hem wist te overmeesteren. De inmiddels ge waarschuwde politie bracht de in breker, de 31-jarige C. A. uit Go- rinchem, naar het arrestantenlo kaal. Zijn buit was een horloge en wat klein geld. A. is geen onbeken de bij de politie. De laatste tijd zijn verscheidene diefstallen in de om geving gepleegd. Soekarno naar de V.S. DJAKARTA, 26-9. President Soe karno is maandagmorgen naar New York vertrokken waar hij, zoals reeds gemeld, vrijdag een toespraak zal houden tot de algemene verga dering der V.N. Hij zal te Manilla een uur overblijven en daarna voor een bezoek van twee dagen naar Tokio doorvliegen. Soekarno wordt vergezeld door een delegatie van vijftig personen, onder wie minister Subandrio van buitenlandse zaken en minister Na- sution van defensie. SCHIPHOL. Met het lijnvliegtuig van de K.L.M. uit Moskou zijn 32 leden van de Nederlandse economi sche missie, die gedurende twee weken een bezoek aan de Sowjet- Unie heeft gebracht op Schiphol teruggekeerd. De overige 29 leden van het gezelschap zijn reeds zater dag teruggekeerd of zijn doorge reisd naar andere Oosteuropese landen. DEN HAAG. H.M. de Koningin heeft het voornemen op 27 oktober het nieuwe ziekenhuis van het Ne derlandse Rode, Kruis te 's-Gra- venhage officieel te openen. DEN HAAG. Hare Majesteit de Koningin is voornemens op 26 sep tember in het Koninklijk Instituut voor de Tropen in Amsterdam de bijeenkomst bij te wonen van de. „International Federation of Cot ton and Allied Textile Industries (Federatie van katoenindustrieën). Tsjombe contra Loemoemba en de Russen ELISABETHSTAD, 25-9. „Wan neer de Russen in Katanga zouden doordringen, zou dat gelijk staan met het binnen komen van de dood", aldus heeft de Katangese premier Moise Tsjombe in een toe spraak verklaard, die hij in liet-Al- bert stadion van Elisabethstad ge houden heeft tot van het „front" teruggekeerde Katangese militai ren. Tsjombe sprak zijn vele toehoor ders toe in het Kiswahili, de voer taal in een groot gedeelte van oost- Afrika. Tsjombe zei ook: „Loemoemba heeft zich met de Russen verbon den, aan wie hij de gehele Kongo wil uitleveren. Hij dacht Katanga met zijn troepen te kunnen bezet ten, doch wij hebben zijn eenheden te Kongolo teruggeslagen, Katanga heeft zich onafhankelijk verklaard omdat het vrij wil blij ven. Het wil naar de pijpen van geen enkele mogendheid dansen, noch naar die van Rusland, noch naar die van Amerika". De Katangese premier zei verder dat het noodzakelijk is een goed ge organiseerde Katangese politie- en grenspolitiemacht in het leven te roepen, om de binnenlandse orde te handhaven en de grenzen te be schermen. Hij bracht in dit verband in herinnering dat Katanga thans, beschikt over een luchtmacht, „die er wezen mag" en over pantser auto's. ,Spiegel"-familie Kaufmaim iii Nederland ,De Spiegel" te Wageningen deelt mee, dat de familie Kaufmann uit Köppern in Nederland is aangeko men. Zoals bekend is door dit blad een actie gevoerd, die het voor de familie Kaufmann mogelijk maakte zich in Nederland te vestigen, in verband met de moeilijkheden die dit gezin in Köppern heeft onder vonden nadat de heer Kaufmann was opgekomen voor de Joodse caféhouder Sumpf, die in deze plaats blootstond aan antisemiti sche plagerijen. MARKTBERICHTEN Eierpryzcn V.E.C.E. In de periode van 19 sept. tol en met 23 sept. werd door de Coöp. In- en Verkoop Centrale voor Eie ren (V.E.C.E.) uitbetaald de volgen de prijzen: Tot 44 gram f 1,90; 45-47 gram f 2.00; 48-49 gr. f 2.08; 50-51 gr. f 2,14; 52-56 gr. f 2,20; 57-58 gr. f 2,26; '49 gr. en hoger f 2,32. Voor vuilschalige en gewassen eier enwerd 1 cent per stuk minder uitbetaald. Veemarkt ROTTERDAM, 26-9. Aanvoer 2147 stuks vee, t.w. 1205 vette koeien en ossen en 942 varkens. Prijzen per kg: Vette koeien en ossen f 3,00-3,30 f 2,65-3,00 f 2,55- 2,65; varkens (levend gew.) f 1,70- 1,68-1,65. Vette koeien en ossen: aanvoer ruimer, handel kalm, prijzen: le kwaliteit onveranderd, 2e en 3e kwaliteit iets lager. Prima's boven notering. Varkens: aanvoer groter, handel zeer kalm. prijzen lager, prima vleesvarkens boven notering slachtzeugcn van f 1,45-1,48 p. kg. Mevrouw Kaufmann en haar zoons zullen zich binnenkort in het zuiden van Nederland vestigen,, De heer Kaufmann en zijn twee zoons zuil endaar werk krijgen bij een groot wegenbouwbedrijf De heer Kaufmann zelf zal echter nog naar Duitsland terugkeren in verband met een vonnis inzake een ver keersongeval met dodelijke afloop. Bij zijn aankomst in Nederland ver klaarde de heer Kaufmann, dat de berichten die door de burgemeester en de hoofdcommissaris van politie in Köppern zijn verspreid over schulden die hij zou hebben in ver band met dit verkeersongeluk, on juist zijn. SPORT VOETBAL K.N.V.B. District Zuid I 3e klas D: Zierikzee-Zeeland Sport 4-4; ODIO-Axel 2-2; Zeelan- dia-METO 1-0; Corn. Boys-RKFC 2-5; Hontenisse-Kaaise Boys 2-0. 4e klas G: Burgh-NSV 3-4; Noordhoek-Renesse 7-1; Vosmeer- Grenswachters 1-1; Halsteren-De Schutters 3-0; Oude Molen-Cluzona 0-2. Afdeling Zeeland le klas B: Brouwershaven-Zie- rikzee II 2-3; Dreischor-Burgh II 3-1. 2e klas C: Renesse II-SVOWK 2-1; Zonnemaire-Zonnemaire II 6-7; SVOWK II-Brouwershaven II 1-3. Zaterdagmiddagcompetitie le klas: Col. Boys-MEVO 2-3; Spui-Hoek 6-1; SVD-Veere 5-2; Wemeldinge-Tern. Boys 2-5; Wolf- aarlsdijk-Kapelle 5-3. 2e klas C: Burgh Ill-Zeemeeuwen 7-2; WIK-Bruse Boys 2-5. j 2e klas D: Bruse Boys II-WIK II 0-1 (o.p.v. Bruse Boys); SINOTO Burgh IV 6-3. Junioren groep B VIII: WIK B I Burgh B I 1-6; Renesse B I-Zee meeuwen B I 9-1. Groep B I-SINOTO B I 2-1; Bru se Boys B I-Zierikzee B II 1-3. Uitslagen Pool wedstrijden DWSA-NAC 5-2; GVAV-DOS 1-1 Sparta-NOAD 0-2; ADO-MVV 2-1; Alkmaar-Rapid JC 1-1; SC Ensche dé-VVV 0-1; Fortuna '54-Feijen- oord 1-4; Willem II-PSV 3-2; Elinkwijk-Ajax 3-3; Leeuwarden- KFC 0-2; AGOVV-BVV 2-1; Eind- hoven-VSV 1-2; Excelsior-SVV 4-2 Roda Sport-Haarlem 4-1; Velox- Zwartemeer 1-1. Colynsplaatse Boys-MEVO 2-3 Zo is dan MEVO er eindelijk in geslaagd de ban om uitwedstrijden te moeten verliezen, te verbreken. De ploeg heeft zaterdagmiddag la ten zien wat eendracht en volhar ding tot stand kunnen brengen. De spelers zwoegden alsof er een kam pioenschap vanaf hing, vooral de achterhoede stuwde steeds op en legde in feite de basis voor de over winning. In de middensector tra den Berrevoets en Stoutjesdijk zeer resoluut op, zodat de voorhoede wel aan haar trekken kwam. Maar wat wil men? De achterhoede (van tijd tot tijd bestaande uit 6 a 7 man) der tegenpartij pleegde zuiver af braakvoetbal. Niettemin wisten de oranje-witten toch openingen te vinden en de overwinning te beha len. Om 4.05 uur laat scheidsrechter Speelman beginnen en direct trekt MEVO ten aanval. De schoten heb ben, echter geen succes. Na plm. 20 minuten, volgt er een spannend ogenblik. Bij een goede MEVO-at- taque schiet Haverhoek tegen de paal, Nolet loopt toe en scoort. Een volkom engoed doelpunt. De grens wachter van Col. Boys zwaait ech ter voor buitenspel en de scheids rechter keurt het doelpunt af. Even is MEVO aangeslagen, zodat de C.B. bij een snelle uitval 1-0 kunnen la ten aantekenen. De volgende mi nuut levert de gelijkmaker. Haver hoek krijgt het leder aangegeven, passeert een tegenspeler en schiet in de kooi (1-1). Steeds combineren de drukt MEVO de tegenstander te rug, waarbij Hoek (ex Quick Boys) nog al ongelukkig is met zijn scho ten. Vlak voor 'half-tiime weet C.B. een voorsprong te nemen (2-1). In de laatste tellen der eerste helft komt Hoek voor open doelmaar naast. Direct daarop is het pauze. Na de hervatting een fel spurtend MEVO. Op zeker ogenblik mogen de gasten vlot achter elkaar 3 corners nemen. Niets helpt, zeven verdedi gers trapten de bal telkens weg. Zo braken de beslissende 10 minuten aan voor het eind. Een snelle ME- VO-aanval wordt onderbroken door hands. Dus penalty. Echter, een C. B.-speler is het daar niet mee eens. Hij trapt voor de voeten van Ha- verhoek de bal weg. Daarna wil hij de scheidsrechter te lijf. Een en ander verwekte de nodige opschud ding. Enfin, eindelijk zal de straf schop genomen worden, maar de begrijpelijk zenuwachtig geworden Haverhoek schietnaast! Nog 1-1. De volgende minuut is het ech ter wel prijs, als Haverhoek een voorzet van Krijn de Oude over de keeper heen kopt (2-2). Grote vreugde bij de MEVO-ploeg. Ieder een begrijpt dat, wie nu een doel punt maakt, de wedstrijd heeft ge wonnen. 3 minuten voor het einde weer zo'n daverend moment. Krijn de Oude geeft de bal door aan Hoek deze lepelt hem door naar Haver hoek, die met een laag schot de stand op 2-3 brengt. Weer protes ten, geroep van offside, waaraan de scheidsrechter een einde maakt door de bal op te nemen en hem naar de middencirkel te brengen. Even later kwam 't einde. De Col. Boys vormen wel een sportieve ploeg. Jammer is, dat een enkele speler zich niet kon beheersen. ME VO verdient een pluim, dat zij na de milukte penalty niet door de knieën ging, maar moedig bleef doorvechten. Noordhoek-Renesse 7-1 Hoe gek het waarschijnlijk ook moge klinken, het zwaartepunt van deze grote nedërlaag was uiteinde lijk in de voorhoede le zoeken, die voor de rust een viertal bijna niet te missen kansen- om zeep wist te brengen. Na 2 min. profiteerde A. Hermes van een misverstand tus sen P. Jonker en Geleijnse, wat 1-0 betekende. Renesse kreeg toen een groot overwicht, waarbij de achter spelers tot aan de middenlijn ope reerden, maar het duurde nog tot de 25e min. eer J. Verboom er in slaagde de stand in evenwicht te brengen (1-1). Nog geen min. later kopte A. Hermes in buitenspelpo sitie het leder over de Vrieze (2-1). Vier min. na dé- rust aarzelde de Vrieze met uitlopen waardoor Her mes de stand op 3-1 kon brengen. In het laatste kwartier ging Renes se alles op de aanval zetten waar bij Boer en P. Jonker mee naar vo. ren kwamen. Deze taktiek kwam de bezoekers evenwel duur te staan daar het nu juist Noordhoek was dat doelpunten wist te produceren. In de 30e min. was het T. v. d. Luit- gaarde die er 4-1 van maakte waar na J. Voogd (2 maal) en A. Hermes in de 32c, 35e en 37e min. de eind stand op 7-1 wisten te brengen. i Algemene kennisgeving Tot onze diepe droefheid ging na een kortstondig lijden van ons heen onze lieve vrouw en zorgzame moeder, grootmoeder en dochter, mevrouw Alwine Adèle Pilaar-Smit, in de leeftijd van 51 jaar Uit aller naam, M. C. J. PILAAR Apeldoorn, 24 september 1960 Van Hasseltlaan 17 Geen toespraken De crematie zal plaats hebben woensdag 28 september a.s. te n.m. 3 uur, in het crematorium te Dieren Vertrek van Van Hasseltlaan 17 2.15 uur <^C6oK9CScfc§c8aK§C8oKSc^ Woensdag 28 september a.s. hopen onze geliefde ouders, behuwd-, groot- en overgrootouders, L. KOSTER en C. KOSTER-KARELSE hun 55-jarige echtver eniging te herdenken. Dat zij nog lang ge spaard mogen blijven is de wens van hun dankbare kinderen, behuwd-, klein- en achterkleinkinderen Zierikzee, sept. 1960 Ravenstraat 42 Het is maar een hond Vrijdag j.l. is het gebeurd. De eigenaar heeft er om getreurd. Overreden door een auto van de bakker, Was hij soms niet goed wakker Naar het stomme dier werd niet meer omgekeken. Was hij maar goed uitgeweken. Wees een heer in 't verkeer. Het geldt ook voor deze mijnheer. I Meelstraat, Zierikzee, Tel, 2305 Technisch Bureau Zierikzee In verband met het plotselinge overlijden van de heer A. J. van Lavieren verzoek ik ieder ingeval van telefonische be stellingen te bellen „Shell Verkoop-Mij. Nederland n.v." TELEFOON 2893 - ZIERIKZEE welke U zo goed en zo snel mogelijk zal bedienen. A. VAN LAVIEREN-BERREVOETS SPORT VOETBAL K.N.V.B. Burgh-N.S.V. 3-4 Een talrijk publiek heeft Burgh in een door de groen-witten kleur loos gespeelde wedstrijd met 4-3 zien verliezen, een verlies dat na de rust door Burgh gemakkelijk in een gelijk spel, zo niet een voor sprong had kunnen worden omge zet. Met wat meer doortastendheid had dit zeker verwezenlijkt kun nen word, vooral omdat Burgh een na een half uur spelen reeds 4-0 opgelopen achterstand wist om te zetten in 3-4. Bij Burgh waren en kele theorethisch zeer goede spe lers, die er deze midag niets van terecht brachten. N.S.V. begon in een zeer hoog tempo en liep naar :-0 met een pracht ploeg, doch daarna stortte ze in elkaar. Hier van had Burgh veel meer moeten profiteren. Reeds in de eerste minuut doel punt de rechtsbinnen Uit de Haag, nadat de midvoor miste (0-1). De Burgh-verdediging weet met haar figur geen raad en veel terugspe len op keeper Verton voorkomt na dere doorbraken. Na tien minuten lost Burgh, door M. Bakker het le schot, dat naast gaat. Een kogel van midvoor Luisterburg stopt Verton uitstekend. In de 20e mi- nut omspeelt Rommers de rechts back en schiet van twee meter in (0-2). Toch komt Burgh af en toe gevaarlijk voor het NSV-doel, doch op het kritieke schietmoment lo pen de groen-witte voorwaartsen elkaar in de weg. Als de Burgh- verdediging niet tijdig ingrijpt lost Luisterburg een hoog schot, dat in de uiterste hoek verdwijnt (0-3). Geen minuut later overtreedt kee per Verton met een 'uittrap zijn grenzen en Rommers schiet de vrije trap via de binnenkant van de paal in het net (0-4). Burgh brengt nu wat wijzigingen in de ploeg en C. Bouwman, speelt nu rechtsback, een plaats waarop hij de beste spe ler van het elftal werd. Een geel zwarte terugspeelbal ontmoet C. Rijnberg in haar baan, die de stand gemakkelijk op 1-4 brengt. Vanaf dit ogenblik is NSV maar een schaduw meer van de eerste half- ur-ploeg. Een scherpe voorzet van M. Bakker verdwijnt het doel (2-4) Mogelijk dat de keeper de bal in eigen doel werkte, doch we waren van mening dat de bal toen reeds zat. De eerste voorzet van Th. van Nieuwenhuize rolt over de doellat. Een machtige voorzet van Theo zet Rijnberg in een kogel om, die Burgh op 4-3 bracht. En nog steeds blijft Burgh in de aanval. In de 27ste minuut krijgen 3 groen-witte voorwaartsen een pracht kans, doch te lang wachten weerhoudt suc ces. Bij het laatste schot van M. Baker krijgt de linkshalf de bal hard in het gelaat, zo hard, dat hij zich moet laten vervangen. De kleine T. Rijnberg, die voor de rust toch wel te licht was in dit gezel schap, doet in deze periode heel goede dingen. Kort voor het einde komt NSV nog gevaarlijk opzetten doch de Burgh-verdediging weet zich te handhaven. Burgh speelde veel slechter dan tegen Zierikzee I. Eerste klas werk PENZANCE, 26-9. Ernst de 4* Ruye, de gezagvoerder van de Nederlandse bananen- boot „Fravizo" (2.300 ton) heeft van de arts van Pen- li zance, Cornwall, een com- V pliment gekregen voor de X wijze waarop hij bij een be- ♦J. valling heeft geassisteerd. X Kapitein de Ruye moest ge- y A ruime tijd naar eigen in- X zicht handelen totdat via de X radio contact werd gemaakt X met de havenarts van Pen- X zance, dr. Dennis Leslie. Op X 4» de instructies va ndr. Leslie X v kon kapitein de Ruye met 4* X meer vertrouwen als vroed- X 4' vrouw optreden, de eerste 4* X maal in zijn carrière. Moe- X 4* der en kind werden later X met de reddingboot uit Pen- X zance bij Newlyn aan land X *X gebracht. Dr. Leslie ver- 4* X klaarde: „De toestand van X X gewoon goed, de bijzondere 4* omstandigheden in aanmerX X king genomen. De kapitein X A heeft eerste klas werd ge- X ♦jjj daan". 4* Hoe kom je er bij om nu al de krant aan de buren te gevenl Ik heb de helft nog niet gelezen. U KUNT DIT VOORKOMEN door zelf een abonnement op ons blad te nemen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1960 | | pagina 3